PDA

צפייה בגרסה מלאה : רקסטון או משהו ח

Yaki5500
18-01-20, 09:40
שלום רב לכל הג'יפאים מכל הסוגים!

ברשותי סוזוקי גרנד ויטרה 2008 מוגבהת. רכב מדהים אנדרדוג כמו שרק סוזוקי יודעים לייצר.
עשיתי איתו את זרון, אברהם, נקרות, עשוש, אשתאול, משלט 21 ועוד. במעלה זיק נעצרתי. הרגשתי שאולי אצליח אבל זה לא ממש מתאים לרכב. ועכשיו אני מהסס לנסות את ורדית כי אולי גם הוא לא מתאים לרכב וזה כנראה אפשרי אבל ממש לא כיף.

עכשיו אני מחפש תחליף לויטרה שייתן יותר עבירות ברמת אמינות/אחזקה דומה (או לפחות קרובה כי נראה לי שכל תחליף יעלה יותר)

בעבר היה לי ג'ימני ידני משופר שעשה כל מה שרציתי בשטח ויותר מזה אבל נפסל בגלל דרישות סף אחרות שעכשיו יש.

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי! א. מה התקציב לרכישת הרכב?

עד 120 אש"ח

ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה?

כולל.

ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?

השאיפה לקנות רכב חדיש ולא להיקלע לסיטואציה כזו. אבל כשזה בא, זה בא אז כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?

זוג הורים + 3 ילדים. טיולי לינה יהיו ללא אשתי שמתעבת את הנסיעה בשטח אבל עם הילדים בהחלט כן

3. נסועה שנתית ותחזוקה: א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?

18 אלף קמ בשנה מתוך זה 4-5 אלף בשטח או בדרך אל השטח או חזרה

ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?

רכב יומיומי ואין לי סבלנות להשבית אותו לכמה ימים. יום-יומיים במוסך גג. בקטע הזה סוזוקי ממש אחלה - רכבים אמינים, חלפים/שיפורים/ידע זמינים מאוד ולא יקרים בקנה מידה ג'יפאי.

ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?

יש ידע אבל אין זמן אז הרוב יהיה במוסך

ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?

רעננה

4. אופי השימוש והטיולים:

א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?

שטח טכני קשה אבל שבילים מסודרים. למשל מעלה זיק, מעלה ורדית, מילה אדם, דרך הג'ימנאים וכו'

ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?

מטייל עם ויטרות אבל גם עם לנד קרוזרים טראנו וכו'

ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

ורדית, זיק ומעלות דומים במדבר. מעלה אדם, אמבטיות מודיעין, דרך הג'ימנאים

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני

עדיפות לידני אבל אוטומט אמין זה בסדר (זה גם כנראה מה שיהיה)

ב. מנוע דיזל/בנזין

לא משנה.

ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)

הכל הולך אבל עם העדפה לרכב סגור על פני טנדר בתכל'ס הויטרה הארוכה עם הגגון מגלמת בתוכה לטעמי פרופורציות נהדרות פשרה מעולה בין מרחב פנים ותא מטען לבין זוויות טובות.

ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?

עד חמש שנים/מאה אלף ק"מ

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

רקסטון משופר???

--------------------------------------------

עודכן לאחרונה יוני 2018

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

o_talmi
26-01-20, 14:11
לדעתי רקסטון ייתן לך יותר מקום, מבחינת עבירות הגרנד ויטרה עדיף.
הפתרון הכי טוב עבורך לדעתי זה רכב שני רק לשטח אם אתה מחפש לעשות מעלות בסגנון זיק, ורדית וכדמ'...

Yaki5500
26-01-20, 14:49
גרנד ויטרה יותר עביר מרקסטון? קשה לי להאמין
חוץ מזוויות אין לויטרה שום יתרון. זוויות ברקסטון ניתן לשפר

o_talmi
27-01-20, 09:28
בתצורה נוכחית בלי שיפורים הגרנד ויטרה עדיף.
לא נסעתי על רקסטון עם נעילה עדיין אז לא יודע להגיד, אבל הנעילה האלקטרונית של הגרנד ויטרה עובדת פי 100 יותר טוב מאשר ברקסטון ששם כל הצלבה הוא נתקע, היתרון ברקסטון זה המנוע החזק שלפעמים יכול לחלץ אותך אבל גם יותר חשש לנזק לרכב.

sgill
27-01-20, 11:01
בשביל לעשות את המעלות שהזכרת ולעמוד בשאר הפרמטרים, מחיר / מקום / שנתון גבוה - אתה חייב "הפרדת רשויות".

הרכבים שמתאימים לשטח הזה ולכל הדרישות (אבל לא עומדים במחיר)

- רנגלר משורדג
- דיפנדר ארוך
- לנד קרוזר ארוך ומשודרג

אם אתה רוצה רכב בן פחות מ -6, הם לא נכנסים לתקציב.

לכן אני מציע לך לעשות הפרדת רשויות ולקנות רכה טיולים בן יותר מ-10 ולשדרג אותו שיתאים לאופי הטיולים שלך, יכנס קצת למוסך ולא יפריע לך כמה ימים בלעדיו ויעמוד בכל השאר בכבוד.

במקרה כזה כבר יש הרבה רכבים מתאימים, השאלה אם הכיוון מתאים לך. (אם כן אני מוכן לפרט בהמשך).

אופציה נוספת היא להשקיע הרבה בגראנד ויטארה שלך ולשדרג אותה בסדנה רצינית שתוכל לעמוד בכל אתגרי העבירות שהזכרת. כי בכל שאר הפרמטרים לדעתך היא עומדת. (ארנון למיטב זכרוני פעם בנה אחת כזאת). לדעתי זאת גם אופציה זולה יותר כי הוויטארה נניח שווה 30, אתה צריך להוסיף 90 לרכב אחר בתקציב של 120. וזה לפני יישור קו ושידרוגים, עלויות אחזקה גבוהות מהויטארה, ביטוח, טסט, דלק ועוד.
לדעתי (אבל אני לא מומחה בשידרוג ויטארות) בהרבה פחות מ-90 אתה יכול להביא את הויטארה למצב שהמעלות שהזכרת לא יאתגרו אותה.

Yaki5500
27-01-20, 11:48
Sgill אתה מעלה אופציות מעניינות
רכב שטח בן 12 כבר יש לי זו הויטרה 2008 שלי
אילו שדרוגים אני יכול לעשות כדי שתעמוד בדרישות השטח שציינתי?

לגבי הפרדת רשויות, אם אני קונה שני רכבים אז אחד מהם יהיה רכב כביש זול ובטיחותי ומשפחתי בעוד השני יהיה ג'ימני משופר ואז אפשר לעמוד בתקציב.
אבל רציתי לבדוק קודם אם הרקסטון יכול לבצע את המשימה. אני מתרשם מתגובות החברים פה שלא. למרות שאיני מצליח להבין למה שכן על הנייר יש לו כל מה שנחוץ אבל בפועל (בסרטונים ביוטיוב) כל מה שעושים איתו עושים גם עם ויטרה אז אני לא רואה שהוא נותן לי יותר בשטח.

sgill
27-01-20, 12:49
שוב, אני לא מומחה בויטארות אבל לפחות:

1. סרן קדמי ברזל ולא אלומיניום
2. נעילות קדימה אחורה
3. חיזוקים של כל מערכת ההינע והסרנים כולל ציריות, דריישאפטים, בקיצור הכל...
4. שינוי יחסי העברה
5. הגבהה של 4.5 לפחות (אני לא מתייחס לחוקיות)
6. הגדלת צמיגים
7. כנראה שגם הגדלת רדיאטור מנוע וגיר
8. חיתוך של הפגוש הקדמי או פגוש ברזל לשיפור זווית הגישה

בקיצור, לא חסרים דברים לשדרג...

לא יודע מתי עלית או היית בוורדית לאחרונה, אבל המעלה (לא המעקף) קשה מאוד עכשיו.
ובכל מקרה אם אתה משדרג את הויטארה, אתה לא רוצה שדרוג שבקצה היכולת יעלה את המעלות אלא שתוכל לעלות אותם בקלות יחסית, בבטחון ובלי נזקים לרכב.

הנה הפרוייקט של ארנון על ויטארה 98:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/49926-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7% 98-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94

Yaki5500
27-01-20, 12:56
שוב, אני לא מומחה בויטארות אבל לפחות:

1. סרן קדמי ברזל ולא אלומיניום
2. נעילות קדימה אחורה
3. חיזוקים של כל מערכת ההינע והסרנים כולל ציריות, דריישאפטים, בקיצור הכל...
4. שינוי יחסי העברה
5. הגבהה של 4.5 לפחות (אני לא מתייחס לחוקיות)
6. הגדלת צמיגים
7. כנראה שגם הגדלת רדיאטור מנוע וגיר
8. חיתוך של הפגוש הקדמי או פגוש ברזל לשיפור זווית הגישה

בקיצור, לא חסרים דברים לשדרג...

לא יודע מתי עלית או היית בוורדית לאחרונה, אבל המעלה (לא המעקף) קשה מאוד עכשיו.
ובכל מקרה אם אתה משדרג את הויטארה, אתה לא רוצה שדרוג שבקצה היכולת יעלה את המעלות אלא שתוכל לעלות אותם בקלות יחסית, בבטחון ובלי נזקים לרכב.לי יש גרנד ויטרה 2008 מרכב אחוד מתלים עצמאיים. נראה לי שאתה מתייחס לגרנד הקודמת עם סרן חי ושלדת סולם.

נמרוד
27-01-20, 13:06
Sgill אתה מעלה אופציות מעניינות
רכב שטח בן 12 כבר יש לי זו הויטרה 2008 שלי
אילו שדרוגים אני יכול לעשות כדי שתעמוד בדרישות השטח שציינתי?

לגבי הפרדת רשויות, אם אני קונה שני רכבים אז אחד מהם יהיה רכב כביש זול ובטיחותי ומשפחתי בעוד השני יהיה ג'ימני משופר ואז אפשר לעמוד בתקציב.
אבל רציתי לבדוק קודם אם הרקסטון יכול לבצע את המשימה. אני מתרשם מתגובות החברים פה שלא. למרות שאיני מצליח להבין למה שכן על הנייר יש לו כל מה שנחוץ אבל בפועל (בסרטונים ביוטיוב) כל מה שעושים איתו עושים גם עם ויטרה אז אני לא רואה שהוא נותן לי יותר בשטח.

בוא אני אגלה לך סוד - כל רכב שהיית אומר שבא לך, היית מוצא פה כאלו שיגידו לך שזה חרא של רכב. זה שמקרה של רקסטון זו האמת, לא אמור לשנות. בא לך על רקסטון, מתאים לך רקסטון, תקנה רקסטון. אתה צריך אישור אולי של אשתך, אולי גם זה לא. בטח לא של אנשים שאתה לא מכיר שכותבים באינטרנט. תתחדש וסע לטייל!

Yaki5500
27-01-20, 13:42
בוא אני אגלה לך סוד - כל רכב שהיית אומר שבא לך, היית מוצא פה כאלו שיגידו לך שזה חרא של רכב. זה שמקרה של רקסטון זו האמת, לא אמור לשנות. בא לך על רקסטון, מתאים לך רקסטון, תקנה רקסטון. אתה צריך אישור אולי של אשתך, אולי גם זה לא. בטח לא של אנשים שאתה לא מכיר שכותבים באינטרנט. תתחדש וסע לטייל!אני לא מחפש אישור מאף אחד אני מנסה להבין אם הרכב יתן לי משמעותית יותר בשטח מאשר מה שיש לי מבלי להעניש אותי במוסך יותר מדי. זה הכל עד כה אני מתרשם שהתשובה היא לא. אשמח לשמוע עוד דיעות

בוזי
27-01-20, 14:46
בעצם רציתי לשים את זה פה, רקסטון בזיק:
https://m.youtube.com/watch?v=GskBLHzscEM&feature=youtu.be#menu

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

בוזי
27-01-20, 14:56
אם מה שאתה מחפש זה עלייה ברמת העבירות תוך שמירה על רמת ההוצאות - רקסטון או כל SUV אחר לא ייתן לך את שניהם.
תצטרך להגדיל את התקציב ולבחור רכב מתאים.
רנגלר, דיפנדר, סופה, אינדיאנים למיניהם או אפילו דיסקו דור ראשון הם רכבים מתאימים יותר, אבל גם הם יעלו לך לא מעט, ומשמעותית יותר מהסוזוקי, גם בקנייה וגם באחזקה.

o_talmi
27-01-20, 15:05

אתה מוזמן לשוחח עם מתניה לשאול את דעתו על הרקסטון...

לא אומר שזה רכב גרוע, נהפוכו זה רכב מצויין אבל לא לזיק, סתם יהרוס את הרכב.

Yaki5500
27-01-20, 15:26
קבלתי, לצערי, אישור למה שחשבתי. אשאר אם הויטרה עד שהתקציב ישתנה

sgill
27-01-20, 15:43
תשקיע 20 בלשדרג את הויטארה שלב אחד בעבירות.
לא יודע איך ומה, אבל ככה גם תשמור על הרכב שעונה על דרישותך (למעט העבירות), גם תהיה לך הוצאה יחסית קטנה וגם הרווחת רכב יותר עביר.

Yaki5500
27-01-20, 15:58
הייתי עושה בדיוק את זה אלמלא נושא החוקיות. כרגע הויטרה שלי משופרת עד הקצה במסגרת החוקיות. לא מעוניין להיות עבריין. מעדיף לעבור לרכב שבאופן חוקי יכול לעשות יותר. גם אם זה אומר לחכות קצת.
יש עדיין הרבה מה לעשות עם הויטרה

erezgur
27-01-20, 17:41
. כרגע הויטרה שלי משופרת עד הקצה במסגרת החוקיות.

מידת הצמיגים שלך חוקית?

נשלח מהנייד

נדב ש.
27-01-20, 18:15

סירטון מ 2017, ע"מ שלא כל אחד ירוץ עכשיו לנסות את זיק, המעלה השתנה בזמן הזה, 2 זרועות, איפה שהרקסטון מטפס בסירטון הזה יש מדרגה(הרבה יותר גבוהה) יפה מאוד, הזרוע השמאלית ב"חצי סיבוב" תוך כדי הצלבה חריפה.

Yaki5500
27-01-20, 18:35
מידת הצמיגים שלך חוקית?

נשלח מהנייד כן
225/70/16

sgill
27-01-20, 19:07
רקסטון חוקי לא עושה את זיק !! ובטח לא את וורדית.
כמעט אף רכב חוקי, מוגבה 2 וצמיגים באוטודאטה לא עולה היום את וורדית בלי בניה מסיבית מאוד או כננת.
אולי סופה וסיקס.

Yaki5500
27-01-20, 19:24
רקסטון חוקי לא עושה את זיק !! ובטח לא את וורדית.
כמעט אף רכב חוקי, מוגבה 2 וצמיגים באוטודאטה לא עולה היום את וורדית בלי בניה מסיבית מאוד או כננת.
אולי סופה וסיקס.לא בטוח שאתה צודק. גרנד ויטרה חוקית לגמרי עשתה אותו. אמנם לא בחינניות של רוביקון אבל עשתה אותו. לרקסטון יש כפול מומנט, נעילה אחורית, יחסי העברה עדיפים וגלגל 30 לעומת 28.5 של הויטרה

grand
27-01-20, 21:05
רקסטון סטנדרטי עולה את זיק וורדית על צמיגים במידה חוקית.... נו באמת, ג'יפולוג הפך לאתר שמתמחה בסרטי מדע בדיוני?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

בוזי
27-01-20, 21:35
בחיים לא. לא הייתי ממליץ לאף אחד לבדוק, זה יכול להיות מסוכן באמת.

Yaki5500
27-01-20, 21:49
רקסטון סטנדרטי עולה את זיק וורדית על צמיגים במידה חוקית.... נו באמת, ג'יפולוג הפך לאתר שמתמחה בסרטי מדע בדיוני?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalkכנס ליוטיוב ותראה במו עיניך. זה גם לא נראה מסוכן או מופרע כמו הפורסטרים במעלה עשוש שפשוט הסתערו בפול גז.

grand
27-01-20, 22:05
תשמע.. יש לעלות בביטחון ויש לעלות תוך אונס רכב שלא בנוי לכך ולא בטוח איך ירגיש לאחר מעשה, תאמין לי שאני מדבר מנסיון, בטיולים האחרונים שלי עם רכב מאותו סגנון עליתי בכל מקום שגדולים ממני עלו, אך עם המון דפיקות לב, וחששות מלהפוך אותו מזון לגמלים במדבר. אז עזוב סרטונים בחוטיוב, אם עבירות ומעלות כמו זיק וורדית בעניין שלך לך על רכב יותר גיבור מרקסטון ודומיו, אינדיאני כלשהו, דיסקברי, אולי פראדו יעשו עבודה בקבוצת ה suv.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Yaki5500
27-01-20, 22:14
שוב, הרקסטון והויטרה עלו שם בלי יותר מדי דרמה. להגיד לך שזה מתאים? אולי זה באמת לא מתאים. אני בהחלט מסכים שלדחוק רכב עד קצה גבול היכולת זה ההיפך מג'יפאות.
כלל ראשון בג'יפאות - דע את מגבלות הרכב ומגבלות הנהג. זה יחסוך לך 90% מהצרות האפשריות בשטח
אז אני נשאר עם הויטרה כרגע כי הרקסטון לא יספק את מה שחסר לי בויטרה. ואת זיק וורדית אני לא מתכוון לתקל איתה כי למרות שהיא מסוגלת לכך, היא לא בנויה לזה. ממש כמו שפיקנטו יכולה לנסוע ממטולה לאילת על 160 קמש אבל ממש לא בנויה לזה

assafy
27-01-20, 22:27
באמת אתה חושב שאת זה ג"ו או רקסטון עולים בלי דרמה?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/6d2ba15ff44345cfaa8fae32ab33be33.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/fb6bc750d00f21f79ff90268b530cffd.jpg

Yaki5500
27-01-20, 23:22
באמת אתה חושב שאת זה ג"ו או רקסטון עולים בלי דרמה?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/6d2ba15ff44345cfaa8fae32ab33be33.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/fb6bc750d00f21f79ff90268b530cffd.jpgאני לא חושב את זה. ראיתי את זה בעיניים שלי

guy888
27-01-20, 23:31
הנה, ג.ו נגד מעלה ורדית

https://youtu.be/Ebln38p0nFk

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

שמעון.פ
28-01-20, 00:03
אני מקווה שלא אתפס על שידול לדבר עבירה, אבל הפתרון שלי הוא,
סט נוסף של צמיגים וג'נטים במידה שמוסיפה לגרנד ויטרה 99 שלי
3 ס"מ מרווח גחון. פלוס אחיזת צמיג טובה יותר.

רק לפני טיול עבירות קשה, אני לוקח סיכון ומרכיב אותם.
בחנוכה האחרון, הרכבתי אותם לטיול בהר חמרן וזה הרגיש עולם אחר.
רכב זהה לשלי, "נלחם" במקומות שלי לא היה שום קושי.

העלות: רביעיית צמיגים משומשים 2018 במצב מצוין ב-600 ש"ח
צמיג פחות טוב לספייר, 100 ש"ח
ג'נטים, לקחתי מרכב נוסף שאני מחזיק עבור חלקים.
ועוד 100 שקל לפנצ'ריה להרכבה.

נדב42
28-01-20, 06:51
אמנם בסרטון רואים גראנד ויטארה עולה את ורדית בלי נזקים, אבל זה לא היה רחוק מהם.. לפחות בנקודה אחת היא היתה גבולית לצביטת צמיג, ובנקודה אחרת לפגיעה בספים. אין ספק שמכוון טוב וקצת מזל תורמים לעבירות [emoji846]

בלי קשר לנושא הדיון, הסקטון הזה מדגיש בצורה קיצונית את ההבדל בטכניקת הנהיגה בין רכב עם גיר ידני לרכב עם גיר אוטומטי. באוטומט (הרבה פעמים) הרכב עוצר לפני כל מכשול/מדרגה/סלע ומתחיל תנועה מחדש אל מול המכשול. בגיר ידני השאיפה היא לא לעצור, ולכן עושים תכנון מוקדם למרחק ארוך יותר ועוברים (בשאיפה) בתנועה רציפה ללא עצירות מיותרות.

נדב ש.
28-01-20, 06:52
הנה, ג.ו נגד מעלה ורדית

סירטון ישן.

מי שהיה שם בזמן האחרון ראה מה נהיה שם, המדרגה הראשונה- קיר.

נדב ש.
28-01-20, 07:09
https://youtu.be/it9yZx0fjgQ

https://youtu.be/3ZsGSTBTaBA

עכשיו תחשוב שוב אם בכל זאת היית נוסע עם ויטרה חוקית לשם.... והיית מצליח לעלות בלי נזקים... אולי כן, אולי לא...
אני לא הייתי מנסה.

הייתי בורדית לפני חודשיים, היחיד שעלה זה רנגלר נעול כפול על 35", כל השאר לא ניסו ועלו מהמעקף.
אני גם נעול כפול, התקרבתי עד המדרגה הראשונה, ניסיתי פעם אחת, ניסיתי פעם שניה, ירדתי מהרכב וראיתי את המצב, קיפלתי זנב ירדתי רוורס ועליתי מהמעקף.

ד ו ר ו ן
28-01-20, 08:10
בלי קשר לנושא הדיון, הסקטון הזה מדגיש בצורה קיצונית את ההבדל בטכניקת הנהיגה בין רכב עם גיר ידני לרכב עם גיר אוטומטי. באוטומט (הרבה פעמים) הרכב עוצר לפני כל מכשול/מדרגה/סלע ומתחיל תנועה מחדש אל מול המכשול. בגיר ידני השאיפה היא לא לעצור, ולכן עושים תכנון מוקדם למרחק ארוך יותר ועוברים (בשאיפה) בתנועה רציפה ללא עצירות מיותרות.
תנועה רציפה היא עקרון חשוב בעבירות בלי קשר לסוג הגיר.
פועל יוצא של גיר אוטומטי הוא העצירות בגלל החלקת הממיר כשהעומס עולה ולא מעלים סלד בהתאם.
במיוחד כאשר לא נועלים את הגיר בהילוך ראשון אלא נוסעים אמנם ב-Low, אבל ב-D בתיבת הילוכים.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

דורון.פ.
28-01-20, 08:58
....הייתי בורדית לפני חודשיים, היחיד שעלה זה רנגלר נעול כפול על 35", כל השאר לא ניסו ועלו מהמעקף.
אני גם נעול כפול, התקרבתי עד המדרגה הראשונה, ניסיתי פעם אחת, ניסיתי פעם שניה, ירדתי מהרכב וראיתי את המצב, קיפלתי זנב ירדתי רוורס ועליתי מהמעקף.

חייב להודות שאחרי שנפגשנו אני מבין את התאור יותר.
אם נדב לא ניסה לרקסטון או לויטרה אין מה לחפש שם :)

איל מ
28-01-20, 09:12
הנה, ג.ו נגד מעלה ורדית

בניגוד לכל המקטרגים- כל הכבוד. אין שום פסול בלנסות, ואם עושים את זה לאט, בזהירות, עם בניה והכוונה- זאת ג'יפאות לשמה. הפתיע אותי.
אני דווקא חושב שהורדית לא משתנה יותר מדי. זוויות הצילום יכולות מאוד להטעות, וכנ"ל הפודרה שמייפה בורות בצילום. הזיק לעומת זאת, עובר יישור פעם בכמה שנים, ולדעתי הלא מקצועית בעליל, הסרטון של הרקסטון מהזיק באמת לא מייצג את המצב שלו בד"כ.

למען הסר ספק, ולמען הגילוי הנאות: אני כבר כעשור לא עולה מעלות אלא נוסע מסביב. אפילו אם אלו מעלות שהרכב לא אמור להתרגש מהם.
כשהילדים יגדלו ולא ירצו לבוא יותר לטייל, אולי נחזור ל"טיולי גברים", (למרות שאני בספק, התחבבה עלי צורת הטיולים של לנסוע בנחת ולשתות קפה במקומות יפים. שהרגישים יאטמו אזניים שניה, אני אפילו חוטא במחשבות על לעבור לתה. כנראה עניין של זקנה).

Yaki5500
28-01-20, 09:26
אני מודה לכולם על התגובות. בסוף יש גם עניין של דעות אישיות ואין הכרח להגיע להסכמה מלאה.

הרקסטון רכב מצוין ובכל יכולות אבל אני מתרשם שאינו מסוגל לתת הרבה יותר מויטרה. למרות שעל הנייר הפער ביניהם עצום, בפועל הם מבצעים את אותם מעלות באותה דרגה של חינניות (או היעדרה - כל אחד רואה זאת אחרת)

לכן אני מפנה את מחקרי כעת לכיוון של טנדר משפחתי. אפתח על זה שרשור חדש ואשמח לשמוע דיעות של כולכם.

נתראה בשבילים!

sgill
28-01-20, 10:45
אני לא חושב שהענין הוא אם ויטארה/רקסטון ספציפיים עם נהג מסויים עלו את וורדית/זיק בזמן מסויים.
השאלה היא אם מעלות כמו וורדית וזיק הם מגרש המשחקים של רכבים כאלו שמשודרגים בצורה חוקית - לעניות דעתי התשובה היא לא. אני גם מאמין שרוב הכותבים כאן סבורים כך.

אגב, יש גם סרטונים של סובארו DL עולה את עשוש... זה לא אומר שכל מי שיש לו DL יכול עכשיו להתחיל לטייל בשבילים עד רמה בינונית.

איל מ
28-01-20, 11:32
נראה לי שאפשר להגיד שטנדר קשוח יישבר פחות באופי שימוש שאתה מכוון אליו.

מיכה100
28-01-20, 11:41
מה הקשר לגיר, לדעתי העצירות האלה בין מכשולים זה נטו חוסר נסיון או חוסר ביטחון (המתנה לכיוון במכשול הבא).

asafk
28-01-20, 18:37
הנה, ג.ו נגד מעלה ורדית

Sent from my SM-N975F using Tapatalkחייב לפרגן. עבודת מכוון מצויינת.

זה לפחות חצי מהעמידה באתגר.

אסף.

Yaki5500
28-01-20, 18:55
חייב לפרגן. עבודת מכוון מצויינת.

זה לפחות חצי מהעמידה באתגר.

אסף.המכוון פה, נועם בר, מוכשר מאין כמותו. מצליח להעביר את הויטרה בצורה בטיחותית ועניינית דרך כל מיני מעלות שבפירוש לא מתאימים לה.

נכון שהיא מאוד נאבקת והרבה אנשים ואני ביניהם היו אומרים שלא כיף לנהוג ברכב עלמק ה גבול היכולת שלו ואף קצת מעבר. אבל זו לא התפרעות חסרת אחריות כמו שרואים אנשים אחרים עושים ללא קשר לכמה הרכב שלהם גיבור

-->