PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקודה פאביה - הגבהה (?)

Elya
14-03-20, 16:12
שלום לכולם
קצת רקע לשאלה שלעיל..
משפחה קטנה (זוג+1 ועוד אחד/ת בדרך), אוהבים שטח בעיקר לטייל רגלית ולשהות בו, גרים בדרום.
לפני שהיינו +1 החזקנו ג'ימני מספר שנים. בשנים האחרונות מחזיקים פאביה ספייס (1.2 2010).
מאוד מרוצים מהרכב (גודל, צריכת דלק, עלות כללית ועוד) חוץ מנושא אחד - ירידה לשטח.

ייעוד הרכב בשבילינו הוא פחות לטיולי ג'יפים ויותר ככלי שמאפשר לנו להגיע לתוך השטח ושם לטייל/ לשהות
ומכיוון שכרגע (בשנים האחרונות) אנו משקיעים כסף בדברים שחשובים לנו יותר, הפשרה ההגיונית מבחינתי (בין רצוי למצוי)
נמצאת בגזרת ה"ג'יפונים" למינהם ולא ג'יפ "אמיתי" למרות שבאידיאל הייתי שמח להחזיק כזה (יום אחד כשניהיה עשירים..),
ובאופן כללי אני חושב שהרכב הבא שלנו יהיה דאסטר.

השבוע עלתה לי המחשבה על אפשרות להגביה את הפאביה.
כדי לחסוך תגובות שאולי יבואו - ברור לי שזה לא יהפוך אותו לרכב שטח על,
אלא שאולי השקעה צנועה יחסית, תאפשר לנו להיכנס ליותר שבילים וכך נוכל להמשיך ולדחות את החלפת הרכב.

בכול אופן, אחרי הקדמה זו השאלות:
1. מישהו מכיר/יודע על אפשרות מעשית כזו (הגבהה ב5 ס"מ אני מניח), ומחירה?
2. למישהו יש נסיון עם הגבהה של רכב כביש סטנדרטי והמשמעות שלה (מכל הבחינות)?
3. עוד מחשבות הארות?

תודה
אליסף

נ.ב - לא בטוח באיזה תת פורום לשאול.. אם צריך אפשר להעביר

Yaki5500
14-03-20, 16:37
גם אם הגבהה מדובר בהנעה קדמית שזה אומר אובדן אחיזה יבוא מהר מאוד גם בשטח קל. שלא נדבר על בלאי מואץ. כבר עדיף כלכלית ובטיחותית למכור ולקנות דאסטר

היתה לי פאביה 6 שנים - 0 תקלות ומלבד נוקשות רכב מעולה!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

נמרוד
14-03-20, 16:52
תבדוק איתם:
https://www.spaccerisrael.co.il/
המוצר פשוט להתקנה, ויבוא עם אישור. יש לציין עם זאת שהוא יקר.

Yaki5500
14-03-20, 17:02
אגב, דבר עם החבר'ה של גרוטאראלי, להם יש ניסיון עם הגבהה של פרייבטים

mugi8675
14-03-20, 17:17
בעבר הייתה לי סקודה אוקטביה דיזל, רכב נמוך מאוד שהקרטר שלו היה פגיע מאוד. ארנון ממוסף ג׳יפ בפרדס חנה (שגם הרכיב אח״כ) סיפר לי על סט סטנדרטי של סקודה הכולל גם מיגון. נסה במוסכי החברה.

יצחק

asafk
15-03-20, 00:54
התשובה היא ספייסרים מעל ה strut - סוג של בודי ליפט.
לא מציע להגביה יותר מ30 מ''מ - חבל על הציריות.

אסף.

Asaf-a
15-03-20, 06:28
כפי שהוזכר אתה יכול להתקין ספייסרים. ראה דוגמה כאלו של סובארו, מניח שאם תחפש אז תמצא עבור סקודה:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=subaru+forster+lift+kit

30 ממ זו פשרה טובה בין שיפור לבין שמירה על אמינות הציריות.

אתה תתקשה לגייר זאת חוקית.

לאור התיאור שלך, הייתי שוקל להחליף את הרכב הנוכחי ולא להגביהו, להבדיל מדאסטר שחדש למדי, סובארו פורסטר קיים במגוון רחב של שנים, ולא יהיה קשה למצוא רכב גם עבור תקציב מצומצם, במיוחד ידני.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
15-03-20, 09:40
טכנית הכל אפשרי, אבל אני לא מאמין שקיים קיט חוקי לפאביה.
האוטו לא יאהב את זה, זה בטוח.

אם זה כל כך קריטי לך, עדיף כבר להחליף רכב

נדב42
15-03-20, 10:53
לא מזמן ראיתי כזה (בדגש על הצמיגים, אם זה לא ברור)...

אם במקרה המידה (205/70R15) חוקית לרכב, אז בכלל נהדר. בכל מקרה, נראה טוב על הרכב, ונראה שהרכב מנצל את הצמיגים היטב [emoji846]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/294cce5fca54b28baa6f8b64c5cb6b60.jpg

יואב פולס
15-03-20, 10:58
לפני שבוע זה היה לשפר טוסון לשטח או לקנות דיסקברי 4, עכשיו זה להגביה פאביה (משתמש שונה).
בחייאת.
מי שהיה לו ג'ימני, לא ישאל כזו שאלה.
הייתי אומר שהחופש הגדול כבר כאן, אבל עוד לא פסח.
מצד שני אין לימודים, אז אולי זו התופעה.
חומדים עלינו לצאן.

Yaki5500
15-03-20, 11:05
לא מזמן ראיתי כזה (בדגש על הצמיגים, אם זה לא ברור)...

אם במקרה המידה (205/70R15) חוקית לרכב, אז בכלל נהדר. בכל מקרה, נראה טוב על הרכב, ונראה שהרכב מנצל את הצמיגים היטב [emoji846]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/294cce5fca54b28baa6f8b64c5cb6b60.jpgלגיס י יש פורסטר ידני כזה וזו המידה החוקית. יש עבורו גם אחלה צמיגי שטח מלא של מקסיס וגם הילוך כוח צנוע אמנם אך בכל זאת אקפטיבי.

הדאסטר לעומתו יהיה חדש יותר, חסכוני יותר, נוח יותר, אמין יותר ועם פחות קילומטראז' אבל עם תא מטען קטן יותר וללא הילוך כוח (אבל עם בקרת משיכה והילוך ראשון קצר

כמו שאני מבין את זה הדאסטר מתאים יותר משום ששני היתרונות העיקריים של הפורסטר המיושן (הילוך כוח ותא מטען) פחות חשובים לפותח השרשור

Yaki5500
15-03-20, 11:06
לפני שבוע זה היה לשפר טוסון לשטח או לקנות דיסקברי 4, עכשיו זה להגביה פאביה (משתמש שונה).
בחייאת.
מי שהיה לו ג'ימני, לא ישאל כזו שאלה.
הייתי אומר שהחופש הגדול כבר כאן, אבל עוד לא פסח.
מצד שני אין לימודים, אז אולי זו התופעה.
חומדים עלינו לצאן.חחחחח

Elya
15-03-20, 11:27
שלום שוב
א. תודה על התשובות
ב. לא מכיר את השרשור הנל (לשפר טוסון לשטח או לקנות דיסקברי ) ואת מי שפתח אותו
אבל הרעיון והתלבטות שלי אמיתיים. (לצערי גם עברתי קצת את הגיל של חופש פסח).
ג. בתור אחד שהחזיק ג'ימני, ואוהב לחשוב על עצמו שמכיר ומבין קצת בנהיגת שטח
ברור לי לחלוטין שהפאביה לא תהפוך לג'ימני (וגם לא קרוב לכך) ולא זאת מטרתי - אלא לאפשר מרווח
גחון קצת יותר גבוה. (זהו כרגע הגורם המגביל של הרכב בשבילים רכים)

בכל מקרה, אני מניח שבאמת נכון יותר להחליף לדאסטר (ממה שחקרתי עד עכשיו נראה לי עדיף
בשבילי, אבל זה לשרשור אחר)

תודה לכולם
ובידוד נעים

נ.ב - בכל מקרה אתעניין במוסך המורשה כשיגיע הטיפול לשמוע אם יש משהו מעניין

יואב פולס
15-03-20, 11:45
פורסטר, סובארו XV, דאסטר, גרנד ויטארה / ויטארה - חפשו מה שנכנס לתקציב שלכם.

איל מ
15-03-20, 12:41
הלכתם רחוק. מבין כל ההצעות מה שהכי קרוב למה שהוא ביקש זה דאסטר, אבל 2*4. או אז כבר נכנסים כל שאר הקרוסאוברים 2*4. פשוט בדאסטר הוא יוכל להשיג בשנתונים יותר מתקדמים.

GodsFather
15-03-20, 14:48
הלכתם רחוק. מבין כל ההצעות מה שהכי קרוב למה שהוא ביקש זה דאסטר, אבל 2*4. או אז כבר נכנסים כל שאר הקרוסאוברים 2*4. פשוט בדאסטר הוא יוכל להשיג בשנתונים יותר מתקדמים.ויש ספייסרים לדאסטר [emoji6]

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

גיא
15-03-20, 16:42
יש גם לסובארו ...
אבא שלי נוסע עם ספייסרים שפורסמו פה ומאד מרוצה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

jonys
15-03-20, 21:04
לא מכיר את הפביה אבל יצא לי לנסוע קצת בשביל כורכר עם אוקטביה. אחרי כמה קילומטרים נדלקה נורת EPC והיתה הגבלה על כח המנוע וכמה עשרות מטרים אח"כ המנוע נכבה (!). בשביל הסקרנות לקחתי עוד אוקטביה אחת (רכב חברה;)) לאותו המסלול והיא התנהגה אותו הדבר.
מוזר.

גיא
15-03-20, 21:42
לא מכיר את הפביה אבל יצא לי לנסוע קצת בשביל כורכר עם אוקטביה. אחרי כמה קילומטרים נדלקה נורת EPC והיתה הגבלה על כח המנוע וכמה עשרות מטרים אח"כ המנוע נכבה (!). בשביל הסקרנות לקחתי עוד אוקטביה אחת (רכב חברה;)) לאותו המסלול והיא התנהגה אותו הדבר.
מוזר.

התרחקת מידי מהטווח של הwifi

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
15-03-20, 22:07
האמת היא שאם תמצא אאוטבק בשנתון ומחיר שישביע את רצונך, זאת גם אופציה (עם יתרון של 4*4, אבל מחיר נמוך מפורסטר).

-->