PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנפצה חדשה של משרד התחבורה לרכבי אספנות

yoni_0000
04-02-20, 16:47
בתמימותי הייתי צריך תפוחי הגה לסיקס אז נסעתי לינוביץ'.

מסתבר שגורם כלשהו מטעם משרד התחבורה החליט שעל מנת שהם יוכלו למקור חלקי רכב בטיחותיים לרכבי אספנות (הגה, ברקס, אורות, מראות) על הלקוח למלא נספח יב' לנוהל יבוא, לצלם רישיון רכב, ולכל זה מצרפים העתק חשבונית... אם לא תבצע את כל אלו לא מוכרים לך. ממה שהבנתי מהחבר'ה בינוביץ' כביכול קניתי עכשיו חלקים "ביבוא אישי" והם פשוט גורם מתווך כלשהו.. כרגע זה מעין פיילוט לחצי שנה והוא חל על חנויות חלקי חילוף בודדות.

מה? למה? מה אתם רוצים מחיי? איך זה ינגוס לי בתחת אחר כך?

מצרף כמה מסמכים רלוונטים...

127213127214127215

dmxmustfly
04-02-20, 16:55
איך בדיוק קניה מחנות מורשה בארץ נחשבת ליבוא אישי? הרי החלקים עברו דרך יבואן רשמי, עברו תו תקן והכל. מאוד מוזר. נקווה שזאת לא עוד גזירה חדשה שאמורה להכחיד את ריכבי האספנות מהכביש.
הרי אם לא מעבירים את הרכב לסטטוס אספנות אז זה לא תופס, אם ככה, כניראה רוצים שפשוט נשלם יותר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נמרוד
04-02-20, 17:16
אני מעלה השערה פרועה: זה מאפשר ליבואן לא להתעסק עם תקינה. יכול להיות שזה יוזמה של יבואן/יבואנים מסוימים כדי להוריד עלויות להתמודד עם היבוא האישי. אם אני טועה אני כמובן מתנצל, ואם אני צודק זה אמור להתבטא בהוזלה לצרכן.

אני בטוח שבועז "האיש שלנו מאחורי הקוים" יבדוק ויחזור עם תשובה מוסמכת.

boaz avrahami
04-02-20, 17:50
תקינה יבואן צריך בכל מקרה.
מילא ינוביץ יכול בהיותו יבואן לנהל תהליך כזה אבל הוא גם מפיץ.
מה קורה עם חנות שקונה מינוביץ?
כל חנות תתנהל מול משרד התחבורה?
ומה קורה עם חלפים שמתאימים נניח גם לרכב אספנות וגם לרכב מיושן?

מאחר ומועדון החמש הוא מועדון חזק ומקושר אני בטוח שהם יפתרו את הנושא. חבל לי להתחיל להתעסק בזה.
גם ככה אני משקיע באוף ליין כשעה שעתיים בשבוע לעזור לחברים שנתקלים בבעיות יבוא

מעיון נוסף במסמך זה נראה כאילו ינוביץ ממלאים את זה עבור חלפים שלא הוצא להם רשיון יבוא והם ״מתנדבים״ ליבא אותם במיוחד עבור הלקוח שפנה אליהם.
זה לא נראה כמו הצהרה לפריט מהמדף, נכון?
אולי לחילופין נתנו להם להכניס לארץ והם מחויבים כמו מחסני ערובה לא לשחרר מהמחסן בלי הצהרה...
ללכת בלי ולהרגיש עם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
04-02-20, 18:02
יכול להיות מצב שלג'יפ אספנות צריך גלגל הגה חדש. אבל מה יקרה? הוא לא עומד בתקינה שמשרד התחבורה מחייב לייבוא גלגל הגה. הוא לא מרופד ואין לו כרית אויר. גם בייבוא אישי אי אפשר להכניס אותו.
אז ינוביץ' מייבא אותו ומשרד התחבורה מאשר אבל רוצה בקרה כדי שלא 'יזלוג' לרכבים אחרים. והבקרה היא ב'ישרא-כאילו' כזה שחייבים להצהיר מי הלקוח הסופי.
נראה לי עקום להחריד.
אבל פותר בעיה נקודתית, שמשרד התחבורה יצר בעצמו ואולי לא יודע איך לצאת מזה.

אפשר להרחיב על שיטות הפיקוח השונות ולמה פיקוח בכניסה לנמל הוא השיטה הפחות יעילה לעומת פיקוח בנקודת המכירה או פיקוח אך ורק על תקניות כלי הרכב - אבל כבר החליטו מזמן שאצלנו זה גם וגם...

אסף.

yoni_0000
04-02-20, 18:08
מעיון נוסף במסמך זה נראה כאילו ינוביץ ממלאים את זה עבור חלפים שלא הוצא להם רשיון יבוא והם ״מתנדבים״ ליבא אותם במיוחד עבור הלקוח שפנה אליהם.
זה לא נראה כמו הצהרה לפריט מהמדף, נכון?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לא.
קניתי בעבר וזה פריט מדף לכל דבר.. שים לב שמתייחסים לכל פריט "בטיחותי" אבל בסך הכל מדובר בחלקים קונבנציונלים ושכיחים להחלפה שהם מוכרים כבר שנים.

בקשר לחנויות אחרות מוסכים ומפיצים- ממה שהם אמרו לי, כל עוד ההזמנה עוברת דרכם הם מחוייבים להחתים את הלקוח בקצה.

boaz avrahami
04-02-20, 18:31
יכול להיות מצב שלג'יפ אספנות צריך גלגל הגה חדש. אבל מה יקרה? הוא לא עומד בתקינה שמשרד התחבורה מחייב לייבוא גלגל הגה. הוא לא מרופד ואין לו כרית אויר. גם בייבוא אישי אי אפשר להכניס אותו.
אז ינוביץ' מייבא אותו ומשרד התחבורה מאשר אבל רוצה בקרה כדי שלא 'יזלוג' לרכבים אחרים. והבקרה היא ב'ישרא-כאילו' כזה שחייבים להצהיר מי הלקוח הסופי.
נראה לי עקום להחריד.
אבל פותר בעיה נקודתית, שמשרד התחבורה יצר בעצמו ואולי לא יודע איך לצאת מזה.

אפשר להרחיב על שיטות הפיקוח השונות ולמה פיקוח בכניסה לנמל הוא השיטה הפחות יעילה לעומת פיקוח בנקודת המכירה או פיקוח אך ורק על תקניות כלי הרכב - אבל כבר החליטו מזמן שאצלנו זה גם וגם...

אסף.

יש הוראות יבוא מתירניות מאוד עבור רכבי אספנות.
הם לא צריכים לעמוד בתקינות שנוצרו לאחר זמנם ולכן הניחוש הזה למיטב הבנתי שגוי.

לא.
קניתי בעבר וזה פריט מדף לכל דבר.. שים לב שמתייחסים לכל פריט "בטיחותי" אבל בסך הכל מדובר בחלקים קונבנציונלים ושכיחים להחלפה שהם מוכרים כבר שנים.

בקשר לחנויות אחרות מוסכים ומפיצים- ממה שהם אמרו לי, כל עוד ההזמנה עוברת דרכם הם מחוייבים להחתים את הלקוח בקצה.

אז הניחוש המושכל שלי שהם מקבלים ממשרד התחבורה פטור מלהכניס את המוצרים לבדיקות מעבדה ותקינה ומגלגלים על הלקוח את הבקשה לאישור יבוא פרטי בכל מכירה.
מישהו במשרד התחבורה ( ואני מנחש גם מי) עם פיצול אישיות...
הוא מנסה להיות נחמד אבל מאוהב בבירוקרטיה מיותרת.
שוב, אם זה מטרד גדול אז אני משוכנע שמועדון החמש כבר יפעל בנחישות בנושא ואם לא אז עוד ניירת במקום אלו שהשמידו בעקבות ״ממשל זמין״.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

hadtomer
04-02-20, 19:13
https://www.chamber.org.il/media/162036/%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99%D7% 95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%99%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99-%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%98-%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%9A-%D7%97%D7%A6%D7%99-%D7%A9%D7%A0%D7%94.pdf

boaz avrahami
04-02-20, 19:31
כפי שחשבתי.
הפכו את היבואנים כפיילוט למחסני ערובה בכפוף לישראבלוף על נוהל היבוא האישי.

קצת מוזר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
04-02-20, 20:01
אותו תפוח הגה (נגיד) לסיקס, שבעליו משתמש בו ביומיום ולא העביר את הרישוי שלו לסטטוס אספנות, פטור מהניירת....
תבינו, משרד התחבורע לא יצר שום בעיה. הוא עצמו ועצם קיומו, ועצם קיומם של כל התקנות המטופשות שלו ושל פקידוניו המיותרים - הם הבעיה האמיתית.

boaz avrahami
04-02-20, 20:10
אותו תפוח הגה (נגיד) לסיקס, שבעליו משתמש בו ביומיום ולא העביר את הרישוי שלו לסטטוס אספנות, פטור מהניירת....
תבינו, משרד התחבורע לא יצר שום בעיה. הוא עצמו ועצם קיומו, ועצם קיומם של כל התקנות המטופשות שלו ושל פקידוניו המיותרים - הם הבעיה האמיתית.

זה לא מדוייק דרור.
תפוח הגה לרכב סידרתי נמכר כנראה בכמויות גדולות ולכן משתלם ליבואן לעשות לו אישור יבוא.

ברכב אספנות כנראה בשל כמויות קטנות לא משתלם ולכן עשו ישראבלוף שמאפשר ליבואן מסחרי ליבא חלפים דרושים בתקן בתנאים מקלים ולהחזיקם במלאי נפרד ומפוקח ( כמו מחסני ערובה) ולמוכרם בכפוף לתצהיר יבוא אישי מהלקוח הסופי.

עדיין נראה מיותר אבל זה ההגיון לכאורה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
04-02-20, 20:34
מה תכלע'ס? אתה ממלא את הנייר, ומשאיר לינוביץ' עם צילום רשיון? במקום?

yoni_0000
04-02-20, 21:17
בדיוק.

למזלי התקשרתי לברר אם יש את החלקים ואמרו לי להביא רישיון.. אם הייתי נוסע במיוחד לת"א ואז מתחיל לפרפר אנשים שיצלמו וישלחו לי... זה כבר היה מעצבן.

yoni_0000
04-02-20, 21:24
ברכב אספנות כנראה בשל כמויות קטנות לא משתלם ולכן עשו ישראבלוף שמאפשר ליבואן מסחרי ליבא חלפים דרושים בתקן בתנאים מקלים ולהחזיקם במלאי נפרד ומפוקח ( כמו מחסני ערובה) ולמוכרם בכפוף לתצהיר יבוא אישי מהלקוח הסופי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יכול להיות שמנסים לצמצם את היבוא האישי?
הנה- יש חנות חלפים שמביאה חלקים לרכבי אספנות.. אין סיבה "להקל" ביבוא האישי.

מצטער, קשה לא לראות שחורות...

בוזי
04-02-20, 21:25
יש רכבי אספנות שאין להם ינוביץ׳.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דרור ברלי
04-02-20, 21:33
זה לא מדוייק דרור.
תפוח הגה לרכב סידרתי נמכר כנראה בכמויות גדולות ולכן משתלם ליבואן לעשות לו אישור יבוא.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אתה אשכרה מנסה לחפש אצלם הגיון?
תקרא שוב מה שכתבתי.
ומה ה-CJ הזה אם לא רכב סדרתי?
אוטו סדרתי, של יצרן מוכר, שיוצר בכמויות גדולות בכמה וכמה מדינות בעולם. כולל בישראל.
אותו CJ עד מודל 90', יכול להיות "אספנות" כמו הג'יפ של יוני, או סתם רכב "מיושן" שאינו מוגדר כ"אספנות". אז אחד צריך ניירת וטפסים והשני לא?... זה שלא מוגדר כ"אספנות" הוא לא נדיר?... יש ממנו כמויות גדולות?..... הוא כן "סדרתי"?.... ואם הוא מודל 91' ועדיין אינו אספנות?... הרי זה אותו תפוח-הגה בדיוק. מה אכפת לכם, מה עסק אמא שלכם השופטת בת שפטותא, שאני מחליף תפוח הגה שהתבלה?....

אין הגיון בועז. אין שום הגיון במסדרונות ממלכת הרשע של משרד התחבורע, היכן שאנשים קטנים ורעים ומיותרים, במקום להינמק בלשכת התעסוקה, מגיעים בכל בוקר רק כדי לחרוש מזימות איך להתעלל באזרחים. אם היה הגיון בעולם, לא היה משרד התחבורע.

זה ככה בדיוק. הם לא חכמים, הם לא מוכשרים, הם לא בעלי כוונות טובות. הם רק אנשים קטנים ורעים שמקדשים את הביורוקרטיה - והם שיכורי כוח מזה. מה שהם מעוללים לציבור כבר גובל בסאדיזם טהור. וזה נעשה כי זה אפשר - וזה אפשר כי הציבור מזוכיסט - שותק ומקבל בהכנעה כל פלוץ שיוצא משם חדשות לבקרים.

ואני בהחלט יכול להבין את החשש של יוני ש"זה יתנקם בו מתישהו". כל סוג של מידע אישי עלינו שמגיע לידיים המטונפות ולעיניים הקטנות והצרות והרעות של משרד התחבורע לא ישמש לעולם לשום כוונה טובה.

יגידו לי להירגע, שזה לא בריא להתעצבן ככה - אבל אני מתעב אותם על אמת. אין בעולם כולו בני אדם שאני שונא יותר מאשר את פקידוני משרד התחבורע.

וזה היה בעדינות. כי אני באמת לא רוצה לנבל את הפה כאן.

בוזי
04-02-20, 21:56
אני מבין שזה מסלול עוקף תקינה שדווקא יכול להוזיל את עלות החלקים.
בעל CJ שלא רשום כאספנות, ייאלץ לשלם יותר, כי החלק שלו צריך לעמוד בתקנים שחלקי רכב אספנות פטורים מהם.
איך אמרו הגששים: אתה רק תביא לנו אישור "כאילו" ייבאת בעצמך לצריכה עצמית... וככה תהיה פטור.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

gmike
04-02-20, 22:13
אתם מפספסים את הנקודה. להבנתי יש פה 2 חידושים דיי גדולים:

1.במבוא של הנוהל כתוב שבעל רכב אספנות רשאי לתחזק אותו בעצמו שזה כבר חידוש מרענן.
2.מותר לייבא חלקים משומשים/משופצים, גם בטיחותיים ביבוא אישי.

לי הנוהל נראה דווקא כצעד חיובי

boaz avrahami
04-02-20, 23:16
דרור, קרא את תגובה #4 שלי. סוף הפסקא הראשונה...
טענתי את מה שאתה אומר מייד.
כתבתי גם בהמשך שזה לטעמי נוהל מיותר ועקום של מישהו שכוונותיו טובות אבל בהיותו כנראה מאנשי הדור הוותיק במשרד קשה לו לשחרר ולוותר על ניירת מיותרת ושליטה.
כאילו שמישהו במשרד התחבורה מציץ בתצהירים ובניירת המיותרת הזו.

זהו נוהל ישראבלוף קלאסי. הכי קלאסי שיש וגם את זה כבר כתבתי.

יחד עם זאת, עבור אותם בעלי רכבי אספנות שרוצים מגוון חלפים גדול על המדף יש בשורה יפה.
יבואנים חלפים יכולים להביא בתנאים מסוימים והקלות ניכרות חלפים שבמקרה קודם לא היה מדתלם להם להביא.
כיום הם משמשים סוג של מחסן ערובה/ באפר ויכולים למכור לכל בעל רכב אספנות שמציג רשיון את החלפים הפטורים מתקינה.

שים לב שמי שלא בעל רכב אספנות- למשל cj עם רשיון רגיל, יצורך לבקש רשיון יבוא פרטני על כל חלק דרוש תקינה. ממש באותו נוהל כמה רכבים אחרים.

מבחינתם זו בשורה מסויימת ואף מסלול עוקף תור.

לדעתי, היה ניתן להשאיר את הפרצה הזו פתוחה ולוותר על הנוהל.
הבטיחות בכבישים לא הייתה נפגעת והיה נחסך לרבים כאב ראש מיותר וכמובן בירוקרטיה.
הכול באמת דבילי ומיותר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ronbs
13-02-20, 12:27
שאלת תם,
אם אני מזמין תפוחים דרך אמזון, ומשלם מס כדין
האם יהיה אפשר לשחרר את החלקים האלו ללא אישור משרד תחבורה עם הצגת רשיון רכב אספנות?

yehuda75
19-02-20, 11:09
אם אמזון שולחים לארץ אז אתה יכול להזמין כל חלק שבא לך (מהניסיון שלי לפחות).
תפוחים, צלבים, ברקסים, רדיאטור, יוק ןעוד...

-->