PDA

צפייה בגרסה מלאה : "בנק אנרגיה" - הכל במוצר אחד לגיבוי משק החשמל ברכב שטח/ מחנה

KOOKE
14-03-20, 09:41
נתקלתי במוצר הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=nJSJph64f9Y

נראה לי אחלה פיתרון לצורכי המטיילים כאן מבלי להסתבך בהתקנות מסובכות הכל "פלאג אנד פליי"

דעתכם?

חנן-ג'יפולוג
14-03-20, 10:41
נחמד, אבל אין כאן פריצת דרך כלשהי מלבד עיצוב ואריזה. לכל אחד כאן עם מצבר אביזרים יש את מה שזה נותן, רק שאצלו זה מחובר לאלטרנטור ונטען בחצי שעה נסיעה, ואילו האביזר הזה צריך 16 שעות טעינה מרכב. לא פרקטי מעבר ללילה אחד.

אם אתה רוצה "בלי חיווט והתקנה" נתק את מצבר האביזרים שיש או אין לך מהרכב, והנה לך מוצר דומה ברבע מחיר.

KOOKE
14-03-20, 11:45
למיטב הבנתי למוצר הזה ודומיו יש בילט אין, פקח טעינה, ממיר מתח, מארז עם כל השקעים הנחוצים ועם צג ואפילו חיווט לחיבור לשקע המצת או לטעינה ביתית ואפשרות לטעינה מפאנל סולאר.

אז להערכתי מצבר ליתיום או אחר נפרד+ מודול שיפקח על טעינת שני מצברים ו/או מודול שיפקח על טעינה סולארית + ממיר מתח+שקעים+ מארז+צג +חיווט לא יגיעו לרבע מחיר של המוצר הזה שעולה כ-500$.

לא יודע מהיכן שאבת את הנתון של 16 שעות לטעינה משקע המצת - אם אני לא טועה בסרטון אמר 7 שעות לטעינה מלאה. בכל מקרה זה רק לגיבוי ומשמש כמצבר צרכנים כשהרכב בחניית הלילה או חניה ממושכת.

יש גם אפשרות של טעינה מפאנל סולארי שהתעלמת ממנה - לכן זה יכול להיות פתרון דיי מושלם להדיוט שכמותי שלא רוצה להתעסק עם התאמת והתקנת רכיבים נפרדים שונים למוצר אחד.

zivo
14-03-20, 12:06
מצטרף לחנן.

נתחיל מהבסיס, אין פה יציאת 12V!!! (מסודרת, שקע מצית זה אלתור).
היום שיש לד, אני ממש לא חושב שצריך 220V (שים לב, זה אמריקאי, AC ==110).
זמן טעינה בעייתי.
זה מפלצת של 10KG וגדולה, שאתה צריך להולציא ולהכניס, לא מבין את ההדיון.

שלמה,
לדעתי מצבר צרכנים (ובכלל, כל המערכות, כמו מקרר וכו), צריך להיות "שקוף למשתמש".
ביום יום, הכל צריך לעבוד אותו הדבר, בלי שום תשומת לב או החלטה יזומה מצדי, האם אני משתמש במצבר צרכנים או במצבר הראשי.
כלומר, כל הצרכנים, והשקעים, מחוברים למצבר צרכנים כל הזמן, והמצבר צרכנים נטען מתי שהמנוע עובד.
אני מצפה שבחיבור כזה, מצבר צרכנים יטען מחדש תוך פחות משלוש שעות נסיעה.

ניתן היום לגמור מצבר ליתיום צרכנים, 50AH (חצי מגודל מצבר עופרת 70AH, ושוקל שליש-רבע), עם בקר, והתקנה קבועה בפחות מ 800-900ש"ח.

אתה רוצה להוסיף מערכת סולארית, תוסיף מערכת נפרדת, חבר אותה כמו כל צרכן (למצבר צרכנים) וסע.

חנן-ג'יפולוג
14-03-20, 12:06
עשיתי גוגל על הדף של המוצר והיה רשום 16 שעות לטעינה מרכב.
התעלמתי מהאופציה של טעינה מפאנל כי אין בזה משהו מיוחד. ניתן לטעון בקלות כל מצבר מפאנל.

ממיר ל220? הפסקתי להשתמש לפני הרבה שנים למרות שיש לי. אין לי צורך.

לא פוסל. גם לא מתלהב.

חנן-ג'יפולוג
14-03-20, 12:21
עוד משהו: בניגוד למצבר צרכנים סטנדרטי זה לא יכול לעזור לך להתניע את הרכב במידה ותצטרך.

נדב42
14-03-20, 12:36
זה יכול להיות שימושי כמוצר נייד שאפשר לקחת כל פעם ברכב אחר או אפילו מחוץ לרכב אם יורדים לחוף למשל (וכמו שאמרו, שים לב שהוא 110 וולט, לא בדקתי אם יש גרסת 220 וולט) ואז זה נותן גמישות ואפשרות לטעון משקע מצית בלי התקנות מיוחדות.

כפתרון קבע לג׳יפ, אני מצטרף לחנן וזיו - אין פה שום דבר מיוחד ושום יתרון.

ד ו ר ו ן
14-03-20, 14:01
זה יכול להיות שימושי כמוצר נייד שאפשר לקחת כל פעם ברכב אחר או אפילו מחוץ לרכב אם יורדים לחוף למשל (וכמו שאמרו, שים לב שהוא 110 וולט, לא בדקתי אם יש גרסת 220 וולט) ואז זה נותן גמישות ואפשרות לטעון משקע מצית בלי התקנות מיוחדות.
כפתרון קבע לג׳יפ, אני מצטרף לחנן וזיו - אין פה שום דבר מיוחד ושום יתרון.

קח מצבר פריקה עמוקה וחבר אליו עם 2 תנינים חוט שיש לו בקצה שקע מצית+אנדרסן לצרכנים אחרים, וסגרת את הפינה ברבע מחיר..
נראה פחות סקסי, נותן אותו דבר.

נדב42
14-03-20, 14:17
קח מצבר פריקה עמוקה וחבר אליו עם 2 תנינים חוט שיש לו בקצה שקע מצית+אנדרסן לצרכנים אחרים, וסגרת את הפינה ברבע מחיר..
נראה פחות סקסי, נותן אותו דבר.ותוסיף לזה ממיר מתח לחשמל ביתי, מטען usb מ- 12v, בקר סולארי, תצוגת מצב סוללה וסטטוס צריכה טעינה, מארז שנוח לקחת לכל מקום...

לדעתי יש מקום למוצר כזה, לאו דווקא לג׳יפ. וכן, אני מבין את שלמה שאין לו את היכולת/רצון/זמן/סבלנות לארגן לעצמו את כל אלו, ומעדיף לשלם קצת יותר על פתרון מוכן וארוז יפה. לגיטימי.

ואם זה לא ברור, אני אישית לא הייתי קונה את זה...

GodsFather
14-03-20, 18:04
יש יבואן בארץ למוצר כזה, כך שיש גם 220.

מפרסם בפייסוש, לא ראיתי מחיר.

דה וינצ'י

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

-->