PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני קנית ג'ימני

AristoMonk
10-02-20, 09:26
היי לכולם אני חדש כאן.
אני מתכנן לקנות ג'ימני ויש לי כמה שאלות..

איך הוא בנסיעות ארוכות אני גר בצפון הרחוק ומגיע פעם פעמיים בחודש למרכז אין לי בעיה לשייט על 90 כל הדרך. אבל איך הרכב עם זה?

מה ההבדל בין הגיר והמנוע של הדגמים לפני 05 ואחרי.
גם האוטומט וגם הידני.
ראיתי הרבה אופציות טובות בשנתונים הישנים מבחינת שיפורים השאלה אם שווה להתעסק או שעדיף להשקיע טיפה יותר ולהביא vvt.

איזה "מחלות" ידועות יש ל ג'ימני ועל חשוב להסתכל לפניי שקונים?
כמובן שאקח את הרכב הנבחר לבדיקה אצל מישהו שמבין בג'מני לא בקומפיוטסט.
תודה רבה ואשמו לטיפים כללים [emoji6]

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

erezgur
10-02-20, 09:49
ברוך הבא לפורום,

הג'ימני הוא רכב שטח מצויין ובחירה מצוינת עבור רווק / זוג האוהב לטייל בשטח כולל מסלולים קשוחים.
נסיעת הכביש שלו אינה היתרון הבולט של הרכב, במיוחד לאנשים במידות גדולות, אבל זה לא אומר שלא ניתן לנסוע איתו לטיול בדרום כן כן אתה גר בצפון ולהפך.
ממליץ בחום לעבור על המידע הרב שיש בפורום שלנו על רכב זה. אחד היתרונות הבולטים של פורום (לעומת מדיה חברתית אחרת) הוא האפשרות לחפש למצוא וללמוד משאלות ודיונים קודמים.

בהצלחה!

נשלח מהנייד

גיא
10-02-20, 10:26
בתור אחד שהיה לו פעם.
גם 130 על כביש החוף אפשרי בלי שום בעיה.

לא מבין מה כולם פה נהיו מפונקים ... זה אחלה אוטו. הבעיה היחידה שלו היא שאין תא מטען וגם זה פתיר לגמרי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

AristoMonk
10-02-20, 10:32
ברוך הבא לפורום,

הג'ימני הוא רכב שטח מצויין ובחירה מצוינת עבור רווק / זוג האוהב לטייל בשטח כולל מסלולים קשוחים.
נסיעת הכביש שלו אינה היתרון הבולט של הרכב, במיוחד לאנשים במידות גדולות, אבל זה לא אומר שלא ניתן לנסוע איתו לטיול בדרום כן כן אתה גר בצפון ולהפך.
ממליץ בחום לעבור על המידע הרב שיש בפורום שלנו על רכב זה. אחד היתרונות הבולטים של פורום (לעומת מדיה חברתית אחרת) הוא האפשרות לחפש למצוא וללמוד משאלות ודיונים קודמים.

בהצלחה!

נשלח מהנייד

חיפשתי השוואה בין הvvt לדור הישן יותר לא מצאתי.

בתור אחד שהיה לו פעם.
גם 130 על כביש החוף אפשרי בלי שום בעיה.

לא מבין מה כולם פה נהיו מפונקים ... זה אחלה אוטו. הבעיה היחידה שלו היא שאין תא מטען וגם זה פתיר לגמרי.

איזה שנה היה לך? ידני/אוטו?.

מבחינת תא מטען פחות משמעותי לי אני מטייל עם האישה ככה שאפשרי להוריד את הכסאות האחוריים במידה וצריך פלוס גגון אז פתיר לגמרי.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

גיא
10-02-20, 10:33
שנת 2000 אוטומטי

asypeer
10-02-20, 11:59
הגיר עד אמצע 2005 (לא vvt) רגיש יותר והשיפוץ שלו פחות מחזיק. גם המנוע vvt מעט חזק יותר וללא רצועת טיימינג (שרשרת).
קח 2005 vvt ומעלה אם אוטומט.

Yaki5500
10-02-20, 13:40
הגיר עד אמצע 2005 (לא vvt) רגיש יותר והשיפוץ שלו פחות מחזיק. גם המנוע vvt מעט חזק יותר וללא רצועת טיימינג (שרשרת).

Sent from my iPhone using Tapatalkרצועת תזמון יש ב-1999-2000 במנועים מסדרת g
מ-2001 מנועים מסדרת m עם שרשרת תזמון

מנועי vvt בעלי תזמון שסתומים משתנה נותנים תוספת זניחה של כוח וצריכת דלק משופרת באופן זניח לחלוטין. בוודאי אחרי כל כך הרבה שנים התחזוקה של הרכב משפיעה הרבה יותר מאשר אם יש או אין vvt

אוטומט חובה קולר גיר
ידני עדיף בגלל האמינות אבל גם אוטומט זה בסדר כל עוד יש קולר גיר

אפשר לנסוע 130 בג'ימני אבל אז הסלד עובר את ה-4000 ומעבר לעובדה שזה רעש בלתי נסבל זה גם מאתגר בטירוף את מערכת הקירור וכל גומיות האיטום של המנוע. לא מומלץ
אם אתה יכול לנסוע 90-100 על 3400 סלד +- הרכב יודה לך. אם תיסע פעמיים בשבוע על 130 מהר מאוד תגמור את המנוע

אגב,
למה דווקא ג'ימני?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

AristoMonk
10-02-20, 13:51
רצועת תזמון יש ב-1999-2000 במנועים מסדרת g
מ-2001 מנועים מסדרת m עם שרשרת תזמון

מנועי vvt בעלי תזמון שסתומים משתנה נותנים תוספת זניחה של כוח וצריכת דלק משופרת באופן זניח לחלוטין. בוודאי אחרי כל כך הרבה שנים התחזוקה של הרכב משפיעה הרבה יותר מאשר אם יש או אין vvt

אוטומט חובה קולר גיר
ידני עדיף בגלל האמינות אבל גם אוטומט זה בסדר כל עוד יש קולר גיר

אפשר לנסוע 130 בג'ימני אבל אז הסלד עובר את ה-4000 ומעבר לעובדה שזה רעש בלתי נסבל זה גם מאתגר בטירוף את מערכת הקירור וכל גומיות האיטום של המנוע. לא מומלץ
אם אתה יכול לנסוע 90-100 על 3400 סלד +- הרכב יודה לך. אם תיסע פעמיים בשבוע על 130 מהר מאוד תגמור את המנוע

אגב,
למה דווקא ג'ימני?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkעלויות גם של הרכב גם תחזוקה שוטפת טסט טיפולים וכו' פלוס מחיר הרכב סביבות 35.
כולל זה שרוב הנסיעות שלי באיזור רק פעמיים בחודש בערך מגיע למרכז.

בגדול אני תמיד בעד לשמוע עוד אופציות מעניינות.
אני מחפש רכב שישמש אותי לנסיעות בעיר.
ממוצע של 150 ק"מ בשבוע פלוס יכולת לרדת לשטח לצורך טיולים בסופש.

מבחינת השטח פחות טכני אבל לא שולל (אפעם לא עשיתי טכני).

AristoMonk
10-02-20, 14:00

Sent from my iPhone using Tapatalkיודע לגביי ההבדל בין הגירים הידיים בשנים האלו?

asypeer
10-02-20, 14:02
לא זהים, לישן יותר יחסי העברה קצרים יותר.
חפש פה פרויקט בניה של sagi שהשתיל גיר ישן יותר במודל vvt

Yaki5500
10-02-20, 15:10
עלויות גם של הרכב גם תחזוקה שוטפת טסט טיפולים וכו' פלוס מחיר הרכב סביבות 35.
כולל זה שרוב הנסיעות שלי באיזור רק פעמיים בחודש בערך מגיע למרכז.

בגדול אני תמיד בעד לשמוע עוד אופציות מעניינות.
אני מחפש רכב שישמש אותי לנסיעות בעיר.
ממוצע של 150 ק"מ בשבוע פלוס יכולת לרדת לשטח לצורך טיולים בסופש.

מבחינת השטח פחות טכני אבל לא שולל (אפעם לא עשיתי טכני).אם יש לך רצון לעשות שטח טכני אז הג'ימני הוא הבחירה הטובה ביותר עבור התקציב והצרכים. אתה שואל לגביו את השאלות הנכונות אבל קח בחשבון שכל הניואנסים של גיר טרום vvt לעומת גיר vvt מתגמדים לעומת מצב הרכב שלפניך
יד
קמ
שנה
היסטוריית טיפולים
בדיקה של מכונאי שמכיר את הרכב ולא מכון בדיקה כפי שבחוכמה ציינת
שיפורים שווים תוספת מסוימת אבל לא את ערכם כחדשים אפילו אם הותקנו "שבוע שעבר"

אם אתה חושב שלא תרצה לעשות שטח טכני הייתי מסתכל בתקציב שלך גם על
טריוס דור שני רכב מתוק ובעל יכולת לא מבוטלת
דאצ'יה דאסטר עדיפות לידני

אלה יתנו לך איכות חיים טובה יותר משמעותית גם בעיר וגם בשטח (הקל עד בינוני) וגם בכביש המהיר

דאסטר גם יהיה חדש יותר אז יהיה לך שקט יחסית בגזרת המוסכים וגם יש לו קהילה נלהבת של מטיילים

ממליץ לך להיכנס ליוטיוב ולראות מה הרכבים האלה מסוגלים לעשות בשטח ולחשוב אם מתאים לך כי בכל פרמטר אחר הם עדיפים על ג'ימני

אני כותב זאת כבעלים של ג'ימני ידני 2003 בעבר ואני מעריץ גדול של הרכב הזה אבל אם אין צורך בקשיחות שלו זה מיותר

edish
10-02-20, 15:12
מבחינת שטח, אין לו מתחרים בטח שלא בלבל של המחיר ובטופ בכלל.
מבחינת שימוש בעיר, אין רכב טוב ממנו בכל מה שקשור לתמרון, חניה וטיפוס על מדרכות ( לא מקובל אך לפעמים אין ברירה)
נסיעות ארוכות.. כל עוד זה לא תכוף מדי, ניתן לשרוד.
כל האמור בתנאי שמדובר על שני נוסעים על מטענם או ארבעה ללא מטען וללא שימוש בגגון.

AristoMonk
10-02-20, 16:01
אם יש לך רצון לעשות שטח טכני אז הג'ימני הוא הבחירה הטובה ביותר עבור התקציב והצרכים. אתה שואל לגביו את השאלות הנכונות אבל קח בחשבון שכל הניואנסים של גיר טרום vvt לעומת גיר vvt מתגמדים לעומת מצב הרכב שלפניך
יד
קמ
שנה
היסטוריית טיפולים
בדיקה של מכונאי שמכיר את הרכב ולא מכון בדיקה כפי שבחוכמה ציינת
שיפורים שווים תוספת מסוימת אבל לא את ערכם כחדשים אפילו אם הותקנו "שבוע שעבר"

אם אתה חושב שלא תרצה לעשות שטח טכני הייתי מסתכל בתקציב שלך גם על
טריוס דור שני רכב מתוק ובעל יכולת לא מבוטלת
דאצ'יה דאסטר עדיפות לידני

אלה יתנו לך איכות חיים טובה יותר משמעותית גם בעיר וגם בשטח (הקל עד בינוני) וגם בכביש המהיר

דאסטר גם יהיה חדש יותר אז יהיה לך שקט יחסית בגזרת המוסכים וגם יש לו קהילה נלהבת של מטיילים

ממליץ לך להיכנס ליוטיוב ולראות מה הרכבים האלה מסוגלים לעשות בשטח ולחשוב אם מתאים לך כי בכל פרמטר אחר הם עדיפים על ג'ימני

אני כותב זאת כבעלים של ג'ימני ידני 2003 בעבר ואני מעריץ גדול של הרכב הזה אבל אם אין צורך בקשיחות שלו זה מיותר

קודם כל תודה רבה !!
לדעתי הטריוס לא יתאים לי חשבתי עליו גם.
והדאסטר לא בדקתי אפילו האמת אבל עכשיו אני אבדוק קצת..
בכל מקרה לדעתי הג'ימני יתאים
אם כי אפעם לא עשיתי שטח טכני אבל אני רוצה את כל האופציות פתוחות בפניי...

AristoMonk
10-02-20, 16:03
מבחינת שטח, אין לו מתחרים בטח שלא בלבל של המחיר ובטופ בכלל.
מבחינת שימוש בעיר, אין רכב טוב ממנו בכל מה שקשור לתמרון, חניה וטיפוס על מדרכות ( לא מקובל אך לפעמים אין ברירה)
נסיעות ארוכות.. כל עוד זה לא תכוף מדי, ניתן לשרוד.
כל האמור בתנאי שמדובר על שני נוסעים על מטענם או ארבעה ללא מטען וללא שימוש בגגון.

אנחנו זוג בלי ילדים. ובדיוק בגלל כל זה החלטתי ללכת על הג'ימני.. אני שמח שאנשים מחזקים את ההחלטה שקיבלתי מה שאומר שבהחלט הוא הרכב שיתאים לי.

ועוד שאלה חברים.
מוסכים באיזור הצפון (עדיף כמה שיותר רחוק) שמבינים בג'ימני למטרת בדיקה + טיפול ברכב לאחר מכן.

Yaki5500
10-02-20, 16:09
הכי צפוני שאני מכיר זה זוקילנד בנתניה והוא מומחה בלי צחוק

edish
10-02-20, 16:16
אנחנו זוג בלי ילדים. ובדיוק בגלל כל זה החלטתי ללכת על הג'ימני.. אני שמח שאנשים מחזקים את ההחלטה שקיבלתי מה שאומר שבהחלט הוא הרכב שיתאים לי.

ועוד שאלה חברים.
מוסכים באיזור הצפון (עדיף כמה שיותר רחוק) שמבינים בג'ימני למטרת בדיקה + טיפול ברכב לאחר מכן.

באזור הצ'ק פוסט יש את 'שבתאי שמר' מוסך מורשה סוזוקי, מנהל העבודה - בני, מכיר טוב את הג'ימני

זלמן 1
10-02-20, 19:21
אני עם ג'ימני חצי שנה, כבר עברתי 25,000 ק"מ. כן ראית נכון.
קנה, תהנה, ושא ברכה.

AristoMonk
10-02-20, 19:51
אני עם ג'ימני חצי שנה, כבר עברתי 25,000 ק"מ. כן ראית נכון.
קנה, תהנה, ושא ברכה.
כייף לשמוע חח מרגע לרגע אני יותר נעול עליו.

איזה שנה שלך?

זלמן 1
11-02-20, 22:29
2015

-->