PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על רצועות גרירה + שאלה לגבי נקודות עיגון במיצובישי האנטר שנת 2009

motiyairl
18-02-20, 12:14
שלום לכולם,
לפני כמה זמן נתקעתי באיזו שלולית בצפון. הרכב עמד בתוכה ללא יכולת לזוז.
אומנם הייתה לי כננת אל לא היה שום מקום סטטי (עץ למשל) שיכולתי לחבר אותה אליו.
לבסוף הגיעה איזה בחור עם ג'יפ והשתמשנו בשרשרת ברזל מסיבית שקשרנו מוו גרירה אחד לשני ובכמה משיכות השתחררתי.

כמה שאלות:
ראשית אני מחפש רצועות גרירה שיתאימו לטנדר שלי (כתומה?), באיזה מקום שאפשר לקנות ברשת כי אני גר בצפון רמת הגולן.
שנית, היות וקראתי שעדיף להימנע מקשירה של רצועות שכאלו לוו הגרירה וחילוץ הרכב איתו. לאן בעצם אני מחבר רצועות כאלו (ברכב שלי?)

תודה מראש על התגובות.

מוטי

erezgur
18-02-20, 13:16
רצועות חילוץ יש במספר מקומות, אבל אני ממליץ בחום על איש שטח - ציוד איכותי, מחיר הוגן ביותר ושירות ללא תחרות.
לדעתי יש להם היום מבצע "השני בחמישים אחוז" אז בכלל...

נקודת משיכת לרצועה - אם אין לך מובנה צריך להוסיף, המחמירים דואגים לדעתי נקודות כדי לאפשר חיבור רצועה קצרה ליצירת משולש המפזר את העומס.

נשלח מהנייד

idanw
18-02-20, 17:13
ארז - תודה על ההמלצה!

מוטי, אני ממליץ בחום לחכות יומיומיים. הגיעו לנו למלאי רצועות חילוץ אלסטיות חדשות במחיר אטרקטיבי- הן יעלו לאתר ביומיים הקרובים.
נעדכן כאן.

עידן

idanw
19-02-20, 23:15
כל הרצועות זמינות במלאי - וכלולות במבצע המוצר שני ב50%!

ניתן לראות את כל הרצועות כאן - https://www.e-shetach.co.il/product-category/suv/suv-rescue-equipment/
הרצועה המומלצת לרוב סוגי הרכב היא הרצועה האלסטית לעומס 8 טון - https://www.e-shetach.co.il/shop/blacktaurus-snatch-strap-8-t/

במידה ואין לך בכלל ציוד חילוץ, ממליץ בחום ללכת על הערכה, היא מכילה את כל מה שתצטרך, כולל שאקלים סינטטיים לחיבור בין רצועות - https://www.e-shetach.co.il/shop/black-taurus-recovery-kit/

עידן

איל מ
19-02-20, 23:33
אני אחלוק עליך, ואכתוב שאם קונים רצועה אלסטית אז דווקא עדיף לקחת יותר מקדמי בטחון וללכת על ה11 טון.
כנ"ל לגבי רצועות משיכה (לרצועת הרמה מקדם בטחון גבוה יותר ולכן הן עומדות בעומסים גבוהים בהרבה מעומס העבודה הרשום).
בהקשר הזה,
נשמח לראות בארץ גם חבלים אלסטיים 7/8". דוגמת הבאבא רופ או דיץ' פיג ודומיהם (שלי מתחיל להתיישן אהם, אהם...).

ובסוף- בקשה.
כשאתה ממליץ על רצועה אלסטית, תוסיף אזהרה על השימוש בה ע"י מישהו ללא ידע/נסיון.
אני מכיר משווק (מוכר מאוד) של רצועות כאלו שלא מוכן למכור אותן לאזרחים מהסיבה הזאת. (מהצבא לעומת זאת הוא עושה עליהן יופי של כסף).

motiyairl
20-02-20, 09:29
תודה. אני חושב שלפני שאני הולך על רצועות חילוץ אני צריך לפתור את עניין נקודות החילוץ בהאנטר שלי שממה שראיתי למעשה אין.
לגבי הסיכון שברצועות חילוץ "גמישה" זה נקודות הקריעה שלה (שבעצם "יורה" כל מה שמחובר אליה כאשר היא נקרעת)?

אגב ממה שאני רואה באמזון המחירים לא רעים בכלל...

https://www.amazon.com/dp/B075CG23ZC/ref=sspa_dk_detail_7?psc=1&pd_rd_i=B075CG23ZC&pd_rd_w=OcoZX&pf_rd_p=45a72588-80f7-4414-9851-786f6c16d42b&pd_rd_wg=Ni4he&pf_rd_r=MP59H5VXB9V9VRXAWFH5&pd_rd_r=2a509216-cbcf-4a8c-8db7-88a7854c47cc&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzUktWTkE 5NU1ZUjhEJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNDcxNDE5VzU 5V1YxOTk4Q1VCJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTAwNzk wNjY1Uk83NUhUUzhVRUcmd2lkZ2V0TmFtZT1zcF9 kZXRhaWwmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9 Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl

לדוגמא...

erezgur
20-02-20, 11:21
שים לב שזה לא נכלל במשלוח חינם, כלומר העלות היא 100 דולר בערך. יקר יותר מאיש שטח.

נשלח מהנייד

idanw
20-02-20, 21:05
אני אחלוק עליך, ואכתוב שאם קונים רצועה אלסטית אז דווקא עדיף לקחת יותר מקדמי בטחון וללכת על ה11 טון.
כנ"ל לגבי רצועות משיכה (לרצועת הרמה מקדם בטחון גבוה יותר ולכן הן עומדות בעומסים גבוהים בהרבה מעומס העבודה הרשום).

אני לא ממש מבין את הסיבה לרכוש רצועות לעומסים גבוהים בהרבה מהצורך האמיתי.
מוטי הגדיר את סוג הרכב - מיצובישי האנטר שוקל 1.7 טון, בוא נניח שהמשקל הכולל שלו הוא 2.7 טון, לזה תוסיף מקדמי גרירה\בוץ\כל עומס אחר שעולה לך לראש (מקובל להכפיל פי 2). אז למה לרכוש רצועה שהיצרן הגדיר לה עומס הקריעה של 11 טון כשיש אחת של 8?

על אחת כמה וכמה כשמדובר ברצועה אלסטית שחוץ מהעובדה ש11 טון היא רצועה יקרה יותר, שתופסת יותר נפח אחסון היא גם מיועדת להימתח בעומסים גדולים יותר, ולכן כאשר תנסה למשוך איתה רכב קל בהרבה, סיכוי סביר שהיא לא תהיה אלסטית מספיק.

מוטי - אתה אכן צודק - ה"סכנה" בשימוש ברצועה אלסטית מול רצועת הרמה היא הסיכוי להצלפה. זה לא אומר שרצועה אלסטית רגישה יותר לקריעה, רק אומר שאם כבר היא נקרעת, היא עלולה להיות מסוכנת ולכן אסור לחבר שתי רצועות עם שאקל ברזל אלא רק עם שאקל סינטטי (או בחיבור ישיר בין הרצועות).
בכל מקרה - לטעמי היתרונות בשימוש ברצועה אלסטית (היכולת לחלץ בתנופה, ללא גרימת נזק לרכב) עולים בהרבה על החיסרון - רק חשוב להכיר אותו ולא להשתמש ברצועה בלויה.

אם בכל זאת מישהו מעוניין לרכוש רצועה לעומס גדול יותר, הוא מוזמן, יש לנו גם כאלה ;)

עידן

דרור ברלי
21-02-20, 00:04
ועדיין לא נגעתם בעניין האמיתי כאן: אין נקודות ריתום אחוריות מתאימות בטנדרים הללו, וצריך להוסיף/לבנות אותן לבד.

לא מחלצים מוו גרירה. נקודה. הוא מיועד לריתום של נגרר, לא למכות שמופעלות בזמן חילוץ.
ועד שלא תראו את הכדור של תפוח גרירה שנשבר ומתעופף כמו אבן שנורתה מבליסטרה, לא תבינו עד כמה זה קטלני. (יש סרטון אוסטרלי שמדגים את זה. מפחיד)

נקודות ריתום צריכת להיות מוברגות/מחוברות לקצה קורת שילדה. או לפגוש מסיבי שמחובר היטב לשילדה, במיקום שמול קורת השילדה.

-->