PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה - גניבות רכב בישראל - סיכום שנת 2019

יורם-דרומי
03-01-20, 18:22
על פי חברת פוינטר, מחצית מגניבות הרכב בישראל בוצעו באמצעות התחברות לשקע OBD ושכפול מפתח הרכב. באזור הדרום הגנבים מעדיפים רכבי שטח משנתון נמוך

מפחידה היכולת להשתלט על מחשב הרכב ולייצר מפתח חלופי דרך ה- OBD
האם ניתן למנוע זאת?
יש פתרון?

http://www.gear.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7 %9B%D7%91/2019-12-31-N02-%D7%A4%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-2019

hadtomer
03-01-20, 21:27
מה המצב דרומי

אני לפני כמה שבועות קיבלתי בחדר המדרגות טפיחה על הכתף משכן משועמם שיושב על כל מצלמות הוידאו של הביניין. "אתה עם הג'יפ? יש כל הזמן תנועה חשודה סביב הרכב שלך". צחקתי ואמרתי שמי המטומטם שינסה לגנוב ליברטי. טעיתי, אחרי כמה ימים של תצפית היה ניסיון גניבה. למזלי כאמור היתה תצפית שלי ושל חברים על החניה ואני לא ארחיב. אגב, הסופה הצהובה של ינוביץ' חונה 2 רחובות ממני, הכלבים גנבו אותה באותו שבוע.

מסקנה לאחר תצפית? אתה חובב אלקטרוניקה וגאדג'טים ואוהב פתרונות אלקטרוניים חכמים ומתוקתקים - אבל לצערי את הגנבים זה לא מעניין. כשהם מגיעים עם סופה עם רישוי מזויף, קפוצ'ונים על הראש וכמה כלי פריצה בסיסיים- שום דבר לא ימנע מהם לפתוח לך את הרכב , לקשור אותו עם חבל ולמשוך עם הסופה עד לשדה קרוב. אלקטרוניקה לא שווה כלום במקרה כזה.

מה עושים? כמו שאומר האדמור ברלי: ברזל. המון ברזל

קודם כל שרשרת -מינימום 16 מילימטר קוטר. 3 מטר אורך. 90 שקל למטר בל.כ. אחר כך מנעול רציני מאוד. ולקשור את הגלגל למשהו כמו וו עגינה (שיבר ראשי של הביניין אצלי). ואם אין למה לקשור- לקשור את השרשרת לזרוע מתלה. אחר כך עוד שרשרת ועוד מנעול. ושוב אותו הדבר, שהבני כלבים יראו היטב שזה רכב שדורש מעל 20 דקות של עבודה עם ציוד שעושה רעש. להגיד לך שאני נהנה להוציא שרשרת מתא המטען כשיורד גשם? לא. להגיד לך שאני נהנה שגונבים לי את האוטו? - הנה טיעון מנצח......

ומעבר לכך יש את הזקן שעושה סנדלים לרכב במושב ישרש (הוא עבר לכפר שמואל, נדמה לי זה השם). שים אצלו עוד 1000 שקל וצא עם מנעול הגה או מנעול דוושות.

דיסקליימר- זה לא עוצר גנב. שום דבר לא עוצר גנב. זה מעכב גנב ועושה לו חיים קשים מאוד.

יורם-דרומי
03-01-20, 22:33
יש,
יש כספת לדוושות
יש כספת להגה
ויש עוד מנעולים נוספים

ועוד אלקטרוניקה כיד המלך

אבל עדיין מפחיד

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

boaz avrahami
03-01-20, 23:08
תשים אזעקה של חב׳ השמירה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יורם-דרומי
04-01-20, 08:54
תשים אזעקה של חב׳ השמירה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94[emoji28][emoji28]

ד ו ר ו ן
04-01-20, 10:37
יש,
יש כספת לדוושות
יש כספת להגה
ויש עוד מנעולים נוספים
ועוד אלקטרוניקה כיד המלך
אבל עדיין מפחיד
כספת (תאור מפוצץ לקופסת מתכת מקובעת לרכב עם ברגים..), תוצרת בית שמכסה את השקע OBD עם ברגי טורס ופין מרכוז.. מכיר מעט מאד אנשים עם מפתח ייחודי כזה בשליפה.
שים אחד חבוי ברכב ועוד אחד בבית.

grand
04-01-20, 13:28
קצת נסחפתם לא?, הגנבים האלה לא גונבים רק סופות שיושבות בחניה מטיול לטיול, לעגון את הלנדקרוזר בשרשרות פלדה עבות, מתקני הגה כבדים ודומיו לרכב שיום יום מונע לנסיעה זו התעללות בבעלים,
גנבי הרכב גונבים רכבים בראש ובראשונה בגלל חלקי חילוף שמבוקשים, באיזורים דרומיים יותר גונבים רכבים שמיועדים לנסיעות שטח מהירות או להברחות, וגם לפעמים רכבים חזקים כמו גרנד צ'רוקי לצורך עקירת כספומטים מקירות.
לכן כולם על הכוונת, החל מסופות, עד טויוטות, יונדאי או כל רכב נפוץ שזקוק לחלפים, הכי טוב זה ביטוח טוב שכולל את כל התוספות עפי הערכת שמאי.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

-->