PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מעלים הספק למנוע

אלדר
17-12-19, 20:01
מחפש מידע איך אפשר להוציא ממנוע 2l (של גרנד ויטרה דור ראשון) עוד כמה סוסים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

GodsFather
18-12-19, 08:49
מה חסר לך שגרם לך להבין שהסוסים יפתרו?

למה בכלל להתעסק עם מנוע כזה?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

אלדר
18-12-19, 09:03
רוצה יותר כוח

hadtomer
18-12-19, 09:18
מה המצב אלדר

אני פחות נכנס לשאלה של "למה המנוע הזה" וכו כי בתכלס כולנו רוצים עוד כוח ואלוהים נתן לנו מנוע ספציפי שממנו צריך להוציא כוח. כלומר יש מצב שאם תשתיל מנוע סמולבלוק הטסטרים ירימו כמה גבות....

הכלל לגבי עוד כוח אינו שונה במאום מהכללים שתקפים לגבי המכוניות הספורטיביות, ובתכלס אלה דברים שעשיתי גם כשהיו לי מכוניות כביש וגם ברכב הנוכחי וגם בקודמו.

אז קודם כל הבה נבהיר באופן הכי ברור שיש: כוח עולה כסף. הבה נחדד: כוח אמיתי עולה כסף.

את השיפורים והשדרוגים וגם את הסצנה בישראל ניתן לחלק בקלות לשני פרמטרים עיקריים: שיפורי חרטא שבדרך כלל מותקנים על ידי כל מיני קשקשנים שמעדיפים בעיקר לשמר את ארנקם במצב מאוזן- ר ערך פילטר פתוח, צ'יפים ברכב אטמוספרי וכמובן , איך לא, אגזוזים. כל מי שהתקין כזה ישבע לך שהוא השיג תוצאה נאה מאוד- אבל עם בקשה פשוטה להציג נתוני דיינו, הם לא יבינו מה אתה רוצה, יתרצו תירוצים וכיוצא בזאת. חלקם יציינו שהרכב "מרגיש חזק"- תוצאה של תוספת רעש בעיקר שגורמת להם לחשוב שרעש שווה כוח. חלקם גם יגידו כמובן "לא ביקשתי עוד 100 כוח סוס"- וזה בסדר כי הם לא קיבלו בדרך כלל אפילו חמישה. ואגב אל תטעה-חמישה כוחות סוס בקושי מורגשים במשהו.

הקבוצה השניה היא סיפור אחר. כאן מדובר כבר בעקרונות פשוטים של הנדסה. קודם כל- כאן המנוע לא נשאר סגור. רוצה כוח? קדימה. דבר ראשון יש הגדלות נפח. קראנק שונה או קונרודים אחרים יתנו לך עוד אי אלו סמ"קים מבורכים. במקרה שלי זה די פשוט ואי שם מסתובב לו ווריאנט של המנוע לי בגרסת SRT. הנפח עולה קלות וההבדל בהחלט מורגש. מעבר לכך- ואת זה עשיתי ברכב הקודם- פורטינג עצבני לראש. הגדלת מעברי תערובת. אם נעשה כראוי, התוצאה מרשימה. במידה ויש לך-ואני מניח שיש לך- יכולת להשיג חלקים של קלמיני ושות-אתה תמצא שיש גם היצע נאה של קמשפטים שגם יוסיפו. וכמובן פליטה: מערכות פליטה חופשית זה חמוד. סעפות 4:1 זה כבר רציני. כמובן-עוד נפח, עוד יכולת שווים עוד תערובת. כיוון מחדש וכו במידת הצורך. ברכב לא מוגדש- תקבל תוספת נאה של כעשרה אחוזי הספק מכל הרכיבים שציינתי - ביחד.פורטינג, קמשפט, פליטה. תוספת נפח גם תיתן כמובן. אבל את זה קשה לבצע בהיעדר חלקים זמינים. כמובן-ניתן לגדוש את המנוע. אבל לעשות זאת כמו שצריך -וזה אומר גם שבמידה מסוימת קיים חשש לפגיעה ביכולת ניהוג. כוח זמין בסלד נמוך....זה לא זה.

את החבילה הראשונה, חבילת הקשקשנים- תסגור בכמה אלפי שקלים ותוספת הכוח שתרגיש תהיה כנראה דימיונית למדי. החבילה השניה היא אכן חבילה אבל התוצאות משמעותיות ואני מדבר מניסיון שצברתי עם כמה מכוניות כביש וגם עם הרכבים הנוכחיים.

כמובן-אם הרכב שלך עונד גלגלים במידה שונה מהמקור- ברוך הבא לעולם יחסי ההעברה. אני על סט של 4.10 במקום 3.73 במקור-וההבדל תהומי

GodsFather
18-12-19, 09:29
קיט טורבו?

שגיא S
18-12-19, 09:46
ספציפית לרכב שלך - יש בעולם (וגם בארץ) מנועים 2.3 בריאים מאוד שייתנו לך עוד קצת כח.

תומר העלה נקודה מעניינת - יחסי העברה. כנראה שאצלך המחסור בכח יכול להפתר מיחסי העברה שונים בסרנים.
מצד שני - תפסיד במובנים של סלד שיוט גבוה יותר בכביש על אותה מידת גלגל.

לגבי שיפורי מנוע - אין לי מה להוסיף על תומר. אלא רק לתת דוגמא - שברכב שלי עשיתי צנרת פליטה + סעפת משופרת וזה לא נתן לי שום דבר משמעותי.

asypeer
18-12-19, 10:53
רכב אטמוספירי, חבל על הזמן ועל הכסף.
תבטל EGR וממיר קטליטי ואולי תרגיש קצת סחיבה טובה יותר.
אם הרכב לפתע לא סוחב - תתחיל לחפש את הגורם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
18-12-19, 11:51
משעמם לו עם הרכב... הוא לא מבין את הרמז

geva dover
18-12-19, 12:27

אם זה אותו מנוע כמו של היילקס עד שנת 97 (גם 2L) יש לך קיט טורבו שאתה יכול להתקין

asypeer
18-12-19, 12:31
זה מנוע בנזין שונה לגמרי

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
18-12-19, 18:37
עוד כוח.... תומר כתב הרבה דברים נכונים אבל שכח לשאול שאלה בסיסית.
מה חסר לך? אויר לנשימה במיאוצים וברכבות עם החברים מטבריה לבית שאן, או בטורים נמוכים בשטח?
אניממניח שגם וגם. אבל זה תמיד (תמיד!) אחד על חשבון השני. לראשון הפתרונות ברכב אטמוספרי הם די צנועים ויסתכמו באחוזים בודדים. לשטח, לסלד הנמוך, שם המשחק הוא קאמשפטים ואפשר להגיע לאחוזים אולי לא גדולים אבל מורגשים יותר בגלל שבסלד נמוך אין בכלל הספק ואז גם עליה של אחוזים בודדים בשיא ההספק בסלד גבוה מתבטאת בהרבה מומנט (יחסית למעט שיש) בסלד נמוך.
קרא קצת מה זה קאמשפט קר, מהם זמני חפיפת שסתומים, וכן הלאה.... ונמשיך משם.

אסף.

אלדר
18-12-19, 19:42
מה שחסר זה כוח להאצה העקיפות בעיקר.
אמיר צודק קצת משעמם לי עם הרכב[emoji41]

hadtomer
19-12-19, 06:32

נסה לקחת אותו לסדנת זוגיות או למצוא תחביב משותף שיכול להתאים לשניכם- תוך הקפדה על מתן "ספייס" אישי, הדדיות והקשבה.

amirmoshe
19-12-19, 08:05

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkתיקח את ההיילקס שלי ליום ויעבור לך..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

GodsFather
19-12-19, 15:26
מה שחסר זה כוח להאצה העקיפות בעיקר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkיחסי העברה יסדרו את עניין ההאצה. המחיר כמו שאמרו ואתה יודע, מהירות סופית בסלד גבוה יותר. לא יודע אם זה רע כל כך אגב...

hadtomer
19-12-19, 15:41
חשוב רק לציין - במידה ויחסי ההעברה אכן מותאמים לגודל הגלגל החדש (כלומר מוגדל) - לא תהיה בעיית מהירות

GodsFather
19-12-19, 17:44
ואז לא יהיה שיפור תאוצה...

אלדר
19-12-19, 21:39
לדעתי היחסי העברה ברכב מתאמים לצמיגים.
מהירות שיוט הילוך 5 105 3000 סלד.
מה שחבר זה כוח.
בהילוך חמישי לצאת לעקיפה .

GodsFather
19-12-19, 22:05
בהילוך 5 ברכב שלך, משייטים. עקיפה מבצעים בהילוכים נמוכים יותר.

אתה רוצה לשייט במהירות גבוהה יותר

אלדר
20-12-19, 22:22
יכול להיות נחמד לשייט ב120 קמש

ronbs
02-01-20, 10:51
הפתרון הכי טוב זה להחליף רכב,
תחפש רכב אמריקאי V8 וכל הבעיות יפתרו
אופציה שניה לעבור לשנה לגימיני ולהתרגל לרכב איטי

-->