PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה להציב שערים אם אפשר.... דוקרנים

ש01
03-02-20, 12:21
פעם ראשונה שנתקלתי בשלט כזה, פעמיים.
לא בדקתי אם אכן יש דוקרנים או רק שלט..

127206

מוטי ג.
03-02-20, 12:23
יש שלט כזה בכרם ענבים ליד גבעת ניל"י, יש ערמות של זמורות בתוך השורות שנראות חשודות אבל לא בדקתי ממש מה יש תחתיהן

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

ש01
03-02-20, 13:16
רק שבשני המקרים שראיתי בשבת - לא מדובר בשטח חקלאי...
אחד ליד עין תות והשני (המצולם) בצד השני של הכביש - לא רחוק מאליקים

boaz avrahami
03-02-20, 13:21
מעניין אם מי ששם דוקרנים עשוי להיות חשוף לתביעה על גרימת נזק.

מה ההבדל בין זה לתקיפה וגרימת נזק רכוש לפולש?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

gilur
05-02-20, 00:30
מעניין אם מי ששם דוקרנים עשוי להיות חשוף לתביעה על גרימת נזק.

+1 - באמת מעניין.

רצו לשים בבניין שאני עובד בו פטריות מבטון כדי לחסום חניה "בלאגניסטית" מול הכניסה וירדו מזה כי אם משהו נכנס בהן הוא יכול לתבוע נזק ולזכות (כי לא רואים את זה טוב .... )
דוקרים ? על אחת כמה וכמה ...

רפי דמר
08-02-20, 02:29
אפשר לכבד את הבקשה ולא לעבור בשטח פרטי

boaz avrahami
08-02-20, 06:52
אם זה שטח אכן צריך לכבד אבל דוקרנים זה קצת אלים.
שיעשו שער בולט או גדר

מעבר לדוקרנים האלימים יש גם התנהגות אלימה של חקלאים שמנכסים לעצמם דרכים ציבוריות וחוסמים אותם כך שבאופן אישי אם חסמו לי דרך ציבורית שממש חשוב לי לעבור בה אני כנראה אעבור בה למרות החסימה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

רפי דמר
08-02-20, 08:58
היי
דעתי בלבד; אם ידוע לך בוודאות ולא מניחוש או ההגיון שלך, שהדרך ציבורית. אני מסכים אתך אבל. אם לא. ההחלטה לעבור היא בריונית. זכותו של בעל הבית לא לקבל אורחים ובשטח הפרטי יכול לעשות כרצונו ולא לתת דין וחשבון לאיש, גם אם זה לא מוצא חן בעינך. הוא אולי לא נחמד אבל זה שלו. גם אתה כנראה לא תהיה מוכן לקבל כל אחד (למשל אותי) אליו הביתה בכל זמן.
שתהיה לך שבת נפלאה
בשטחים ציבוריים
רפי דמר

ש01
08-02-20, 10:47
היי
דעתי בלבד; אם ידוע לך בוודאות ולא מניחוש או ההגיון שלך, שהדרך ציבורית. אני מסכים אתך אבל. אם לא. ההחלטה לעבור היא בריונית. זכותו של בעל הבית לא לקבל אורחים ובשטח הפרטי יכול לעשות כרצונו ולא לתת דין וחשבון לאיש, גם אם זה לא מוצא חן בעינך. הוא אולי לא נחמד אבל זה שלו. גם אתה כנראה לא תהיה מוכן לקבל כל אחד (למשל אותי) אליו הביתה בכל זמן.
שתהיה לך שבת נפלאה
בשטחים ציבוריים
רפי דמר

רפי,
אולי לא נראה כך מהתמונה, אבל הדרך, גם אם לא סמ"ש, ציבורית לגמרי. לא שטח מעובד/חרוש/מדוסקס/זרוע. אין גדר/מעברי בקר ומה לא...

asafk
08-02-20, 12:51
מהתמונה אין לדעת. לא כל דרך שחקלאי פתח בין חלקות היא דרך ציבורית.

אסף.

מוטי ג.
08-02-20, 13:09
מה שאני ראיתי בגבעת ניל"י, ההזהרה לדוקרנים מתייחסת לשטח עצמו בין שורות הגפנים.הציר עצמו ליד השטח, מתמלא בבוץ אכזרי וכנראה שאנשים טובים עוברים בשטח החקלאי ולא בציר הבוצי.

ד ו ר ו ן
08-02-20, 13:37
מהתמונה אין לדעת. לא כל דרך שחקלאי פתח בין חלקות היא דרך ציבורית.
אסף.
++
מצד שני חקלאי אינטיליגנט מציב שלט ״זהירות צינורות ברזל וברזים בשטח״ שזה סוג של דוקרן.. אבל לגיטימי.

boaz avrahami
08-02-20, 13:58
מה שאני ראיתי בגבעת ניל"י, ההזהרה לדוקרנים מתייחסת לשטח עצמו בין שורות הגפנים.הציר עצמו ליד השטח, מתמלא בבוץ אכזרי וכנראה שאנשים טובים עוברים בשטח החקלאי ולא בציר הבוצי.

בתמונה בראש השרשור נראה שאכלו את הענבים עם הכרם...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

wonderd
08-02-20, 14:49
אם זה שטח אכן צריך לכבד אבל דוקרנים זה קצת אלים.
שיעשו שער בולט או גדר

מעבר לדוקרנים האלימים יש גם התנהגות אלימה של חקלאים שמנכסים לעצמם דרכים ציבוריות וחוסמים אותם כך שבאופן אישי אם חסמו לי דרך ציבורית שממש חשוב לי לעבור בה אני כנראה אעבור בה למרות החסימה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יש באיזור הגולן שטח שמסומן במפה כשביל ציבורי לכל דבר, השביל עובר גם בחלקו בין כמה מטעים חקלאיים, כשניסיתי לעבור בו כחלק מהטיול שלי - גיליתי שבמציאות השביל נעלם -פשוט סגרו בערימות אדמה את השביל והמעבר בצרה שלא יודעים שהיה שם שביל. כששאלתי חקלאי שעבר שם במקרה איפה השביל קיבלתי תשובה שהשביל קיים..כנראה לא שמתי לב... עברתי שוב כמה פעמים עד שהבנתי שעבד עלי.. השביל פשוט חסום והועלמה כל אפשרות מעבר שהייתה קיימת בוודאות.

ד ו ר ו ן
08-02-20, 16:50
יש באיזור הגולן שטח שמסומן במפה כשביל ציבורי לכל דבר,.
איך אתה מבדיל בסימון במפה שזה ציבורי או אחר?

הגדרות במפות הם של סוג הדרך לא הבעלות.

בעבר עבדתי בחווה שהיה במפות סימון של דרכים חוצות שבפועל היו הדרכים שנפרצו שם ב-1950~ לטובת פרסלציה להשקייה.
אז כשהצורך ירד, חלקן נחרשו וחזרו להיות שדה.
בקיצור,
סימון של דרך במפה לא אומר לגבי חוקיות או בעלות.

wonderd
08-02-20, 17:10
לדעתי כשהסימון הוא בצבע זה אומר שהשביל הוא חלק מהסימון שבילים הארצי לטיולים גם אם עובר בשטח פרטי.

ד ו ר ו ן
08-02-20, 17:41
לדעתי כשהסימון הוא בצבע זה אומר שהשביל הוא חלק מהסימון שבילים הארצי לטיולים גם אם עובר בשטח פרטי.

וזה מחזיר לעובדה שלסמ״ש שנבחר ע״י עמותה אמנם עם מטרה חיובית, אך ללא סמכות, אין בפועל תוקף לכלום..

boaz avrahami
08-02-20, 18:30
אני לא מומחה אבל למיטב ידיעתי שערים חייבים היתרי בניה.

יחסי הגומלין בין המטיילים לחקלאים מבוססים על מערכת איזונים עדינה.
כשם שהחקלאים רוצים שיכבדו את זכויותיהם כן עליהם לכבד את זכויותיהם של שאר האוכלוסיה.
אם החקלאים יתיחסו למרחב הציבורי בבריונות וכאילו זה קניינם שיצפו לבריונות חזרה.

אני מאוד בעד החקלאים ומודע לקשייהם אבל זה לחלוטין לא מאפשר להם למנוע מהציבור את הזכות לטייל.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ש01
08-02-20, 20:13
ראשית לתמונה שבתחילת השרשור - לא רחוק אבל לא באזור של גבעת ניל"י - יותר קרוב לאלייקים.

בהמשך למה שכתב בועז - אני מסכים עם כל מילה +++

יתרה מכך, אני מתנדב בארגון ידידים ומקבל קריאות לחילוץ רכבים ששקעו בבוץ (לא יאומן כמה דבילים נכנסים עם פריווט לבוץ...). בכל קריאה שנראה שמדובר בשטח חקלאי אני מתריע, ו(גם בזכותי)הוחלט שם שמי שחדר לשטח מעובד ושקע - לא יחולץ ע"י ידידים (רוב הקריאות מלוות בתמונה).

-->