PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגביי רכישת סיטרואן ברלינגו/ פג'ו פרטנר שנתונים 05-08

six 4 life
18-12-19, 22:25
כמו בכותרת, אני שוקל כרגע לרכוש אחד מאלו (פרטנר/ ברלינגו) לשימוש ביתי קל מאוד (לא יסחוב משקל ולא יעשה קמ של מונית)
בהתאם לתקציב המיועד (בין 5 ל10 בהתאם לחבילה) נכנסים לרוב שנתונים של 08 ומטה
ממה שאני מכיר ה1900 האטמוספרי אמין ביותר אבל לא "מבריק" בכבישים בין עירוניים או עליות ולכן אני מכוון לדגמי הטורבו (אם כי אני לא פוסל את ה1900 על הסף וגם עליו אשמח לשמוע מנסיון), שם קיימים 2 מנועים - 1.6 ו2.0
רציתי לשמוע חוו"ד על איזה מהם עדיף, או מה החסרונות של ה1.6 ושל ה2.0
השאיפה הגדולה היא למצוא את ההרכב הכי חסכוני מבחינת צריכת דלק בדגמים האלו מאחר והנסיעות של הרכב הזה ברובן יהיו בין עירוניות למרחקים תלת ספרתיים לרוב כאשר הוא יצא לנסיעה. שמעתי מספרים של 1:12 ושמעתי גם מספרים של 1:18, הייתי שמח ליותר מיקוד לגביי צריכת דלק של כל אחד מ2 המנועים האלו אם למישהו היה נסיון עם אחד מהם.
ביטוח - גם כאן אני נתקל במספרים שונים. מחשבון הביטוח לפי נתוני הרכב הזה מדבר על סכומים של 1600 ש"ח +- לחובה (תחת הגדרת מסחרי) ומצד שני נתקלתי בתגובה שמדברת על 2200 ש"ח לחובה. אשמח גם כאן למיקוד מנסיון.

מבחינה מכנית רוב המועמדים לתקציב כזה לרוב עם 250K + , בחלקם הלא קטן כבר הוחלף מנוע, ב2 המקרים לא משהו שמטריד אותי. הדרישות הבסיסיות כמו מערכת קירור טובה עם נוזל קירור ולא מים, הסטורית טיפולים ככל שמתאפשר וכדומה ברורות. אחזקת הרכב תהיה עצמית. רוב החלפים בסביבת המנוע ירכשו מקוריים אם זה בארץ ואם זה מחו"ל.

כל דבר שיש לכם לספר על הרכבים האלו, אשמח לשמוע.

תודה

bitfield
18-12-19, 22:43
יש לי ניסיון מצויין עם גרסת הטורבו 2.0 ליטר בקסארה פיקסו, אמנם בפיקסו מדובר ב-90 כ"ס לעומת 75 אם אינני טועה בברלינגו. רכשתי את הרכב עם 5000 ק"מ ומכרתי עם 340000 כשהמנוע במצב מצויין ובמהלך תשע השנים שהחזקתי ברכב (והקפדתי לטפל בזמן) המנוע תיפקד באופן חלק וללא תקלות כשצריכת הדלק הממוצעת 6.4 ליטר ל-100 ק"מ ובנסיעה רגועה שרובנ מחוץ לעיר הגיע גם ל-5/100.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

yovavz
19-12-19, 08:17
היי,
היה לי נסיון מצויין עם פרטנר מהשנתונים האלה עם מנוע 1.6 HDI - המנוע היה חסכוני, חזק ואמין.
הרכב מאוד מרווח ונוח (יחסית למסחרי)
אני לא זוכר מנוע 2.0 HDI ברכבים האלו.
ממליץ בחום למצוא דגם עם 2 דלתות צד שמקלות על החיים עם משפחה.
קח בחשבון שבשנתונים האלו הקילומטראז' שתמצא יהיה גבוה מאוד ותצטרך להשקיע לא מעט ביישורי קו יקרים - גלגל תנופה, טיימינג, קלאטץ', DPF וכו'
אל תדחה החלפות קלאטץ' כי זה יכול בקלות להסתיים בהחלפת גיר, אם העסק שם מתפרק.
ביטוחים - אין לי מושג מה הולך היום.
לטעמי גם הקנגו עם ה-1.5 DCI מאותם שנתונים היה מוצלח, אך מעט פחות חזק ומרווח (אך חסכוני יותר) ויתרון קל של דלת אחורית המחולקת 1/3-2/3.

חנן-ג'יפולוג
19-12-19, 08:33
היה ברשותי ברלינגו 1.5 (החליף ברלינגו 1.9 אטמוספרי חף מתקלות) . ב2011-2012 . באיזור ה150K ק"מ התחילה להידלק נורת הצ'ק. הרכב נכנס ויצא מהמוסך מספר פעמים, ובפעם האחרונה נשאר שם כחודשיים שבסופם החלפתי מעסיק. לא ידוע לי אם הוא חזר לשירות.

בוזי
19-12-19, 08:59
לטעמי, גרסת ה 1.9 טורבו תהיה הקלה ביותר לתחזוקה עצמית וייתן ביצועים סבירים. ה 1.9 האטמוספרי ממש חלש בכל מה שאינו מישור מאוזן או ירידה.
זה מנוע יחסית פשוט, ככל שאני זוכר נטול חיישנים ומחשבים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

gmike
19-12-19, 09:06
הניסיון שלי הוא עם 1900 משנת 97 שהייתה בסדר בסהכ אבל דיי עגלה. אחריה 2000 שנת 08 שהיא אחלה. מנוע חזק וגמיש, 90 כ"ס. צריכת דלק בשתיהן דיי דומה, סביב 14 קמ לליטר. אפשר להוציא יותר בנהיגה ממש רגועה. ביטוחים לא זוכר אבל המחירים ירדו לאחרונה.
אגב, כתבו פה על 1.9 טורבו-אין דבר כזה בברלינגו מקורי מהיצרן, לפחות לא בארץ. בברלינגו 1900 שהייתה לי באיזשהו שלב החלפתי את המנוע ל1.9 טורבו שירד מקסנטיה(נדמה לי) והרכב השתנה מאוד לטובה, היה זריז כמעט כמו ה2000 שהחזקתי במקביל.

Saar
20-12-19, 09:40
היה לי את הדגם החדש יותר, 2011, צריכת דלק 1 ל 17. החזקתי אותו שנה וחצי בערך ומכרתי כי היה לי קטן מדי.
רכב נהדר.

asafpeleg
20-12-19, 11:35
היה לי 2.0 ליטר טורבו דיזל. מנוע טוב, חזק וחסכוני יחסית, סביב 15 ק"מ לליטר בין עירוני. בעיות עיקריות: כבל קלאץ' אחת לשנה, גם המקורי. נורת כרית אוויר נדלקה ולקח זמן לעלות על זה שהבעיה היא בקונקטור של חגורת בטיחות נהג, מתחת לכסא. אם יש ילדים בכסאות בטיחות שווה לחפש אחת עם שתי דלתות צד, מוסיף לאיכות החיים אם משתמשים, לדעתי זה קיים רק בפיז'ו פרטנר אך לא בטוח ב 100%. מלבד זה, דלתות צד מקרקשות. ניסיתי לטפל ללא הצלחה עד שהתרגלנו. מלבד רעשי רקע, האוטו דווקא נעים ונוח לנסיעה. תבדוק שכסא הנהג לא קיבל צורה של האינסטלטור המיוזע ש(כנראה) היה הבעלים הקודמים.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

-->