PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחררנו את מפות הטיולים הכי טובות של ישראל מעולם

steed
14-03-20, 17:05
שחררנו את מפות הטיולים הכי טובות של ישראל מעולם!

מפות סמ"ש של כל הארץ, מעודכנות להבוקר
זום בלתי מוגבל בלי לאבד חדות
מודל תלת מימדי של בניינים לניווט עירוני
תגיות טקסט שמתיישרות עם סיבוב המפה
הצללה מסתובבת שמבדילה בין הר לעמק במבט ראשון
מפות און-ליין חינם ללא הגבלת זמן
מפות אוף-ליין של כל ישראל בעדכון מהיר בלחיצת כפתור (בתשלום)

ברשת: https://israelhiking.osm.org.il
(https://israelhiking.osm.org.il/?fbclid=IwAR2ZPwSsuNVKX0xXGyTgiq49JXBp8Y HcG7R9KQz0LFCqQuuhsnn0rVsJVa0)
באנדרואיד:
https://play.google.com/store/apps/details?id=il.org.osm.israelhiking (https://play.google.com/store/apps/details?id=il.org.osm.israelhiking&fbclid=IwAR2AtjsNBLhgrGmhlWYsoU5skdeBtFO OwEft42qIWwU62BKvbhjDbVy6dko)

וממחר גם באייפון:
https://apps.apple.com/us/app/israel-hiking-map/id1451300509

127840 (https://apps.apple.com/us/app/israel-hiking-map/id1451300509?fbclid=IwAR3C8_F45qbTxA2BGo Als3PMU2IoE9c2ILc-VuJFmEGBXit-DK4WMebQtS4)

asafk
14-03-20, 17:19
נראה מעולה.

אסף.

לביא
14-03-20, 17:27
תותח

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

איל מ
14-03-20, 17:41
עדיין ניתן להוריד קובץ מפות כמו פעם?

גיא
14-03-20, 17:46
איך מורידים לאייפון ?

תודה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
14-03-20, 17:50
יפה מאוד.

שאלה, מאיפה אפשר למצוא תמונות לווין באיכות טובה ועדכניות? כל מה שאני רואה באיכות על הפנים וישנות מאוד (כמה מאוד? מכולה שהזזתי לפני 10 שנים עדיין נמצאת בהם)

assafy
14-03-20, 18:17
נחמד.
באפליקציה, למרות שמוצגת האפשרות לא ניתן להיכנס עם חשבון גוגל (מקבל disallowed_useragent). בדפדפן במחשב כם ניתן.
כפי ששאלו, האם ניתן יהיה להוריד את המפות כמו קודם או שעברתם רק למודל בתשלום?
ואם כך, איך זה מסתדר עם תנאי רישיון ODbl?

עריכה - אחרי מחקר קטן קצת פחות נחמד (אם כי לגיטימי).
משאלות ותשובות שראיתי בפייסבוק אני מבין שעברתם למוד מיסחרי. כדי לקבל מפות אופליין צריך לשלם דמי מנוי שנתיים של 99 ש"ח. המפות החופשיות של פעם ניתנות עדיין להורדה אך לא יעודכנו יותר.
אנני ריצ'ארד סטולמן ואני חושב שמפתח יכול להרוויח על עבודתו (גם אני כזה), אך כשעוברים מפרוייקט במודל חופשי למצב מיסחרי צריך להצהיר על זה באופן מפורש.
אני לא עורך דין אבל מין הסתם אתם לא יכולים להפנות ולהשתמש ברשיונות חפשיים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

steed
14-03-20, 18:47
עדיין ניתן להוריד קובץ מפות כמו פעם?

מפות הרסטר הישנות זמינות להורדה עבור האפליקציות האחרות.
כנראה שתהיה בשלב מסויים ירידה בקצב העדכון שלהן.

- - - Updated - - -

איך מורידים לאייפון ?

הגרסה החדשה של האפליקציה תהיה זמינה מחר בחנות של אפל.

assafy
14-03-20, 18:49

- - - Updated - - -

הגרסה החדשה של האפליקציה תהיה זמינה מחר בחנות של אפל.לפי התשובות של Guy Shakhar בדף שלכם בפייסבוק, מפות הראסטר לא יעודכנו.

steed
14-03-20, 18:51
שאלה, מאיפה אפשר למצוא תמונות לווין באיכות טובה ועדכניות? כל מה שאני רואה באיכות על הפנים וישנות מאוד (כמה מאוד? מכולה שהזזתי לפני 10 שנים עדיין נמצאת בהם)
תמונות הלווין שמופיעות באפליקציה הן באדיבות ממשלת ישראל ומפ"י - משנת 2015.

למיטב ידיעתנו, אין תמונות לווין חופשיות עדכניות יותר ו/או ברזולוציה טובה יותר.

גיא
14-03-20, 18:55
תודה

steed
14-03-20, 19:01
לפי התשובות של Guy Shakhar בדף שלכם בפייסבוק, מפות הראסטר לא יעודכנו.

תודה שהפנת את תשומת ליבי. שלחתי הבהרה בפייסבוק.

מה שכתבתי כאן זה מה שיהיה:

steed
14-03-20, 19:32
אנני ריצ'ארד סטולמן ואני חושב שמפתח יכול להרוויח על עבודתו (גם אני כזה), אך כשעוברים מפרוייקט במודל חופשי למצב מיסחרי צריך להצהיר על זה באופן מפורש.

אולי זה לא היה ברור, אבל מה שהיה בחינם, נשאר בחינם. האתר השתדרג בצורה מדהימה ונשאר חינמי.

אמרנו בצורה הכי ברורה שהאופציה למפות אופליין שנוספה לאפליקציה היא בתשלום. כל השאר היכולות של האפליקציה, וזה בכלל לא מעט, בחינם.
אתה יכול לראות במינוי סוג של תמיכה בפרוייקט שמנגיש את המפות המעולות ביותר ואת יכולות התכנון והשיתוף של מסלולים, לכל מי שרוצה וללא תמורה.

אני לא עורך דין אבל מין הסתם אתם לא יכולים להפנות ולהשתמש ברשיונות חפשיים.

אנחנו מקפידים לעמוד בתנאי הרשיון של התוכנות ושל המידע שבהם אנחנו משתמשים. עם רבים מהם אנחנו משתפים פעולה ותורמים חזרה שיפורי קוד.

הקהילה שנוצרה סביב האתר והתאפליקציה תורמת לשיפור המיפוי החופשי ב OpenStreetMap. מיפוי שזמין גם לגופים מסחריים.
בניגוד לכל אתרי המסלולים והטיולים בארץ, אנחנו מעלים לוויקימדיה ו OpenStreetMap את כל נקודות העיניין והתמונות שמשתמשים מוסיפים באתר ובאפליקציה.

assafy
14-03-20, 19:47
שוב, לגיטימי לגבות כסף בדיוק כפי שזה לגיטימי לעמוד ענן ולאופרואד.

מאחר והבהרת שמפות הראסטר החופשיות ימשיכו להתעדכן אז השקטת את הדאגה האנוכית שלי והכל סבבה.
המון בהצלחה.

איל מ
14-03-20, 20:16
אולי הבעיה אצלי, אבל הרזולוציה של הלווין דומה לזו של גוגל, ולא מתקרבת באיכותה לזאת של האתרים של המדינה (govmap.co.il).

boaz avrahami
14-03-20, 21:03
אע״פ שיש לי בערך את כל המפות האפשריות שיש ל IOS בארץ ובתשלום, תמכתי בפרוייקט שלכם מפני שלדעתי הוא הכי נכון והוגן שיכול להיות ואני שמח על כך.
בהחלט פייט מצוין לעמוד ענן הדועך.

ממה ששמתי לב הגרסה שלי באייפון טרם התעדכנה. מה הצפי?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erezgur
14-03-20, 21:40
וממחר גם באייפון:

נשלח מהנייד

PW
14-03-20, 22:13
I beg to differ
יקירי,
אני לא מבין בזה כלום כמובן, בדיגיטלי הזה, אבל המגמה מדאיגה.
בגרסאות המתקדמות של המפות שהכין מפ"י לפני כחמש שנים התחילה מגמה לא טובה שהולכת ומחריפה.
בגרסאות ההן, התבליט נזנח לטובת הדגשת תבליט מוגזמת, ולא רק זה, אלא שרמת הטופוגרפיה נפגעה קשות - עד כדי היעלמות מביכה של פרטי נוף, כיפות סמויות, קוי גובה שלמים, גאיונות קטנים וכד'.
אני רק בקשה קטנה, שאני מקווה שהיא לא מפרה זכויות יוצרים וכיוצ"ב:
תעשה שכבה / מפה / אפשרות לראות טופוגרפיה "של פעם" (כמו בע"ע השכבה שנקראת "קלאסית" ועם אפשרות לנקות את כל פרטי התבליט.
תודה
PW

גיא
14-03-20, 22:29
מה זה מפות רסטר ?

boaz avrahami
14-03-20, 22:29
שכבת הבסיס עם הטופוגרפיה מגיע מוכנה... מה שיש זה מה שיהיה והאמת שרק מתי מעט מדתמשים בה. לרוב השאר זה בעיקר מפריע באופן של עומס פרטים עד כדי מפה לא קריאה.
לטעמי יש לזה הצדקה רק במפות נייר לבנות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
14-03-20, 22:39
מה זה מפות רסטר ?

בהפשטה הכי פשוטה, תמונה סרוקה.
להבדיל ממפות ״וקטור״, בו לכל קו ופריט גרפי יש ערך שניתן לחישוב חיפוש ועדכון רציף.

גיא
14-03-20, 23:21
אוקי

מבין. זה כמו המפות של עמוד ענן.

בטלפון אנדרואיד ניסיתי עכשיו את האפליקציה. לוגין עם הלקוח של גוגל נכשל.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

yovavz
15-03-20, 06:51
מברוק על ההטמעה של Vector Tiles ועל העוף-ליין.
וגם על המענה הסבלני והמסודר.
הייתי שמח לראות מחירים שמתחרים (ונמוכים יותר) באלו של המתחרים הישירים - שביל-נט וסמ"ש של החלה"ט ולא על בסיס מנוי שנתי יקר (אם זה באמת המודל, כפי שהוזכר פה)
אגב, לתוהים על מהות המפות החדשות והיתרונות שלהן - אחד היתרונות הבולטים הוא שהתוויות במפה נשארות מאוזנות וקריאות, גם כשהמפה לא 'מוצפנת' במכשיר.
עוד יתרון גדול מבחינת משתמשי הקצה, זה שהמפות ל-Offline תופסות פחות (סדרי-גודל) מקום על המכשיר הנייד וזה מאוד משמעותי - כך גם קל יותר להוריד עדכון. חוויית המשתמש מבחינת מהירות התנועה של המפה נשארת דומה לזו שהיתה בישנות.

steed
15-03-20, 07:52
אולי הבעיה אצלי, אבל הרזולוציה של הלווין דומה לזו של גוגל, ולא מתקרבת באיכותה לזאת של האתרים של המדינה (govmap.co.il).
נכון מאד.

בניגוד לדעה הרווחת, כאן זה לא אמריקה. :p
המידע ב govmap.co.il אינו חופשי להפצה, אלא רק לשימוש אישי. :(

ככל שאנחנו יודעים, צילומי הלווין באתר הם הטובים ביותר שיש ממקורות חופשיים. אלו צילומים ברזולוציה של 2 מטר משנת 2015. הצילומים זמינים לכל דורש באתר המידע הממשלתי data.gov.il שהרשיון שלו שונה בתכלית.

איל מ
15-03-20, 08:10
תודה על התשובה.

steed
15-03-20, 08:48
I beg to differ
יקירי,
אני לא מבין בזה כלום כמובן, בדיגיטלי הזה, אבל המגמה מדאיגה.
בגרסאות המתקדמות של המפות שהכין מפ"י לפני כחמש שנים התחילה מגמה לא טובה שהולכת ומחריפה.
בגרסאות ההן, התבליט נזנח לטובת הדגשת תבליט מוגזמת, ולא רק זה, אלא שרמת הטופוגרפיה נפגעה קשות - עד כדי היעלמות מביכה של פרטי נוף, כיפות סמויות, קוי גובה שלמים, גאיונות קטנים וכד'.
אני רק בקשה קטנה, שאני מקווה שהיא לא מפרה זכויות יוצרים וכיוצ"ב:
תעשה שכבה / מפה / אפשרות לראות טופוגרפיה "של פעם" (כמו בע"ע השכבה שנקראת "קלאסית" ועם אפשרות לנקות את כל פרטי התבליט.
תודה
PW

אני מכבד את דעתך, אבל לא מסכים.

העובדה שיש הבדל בין המפות הישנות והחדשות לא אומר שהמפות הישנות היו מדוייקות יותר. כל מי שניווט עם המפות הישנות ו GPS נתקל במקרים שה GPS מראה סטיה משמעותית מהשביל שבמפה וזה לא מפני שהשביל זז מאז שהמפה פורסמה...

כשהמפות נעשו בצורה ידנית, וקווי הגובה נבנו מתמונות סטריאוסקופיות, היה לעוסקים בדבר "חופש יצירתי" לצייר את המפה. החופש הזה נעלם כשיצירת קווי הגובה עברה להתבסס על מדידות מכ"ם מלווינים. לטעמי זה הפך את המפות למדוייקות יותר. במדידה ידנית ניתן בקלות להדגיש את הקימור של גיאיון או לטעות ולייפות את המפה ע"י הוספת קו לכיפה סמויה תוך שימוש בגובה נמוך יותר.

יש כמובן את המגבלות שקשורות ביצירת מפה שמבוססת רק על מידע חופשי. אני בטוח שיש לגופים פרטיים וממשלתיים מידע מדוייק יותר של הטופוגרפיה, כולל מידע שנוצר על ידי סריקות לייזר ומגיע לדיוק שהבריטים ויוצרי המפות הישנות לא יכלו לדמיין גם בחלומותיהם הפרועים ביותר.

נ.ב., אני לא בטוח שאני מבין את המשפט "התבליט נזנח לטובת הדגשת תבליט מוגזמת". הנחתי שהכוונה היא שהצגת התבליט (קווי הגובה) נזנחה לטובת הדגשה מוגזמת של התכסית (דרכים, שמות מקומות וכדומה).

steed
15-03-20, 08:56
מבין. זה כמו המפות של עמוד ענן.
אז כנראה שלא תארתי מספיק טוב את היתרונות של המפות החדשות. :)

בטלפון אנדרואיד ניסיתי עכשיו את האפליקציה. לוגין עם הלקוח של גוגל נכשל.
באפליקציה אפשר לעשות לוג-אין רק עם שם משתמש של OpenStreetMap שניתן ליצור בקלות ובחינם.

גיא
15-03-20, 09:19
התחברתי בסוף עם שם המשתמש והסיסמה

אבל למה להציע חיבור עם אפשרויות שלא עובדות ?

steed
15-03-20, 09:27
מברוק על ההטמעה של Vector Tiles ועל העוף-ליין.
וגם על המענה הסבלני והמסודר.תודה, באהבה.

הייתי שמח לראות מחירים שמתחרים (ונמוכים יותר) באלו של המתחרים הישירים - שביל-נט וסמ"ש של החלה"ט ולא על בסיס מנוי שנתי יקר (אם זה באמת המודל, כפי שהוזכר פה)
אני מאמין שהמפות החדשות, שזמינות בחינם בשימוש עם רשת, טובות בהרבה ממפות הרסטר שהאחרים מציעים.

גם בנושא העדכון יש פער משמעותי. המפות שלנו, כולל מפות האופליין שבתשלום, מתעדכנות על בסיס יומי.
האחרים מעדכנים את המפות על בסיס רב-חודשי עד רב-שנתי.

בנוסף, במחיר המנוי כלולות שתי המפות שלנו - מפת טיולים ומפת אופניים - עבור מי שמשלב את שני התחביבים.

חוויית המשתמש מבחינת מהירות התנועה של המפה נשארת דומה לזו שהיתה בישנות.בשימוש במפות מקוונות, בכל אתר או אפליקציה, הצגת החלקי המפה שנגלים בזמן תנועה תלויה במהירות הורדת המידע מהשרת. אני מאמין שגם כאן יש יתרון למעבר שעשינו לאריחים ווקטוריים קטנים יותר שמוזרמים מהר יותר מן השרת.

בפועל, באיזורים של קליטה סבירה, לא נתקלתי בבעיה של הצגה חלקית של המפה המקוונת בזמן נסיעה, אפילו בזום-אין גבוה.
מטבע הדברים, מפת האופליין לא תלויה בתקשורת והצגת החלקים החדשים שלה היא חלקה מאד.

alto
15-03-20, 09:39
אם אפשר, שימו כמה השוואות בין המפות החדשות לישנות, הייתי שמח להשוואה של אותו תא שטח:
- מפה לבנה ישנה
- סמ"ש אלקטרוני
- שביל נט
- Israel Hiking

steed
15-03-20, 09:40
אבל למה להציע חיבור עם אפשרויות שלא עובדות ?
ההצעה הזו היא חלק ממסך הכניסה של OSM שלא בשליטתנו :(

גיא
15-03-20, 09:41
ההצעה הזו היא חלק ממסך הכניסה של OSM שלא בשליטתנו :(

הבנתי.
תודה.

ד ו ר ו ן
15-03-20, 09:49

העובדה שיש הבדל בין המפות הישנות והחדשות לא אומר שהמפות הישנות היו מדוייקות יותר. כל מי שניווט עם המפות הישנות ו GPS נתקל במקרים שה GPS מראה סטיה משמעותית מהשביל שבמפה וזה לא מפני שהשביל זז מאז שהמפה פורסמה...
.
א. השבילים זזו בוודאות. זו תופעה טבעית עם שינויי פני השטח, סחיפות, קיצורי דרך שהופכים לעיקר, ותכסית שגורמת לניתוב התנועה למיקום חדש סמוך למקור.
רואים יפה בתצלומי אויר ישנים וקוליסים בשטח.

ב. ל-GPS סטנדרטי כמו ש-99.9% מהמטיילים עושה שימוש, יש סטייה מובנית שמראש מציבה את הסמן על המפה ברדיוס השגיאה מהמיקום האמיתי, זו עובדה, לא הערכה.
כפי שידוע לך טוב, למפה עצמה יש סטייה.
יחד, זה מציב אותך הרבה פעמים ליד השביל ולא ״עליו״ (וזה לפני שבכלל מתייחסים לקנמ המוגזם של ציור השביל במפה).
גם במיפוי וקטורי, צפיפות קווי הגובה היא אינטרפולציה מלאכותית של אלגוריתם בין מדידות ולא מדידה של כל קו.
לפחות במפות הווקטוריות הסטנדרטיות ברמת OSM.
אהיה מופתע מאד לגלות שהעברתם מיפוי ברמת SAR או לידר בכל המפות החדשות שלכם.

האמירה של PW התייחסה בין השאר למשהו שעלה כאן בפורום כבר לפני שנים, ה*גרפיקה* של קווי הגובה מעומעמת עם השנים.
לדעתי, ויתקן אותי אם הבנתי לא נכון, טעות סופר אצלו וההתייחסות הייתה לגבי הבלטת התכסית, לא התבליט.

ההדגשה בצורה מובהקת היא לתכסית ולא לתבליט.
זה נראה שההדגשה היא לתנועה בשטח לפי סימון צבעי הסמ״ש ולא לפי היכולת לקרוא את הטופוגרפיה סביבך.
ממש צריך להתאמץ כדי לראות את קווי הגובה שנטמעים בגוון רקע של המפה.
אני מבין שזה הרבה פחות מעניין את רוב משתמשי המפות, וכלכלית זה יותר יקר ליצור מפות כאלו.
הצללה חלקית כמו שעשיתם בהחלט מחפה על חלק מזה, אבל לא מהווה חלופה למי שרוצה להבין את השטח באמת.

למרות הכל, שאפו גדול על ההשקעה והחידושים.
גרמתם לי לחזור לנסות להשתמש באפליקציה.

PW
15-03-20, 10:29

כשהמפות נעשו בצורה ידנית, וקווי הגובה נבנו מתמונות סטריאוסקופיות, היה לעוסקים בדבר "חופש יצירתי" לצייר את המפה. החופש הזה נעלם כשיצירת קווי הגובה עברה להתבסס על מדידות מכ"ם מלווינים. לטעמי זה הפך את המפות למדוייקות יותר. במדידה ידנית ניתן בקלות להדגיש את הקימור של גיאיון או לטעות ולייפות את המפה ע"י הוספת קו לכיפה סמויה תוך שימוש בגובה נמוך יותר.

יש כמובן את המגבלות שקשורות ביצירת מפה שמבוססת רק על מידע חופשי. אני בטוח שיש לגופים פרטיים וממשלתיים מידע מדוייק יותר של הטופוגרפיה, כולל מידע שנוצר על ידי סריקות לייזר ומגיע לדיוק שהבריטים ויוצרי המפות הישנות לא יכלו לדמיין גם בחלומותיהם הפרועים ביותר.

נ.ב., אני לא בטוח שאני מבין את המשפט "התבליט נזנח לטובת הדגשת תבליט מוגזמת". הנחתי שהכוונה היא שהצגת התבליט (קווי הגובה) נזנחה לטובת הדגשה מוגזמת של התכסית (דרכים, שמות מקומות וכדומה).
יקירי,
ראשית, אכן "טעות סופר". צ"ל "התבליט נזנח לטובת הצגת פרטי תכסית מוגזמת". לי, כ"משתמש תבליט" זה מפריע. מאד.

שנית, אתה טועה. מעולם לא "נבנו קווי גובה מתמונות סטריאוטיפיות". הטכניקה שנעשה בה שימוש היה של מיפוי בשיטת הטריאנגולציה. השיטה הזו מדויקת. מאד מאד מדויקת. נקודה. להבנתי וניסיוני, מדויקת יותר מהמיפוי האוטומטי מלוויינים. החיסרון הגדול שלה הוא כמובן שהיא איטית ועתירת עבודה. היתרון שלה שהיא (כמעט) נצחית (במושגים של חיים אנושיים. אם אין מחצבה בסביבה :-), התבליט זה הדבר האחד שלעולם לא משתנה, או לכל הפחות משתנה בקצב האיטי ביותר בהשוואה לשלל פרטי התכסית).

אני יכול לתת לך מספר רב של מקומות בארץ עם פרטי תבליט חסרים ממש עד כדי מביכים במפה הלוויינית החדישה.
לגבי סימון השבילים והדרכים, אתה רק מחזק את טענתי. יש המון שבילים, דרכי עפר, ושאר פרטי תכסית המסומנים באופן שגוי, מכל מיני סיבות. גם כאלה אני מכיר במספרים רבים במיפוי בארץ. כל מיפוי, גם "מהסוג הישן". זה רק עושה את התבליט יותר חשוב.

ושתי נקודות אחרונות:
1. יש שתי מיומנויות שעלולות ללכת כאן לאיבוד. הראשונה קרויה "ניווט", והשנייה קרויה "התמצאות".
(מה שנקרא כעת "ניווט" עם שלל העזרים האלקטרוניים ובראשם ה - GPS אינו ניווט בהגדרתו המקצועית. ה"נווט" אינו מבצע כל פעולה אקטיבית או חשיבתית לקביעת מיקומו או החלטה על המשך דרכו).
איעזר כאן בהגדרות מורי ורבי, אלישיב שמשי:
"ניווט" פירושו: תנועה מנקודה לנקודה בשטח באמצעות עזרים וחישובים מתאימים. (הנווט, באופן אקטיבי, מבצע התאמה, באופן רציף, תוך כדי תנועה, בין המפה לשטח, מבין היכן הוא נמצא וקובע לאין הוא ממשיך).
"התמצאות" פירושה: הזדהות בשטח ביחס לסביבה וביחס לכיווני השמיים. (בפשטות אומר כאן כי היכולות להבין את אופי השטח כמו גם להצביע על כל מקום בשטח ובמקביל לקבוע את מקומו המדוייק במפה - ולהיפך, מה שנקרא בצבא: "זיהוי טווח רחוק" וקביעת "קווי ראייה" ויצירת "כרטיס טווחים" ובאזרחות "לוחות תצפית" - מרכיבות את המיומנות הקרויה "התמצאות".
לא ניתן לבצע זאת ללא תבליט "של הביוקר". כזה שמראה בדיוק מדעי / מוחלט את תיאור הקרקע ונותן לקורא המיומן עוד המון מידע שנגזר מכך: שיפועים, צורת התבליט, אופי השטח, עבירות ברגל וברכב ואפילו סוג הקרקע. במפות החדשות זה פשוט לא ניתן לביצוע.

2. בשימוש במפה המתארת קרקע, מתקיימות להלכה שלוש תמונות נפרדות, דומות אבל לא זהות: א' - תמונת השטח האמיתית. ב' - תמונת המפה הטופוגרפית, המייצגת שטח. ג' - תמונת השטח הנוצרת בדמיונו של הנווט.
כדי שתקרה פעולת ה"התמצאות", צריך שהנווט, המתמצא, יחבר כהלכה את שלוש התמונות הללו, שהן כאמור דומות, אבל בשום אופן לא זהות, לכדי תמונת התמצאות אחת.
במפות ה"ישנות", הנווט הקרקעי מסתכל על מפה ששרטט מודד קרקעי. נקודת המוצא וההסתכלות שלהם זהה. היכולת לחבר את שלושת התמונות שפורטו לעיל קלה יותר. טבעית יותר.

ועוד הערת אגב שאולי תצביע על חשיבות "המרכיב האנושי":
הבריטים, שביצעו כאן את עבודת המיפוי הטופוגרפי הראשונה הרצינית והמקצועית, עשו עבודה מופלאה. כל בסיס הנתונים שלנו, שנים אח"כ, התבסס על העבודה שהם עשו. אבל לטעמי, הגדולה האמיתית של המיפוי האנושי הבריטי לא הייתה רק בדיוק המדעי של קווי הגובה ומיקום הדרכים, העצים, קווי החשמל והכבישים.
במפה בריטית טיפוסית של פלשתינה, על כל מקום, על כל פריט נוף, דרך, נחל, כיפה. שלוחה, הר ועמק - מופיע שמו המקומי. כלומר, שם המקום הערבי - באותיות אנגליות. את זה לא עושים בטכנולוגיה לווינית שמייצרת מפות טופוגרפיות מתצ"א.

לסיכום, כל המגילה הזו נועדה לתמוך בבקשה פשוטה: עזרה לזקנים... בדמות תוספת שכבה של מפה, בקנ"מ 1:50,000, לבנה, "קלאסית", בנוסף לכל פלאי הפירוטכניקה שכבר קיימים.

תודה
PW

steed
15-03-20, 10:35
אם אפשר, שימו כמה השוואות בין המפות החדשות לישנות, הייתי שמח להשוואה של אותו תא שטח:
- מפה לבנה ישנה
- סמ"ש אלקטרוני
- שביל נט
- Israel Hiking
לא רכשתי את מפות שבילנט, ולכן ההשוואה היחידה שאני יכול לעשות היא בהתאם לדוגמאות שפורסמו באתר שלהם.
מבין הדוגמאות שם, אזור עין גדי נראה מתאים יותר לדיון שלנו.

מפת הטיולים הפתוחה:
127873

מפה 1:50,000 ישנה (מיפוי ידני)
127874

מפה 1:50,000 חדשה (ממ"ג)
127875

שבילנט
127876

מפת האופניים הפתוחה
127877

אגב, במפות הפתוחות רואים בברור כיפה סמויה מעל עין שולמית.
כיפה שלא הצלחתי למצוא באף אחת מהמפות האחרות.

127878

בזכות המידע הווקטורי של המפות החדשות, פרטים מדוייקים יותר נחשפים כשממשיכים לעשות זום-אין.
יוצא שבכל רמת זום יש בקרה על העומס הויזואלי והתכסית פוגעת פחות בתבליט
127879

steed
15-03-20, 11:06
אני יכול לתת לך מספר רב של מקומות בארץ עם פרטי תבליט חסרים ממש עד כדי מביכים במפה הלוויינית החדישה.
חשוב לי לציין שהמפות הפתוחות לא משתמשות בקווי הגובה של מפ"י - הישנים או החדשים. אני לא יודע אם בדקת את המקומות האלו במפות הפתוחות, או שהנחת שכל הנתונים הדיגיטליים הם אותו דבר.

מההשוואה של המפות השונות באיזור עין גדי, נראה לי שאיכות התבליט במפה הפתוחה גבוהה מאד, אולי אפילו יותר מהמפה הלבנה הישנה.

יונתןמצפה
15-03-20, 11:34
מפה 1:50,000 ישנה (מיפוי ידני)
127874

געגועים

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

alto
15-03-20, 11:55
לא רכשתי את מפות שבילנט, ולכן ההשוואה היחידה שאני יכול לעשות היא בהתאם לדוגמאות שפורסמו באתר שלהם.
מבין הדוגמאות שם, אזור עין גדי נראה מתאים יותר לדיון שלנו.

כל הכבוד! אתה רציני.
הצעת יעול: יש אפשרות לסלק את הרקע הצהוב חום בהיר של המפות?
אני מניח שאתם שולטים על ה scheme של המפות.
הצהוב הזה די קרוב לגוון של קווי הגובה ומאוד מקשה על הקריאה שלהם.

steed
15-03-20, 12:35
אני מניח שאתם שולטים על ה scheme של המפות.
זה בלשון המעטה! הסימבולוגיה של מפת הטיולים היא חלק נכבד מהעיסוק שלי בפרוייקט בחודשים האחרונים :)

הצהוב הזה די קרוב לגוון של קווי הגובה ומאוד מקשה על הקריאה שלהם.
תודה על המשוב. איזון הצבעוניות במפה אינו פשוט.
צבעי הרקע של המפה משתנים בהתאם לסוג הקרקע והשימוש בה: מדבר צהוב, יער ירוק וכדומה.
בנוסף, קווי הגובה נבנו באופן שיהיה ניתן להציג אותם כשכבה שקופה מעל תצלומי לווין בעלי צבעוניות שלא בשליטתנו.

אני רוצה לאסוף משוב נוסף ולשפר בעזרתו את המפה, כולל שיפור ההבחנה בקווי הגובה.

נדב42
15-03-20, 14:16
הפוך את הגוונים ובכלל את הבקרות על תצוגת המפה להיות advanced settings של המשתמשים, ותדאג שהאפליקציה תעביר לך סכמות שמחזיקות מעמד בשימוש אצלם, יצא מזה טוב לכולם [emoji846]

alto
15-03-20, 14:45
לבנות לבד סכמה - לא רוצה!:)
מכיר את זה, יותר מידי עבודה.
אבל מצב advanced עם אפשרויות סכמות שונות יהיה מעולה, כולל מצב 'זקנים' שזוכרים ומתגעגעים למפות לבנות.

עוד משהו, לפחות בשבילי הזום שבו מתחילים לראות קווי גובה הוא גבוה מידי, בטלפון זה בערך כשיש לי שני קילומטר ברוחב המסך - לא מתאים לנהיגה (וגם לא להליכה) רוצה לראות את השטח הרבה לפני.

ד ו ר ו ן
15-03-20, 15:07
הטכניקה שנעשה בה שימוש היה של מיפוי בשיטת הטריאנגולציה. השיטה הזו מדויקת. מאד מאד מדויקת. נקודה. להבנתי וניסיוני, מדויקת יותר מהמיפוי האוטומטי מלוויינים.
PW
כבר לא.
היום יש יכולת מיפוי אוטומטית בספיקה גבוהה ברמת איכות בסדרי גודל של דיוק ביחס לנקודות טריגו.

זה עדיין יקר, לא נפוץ (לדעתי גם לא נחוץ למטיילים), אבל כבר כאן.

yovavz
15-03-20, 15:12
לבנות לבד סכמה - לא רוצה!:)
מכיר את זה, יותר מידי עבודה.
אבל מצב advanced עם אפשרויות סכמות שונות יהיה מעולה, כולל מצב 'זקנים' שזוכרים ומתגעגעים למפות לבנות

הטמעה ברמת האפליקציה דורשת הרבה פיתוח.
כעיקרון, ניתן לשנות את מראה מפת הרקע באמצעות עריכת קובץ Style ש'רוכב' על ה-Vector tiles - זה עדיין דורש המון התעסקות גרפית.
אם אתה רוצה לעזור לזאב, אולי תשתמש בכלי המדף לעריכת קובץ ה-Style של ESRI:
https://developers.arcgis.com/vector-tile-style-editor/
[emoji846]

steed
15-03-20, 16:14
למרות הכל, שאפו גדול על ההשקעה והחידושים.
גרמתם לי לחזור לנסות להשתמש באפליקציה.
תודה על הפירגון והפתיחות. בסופו של דבר, זה מה שחשוב.
אשמח לקבל משוב מההתנסות שלך עם האפליקציה והמפות.

אני מבין שזה הרבה פחות מעניין את רוב משתמשי המפות, וכלכלית זה יותר יקר ליצור מפות כאלו.
כבר היום יש לנו את היכולת להפיץ עידכוני עיצוב של המפה לכל המשתמשים ללא עלות ותוך דקות.
המפות המקוונות והלא-מקוונות מתעדכנות כל בוקר, כדבר שבשגרה. בקיצור, אין שיקולים כלכליים בעיצוב המפות ובייצורן.

גם במיפוי וקטורי, צפיפות קווי הגובה היא אינטרפולציה מלאכותית של אלגוריתם בין מדידות ולא מדידה של כל קו.
לפחות במפות הווקטוריות הסטנדרטיות ברמת OSM.
אהיה מופתע מאד לגלות שהעברתם מיפוי ברמת SAR או לידר בכל המפות החדשות שלכם.
כל השיטות החדשות מבצעות מדידת גובה של נקודות על סריג. ההבדלים הם בצפיפות הסריג ובדיוק האנכי של המדידות, והמחיר בהתאם.
דיוק המדידה שניתן להשיג למשל ע"י לידר [מדידה באמצעות ליזר] הוא טוב בכמה סדרי גודל מהדיוק הרלוונטי למפות טיולים.

קווי הגובה שבהם אנחנו משתמשים מבוססים על מדידות לוויני רדאר של נאס"א ופרויקט ASTER.
הנתונים עברו טיוב וכיול במיוחד עבור ישראל. כפי שניתן לראות בקלות, הקווים שונים ומשופרים ביחס לקווי הגובה של OSM, של מפ"י לדורותיו ושל שבילנט.
אגב, המידע המטוייב והמכוייל של מדידות הגובה, בשריג של כ-30 מטר [arc-second אחד], זמין לכל דורש בגיטהב שלנו (https://github.com/IsraelHikingMap/Map/tree/master/Cache/Rasters/ASTER).

ממש צריך להתאמץ כדי לראות את קווי הגובה שנטמעים בגוון רקע של המפה.
נראה שזו בקשה שמופיעה אצל משתמשים רבים. כמו שכתבתי קודם, יעשה מאמץ לשפר את הנראות של קווי הגובה, בהתחשב בשאר מרכיבי המפה.

steed
15-03-20, 16:31
עוד משהו, לפחות בשבילי הזום שבו מתחילים לראות קווי גובה הוא גבוה מידי, בטלפון זה בערך כשיש לי שני קילומטר ברוחב המסך - לא מתאים לנהיגה (וגם לא להליכה) רוצה לראות את השטח הרבה לפני.
קווי הגובה מופיעים לראשונה עם הופעת רשת ישראל, כשיש כ-50 ק"מ ברוחב המסך שלי [במצב אנכי].
בזום הזה המרווח האנכי הוא של 200 מטר. ככל שנכנסים לזום גבוה יותר, המרווח האנכי קטן ונוספים עוד ועוד קווים.

נראה שאתה חווה השפעה אחרת של הנראות הנמוכה של קווי הגובה שציינת קודם. ביחד עם הבחינה המחודשת של נראות הקווים, יהיה מקום לבחון מחדש גם את צפיפות הקווים במדרגות הזום השונות.

assafy
15-03-20, 17:50
עוד כמה הערות. הכיתובים מופיעים כשכבה מתחת לכבישים, לשבילים ואפילו לקווי הגובה. זה גורם לעיתים שאי אפשר לקרוא אותם כלל.
הלחצנים גוזלים מקום יקר על המסך. אפשר לקחת דוגמא מאורוקס ולהעלים אותם כשהם לא בשימוש.

boaz avrahami
15-03-20, 17:53
הלחצנים גם לדעתי רובם מיותרים- לפחות בזמן שלא נוגעים במסך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
15-03-20, 21:21
הלחצנים גם לדעתי רובם מיותרים- לפחות בזמן שלא נוגעים במס

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

++1
בזמן ניווט, רוב זמן השימוש, כל הכפתורים מיותרים.
תלמדו מ Oruxmaps (ועמוד ענן).
מסכים עם ההערות על המראה בזום לא גבוהה.
נסיתי להגדיר מסלול (לקראת פסח) ונתקלתי בבעיות (באזור הצומת של 171 ו10) שלא הצלחתי להתגבר.
כרגע, ההכרזה על המערכת הטובה ביותר, נראית לי מעט יומרנית (את עמוד ענן היו שוחטים פה על דברים קטנים בהרבה).

steed
15-03-20, 21:22
עוד כמה הערות. הכיתובים מופיעים כשכבה מתחת לכבישים, לשבילים ואפילו לקווי הגובה. זה גורם לעיתים שאי אפשר לקרוא אותם כלל.
תבדוק שלא הצגת בטעות את השכבה השקופה "שבילים מסומנים".
השכבה מיועדת להציג את הדרכים וקווי הגובה מעל צילום לווין. אם מציגים אותה מעל המפה הרגילה מקבלים את התופעה שקיבלת.

assafy
15-03-20, 21:29
תבדוק שלא הצגת בטעות את השכבה השקופה "שבילים מסומנים".
השכבה מיועדת להציג את הדרכים וקווי הגובה מעל צילום לווין. אם מציגים אותה מעל המפה הרגילה מקבלים את התופעה שקיבלת.וואו אתה צודק. אם כך אני רוצה להגיד שזה מה זה מבלבל. אם אני לא טועה זה היה דלוק גם בברירת המחדל.
אתם צריכים להקדיש הרבה מחשבה איך לא לבלבל את המשתמש. UX זה לא קל.

steed
15-03-20, 21:31
כרגע, ההכרזה על המערכת הטובה ביותר, נראית לי מעט יומרנית (את עמוד ענן היו שוחטים פה על דברים קטנים בהרבה).
הקהילה התנהגה בעדינות כלפי עמוד ענן לאורך הרבה זמן, ובצדק.

אבל זה פייק ניוז. :p
ההכרזה שלנו היתה ממוקדת במפות החדשות:

גם כאן עוד לא הגענו לסוף השיפורים, במפה באתר ובאפליקציה, בעזרתכם!

yovavz
15-03-20, 21:40
נסיתי להגדיר מסלול (לקראת פסח) ונתקלתי בבעיות (באזור הצומת של 171 ו10) שלא הצלחתי להתגבר
יתכן ומדובר בנתקים שיש בשכבת השבילים שמקורה בעריכה לקויה ב-OpenStreetMaps (לא בעיה שנוצרה בשל הממשק של Israel Hiking)
במצב שהמסלול מסרב 'לרוץ' על גבי השביל בנקודה מסויימת או בחיבור שבילים, צריך להשתמש בסימון של קווים ישרים במקום באופציה של ניווט רגלי/רכוב ולגשר על הנתק. אחרי הגישור אפשר לחזור לתכנון ניווט רגלי/רכוב ולהמשיך לרוץ על השבילים.

steed
15-03-20, 21:48
וואו אתה צודק. אם כך אני רוצה להגיד שזה מה זה מבלבל. אם אני לא טועה זה היה דלוק גם בברירת המחדל.
אתם צריכים להקדיש הרבה מחשבה איך לא לבלבל את המשתמש. UX זה לא קל.

מסכים ב-100 אחוז בעניין המורכבות של ממשק המשתמש.
אחרי התחבטויות רבות החלטנו להציג הודעה למשתמש. נסה להציג מחדש את השכבה השקופה ותראה.

steed
15-03-20, 21:55
הלחצנים גוזלים מקום יקר על המסך. אפשר לקחת דוגמא מאורוקס ולהעלים אותם כשהם לא בשימוש.

הלחצנים גם לדעתי רובם מיותרים- לפחות בזמן שלא נוגעים במסך

++1
בזמן ניווט, רוב זמן השימוש, כל הכפתורים מיותרים.
תלמדו מ Oruxmaps (ועמוד ענן).

מקשיבים לכם.
פתחתי קריאה (https://github.com/IsraelHikingMap/Site/issues/1180) בשמכם.

steed
15-03-20, 22:16
נסיתי להגדיר מסלול (לקראת פסח) ונתקלתי בבעיות (באזור הצומת של 171 ו10) שלא הצלחתי להתגבר.
יתכן ומדובר בנתקים שיש בשכבת השבילים שמקורה בעריכה לקויה ב-OpenStreetMaps (לא בעיה שנוצרה בשל הממשק של Israel Hiking)
במצב שהמסלול מסרב 'לרוץ' על גבי השביל בנקודה מסויימת או בחיבור שבילים, צריך להשתמש בסימון של קווים ישרים במקום באופציה של ניווט רגלי/רכוב ולגשר על הנתק. אחרי הגישור אפשר לחזור לתכנון ניווט רגלי/רכוב ולהמשיך לרוץ על השבילים.

באיזור כביש 10 יש לא מעט נתקים אמיתיים - דרכי עפר שהיו מחוברות בעבר לכביש ונחסמו על ידי הצבא ו/או בזמן שיפוץ הכביש.
אם אתה חושב שבשטח יש מעבר, שלח צילום מסך של המקום, או את שורת הכתובת באתר, ואבדוק את המיפוי.

לדוגמה, מצפון לתצפית הר חורשה:

127881

אחד היתרונות של המפות החדשות הוא שאתה יכול לעשות זום-אין ולראות מה קורה שם:

127882

הכנסתי את קנה המידה לצילום המסך לשם התרשמות.
רווח של 50 מטר הוא מילימטר אחד על גבי מפה 1:50,000

zivo
15-03-20, 22:32
באיזור כביש 10 יש לא מעט נתקים אמיתיים - דרכי עפר שהיו מחוברות בעבר לכביש ונחסמו על ידי הצבא ו/או בזמן שיפוץ הכביש.
אם אתה חושב שבשטח יש מעבר, שלח צילום מסך של המקום, או את שורת הכתובת באתר, ואבדוק את המיפוי.

לדוגמה, מצפון לתצפית הר חורשה:

127881

אחד היתרונות של המפות החדשות הוא שאתה יכול לעשות זום-אין ולראות מה קורה שם:

127882

הכנסתי את קנה המידה לצילום המסך לשם התרשמות.
רווח של 50 מטר הוא מילימטר אחד על גבי מפה 1:50,000

תנסה לעשות מסלול מצפון לדרום על כביש 10 באזור הר חריף (המפגש עם 171).

asafk
15-03-20, 22:35
הזדמן לי אתמול להשוות את כלי המפה השונים שיש לי תחת היד לאותו תא שטח.
עשיתי עכשיו צילומי מסך.
יש הבדלים ברורים.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/bd1e99967270aa48912a5e0a26a7781f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/17f763120601f9b2b986d27d3c33b0ba.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/b70db7a9778936cb70d7250d4e854123.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/8a5871cfb906f056b4bf3c7e47a73075.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/67347ca297278354b13d708516667fbf.jpg

leornevo
15-03-20, 22:50

מפות סמ"ש של כל הארץ, מעודכנות להבוקר
זום בלתי מוגבל בלי לאבד חדות
מודל תלת מימדי של בניינים לניווט עירוני
תגיות טקסט שמתיישרות עם סיבוב המפה
הצללה מסתובבת שמבדילה בין הר לעמק במבט ראשון
מפות און-ליין חינם ללא הגבלת זמן
מפות אוף-ליין של כל ישראל בעדכון מהיר בלחיצת כפתור (בתשלום)

ברשת: https://israelhiking.osm.org.il
(https://israelhiking.osm.org.il/?fbclid=IwAR2ZPwSsuNVKX0xXGyTgiq49JXBp8Y HcG7R9KQz0LFCqQuuhsnn0rVsJVa0)
באנדרואיד:
https://play.google.com/store/apps/details?id=il.org.osm.israelhiking (https://play.google.com/store/apps/details?id=il.org.osm.israelhiking&fbclid=IwAR2AtjsNBLhgrGmhlWYsoU5skdeBtFO OwEft42qIWwU62BKvbhjDbVy6dko)

וממחר גם באייפון:
https://apps.apple.com/us/app/israel-hiking-map/id1451300509

127840 (https://apps.apple.com/us/app/israel-hiking-map/id1451300509?fbclid=IwAR3C8_F45qbTxA2BGo Als3PMU2IoE9c2ILc-VuJFmEGBXit-DK4WMebQtS4)

ב[הבעייה היחידה שזו עיסקת חבילה - מפות עם אפליקציה אחת בלבד שתומכת בה , ומפות כשלעצמן זה חושוב אבל לי כנווט יותר חשובים יכולות התוכנה והאפליקציה והשימושיות ( למשל על סמח המפות האלו בעצמן לא אוכל לקבל אישורי טיולי ממשרד החינוך ומהצבא - כי אין עליהן את מספרי השבילים סמ"ש - לאור - מדריך שטח

assafy
15-03-20, 23:08
הזדמן לי אתמול להשוות את כלי המפה השונים שיש לי תחת היד לאותו תא שטח.
עשיתי עכשיו צילומי מסך.
יש הבדלים ברורים.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/bd1e99967270aa48912a5e0a26a7781f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/17f763120601f9b2b986d27d3c33b0ba.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/b70db7a9778936cb70d7250d4e854123.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/8a5871cfb906f056b4bf3c7e47a73075.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/67347ca297278354b13d708516667fbf.jpgלשם ההוגנות צריך לשים גם עוד אופציות גם אם הן בתשלום (ובטיולים שלנו לא נצא בלי מפות אופליין)
ושים לב לניקיון בממשק המשתמש.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/f86188e8dbe2ad0b3ea4e1e4061c17bf.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/7948b83a11d28ce8ae0e699f9ef092a9.jpg

asafk
15-03-20, 23:24
את האחרונה חיפשתי כדי להראות כמה מעצבן זה בכל השאר שקווי הגובה... כתובים הפוך!

אסף.

גיא
15-03-20, 23:28
שאלה

אני מתנסה בתכנה שלכם באייפון ( לא היה עדכון היום )

בכל מררה, מבצע חיפוש של מקום. (גב סמדר.. נאות סמדר) יש התאמה. זה פותח דף חדש עם פרטי המקום.

איך אני מקפיץ לשם את המפה ? לא הצלחתי להבין.

yovavz
15-03-20, 23:31
ב[הבעייה היחידה שזו עיסקת חבילה - מפות עם אפליקציה אחת בלבד שתומכת בה , ומפות כשלעצמן זה חושוב אבל לי כנווט יותר חשובים יכולות התוכנה והאפליקציה והשימושיות ( למשל על סמח המפות האלו בעצמן לא אוכל לקבל אישורי טיולי ממשרד החינוך ומהצבא - כי אין עליהן את מספרי השבילים סמ"ש - לאור - מדריך שטחלמעשה, אתה מבקש ממנו שישנה את מודל התמחור שלו וימכור מפות שמתאימות לאפליקציות צד ג'?
יש עם זה 2 בעיות:
1. מפות ווקטוריות (כמו המפות החדשות של Israel Hiking) לשטח נתמכות היום ע"י מעט מאוד אפליקציות וכדי שהן יתאימו נדרש תכנות מחדש של חלקים נרחבים באפליקציות הללו (שעובדות בד"כ על סוג אחר של מפות (Raster Tiles Cache).
2. אם המפתחים של Israel Hiking החליטו ללכת על פתרון תמחירי שכזה, מן הראוי שתנסה לשכנע אותם מדוע פתרון אחר ישתלם להם יותר - עצם זה שאתה (או אני) רוצים פתרון אחר, לא יכניס להם כסף לחשבון הבנק...
מלבד זאת, הם יצרו בעבר וממשיכים ליצור מפות רקע המתאימות לתוכנות אחרות כמו אורוקס ואופרואוד בחינם - פשוט לא בפורמט החדש
לגבי מספרי השבילים במפות - למיטב ידיעתי הם קיימים היום רק במפות הסמ"ש של החברה להגנת הטבע ובממשק של מוקד טבע (שאגב, כל אחד יכול לאתר שם מספרי שבילים - זה פשוט מאוד לא נוח).
אף אפליקציית ניווט (עד כמה שאני יודע) לא נותנת לך את המספרים של השבילים.
השבילים של Israel Hiking מגיעים מהעריכות שמבצעים מתנדבים בבסיס המידע של Open Street Map ואם אף אחד לא הכניס שם את מספר השביל, הוא פשוט לא יהיה שם...
אולי ההצעה לשיפור בנושא הזה יכולה להיות בדיקה של מבנה הנתונים והיכולת להוסיף את מספרי השבילים...
יתכן ויש פה בעיה של זכויות יוצרים, אבל מצד שני זה מידע שנדרש ע"י הרשויות ולכן הוא צריך להיות חופשי לשימוש.

yovavz
15-03-20, 23:36
שאלה

אני מתנסה בתכנה שלכם באייפון ( לא היה עדכון היום )

בכל מררה, מבצע חיפוש של מקום. (גב סמדר.. נאות סמדר) יש התאמה. זה פותח דף חדש עם פרטי המקום.

איך אני מקפיץ לשם את המפה ? לא הצלחתי להבין.

Sent from my iPhone using Tapatalkבאנדרואיד, אם לוחצים על כפתור Back, החלון נסגר והמפה מתמקדת לנקודה.
היה יותר ברור אם היה X לסגירה של החלון [emoji846]

גיא
15-03-20, 23:41
באנדרואיד, אם לוחצים על כפתור Back, החלון נסגר והמפה מתמקדת לנקודה.
היה יותר ברור אם היה X לסגירה של החלון [emoji846]

יש !

איקס והוא עובד. תודה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200315/eeea76ffec6205dcc045a2221800c984.jpg

steed
16-03-20, 07:38
ההודעה נערכה. גיא כבר קיבל תשובה.

ד ו ר ו ן
16-03-20, 09:40
למה אני לא מצליח לראות את המפות באיכות הטובה בלי להוריד מלא לטלפון?

כפתור ״לך לתחילת מסלול״?
בהעלאת מסלול, התצוגה לא קופצת לתיחום של המסלול, ואני צריך לחפש אותו בארץ.. ?

zivo
16-03-20, 22:26
מסלול שנוצר באתר Israel Hiking ונשמר מקומית, אם מעלים אותו לעמוד ענן, מתקבל מסלול באורך 0 ולא רואים את המסלול.
אני מנחש שזה בעיה באחד בתגים בתוך ה XML, לא הספקתי לצלול ולהבין.
דרך אגב, הקובץ כן נטען (אם כי מוזר) לאורוקסמפס בנייד

erezgur
16-03-20, 22:57
מסלול שנוצר באתר Israel Hiking ונשמר מקומית, אם מעלים אותו לעמוד ענן, מתקבל מסלול באורך 0 ולא רואים את המסלול.
אני מנחש שזה בעיה באחד בתגים בתוך ה XML, לא הספקתי לצלול ולהבין.
דרך אגב, הקובץ כן נטען (אם כי מוזר) לאורוקסמפס בניידבמקום לשמור רגיל (ציור של דיסקט), בחר באפשרות של save as (2 דיסקטים אחד אחרי השני) ואז single route gpx. זה אמור לעבוד.

נשלח מהנייד

zivo
16-03-20, 23:36
במקום לשמור רגיל (ציור של דיסקט), בחר באפשרות של save as (2 דיסקטים אחד אחרי השני) ואז single route gpx. זה אמור לעבוד.

נשלח מהנייד
כמעט :-)
זה לא עבד, אבל Single Track כבר עשה את העבודה.
יופי, להמשך ההכנות אפשר לחזור לתוכנה שעובדת.

steed
16-03-20, 23:47
למה אני לא מצליח לראות את המפות באיכות הטובה בלי להוריד מלא לטלפון?
אם תקנת את האפליקציה, לא צריכה להיות הורדה משמעותית כשפותחים אותה בפעם הראשונה. כל הקוד ירד עם האפליקציה ומה שנשאר להוריד זה המידע הווקטורי הרזה.

אם מדובר על פתיחת האתר בטלפון, אז בפעם הראשונה יורד הקוד שמאפשר את כל הפעולות שנעשות בטלפון, כולל הטיפול במפות הווקטוריות ההצללה הדינמית ועוד.

כפתור ״לך לתחילת מסלול״?
בהעלאת מסלול, התצוגה לא קופצת לתיחום של המסלול, ואני צריך לחפש אותו בארץ.. ?

בפתיחה של מסלול, המפה מתמרכזת להצגת המסלול בצורה מייטבית על המסך.
אולי בטעות המעקב אחרי מיקום ה GPS היה פעיל בזמן שפתחת את המסלול?
במקרה שכזה המפה תציג לרגע את המסלול ותשוב להציג את מיקומך.

בנוסף, בכל שלב אפשר לפתוח את המסלול הרצוי מתפריט השכבות ולהתמרכז אליו בעזרת התפריט המתקדם - שלוש הנקודות מימין למטה.
התפריט המתקדם מופיע אחרי שמפעילים את האפשרויות המתקדמות, מתוך הפרופיל האישי.

steed
17-03-20, 09:59
תנסה לעשות מסלול מצפון לדרום על כביש 10 באזור הר חריף (המפגש עם 171).
כעושים זום-אין לצומת רואים שכביש 10 חסום לכל הכיוונים

127896

127899

בהנחה שהשערים יפתחו בחג, אפשר לתכנן את המסלול כרגיל עד הצומת, לעבור את השערים במצב "קווים ישרים", ולחזור לתכנן את המשך המסלול במצב "ניווט 4x4".

127897

127898

zivo
17-03-20, 10:16
מה השוני בין הצומת הזו, לבין הכניסה לכביש 10 ליד עזוז?
דפקטו בשטח, הם נפתחים ונסגרים לפי אותם הכללים.
אז גם המפה צריכה להתנהג אותו הדבר.

ד ו ר ו ן
17-03-20, 10:22
הצבעים במפה הזו (אין שם למפה..) בלתי אפשריים לשימוש.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/1f7e9cc8a6c295dd2ccddd607e5eafa0.jpg

בנוסף,
משהו לא ברור בממשק,
כשאני פותח באונליין מפת ישראלהייקינג, אני מקבל את התוצאה הבאה:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/1a1312e2b0baf424b7b50a7cf4dc1443.jpg

רק כשהורדתי את המפה באופליין קיבלתי את המפה הטופוגרפית שרואים בתצוגה המקדימה, האם באונליין אין את המפה המפורטת?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/900f5b9a531bc40547ba6072b732d794.jpg

ד ו ר ו ן
17-03-20, 10:26
מפת ישראל הייקינג והמהירות תגובה והממשק משתמש באמת מהירים יותר ונוחים מעמוד-ענן, אבל כמו ש-PW ציין, יש פערי מיפוי לא ברורים.

למשל סימון שמורות טבע, מה המקור?
כי חסרות שמורות מוכרזות.
דוגמא משמורת חולות משאבים:

מפת סמ״ש:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/e8837e5bcb81a4aa09d508df7e7235e2.jpg

אופרואד:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/9fc001df2a307938f68d723617e4c3b4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

erezgur
17-03-20, 10:35
דורון,
אתה מסתכל על תוכנת אופרוד שלמיטב ידיעתי לא עושה שימוש במפות ישראל הייקינג. נגמר שיתוף הפעולה ביניהם. יש אפשרות עקיפה שם להשתמש במפות שהורדת לאורוקס למשל.
בדוק גם עם היישום Israel hiking או באתר את מפות האונליין של ישראל הייקינג.

נשלח מהנייד

steed
17-03-20, 11:20
הצבעים במפה הזו (אין שם למפה..) בלתי אפשריים לשימוש.
תודה על הביקורת הבונה, אבל אלו לא צילומי מסך של האפליקציה שלנו. נדמה לי שהשתמשת ב Off-Road.

באפליקציה של Israel Hiking אתה צריך לראות את זה, באונליין ובאופליין:

127900

127901

zivo
17-03-20, 11:20
ארז,
אתה כנראה צודק, אבל כל נושא הופעת הפרטים, ומה רואים באיזה זום, פשוט לא נוח.
ניסיתי לבדוק אם אתה צודק (במובייל).
אורך הזמן שזה לוקח לנוע ולהתמצא על המפה (תוסיף את שטח המסך היעיל בגלל כל כמות הכפתורים), זה פשוט רחוק מלהיות מוצר שמיש.

steed
17-03-20, 11:35
דורון,
אתה מסתכל על תוכנת אופרוד שלמיטב ידיעתי לא עושה שימוש במפות ישראל הייקינג. נגמר שיתוף הפעולה ביניהם.

ארז צודק. אופ-רואד מייצרים מפות רסטר משל עצמם בהתבסס על המיפוי ב OSM והקוד שאנחנו כתבנו ב Israel Hiking.
לפי מה שאתה מראה, המפות האלו לא מעודכנות.

כך זה נראה בישראל הייקינג
https://israelhiking.osm.org.il/map/14.00/31/34.7275 (https://israelhiking.osm.org.il/map/14.00/31/34.7275)

127902

alto
17-03-20, 11:36
ארז,
אתה כנראה צודק, אבל כל נושא הופעת הפרטים, ומה רואים באיזה זום, פשוט לא נוח.
ניסיתי לבדוק אם אתה צודק (במובייל).
אורך הזמן שזה לוקח לנוע ולהתמצא על המפה (תוסיף את שטח המסך היעיל בגלל כל כמות הכפתורים), זה פשוט רחוק מלהיות מוצר שמיש.מצטרף לדעה, כתבתי את זה כבר בשרשור, כרגע המפה חסרת ערך לניווט רכוב (גם רגלית לא באמת שמישה)
ככה נראית המפה עם שני ק"מ בלבד לרוחב באזור גב חולית.
לא באמת רואים פה משהו.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/76489e6a90fe34c36830a0b57b45de96.jpg

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-03-20, 11:57
דורון,
אתה מסתכל על תוכנת אופרוד
יותר מידי אפליקציות ניווט המכשיר אחד..אכן לא הנכונה.

מה שמחזיר את השאלה לגבי הורדה למכשיר לשימוש אופליין, איך?

steed
17-03-20, 12:09
מצטרף לדעה, כתבתי את זה כבר בשרשור, כרגע המפה חסרת ערך לניווט רכוב (גם רגלית לא באמת שמישה)
ככה נראית המפה עם שני ק"מ בלבד לרוחב באזור גב חולית.
לא באמת רואים פה משהו.

רוחב המסך בצילום המסך ששלחת הוא 10 ק"מ.

127903

כך נראה איזור גב חולית כשרוחב המסך הוא 2 ק"מ

127904

assafy
17-03-20, 12:13
מקשיבים לכם.
פתחתי קריאה (https://github.com/IsraelHikingMap/Site/issues/1180) בשמכם.

קראתי את התשובות של חברך הראל ולצערי לא באמת מקשיבים לנו.
אני יכול להבין תגובה של מישהו שאומר שזה לא עבודת יומו העיקרית ושייקח לו זמן לשפר, אבל יש כאן תגובה של מישהו שבטוח שהצדק רק איתו ולא משנה מה המשתמשים אומרים (ואומרים לו את זה הרבה אנשים).
ההפניה שלי לאורוקס היתה רק בגלל הדימיון של מיקום הלחצנים בצדדים, זו לא האפליקציה המועדפת עלי.
כל פיתרון קביל כל עוד מאפשרים מבט נקי למפה בלי עומס לחצנים כשעוד כפי שציינת בעצמך מסך הטלפון הוא צר וארוך אז מיקום הלחצנים בצדדים הרבה יותר גרוע מאשר למשל ריכוז שלהם למעלה או למטה. גם העיצוב הגרפי של הלחצנים מוזר עם המסגרת הלבנה הגדולה שמסבבים להם.
לא ברורה לי ההערה שהצגת המפה היא לא הדבר החשוב באפליקציה. בתור משתמש מה שחשוב לי זה לבהות בכפתור החלפת השפה?

steed
17-03-20, 12:18
מה שמחזיר את השאלה לגבי הורדה למכשיר לשימוש אופליין, איך?

מפות האופליין החדשות זמינות ברכישה של מנוי בעלות של 99 ש"ח לשנה.
הרכישה מתבצעת על ידי לחיצה על "הורידו מפות לשימוש לא מקוון" ממסך השכבות.
לאחר ביצוע הרכישה לוחצים שוב על הכפתור והמפות המעודכנות יורדות למכשיר.
כך ניתן גם לעדכן את המפות מתי שרוצים.

גיא
17-03-20, 12:25
סטיד ( יש לך שם ? )

תוכל לומר להראל שאת כפתורי העריכה למשל. אפשר להסתיר בזמן שיש ניווט פעיל.
שאת כפתורי ניווט אפשר להסתיר בזמן ששיש עריכה פעילה וכן הלאה

נכון לעכשיו. באמת בלי רצון לפגוע.
האפליקציה הזאת נורא מסןבכת לי. יותר מידי כפתורים. יותר מידי מידע. צבעים בעייתיים. בשביל לעבוד איתה. צריך להתרגל מחדש למליון דברים .. ותכלס. למה לי ? יש לי וייז לכביש ואופרואוד שמאד נוח לטעון אליה מסלולים ועמוד ענן שמאד נחמד שיש את מקודות העניין הכחולות שלה לשטח. ואפילו טו נאב לגיבוי ...

אז יש לכם ייתרון בעורך מסלולים און ליין ובמפות שאומרים לי שהן מאד מתוחכמות ( למרות שאני לא מבין על מה המהומה ואתה יכול להתיחס אלי כהדיוט שבאמת לא מבין מה השתנה ... ואני מדריך ניווט ספורטיבי מוסמך מוינגייט מאז שנות ה 80 .. טיפה מכיר מפה מה היא. ) כדי למשוך אותנו לעבור מהרגיל המוכר הידוע .. צריך להיות לנו נוח. אחרת למה לי לקנות עוד תכנה ועוד מפות כשכבר קניתי בעבר כמה שעובדות לי ?

הראל נורא נעלב מההשוואה לאורוקס. ואני אישית פחות אוהב את אורוקס ... אבל הוא צריך להקשיב למי שמשתמש ולא לעצמו כשהוא ׳יודע מה טוב בשבילנו׳...

ד ו ר ו ן
17-03-20, 12:37
מפות האופליין החדשות זמינות ברכישה של מנוי בעלות של 99 ש"ח לשנה.
הרכישה מתבצעת על ידי לחיצה על "הורידו מפות לשימוש לא מקוון" ממסך השכבות.
לאחר ביצוע הרכישה לוחצים שוב על הכפתור והמפות המעודכנות יורדות למכשיר.
כך ניתן גם לעדכן את המפות מתי שרוצים.

זה מה שאני רואה;
אין שם אופציה כזו.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/d044b8435734a2a8af68e1fe7b1dfb6e.jpg

steed
17-03-20, 12:50
זה מה שאני רואה;
אין שם אופציה כזו.

יכול להיות שאתה משתמש אייפון?
יש עיכוב בשחרור האפליקציה שאינו תלוי בנו.

alto
17-03-20, 13:51
קראתי את התשובות של חברך הראל ולצערי לא באמת מקשיבים לנו.
אני יכול להבין תגובה של מישהו שאומר שזה לא עבודת יומו העיקרית ושייקח לו זמן לשפר, אבל יש כאן תגובה של מישהו שבטוח שהצדק רק איתו ולא משנה מה המשתמשים אומרים (ואומרים לו את זה הרבה אנשים).
ההפניה שלי לאורוקס היתה רק בגלל הדימיון של מיקום הלחצנים בצדדים, זו לא האפליקציה המועדפת עלי.
כל פיתרון קביל כל עוד מאפשרים מבט נקי למפה בלי עומס לחצנים כשעוד כפי שציינת בעצמך מסך הטלפון הוא צר וארוך אז מיקום הלחצנים בצדדים הרבה יותר גרוע מאשר למשל ריכוז שלהם למעלה או למטה. גם העיצוב הגרפי של הלחצנים מוזר עם המסגרת הלבנה הגדולה שמסבבים להם.
לא ברורה לי ההערה שהצגת המפה היא לא הדבר החשוב באפליקציה. בתור משתמש מה שחשוב לי זה לבהות בכפתור החלפת השפה?

steed
כאחד שגם מתעסק בפיתוח אפליקציות, ואפילו קרוב מאוד למה שאתם עושים (לא לדאוג - אני לא מתחרה :) )
תעשו טובה לעצמכם ותרחיקו את הבחור הזה מהמיקלדת ו/או כל מקום שלקוחות יכולים לראות.
מאמין שהוא מפתח טוב אבל זוועה בקשר עם לקוחות, התגובות שלו זה כבר מעבר לעוד פיצ'ר שתשפרו או לא, מישהו שמסביר שנדל"ן המפה הוא לא פקטור חשוב, לא מבין בשיט איפה הוא חי.

ד ו ר ו ן
17-03-20, 13:55

כן.. וציינתם שזה יהיה לפני יומיים..

nirs
17-03-20, 13:56
כן.. וציינתם שזה יהיה לפני יומיים..

+1

assafy
17-03-20, 15:22
steed
כאחד שגם מתעסק בפיתוח אפליקציות, ואפילו קרוב מאוד למה שאתם עושים (לא לדאוג - אני לא מתחרה :) )
תעשו טובה לעצמכם ותרחיקו את הבחור הזה מהמיקלדת ו/או כל מקום שלקוחות יכולים לראות.
מאמין שהוא מפתח טוב אבל זוועה בקשר עם לקוחות, התגובות שלו זה כבר מעבר לעוד פיצ'ר שתשפרו או לא, מישהו שמסביר שנדל"ן המפה הוא לא פקטור חשוב, לא מבין בשיט איפה הוא חי.

אם עכשיו מישהו יבוא וילחץ על הלינק לאישיו בגיטהאב, הוא לא יבין על מה אנחנו מדברים - הוא מחק את כל התגובות שלו מהשירשור שם...

steed
17-03-20, 16:47
אם עכשיו מישהו יבוא וילחץ על הלינק לאישיו בגיטהאב, הוא לא יבין על מה אנחנו מדברים - הוא מחק את כל התגובות שלו מהשירשור שם...
ואולי טוב שכך. :p

אני מאמין שהבנתי את הרצון להגדיל את הנראות של המפה בהנתן הצג המוגבל של המכשירים הניידים ואעשה כל שביכולתי למצוא פתרון עם שותפיי.

כמו שכתבת, UX זה לא קל.

גיא
17-03-20, 19:19
איפה מוצאים את ההגדרות המתקדמות ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/f33e2f16264c48b6a2b68025f876c52d.png

yovavz
17-03-20, 19:49
נסה ללחוץ על האייקון של המשתמש ולראות אם יש לך אפשרות לסמן שם את ההגדרות המתקדמותhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/a50dbcf37d88ec71d77f47f7d7782212.jpg

גיא
17-03-20, 21:26
סימנתי אותן. אבל איפה רואים אותן ?

yovavz
17-03-20, 22:05
[QUOTE=גיא;881971]סימנתי אותן. אבל איפה רואים אותן ?/QUOTE]
אה [emoji846] [emoji1751]
אז תגיד ככה...
אם אני מבין נכון, ההגדרות המתקדמות מתבטאות ביכולת להוסיף שכבות למפה ולשנות את הגדרות השכבות שהוספת בעבר.
לרוב המשתמשים זה כנראה לא ישנה הרבה.
צילומי מסך להדגמה:
ללא הגדרות מתקדמות:https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/aaa72c03567a2ef06a100a4232098a96.jpg
עם הגדרות מתקדמות:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/96ea01885a25c028765e2be95407ff2b.jpg

גיא
17-03-20, 22:12
זה בדיוק אותו דבר בשני המקרים

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/449a74b22b02a63be3f66ada41635bca.png

yovavz
17-03-20, 22:45
Steed,
אם כבר נגענו בזה, המפות שהוספתי פעם שמבוססות על Raster Tiles, כבר לא עובדות.
אני מניח שזה בשל החלפת מנוע התצוגה והתאמתו ל-Vector Tiles.
במידה וזו הסיבה, האם יש תוכניות לאפשר עבודה עם Raster Tiles באפליקציה בעתיד הקרוב?

ד ו ר ו ן
17-03-20, 22:58
מבחינתי אפליקציית ניווט תלויית תקשורת סלולר לא עוברת סף לצאת לשטח.

yovavz
17-03-20, 23:00
מבחינתי אפליקציית ניווט תלויית תקשורת סלולר לא עוברת סף לצאת לשטח.אתה יכול לקבל מפות Offline ברכישת מנוי שנתי...

ד ו ר ו ן
17-03-20, 23:02
אתה יכול לקבל מפות Offline ברכישת מנוי שנתי...

לא עובד לאייפון

גיא
17-03-20, 23:02
מבחינתי אפליקציית ניווט תלויית תקשורת סלולר לא עוברת סף לצאת לשטח.

מה זה קשור ?

עדכון האפליקציה הוא דרך תקשורת והחנות של אפל יש לה חוקים משלה .. זה לא אשמת המפתח.
וזה לא קשור במאומה לשטח.

לגבי המפות, קבלת תשובה. רוצה אופליין .. תשלם. ככה זה בכל אחת מהאפליקציות.

ד ו ר ו ן
18-03-20, 02:10
מה זה קשור ?

עדכון האפליקציה הוא דרך תקשורת והחנות של אפל יש לה חוקים משלה .. זה לא אשמת המפתח.
וזה לא קשור במאומה לשטח.

לגבי המפות, קבלת תשובה. רוצה אופליין .. תשלם. ככה זה בכל אחת מהאפליקציות.
א. אמרו שהאפליקציה מעודכנת ובדיעבד התברר שלא.
ב. אין אפשרות בתשלום לגרסא לאפל.
כלקוח זה לא מעניין אותי אחריות של מי, אלא התוצאה, וכרגע אין.
ג. ביקשו משוב, אז קיבלו. האפליקציה ברמה התיאורטית, מאד מעניינת, ועושה רושם טוב מאד, אבל עד שזה לא מאפשר אופליין, אז בעיניי האפליקציה לא רלוונטית.

erezgur
18-03-20, 08:39
גיא, דורון,
כל השרשור הזה מתייחס לחידוש של מוות וקטוריות. אם עדיין לא הגיע לאייפון זה אמור להגיע בקרוב מאד (לא תלוי במפתח כרגע אלא באפל). כל עוד לא קיים - אין טעם לוויכוח הזה.

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
18-03-20, 10:51
ארז,
זה לא ויכוח.
השרשור נפתח בהכרזה פומפוזית משהו, כנראה מוקדם מהצפוי.
ביקשו משוב, אז הנה.
שלא יובן אחרת, מבחינתי המעבר לווקטור הוא יתרון גדול מאד.
זו המהות של GIS ומפות ראסטר הן דינוזאור, ולהבדיל מרכבי שטח ״פשוטים וטובים״, אין בהן שום יתרון, במיוחד כשיש היום כלים לא רעים לסרוק ראסטר לווקטור.
האפליקציה הזו מבחינתי מתקנת המון באגים של עמוד-ענן כמו יכולת עריכה מסלול דרך האפליקציה, העלאת מסלול לאפליקציה שלא דרך תיווך באתר, ואיכות מפה מרשימה.
הכל טוב ויפה רק כשזה יהיה זמין כמיפוי באופליין.

גיא
18-03-20, 11:01
כנראה בצל משבר הקורונה והעובדה שהלכתי לישון ממש מאוחר אתמול .. רק עכשיו נפל לי האסימון .. לשאול.

האפליקציה שאני רואה באייפון ( שלא עודכנה עדיין ) שונה רק במפות ( ויזואלית כי המנוע לא מעניין אותי ) או שיש עוד הבדלים ?

steed
18-03-20, 23:26
האפליקציה שאני רואה באייפון ( שלא עודכנה עדיין ) שונה רק במפות ( ויזואלית כי המנוע לא מעניין אותי ) או שיש עוד הבדלים ?
השינוי העיקרי הוא במפות ואיך שניתן לצפות בהן באפליקציה.

אפשר לפתוח את האתר שלנו (https://israelhiking.osm.org.il) באייפון, באנדרואיד ובמחשב ולהתרשם מהמפות החדשות.

Snir
18-03-20, 23:37
בהצלחה, תחרות בריאה היא תמיד יתרון לנו הצרכנים.

שאלה - הסימון שבילים שמסומן במפה הוא על בסיס מידע של משתמשים מהשטח?

steed
19-03-20, 08:05
שאלה - הסימון שבילים שמסומן במפה הוא על בסיס מידע של משתמשים מהשטח?

כן. סימון השבילים נוצר עצמאית במסגרת "הוויקיפדיה הגיאוגרפית" של OpenStreetMap (https://www.openstreetmap.org/about). למעשה, כל התכסית במפה נוצרה ממידע שנאסף ויוצר ע"י משתמשים: מהקלטות GPS, תצלומי לווין חופשיים ומידע ששוחרר לציבור ע"י גופים מוסדיים.

האפליקציה גם מציעה אלגוריתם להוספת דרכים ושבילים. האלגוריתם מאפשר סריקה של הקלטת GPS שהועלתה לשרת וזיהוי אוטומטי של קטעים שלא מופעים במפה. המשתמש בוחר קטע שחסר, מסמן אם מדובר בשביל או דרך עפר והאם יש לו סימון שבילים. לאחר האישור, הקטע מצטרף לכל העדכונים שמתבצעים ע"י המשתמשים ויופיע בעדכון היומי הבא של המפה.

zivo
19-03-20, 09:27
בשמורות, יש חשיבות לאמינות ודיוק של סימון שבילים וגבולות שמורה.
יש לי מפת סימון שבילים סרוקה, שאני משתמש על Oruxmaps ,ובנוסף יש לי עמוד ענן.
מספר פעמים, הי לי וויכוחים עם פקחים, וזה הציל אותי.
שאני נוסע על שביל מסומן אני חייב לסמוך על הסימון.
אני אומר את זה, מפני שטענתי לעמוד ענן, מסלולים שהכנתי באתר החדש (של ישראלהיקינג) , ואכן במס' מקומות יש בעיה של אי תאימות בין הסימון שבילים.

גבולות שמורה וסימון שבילים, חייבים!!! להגיע ממקור רשמי ולא יכולים להיות מבוססי קהילה.

נדב42
19-03-20, 10:28
כן. סימון השבילים נוצר עצמאית במסגרת "הוויקיפדיה הגיאוגרפית" של OpenStreetMap (https://www.openstreetmap.org/about). למעשה, כל התכסית במפה נוצרה ממידע שנאסף ויוצר ע"י משתמשים: מהקלטות GPS, תצלומי לווין חופשיים ומידע ששוחרר לציבור ע"י גופים מוסדיים.

האפליקציה גם מציעה אלגוריתם להוספת דרכים ושבילים. האלגוריתם מאפשר סריקה של הקלטת GPS שהועלתה לשרת וזיהוי אוטומטי של קטעים שלא מופעים במפה. המשתמש בוחר קטע שחסר, מסמן אם מדובר בשביל או דרך עפר והאם יש לו סימון שבילים. לאחר האישור, הקטע מצטרף לכל העדכונים שמתבצעים ע"י המשתמשים ויופיע בעדכון היומי הבא של המפה.ואז אתה מגיע לכאן ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200319/c2649879d197604add397ae2bdb6c238.jpg

yovavz
19-03-20, 10:41
בשמורות, יש חשיבות לאמינות ודיוק של סימון שבילים וגבולות שמורה.
יש לי מפת סימון שבילים סרוקה, שאני משתמש על Oruxmaps ,ובנוסף יש לי עמוד ענן.
...
גבולות שמורה וסימון שבילים, חייבים!!! להגיע ממקור רשמי ולא יכולים להיות מבוססי קהילה.אתה צודק
עכשיו, יש רק בעיה קטנה - לחייב את ה'מקור המוסמך' לספק לציבור את המידע בפורמט דיגיטלי (ווקטורי) 24/7 בחינם, כמתחייב עלפי הדין והצדק.
עד שזה קורה, אני מעדיף את מה שיש.

zivo
19-03-20, 11:20
בגדול,
אני מסכים אם הדרישה של זמינות, ובכלל תנסה למצוא באתר של הרשות, מפות סדורות של השמורות.
אבל מה 24*7 קשור לדיון הזה?

yovavz
20-03-20, 07:43
אבל מה 24*7 קשור לדיון הזה?
https://data.gov.il/
https://data.gov.il/about
פה צריכים להיות הקבצים זמינים לציבור על פי החלטות הממשלה.
המידע באתר זמין 24/7 ומתעדכן ע"י הגופים האחראים באופן סדיר (תקופתי או על בסיס שינויים).
דוגמאות לשכבות מידע גאוגרפיות (פורמט דיגיטלי ווקטורי) המפורסמות שם:

https://data.gov.il/dataset?q=Gis&sort=metadata_created+desc

גיא
29-03-20, 12:40
בשעה טובה. הגיע העדכון לאייפון

ד ו ר ו ן
29-03-20, 18:29
בשעה טובה. הגיע העדכון לאייפון
הרזולוציה ופרוט נקודות עניין מתחת לטווח 100מ לא משהו.
[emoji41]

boaz avrahami
29-03-20, 18:48
הרזולוציה ופרוט נקודות עניין מתחת לטווח 100מ לא משהו.
[emoji41]

מזתומרת?
תצרף צילום מסך.
אני לא שותף כרגע לרושם הזה.
אצלי נראה מצויין

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
29-03-20, 19:02
אצלי זה נהדר. רק שהמפות לא מדוייקות בכלל ולא מצליח לעדכן נקודה שמצאתי בשטח מעל 209 מטר הצידה מאיפה שהיא מסומנת.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200329/071747e4f0bbf6ae57b226d37d08adce.png

erezgur
29-03-20, 19:18
בועז,
לדעתי הייתה כאן עקיצה לגבי הטיולים והיציאה לשטח עם מגבלת ה-100מ' מהביית ...
דורון סבלנות. יש שמועות שעד מפגש גיפולוג בדצמבר יהיה ניתן כבר לטייל קצת...

yovavz
29-03-20, 19:30
אצלי זה נהדר. רק שהמפות לא מדוייקות בכלל ולא מצליח לעדכן נקודה שמצאתי בשטח מעל 209 מטר הצידה מאיפה שהיא מסומנת.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200329/071747e4f0bbf6ae57b226d37d08adce.png

Sent from my iPhone using Tapatalkגם ב-Offroad ובעמוד ענן הנק' לא מסומנת היכן שאתה הלכת בדיוק
בעמוד ענן יש שלל נקודות לבריכת מעיין
במילים אחרות, זו בעיית Data של Open Street Map ולא אי דיוק של האפליקציהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200329/bf973b3e1135983f96a601baa614097e.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200329/1fac0d2a1ecabd55a6440c30041aabe1.jpg

ד ו ר ו ן
29-03-20, 20:47
גם ב-Offroad ובעמוד ענן הנק' לא מסומנת היכן שאתה הלכת בדיוק
בעמוד ענן יש שלל נקודות לבריכת מעיין
במילים אחרות, זו בעיית Data של Open Street Map ולא אי דיוק של האפליקציהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200329/bf973b3e1135983f96a601baa614097e.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200329/1fac0d2a1ecabd55a6440c30041aabe1.jpg

חריגות של עשרות מטרים לאותה הישות מבטאות את הסטייה של המכשירים השונים ששימשו לדקירת הנקודה.

שגיאות גדולות יותר זה כבר הרבה אופציות לסיבה.

גיא
29-03-20, 20:50
זה וואחאד סטיה של המכשירים האלו ..

ד ו ר ו ן
29-03-20, 21:43
זה וואחאד סטיה של המכשירים האלו ..

שלום לך נחמה..

ולכל החולמים שהטלפון שלהם מדויק על המטר.

20מ סטטיסטי זה טוב מאד בשביל טלפון שלא על נקודה שאינה מוגדרת.

ד ו ר ו ן
29-03-20, 21:45
בועז,
לדעתי הייתה כאן עקיצה לגבי הטיולים והיציאה לשטח עם מגבלת ה-100מ' מהביית ...
דורון סבלנות. יש שמועות שעד מפגש גיפולוג בדצמבר יהיה ניתן כבר לטייל קצת...
בול..

גיא
29-03-20, 22:02
שלום לך נחמה..

ולכל החולמים שהטלפון שלהם מדויק על המטר.

20מ סטטיסטי זה טוב מאד בשביל טלפון שלא על נקודה שאינה מוגדרת.

דורון.

המעיין נמצא 200 מטר מאיפה שהנק במפות.
שמתי לב עכשיו שגם בעמוד ענן ( שאני מחרים לאחרונה ) תיקנו.

כנראה הם לוקחים את המיקום מאותו מקור שגוי.

ד ו ר ו ן
29-03-20, 23:45
דורון.
המעיין נמצא 200 מטר מאיפה שהנק במפות.
שמתי לב עכשיו שגם בעמוד ענן ( שאני מחרים לאחרונה ) תיקנו.
כנראה הם לוקחים את המיקום מאותו מקור שגוי.
200מ סטייה אופייני בהמרת רשתות במעבר בין ישראל חדשה-ישנה ו/או UTM+סטיית מכשיר.

תוסיף שלא בהכרח הדקירה בוצעה על אותה מפה, והנה הסבר פשוט למה זה באופסייד ככ גדול.
אהה,
וגם אנשים שלא יודעים לדקור.

yovavz
30-03-20, 10:34
סטיית המרה לא מדוייקת היא בד"כ ברמת עשרות מטרים - אאל"ט כ-70 מטרים באזור המרכז - מניח שתלוי בעיקר במרחק הנק' מהמרידיאן המרכזי של הרשת - ככל שמתרחקים, הסטייה גדלה, כשהמרידיאן המרכזי עובר פחות או יותר דרך ירושלים (צפון-דרום).
מעבר לכך, אני חושב שהתכנות הישראליות לוקחות בחשבון המרה מדוייקת (7 פרמטרים) בין מערכות מבוססות WGS84 ל-GRS80 (רשת ישראל החדשה).
מיקום בריכת המעיין מודגש ע"י קו הערוץ הטופוגרפי ומי ש'נועץ' את הנקודה ידנית - יכול לראות בבירור את מיקומה ביחס לעיקול בערוץ ולהמנע משגיאה גסה כ"כ כמו שמופיעה שם.
מקבץ הנקודות בעמוד ענן ממערב לעיקול יכול להעיד על דיוק הדגימה של המכשיר. ממה שאני מכיר, סטייה של 200 מטרים היא מאוד גדולה גם ביחס לדיוק המכשיר (במיוחד באזור שיש בו צפיפות גדולה של תאים סלולריים, שבו ה-AGPS יעיל יותר בשטח פתוח) - אולי יש באזור הפרעה ספציפית כתוצאה משיבוש החזרים כזה או אחר

steed
30-03-20, 11:15
גיא,

נראה לי שהמעיין שאליו הגעת במעלה הנחל הוא "מעיין התאנה" ולא "עין אחוזה".

כך לפחות זה נראה על פי מפת מסלול נחל אחוזה באתר "טבע ונופים בישראל" (https://inature.info/wiki/%D7%A0%D7%97%D7%9C_%D7%90%D7%97%D7%95%D7 %96%D7%94), אתר אמין מאד בעייני.

https://inature.info/w/images/thumb/a/af/Wadi_ahuza.gif/480px-Wadi_ahuza.gif

עמית מנדלסון השתתף גם בהכנת סקר הטבע העירוני של חיפה (http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/NatureBiodiversity/UrbanNature/Documents/nature-site-cards/Haifa-nature-site-cards2.pdf).
כך נראית תמונת עין אחוזה מתוך הסקר הזה:
128224

גיא
30-03-20, 20:12
ייתכן אתה צודק.
תרני אלךצלבדוק בהקדם שוב.

תודה על ההתיחסות.

steed
30-03-20, 20:43
בהזדמנות זו קיבלתי מעמית מנדלסון מספר תמונות שהוא צלם ב 2012 והעלתי אותן לאתר ולאפליקציה.

הנקודות המעודכנות: עין אחוזה (https://israelhiking.osm.org.il/poi/OSM/node_7346071785?language=he), בריכת מעיין התאנה (https://israelhiking.osm.org.il/poi/OSM/node_7346054785?language=he)

גיא,
אם יהיו לך תמונות מעודכנות תוכל לעדכן באפליקציה או באתר (שים לב שיש לך רשת) או לשלוח לי לעידכון.

גיא
30-03-20, 21:11
בהזדמנות זו קיבלתי מעמית מנדלסון מספר תמונות שהוא צלם ב 2012 והעלתי אותן לאתר ולאפליקציה.

הנקודות המעודכנות: עין אחוזה (https://israelhiking.osm.org.il/poi/OSM/node_7346071785?language=he), בריכת מעיין התאנה (https://israelhiking.osm.org.il/poi/OSM/node_7346054785?language=he)

גיא,
אם יהיו לך תמונות מעודכנות תוכל לעדכן באפליקציה או באתר (שים לב שיש לך רשת) או לשלוח לי לעידכון.

הם נראים יותר טוב היום. ( שלשום )
לפחות אחד מהם ;)

אנסה לעדכן.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200330/587bfefd4df696da60cc27263f0c59cf.plist
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200330/fabb53fea57f31ebda3e7e12df305675.plist
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200330/f2eab93e7a8d82c8ede8ebc6d19b6588.jpg

זה אגב מה שראה האייפון בצילום שמעל לעין תאנים
( השני בפוסט הזה )

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200330/620c1f992c6249cff1e68e73736fff9d.png

גיא
02-04-20, 16:37
ראיתי שהיה היום עדכון לאייפון.

האם ישנה אפשרות לערוך מסלול שהוקלט בנייד. מהנייד ?

טעיתי בדרך ולכן חזרתי על עקבותי. עכשיו רוצה למחוק את הקטע הכפול של הטעות.

איך עושים זאת ?

boaz avrahami
02-04-20, 16:58
חייב לציין לטובה את האתר.
תכננתי מסלול שם וזה בהחלט ליגה אחרת ממה שהייתי מורגל עד היום.
עדיין צריך להתרגל אבל בהחלט עושה חשק להתנסות עוד ועוד.

ישר כח

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

steed
02-04-20, 18:15
ראיתי שהיה היום עדכון לאייפון.

האם ישנה אפשרות לערוך מסלול שהוקלט בנייד. מהנייד ?

טעיתי בדרך ולכן חזרתי על עקבותי. עכשיו רוצה למחוק את הקטע הכפול של הטעות.

איך עושים זאת ?

אפשר, ובקלות.

התהליך כולל שלושה שלבים:

פיצול ההקלטה בשני מקומות: אחרי הקטע המיותר ולפניו (הסדר משנה לשם פשטות התהליך)
מחיקת הקטע המיותר
חיבור הקטע הראשון לאחרון

נתחיל במצב שבו ההקלטה טעונה באפליקציה או באתר והיא מוכנה לעריכה:
נפתח את מקרא השכבות ונוודא שהעפרון מוצג ליד ההקלטה
128287

פיצול המסלול:
נעשה זום-אין ליציאה מהקטע המיותר.
נלחץ על כפתור העפרון לעריכת המסלול
128288

לחיצה ראשונה לסמן את מקום הפיצול בנקודת היציאה(!) מהקטע המיותר
לחיצה שניה על הנקודה שנוצרה לפתיחת התפריט
לחיצה על כפתור המספריים לפיצול המסלול
128284

אותו דבר נעשה על נקודת הכניסה לקטע המיותר
128285
מחיקת הקטע המיותר:
נפתח את חלונית השכבות, נלחץ על 3 הנקודות של הקטע המסתיים ב "פיצול 2" ובמסך שנפתח נלחץ על פח האשפה למחיקתו
128289
איחוד הקטעים שנשארו:
נלחץ על הנקודה האדומה שבסוף הקטע הראשון ואז נלחץ על כפתור המיזוג
128286

הערות:
בכל שלב ניתן ללחוץ על כפתור ה Undo לביטול פעולה שגויה או לנסיון נוסף.

אם המרחק שהשארנו בין הקטעים גדול מדי, אי אפשר יהיה לאחד אותם מבלי להוסיף גישור בינהם:
נלחץ על הנקודה האדומה ואז על הנקודה הירוקה, על הנקודה האדומה החדשה ועל כפתור המיזוג.

איל מ
02-04-20, 19:13
אדיר!

גיא
04-04-20, 23:00
אפשר, ובקלות.

התהליך כולל שלושה שלבים:

פיצול ההקלטה בשני מקומות: אחרי הקטע המיותר ולפניו (הסדר משנה לשם פשטות התהליך)
מחיקת הקטע המיותר
חיבור הקטע הראשון לאחרון

נתחיל במצב שבו ההקלטה טעונה באפליקציה או באתר והיא מוכנה לעריכה:
נפתח את מקרא השכבות ונוודא שהעפרון מוצג ליד ההקלטה
128287

פיצול המסלול:
נעשה זום-אין ליציאה מהקטע המיותר.
נלחץ על כפתור העפרון לעריכת המסלול
128288

לחיצה ראשונה לסמן את מקום הפיצול בנקודת היציאה(!) מהקטע המיותר
לחיצה שניה על הנקודה שנוצרה לפתיחת התפריט
לחיצה על כפתור המספריים לפיצול המסלול
128284

אותו דבר נעשה על נקודת הכניסה לקטע המיותר
128285
מחיקת הקטע המיותר:
נפתח את חלונית השכבות, נלחץ על 3 הנקודות של הקטע המסתיים ב "פיצול 2" ובמסך שנפתח נלחץ על פח האשפה למחיקתו
128289
איחוד הקטעים שנשארו:
נלחץ על הנקודה האדומה שבסוף הקטע הראשון ואז נלחץ על כפתור המיזוג
128286

הערות:
בכל שלב ניתן ללחוץ על כפתור ה Undo לביטול פעולה שגויה או לנסיון נוסף.

אם המרחק שהשארנו בין הקטעים גדול מדי, אי אפשר יהיה לאחד אותם מבלי להוסיף גישור בינהם:
נלחץ על הנקודה האדומה ואז על הנקודה הירוקה, על הנקודה האדומה החדשה ועל כפתור המיזוג.

בתאוריה נשמע אחלה. בפועל. לא הצלחתי וגרמתי נזק למסלול עצמו.

הרבה !!סיבוכיות.

אגב, לא מצאתי כפתור undo

במקום למחוק נקודות רק נוספו לי עוד.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/142f74eb953e68d5f1e5b476553ab321.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/2d2a5f131c06c12ac59a9aae9cbabece.png

ד ו ר ו ן
04-04-20, 23:35

הרבה !!סיבוכיות.

אגב, לא מצאתי כפתור undo

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/142f74eb953e68d5f1e5b476553ab321.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/2d2a5f131c06c12ac59a9aae9cbabece.png

תכלס, זה נראה כמו מסלול טיפוסי של חולה קורונה.. טוחן את כל האזור.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/cef2f3b9f328b216fb45a113640d1224.jpg

boaz avrahami
04-04-20, 23:55
חולה בס״ד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

steed
05-04-20, 01:33

הרבה !!סיבוכיות.

אגב, לא מצאתי כפתור undo

שלום גיא,

אני מצטער שלא הצליח לך בנסיון הראשון.

אני לא מכיר תהליך פשוט יותר שמבצע עריכת הקלטה כמו שבקשת.

אתה מוזמן ליצור איתי קשר בה"פ ונמצא את הדרך שתצליח לעשות את מה שרצית

כפתור ה undo הוא החץ המתעקל שמעל כפתור ה x בצד ימין.

בעבודה עם מסך מגע, כדאי לעשות עוד זום מעבר למה שמופיע בצילומי המסך על מנת שלא לגעת בטעות בקו שלא התכוונת או במקום שגוי.

אפשר להתאמן על עריכה של מסלול שתוכנן באפליקציה לפני שעורכים את ההקלטה האמיתית, ואולי אפילו עם עכבר באתר.

גיא
05-04-20, 09:29
תכלס, זה נראה כמו מסלול טיפוסי של חולה קורונה.. טוחן את כל האזור.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/cef2f3b9f328b216fb45a113640d1224.jpg

זה מהנסיונות [emoji2372]

גיא
05-04-20, 09:30
שלום גיא,

אני מצטער שלא הצליח לך בנסיון הראשון.

אני לא מכיר תהליך פשוט יותר שמבצע עריכת הקלטה כמו שבקשת.

אתה מוזמן ליצור איתי קשר בה"פ ונמצא את הדרך שתצליח לעשות את מה שרצית

כפתור ה undo הוא החץ המתעקל שמעל כפתור ה x בצד ימין.

בעבודה עם מסך מגע, כדאי לעשות עוד זום מעבר למה שמופיע בצילומי המסך על מנת שלא לגעת בטעות בקו שלא התכוונת או במקום שגוי.

אפשר להתאמן על עריכה של מסלול שתוכנן באפליקציה לפני שעורכים את ההקלטה האמיתית, ואולי אפילו עם עכבר באתר.

[emoji2372]

ננסה.

איל מ
05-04-20, 09:36
אתה יכול לפתוח את המסלול בעמודענן ואז פשוט להקליק על כל נקודה שאתה רוצה למחוק. כך למחוק קטע שלם.

גיא
05-04-20, 16:17
אתה יכול לפתוח את המסלול בעמודענן ואז פשוט להקליק על כל נקודה שאתה רוצה למחוק. כך למחוק קטע שלם.

מכיר עמוד ענן היטב. אבל כל הפואנטה שניתן הזדמנות אמיתית לתכנה הזאת. לא ?

אני אנסה כשאתפנה.

גיא
08-04-20, 11:06
טוב ... אני מוותר.

ניסיתי עד בוש.

כל לחיצה על נקודה לפיצול יוצרת לי קוים חדשים.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200408/5ca1675285a566f4e2656f4163bb5c27.plist

מה שמסומן בצהוב אמור להיות מחוק. זה לא מצליח לי. היו הרבה ורסיות במהלך הנסיונות.

העריכה של מסלול שהוקלט. זה לא עניין לילדות עם קוקיה. [emoji2372]

onz
08-04-20, 13:28
מדוע אתה משתמש בקווים ישרים ולא בכפתור של ג'יפ או אופניים או רגל?

-->