PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקוללת - טבע לי הדיסקו

כרובי
14-03-20, 12:44
ברוב טימטומי הצלחתי להגיע למצב שהדיסקו מדומם בתוך שלולית ומים זורמים עד לגובה הכסאות.
נתעלם לרגע מהטמטום ונעסוק בעניינים הפרקטיים:

TDI300, שנת 97', משאבת הזרקה מכאנית (אין EDC), מערכת אזעקה מקורית של LR, שלט עם שני כפתורים, אין קודן.

אחרי הוצאת מזרקים והשפרצת המים לגובה של 2 מ' מהצילינדרים, השלט של האזעקה דמם, אין נעילה מרכזית והתקתוק של ה(לא יודע איך קוראים לרכיב) לא מפסיק -שורה תחתונה, אחרי שנפתר הקטע המכאני, החשמל חוגג.

ניקיתי בלחץ אוויר את צמות החשמל מתחת לתא הכפפות של הנוסע ובאזור הפיוזים תחת ההגה, גם את כלל רכיבי החשמל בתא המנוע (פיוזים, חיבורים באזור משאבת ההזרקה).
לא זזה רברס.

ניתקתי מצבר כמה פעמים בשאיפה לייצר איזשהו reset למשהו
לא זזה רברס.

הגעתי למכלול שנמצא תחת תא הכפפות שמתקתק ועליו כתוב AMR6428 (מצורפות תמונות), ממה שאני מבין זהו המחשב או האימובילייזר, שיחקתי עם לנתק ולחבר, באיזשהו שלב האוטו נתן בטרטר אבל לא הניע, לא הצלחתי לעלות על חוקיות מסויימת של מה שעשיתי והביא את הסטרטר להסתובב.

פתחתי את ה AMR6248, היה ברור שקיבל מים.. ניקיתי, יבשתי, חיברתי -
לא זזה רברס.

הדיסקוללת חזרה הביתה על גרר.
עכשיו אני מתלבט מה לעשות - אני רוצה לנסות לפתור את הבעיה לבד (אם כבר מטומטם אז עד הסוף)
ברור שקודם צריך לייבש את הצוללת עד הסוף כמה שניתן ולקוות שלא חירבנתי שם עוד כמה רכיבים.
בנוסף אני שוקל לקנות כזה רכיב ב ebay לנסות להחליף ולראות מה קורה, אם זו התקלה שמשביתה...

אשמח לדעות ורעיונות נוספים.

רב צולל כרובי. 127833127834

boaz avrahami
14-03-20, 12:49
תמלא את האוטו באורז או במלח [emoji41]

לפי גוגל זה מחמם חלון או משהו כזה. לא נראה לי שקשור להתנעה...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Raccoon
14-03-20, 13:01
החלק בתמונה זאת באמת האזעקה/אימובילייזר.
היו דגמים שהגיעו עם רכיב נוסף שנקרא ספיידר ונמצא עמוק מאחורי הרדיו, אותו קל יחסית לעקוף עם גישורים.
האם מופיע בלוח השעונים סימון של מפתח? אם כן אני חושב שזה מצביע על הקופסה הירוקה.
כתבת שזה מכני (קצת קשה להבין כי הכיתוב קצת משובש), אם כן תנסה לתת מתח לסולונואיד שעל המשאבת הזרקה.
קח בחשבון שאם הוצאת את המזרקים הם לא יאטמו עד שתשים דיסקיות איטום חדשות.
אתה בטוח שאין נזק לבוכנות/טלטלים וכו׳?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
עריכה:
נדמה חי שיש?פיוזמשותף למחממים ולמשאבת הזרקה, עם הוא לא תקין לא אמור להופיע הסימון הכתום של הסליל כשפותחים סוויטש.

מוני אורבך
14-03-20, 13:03
המנוע הוא מאוד פשוט מכני לחלוטין.
צריך לבדוק משאבת ההשקה מקבלת פלוס אחרת לא יהיה דיזל.
כמו כן חיביםלנקז אוויר.
לא יזיק גם לבדוק אם הנרות חימום עובדים אחרת יהיה קשה להניע.
אם הכל כשורה ורדים לא מניע, לבדוק קומפרסיה...

Gershon
14-03-20, 13:08
ברוב טימטומי הצלחתי להגיע למצב שהדיסקו מדומם בתוך שלולית ומים זורמים עד לגובה הכסאות.
נתעלם לרגע מהטמטום ונעסוק בעניינים הפרקטיים:

TDI300, שנת 97', משאבת הזרקה מכאנית (אין EDC), מערכת אזעקה מקורית של LR, שלט עם שני כפתורים, אין קודן.

אחרי הוצאת מזרקים והשפרצת המים לגובה של 2 מ' מהצילינדרים, השלט של האזעקה דמם, אין נעילה מרכזית והתקתוק של ה(לא יודע איך קוראים לרכיב) לא מפסיק -שורה תחתונה, אחרי שנפתר הקטע המכאני, החשמל חוגג.

ניקיתי בלחץ אוויר את צמות החשמל מתחת לתא הכפפות של הנוסע ובאזור הפיוזים תחת ההגה, גם את כלל רכיבי החשמל בתא המנוע (פיוזים, חיבורים באזור משאבת ההזרקה).
לא זזה רברס.

ניתקתי מצבר כמה פעמים בשאיפה לייצר איזשהו reset למשהו
לא זזה רברס.

הגעתי למכלול שנמצא תחת תא הכפפות שמתקתק ועליו כתוב AMR6428 (מצורפות תמונות), ממה שאני מבין זהו המחשב או האימובילייזר, שיחקתי עם לנתק ולחבר, באיזשהו שלב האוטו נתן בטרטר אבל לא הניע, לא הצלחתי לעלות על חוקיות מסויימת של מה שעשיתי והביא את הסטרטר להסתובב.

פתחתי את ה AMR6248, היה ברור שקיבל מים.. ניקיתי, יבשתי, חיברתי -
לא זזה רברס.

הדיסקוללת חזרה הביתה על גרר.
עכשיו אני מתלבט מה לעשות - אני רוצה לנסות לפתור את הבעיה לבד (אם כבר מטומטם אז עד הסוף)
ברור שקודם צריך לייבש את הצוללת עד הסוף כמה שניתן ולקוות שלא חירבנתי שם עוד כמה רכיבים.
בנוסף אני שוקל לקנות כזה רכיב ב ebay לנסות להחליף ולראות מה קורה, אם זו התקלה שמשביתה...

אשמח לדעות ורעיונות נוספים.

רב צולל כרובי. 127833127834
''לא זזה רברס''-הכל מכני שם-אין שום קשר לחשמל
לגבי ALARM-תתקשר אלי

asafk
14-03-20, 13:28
בדיפנדר שלי היה כזה אימובילייזר מקורי.
לעקוף אותו נתתי מתח יש למדומם. ככה תדע אם הבעיה בו או במשהו אחר.
אם זה edc זה יותר מורכב.

אסף.

כרובי
14-03-20, 13:31
עושה סדר -
אין בעיה מכאנית, לפחות ממה שאני מבין (המנוע גם מסתובב עם היד - כך שאני מקווה שאין נזקים לטלטלים או לבוכנות).
מבחינת הרכיב - בטוח קשור לאזעקה, (התקתוק המוכר של האזעקה) אני מאמין שהוא משבית את הסטארטר ומשאבת הסולר.

כן - יש נורית של רכב אדום עם מפתח מהבהבת ושכחתי לציין כי הנורה האדומה שיש בלוח השעונים למטה דולקת קבוע (היה קטע אחד שהיא נכבתה והיה אפשר לסובב סטארטר. אגב, לאחר הוצאת הרכב מהמים, היה שלב שהצלחנו לתת סטרטר ולהוציא את המים בהתזה זרק הכניסות של המזרקים..

פיוזים - כולם תקינים, לא היו בעיות במחממים לפני כן, מקווה שלא נוצרה בעיה חדשה , אבל נראה לי שכרגע מבחינת סיכוי לתקלה הם למטה בסדר העדיפויות.

אוויר בסולר - לא נבדק, אבל עוד לא הגענו לשם כי כרגע הסטרטר מושבת.

גרשון - תודה, מתי להתקשר? (אין לחץ הצוללת גם ככה כרגע לא איתי).

- - - Updated - - -

בדיפנדר שלי היה כזה אימובילייזר מקורי.
לעקוף אותו נתתי מתח יש למדומם. ככה תדע אם הבעיה בו או במשהו אחר.
אם זה edc זה יותר מורכב.

אסף.

איפה המדומם נמצא?

asafk
14-03-20, 13:34
ביציאה של משאבת ההזרקה. סולנואיד עם מגע מלמעלה. זה בהנחה שאין לך מיגון נוסף.

אסף.

Gershon
14-03-20, 13:34
עושה סדר -
אין בעיה מכאנית, לפחות ממה שאני מבין (המנוע גם מסתובב עם היד - כך שאני מקווה שאין נזקים לטלטלים או לבוכנות).
מבחינת הרכיב - בטוח קשור לאזעקה, (התקתוק המוכר של האזעקה) אני מאמין שהוא משבית את הסטארטר ומשאבת הסולר.

כן - יש נורית של רכב אדום עם מפתח מהבהבת ושכחתי לציין כי הנורה האדומה שיש בלוח השעונים למטה דולקת קבוע (היה קטע אחד שהיא נכבתה והיה אפשר לסובב סטארטר. אגב, לאחר הוצאת הרכב מהמים, היה שלב שהצלחנו לתת סטרטר ולהוציא את המים בהתזה זרק הכניסות של המזרקים..

פיוזים - כולם תקינים, לא היו בעיות במחממים לפני כן, מקווה שלא נוצרה בעיה חדשה , אבל נראה לי שכרגע מבחינת סיכוי לתקלה הם למטה בסדר העדיפויות.

אוויר בסולר - לא נבדק, אבל עוד לא הגענו לשם כי כרגע הסטרטר מושבת.

גרשון - תודה, מתי להתקשר? (אין לחץ הצוללת גם ככה כרגע לא איתי).

- - - Updated - - -

איפה המדומם נמצא?
עכשיו

ד ו ר ו ן
14-03-20, 13:52
לפני אי אלו שנים סיטואציה דומה עם רכב זהה בפארן.
איציק מרקדו ועוד טכנאים התנפלו על הרכב בשטח.
אחרי ניקוז מים מהצילינדרים, הגיעו למסקנה שמה שמונע את הההנעה זו ההצפה של האזעקה/אימובילייזר.

השאלה האם האזעקה/אימובילייזר שלך מונע גם סטארטר או רק שולט על הדלק?

כרובי
14-03-20, 14:00
טוב,
הבנתי מה אני אמור לעשות, אחרי שאבצע ויסתדר אנשאללה, אעדכן .

בינתיים למי שרוצה להנות:

127836

נמרוד
14-03-20, 14:02
יופי, עכשיו אפשר לעבור לדון בטמטום או שאתה פותח שרשור נפרד?
[emoji16]

כרובי
14-03-20, 14:04
נראה לי שהטמטום צריך פורום בפני עצמו..

היה כאן פעם שרשור כזה של טמטום אם אני לא טועה.. לא?

ד ו ר ו ן
14-03-20, 14:06
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/3165-%D7%A1%D7%A7%D7%A8-%D7%9E%D7%A8%D7%AA%D7%A7-%D7%99%D7%A6%D7%90%D7%AA%D7%99-%D7%90%D7%99%D7%93%D7%99%D7%95%D7%98-%D7%90%D7%95-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%93%D7%95%D7%A4%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%A2-(%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D)

zivo
14-03-20, 22:57
רק לגבי הכותרת....
פעם, במוסך \ מסגריה בקיבוץ, היה מוסכניק שכל פעם שאחד הפאלחניקים היה מגיע לתקן את הציוד, ומתחיל עם משפט "נשבר לי ה....." הוא היה קוטע אותו, ואומר "זה לא קרה לבד, תגיד שברתי, זה בסדר, בכל מקרה נתקן".

gp1
15-03-20, 23:09
תעקוב אחרי ההוראות

Isn't the AMR 6428 the alarm system box? From the RAVE:

Aninertia switch is incorporated in the Theft Alarm
Unit (Z163). If ignition is on and the vehicle receives
an impact sufficient to activate the inertia switch, the
unit will signal to unlock central locking actuators and
flash hazard lights. Central locking will remain
disabled for a period of 0 to 5 minutes. To reset, turn
ignition off and then on after the time period has

elapsed.

So perhaps you have some loose wires associated with that box or ground pointfor it. This is not the same inertia switch that disables fuel pump in a crash.

https://landroverforums.com/forum/discovery-i-39/amr-6428-a-51141/

Gershon
20-03-20, 13:10
.....

כרובי
28-03-20, 17:41
בשעה טובה הדיסקו הניע ונראה כי לא נגרם נזק למנוע (מקווה שלא אתבדה בהמשך). תודות מגיעות לגרשון אשר סייע לי טלפונית ללא כל תמורה והסביר מה צריך לעשות.

אז מה היה לנו?

ממצא – במהלך טיול שיטפונות, לאחר חצייה מוצלחת של מקווה מים ראשון שעומקו נבדק, טרם הכניסה אליו, נתקל הח"מ בבריכת מים גדולה על ציר ובשל עודף בטחון עצמי ותכונות מנהיגות שגרמו לכלל יושבי הרכב להיות מטומטמים כמוהו, נכנס הח"מ עם רכבו (תכלס של האישה) לבריכה, בה בשלב מסוים היה ברור כי הרכב כבר לא נוגע בקרקע.
מסקנה – מים חדרו אל פילטר האוויר ומשם אל המנוע וגרמו לדימום המנוע (ובמזל לא לנזק גדול יותר).
לקח - לא נכנסים למקור מים לא ידוע מבלי לבדוק אותו. מנהיגות זה דבר מסוכן
.
ממצא – לאחר דימום המנוע באופן עצמוני, ניסה הח"מ להניע את המנוע "רק בנגיעה קטנה", זאת למרות שעורי מדריכת מנוע בסיירים, איפשהו לפני שני עשורים, על אודות נעילה הידרוסטטית.
מסקנה – ראו מסקנה של ממצא 1.
לקח – להקשיב בשיעורי מנוע, להיות מטומטם ואמיץ זה כמו להיות חרוץ וטיפש – שניהם עם פוטנציאל נזק עצום.
.
ממצא – פנים הרכב מוצף מים עד גובה הכיסאות.
מסקנה – רטוב בחורף זה קר ועצוב.
לקח – מדובר בלקח חוזר מהצבא שאיכשהו לא מפסיקים לחזור אליו.
.
ממצא – אל המקום הגיעו 4 אנשים טובים עם דיסקו בנזין ומשכו את הח"מ רכבו ועדת הנגררים אל מחוץ לבריכה.
מסקנה – יש אנשים טובים מסביב, יש גם סיכוי שטמטום מושך אליו אנשים טובים – מדובר במסקנה חוזרת לאורך כל התחקיר.
לקח – טמטום מושך אנשים טובים, הבעיה שיש יותר מדי אנשים מטומטמים ופחות מדי אנשים טובים.
.
ממצא – לאחר פירוק מזרקים בשטח, סטרטר וריקון המים מהמנוע, המנוע מסרב להניע, או יותר נכון האימובילייזר שטבע לא מוכן לשתף פעולה. גרירה לקיבוץ סמוך ולחץ אויר על כלל מכלולי החשמל לא עושים את העבודה.
מסקנה – הלך האוטו קאפוט.
לקח – מזל שהבאנו בירות ומצרכים לשקשוקה כי כבר נהיה קר וכולם היו רעבים.
.
ממצא – אשתי באה לקחת אותנו מהדרום הביתה, הדיסקו עולה על גרר.
מסקנה – מזל שיש אשתי.
לקח – חכה כשתגיע הביתה..
.
ממצא – הדיסקו מגיע למוסך של חבר במרכז, החלונות סגורים.
מסקנה – אוטו רטוב וסגור – לא טוב.
לקח – הטמטום שזור כחוט השני..
.

ועכשיו ברצינות -בשלב זה (לאחר תחילת כתבת השרשור הזה ) נכנס גרשון לתמונה וסייע לי טלפונית – גרשון, תודה !! אני מעריך שגרשון חסך לי לא מעט שקלים וכאבי ראש.

אז מה היתה הבעיה ומה בוצע?

הבעיה כעת היתה שהאימובילייזר ניטרל את משאבת ההזרקה (במקרה שלי המכאנית – אך עדיין עם רכיב אלקטרוני על סולונואיד הדימום, שיודע לדבר עם האימובילייזר) וכמו כן נוטרלה היכולת לתת סטארטר (גם בגלל האימובילייזר) ולכן היה צורך לעקוף אותו.

אז ליתר ביטחון, פורקו המזרקים בשנית, כמו כן הצנרת היוצאת מהאינטרקולר שהיה מלא גם במים ובוצע ייבוש נוסף של המים.

לאחר מכן בעזרת מברג דפיקה ובעדינות, פורקה קופסת האלקטרוניקה אשר נמצאת על המשאבה המכאנית, מעל הצנרת היוצאת לכיוון המזרקים. כך נחשף החוט של סולונואיד הדימום אליו התחברתי, וכדי לבדוק שהמנוע מניע - ישירות ל + של המצבר.
בשלב זה בוצע ניקוז אוויר מהמערכת (יש ידית אדומה מתחת למשאבה וטיפה לכיוון המנוע) תוך פתיחת החיבורים של המזרקים + מתן סטרטר (גישור) על מנת להביא סולר למזרקים.

המנוע הניע, נשמע תקין, נשימה לרווחה.

בשלב הבא (גם בהנחיתו של גרשון) אותר החוט המגיע מתיבת ההילוכים האוטומטית ומנטרל את היכולת לתת סטרטר בהילוך (הייתי יכול לחבר את האוטומט ישירות ל + אחרי סוויץ אבל אז ניתן היה להניע בהילוך – לא בריא), החוט נכנס לשקע – תקע גדול ומרובע המחובר לכנף בצב הנהג, קרוב לנהג.

כעת החוט מסולונואיד הדימום במשאבה חובר ל + אחרי סוויץ, ואוטומט הסטרטר חובר ל + אשר נותן זרם רק ב P ו N .

וזהו. בפועל ויתרתי על השלט אשר פותח ונועל את הרכב ועל האזעקה ונפטרתי מעוד רכיב אלקטרוני מיותר.
עכשיו נותר רק לנקות את הרכב ולייבש כל מה שעוד לא יובש, מקווה שלא יצוצו עם הזמן עוד תקלות חשמל כאלו ואחרות בגלל המים.

תודה לאנשים הנחמדים שגררו אותי מהשטח, תודה גדולה לגרשון שהיה זמין ואכפתי ועזר לתפעל את כל העניין. 😊

הבעיה שהתחלתי לחפש שנורקל, מה שאומר שלא למדתי כלום...

נדב ש.
28-03-20, 19:18
תודה על הפירוט/תחקיר אירוע המלא של השתלשלות האירועים.

לגבי השנורקל, למדת למדת ועוד איך, איך אני יודע? כי כמוני כמוך, אמנם לא באותו קני מידה, אבל גם לפני מעל 15 שנה(כבר לא זוכר) ה"אף" ניכנס לשלולית ושאב מים והמנוע דמם, מאז בכל כלי אני מתקין שנורקל, לא כדי ללכת לצלול, אלא כרשת ביטחון למקרה טעות, גם אם ירדת לבדוק לפני חצית שלולית אולי פספסת בור/מדרגה בציר שתכניס אותך עוד 20 ס"מ עומק, השנורקל יציל את המנוע משאיבת מים ונעילה הידרוסטטית ותוכל לחלץ לאחור לפני נזק גדול יותר.

לגבי הדיסקו 1 , ממליץ בחום לפרק את כל הכסאות, הריפוד, הלבד מהרצפה, הכל. לייבש טוב כמו שצריך. אם יש תיקונים לעשות של נקודות חלודה, צבע, איטום, זה הזמן, יש עכשיו מספיק זמן לזה בזכות הקורונה.
ראיתי כבר כמה בדיסקו 1 שהרצפה במצב רע, אל תגיע לזה.

בהצלחה. רק טיולים והנאות... כשתגמר הזאת כבר.

Raccoon
28-03-20, 19:22
שתי נקודות לגבי מה שכתבת:
1. לא מספיק סתם לקחת פלוס אחרי סוויטש כי הרבה מהפלוסים האלה מנותקים בזמן סטרטר, צריך למצוא אחד שלא מתנתק.
2. הידית האדומה היא של משאבת העזר, חשוב לשים לב שבסוף השימוש היא במקום שהיא אמורה להיות (למעלה נדמה לי). חוץ מזה שהרבה יותר יעיל לנקז אויר עם סטרטר, הידית הזאת לא משהו.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

איל מ
28-03-20, 19:52
שאפו גדול הכתיבה (של התחקיר).

opl
28-03-20, 19:58
אם הרכב עדיין לח ורטוב טרם ייבוש ושאיבה מומלץ בחום לרסס כמה שניתן חומר שימנע התפתחות עובש. לא חסר מוצרים בשוק (גם עכשיו). הריח שיווצר מהעובש זוועה - מנסיון
לא מכיר את בית הפילטר בדיסקו אבל בדיפנדר ועוד כמה רכבים שיש להם שסתום אבנים - אלה יחידות לא אטומות באמת והרבה פעמים הגומי כבר לא מתפקד. בדיפנדר ישנו שסתום תחתון שאמור להיסגר במעבר מים או משהו בסגנון, גם אותו הייתי אוטם. הרבה באוסטרליה או מחליפים לתיבת פילטר אוויר אטומה או לכל הפחות מורחים קצת גריז על השוליים של הפילטר לאטימה טובה יותר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-03-20, 20:45
לא מכיר את בית הפילטר בדיסקו אבל בדיפנדר ועוד כמה רכבים שיש להם שסתום אבנים - אלה יחידות לא אטומות באמת והרבה פעמים הגומי כבר לא מתפקד. בדיפנדר ישנו שסתום תחתון שאמור להיסגר במעבר מים או משהו בסגנון, גם אותו הייתי אוטם. הרבה באוסטרליה או מחליפים לתיבת פילטר אוויר אטומה או לכל הפחות מורחים קצת גריז על השוליים של הפילטר לאטימה טובה יותר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
זה לא ״שסתום אבנים״, זה שסתום לנקז מים שנכנסו לבית הפילטר, ונפתח כשיש לחץ חיובי בבית הפילטר, כלומר כשהוא במצב תקין הוא סגור כל עוד אין לחץ בבית הפילטר.
צריך לראות שהעלעל גומי קיים, אחרת בית הפילטר באמת פתוח.

מריחת גריז סיליקון על הגומיות עושה טוב לשמור עליהן גמישות ועוזר לאטימה.

ותזכרו ששנורקל זה ביטוח לטעות בשלולית אבל עובד כל השנה בהפחתה משמעותית של אבק שמגיע לפילטר וחלקו כן נכנס למנוע.

opl
28-03-20, 22:43
צודק, קראתי קצת. לפי הפורומים -שסתום מים שאמור להיפתח כשהרכב מכובה על מנת לאפשר למים לצאת.

מיכה100
30-03-20, 17:14
שאפו גדול הכתיבה (של התחקיר).
+1000

boaz avrahami
30-03-20, 19:27
כבוד גם לגרשון. בעל מקצוע בחסד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

כרובי
04-04-20, 20:16
לגבי הדיסקו 1 , ממליץ בחום לפרק את כל הכסאות, הריפוד, הלבד מהרצפה, הכל. לייבש טוב כמו שצריך. אם יש תיקונים לעשות של נקודות חלודה, צבע, איטום, זה הזמן, יש עכשיו מספיק זמן לזה בזכות הקורונה.
ראיתי כבר כמה בדיסקו 1 שהרצפה במצב רע, אל תגיע לזה.

תודה על הטיפ.
בוצע ובאמת הבידוד היה ספוג מים, את הבידוד מאחורי כסאות הנהג והנסע הוצאתי וייבשתי, מתחת לרגלי הנהג והנוסע הבידוד פשוט התפרק, אז חתכתי והעפתי החוצה ובמקומו אכניס בידוד אחר.

המלצות לבידוד טוב שיתאים?

כרובי
18-04-20, 14:21
עדכון נוסף
גיליתי (היה צפוי) שאפשר לקצר את החוטים באימובילייזר כדי לבצע את המעקף של הסטרטר.
בתקע הירוק יש שני חוטים שחור - כתום. חותכים אותם ומקצרים וכך ניתן לעקוף את ביטול הסטרטר של האמובילייזר.
יחד עם זאת יש לקצר כמובן את הסולונואיד על המשאבה - וכך גם ניתן להשאיר את האימובילייזר מחובר ואת האזעקה והנעילה המרכזית עובדות.
אני קיצרתי את הסולונואיד ישר ל + אחרי סוויץ', החזרתי את החיווט הרגיל של הסטרטר, קיצרתי את שני החוטים שחור - כתום שעל האימובילייזר, וכך עקפתי את החסימה של הסטרטר והעפתי את האימובילייזר.
מצרף תמונה של קיצור החוט השחור כתום (התמונות מהפורום שבו מצאתי את הקונץ, לא שלי, ניתן להשאיר או להעיף לגמרי את האימובילייזר).

128645

gradar
18-04-20, 16:39
לא לשכוח שיש עוד נשמים וסיכוי לנזקים נלווים במהלך הדרך. הייתי מבצע החלפת שמנים (מנוע + פילטר מס' פעמים זה האובייס) בכל המכלולים סרנים, טרנספר, כולל גיר + פילטר וגריז יעודי בפעמונים, גרוז צלבים ואם לא יוצא גריז אז פירוק הצלב הסורר. בדיקה של כל התפוחים ואם יש גומיה סדוקה פרוק ניקוי גרוז והרכבה של גומיה חדשה על התפוח. בהזדמנות הערכת והעלאת כל הנשמים של הסרנים והטרנספר לתא המנוע לאחת הפינות.
מים ם שמן גורמים נזק יותר גדול מכל דבר אחר.

כרובי
18-04-20, 17:29
החלפות שמנים בוצעו
נשמים - רעיון טוב
גומיות וכו' - עדיין לא.

תודה :)

-->