PDA

צפייה בגרסה מלאה : קורונה - הצדדים החיוביים?

נמרוד
17-03-20, 22:07
ויש היבטים חיוביים. בוודאי. אני אתחיל:

שדה התעופה ברמת דוד, הסיוט של תושבי עמק יזרעאל - ז"ל.

מוטי ג.
17-03-20, 22:08
למה? מה הקשר דווקא עכשיו?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

גיא
17-03-20, 22:10
רענון של האוכלוסיה ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
17-03-20, 22:11
א. לא צריך
ב. מי יממן?

עולם התעופה והתיירות לא יחזור למה שהיה עוד הרבה שנים.
ברוך שפטרנו.

דור אריאל
17-03-20, 22:12
נקווה שהמתים מהקורונה יתקזזו עם ההרוגים שיש פחות בתאונות דרכים התקופה הזאת

גיא
17-03-20, 22:13
נקווה שהמתים מהקורונה יתקזזו עם ההרוגים שיש פחות בתאונות דרכים התקופה הזאת

יש סיכוי שהמתים מהקורונה יתקזזו עם הבייבי בום של אחרי הקורונה.

דרור ברלי
17-03-20, 22:30
1. פחות זיהום אוויר
2. אין פקקים
3. מחיר הדלק אמור לצנוח (בשאיפה, כי אמנם הנפט התרסק, אבל הדולר מטפס)
4. אין מבחני רישוי לרכב (מהיום ארכה של חודש, כנראה להרבה חודשים)
5. אף אחד לא חושב על מלחמות

מוטי ג.
17-03-20, 22:32
כרגע אין מלחמות כי כולם נלחמים באותו פולש.
אבל אחרי שהמצב יירגע, לחלק מדינות יהיה יותר מאשר אחרות, ואז מלחמות יחזרו

היילקס אספנות
17-03-20, 22:32
אחריי סופש בפארן..
זמן לנקות יסודי את הטנדר אחרי החורף (שלא נגמר)
כמויות נכבדות של בוץ מסיני ירדו.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/2cf8055495f4683a0a4f28a504900c4f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200317/510ac5a5641e8325f7289f0db50b1012.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
17-03-20, 22:49
כרגע אין מלחמות כי כולם נלחמים באותו פולש.
אבל אחרי שהמצב יירגע, לחלק מדינות יהיה יותר מאשר אחרות, ואז מלחמות יחזרו

הסיפור הזה של הקורונה לא יעבור כל כך מהר.
כל יום שעובר בעולם ללא מלחמות הוא רווח נקי.

ניר ל
18-03-20, 00:05
מי אמר שאין מלחמות ? דווקא נראה שהן ממשיכות כסדרן. האוכלוסייה הפגיעה ממילא כבר הוכחדה מזמן באיזורים האלו.

גיא
18-03-20, 00:17
מי אמר שאין מלחמות ? דווקא נראה שהן ממשיכות כסדרן. האוכלוסייה הפגיעה ממילא כבר הוכחדה מזמן באיזורים האלו.

תותח שיעי שירה היום לעבר הכוחות האמריקאיים בעירק .. פספס והוריד בית מגורים ... יש מלחמות .. רק שהן לא פה.

boaz avrahami
18-03-20, 03:00
אני שמח שאתם מוצאים צדדים חיוביים ואפילו מתבדחים על זה.

אני בטוח וגם יודע שיש חברי אתר שנמצאים בימים אלו בשעת מצוקה קשה. מהקשות בחייהם.
בעלי עסקים פרטיים שקיבלו בומבה לפנים.
עובדים שאיבדו את מקור פרנסתם ובכלל אנשים שעולמם התהפך עליהם כמעט בין לילה.

האמת שאני קצת מופתע ואפילו נעלב בשם אותם חברים לראות כזו כותרת חסרת טאקט ורגישות.
האמת היא שחשבתי ולא ידעתי אם זה נכון ולא משפיל לפתוח שרשור תמיכה לחברים שנפגעו.
אמנם השרשור הזה הוא לא עבירה על חוקי האתר אבל זו בעיני עבירה על רוח האנושיות והחברות שבאתר והייתי שמח אם יופעל שיקול דעת נוסף והשרשור ימחק לפני שאנשים יעלבו.

תודה וסליחה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

savyon
18-03-20, 07:21
אני שמח שאתם מוצאים צדדים חיוביים ואפילו מתבדחים על זה.

אני בטוח וגם יודע שיש חברי אתר שנמצאים בימים אלו בשעת מצוקה קשה. מהקשות בחייהם.
בעלי עסקים פרטיים שקיבלו בומבה לפנים.
עובדים שאיבדו את מקור פרנסתם ובכלל אנשים שעולמם התהפך עליהם כמעט בין לילה.

האמת שאני קצת מופתע ואפילו נעלב בשם אותם חברים לראות כזו כותרת חסרת טאקט ורגישות.
האמת היא שחשבתי ולא ידעתי אם זה נכון ולא משפיל לפתוח שרשור תמיכה לחברים שנפגעו.
אמנם השרשור הזה הוא לא עבירה על חוקי האתר אבל זו בעיני עבירה על רוח האנושיות והחברות שבאתר והייתי שמח אם יופעל שיקול דעת נוסף והשרשור ימחק לפני שאנשים יעלבו.

תודה וסליחה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אממממ....
ראשית, ציניות וצחוק הם אחלה לדרך להתמודד עם סיטואציות מורכבות
שנית, נתבקשתי למלא טופס חל"ת, לא בטוח שתהיה לי עבודה אחרי שכל זה יגמר, אבל בעיני, ולדעתי האישית, כל עוד זה ייגמר לי רק בכסף/עבודה/פרנסה, דייני...
הבת שלי יושבת בחדר, בבידוד כי היא באה במגע עם חולה מאומתת, רע, לא נעים, משעמם, מתסכל וגם על זה אנחנו משתדלים לצחוק כל הזמן, כי אחרת נשתגע

אין ספק שתקופה מאתגרת לפנינו ואף אולי סדר עולמי חדש, אבל סביר, שעל פי רוב, למרות הקשיים, נסתדר
עם קשיי עורף אנחנו, חרא, אבל בעיתות משבר אנחנו סבירים
ושוב, זוהי רק דעתי האישית והאופטימית, כי בשביל דעה פסימית יש לנו את ברלי (-;

boaz avrahami
18-03-20, 07:39
עכשיו נתקלתי בנקודה שבה נמרוד הגה את הרעיון הזה

מחיר הדלק יורד ...!
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=22239&share_tid=115421&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D115421&share_type=t&link_source=app

ועדיין, הפוסט הזה דוקר את חלקנו ישר בלב.
אנחנו כאן לתמוך ולעודד אנשים בשעת המשבר הגדול הזו ומעדיף להזכיר להם שהשמש עוד תזרח במקום להגיד להם שהתירות והתעופה לא יחזרו למה שהיה. ( וביננו, הם יחזרו מהר מהצפוי ורמת דוד יבנה בעיכוב הישראלי האופיני בלי שינוי מפני שישראל, כמה שזה יעצבן את חברי מפלגת רק לא ביבי, נכנסת למשבר עם כלכלה מאוד מאוד חזקה ואבטלה של 3 אחוז).

אז חברים, תזכרו שאחרי כל משבר מגיע שגשוג.
אנחנו כאן גם בשביל לעזור ולתת כתף.
מי שזקוק שיכתוב ולא ידבייש.
יש כאן חברים מכל קצוות הארץ ומכל סוגי המקצועות ויכולות ההשפעה.

אגב, נמרוד לא לזאי גדול.
הוא גם חזה שתהיה רכבת לאילת לפני 2019 כי זה טוב לסינים.
הוא כם לזה שגנץ יהיה ראש ממשלה.

אני מוצא שאולי זה דווקא מנחם שהוא תמיד מפקשש בתחזיותיו...

שיעבור מהר והכי קל שאפשר [emoji3590]
בועז

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
18-03-20, 07:40
גם אני בחל״ת מאתמול, לא יהיה לי לאן לחזור גם אם המצב ישתנה עוד השבוע - העסק אבוד , לא יודע אם אקבל דמי אבטלה אפילו. אם לא יעצרו את המסחר בבורסה גם לאשתי תיגמר העבודה בקרוב . אני חושב על זה שנצטרך להיתקע עכשיו כולנו בבית ומתכסה זיעה קרה ... חיפשתי סיבה להיעלב מהפוסט ולא מצאתי , היי בכל זאת יש צדדים חיוביים לקורונה - דחו את המשפט של ביבי !

avikkllk
18-03-20, 08:13
תראו תמיד שיש פה ענייני דת כולם מתחלקים פה..
בשבת הקרובה כולם ישמרו..
לא קניונים לא גנים ציבוריים לא פרקים לא תחבורה ציבורית איסור לצאת מהבית לא לעבוד ..הגעת משיח כבר אמרנו?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

boaz avrahami
18-03-20, 08:17
תראו תמיד שיש פה ענייני דת כולם מתחלקים פה..
בשבת הקרובה כולם ישמרו..
לא קניונים לא גנים ציבוריים לא פרקים לא תחבורה ציבורית איסור לצאת מהבית לא לעבוד ..הגעת משיח כבר אמרנו?

ראינו שאלו שהולכים לבית הכנסת ולמסיבות הכי נדבקים. ממש לא שומרים שבת. נמנעים מקורונה בלבד ואוכלים לא כשר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
18-03-20, 08:23
עוד פן חיובי בקורונה - הרבה איראנים כולל בהנהגה מתים.

בועז, כמו שאמרו לפני הומור ציניות ואולי גם הדחקה (שהיא מסוכנת כשלעצמה) הן דרכים בה בני האנוש מתמודדים מבחינה נפשית במצבי לחץ - במלחמה הזו בנגיף גם הבריאות הנפשית חשובה.

כבר נאמר אם לא נצחק אז נבכה...

opl
18-03-20, 08:33
המפעל שלי צימצם דרסטית את כמות העובדים והורשו לעבוד רק עובדים חיוניים... הוא מתפקד טוב יותר מביום רגיל.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/02b5e8017d3c53f830554d484d31954f.jpg

נמרוד
18-03-20, 09:11
פששש.... השרשור הזה כבר הוציא משהו חיובי ביותר - חשף את ליבת הסברס המתוקה שבועז מקפיד להסתיר בשגרה תחת המעטה הקוצני. אוהב אותך, בועז לב זהב!

וברצינות - אין אחד שלא נפגע כלכלית מהוירוס הזה. אני לא מכיר מישהו שאפשר להגיד שזה עבורו אפילו מכה בינונית בכנף. אנשי עסקים, קבלנים, עצמאים גדולים, האנשים שביום יום נחשבו - מה נחשבו, היו! עד לפני שבוע - עשירים בקנה מידה מקומי - רועדים. פיזית, רועדים.

אני בתור בכיר בחברת סטרטאפ שעד לפני שבוע עסק בפייפ-ליין ומשקיעים אסטרטגים והתכוננות לדיו-דיליג'נס... הכל לפח, עכשיו הבאז-וורד היחיד הוא כמובן ברן-רייט ואיך מקטינים אותו. ואנחנו ברי מזל - מזל טהור, מזוקק - שסגרנו את הגיוס הגדול לפני כמה חודשים ויש לנו כסף בבנק. חברות סטרטאפ נהדרות נסגרות בשקט, מהיום למחר, לצד המסעדות שמאכילות את העובדים.

אז מה? אני מניח שנעבור גם את זה כמו את פרעה. ובטוח שיש גם צדדים חיוביים. ולא סתם אני מציין את רמת דוד. עד לפני רגע שיחת העמק, של אותם אנשים, שהיו שבעים ומרוצים היתה שיקום שדה תעופה מעל הראש. אני הייתי דווקא מאלו שהסבירו שכנראה אין ברירה וזה חשוב למדינה וכו' וכו' ונתב"ג כבר עם 20 מליון נוסעים בשנה ועוד מעט 25. אני חושב ומותר לי לטעות שזה היסטוריה, נתב"ג יחזור ל20 מליון נוסעים בשנה רק עוד כמה שנים טובות, ושדה התעופה בעמק ירד מהשולחן. הצד השלילי הוא שבתי הקטנה כנראה לא תזכה לטיול בת מצוות עם אמא ללונדון ב200 דולר כרטיס באיזיג'ט. שזה ביננו, בסדר גמור. ואם אני טועה והכל יחזור למסלול מהר מאד - גם טוב, היינו חותמים על זה הרי עכשיו!

הרשו לי להביא חומר למחשבה, מאת אבי בר-אלי, דה מרקר:

אף אחד לא מייחל לווירוס קטלני, אבל הבראה שרק חלמנו עליה – נהפכה לפתע אפשרית בזכות מחלה
https://www.themarker.com/markerweek/1.8668896

נניח שאתם מנהלים מפעל, בית מלאכה, מכבסה גדולה או אפילו בית חולים. נניח שכמו מאות בעלי עסקים אחרים בישראל גם אתם פתחתם עיתון, קראתם שגילו פה גז טבעי - והחלטתם להוזיל את עלויות האנרגיה שלכם, לרכוש גז ולהפסיק לשרוף מזוט מסריח ומזהם בחצר.

נניח שלשם כך פניתם לאחת מחברות שיווק הגז וחתמתם על חוזה לרכישת גז. כפי שראיתם, בחוזה הופיע מחיר הבסיס של הגז, כשזה מוצמד למחירה של חבית נפט בעולם (מדד הברנט).היות שמחירי הנפט בעולם תנודתיים, החוזה כלל מעין מנגנון גידור הדדי. כלומר, הופיעו בו מחיר "תקרה" ומחיר "רצפה" לנפט. כך, אם מחיר חבית נפט יעלה מעבר לתקרה שנקבעה - מחיר הגז שמוצמד לו לא יאמיר בעקבותיו, כדי לא להרוג את הלקוח; מנגד, מחיר הגז לא יירד מתחת לרף המינימלי שנקבע לחבית נפט, כדי לא לשחוק מדי את רווחי ספק הגז.

המשווקים בישראל רכשו עד לאחרונה את הגז ממקור אחד - מאגר תמר. המונופול הזה, שנשלט בידי יצחק תשובה (https://www.themarker.com/markets/1.8667878) ונובל אנרג'י האמריקאית, הכתיב לחברות השיווק חוזה סטנדרטי, והן שירשרו ללקוחות הקטנים. לפי החוזה הזה, הרצפה במנגנון הגידור תהיה 60 או 70 דולר לחבית. כלומר, ירידה מתחת לרף זה לא תאפשר את הורדת מחיר הגז בהתאם. ומה לגבי התקרה, זו שאמורה להגן על הלקוח?

ובכן, זו נקבעה על הסכום הפנטסטי של 320 דולר לחבית (!). כן, כן, פי עשרה ממחירו כיום וכפליים משיא כל הזמנים למחיר חבית. רק אז, כשמחיר החבית ידביק את הסכום המדהים 320 דולר - תיעצר הגאות במחיר הגז שישלמו הלקוחות הישראליים למונופול.

התהייה בלתי נמנעת: כיצד הסכימו הישראלים לחתום על מנעד שנע בין מחיר רצפה גבוה מדי, שפועל לטובת ספק הגז - לבין תקרה מופרכת שלעולם לא תגן על לקוחותיו?

"זה לא היה בדיוק משא ומתן", השיב בשעתו אחד הלקוחות, "נובל אנרג'י באו עם המספרים מיוסטון".

<mark>עד שהגיע קורונה</mark>

לפני ארבע שנים, כשהובא מתווה הגז לאישור הממשלה, נמכרה חבית נפט ב-40 דולר - הרבה מתחת לרצפה של 60–70 דולר. מחיר הנפט הנמוך הסב לתעשיינים הגדולים במשק נזק של מיליוני שקלים מדי חודש - והרתיע אחרים מלהצטרף למהפכת הגז. אלה העדיפו להמשיך לשרוף מזוט ולזהם. הגז היקר נשאר בים, בלי שהמדינה גובה עבורו תמלוגים.

חרף עוולה זאת, משרדי הממשלה סירבו לנצל את גיבוש המתווה כדי לתקן את מחירי הרצפה/תקרה המעוותים. TheMarker צעק, הלקוחות - פחות. התעשיינים נאלמו מאימת המונופול. כולם שתקו - ושילמו. עד שהגיע קורונה.

הווירוס שהביא לצניחה בביקוש הסיני לנפט, טילטל את קרטל אופ"ק. הרוסים הכריזו מלחמה על הנפט האמריקאי, הסעודים החליטו לשרוף את המועדון - והנפט נסחר השבוע סביב 30 דולר לחבית. אלא שהפעם, הלקוחות בישראל כבר לא שותקים.

המפעלים שמחויבים לרכוש גז במחיר מופקע איבדו מכושר התחרות שלהם מול העולם - וקול שוועה נשמע. נס המרד הורם וכבר בימים הקרובים עשויים כמה מלקוחות הגז לדרוש את פתיחת החוזים ואת עדכון מחיר הרצפה.

מניית דלק של תשובה התרסקה השבוע ב-80%, האג"ח זינקו ומצבו הפיננסי בכי רע. שותפתו האמריקאית איבדה 50% משוויה - וזקוקה אף היא לכל בדל תזרים. לפיכך, המונופול יוכרע, חוזים ייפתחו, הגידור המעוות יתוקן כך שהצרכנים יידפקו פחות, איכות הסביבה תהיה איכותית טיפה יותר וקופת המדינה תרופד במעט. את מה שהממשלה, הרגולטורים, שומרי סף והוועדות השונות לא הצליחו לנצח במשך שבע שנים - הכניע וירוס עטלפים בשלושה חודשים.

<mark>מתים שמעניינים פחות
</mark>
נסיעה בין ראשון לציון לתל אביב בשעות הבוקר המאוחרות ארכה בשנים האחרונות 20 דקות. לפני כשנה זמן הנסיעה החל להתארך. תחילה ל-25 דקות, אחרי חגי תשרי ל-30 דקות - וכיום, נסיעה באותו תוואי ובאותה שעה בדיוק, אורכת כבר 35 דקות.

אין צורך בניתוחי נפח התנועה שמשרד התחבורה לא מפרסם כדי להבין שהגודש בדרכים הוא פצצת זמן שכבר התפוצצה. לא צריך להיות גאון כדי להבין מה צופן לנו העתיד הקרוב לנוכח זינוק שנתי של 75% בזמן שדרוש לעבור בציר של 15 ק"מ.

כבר עשר שנים אנחנו מזהירים מפני הקטסטרופה. כמעט ארבע שנים שאנחנו מריצים את קמפיין "לחלץ את ישראל מהפקק". ואולם לטפטוף העקבי בדבר הצורך בוויסות השימוש ברכב הפרטי ובדבר הצורך בתחבורה ציבורית נגישה ותדירה - עדיין אין קונים באמת.

חמש שנים מתקשקשת המדינה עם סלילת נת"צים בערים; ארבע שנים מסתבכת עם מכרז לסלילת נתיבי אגרה חכמים; שלוש שנים היא מייחצ"נת מיני פטנטים תיאורטיים לתמריצים דיפרנציאליים; שנתיים לא מצליחה לפשט תשלום באוטובוסים; ובקרוב נחגוג שנה לחזון הקארפול שהסתכם עד כה בשני מקטעים בלבד.

היוזמה משותקת, היצירתיות מנוונת, הלאות חוגגת - ואפילו החזר הוצאות רכב, כרכיב שכר שמחייב אחזקת רכב - עדיין לא בוטל. פתרונות פשוטים בצד הביקוש, כמו שינוי שעות העבודה או מימון שאטלים לשם, נדחקים. במקומם מקודמים שלושה קווי מטרו גרנדיוזיים ב-150 מיליארד שקל - קווים שאולי יסיעו את נכדינו, ובעיקר יקנו זמן למקבלי ההחלטות, ויממנו וילה שנייה ושלישית לקבוצה מצומצמת של יועצים ועורכי דין.

והנה, שלושה שבועות חולפים מאז התגלה חולה ישראלי ראשון בקורונה - ופתאום: הארה. צוות ממשלתי יושב על המדוכה ומתכנן להסיט את עובדי השירות הציבורי לעבודה חלקית/מלאה מהבית.

<mark></mark>
כך, משום מקום, נזכרו בממשלה בחלופה הפשוטה, המהירה והזולה ביותר לבעיית הפקקים. לפתע חילחלה ההבנה כי די טיפשי להסיע מדי יום ברכב צמוד מאות אלפי עובדים מאותה נקודה לאותה נקודה, בדיוק באותה השעה - ועל הדרך להפסיד למשק מיליארדי שקלים כתוצאה מאובדן שעות עבודה בדרכים. זאת, בלי להזכיר את 14 הישראלים שנהרגו בתאונות דרכים רק בשלושת השבועות שחלפו מאז חלה ישראלי ראשון בקורונה.

<mark>בזכות המחלה</mark>

אף אחד לא רוצה בווירוס הקטלני (https://www.themarker.com/news/health/1.8664616). מדובר בבריאות שלנו, של ילדינו ושל הורינו. על הפרק מונחים החיים עצמם, תרתי משמע, כשלצדם תרחישים מדכאים של פיטורים המוניים, קריסת עסקים ומיתון ממושך.

ובכל זאת, איך מסבירים את תחושת ההתעוררות שנלווית למכה שניחתה עלינו? איך מצדיקים את ההתרגשות ואת פרץ היצירתיות והעשייה? מדוע יש שמזהים באירוע המכונן והמוריבידי הזה יותר מניצוץ של חיוניות?

הסיבה פשוטה. היא נעוצה בכך שבמהלך תקופה ממושכת שררה כאן תחושה של מחנק - תחושה שאנו כבולים לכללי משחק שפועלים תמיד לרעתנו, ושרק התערבות חיצונית נסית תצליח לשחרר אותנו מהשלשלאות שלהם.

איך מושכים תשומת לב למשבר הבריאות ולעלויות התארכות תוחלת החיים? איך מושיבים את כולם לדיון על הפנסיה? איך מסבירים לכולם שמשבר דיור חריף דופק תודעה של דור שלם, שתחבורה פרטית הורגת, שתכנון לקוי יכול לפורר מדינה, שהזנחת הסביבה תתנקם בנו, שבולמוס הצריכה מחפה על כשלי שוק יקרים - ושהגאות בשוק ההון מסתירה אי שוויון? מי צריך בכלל את הגידור הזה? מפני מי או מה הוא מגדר?

יותר ויותר אנשים טובים נואשו בשנים האחרונות מלהביא שינוי בכלים שיש בידיהם, וכמהו ל-Game Changer. כמו פנטזיה על גיבור־על או על מבול תנ"כי. דרמה מטאפיזית שתאתחל מערכת שנהפכה משומנת מדי, והתנתקה מייעודה.

ואז מגיע וירוס אסייתי מוזר - והופס: דפוסי העסקה מאובנים מתחדשים בן רגע, רכיבי שכר עוברים ריענון, חינוך נחשל מתעדכן, רפואה ביתית מתעוררת, תשתיות תקשורת עוברות לחזית, מחירי הנדל"ן יורדים, בתי הזיקוק מתייתרים ומנגנוני גידור מושחתים נפרצים. הבראה שבייאושנו רק חלמנו עליה - מתאפשרת בן רגע בזכות מחלה.

לפני שמונה שנים, באחד הלילות המתישים שבהם נוהל המשא ומתן על רפורמה ברכבת ישראל, לאחר עוד יום של עיצומים קשים והותרת נוסעים על המסילה, פנה מי שפנה אל הנוכחים הבכירים בחדר ואמר: "כולנו מבינים שיש היגיון ברפורמה, כולנו יודעים שצריך שינוי - אבל עם כל הצער שבדבר, זה לא יעבור לפני שיישפך פה קצת דם".

savyon
18-03-20, 09:26
לכל מי שאיבד את העבודה, ירידה בפרנסה כו'...
פתחתי את האשכול הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/115396

סביר שהוא לא יעלה אתכם על דרך המלך, אבל רק אם, אולי, הוא יצליח לייצר עוד עבודה/אפשרות אחת, זה כבר יותר מ-0.

אז מוזמנים להעלות בו על עצמכם

סביון

ymandel
18-03-20, 10:44
בשביל אבי בר אלי מדה מרקר העולם מסתובב אך ורק סביב תשובה ומחיר הגז...
נחיה (בתקוה...) ונראה.

boaz avrahami
18-03-20, 10:57
פששש.... השרשור הזה כבר הוציא משהו חיובי ביותר - חשף את ליבת הסברס המתוקה שבועז מקפיד להסתיר בשגרה תחת המעטה הקוצני.
[/URL]

אני בהלם!
מה, אתה טוען שאני קוצני [emoji15]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
18-03-20, 11:06
אני טוען שאתה דובון מתוק. זעפן, אבל מתוק.
127934

המשוטט
18-03-20, 12:01
אז גם נצחק קצת.....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/9f3040b9cdcf5a130b1612c7a6d65e02.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/12b743f8be6972a4f0683767dfdc9589.jpg

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

boaz avrahami
18-03-20, 12:08
אני טוען שאתה דובון מתוק. זעפן, אבל מתוק.
127934

עכשיו אני גם דובון?

מה נסגר איתך, אתה מאלץ אותי להיות במודעות?
אין חמלה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
18-03-20, 12:14
אז גם נצחק קצת.....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/12b743f8be6972a4f0683767dfdc9589.jpg

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ג'וני אדום הוא באמת נוזל ניקוי לא רע. אבל לשתות את זה?.....

opl
18-03-20, 12:20
אפשר גם עם מסור ידhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/94b4c52902f8aad8aaa8847b31d28917.jpg

alto
18-03-20, 14:56
ג'וני אדום הוא באמת נוזל ניקוי לא רע. אבל לשתות את זה?.....

ג'וני אדום מעולה לשים בקפה האחרון בלילה לפני השינה.

ד ו ר ו ן
18-03-20, 14:59
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/b077c35bee1c56f2ad188ef0d24c9b53.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

opl
18-03-20, 15:08
יש לי גם אחד מאתמול -

לדבר בטלפון עם אחראי שירות במזרח לקבלת הלנדרובר שלך לתיקון/טיפול במוסך.

15 דקות... בחור נחמד. רק חבל שהמזכירה (עדיין לא ברור של איזה חברה) לקחה שורה "נזילת מי מזגן על רגלי נוסע" והפכה אותה ל"נזילת מים" וכו וכו...

המשוטט
18-03-20, 15:22
עוד קצת

ברלי בשבילך יש בלק לייבלhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/ad0a4e9ee2ff47ab6ef040c15ca90c74.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/d1c4f775c7eeae268ed4924d356681db.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200318/f6068b8a38edbb89cc7b592d46cc489b.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Asaf-a
18-03-20, 21:06
לרגל המצב הושאלתי מהמטה למפעל באיזור תל יוסף לתמיכה בתקופה הקרובה.
ובמקום להגיע לגזרה פעמיים שלוש בשבוע, אני שם כל יום.

לטובה:
בימים שגרתיים הנסיעה מגדרות לשם לקחה 1:40.
כעת ירדה ל1:15-1:20....

לרעה:
נעלמה האכיפה בכביש 65, כלומר המצלמות עובדות ויצלמו אזרחים נורמטיביים.
אבל המקומיים חוגגים מעבר לרגיל, טרקטורונים טסים על הכביש בזיגזגים, אופנועים בווילי ברמזורים, וגיפים ערסוואטיים עם שמשות כהות עוברים באמצע בין הנתיבים...לא שבשגרה יש שם תרבות נהיגה אבל כיום...no man zone

boaz avrahami
18-03-20, 21:23
הם בסך הכול מתאמנים לקראת הסיפוח שלהם לרשעות הפלשתינאית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
18-03-20, 22:29
ג'וני אדום הוא באמת נוזל ניקוי לא רע. אבל לשתות את זה?.....תגיד לי מה אתה כל יום אוכל סטייקים...?

ליומיום מסתפקים גם בסנדוויצים...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נמרוד
18-03-20, 23:54
אצל דרור ברלי - כמו אצל צ'ק נוריס - אין יום-יום.

נמרוד
19-03-20, 00:06
בואו נתקדם מעבר לבדיחות.

מחיקת משכנתאות. ההורים של רבים מאיתנו זכו בסוף שנות ה70, כתוצאה מהאינפלציה והמעבר מהלירה לשקל , למחיקה בפועל של המשכנתא ולחצי או יותר דירה חינם. ההורים שלי ושל אשתי, שהתחילו כמו כולם אז מכלום, זוכרים את זה כארוע הכלכלי המשמעותי ביותר בתחילת חייהם.

זה יכול לקרות שוב. בתרחיש האימה שסיפור הקורונה לא נגמר מהר, חצי מליון החל"טניקים יהפכו למליון איש שלא יכולים לשלם את המשכנתא. הם בוודאי לא יפונו מהדירות. הפתרון יהיה מחיקת משכנתאות יזומה או תוצאתית כמו בשנות ה70.

או שלא...

Asaf-a
19-03-20, 05:32
הם בסך הכול מתאמנים לקראת הסיפוח שלהם לרשעות הפלשתינאית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94הסבר חלקי שקיבלתי:

המשטרה איבדה חלק לא מבוטל מסד"כ המתנדבים שלה. זאת כי כל המתנדבים מעל גיל 60, המהווים חלק נכבד מכלל המתנדבים, שוחררו (כנראה מטעמי ביטוח).
המתנדבים ככלל מהווים למעלה ממחצית השוטרים בשטח, בעיקר בתחום התנועה (רוב השוטרים המקצועיים הם יושבי משרדים).
במעט הכוח שנותר המשטרה גם נדרשת כעת לאכוף את מדיניות הבידוד.
את התוצאה ראית היום בכביש 65.

boaz avrahami
19-03-20, 06:45
בואו נתקדם מעבר לבדיחות.

מחיקת משכנתאות. ההורים של רבים מאיתנו זכו בסוף שנות ה70, כתוצאה מהאינפלציה והמעבר מהלירה לשקל , למחיקה בפועל של המשכנתא ולחצי או יותר דירה חינם. ההורים שלי ושל אשתי, שהתחילו כמו כולם אז מכלום, זוכרים את זה כארוע הכלכלי המשמעותי ביותר בתחילת חייהם.

זה יכול לקרות שוב. בתרחיש האימה שסיפור הקורונה לא נגמר מהר, חצי מליון החל"טניקים יהפכו למליון איש שלא יכולים לשלם את המשכנתא. הם בוודאי לא יפונו מהדירות. הפתרון יהיה מחיקת משכנתאות יזומה או תוצאתית כמו בשנות ה70.

או שלא...

אני חושב שזה לא אפשרי .
ישראל של היום שונה בתכלית מישראל של שנות ה 70.

כיום חלק מכובד משוק הדירות מוחזק על ידי משקיעים.
חלקם הגדול הוא מבוגרים שלקחו את הפנסיות שלהם מאפיקי השקעה לא מניבים בבנק והעבירו אותם לנדלן מניב מאוד.
אני סבור שאפשר לומר בעדינות שדור ההורים של היום דפקו ככה את עתיד דור הילדים של היום שמשלמים להם היום את הפנסיות המשודרגות שלהם.
למדינה יש קונפליקט.
מצד אחד היא צריכה לשמור על יציבות הבנקים ומצד שני לשחרר את הדירות ההשקעה לשוק .
אבל בישראל כרגיל יקחו את ההחלטות היותר פשוטות.
מה שלדעתי יקרה כנראה זה דווקא מה שקרה בתקופת המפולת בבורסה - הלאמת הבנקים ליצוב.
הציבור הצעיר יפרד מהדירות ויעבור לגור בשכירות אצל ההורים שיוכלו למנף עוד השקעות ולהשתלט על שאר השוק.
תמיד החלשים חוטפים חזק יותר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
19-03-20, 08:10
בועז, ישראל של היום שונה מהותית מישראל של 2019 - יותר מאשר 2019 שונה משנות ה70' - בזה אני בטוח!

זה ההלם הכי גדול של החיים שלנו מאז מלחמת יום הכיפורים ושל מדינות אחרות מאז מלחמת העולם השנייה (ראשי מדינות אומרים את זה בגלוי).

אני רק אומר שכדאי לחפש גם את הצדדים החיוביים.

avikkllk
19-03-20, 08:22
היום ראיתי שהמונים פוקדים את חנויות הנשק בארהב מחשש לאופקליפסה שבדרך..

nirs
19-03-20, 08:29
הדלי למה מאחל לכולנו שנחייה בזמנים מעניינים...
בישראל תמיד מעניין, באירופה לא היה כזה מעניין מאז שנות ה 40....

יאיר_א
19-03-20, 08:33

Sent from my Mi A1 using Tapatalkאחד מאותם רגעים שאני שמח שאנחנו *לא* חיים בארה"ב

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

boaz avrahami
19-03-20, 09:12
בועז, ישראל של היום שונה מהותית מישראל של 2019 - יותר מאשר 2019 שונה משנות ה70' - בזה אני בטוח!

זה ההלם הכי גדול של החיים שלנו מאז מלחמת יום הכיפורים ושל מדינות אחרות מאז מלחמת העולם השנייה (ראשי מדינות אומרים את זה בגלוי).

כמו כל דבר בעולם הכול בסוף סטטיסטיקה. הכול בסוף כמעט תמיד מתפלג בשיטות קבועות.
יש אנשים שגם בשואה מצאו סיבות לחייך ויש אנשים שלכאורה חיים בחלום ומתאבדים.

יש אנשים כל מיני אנשים ולא נוכל ללמד לשמוח את מי שבבסיסו הוא עצוב אבל בהיות האדם חיית עדר המעט שניתן לעשות הוא לחבק ולקרב את מי שזה עשוי להשפיע עליו לחיוב ויטען אותו באנרגיות טובות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

המשוטט
19-03-20, 10:55

Sent from my Mi A1 using Tapatalkזה היה גם כשאובמה נבחר

כל פיפס זה תירוץ בשבילם

גיא
19-03-20, 11:27
כמו כל דבר בעולם הכול בסוף סטטיסטיקה. הכול בסוף כמעט תמיד מתפלג בשיטות קבועות.
יש אנשים שגם בשואה מצאו סיבות לחייך ויש אנשים שלכאורה חיים בחלום ומתאבדים.

יש אנשים כל מיני אנשים ולא נוכל ללמד לשמוח את מי שבבסיסו הוא עצוב אבל בהיות האדם חיית עדר המעט שניתן לעשות הוא לחבק ולקרב את מי שזה עשוי להשפיע עליו לחיוב ויטען אותו באנרגיות טובות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

באמת דובון אכפת לי מתוק [emoji3059]

ניר ל
19-03-20, 11:34

אני לא מרגיש בהלם ... במה זה שונה מהמצור שיכולים להטיל עלינו מעזה או מלבנון אם זה באינטרס שלהם? כבר היו לנו פרומואים יותר ממושכים מהמשבר הנוכחי וברור לכולם שבסיבוב הרציני הבא זה כבר שיתוק כללי כולל עוצר יציאות לחו״ל שכבר חווינו.

opl
19-03-20, 11:53
השרשור הזה התחיל טוב... עכשיו הכותרת סתם מטעה.

איש עצוב שחיפש לצחוק קצת.

avikkllk
19-03-20, 12:25
אני לא מרגיש בהלם ... במה זה שונה מהמצור שיכולים להטיל עלינו מעזה או מלבנון אם זה באינטרס שלהם? כבר היו לנו פרומואים יותר ממושכים מהמשבר הנוכחי וברור לכולם שבסיבוב הרציני הבא זה כבר שיתוק כללי כולל עוצר יציאות לחו״ל שכבר חווינו.זה סיבוב שמדברים עליו ממלחמת לבנון השניה..במצב הנוכחי מאמין שזה ידחה בעוד כמה שנים טובות

Pageup
19-03-20, 13:54
אני לא מרגיש בהלם ... במה זה שונה מהמצור שיכולים להטיל עלינו מעזה או מלבנון אם זה באינטרס שלהם? כבר היו לנו פרומואים יותר ממושכים מהמשבר הנוכחי וברור לכולם שבסיבוב הרציני הבא זה כבר שיתוק כללי כולל עוצר יציאות לחו״ל שכבר חווינו.

ההבדל הוא ששווקי הייצוא שלך גם עצרו. חברות היום מגיבות בצורה הרבה יותר חריפה מבעבר
בגלל שככל הנראה המכירות יעצרו עד סוף השנה או אפילו שנה הבאה. המטרה היא לשרוד
עד הסוף, ואם המתחרים שלך יקרסו זה בונוס.

ד ו ר ו ן
19-03-20, 15:45

יותר ״מעניין״ ממה שקורה עכשיו זה זומבים רצים ברחוב.

alto
19-03-20, 16:16

אני דווקא מכיר את זה כקללה סינית עתיקה, לא לטובה.

asafk
19-03-20, 18:09
אז הנה משהו חיובי. חזרתי עכשיו מהעבודה. 16 דקות.

כלומר כמו שמישהו אמר - כל אלו שלא חיוניים, גם עושים פקקים?

אסף.

boaz avrahami
19-03-20, 18:14
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200319/1dc2be848731a261c9c3a5587ab01bfe.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
19-03-20, 22:12
רק לדייק, כל המצב הקטסטרופלי שאנו חווים כאן ובעולם, זה לא בגלל הוירוס, אלא בגלל השיטה שננקטה להתמודדות עם המגיפה...

טל.

boaz avrahami
19-03-20, 23:09
https://youtu.be/Hks6Nq7g6P4

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
19-03-20, 23:46
רק לדייק, כל המצב הקטסטרופלי שאנו חווים כאן ובעולם, זה לא בגלל הוירוס, אלא בגלל השיטה שננקטה להתמודדות עם המגיפה...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkומסע ההשתקה והדלגיטימציה הנלווים אליה...

טל.

Derish
20-03-20, 05:17
מבין ומשתתף בצערם של כל הנפגעים (כלכלית ופסיכולוגית), אבל אם זיהום האוויר שנחסך בימים קשים אלו הציל את חייהם של כמה אלפי אנשים ברחבי העולם ועל הדרך הראה למעסיקים שעבודה מהבית היא מתודה לגיטימית - אז היה שווה את זה. כולי תקווה שיופקו לקחים בתום הסיפור ולא נחזור היישר לאותה רוטינה מטומטמת ששלטה בחברה המערבית עד לאחרונה.

assafy
20-03-20, 10:39
מבין ומשתתף בצערם של כל הנפגעים (כלכלית ופסיכולוגית), אבל אם זיהום האוויר שנחסך בימים קשים אלו הציל את חייהם של כמה אלפי אנשים ברחבי העולם ועל הדרך הראה למעסיקים שעבודה מהבית היא מתודה לגיטימית - אז היה שווה את זה. כולי תקווה שיופקו לקחים בתום הסיפור ולא נחזור היישר לאותה רוטינה מטומטמת ששלטה בחברה המערבית עד לאחרונה.אמנם אני עצמי שייך למיקצוע ולמגזר שמאפשר עבודה מהבית אבל לרוב האנשים זה לא רלוונטי. בייחוד לאנשים שבאים מראש מנקודה חלשה ועכשיו לא יודעים איך יביאו אוכל הבייתה.
גם ארגוני הסביבה אומרים שהורדת זיהום האויר לא אמורה להיות באמצעות עצירת הכלכלה והחיים הנורמליים. הם מביעים חשש שדווקא אחרי המשבר תהיה האטה במעבר לאנרגיות מתחדשות בגלל העלויות ובגלל שכל הפעילות הזאת עצרה עכשיו.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נדב ש.
20-03-20, 11:41
מבין ומשתתף בצערם של כל הנפגעים (כלכלית ופסיכולוגית), אבל אם זיהום האוויר שנחסך בימים קשים אלו הציל את חייהם של כמה אלפי אנשים ברחבי העולם ועל הדרך הראה למעסיקים שעבודה מהבית היא מתודה לגיטימית - אז היה שווה את זה. כולי תקווה שיופקו לקחים בתום הסיפור ולא נחזור היישר לאותה רוטינה מטומטמת ששלטה בחברה המערבית עד לאחרונה.

מזכיר לי איזה הודעת שרשרת שרצה במדיות שהינה בא משיח (ואלה המאמינים בו בכלל חסינים) והוא שלח את הקורונה כדי שכולם עכשיו ישמרו שבת ולא יצאו מהבית....הגאולה הגיעה...
לאן הגענו... 🤦*♂️

Derish
20-03-20, 11:57
לא יודע מי זה רוב האנשים... במקרה של ישראל - היא לא בדיוק מעצמה תעשייתית, כך שעובדי יצור הם לא הרוב ואת מרבית הבק-אופיס של אותם מפעלים אפשר לעשות לפחות באופן חלקי מהבית. ספרים, רוכלים וחנוונים למיניהם באמת נמצאים בבעיה, אבל עם רמת השירות שנהוגה בארץ בעשורים האחרונים, אולי זה לטובה שחלק מהם יפשטו רגל, כנ"ל תחום המסעדות והבארים שרובו מתאפיין בשירות בינוני מינוס. אז חלקם יזדקקו לקצבאות וחלקם יעברו הכשרה למקצועות אחרים, אבל במבט של עשרים שנה קדימה החברה עדיין תצא ברווח.

באשר למדינות בחו"ל, העולם המערבי נע יותר ויותר לכיוון של כלכלת שירות ולא יצור, לכן אם עובדי המשרדים למיניהם יורשו לעבוד מהבית זה רק יתרום לכלכלה הגלובלית ולצמצום העומסים בכבישים שמתחילים לצאת משליטה בשנים האחרונות. את המכה הנוכחית המדינות המפותחות יעברו איכשהו, גם אם יקח להן כמה שנים להתאושש. עסקים קטנים יסגרו ואחרים יפתחו במקומם, כדרכו של עולם. אבל בניגוד לאסון טבע או מלחמה, המגיפה הזאת היא בדיקת היתכנות מסיבית וחשובה לשלל רעיונות חדשניים שכבר שנים מנסים לדחוף ולא מצליחים מכח האנרציה או מחוסר היכולת 'לעצור את העולם'.

דוגמה טובה נוספת לכך היא רפואה בשלט רחוק, עם מכשירים פשוטים שמאפשרים לצמצם אחוז נכבד מביקורי הרופא הפיזיים ע"י מדידת חום, לחץ דם וכו' והעברת הנתונים דרך המרשתת. כמה מהיצרנים של המכשירים האלה נמצאים גם בישראל, ונלחמים כבר קרוב לעשור בטחנות הרוח של ה-FDA וההרגלים המסורתיים של קהל היעד. לפעמים הטבע האנושי הוא הברקס הכי רציני של הקדמה... לכן, במבט על, אני נותר אופטימי.

tallevi
20-03-20, 12:06
https://youtu.be/Hks6Nq7g6P4

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94אגב, לגבי הגרף המוצג, למשל, בסרטון (הוולגרי משהו) הזה, ובעוד לא מעט מצגות להצדקת השיטה שננקטה, יש לי שתי השגות:

א. כמה מתוך כל הנדבקים בעקומה הטבעית, באמת יזדקקו לטיפול רפואי אינטנסיבי?
מישהו יכול לשרטט את זה בתוך העקומה ולראות היכן זה עומד ביחס לקו המבטא את קיבולת שירותי הרפואה?

ב. תוסיפו על זה בידוד קפדני וממוקד על האוכלוסיות שבסיכון. ונניח שישקיעו את אותם המשאבים והרצינות בכך, כפי שמשקיעים בבידוד הגורף של כלל האוכלוסיה.
היכן ימוקם אז הקו בתוך העקומה המאיימת באדום, המייצג את אחוז החולים שיזדקקו באמת לטיפול רפואי אינטנסיבי? יכול להיות שאז יהיה אפשר להשתמש בצבעים נוספים, שבתוך העקומה?

חומר למחשבה...

טל.

יואב פולס
20-03-20, 15:21
להדפיס, להדביק על קרטון, ולבנות.
יעביר את הזמן עם הילדים.

- - - Updated - - -

ויש גם דיסקברי

boaz avrahami
20-03-20, 20:48
לחלקנו התפנה המון זמן לקדם פרויקטים על האוטו.
קדימה תשתפו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
20-03-20, 21:20
לחלקנו התפנה המון זמן לקדם פרויקטים על האוטו.
קדימה תשתפו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94ללא ספק. אני חזרתי לעבוד על הסבן. מקווה מאד -לא- להשלים את הפרויקט לפני שזה נגמר...

boaz avrahami
20-03-20, 21:39
זה רק בגלל שאתה דחיין [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
21-03-20, 12:58
מצאתי זמן לעוד פרוייקטוו מרפסת שחיכה על השולחן הרבה זמן..

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200321/28df79bb3f6d0b12cf094a2078bc242d.jpg

avikkllk
21-03-20, 13:45
מעשנת שנעצרה שנתיים במחסן תצא מחר לשמש לפינישים אחרונים..הרבה בשר נאכל בהסדר הביתי הזה...

מוטי ג.
21-03-20, 13:49
אני סיימתי התקנה של מצלמת אבטחה בסלון, המצלמה מקבלת חשמל מפיקוד של הבקר בבית =היא לא נגישה ברשת כשלא צריך.
והיא לא מחוברת /תלויה בזמינות השרת של יצרן המצלמה.

יניב עמית
21-03-20, 19:21
ואם כבר אפוקליפסה ופרוייקט על הטנדר
יש למישהו כאן תרשימים של בניית עמדת מקלע כבד בארגז כולל חיזוקים
והמלצה לסוג מיקלע?
יעבור טסט?

מוטי ג.
21-03-20, 19:23
יש לך פלדת שריון לייצר עמדה ממוגנת?

נמרוד
21-03-20, 19:25
ואם כבר אפוקליפסה ופרוייקט על הטנדר
יש למישהו כאן תרשימים של בניית עמדת מקלע כבד בארגז כולל חיזוקים
והמלצה לסוג מיקלע?
יעבור טסט?בוודאי. איזה טנדר יש לך?

asafk
21-03-20, 19:33
תגיד איזה מקלע אתה מעדיף, תכניות יש....

אסף.

יניב עמית
21-03-20, 19:35
נבארה, ההתלבטות היא בין מקלע כבד לרובה 4 חיצים כדוגמת מקס הלוחם.
את המגו חשבתי לבצע ע"י חבית מחוזקת בפלדה

נמרוד
21-03-20, 19:37
נבארה, ההתלבטות היא בין מקלע כבד לרובה 4 חיצים כדוגמת מקס הלוחם.
את המגו חשבתי לבצע ע"י חבית מחוזקת בפלדהאה...
התכוונתי איזה דור ההיילקס שלך.
נבארה? ... עזוב. תשאר בבית.
[emoji16]

asafk
21-03-20, 19:37
מה זה כבד? 0.5 ו 7.62 זה לא אותם כוחות, לא כל שכן 14 מ''מ - שזה מה שמקובל במרחב.

אסף.

opl
21-03-20, 19:44
איזה שנה הנבארה?

128029

ד ו ר ו ן
21-03-20, 20:06
עד שבניתי את זה:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3660-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%93%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%96-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D?

אסור לצאת מהבית..

ז..

יניב עמית
21-03-20, 20:16
מה זה כבד? 0.5 ו 7.62 זה לא אותם כוחות, לא כל שכן 14 מ''מ - שזה מה שמקובל במרחב.

אסף.
למה להחליף רק הוספתי לו נעילה עכשיו והחלפתי אינג'קטורים:cool:
לגבי הנשק, למקלע כבד יש רתע חזק ונדמה לי שלא ניתן לירות תוך כדי נסיעה.
רובה חיצים קל יותר ולא יאלץ אותי לעשות שינויי מיבנה משמעותיים.
גם ניתן לירות תוך כדי נסיעה.
אבל אולי אכן מיקלע פחות כבד הוא כיוון מעניין

opl
21-03-20, 20:19
https://www.youtube.com/watch?v=AORirH_UYc8

דרור ברלי
21-03-20, 20:55

אסף.

אם כבר מישהו חי בסרטים, הכי מגניב ללא ספק זה מיניגאן. רק 7.62, אבל מנסר הכל.

איל מ
21-03-20, 21:34
את המגו חשבתי לבצע ע"י חבית מחוזקת בפלדה

מיכל של גז קירור למזגנים יהיה מצוין למטרה הזאת.

ymandel
21-03-20, 22:42
יש מצב לקניה של D9 משוריין מעודפי צה"ל? נראה לי הכלי הכי יעיל לימי אפוקליפסה.
אולי נפתח שרשור חדש: מה הרכב הנכון לימים הבאים עלינו...

דרור ברלי
22-03-20, 08:44
יש מצב לקניה של D9 משוריין מעודפי צה"ל? נראה לי הכלי הכי יעיל לימי אפוקליפסה.
אולי נפתח שרשור חדש: מה הרכב הנכון לימים הבאים עלינו...

הוא לא בורח מספיק מהר.

יניב עמית
22-03-20, 10:01
הבעיה העיקרית עם d9 זה שגם במקרה של אפוקליפסה, משרד התחבורע ישרוד וניידות הבדיקה שלו יורידו אותך מהכביש על שרשרת שחורגת מהג'אנטים

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

ymandel
22-03-20, 10:18
איך הניידת תעצור את ה D9? יפזרו דוקרנים על הכביש?

נדב ש.
22-03-20, 12:15
הבעיה העיקרית עם d9 זה שגם במקרה של אפוקליפסה, משרד התחבורע ישרוד וניידות הבדיקה שלו יורידו אותך מהכביש על שרשרת שחורגת מהג'אנטים

D9 לא עוצר.

opl
22-03-20, 12:31
התקדים
https://youtu.be/PZbG9i1oGPA

ymandel
22-03-20, 13:02
ההוא מהוידאו חובבן... נראה כמו D6/7,וללא מיגון לרדיאטור.
אולי טוב לדריסת זומבים...

המשוטט
22-03-20, 13:24

Sent from my LM-V405 using Tapatalkלא רלוונטי למשרד התחבורע......

זה מס׳ מע״צ ;-)

אומי5
22-03-20, 14:09
למה להחליף רק הוספתי לו נעילה עכשיו והחלפתי אינג'קטורים:cool:
לגבי הנשק, למקלע כבד יש רתע חזק ונדמה לי שלא ניתן לירות תוך כדי נסיעה.
רובה חיצים קל יותר ולא יאלץ אותי לעשות שינויי מיבנה משמעותיים.
גם ניתן לירות תוך כדי נסיעה.
אבל אולי אכן מיקלע פחות כבד הוא כיוון מעניין

איזה מקלע מומלץ לאיזון שפ"ץ ?
יורים לכיוון המורד והרתע מאזן כלפי מעלה.

polar bear
22-03-20, 14:19
https://www.youtube.com/watch?v=9U8850jgTwk

ויש את זה. { מקלע 9MM מופעל ידנית על מחסניות של גלוק }

שמעון.פ
22-03-20, 14:31
אצלנו בבית, אני "שר החוץ" קניות וכדומה.
אשתי תחי' עושה את השאר.

תמיד התפקיד שלי נחשב בעיניה לפחות ערך. "כולה קניות"

היום היה חשש שאצטרך להיכנס לבידוד.

אשתי אמרה "כן בידוד, לא בידוד"
אני חייבת אותך לקניות, לא אסתדר בלעדיך.

תודה לך קורונה.

נמרוד
22-03-20, 18:31
...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200322/d967359b4230fafd1ae9010bcf0335d9.jpg

יניב עמית
22-03-20, 18:35
https://www.youtube.com/watch?v=9U8850jgTwk

ויש את זה. { מקלע 9MM מופעל ידנית על מחסניות של גלוק }
וללה, אפילו לא צריך טנדר, מספיק רכב חברה

דור אריאל
22-03-20, 19:10
נראה שוויז עוד לא הפנימו את השינוי ( חלק מהאלגוריתם שלהם זה ממוצע של השבועיים האחרונים )

בלי שום עומס לוקח לי להגיע לעבודה 20 דקות
בעומס רגיל 30 דקות
עומסים חריגים 40-45 דקות

היום הוא נתן לי 40 דקות בדרך הביתה שהתקצרו ל 20..

גיא
22-03-20, 19:15
נראה שוויז עוד לא הפנימו את השינוי ( חלק מהאלגוריתם שלהם זה ממוצע של השבועיים האחרונים )

בלי שום עומס לוקח לי להגיע לעבודה 20 דקות
בעומס רגיל 30 דקות
עומסים חריגים 40-45 דקות

היום הוא נתן לי 40 דקות בדרך הביתה שהתקצרו ל 20..

יצא לי לנסוע כמה פעמים השבוע, חיפה תל אביב הוייז מראה 50 דקות שזה הזמן האמיתי כשאתה לבד על הכביש .. למרות שהיום היתה תנועה ... אפילו הייתי אומר עומס.

לכל הצדקנים, הסעתי איש זקן לרופא מיוחד ספציפי שמטפל בו כבר כמעט עשור. היינו עם מסכה באוטו כל הדרך וחיכיתי לו בלי לצאת מהאוטו בזמן הפגישה.

נדב42
22-03-20, 23:28
https://youtu.be/qwwuCMkTBJA

opl
24-03-20, 18:14
בהמשך לכותרת השרשור.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200324/59c4c42ad246cf4609907fa37ae96cba.jpg

יניב עמית
24-05-20, 17:21
אני מוכן לגל שני, ואתם? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200524/5a1ab119b1dff93c8fe6bf1f204dbd7a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200524/b55eb86859196251ff66e4a082417c78.jpg

opl
24-05-20, 19:20
עד שראיתי את המדבקה של אספיר לא האמנתי שזה בארץ. מקווה שלא תקבל ביקור בית מאיזה גורם חוק.

נמרוד
24-05-20, 19:46
אני מוכן לגל שני, ואתם? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200524/5a1ab119b1dff93c8fe6bf1f204dbd7a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200524/b55eb86859196251ff66e4a082417c78.jpg

Sent from my LM-V405 using Tapatalkעם ניסאן נבארה?? אתה מוכן לעדלאידע.
יש רק טנדר אחד תקני לאפוקליפסה [emoji16]

lizard
24-05-20, 19:55

אסף.

יש ערוץ יוטיוב ממש ממש ממש מגניב בשם FORGOTTEN WEAPONS. הבחור סוקר שם נשקים שונים ומשונים.
אחרי צפייה בעשרות (אולי אפילו 100+) מהסרטונים שם החלטתי שאני רוצה נשק נגד חומרים 20 ממ. לא צריך מיניגאן, נגמר אחרי שניה וחצי.
ANTI MATERIAL WEAPON.
כזה :-)
https://www.youtube.com/watch?v=1FMeG60vLfQ

לכל חובבי הנשק חם, ערוץ מומלץ. כל כך הרבה מידע תאורטי ומעשי על שימוש ברובים. לא שזה יעזור לי בחיים אבל מאוד מעניין
https://www.youtube.com/channel/UCrfKGpvbEQXcbe68dzXgJuA

ymandel
24-05-20, 20:15
מהיכרות אישית עם איאן, הוא באמת ידען גדול.

-->