PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר כתחליף לרכב שטח קשוח

Yaki5500
28-01-20, 09:37
שלום רב לכל הג'יפאים מכל הסוגים!

ברשותי סוזוקי גרנד ויטרה 2008 מוגבהת. רכב מדהים אנדרדוג כמו שרק סוזוקי יודעים לייצר.

עשיתי איתו את זרון, אברהם, נקרות, עשוש, אשתאול, משלט 21 ועוד. במעלה זיק נעצרתי. הרגשתי שאולי אצליח אבל זה לא ממש מתאים לרכב. ועכשיו אני מהסס לנסות את ורדית כי אולי גם הוא לא מתאים לרכב וזה כנראה אפשרי אבל ממש לא כיף.

עכשיו אני מחפש תחליף לויטרה שייתן יותר עבירות ברמת אמינות/אחזקה דומה (או לפחות קרובה כי נראה לי שכל תחליף יעלה יותר)

בעבר היה לי ג'ימני ידני משופר שעשה כל מה שרציתי בשטח ויותר מזה אבל נפסל בגלל דרישות סף אחרות שעכשיו יש.

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי! א. מה התקציב לרכישת הרכב?

עד 120 אש"ח

ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה?

כולל.

ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?

השאיפה לקנות רכב חדיש ולא להיקלע לסיטואציה כזו. אבל כשזה בא, זה בא אז כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?

זוג הורים + 3 ילדים. טיולי לינה יהיו ללא אשתי שמתעבת את הנסיעה בשטח אבל עם הילדים בהחלט כן

3. נסועה שנתית ותחזוקה: א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?

18 אלף קמ בשנה מתוך זה 4-5 אלף בשטח או בדרך אל השטח או חזרה

ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?

רכב יומיומי ואין לי סבלנות להשבית אותו לכמה ימים. יום-יומיים במוסך גג. בקטע הזה סוזוקי ממש אחלה - רכבים אמינים, חלפים/שיפורים/ידע זמינים מאוד ולא יקרים בקנה מידה ג'יפאי.

ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?

יש ידע אבל אין זמן אז הרוב יהיה במוסך

ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?

רעננה

4. אופי השימוש והטיולים:

א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?

שטח טכני קשה אבל שבילים מסודרים. למשל מעלה זיק, מעלה ורדית, מעלה אדם, דרך הג'ימנאים וכו'

ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?

מטייל עם ויטרות אבל גם עם לנד קרוזרים טראנו וכו'

ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

ורדית, זיק ומעלות דומים במדבר. מעלה אדם, אמבטיות מודיעין, דרך הג'ימנאים

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני

עדיפות לידני אבל אוטומט אמין זה בסדר (זה גם כנראה מה שיהיה)

ב. מנוע דיזל/בנזין

לא משנה.

ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)

טנדר

ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?

הכי חדש שאפשר במסגרת התקציב

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

כן אבל אני מעדיף לבוא לדיון הזה נקי ולשמוע דיעות רבות. שוק הטנדרים הוא שוק קטן ואני מחפש בטנדר שלי יכולת עבירות קשה, רמת בטיחות גבוהה, אחזקה סבירה, יכולת לשאת משפחה (באופן סביר בלבד כי הרכב של אישתי הוא רכב הטיולים המשפחתי

תודה מראש לכל המגיבים

--------------------------------------------

עודכן לאחרונה יוני 2018

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

zivo
28-01-20, 10:42
טנדר זו בהחלט אפשרות סבירה (בעיקר עם ילדים שפחות רגישים למרחב בספסל האחורי, אבל מצריכים הרבה ציוד).

אבל,
משהו בהגדרות שלך, לא ברור.
לעלות את זיק, זה ממש לא לוויטרה 2008, וזה ממש לא נחשב "שביל מסודר".
אם אתה רוצה רכב שעולה מעלות כמו מעלה זיק, אתה צריך נעילות וגובה..... וזה יביא אותר לפתרון יקר יחסית (או רכב ישן ולא אמין).
יש פה הרבה אנשים, עם נעילות, וטנדרים די מודרנים, שנמנעים מהמהעלה הזה (וכמותו).

אני מציע לך לשקול שוב את הדרישות.

חנן-ג'יפולוג
28-01-20, 11:02
גם טנדר משופר לא בהכרח יעלה את הזיק, בכל תנאי ומזג אוויר. יהיו ימים שכן ויהיו ימים שלא.
היו פעמים שעליתי את הזיק, היו גם פעמים שכשלתי, עם היילקס 95 נעול כפול, מוגבה ועם יחסי זחילה (4.7) בטרנספר.
לפני שבועיים כשלתי שם. הייתי ברכב בודד, עם בתי המודאגת, ובמצב רוח מאוד לא קרבי. ירדתי. ניסיתי לעלות בעדינות (ראשון LOW, סל"ד סרק) . לא הצליח וחזרתי אחורה.

Yaki5500
28-01-20, 11:06
טנדר זו בהחלט אפשרות סבירה (בעיקר עם ילדים שפחות רגישים למרחב בספסל האחורי, אבל מצריכים הרבה ציוד).

אבל,
משהו בהגדרות שלך, לא ברור.
לעלות את זיק, זה ממש לא לוויטרה 2008, וזה ממש לא נחשב "שביל מסודר".
אם אתה רוצה רכב שעולה מעלות כמו מעלה זיק, אתה צריך נעילות וגובה..... וזה יביא אותר לפתרון יקר יחסית (או רכב ישן ולא אמין).
יש פה הרבה אנשים, עם נעילות, וטנדרים די מודרנים, שנמנעים מהמהעלה הזה (וכמותו).

אני מציע לך לשקול שוב את הדרישות.היי
תודה על התגובה
ראשית כל כוונתי בשביל מסודר היא שמדובר בדרך מסומנת בסימון שבילים שבה מותר על פי חוק לנסוע.
לגבי הדרישות, אלה הדרישות. השרשור נועד לבחון בעזרת ידע של אחרים אם טנדר משופר יעמוד בדרישות האלו. אם התשובה תתברר כלא אזי אצטרך לכוון לקטגוריית רכב אחרת

sgill
28-01-20, 12:20
אם לא טנדר אז כבר לא נשאר לך למה לכוון למעט הפרדת רשויות, הגדלת התקציב או שיפור הרכב שלך...

הטנדר היחיד שמתאים למעלות האלה כמעט בלי שיפורים או משופר חוקית עולה מעל חצי מיליון שקלים ושמו: Jeep Gladiator Rubicon, שכרגע מגיע רק ביבוא אישי לארץ. בכל מקרה הוא מחוץ לתקציב.

כל שאר הטנדרים היחסית חדשים (עד 5 שנים כהגדרתך) הם בלי סרן חי, עם צמיגים יחסית קטנים וחוסר אפשרות להגדיל חוקית ויחסית נמוכים גם אחרי הגבהה חוקית של 2'.

בהצלחה...

ד ו ר ו ן
28-01-20, 12:43
כל שאר הטנדרים היחסית חדשים (עד 5 שנים כהגדרתך) הם בלי סרן חי, עם צמיגים יחסית קטנים וחוסר אפשרות להגדיל חוקית ויחסית נמוכים גם אחרי הגבהה חוקית של 2'.
בהצלחה...
ללא מדויק בלשון המעטה..

סרן אחורי חי ונעול, וגלגלי 32 זה די נפוץ.
זה לבד מבדיל אותם מה-SUV הנפוצים כיום.
שלדה, מתלים ורכבת כוח שמיועדים לעומס גבוה מראש.
עם הגבהה קלה אתה משפר גם נוחות וגם עבירות.

Yaki5500
28-01-20, 12:49
ללא מדויק בלשון המעטה..

עם הגבהה קלה אתה משפר גם נוחות וגם עבירות.על זה אני מדבר. איזה טנדר יכול לקבל חוקית גלגל 31 או יותר?

נמרוד
28-01-20, 13:00
על זה אני מדבר. איזה טנדר יכול לקבל חוקית גלגל 31 או יותר?

בתקציב שלך אתה יכול לקנות היילקס ויגו ידני 144 כ"ס מודל 2011-2012. אולי 2013 אפילו. מגיע עם נעילה אחורית ועם צמיג מקורי מקביל ל31/10.5 (265/65R17).

אתה יכול להסתכל בחתימה שלי להתרשמות מהטנדרים שלי ומה שאני עושה איתם.

איל מ
28-01-20, 13:04
או,
קרא את המבחן השוואתי טנדרים.

zivo
28-01-20, 13:43
בתקציב שלך אתה יכול לקנות היילקס ויגו ידני 144 כ"ס מודל 2011-2012. אולי 2013 אפילו. מגיע עם נעילה אחורית ועם צמיג מקורי מקביל ל31/10.5 (265/65R17).

אתה יכול להסתכל בחתימה שלי להתרשמות מהטנדרים שלי ומה שאני עושה איתם.

מתי פעם אחרונה עלית את זיק?
בידיעה שזו הדרישה, האם זה הרכב הנכון?

ד ו ר ו ן
28-01-20, 15:06
מתי פעם אחרונה עלית את זיק?
בידיעה שזו הדרישה, האם זה הרכב הנכון?
הדרישה הייתה זיק?

הדרישה הייתה משהו יותר מוצאם שטח מאתגר מאשר הגרנד ויטארה.

אם הדרישה היא זיק/דומה כבסיס, אז שום כלי סטנדרטי לא רלוונטי, זו צריכה להיות פלטפורמת עבירות שמגיעה על גרר.

מה גם שאמרו כבר מאד נכון, שה״זיק״ משתנה כל הזמן בטווח שבין ״עלייה תלולה״ ל-״מסוכן״.
אז להגיד ״עליתי את הזיק״ לא אומר משהו על הרכב בלי לחבר למצב נתון.

אחרי השטפונות האחרונים, גם הפקקטה מדרגה בנקרות הייתה מאתגרת, וביום רגיל אני לא עוצר את רצף הנסיעה.

zivo
28-01-20, 16:16
דורון,

תחזור לפה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/114966-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%9B%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A3-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%97?p=875101&viewfull=1#post875101

ששאלתי \ הערתי לגבי זיק - זה לא בדיוק "שביל מסודר" ואם אפשר לחדד את הדרישות.

ותראה פה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/114966-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%9B%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A3-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%97?p=875105&viewfull=1#post875105 את התשובה -\

"
ראשית כל כוונתי בשביל מסודר היא שמדובר בדרך מסומנת בסימון שבילים שבה מותר על פי חוק לנסוע.
לגבי הדרישות, אלה הדרישות."

אני עדיין תוהה אם פות"ש באמת מפרש את זיק כמונו, אבל בהנתן התשובה הברורה ("לגבי הדרישות, אלו הדרישות"), כדרישה לרכב שמסוגל להתמודד, בצורה סבירה עם מעלה זיק.
ולכן, שנמרוד הציע לראות את הרכבים שלו (טנדר הילקס) אתגרתי אותו בשאלה לגבי כמה פעמים הוא עשה את זיק עם הרכב הזה.

בסופו של יום, אתה אומר בדיוק את אותו הדבר כמוני - זיק צריך רכב מסוג אחר (ובוודאי לא GV 2008 :-( )

אז לפני שמתפתח פה וויכוח על התשובה, בא נראה שכולנו מבינים את השאלה אותו הדבר.

Yaki5500
28-01-20, 16:44
חבר'ה אתם סתם נתקעים. בואו נסגור על שטח טכני קשה.

zivo
28-01-20, 17:06
עכשיו יהיה מעניין לראות את התשובות של דורון, נמרוד ואסף :)

Here come the fun

נדב ש.
28-01-20, 17:13
גם טנדר משופר לא בהכרח יעלה את הזיק, בכל תנאי ומזג אוויר. יהיו ימים שכן ויהיו ימים שלא.
היו פעמים שעליתי את הזיק, היו גם פעמים שכשלתי, עם היילקס 95 נעול כפול, מוגבה ועם יחסי זחילה (4.7) בטרנספר.
לפני שבועיים כשלתי שם. הייתי ברכב בודד, עם בתי המודאגת, ובמצב רוח מאוד לא קרבי. ירדתי. ניסיתי לעלות בעדינות (ראשון LOW, סל"ד סרק) . לא הצליח וחזרתי אחורה.

+100

זיו, היו זמנים שעליתי את זיק עם טרופר(אמנם נעול קידמית), פג'רו ועוד...
הכל תלוי איך הוא באותו זמן ואיך אתה מגיע אליו-נחוש וקרבי או סתם שלא מתחשק לך...

לפותח השירשור- אם אתה מחפש רכב לשטח קשה/עבירות הרכב צריך להיות בנוי לזה, לדעתי כמעט כל ה suv וגם חלק מהטנדרים מהעשור האחרון+ הם לא, או שתגדיל את התקציב וחפש רנגלר משופר, או שתרד בשנתון וחפש רכב קשוח עם 2 סרנים חיים שניתן לשפר אותו, suv למיניהם עם ifs ועודף פלסטיקה זה לא, אתה תתעסק כל הזמן בלישר להם קו כזה או אחר ונזקים.

sgill
28-01-20, 18:24
ללא מדויק בלשון המעטה..

עם הגבהה קלה אתה משפר גם נוחות וגם עבירות.

התכוונתי שאין סרן חי מלפנים.
ובקשר לנעילה האחורית הרוחבית, היא לא ממש עוזרת אם אין משקל מאחור. יש כאלה ששמים שם שקי חול או יציקת מלט כדי שיהיה משקל על הסרן.

asafk
28-01-20, 18:29
אני מציע שלא ניתפס בדיון הזה על זיק דווקא.
הכוונה של פותח השרשור היא לטייל בכל מקום שיחפוץ כאשר הרכב הוא לא מה שיגרום לו לשנות את תכנית הטיול.
בעולם שבו כבר אין רכבי שטח אמיתיים, טנדרים הם כמעט מפלטו האחרון של חובב השטח.
לעומת רוב התוצרת המודרנית, הם מיושנים ובזה כוחם.
אלו כלים שבנויים מעל שלדת סולם המיועדת לעומס גדול. לרובם סרן אחורי חזק ולחלקם נעילה אחורית מקורית. חלקם (לא כולם) מגיעים במקור עם צמיגים 31. אלו בעלי קפיצים מעל הסרן (לא כולם), הופכים עם הגבהה חוקית די גבוהים - כי מדובר בבודי צר שיושב מעל השילדה ולא מסביבה כמו הרכבי פנאי שטח. לשם ההתרשמות- בעיני, רכב שטח צריך להיות בגובה כזה שהסף מתחת לדלת הוא בגובה הברך שלי .
בסיס הגלגלים הארוך (120 אינצ' לעומת 105-110 ברוב רכבי הפנאי שטח) הוא חיסרון קטן ברדיוס סיבוב וסווית בטן - אבל זה כמעט ולא מורגש לעומת היתרון של אותו בסיס גלגלים ארוך בעליות ארוכות בהן הוא מחלק טוב יותר את המשקל, מהעובדה שהגלגלים לא נופלים בול לבורות שחפרו רוב הג'יפים.
השלוחה האחורית היא בעיה וצריך להתרגל. וגם כאן בחלק מהטנדרים היא איומה ובחלק לא כל כך נוראית, במיוחד אחרי הגבהה ודיאטת פגושים.
טנדרים גם קלים יותר - כ2 טון משקל עצמי לעומת כ2.5 טון לרוב רכבי הפנאי שטח. גם זה יתרון, בשטח כל גרם מושך אותך אחורה.

אישית, במכלול של הדברים ואחרי כמה רכבי שטח 'אמיתיים' הבחירה שלי בטנדר היא ההתפשרות.המינימלית. עם נעילה מקורית, הגבהה חוקית, צמיגים 32 וזהו - עוד לא ויתרתי על מסלול טיול זה או אחר בגלל הרכב. זה לא סופה ולא דיפנדר. אבל מה שרציתי הטנדר עושה ויעשה בלי להתלונן וזה לתת לי ביטחון בכל מסלול טיול שאני יוצא אליו שהוא לא יהיה המגבלה.
במחיר שכתבת טנדר הוא בהחלט אופציה ששווה לבדוק. קח בחשבון שכל רכב דיזל מסילה משותפת עם מתלה נפרד - צופן עלויות אחזקה גדולות ממה שהתרגלת. יותר טיפולים, יותר יקרים, וחלקים 'קשוחים' עולים יותר.

ומשזה נאמר אני חייב להתוודות שמעולם לא עליתי במעלה זיק עם רכב ששייך לי..... לא יצא. ואני לא מרגיש צורך.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-01-20, 18:44
.
ובקשר לנעילה האחורית הרוחבית, היא לא ממש עוזרת אם אין משקל מאחור. יש כאלה ששמים שם שקי חול או יציקת מלט כדי שיהיה משקל על הסרן.
אני נוסע עם טנדרים מעל 30שנה.
כרכב עבודה עמוס וכרכב פרטי ללא משקל בארגז.
אכן יש הבדל בעבודת מתלה כשאין משקל אבל זה רחוק מאד ממה שתארת, שרלוונטי יותר לסרן פתוח, וגם שם זה לא קיצוני כמו שתארת.
כשהסרן נעול הוא נעול..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Yaki5500
28-01-20, 18:51
אני מציע שלא ניתפס בדיון הזה על זיק דווקא.
הכוונה של פותח השרשור היא לטייל בכל מקום שיחפוץ כאשר הרכב הוא לא מה שיגרום לו לשנות את תכנית הטיול.
בעולם שבו כבר אין רכבי שטח אמיתיים, טנדרים הם כמעט מפלטו האחרון של חובב השטח.
לעומת רוב התוצרת המודרנית, הם מיושנים ובזה כוחם.
אלו כלים שבנויים מעל שלדת סולם המיועדת לעומס גדול. לרובם סרן אחורי חזק ולחלקם נעילה אחורית מקורית. חלקם (לא כולם) מגיעים במקור עם צמיגים 31. אלו בעלי קפיצים מעל הסרן (לא כולם), הופכים עם הגבהה חוקית די גבוהים - כי מדובר בבודי צר שיושב מעל השילדה ולא מסביבה כמו הרכבי פנאי שטח. לשם ההתרשמות- בעיני, רכב שטח צריך להיות בגובה כזה שהסף מתחת לדלת הוא בגובה הברך שלי .
בסיס הגלגלים הארוך (120 אינצ' לעומת 105-110 ברוב רכבי הפנאי שטח) הוא חיסרון קטן ברדיוס סיבוב וסווית בטן - אבל זה כמעט ולא מורגש לעומת היתרון של אותו בסיס גלגלים ארוך בעליות ארוכות בהן הוא מחלק טוב יותר את המשקל, מהעובדה שהגלגלים לא נופלים בול לבורות שחפרו רוב הג'יפים.
השלוחה האחורית היא בעיה וצריך להתרגל. וגם כאן בחלק מהטנדרים היא איומה ובחלק לא כל כך נוראית, במיוחד אחרי הגבהה ודיאטת פגושים.
טנדרים גם קלים יותר - כ2 טון משקל עצמי לעומת כ2.5 טון לרוב רכבי הפנאי שטח. גם זה יתרון, בשטח כל גרם מושך אותך אחורה.

אישית, במכלול של הדברים ואחרי כמה רכבי שטח 'אמיתיים' הבחירה שלי בטנדר היא ההתפשרות.המינימלית. עם נעילה מקורית, הגבהה חוקית, צמיגים 32 וזהו - עוד לא ויתרתי על מסלול טיול זה או אחר בגלל הרכב. זה לא סופה ולא דיפנדר. אבל מה שרציתי הטנדר עושה ויעשה בלי להתלונן וזה לתת לי ביטחון בכל מסלול טיול שאני יוצא אליו שהוא לא יהיה המגבלה.
במחיר שכתבת טנדר הוא בהחלט אופציה ששווה לבדוק. קח בחשבון שכל רכב דיזל מסילה משותפת עם מתלה נפרד - צופן עלויות אחזקה גדולות ממה שהתרגלת. יותר טיפולים, יותר יקרים, וחלקים 'קשוחים' עולים יותר.

ומשזה נאמר אני חייב להתוודות שמעולם לא עליתי במעלה זיק עם רכב ששייך לי..... לא יצא. ואני לא מרגיש צורך.

אסף.מתחבר מאוד למה שכתבת.

זיק היה רק דוגמא.

ברור לי גם שעלויות אחזקה כמו בויטרה לא יהיו לי עם מנוע דיזל.

מהמבחר המאוד ברור שיש בארץ, על איזה טנדר היית ממליץ?

Yaki5500
28-01-20, 18:52
התכוונתי שאין סרן חי מלפנים.
ובקשר לנעילה האחורית הרוחבית, היא לא ממש עוזרת אם אין משקל מאחור. יש כאלה ששמים שם שקי חול או יציקת מלט כדי שיהיה משקל על הסרן.אכן, היעדר משקל מאחורה מפריע, מצד שני כשהרכב בעליה מרכז הכובד הולך אחורה

ד ו ר ו ן
28-01-20, 19:15
אכן, היעדר משקל מאחורה מפריע, מצד שני כשהרכב בעליה מרכז הכובד הולך אחורה

בטיול יש ציוד מאחור, ובכביש לא צריך נעילה, והיעדר המשקל הרבה פחות מורגש ממה שחושבים.

דרור ברלי
28-01-20, 19:39
בטנדר ריק רוב המשקל מלפנים, ובשיפוע תלול זה דווקא עוזר להם לטפס.
הבעיה של רוב הטנדרים היא מתלה נפרד מלפנים, עם מהלך אפסי.
רוב הטנדרים היפניים מגיעים עם נעילה אחורית במקור וזה אחלה, אבל בגלל האפס מהלך מלפנים, הגלגלים הקדמיים יוצאים מהר מאוד מהמשחק. זה אומר שמי שמתכנן עבירות קשה עם טנדר, אז מלבד הגבהה ושיפור מהלכי מתלה, שישקול התקנת נעילה קדמית.
או שיבחר, אידיאולוגית, בטנדר ישן (היילקס) עם סרן קדמי חי.
לגבי האמריקאים הגדולים - בתצורתם המקורית או המשופרת חוקית, אלה לא רכבי שטח. אפשר לעשות מהם מפלצות, אבל זה כבר הרבה מעבר לשולי החוק.

לגבי זיק.... עליתי המון פעמים. בכל פעם אמרתי לעצמי שדי, סימנתי V מספיק פעמים וזו הפעם האחרונה.
זה מעלה שמעורר יראת כבוד והוא מפחיד ויכול להיות גם מסוכן. וכן, הוא מפחיד ומסוכן גם בירידה.
בכל פעם שמגיעים ומסתכלים עליו מלמטה, מתעורר צורך עז להשתין. גם אם השתנת רבע שעה קודם.

asafk
28-01-20, 19:41
טנדר ריק שוקל טון קדימה טון אחורה.
בדיוק כמו דיפנדר ריק.
ושם לא ראיתי מישהו אומר שהנעילה לא אפקטיבית בגלל היעדר משקל.
בקיצור.. עדיף להאחז בעובדות ולא במיתוסים

אסף.

נדב ש.
28-01-20, 21:19
הבעיה של רוב הטנדרים היא מתלה נפרד מלפנים, עם מהלך אפסי.
רוב הטנדרים היפניים מגיעים עם נעילה אחורית במקור וזה אחלה, אבל בגלל האפס מהלך מלפנים, הגלגלים הקדמיים יוצאים מהר מאוד מהמשחק. זה אומר שמי שמתכנן עבירות קשה עם טנדר, אז מלבד הגבהה ושיפור מהלכי מתלה, שישקול התקנת נעילה קדמית.
או שיבחר, אידיאולוגית, בטנדר ישן (היילקס) עם סרן קדמי חי.
לגבי האמריקאים הגדולים - בתצורתם המקורית או המשופרת חוקית, אלה לא רכבי שטח. אפשר לעשות מהם מפלצות, אבל זה כבר הרבה מעבר לשולי החוק.

לגבי זיק.... עליתי המון פעמים. בכל פעם אמרתי לעצמי שדי, סימנתי V מספיק פעמים וזו הפעם האחרונה.
זה מעלה שמעורר יראת כבוד והוא מפחיד ויכול להיות גם מסוכן. וכן, הוא מפחיד ומסוכן גם בירידה.
בכל פעם שמגיעים ומסתכלים עליו מלמטה, מתעורר צורך עז להשתין. גם אם השתנת רבע שעה קודם.

+1.

מעבר למה שדרור רשם, לא מבין למה לבחור בטנדר לעבירות, זווית נטישה "לא משהו", במיוחד עם יש וו, זווית בטן כנ"ל, מתלים שצריכים תשומת לב(במיוחד העלים), והיעדר משקל על הסרן האחורי לא תורמת כלום...

*היו לי בעבר באפלו, מגנום, ווינר, אחלה רכבים, לא לעבירות, לדעתי.

Yaki5500
28-01-20, 21:39
+1.

מעבר למה שדרור רשם, לא מבין למה לבחור בטנדר לעבירות, זווית נטישה "לא משהו", במיוחד עם יש וו, זווית בטן כנ"ל, מתלים שצריכים תשומת לב(במיוחד העלים), והיעדר משקל על הסרן האחורי לא תורמת כלום...

*היו לי בעבר באפלו, מגנום, ווינר, אחלה רכבים, לא לעבירות, לדעתי.הסיבה היחידה היא מחיר.
יש לי גרנד ויטרה. אני מנסה לעלות כיתה ובינתיים האופציות שאני רואה הן:
1. לקנות נבלה בת 20 (ללא הפרדת רשויות) - לסבול מאמינות זוועתית והיעדר בטיחות
2. לקנות רוביקון/לנד קרוזר בני 10 - לשלם פי 4 ברכישה, בשיפורים ובאחזקה
3. לקנות רקסטון או טנדר בן 10 - חלקכם חושבים שזה לא מספיק קשוח
4. לקנות ג'ימני
5. לקנות האמר

ד ו ר ו ן
28-01-20, 22:26
+1.

מעבר למה שדרור רשם, לא מבין למה לבחור בטנדר לעבירות, זווית נטישה "לא משהו",.
גם כאן.. סטיגמות מול עובדות..
זויות בטן זהות או טובות מ-SUV, ובהרבה מקרים גם זוית הנטישה לא שונה ביחס ל-SUV עם תא מטען או וו גרירה.

asafk
28-01-20, 22:38
+1.

*היו לי בעבר באפלו, מגנום, ווינר, אחלה רכבים, לא לעבירות, לדעתי.לעבירות קח סופה. לא טנדר.
אבל רכב יומיומי שעושה 20 אלף קמ בשנה וגם צריך לטייל בכל מסלולי הארץ בלי לפחד. זה לא רכב לעבירות . וכאן נדרשת פשרה....

אסף

נדב ש.
28-01-20, 23:05
לעבירות קח סופה. לא טנדר.
אבל רכב יומיומי שעושה 20 אלף קמ בשנה וגם צריך לטייל בכל מסלולי הארץ בלי לפחד. זה לא רכב לעבירות . וכאן נדרשת פשרה....

אסף

בדיוק.

נדב ש.
28-01-20, 23:11
גם כאן.. סטיגמות מול עובדות..
זויות בטן זהות או טובות מ-SUV, ובהרבה מקרים גם זוית הנטישה לא שונה ביחס ל-SUV עם תא מטען או וו גרירה.

אל תשווה את הרכב שלך, או היילקס ישן וכזה שמשופר.

רוב הטנדרים בני 10-15 (זה מה שפותח השרשור מכוון אליו) הם עם המגבלות שציינתי, תשאל או תראה כל בעל טנדר בנטישה איך הוא חורש עם ה-וו/טמבון, בעצמי חוויתי.

sgill
28-01-20, 23:37
פות"ש מדבר על טנדר בן פחות מ-5 שנים (תקראו בהודעת פתיחה), במקרה הזה כולם עם IFS ולא רכבי עבירות אחרי שיפורים חוקיים.

כמו שנכתב, צריך להתפשר.

או על כסף - להגדיל תקציב משמעותית
או על מקום
או על עבירות.

אחרת רק הפרדת רשויות תעזור.

הזכרת האמר - אז החדש ביותר חוגג 12. צריכת הדלק זוועתית, יש כבר בעיה של זמינות חלפים, אין סרן חי מלפנים, לא לכולם יש נעילה אחורית, והצמיגים יחסית קטנים לגודל הרכב. לדעתי, למרות המראה הקרבי, הוא לא עביר יותר מ SUV אחרים. המנוע של ה- 2006 חלש, ב 2007 עוד היה סרן קדמי מאלומיניום, אז נשאר רק 2008... שגם הוא, בן 12 וסובל משאר הדברים שהזכרתי.

yoni_0000
28-01-20, 23:54
אני לא חושב שטנדר זו כזאת פשרה כזאת גדולה בעבירות.

טנדר יפני כפול נעילות עם צמיגי 31-32 והגבהה צנועה יכול על כל מסלולי הטיול בנגב, כולל המצלעות, זיק וורדית בלי מאמץ קיצוני. נכון, אלו לא רכבי עבירות ייעודיים, אבל עברו הימים שמעלות הנגב שמורים לכפולי הסרנים, כפולי הנעילות על צמיגי 33 ומעלה (אם דאסטר עולה את עשוש, אז היילקס עולה את ורדית...). מי שלא מתכנן לעלות מדרגות בתל חדיד או לעשות את כמריר לא צריך יותר ממה שטנדר משופר קלות יכול להציע.

היילקס הוא הטוב ביותר לטעמי בתור רכב שטח בהשוואה למתחרים בכל הדורות. ויגו עם קצת שיפורים כמו של נמרוד ואסף יעשו עבודה מעולה.

נדב ש.
29-01-20, 00:13
אני לא חושב שטנדר זו כזאת פשרה כזאת גדולה בעבירות.

טנדר יפני כפול נעילות עם צמיגי 31-32 והגבהה צנועה יכול על כל מסלולי הטיול בנגב, כולל המצלעות, זיק וורדית בלי מאמץ קיצוני. נכון, אלו לא רכבי עבירות ייעודיים, אבל עברו הימים שמעלות הנגב שמורים לכפולי הסרנים, כפולי הנעילות על צמיגי 33 ומעלה (אם דאסטר עולה את עשוש, אז היילקס עולה את ורדית...). מי שלא מתכנן לעלות מדרגות בתל חדיד או לעשות את כמריר לא צריך יותר ממה שטנדר משופר קלות יכול להציע.

היילקס הוא הטוב ביותר לטעמי בתור רכב שטח בהשוואה למתחרים בכל הדורות. ויגו עם קצת שיפורים כמו של נמרוד ואסף יעשו עבודה מעולה.

תלוי באיזה יום.

דרור ברלי
29-01-20, 01:11
טנדר ריק שוקל טון קדימה טון אחורה.
בדיוק כמו דיפנדר ריק.
ושם לא ראיתי מישהו אומר שהנעילה לא אפקטיבית בגלל היעדר משקל.
בקיצור.. עדיף להאחז בעובדות ולא במיתוסים

אסף.

לא מיתוסים. עובדות.
חלוקת המשקל לא כזו שווה. יש לטנדרים יותר משקל מלפנים ולכן הם מפתיעים בעבירות. יש להם עוד יתרונות כמו גובה, בסיס גלגלים ארוך ונעילה אחורית ולחלקם גם מהלך מתלה אחורי טוב, כי מה לעשות - סרן חי, קפיצי עלים אמנם אבל מעל לסרן, רובם מדגימים מהלכים נאים למדי.
אבל ה-IFS שמכויל לנימוסי כביש טובים, לא יודע לעבוד כמו שצריך כשנדרש מהלך מתלה. רואים את זה בכל תרחיש של עבירות בטיול ואני מדגיש - קטעי עבירות נקודתיים במהלך טיול, כי אלה לא רכבי עבירות ייעודיים. אבל בכל מקום שצריך קצת גמישות, אין להם מה להציע מלפנים ולכן יזדקקו לנעילה/בקרת משיכה ביותר תרחישים.
להבדיל מדיפנדר, שיש לו מהלך גדול מאחור וסביר עד טוב מלפנים ומסתדר יפה גם ללא נעילה אחורית. עד גבול מסוים כמובן.

לגבי היילקס עד 97' - זה טנדר חריג. העבירות שלו (בשטח טכני, לא בשום מקום שדורש גם כוח מנוע כמ ודיונות או דרדרות ארוכות) כבר כסטנדרטי מהחנות מתחרה/משתווה לטובי הג'יפים. בעיקר בזכות גובה ומרווח גחון ללא תחרות (היילקס ישן סטנדרטי ללא הגבהה מציע מרווח גחון וזוויות גישה ובטן שמשתווים או טובים יותר מכמעט כל רכב אחר כולל מוגבהים. גם בעיית זוית הנטישה שלו פחות קריטית מכל טנדר אחר, שוב, בזכות הגובה) ומהלך מתלים טוב גם בתצורה המקורית. יש לו צרות אחרות, אבל מחסור ביכולת עבירות אינה אחת מהן.

ד ו ר ו ן
29-01-20, 06:51
אל תשווה את הרכב שלך, או היילקס ישן וכזה שמשופר.

רוב הטנדרים בני 10-15 (זה מה שפותח השרשור מכוון אליו) הם עם המגבלות שציינתי, תשאל או תראה כל בעל טנדר בנטישה איך הוא חורש עם ה-וו/טמבון, בעצמי חוויתי.
תן קצת קרדיט.. פות״ש לא מכוון לדגמים האלו.
התייחסתי לחדשים יותר.
להיילקס/טריטון עם הגבהה חוקית ו-וו גרירה נשלף יש זוית נטישה שלא מביישת אף SUV.
וו גרירה אינו חלק מהרכב, ובכל מקרה לא היה דרישה כאן.
פגושים נורמליים לא חסר.
דימקס אכן מלחך רצפה..

Yaki5500
29-01-20, 07:25
מדבריכם עולה כאילו או שאקח את הרכב הכי קשוח שיש או שחבל לי על הזמן. בעידן שבו גם רכבים כמו גרנד ויטרה ורקסטון עולים את זיק, אם כי לא בחינניות יתרה, קשה לי לקבל את זה. בין גרנד ויטרה לבין רוביקון/סיקס/דיפנדר/היילוקס 97 יש די הרבה כלים
טנדרים מיושנים
טנדרים חדישים
רכבי suv מיושנים
רכבי suv חדישים
רכבי נישה למיניהם כמו האמר/ fj cruiser/

אף אחד מהם לא יעמוד במשימה?

נראה לי שאני נשאר עם הויטרה אם ככה[emoji23][emoji23][emoji23]

נדב ש.
29-01-20, 08:00
מדבריכם עולה כאילו או שאקח את הרכב הכי קשוח שיש או שחבל לי על הזמן. בעידן שבו גם רכבים כמו גרנד ויטרה ורקסטון עולים את זיק, אם כי לא בחינניות יתרה, קשה לי לקבל את זה. בין גרנד ויטרה לבין רוביקון/סיקס/דיפנדר/היילוקס 97 יש די הרבה כלים
טנדרים מיושנים
טנדרים חדישים
רכבי suv מיושנים
רכבי suv חדישים
רכבי נישה למיניהם כמו האמר/ fj cruiser/

אף אחד מהם לא יעמוד במשימה?

נראה לי שאני נשאר עם הויטרה אם ככה[emoji23][emoji23][emoji23]

אתה כנראה לא מבין מה אתה מבקש מהרכב או שאתה לא מפנים מה שמנסים להגיד לך.

או.קיי צא מנקודת הנחה שכל suv וכל טנדר שתיקח יעשו מה שתבקש מהם- הדרישה היא שלך: מסלולי עבירות, אתה ציינת בפירוש.
אז אותם כלים שציינת- יעשו את אותם מסלולי עבירות פעם אחת, פעמיים, שלוש, זהו. אחרי זה כבר יהיה לך קשה לתחזק כלי כזה שאמור לשמש גם באופן יומיומי, לדעתי.

אני אתן לך דוגמה על עצמי, מטייל ברוב המסלולים "הרגילים" המוכרים לכולם, פעם בשנה או יותר אולי(כשהחברה לוחצים ובא להם איזה אדרנלין) יוצא למסלול קשה כזה או אחר, לא כולם חוזרים שלמים(תרצה דוגמאות אני יפרט) לוקחים בחשבון שביום ראשון האוטו מתאשפז לתיקונים כאלה או אחרים(אם לא חזר על גרר בכלל), אני(וכך גם עוד חברים) למשל- גם אם אין נזק נראה לעין בכל מקרה עובר על כל הרכב ויזואלית גם ביציאה מהשטח, וגם ביום למחרת באופן פרטני יותר, כי הוא יומיומי ולא רוצה שיפתיע אותי פתאום(וכן גם אוהב סתם לפנק אותו).

ד ו ר ו ן
29-01-20, 08:07
מה אתה מחפש?
רכב טיולים שיודע להתמודד בלי דרמה עם קטע קשה במהלך מסלול, או רכב עבירות שאפשר לטייל איתו?

שני דברים שונים.

Yaki5500
29-01-20, 08:24
מה אתה מחפש?
רכב טיולים שיודע להתמודד בלי דרמה עם קטע קשה במהלך מסלול, או רכב עבירות שאפשר לטייל איתו?

שני דברים שונים.רכב טיולים שיודע להתמודד
לא רכב עבירות אין לי אמצעים להחזיק רכב עבירות

דניאל מאירי
29-01-20, 08:36
אני מחזיק ויגו 2012 כבר שנתיים וחצי (לפניו הייתי עם 2008 כשלוש שנים, ולפניו עם היילקס 2002 כארבע שנים),
הוא ידני, נעול אחורה, והוספתי לו גם ARB קדמית.
מוגבה וממוגן כמובן, ונועל צמיגי שטח מלא במידה המקורית.
לי מאוד חשוב לשמור על הרכב ולא "לשבור" אותו, ולכן מסכים עם כל מי שכתב שהוא יעלה בכל מקום,
אבל לא בתדירות גבוהה מדי,
גם את זיק עליתי (כנראה המעלה היה סלחני באותו היום) ללא דרמות מיוחדות.
אני חושב שהתמורה שלו לכסף היא מלאה (שילמתי עליו 115 אלף לפני שנתיים וחצי),
ואני עושה בו שימוש יום יומי (קטן) לעבודה ולפיזור ילדים, חוגים וכו'.
אני חושב שההבדל העיקרי למי ששוקל את זה הוא התנהגות הרכב, כי בכל זאת הוא לא "מגהץ" כמו ג'יפ,
ולכן חשוב להתנסות לפני שמקבלים החלטה, כי טנדר זה דרך חיים, לא מתאים לכל אחד.
דניאל

נדב ש.
29-01-20, 09:04
רכב טיולים שיודע להתמודד

שיודע להתמודד, אבל מה תדירות טיולי העבירות שלך? פעם בשנה או כל חודש?

Yaki5500
29-01-20, 09:07
6 טיולים קשוחים בשנה - קרי יורדים למדבר ותופרים 60-80 קמ כולל מעלות קשים. אבל תמיד על שבילים מסומנים

בנוסף עוד 20 טיולים חד יומיים בשנה בשבילי ארצנו. בדרך כלל על קו חיפה בית שמש על פי רוב אין אתגרים מיוחדים הטיולים אלה והויטרה מתמודדת שם יפה

נדב ש.
29-01-20, 09:13
"עקפת" לדעתי רבים וטובים שנימצאים כאן בשביל לטייל... כולל אותי.

איך הויטרה מתמודדת(חוץ מהמעלות הקשים שציינת שעדיין לא ניסית איתה) עם זה היום?

נמרוד
29-01-20, 09:31
רכב טיולים שיודע להתמודד

רכב יומיומי שיעשה 18-20 אלף ק"מ בשנה, משפחה עם שלושה ילדים, ורמת עבירות גבוהה ככל האפשר, בתקציב של 120,000 שקלים. נכון?

אתה צודק לגמרי שהחבר'ה פה מסתבכים עם עצמם. בפועל יש לך כמה אפשרויות:

א. ג'יפ רנגלר בן 10-12. יכולת עבירות ושיפור הטובה ביותר.
ב. טויוטה לנדקרוזר בן 11-12 שנה. נוחות, פינוק, מרווח פנים, צריכת דלק עדיפים יחסית לרנגלר, על חשבון עבירות ויכולת שיפור.
ג. טויוטה היילקס ויגו (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3479)ידני בן 7 (לא אוטומטי, כי בשנתונים האלו האוטומטי הגיע בלי נעילה אחורית) עבירות ויכולת שיפור דומה לב'.
ד. מיצובישי טריטון (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3623) בן 4-5 שנים (כן אוטומטי, הגיע עם נעילה אחורית). עבירות ויכולת שיפור דומה לב'.

הטנדרים מאפשרים לך לעלות כמה שנתונים באותו תקציב. וחוץ מזה יש להם יתרונות וחסרונות מובהקים שנובעים מתצורת הטנדר עם הארגז הפתוח, והשאלה אם זה מתאים לך או לא.

תגיד לי אתה אם אני פיספסתי משהו, ותכוון את הדיון מכאן לאן שמעניין אותך.

נמרוד
29-01-20, 09:34
6 טיולים קשוחים בשנה - קרי יורדים למדבר ותופרים 60-80 קמ כולל מעלות קשים. אבל תמיד על שבילים מסומנים

בנוסף עוד 20 טיולים חד יומיים בשנה בשבילי ארצנו. בדרך כלל על קו חיפה בית שמש על פי רוב אין אתגרים מיוחדים הטיולים אלה והויטרה מתמודדת שם יפה

שום בעייה עם היילקס ויגו או Revo משופרים קלות.

ד ו ר ו ן
29-01-20, 10:03
וחסרונות מובהקים שנובעים מתצורת הטנדר עם הארגז הפתוח,

ארגז פתוח אפשר לסגור, וקצת משקל מאחור עוזר גם לנוחות וגם לאחיזה.

נמרוד
29-01-20, 10:20
"יתרונות וחסרונות", זה מה שכתבתי דורון. מעניין שבחרת לקטוע את הציטוט איפה שנוח לך.
אבל בוא, תן לפות"ש לנווט את הדיון למה שמעניין אותו.

נדב ש.
29-01-20, 10:30
שום בעייה עם היילקס ויגו או Revo משופרים קלות.

זה הולך להיות מעניין.

בינתיים אף בעל טנדר היילקס (חוץ מדניאל מאירי שהעיד על עצמו, ופעם אחת) ויגו או כל מותג אחר באותה קטגוריה שציינת לא העיד על עצמו(כולל אתה נמרוד, לא ענית לזיו) בקשר לטיולים כאלה בעבירות קשה, כל שכן לגבי תדירות של כאלה ומה המסקנות שלו מהם.

נמרוד
29-01-20, 10:41
במעלה ורדית עליתי עם ההיילקס, במעלה זיק עדיין לא. לא רואה סיכון מיוחד, ואם זה מאד מעניין אותך או את זיו אתם מוזמנים לבוא לכוון אותי, ואני אשמח לכוון אתכם - אני די בטוח שזיו יטפס בזיק בהצלחה עם הטרופר שלו, שלא לדבר עליך נדב עם הדיסקברי. יש לך באמת ספק בכך שהרכב אינו המגבלה?

Yaki5500
29-01-20, 11:14
רכב יומיומי שיעשה 18-20 אלף ק"מ בשנה, משפחה עם שלושה ילדים, ורמת עבירות גבוהה ככל האפשר, בתקציב של 120,000 שקלים. נכון?

אתה צודק לגמרי שהחבר'ה פה מסתבכים עם עצמם. בפועל יש לך כמה אפשרויות:

א. ג'יפ רנגלר בן 10-12. יכולת עבירות ושיפור הטובה ביותר.
ב. טויוטה לנדקרוזר בן 11-12 שנה. נוחות, פינוק, מרווח פנים, צריכת דלק עדיפים יחסית לרנגלר, על חשבון עבירות ויכולת שיפור.
ג. טויוטה היילקס ויגו (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3479)ידני בן 7 (לא אוטומטי, כי בשנתונים האלו האוטומטי הגיע בלי נעילה אחורית) עבירות ויכולת שיפור דומה לב'.
ד. מיצובישי טריטון (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3623) בן 4-5 שנים (כן אוטומטי, הגיע עם נעילה אחורית). עבירות ויכולת שיפור דומה לב'.

הטנדרים מאפשרים לך לעלות כמה שנתונים באותו תקציב. וחוץ מזה יש להם יתרונות וחסרונות מובהקים שנובעים מתצורת הטנדר עם הארגז הפתוח, והשאלה אם זה מתאים לך או לא.

תגיד לי אתה אם אני פיספסתי משהו, ותכוון את הדיון מכאן לאן שמעניין אותך.נראה לי שהויגו הכי מתאים לי מכל האופציות האלה
הוא מגיע עם גלגל 31?
אין בעיה עם 250 אלף קמ?

נמרוד
29-01-20, 11:29
נראה לי שהויגו הכי מתאים לי מכל האופציות האלה
הוא מגיע עם גלגל 31?
אין בעיה עם 250 אלף קמ?

אם זה הכי מתאים לך, אז אפשר להתמקד.

ב120K אתה יכול לקנות ויגו ידני מודל 2013. אולי 2014. הם פחות נפוצים מהאוטומטים אבל ממש לא נדירים. עדיף ואפשר למצוא רכב עם פחות מ200K קילומטר. תתחיל לחפש בסבלנות.

היו ג'אנטים 15, 16, ו17 במהלך חיי הדגם של הויגו (2006-2015), ובין רמות גימור שונות וידני/אוטומט. בשנתון המדובר המידה היתה למיטב זכרוני 265/65R17 שזה מקביל לגמרי למידה אינצ'ית 31/10.5. אפשר להחליף בין המידות השונות. תבדוק שמה שרשום ברשיון תואם את מה שמורכב בפועל.

Yaki5500
29-01-20, 11:39
"עקפת" לדעתי רבים וטובים שנימצאים כאן בשביל לטייל... כולל אותי.

איך הויטרה מתמודדת(חוץ מהמעלות הקשים שציינת שעדיין לא ניסית איתה) עם זה היום?לא ירדתי לסוף דעתך

nirs
29-01-20, 11:53

חשבתי שרק אצלי השלפוחית לא מתפקדת טוב...

Sent from my iPhone using Tapatalk

maorgil
29-01-20, 12:34
תגיד טנדר פול סייל משהו כמו ראם או סילברדו תופס מבחינתך? אפשר להשיג היום בתקציב הזה אחלה טנדר כזה.. נסה לבדוק באחת הסוכניות של ראם יש להם אחלה טרייד אין ומבצעי מימון

נדב ש.
29-01-20, 12:45
במעלה ורדית עליתי עם ההיילקס, במעלה זיק עדיין לא. לא רואה סיכון מיוחד, ואם זה מאד מעניין אותך או את זיו אתם מוזמנים לבוא לכוון אותי, ואני אשמח לכוון אתכם - אני די בטוח שזיו יטפס בזיק בהצלחה עם הטרופר שלו, שלא לדבר עליך נדב עם הדיסקברי. יש לך באמת ספק בכך שהרכב אינו המגבלה?

זה לא מה שמעניין, מה שמעניין אם הרכב הנ"ל ישרוד טיולים כאלה בתדירות קבועה כמו שאתם קובעים? זה לא טיול מעלות קשים אחת ל......
מניסיון שלי גם רכבים אחרים שנחשבים ליותר גיבורים- קשה להם....

כמו שרשמתי כבר מקודם, בורדית ביקרנו לפני חודשיים בערך(גם כחלק מטיול עשוש, ורדית, כיפה, ערוד, מעלה רמון), המעלה במצב רע לדעתי, אחרי 2 ניסיונות ויתרתי, אולי לא באתי קרבי מספיק או שפשוט לא התחשק לי, לפני 3 שנים בערך עליתי אותו בלי דרמות(ועדיין לא היתה נעילה קידמית אפילו) ואחר כך כיננתי עוד טרופר ששבר ציריה, לורדית וזיק אתה מגיע כי אתה רוצה, יש עדיין מי שמחפש לסמן v , אתה לא חייב, יש לך עוד דרכים אחרות יפות יותר לנסוע בהם וגם מאתגרות לא פחות, אם אתה שואל אותי- מיותר... לא יודע... אולי זה רק אני כי כבר עם הרבה שנים מיציתי את העיניין.... אולי.... הבנתי שזה קורה לעוד חברים... 🙄

לפני שנתיים בערך היינו גם בזיק, לחץ חברתי מצד החבר עם הרנגלר שמטייל איתנו 😂, שברתי ציריה אחורית(סיפרתי על זה פה כבר לא פעם), פירקתי חילצתי את הגדם והמשכתי 3x4 את הטיול, מיד אחר כך הוחלפו לציריות מחוזקות מ UK , עדיין לא ביקרתי בזיק מאז, לא יודע גם אם מתחשק לי בכלל...

אז פעם כן עולה, פעם שובר, פעם מוותר ולא עולה, מה שבטוח זה בטיולים כאלה של אחת ל...... יש נזקים/תחזוקה.
אז מה יקרה לפותח השרשור שמעוניין ב 6 טיולים כאלה בשנה ולא עם רכב שבדיוק מוגדר לעבירות קשה? זאת השאלה. אם הוא מוכן לזה ולתחזוקה יקרה...

שגיא S
29-01-20, 13:21
הייתי במעלה ורדית לפני 3 שבועות. אכן מצבו רע משמעותית ביחס ללפני כמה שנים.

אצלנו בקבוצה עלו - גראנד צירוקי, רנגלר, לנדקרוזר 73 סמוראי ו...גראנד ויטארה. כולם נעולים כפול.

אני חושב שיש לא מעט רכבים שיכולים לעבור טיולי מדבר - גם קשים בשלום. הם חייבים להיות נעולים X2 ועם צמיגי שטח טובים.
הנעילה הכפולה והצמיגי שטח מאפשרים לעבור מכשולים בבטחון ובשליטה גבוהה יותר = פחות בלאי למכלולים ופחות סיכוי לנזק משמעותי.

zivo
29-01-20, 14:13

כמו שאמרת, בא ניתן לפות"ש לכוון אותנו.
אבל התמונה שאני מבין (ומהתחלה זה קצת לא הסתדר לי עם ה GV 2008), שהוא מתכוון, בערך פעם בחודשיים (6 פעמים בשנה) לעשות טיול "קשוח" (זיק, ורדית....).
אני מסכים אתך, שגם אתה, גם נדב, וגם אני, אם נסמן את הזיק כמטרה, נעלה אותו, אבל עובדה, שכולנו נמנעים ממנו, למרות המיקום האסטרטגי שלו (שיכול היה לפשט הרבה טיולים).
זה רמה של מעלות, שמשנות את הפוקוס של הטיול, אתה מבלה שעות! על התקדמות של 500 מטר, ועובדתית אנחנו נמנעים מזה.
ולכן, ופה אני מסכים עם נדב (וגם דורון כתב משהו דומה), לדעתי, מי שמתכוון להתמודד עם מקומות כאלו, בכזו תדירות, צריך רכב שונה ( ולא דיסקו, ולא טרופר, ולא היילקס.... למרות שהם כן יוכלו למעלה הזה).

my two cents

Yaki5500
29-01-20, 15:46
תגיד טנדר פול סייל משהו כמו ראם או סילברדו תופס מבחינתך? אפשר להשיג היום בתקציב הזה אחלה טנדר כזה.. נסה לבדוק באחת הסוכניות של ראם יש להם אחלה טרייד אין ומבצעי מימוןהבעיה שאלה כאלה גרועים לשטח

ד ו ר ו ן
29-01-20, 15:47
"יתרונות וחסרונות", זה מה שכתבתי דורון. מעניין שבחרת לקטוע את הציטוט איפה שנוח לך.
אבל בוא, תן לפות"ש לנווט את הדיון למה שמעניין אותו.
התייחסת ליתרונות וחסרונות של ארגז פתוח ואני הוספתי לגבי סגור, איפה הפער?

מה לא נוח לך? שתף אותנו.

Yaki5500
29-01-20, 15:48
תודה רבה לכולם על התגובות. האמת יצאתי מבולבל אבל גם זו תוצאה עדיפה על פני להחליף רכב מצוין שמשרת בנאמנות במשהו שיתברר די מהר כלא מתאים. אני אמשיך לחשוב על הנושא הזה בינתיים לא בוער לי להחליף

asafk
29-01-20, 18:05
מעבר לאפשרויות הבסיסיות שנמרוד ציין (אני לא חושב שהאנטר הוא אופציה סבירה כי יש לו שלוחה אחורית מאוד בעייתית) במחיר הזה, אפילו תיקח דימקס 2015-2014, וזה טנדר בדרך כלל לא מומלץ על ידי... אבל יש לו יתרונות משל עצמו כמו מנוע 2.5 אמין ומצויין, גיר ידני נהדר ושלוחה אחורית לא ארוכה מאוד תחליף לו מתלים לאולדמן (ואז הוא יהיה עם מתלים בדיוק כמו ב-ויגו שלי) מה שגם יביא אותו לגובה נורמלי, תרכיב נעילה או שתיים (יש בקרת אחיזה מקורית אבל אין נעילה) מה שיביא אותו לליגת ה'נעילה חשמלית מקורית' של ויגו/ האנטר, תעלה במידת הצמיגים למשהו מקביל ל 31-32, ולא - זו לא מידה מקורית - ויש לך אחלה טנדר בקילומטרז נמוך וחדש יחסית לכל אופציה אחרת.

אסף.

-->