PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב טיולים למשפחה, רקסטון צעיר או טרופר מזדקן?

-Lidor-
03-01-20, 14:46
שלום לכולם,

לאחרונה מתחשק לי לחזור לשטח אחרי הרבה שנים של הפסקה (היה ברשותי ג'ימיני משודרג בעבר), חשבתי לצרף רכב שלישי למשפחה אשר ישמש כרכב שלישי לסופי שבוע בלבד עבור טיולי שטח.
לצורך העניין חשבתי לרכוש רכב עד 15K, כאשר ההנחה שהוא ידרוש ישור קו מסויים בסכום של עוד כמה אלפי שח.

העדפה הכללית היא לרכב שטח ארוך ומרווח, עדיף כזה בעל 7 מקומות בעת הצורך או סתם תא מטען גדול לציוד.
הרכב כנראה לא יסע יותר מכמה אלפי ק"מ בשנה, כאמור רכב שלישי. אופי הטיולים יהיה משפחתי בעיקר, קל - בינוני, לעיתים אולי ארצה לקחת את הרכב לשטח קצת יותר טכני - קשה (לבד).

בגלל שזה עומד להיות רכב שלישי שמתי דגש על אחזקה זולה ופשוטה, לאחר חיפושים ננעלתי על טרופר 3.1 דיזל ידני עד שנתון 98, לפני הדגם 3.0 הידוע לשימצה. מנוע דיזל ישן ופשוט יחד עם שילוב של גיר ידני אמור להיות אמין יחסית (בהתחשב בגיל כמובן) ופשוט לתחזוקה אולי אפילו לתחזוקה ביתית במידת האפשר. חשבתי גם עם טראנו ידני אך נראה כי אלו שורדים פחות יפה את השנים, בעיקר הפלסטיקה הפנימית והרכב עצמו נראה צפוף יותר.

תוך כדי החיפושים, נתקלתי גם ברקסטון, הרקסטון צעיר בעשור (2006-07) ועולה סכום דומה של כסף (15K-20K), מצאתי כאלו עם השילוב של המנוע 2.7 XDI, לכאורה מקבלים הרבה יותר רכב, חדש יותר, מודרני ועם מנוע חזק משמעותית לעומת הטרופר (165 כ"ס).
לרעתו עומדת לפי הבנתי יכולת שטח נחותה יותר בעיקר ביחס לטרופר. אני גם חושש מהאחזקה של הרכב הזה, מנוע מתוחכם בהרבה, גיר אוטומט ורכב שנראה שלא הרבה מוסכים יודעים לטפל בו. עד כמה החששות נכונים ?

מה אתם הייתם עושים?, איזה רכב לבחור?
באופן אישי אני נוטה עדיין לכיוון הטרופר 3.1 ידני בעיקר בגלל הפשטות המכנית היחסית אבל מצד שני רכב צעיר ב-10 שנים עם יכולות דומות ובמחיר דומה.

נדב ש.
03-01-20, 15:17
לא מכיר כאלה שעושים שטח קשה(ל"קשה" יש הרבה דוגמאות להרבה אנשים, עבור חלק לנסוע באיזה נחל זה כבר קשה, עבור אחרים מעלה כזה או אחר עם מדרגות סלע וכו') עם רקסטון.

הנטייה שלך לטרופר 3.1 עבור רכב שלישי נכונה לדעתי, פשוט ואמין, יחסי העברה נכונים, יש נעילות זמינות בשוק וכו'.
לצורך העיניין גם הטרופר בנזין באותו שנתון יהיה מתאים אם לא משנה לך עלות הדלק, אותם נתונים וגיר אוטומט.

יואב פולס
04-01-20, 18:18
לדעתי אתה חייב להבין שרכב שטח כמו שאתה מחפש ב 15.0 אש"ח - זו חבילת תקלות עם גלגלים.
זה לא שלא תוכל לטייל איתו, אבל הוא לעולם לא יהיה במצב של רכב משומש מודל 2010 סביר.
אישית, לא הייתי קונה היום רכב בן 25 כדי לרדת איתו לשטח עם המשפחה. טוב לא יצא מזה.
הרקסטון הוא סביר. אולי אין לו עבירות של פאג'רו, אבל ללא ספק תוכל לטייל איתו.
אם יש לך נסיון נהיגה בשטח תוכל להוציא ממנו יותר ממה שחושבים. אם אין לך ניסיון בשטח - הרכב לא יהיה המגבלה שלך.
בין שתי האפשרויות שלך הייתי בוחר ברקסטון.

אחרי שאמרנו את כל זה,
כל רכב שתמצא בתקציב הזה יהיה בסדר פלוס / מינוס, וההבדלים הגדולים ביניהם יהיה באמת התחזוקה.
תחפש את הרכב הכי שמור, מטופל, מבעלים שאתה מאמין ששמרו על הרכב וטיפלו בו.
הייתי מוסיף לחיפוש גם יונדאי גאלופר מתחילת שנות ה 2000.

asafk
04-01-20, 18:54
בטיול האחרון נסע איתנו גם טרקאן מהנתונים האחרונים.
אף אחד ממנה שהוזכר כאן לא יהיה הבחירה שלי, אבל אם כבר התחלנו עם אנדרדוגים, טרקאן שמור עם הגבהה חוקית יהיה מועמד לא רע בכלל.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200104/4b4204ab4fcabbb7e177f8c39cc9b348.jpg

נדב ש.
04-01-20, 18:58
לדעתי אתה חייב להבין שרכב שטח כמו שאתה מחפש ב 15.0 אש"ח - זו חבילת תקלות עם גלגלים.
זה לא שלא תוכל לטייל איתו, אבל הוא לעולם לא יהיה במצב של רכב משומש מודל 2010 סביר.
אישית, לא הייתי קונה היום רכב בן 25 כדי לרדת איתו לשטח עם המשפחה. טוב לא יצא מזה.
אם יש לך נסיון נהיגה בשטח תוכל להוציא ממנו יותר ממה שחושבים. אם אין לך ניסיון בשטח - הרכב לא יהיה המגבלה שלך.

אחרי שאמרנו את כל זה,
כל רכב שתמצא בתקציב הזה יהיה בסדר פלוס / מינוס, וההבדלים הגדולים ביניהם יהיה באמת התחזוקה.

לדעתי האישית אתה טועה כאן, הסיבה פשוטה מאוד:
רקסטון בסכומים האלה של 15k זה לא יהיה 2010, וכמה שיהיה מטופל אל תצפה לאמינות מופלגת, זה רכב עם מערכות אלקטרוניות, מנוע מסילה משותפת ויהיו תקלות.
מולו טרופר 3.1 שנחשב לטרקטור, מנוע טיפש, גיר ידני, כמעט ואין חשמל ברכב למעט החלונות, מכיר אפילו אחד שעשה מעל 800k על מנוע מקורי.

גאלופר, פג'רו בתחפושת, מנוע 2500 חולה שנלקח ממיצובישי...

יואב פולס
04-01-20, 19:11
עכשיו קפץ בפייסבוק גרנד ויטארה XL - שבעה מקומות, מודל 2006, מנוע 2.7 ליטר בנזין ב 22.0 אש"ח.
עם כל המגבלות שלו, אני לא חושב שהוא נחות משמעותית מהנבלות האחרות שהוזכרו כאן.

ד ו ר ו ן
04-01-20, 19:40
.
רכב שטח בן 20+ שראוי לצאת לשטח יעלה כמו רכב צעיר ממנו בעשר שנים לפחות, בדיוק בגלל הסיבה שהוא החזיק 20+ שנים.

הם בנוים יותר מאסיבי, ומצד שני יותר פשוט, ואם הם שמורים יש להם עוד הרבה שנים בשטח.

זה די אקסיומה שרכב שטח זול מגלם במחיר את כל הרעות החולות שאפשר.
או שזו נבלה, ויעלה המון ליישר קו אם בכלל אפשרי(ואז צפוי זמן רב עד שבאמת תתחיל לטייל), או שזה רכב שהאחזקה הגבוהה מאד שלו באה לידי ביטוי במחירון הנמוך מאד.

איל מ
04-01-20, 20:10
מבחינת תקלות אולי.
מבחינת יכולת שטח- הוא נחות.
משמעותית.

אלא אם אתה מתכוון לשפר אותו כהוגן.

GodsFather
04-01-20, 20:29
מה שזה לא יהיה, סבלנות היא שם המשחק.

מידי פעם, מת לו איזה קשיש או טס לו לחול איזה צעיר ואז יש רכב שטח למכירה במחיר אטרקטיבי כי אין בו צורך ובמצב טוב דיו. אני הצלחתי לדוג ככה כמה רכבים. (כן, זה מתאים גם לשרשור המיתוסים).

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

ishc
04-01-20, 20:32

אחרי שאמרנו את כל זה,
הייתי מוסיף לחיפוש גם יונדאי גאלופר מתחילת שנות ה 2000.חלק נכבד מבאי האתר פה (כולל אותי) נוסעים ומטיילים ברכבים בני 20 ויותר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Asaf-a
04-01-20, 21:01
אני מקווה שתמצא ערך בתיעוד הבא, לפני כשנה ליויתי חבר שקנה טרופר 3.1 שנת 1996 יד ראשונה עם מעט מאוד קמ שהיה שייך לאבא של חבר אחר, היה מטופל סביר, לא מלוקק ולא עבד קשה כל חייו, לא שטח למעט ירידה לפרדסים של הבעלים הראשון, חקלאי מבוגר.
הרכב נקנה לפני שנה לצורך עבודה יומיומית אם כי על ידי יד אוהבת שרצה רכב שיעלה לו חיוך על בוקר ולא טנדר עייף, כמעט לא נוסע בשטח.

להערכתי זה הרכב הכי קרוב לחד קרן שיכולתי למצוא לחבר, אין כאלו חמצוא בשוק, ועדיין צריך להתכונן:

אספתי לך את התיעוד מהחבר נכון להערב:

הטרופר עלה 15k.
ישור קו עלה 10-11k.
הטיפולים עד כה לא היו יקרים, בין 600-900 שח.
עשה שלשום טיפול שכלל החלפת רפידות מאחור, 700 שח.
אתמול קיבל הרבה הערות בטסט ולא עבר.
עוד לא יודע כמה יעלה.
נקנה ב-156000 קמ בערך, אולי קצת יותר.
היום יש 180000 ק"מ.
צריך להוסיף את הטסט והרישוי פעמיים בשנה.
1500 +- ועלות הטסט.
בסופו של דבר, עדיף להיות בריא ועשיר, מאשר עני וחולה.
אם היתה לו האפשרות, היה קונה רכב חדש יותר. איזה? זה כבר דיון אחר..
במסגרת התקציב והיכולות הבעלים החדש מרגיש שעשה עסקה נהדרת.
מעולה.
אך גם הוא חושב שרכב כזה, צריך להירכש כרכב פנאי לטיולים בסופש
ולא כרכב עיקרי.

מקווה שעזרתי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב ש.
04-01-20, 21:08
1. הוא ציין שזה יהיה רכב שלישי.

2. אני מנסה לחשוב.... איזה יישור קו הוא עשה ב 11k לרכב שעולה 15k (ועוד כזה שנישמע באמת מציאה) והכל בו פשוט ומכאני?

ד ו ר ו ן
04-01-20, 21:11
2. אני מנסה לחשוב.... איזה יישור קו הוא עשה ב 11k לרכב שעולה 15k (ועוד כזה שנישמע באמת מציאה) והכל בו פשוט ומכאני?
++
ועוד נאמר שלא עבר טסט עם הרבה הערות..

Asaf-a
04-01-20, 21:17
זו הדוגמה שיש, אמנם לא רכב שלישי אבל עדיין נראית לי רלוונטית, כרכב 2 בבית...

ההתייחסות לא הייתה לרכב שעולה 15 ותחזוקה זולה, אלא רכב שיהפוך לרכב אמין שאפשר לבטוח בו ביומיום, וכך אכן היה, הבעלים הנוכחי מרוצה ונהנה ממנו, עמד לקנות נבלות ב 40 ואז מצאנו את הטרופר הזה שנראה קניה עדיפה, העדיף להשקיע ברכב הספציפי.

למיטב זכרוני יישור הקו במוסך בחודשיים הראשונים ולא ברצף:
מצבר
טיפול מלא כולל החלפת הנוזלים שיש.
אלטרנטור ואולי גם סטרטר
ראדיאטור
בולמים ואולי קפיצים
כנראה צמיגים ולא מהיקרים שבשוק.

לגבי אי מעבר טסט ראשון, מזה לא הייתי מסיק מסקנות על מצבו, אבל זה בהחלט מעיק פעמיים בשנה...

vik014
05-01-20, 05:02
גם כשמדובר ברכב טיולים, עדיין רוב רובה של הנסיעה היא על כביש ושבילים. כן הייתי לוקח רקסטון, משפר אותו ונהנה מכל העולמות.

ד ו ר ו ן
05-01-20, 07:49
צריך להוסיף את הטסט והרישוי פעמיים בשנה.
1500 +- ועלות הטסט.

עלות הרישוי לא כפולה, היא מחולקת ל-2 הטסטים.
אתה כן משלם פעמיים לאישור רכב מיושן.

Asaf-a
05-01-20, 08:32
צודק, זו ההודעה מהבעלים שאכן שגה, אבל עלות האגרה היא רק חלק מהעלות בפועל בטסט...

לגבי עלות היישור קו והפליאה שעלתה כאן, אני לא ככ מבין מה הפליאה?
חלקים ושעות מוסך לא קשורים לערך הקנייה.
אם יש צורך ביישור קו במוסך הכולל עבודה וחלקים, אלו העלויות, בין אם הרכב עלה 15 או 50.
כדי להביא רכב ישן יחסית גם אם הרכב במצב טוב בבסיסו אך לא טופל בקפדנות, כרכב שכמעט לא נסע מספר שנים, למצב אמינות שניתן לסמוך עלין בשטח וביום יום, רשימת ותכולת יישור הקו בעיני הגיונית.

נדב ש.
05-01-20, 09:16
עד הצמיגים וקפיצים בולמים שזה כבר בחירות של הקונה מילא...
מצבר, סטרטר, אלטרנטור, רדיאטור וטיפול נוזלים לא עולים ברכב הזה מעל ל 5000 שח ועוד הגזמתי.
ועוד לא הזכיר חופשים, תפוחים, בוקסות משולשים וכו'.

edish
05-01-20, 10:55
אולי אתה צריך לשנות גישה ושרכב השטח יהיה מס'2 ולותר על 3, חסכון משמעותי בהוצאות וטרטורים ורכב משנתון גבוה יותר.

=

אבשלוםסלע
05-01-20, 11:30

אחרי שאמרנו את כל זה,

אל תיגע בגלופר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בוזי
05-01-20, 13:51
החלקים של הרקסטון עולים את משקלם בוויסקי.
ליישר קו ברכב מוזנח יעלה הון.
רכב שמור ומטופל (גם אם ממודל ישן) לא יימכר במחיר כזה.
בקיצור אני לא ממליץ.
מצד שני... חבר מנוסה ומקושר קנה רקסטון 2006 עם ק"מ נמוך אך מוזנח ב-8000 שח, ביצע "יישור קו" ושיפורים קלים ב 13000 (וזה כאמור עם קשרים וניסיון) ועכשיו יש לו יופי של רכב, ב 21 אלף ש''ח.

JohnnyEnglish
05-01-20, 22:05
פות"ש,
לא ענית לשאלה בתגובה הראשונה לפוסט, מה הגדרתם לשטח קשה?
האם באמת כל האופציות שהועלו כאן עונות לצורך זה?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

דרור ברלי
06-01-20, 00:13
גלופר זה ח...א של רכב.
גם טרקאן זה לא העיפרון הכי מחודד בקלמר.

דווקא הטרופרים 3.1 הישנים מהדור המדובר מאוד מוצלחים. אם תמצא אחד שמור עם ק"מ נמוך, זה אוטו נהדר.

yoni_0000
06-01-20, 00:37
++
ועוד נאמר שלא עבר טסט עם הרבה הערות..

אני מעלה ספקולציות ואופטימי במחירים:

צמיגים 2000
מצבר (זוג אם אני לא טועה?) 800 לאחד
מכלול גדול שצריך שיפוץ או החלפה (גיר, סרן, טרנספר) 5000
קצת רפידות קצת שמנים ועבודה 2000

לא הזוי בסה"כ לרכב בן 25.

נדב ש.
06-01-20, 06:44
עד שנת 99' מצבר יחיד.
זה טרופר.... סרן, טרנספר לא עוברים את ה 1500 שח.... והוא לא הזכיר כאלה שצריכים החלפה/שיפוץ.

ד ו ר ו ן
06-01-20, 08:02
אני מעלה ספקולציות ואופטימי במחירים:

צמיגים 2000
מצבר (זוג אם אני לא טועה?) 800 לאחד
מכלול גדול שצריך שיפוץ או החלפה (גיר, סרן, טרנספר) 5000
לא הזוי בסה"כ לרכב בן 25.

זה לא רכב שמור, זה בין מוזנח לשיפוץ.

איל מ
06-01-20, 08:22
צמיגים ב2000? איפה? אני רוצה סט כזה.

ebilgorai
06-01-20, 08:46
לא נראה לי שהרבה מהמגיבים היו בעלי רקסטון
מנוע וגיר מרצדס - אמינים ביותר
הבעיות בשנתונים ןשאתה מדבר הינם בד"כ במערכת הוואקום לחיבור טבורי הגלגלים הקדמיים בשילוב 4X4 וגם זה אפשר לפתור בקלות על ידי נועלים ידניים
הרבה אוטו טוב במעט כסף
יעשה את כל מה שטרופר יעשה ויותר

liontamer84
06-01-20, 09:09

לא נראה לי כלכך שאתה מבין מה טרופר מסוגל...

עם כל הכבוד לרקסטון,
הטרופר לועס אותו בלי מלח.

בוזי
06-01-20, 10:12
מתוך כל מה שמוגדר כ "טיול שטח" יש בין מטר לעשרה מטר, שבהם יש לטרופר יתרון על פני הרקסטון.
בכל שאר 300 הק"מ של הטיול, לרקסטון יש רק יתרונות.
ואם משתמשים ברכב ביומיום אז בכלל אין מקום להשוואה. הרקסטון רכב מתקדם בדור, ההשוואה פשוט לא הוגנת.
מאידך, לטרופר ניתן להשיג חלפים משומשים בעלויות מגוחכות ממש, קצת מזכיר את שוק הסיקסים של לפני 20 שנה.

ד ו ר ו ן
06-01-20, 10:22
מתוך כל מה שמוגדר כ "טיול שטח" יש בין מטר לעשרה מטר, שבהם יש לטרופר יתרון על פני הרקסטון.
בכל שאר 300 הק"מ של הטיול, לרקסטון יש רק יתרונות.

זה לא משהו זניח בכלל.
לא מזמן חווינו שוב כמה אותם ״עשרה מטרים״ הם במכפלות זמן לשאר הקבוצה, ואיך זה משפיע על הכלל.

אם כולם בקבוצה באותו סד״ג יכולת, זה בסדר.
ברגע שרכב אחד מכתיב קצב נמוך מהכלל אפילו ברבע, זה פשוט מציק.

העיכוב הוא לא ״רק כמה דקות״ הוא במכפלות לכל נקודה בשטח בה הרכבים האחרים כלל לא מאיטים, וזה נכון גם לחריץ רוחב/סתם ירידה/עלייה מערוץ שאחרת היא שקופה ופתאום נהפכה למשהו שדורש יחס.
וזה עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד..

אופי קבוצת הטיול מאד חשובה כאן, ואף אחד לא מטייל באמת רק לבד.

JohnnyEnglish
06-01-20, 16:10
מאז פתיחת השרשור הפותח לא מגיב , עדיין לא הגדיר את אופי הטיולים.
הרכב מיועד כרכב שלישי ולא ליומיום.
בסופו של דבר זהו לא רכב השטח הראשון שלו, יש לו מושג מה הוא מחפש ברכב:

הרכב כנראה לא יסע יותר מכמה אלפי ק"מ בשנה, כאמור רכב שלישי. אופי הטיולים יהיה משפחתי בעיקר, קל - בינוני, לעיתים אולי ארצה לקחת את הרכב לשטח קצת יותר טכני - קשה (לבד).

בוזי
06-01-20, 16:16
זה לא משהו זניח בכלל.
לא מזמן חווינו שוב כמה אותם ״עשרה מטרים״ הם במכפלות זמן לשאר הקבוצה, ואיך זה משפיע על הכלל.

אם כולם בקבוצה באותו סד״ג יכולת, זה בסדר.
ברגע שרכב אחד מכתיב קצב נמוך מהכלל אפילו ברבע, זה פשוט מציק.

העיכוב הוא לא ״רק כמה דקות״ הוא במכפלות לכל נקודה בשטח בה הרכבים האחרים כלל לא מאיטים, וזה נכון גם לחריץ רוחב/סתם ירידה/עלייה מערוץ שאחרת היא שקופה ופתאום נהפכה למשהו שדורש יחס.
וזה עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד..

אופי קבוצת הטיול מאד חשובה כאן, ואף אחד לא מטייל באמת רק לבד.אני מדבר על מטרים בודדים (אולי... ממש לא תמיד ולא בכל טיול בכלל) על פני כל הטיול ואתה מדבר על מצב שרכב מסויים איטי יותר בכל מכשול ותוואי.
אלו שני מקרים שונים.
אבל זה נכון שמשתתפי הטיול צריך להיות בעלי קצב דומה. גם במעברים הטכניים וגם בשבילים המהירים, אחרת זה לא נעים לאף אחד.

ד ו ר ו ן
06-01-20, 16:21
אני מדבר על מטרים בודדים (אולי... ממש לא תמיד ולא בכל טיול בכלל) על פני כל הטיול ואתה מדבר על מצב שרכב מסויים איטי יותר בכל מכשול ותוואי.
אלו שני מקרים שונים.
אבל זה נכון שמשתתפי הטיול צריך להיות בעלי קצב דומה. גם במעברים הטכניים וגם בשבילים המהירים, אחרת זה לא נעים לאף אחד.
מדברים על אותו הדבר בדיוק.

מנסיוני, אין דבר כזה ״רק כמה מטרים״ אם זה לא נסיעה על שביל קק״ל.
גם בנחל פתוח זה פוגש בסוף את הבולדר התורן במרכז הרכב/גלגל נמוך חתך/חריץ בשביל/מדרגונת שאתה בכלל לא ידעת שהיא שם עד שהוא הצטרף..

בוזי
06-01-20, 16:27
מדברים על אותו הדבר בדיוק.

מנסיוני, אין דבר כזה ״רק כמה מטרים״ אם זה לא נסיעה על שביל קק״ל.
גם בנחל פתוח זה פוגש בסוף את הבולדר התורן במרכז הרכב/גלגל נמוך חתך/חריץ בשביל/מדרגונת שאתה בכלל לא ידעת שהיא שם עד שהוא הצטרף..אנחנו מדברים על השוואה ספציפית בין טרופר לרקסטון, לא בין זיבאר ל xv.
אז ההבדל בינהם, אם בכלל קיים, הוא במטרים בודדים, בקצה של הקצה של יכולת העבירות, שם ניתן יהיה לראות שהעבירות של הטרופר טובה יותר.
בשאר הטיול הם יסעו בהתאם ליכולת הנהג.

נדב ש.
06-01-20, 18:38
פותח השרשור ציין שירצה לקחת את הרכב לפעמים לבדו לשטח טכני/קשה.

לא נראה לי שהרבה מהמגיבים היו בעלי רקסטון
מנוע וגיר מרצדס - אמינים ביותר
הבעיות בשנתונים ןשאתה מדבר הינם בד"כ במערכת הוואקום לחיבור טבורי הגלגלים הקדמיים בשילוב 4X4 וגם זה אפשר לפתור בקלות על ידי נועלים ידניים
הרבה אוטו טוב במעט כסף
עם כל הכבוד ויש כבוד, מנוע+גיר מרצדס, כל השאר לא.
לטרופר מכלולים חסונים וגיבורים ויחסי העברה טובים(בדיזל).
קח דוגמה מעלה רמון (זה רקסטון שניזקק לחילוץ שם לא?) שלהגדרה שלי הוא רמה בינונית(אולי +), עליתי שם עם טרופרים לא פעם, בלי יותר מידי דרמות.

לא נראה לי כלכך שאתה מבין מה טרופר מסוגל...

עם כל הכבוד לרקסטון,
הטרופר לועס אותו בלי מלח.

+1.

בוזי
06-01-20, 18:57
מכלולים חסונים בטרופר זה... פעמוני ציריות? מוטות הגה? מערכת הזרקה? חיישנים? גיר אוטומטי בבנזין?
איפה שהרקסטון שלי נעצר במעלה רמון, בגלל טעות נהג/מכוון, גם הסופה של דרור נעצרה פעם. בפעמים אחרות היא לא נעצרה. אז מה זה אומר? גם אותה הטרופר אוכל בלי מלח?
הטרופר יופי של רכב לטיולים, יש לו יתרונות וחסרונות. בשקלול הכולל, מול רקסטון הוא נחות, לדעתי. אישית, אני מעדיף להתיישב על סלע מתחת לסרן ולא לפגוש תקלה מכנית/חשמלית או שבר באמצע המדבר.

נדב ש.
06-01-20, 20:30
אם אתה משווה, תשווה תפוחים לתפוחים, אל תערבב בנזין ודיזל כי זה לא נכון לעשות.

כן, בדיזל גיר, טרנספר, סרנים, מתלים, הם חסונים, ציריות בחיים לא שברתי בטרופר, המוטות הגה נקודת תורפה אם אתה מגדיל גלגלים, שאגב ניתנת לחיזוק נוסף בקלות.

ברקסטון יש בקרות אלקטרוניות שעושות לנהג חיים קלים לא?
בטרופר נאדה, ועדיין הוא עביר יותר לדעתי...

לא בא ליצור פה ויכוח עכשיו מי יותר ומי פחות, אל תיקח את זה אישית.
היה לנו רקסטון 2008 בחבורה עד לא מזמן(יואב פולס מכיר את הבחור אפילו, הוא קנה ממנו את הלנדקרוזר הלבן של אחיו), גם עם הגבהה הוא לא היה "וואו"...

yoni_0000
06-01-20, 20:41
אנחנו מדברים על השוואה ספציפית בין טרופר לרקסטון, לא בין זיבאר ל xv.
אז ההבדל בינהם, אם בכלל קיים, הוא במטרים בודדים, בקצה של הקצה של יכולת העבירות, שם ניתן יהיה לראות שהעבירות של הטרופר טובה יותר.

הבחור פשוט צודק, אין מה להוסיף.

ד ו ר ו ן
06-01-20, 21:48
אנחנו מדברים על השוואה ספציפית בין טרופר לרקסטון, לא בין זיבאר ל xv.
זיבאר.. לא הגזמת בכלל.

מהנסיון שלי עם רכבים כאלו בשיירה, יש הבדל לא קטן בזרימה של הנסיעה כולה.
לא רק בנקודת עבירות.

זכותך לחשוב אחרת, זה רק אומר שלך ספציפית לקצב שלך זה מסתדר.

פות״ש דיבר גם על עבירות בינוני+ קשה, ורכב בודד.
ונראה לי שגם אתה הסכמת שהרקסטון נחות מהטרופר באותם מצבים, אז על מה ההתעקשות?

בוזי
06-01-20, 21:55
נדב,
יש גם רקסטון בנזין ואותו אפשר להשוות לטרופר דיזל. ולא, הרקסטון לא מתחמם ולא מטגן גירים.
זה שלא שברת ציריות ומוטות הגה, בהחלט מלמד דבר או שניים על רמת הנהיגה שלך. אבל באופן כללי, זו תקלה לא נדירה בכלים האלה.
לגבי השוואת העבירות, העזרים האלקטרונים בהחלט משפרים את העבירות. לא בדקתי (אולי הגיע הזמן) אבל נראה לי, שבעלייה תחוחה ועם הצלבות, בקרות האחיזה יתנו יתרון על פני רכב עם מהלך מתלה מרשים אך חסר מערכת כזו.
מכל מקום, ההבדלים קטנים וחברים משמעות באירוע שמוגדר כ"טיול". לגבי מסע עבירות, כנראה יהיו מסקנות אחרות. או שנבחר ברכבים אחרים.

בוזי
06-01-20, 22:05
זיבאר.. לא הגזמת בכלל.

מהנסיון שלי עם רכבים כאלו בשיירה, יש הבדל לא קטן בזרימה של הנסיעה כולה.
לא רק בנקודת עבירות.

זכותך לחשוב אחרת, זה רק אומר שלך ספציפית לקצב שלך זה מסתדר.

פות״ש דיבר גם על עבירות בינוני+ קשה, ורכב בודד.
ונראה לי שגם אתה הסכמת שהרקסטון נחות מהטרופר באותם מצבים, אז על מה ההתעקשות?מה לא הבנת? ההבדל בעבירות, אם יהיה, יתקיים לאורך מטר. בשאר הזמן לא יהיה הבדל ביכולת העבירות. חריצים, קפלים, קורדרוי.... אותו דבר.
אגב, לגבי קצב נסיעה אל מול כלים עבירים - הפרשי התאוצה והיכולת של SUV משופר מתלים לנסוע מהר בשבילים פתוחים, פותחים פערים לא מבוטלים אל מול כלים בעלי עבירות מעולה, אך איטיים בכל מתאר אחר. אני יודע כי יש לי גם כזה.... וזה ניכר גם בטיולים שאני מוביל.
בירידה מהר ברך, או בנחל פארן, יש שבילים ש SUV עם סט מתלים טוב תופר בקלילות, וכלים עם מתלים סטנדרטיים יאלצו לנסוע בהם לאט מאוד על פני הרבה קילומטרים.

אגב, מה זה "כלים כאלה"?

ד ו ר ו ן
06-01-20, 23:51
אגב, מה זה "כלים כאלה"?
כמו רקסטון..

-Lidor-
07-01-20, 07:00
חברים תודה על הייתחסות, אכן עלו פה הרבה נקודות מעניינות במהלך הדיון שגרמו לי לחשוב.

לגבי הגדרתי לשטח בינוני קשה, אתן דוגמא ספציפית, מעלה אילות שעולה מבית הקברות ביבנאל עד לרמת סירין היה בזמנו מגרש המשחקים שלי עם הג'מיני, מביחנתי זה היה מעלה קשה (אם כי הג'מיני היה מטפס שם יופי).

אחת הנקודות שגרמה לי לחשוב מחדש היא באמת העובדה שעד השטח צריך לנסוע בכביש ובגלל שהמטרה העיקרית היא לקחת את המשפחה לטיולים אולי אהיה מוכן להתפשר על יכולת השטח של הרכב לטובת איכות החיים ברכב. מודה יש לי קצת קושי מנטלי להסיע את הילדה והאישה ברכב מאוד ישן כדוגמת טראנו או טרופר מאמצע שנות ה-90.
רקסטון לעומת זאת כבר נראה ומרגיש מודרני הרבה יותר, מזגן מפוצל וקצת אביזירי נוחות של קיימים באחרים.

אני מנסה להבין איזה עלויות מסתתרות ברקסטון למשל מה עלות טורבו, תיבת הילוכים, שיפוץ מנוע לעומת טרופר (שכנראה זול יותר בעיקר כי הוא ידני).
שיקול חדש שעלה על הפרק זה להחליף את הרכב השני בבית ברקסטון, אולי אפילו להגדיל את התקציב ולרכוש רקסטון מעט חדש יותר, באופן אוטומטי אחסוך ביטוח נוסף ואגרת רישוי כמובן.

grand
07-01-20, 07:32
הבעיה ברכבים כמו הרקסטון, וגם דיסקברי 3/4 לצורך העניין, wk2, וכמו שאני חווה בטוארג הנוכחי שלי, שאלו רכבים כבדים שנבנו לנסיעת כביש ושבילים ולא לשטח טכני וסלעי, זה שאנחנו לוקחים אותם לשם והם שורדים זה המון בזכות האלקטרוניקה שמקדמת אותם לא רע, אבל במצבים מסויימים כמו ירידות חדות על בולדרים חוסר מהלך מתלים וכובד המנוע בחזית גורם לרכב לחטוף חבטות שלא זכורות לי בעבר, כל מה שמבדיל בין הדגמים האלה זו איכות מערכות האלקטרוניקה בשטח, ושרידות המכלולים המכניים כנגד התעללות.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Asaf-a
07-01-20, 07:33
אני חושש שמאוד קשה לחזות עלויות של תקלות, זה הרבה מאוד עניין של מזל.

לדוגמה, סוזוקי גרנד ויטארה, דגם שנחשב יחסית זול לאחזקה ותיקון, מיצרן עממי ולא אריסטוקרטי, נחשפתי למספר מקרים של עלויות תיקון תקלות בעלויות שלא מביישות שום יצרן, ולא מדובר רק על תקלת הסדק הידוע בבלוק.

להבדיל מעלויות של אחזקה שוטפת שניתנות לחיזוי, ולכן כדאי להשקיע באחזקה מונעת ויישור קו כדי להקטין הסיכון לתקלת שבר יקרה, ואם אוסף ההזנחות של הבעלים הקודם נופל במשמרת שלך...להתכונן.

נדב42
07-01-20, 08:18
אולי אפילו להגדיל את התקציב ולרכוש רקסטון מעט חדש יותר, באופן אוטומטי אחסוך ביטוח נוסף ואגרת רישוי כמובן.

שאותם כמובן תשלם בצורה של ירידת ערך, מה שכבר לא יקרה בטרופר הישן ..

נדב42
07-01-20, 08:42
אני רוצה להציע קו מחשבה אחר: תחביב של רכב שטח שגם נוסע באמת בשטח הוא לא כלכלי. זה תחביב יקר וכדאי להיות מוכנים לזה ?

כמה יקר ? זה בעיקר עניין של מזל, אין תעודות ביטוח באף מותג ואף דגם. וזה בקלות רבה הופך לבור בלי תחתית.

אני אישית בחרתי בהפרדת רשויות, כלומר רכב שטח שמיועד לטיולים בלבד ואין לו שום תפקיד בשגרה שלי.

הייתרונות:
א. מאפשר לבחור את הרכב שהכי מתאים לך לשימוש השטח הרצוי לך, בלי השפעה של צרכי היומיום - ממקסם את ההנאה ממנו ומהטיולים
ב. שברת משהו בטיול ? זה לא ימנע ממך להגיע לעבוד למחרת
ג כתוצאה מזה, אין דחיפות לתקן, מה שמאפשר לחפש חלקים בזול או להמתין בנחת שיגיעו מחו"ל - הוזלה של עלויות התיקונים.
ד. נפלת על תקלה גדולה ואין תקציב ? אז הרכב יעמוד חודש-חודשיים-שלושה עד שיהיה תקציב.. לא כיף אבל לא משבש לך את החיים
ה. רכב ישן ופשוט הוא הרבה יותר קל וידידותי לאחזקה עצמית, ובעיני זה לגמרי חלק מהתחביב, כל אחד לפי היכולות שלו.

החסרונות:
א. עוד רכב שצריך לעשות לו ביטוח וטסט (או שניים) כל שנה, וזה גוזל זמן וכסף (אם כי הכסף בעיני מתקזז מול ירידת ערב של רכב חדש יותר שמשמש ליומיום)
ב. ברכב ישן יותר הסיכוי לתקלות גבוה יותר
ג. רכב ישן יותר יהיה לרוב פחות בטיחותי
ד. רכב נוסף צריך מקום חנייה נוסף

מכאן, שכל אחד יסדר לעצמו את סדרי העדיפויות שלו, את רמת ההשקעה שהוא מעוניין להשקיע בתחביב, ומה התמורה שהוא מחפש מהרכב.

אני אישית מקיים את הנאום הארוך הזה, מחזיק צ׳רוקי מודל 96 מדוגם לטיולים, וויטארה 94 ארוכה לשגרה. לא מחליף אותם..

נדב ש.
07-01-20, 09:12
חברים תודה על הייתחסות, אכן עלו פה הרבה נקודות מעניינות במהלך הדיון שגרמו לי לחשוב.

לגבי הגדרתי לשטח בינוני קשה, אתן דוגמא ספציפית, מעלה אילות שעולה מבית הקברות ביבנאל עד לרמת סירין היה בזמנו מגרש המשחקים שלי עם הג'מיני, מביחנתי זה היה מעלה קשה (אם כי הג'מיני היה מטפס שם יופי).

אחת הנקודות שגרמה לי לחשוב מחדש היא באמת העובדה שעד השטח צריך לנסוע בכביש ובגלל שהמטרה העיקרית היא לקחת את המשפחה לטיולים אולי אהיה מוכן להתפשר על יכולת השטח של הרכב לטובת איכות החיים ברכב. מודה יש לי קצת קושי מנטלי להסיע את הילדה והאישה ברכב מאוד ישן כדוגמת טראנו או טרופר מאמצע שנות ה-90.
רקסטון לעומת זאת כבר נראה ומרגיש מודרני הרבה יותר, מזגן מפוצל וקצת אביזירי נוחות של קיימים באחרים.

אני מנסה להבין איזה עלויות מסתתרות ברקסטון למשל מה עלות טורבו, תיבת הילוכים, שיפוץ מנוע לעומת טרופר (שכנראה זול יותר בעיקר כי הוא ידני).
שיקול חדש שעלה על הפרק זה להחליף את הרכב השני בבית ברקסטון, אולי אפילו להגדיל את התקציב ולרכוש רקסטון מעט חדש יותר, באופן אוטומטי אחסוך ביטוח נוסף ואגרת רישוי כמובן.

העלויות לא שונות מרכבים אחרים באותה קטוגריה לדעתי, לך על הרקסטון, לך על שנתון הכי גבוה (בשנתונים הנמוכים הם זולים, אל תתפתה) שתימצא בתקציב, חפש אחד שמור ומטופל שתימצא.

בוזי
07-01-20, 10:56
אם החלטת ללכת על רקסטון, ברוך הבא. שים לב לנקודות הבאות:
התקציב שלך נמוך מאוד, אפילו בשביל רקסטון. בתקציב כזה תמצא רכב מהדור הראשון, שהוא אמנם המתאים ביותר לשטח, אבל מדובר ברכבים ישנים מאוד, עם קילומטרז׳ מפואר, ושלעתים שימשו משפחות מרובות ילדים ותוחזקו בתחזוקת שבר.
אמנם המכלולים העיקריים מאוד חסונים ובטיפול נכון יעבדו ללא שום תקלה לאורך מאות אלפי קילומטרים, אבל בטיפול לא נכון או הזנחה.... אלוהים יודעת.
פה ושם נופל איזה רכב שמור ומטופל עם קילומטרז׳ נמוך, לרוב הוא נמכר מהר ובמחיר גבוה יחסית.
הדגמים המוצלחים ביותר הם משנת 2014-15, עם מנוע שני ליטר מודרני, מה שנקרא רקסטון W.
תשתדל להתרחק מהמודלים בעלי טרנספר part time, שזה 2008 עד 2013 כמדומני, הם רגישים יותר ונוטים להתקלקל.
בדגמים הראשונים עם מנוע 2.9 אל תיגע. אמנם המנוע אמין ופשוט, אבל חלש מאוד (120 כ"ס) ומשודך לגיר לא מוצלח וטרנספר מהדור הקודם, בקיצור לא.
כיום קיימות קבוצות ווצאפ ופייסבוק, עם קהילה תומכת בידע ועזרה בהשגת חלקים במחירים סבירים. יש מוסכים מעולים ולא קורעים במחירים, אם הסתבכת.
שיפורים: מיגון, סט מתלים איכותי, צמיגים, מדרכות צד. אם ממש תרצה, יש מיפוי למערכת ההזרקה שמבטל את ההשהיה בתאוצה ומעלה את ההספק ל 186, 200 או 220 כ"ס. (אני הסתפקתי בראשון, השני גרם לי לשרוף זוג צמיגים אחוריים בשבוע... פשוט לא התאפקתי).
קיימות בשוק נעילות נשלטות, קדמיות ואחוריות.

אם אתה מאזור המרכז ורוצה עזרה בבדיקה ראשונית, אתה מוזמן לפנות בפרטי. יש לי סורק ייעודי לרכב ולא מעט ניסיון.
בהצלחהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200107/7912881b6f5ac054c8e5fd27c1aa6842.jpg

vik014
07-01-20, 11:43
לי יש לנדקרוזר מזווד כהוגן המשמש רק לטיולים כ 6 שנים. לצדו תמיד היה לי רכב כביש ליום יום, לפני כ 5 חודשים החלפתי את רכב הכביש לרקסטון, נכון לעכשיו מרוצה עד הגג מהמהלך.

liontamer84
07-01-20, 16:04
אם החלטת ללכת על רקסטון, ברוך הבא. שים לב לנקודות הבאות:
התקציב שלך נמוך מאוד, אפילו בשביל רקסטון. בתקציב כזה תמצא רכב מהדור הראשון, שהוא אמנם המתאים ביותר לשטח, אבל מדובר ברכבים ישנים מאוד, עם קילומטרז׳ מפואר, ושלעתים שימשו משפחות מרובות ילדים ותוחזקו בתחזוקת שבר.
אמנם המכלולים העיקריים מאוד חסונים ובטיפול נכון יעבדו ללא שום תקלה לאורך מאות אלפי קילומטרים, אבל בטיפול לא נכון או הזנחה.... אלוהים יודעת.
פה ושם נופל איזה רכב שמור ומטופל עם קילומטרז׳ נמוך, לרוב הוא נמכר מהר ובמחיר גבוה יחסית.
הדגמים המוצלחים ביותר הם משנת 2014-15, עם מנוע שני ליטר מודרני, מה שנקרא רקסטון W.

עכשיו אתה מדבר...
ומה המחיר לרקסטון 2014-15?

גם ההשוואה לטרופר דור שני (עד 99) היא קשה, זה אולי רכב עם מנוע יחסית אמין, אבל עגלה.
אגב, מצטרף פה למה שנדב ש כתב, עם נהיגה של בנאדם, כבר 5 שנים + עם טרופר (2004), טרם נתקלתי בתקלות שדיברת עליהן.
כן אכלתי ממנו מרורים כשהלכתי למכונאים שצריך לכרות להם את הידיים...
ב3 שנים + האחרונות אני עם מוסך אחד, שמעבר לטיפולים שבשגרה (פעם בשנה / 9,000 ק"מ - המוקדם מביניהם) לא היה צורך בשום דבר.

ב15,000 ש"ח אפשר לקנות נבלות. וזה לא משנה מה המותג שלהם.
רקסטון 2014-15 נכנס ב15,000 ש"ח שפות"ש הקציב?

בוזי
07-01-20, 16:15
לא, פות"ש אמר שהוא יכול להגדיל את התקציב לטובת רכב חדש יותר.

liontamer84
08-01-20, 11:11
לא, פות"ש אמר שהוא יכול להגדיל את התקציב לטובת רכב חדש יותר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkאז הלכתי ובדקתי בשביל פות"ש מה הולך ביד 2 מבחינת רקסטונים 14-15...

יש 2.
2014 במחיר של 70000₪
ו2015 במחיר של 91000₪

שניהם בלי שום דבר שהכרחי וצריך כדי להכנס לשטח.

ככה שזה כבר סיפור של פלוס מינוס 100,000₪

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

בוזי
08-01-20, 11:15
אז שיקנה מודל 2005-2008.
כרכב הוא אחלה אוטו.
אחרי השיפורים הנדרשים (והם נדרשים) הוא גם יופי של רכב לטיולים.

bezzat
08-01-20, 15:26

זורק לך רעיון מבחינת משפחה...
כמו רבים אחרים וטובים שפגשתי (כמובן שלא כולם) לאט לאט המשפחה "נוטשת" את טיולי השטח כי זז לא מתאים לכולם...או שהילדים גדלים ורק לבת הזוג מתאפשר או וכו וכו...

מה שאני רוצה לומר, אם המשפחה באמת אוהבת לטייל ואתה סמוך ובטוח סבבה.... אבל אם לא אולי תחשוב על רכב אחר.

vik014
08-01-20, 16:00
לאורך זמן מנסיוני וניסיון חברים, בטיולי שטח רק היושבים בספסל הקידמי באמת נהנים, אבל עדיין, לרכב גדול בנפח (עד גבול מסוים) יש ערך מוסף משמעותי.

-Lidor-
09-01-20, 19:37
אכן אני מוכן למשוך את התקציב כלפי מעלה, החיפושים כעת מתמקדים בשנתונים 06-10.
העניין הוא שהמחירון של 08 הוא 22 אלף ש"ח, 06 כבר לא מופיע במחירון אך לפי ההיגיון זה עוד פחות מזה.
הבעיה מתחילה עם העובדה שאנשים מבקשים מחירים תלושים מהמציאות, נכון שמחירון הוא לא תורה מסיני אבל הוא כן משקף יחס כלשהו לעלות הרכב, אני מוכן לקבל את העובדה שרכב במצב טוב עם שידרוגים יעלה קצת מעל למחירון.
העניין שגם הנתונים היבשים של הרכב לא מזהירים, אין לו שיפורים (מצב סטוק לגמרי) ועדיין לאנשים נראה הגיוני לדרוש פי 2 ומעלה מהמחירון :confused:.

Asaf-a
09-01-20, 19:48
מחירון לוי יצחק ומחירון יד2 יכולים להניב תוצאות שונות מאוד, במיוחד ברכבי שטח, גיפים, sbs, רכבי ספורט, לאלו יש שוק שונה

מהנסיון שלי, כאשר מכרתי פאגרו 07 במצב טוב מאוד לפני שנה, מחיר המכירה היה 10 מעל מחיר לוי יצחק.

כאשר רכשתי רזר800 לפני חודשיים, הפער בין מוטו ללוי יצחק היה גם כן 10...והמחיר בסוף היה באמצע הדרך.

בקיצור, ממליץ לא להתייחס יותר מדי למחירון, תמצא רכב ראוי ותקבל החלטה האם הסכום הוגן לעומת השוק.

-Lidor-
19-01-20, 19:14
חוזר להתייעץ, במידה ואני מוותר על 7 מושבים (לא הכרחי עבורי, סתם חשבתי שיהיה נחמד אם תיהיה האופציה הזאת).

מה דעתכם על סאנגיונג קיירון?, המחירים שלהם נמוכים מאוד ועל פניו נשמעת עסקה לא רעה.
שלדת סולם, הילוך כוח, סרן חי ומנוע 2.0 טורבו עם 140 כ"ס. איפה הקאץ'? (מלבד העיצוב הביזארי)
מרווח גחון גבולי אומנם אבל גם הרקסטון סובל מהבעיה הזאת, האם יש פתרונות הגבהה לקיירון?
לא הצלחתי להבין האם הגלגל ספייר של הרכב הוא בגודל מלא או שמא גלגל חלופי קטן?
אשמח לכל פיסת מידע על הרכב, ביצעתי חיפושים עליו אך רב הנסתר על הגלוי.

מועמד נוסף שחשבתי קיה סורנטו מהשנים 2005-2007, מה הסיפור הזה שכמעט בכל מודעה רשום הוחלף מנוע?, האם המנוע שם ידוע כאחד בעייתי או סתם חוסר טיפול נכון?

Yaki5500
25-01-20, 20:34
לי יש לנדקרוזר מזווד כהוגן המשמש רק לטיולים כ 6 שנים. לצדו תמיד היה לי רכב כביש ליום יום, לפני כ 5 חודשים החלפתי את רכב הכביש לרקסטון, נכון לעכשיו מרוצה עד הגג מהמהלך.הרקסטון נוסע איפה שהקרוזר נסע?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

vik014
26-01-20, 06:20
בכביש הרקסטון מנצח ולא בנקודות. בשטח, לא בדקתי, כנראה שהלנדקוזר מנצח בתנאי הקצה.

דרור ברלי
26-01-20, 08:15
מה דעתכם על סאנגיונג קיירון?, המחירים שלהם נמוכים מאוד ועל פניו נשמעת עסקה לא רעה.
שלדת סולם, הילוך כוח, סרן חי ומנוע 2.0 טורבו עם 140 כ"ס. איפה הקאץ'? (מלבד העיצוב הביזארי)
מרווח גחון גבולי אומנם אבל גם הרקסטון סובל מהבעיה הזאת, האם יש פתרונות הגבהה לקיירון?

מועמד נוסף שחשבתי קיה סורנטו מהשנים 2005-2007, מה הסיפור הזה שכמעט בכל מודעה רשום הוחלף מנוע?, האם המנוע שם ידוע כאחד בעייתי או סתם חוסר טיפול נכון?

קיירון נמכר במספרים קטנים מאוד והיום לך תמצא לו חלפים או תנסה למכור אותו....
יש מצבים ותנאים שבהם העדר לא טועה. זה אחד מהם בדיוק.

קיה סורנטו דור ראשון אכן משמיד מנועים סדרתי. מכיר מישהו שכבר על מנוע שלישי (ולא נפטר מהנבלה כי מגבלות תקציב וכו' וכו') ומאוד מקווה בשבילו שהיד לא תהיה נטויה.....

בקיצור - עזוב את מחוזות הביזאר. לך על בטוח.

Yaki5500
26-01-20, 08:24
חוזר להתייעץ, במידה ואני מוותר על 7 מושבים (לא הכרחי עבורי, סתם חשבתי שיהיה נחמד אם תיהיה האופציה הזאת).

מועמד נוסף שחשבתי קיה סורנטו מהשנים 2005-2007, מה הסיפור הזה שכמעט בכל מודעה רשום הוחלף מנוע?, האם המנוע שם ידוע כאחד בעייתי או סתם חוסר טיפול נכון?סורנטו רכב עם נתונים מצוינים לרכב שטח
פרופורציות מצוינות. צמיג בגודל טוב, מהלך מתלה לא רע, מנוע עם מומנט טוב שמגיע מהר ויחסי העברה טובים.
אבל המנוע נוטה להתאבד. אלמלא נקודה זו הייתי קונה כזה בשמחה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

-->