PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה המקבילה לניתוק מפלג בדיזל מודרני?

asafk
19-03-20, 21:48
לאור כל הגניבות הנוכחי - ירדתי לקחת את החוט שבין הקויל לדיסטריבוטור מהטנדר, ואז נזכרתי שזה דיזל ואין.
מה המקבילה בכזה אוטו? איזה חוט לנתק?

אסף.

איציק - 4X6ZH
19-03-20, 21:59
הכי בטוח משאבת הדלק
אפשר גם את חיישן משאבת לחץ גבוה
אבל אתה עשוי להסתבך עם קודי תקלה במידה ולא תחבר לפני התנעה

איציק

ד ו ר ו ן
19-03-20, 22:00
החוט + לסולנואיד דלק?

בפרקטיקה, מנעול מכני למכסה מנוע.
בצד של המשאבת דלק.

MOSHIKO.L
19-03-20, 22:00
לדעתי מדומם

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
19-03-20, 22:03
לא חושב שזה המקום לפתח דיון מקצועי

zivo
19-03-20, 23:13
מבלי לפתח פה דיון מקצועי מדי, ולתת יותר מדי רעיונות, אני אגיד מה אני עשיתי (ואני מוכן להתערב פה עם כל "מומחה" על העמידות של זה).
בסופו של יום, כל החבר'ה האלו שמגיעים בחושך ועוקפים את האזעקות בשתי דקות, יודעים לעשות את זה, כי בבוקר הם עבדו אצל המתקין.
בודדים מבינהם מבינים או יודעים מה הזה הרכיבים שספרתם פה.
הם פשוט למדו X מערכות מסויים, ואת זה, הם עושים טוב.
בקיצור, אתה מבין איך הרכב מניע טוב מהם, תמציא משהו לא סטנדרטי, ותתקע אותו במקום לא סטנדרטי.
אין מצב שבחושך, תחת לחץ זמן, הם ימצאו משהו לא סטנדרטי.
הכי חשוב, להעלים את ההתקנה בצורה כזו, שזה לא ברור שיש בכלל משהו.
כל ההתקנות הסטנדרטיות, אתה מיד מוצא את החוטים של האזעקה, כל מני צמות שמודבקות וצועקות אילתור.
בסופו של יום, אתה צריך חוט דק או שניים.
תעביר אותם בתוך צמות \ צנרת קיימת.
תחשוב למשל איך הם יתמודדו עם ניתוק בחישן קראנק....
ברור שניתוק כזה חייב להיות מוסלק בתוך הצינור \ צמה המקורית.

מעבר לזה, בעפ.

הירשפלד יובל
20-03-20, 00:01
לא יודע איך ואיפה אסף מחזיק את הרכב. אבל , כל מה שצויין לא פותר את הבעיה שאנשים בארץ , אולי גם בפורום , חוו אותה : גרר. אצלי הרכב שהוא פחות להיט , עם 5 אבטחות מכניות , כולל הרכב של זוגתי שחוסם אותו בלילות. ירצו אותו , שישקללו את הזמן והרעש לעבור את האבטחות המכניות .בצילום , אחת מהן , שרשרת 12mm לעמוד הבניין כאשר בלילה הרכב חסום. יש גם סנדל על גלגל קידמי.

tallevi
20-03-20, 00:12
...

tallevi
20-03-20, 00:14
מבלי לפתח פה דיון מקצועי מדי, ולתת יותר מדי רעיונות, אני אגיד מה אני עשיתי (ואני מוכן להתערב פה עם כל "מומחה" על העמידות של זה).
בסופו של יום, כל החבר'ה האלו שמגיעים בחושך ועוקפים את האזעקות בשתי דקות, יודעים לעשות את זה, כי בבוקר הם עבדו אצל המתקין.
בודדים מבינהם מבינים או יודעים מה הזה הרכיבים שספרתם פה.
הם פשוט למדו X מערכות מסויים, ואת זה, הם עושים טוב.
בקיצור, אתה מבין איך הרכב מניע טוב מהם, תמציא משהו לא סטנדרטי, ותתקע אותו במקום לא סטנדרטי.
אין מצב שבחושך, תחת לחץ זמן, הם ימצאו משהו לא סטנדרטי.
הכי חשוב, להעלים את ההתקנה בצורה כזו, שזה לא ברור שיש בכלל משהו.
כל ההתקנות הסטנדרטיות, אתה מיד מוצא את החוטים של האזעקה, כל מני צמות שמודבקות וצועקות אילתור.
בסופו של יום, אתה צריך חוט דק או שניים.
תעביר אותם בתוך צמות \ צנרת קיימת.
תחשוב למשל איך הם יתמודדו עם ניתוק בחישן קראנק....
ברור שניתוק כזה חייב להיות מוסלק בתוך הצינור \ צמה המקורית.

מעבר לזה, בעפ.מאה אחוז נכון.

מי שיודע טוב איך זה עובד, יודע גם מה לעשות כדי שזה לא יעבוד...

תהיה מקורי. תרוויח.

אגב, לא נראה לי שיש בעיה לקיים דיון מקצועי. כל האפשרויות שהן מחוץ לתחום ההתמחות של המתקינים/פורצים, יעשו את העבודה גם אם עלו ופורטו לפרטי פרטים. אין סיכוי שבזמן אמת הם יחפשו משהו מעבר ל"סטנדרט".

אבל...
צריך לקחת בחשבון גם מכשול פיזי מכאני למניעת גרירה של הרכב מבלי להניע.
מה שעושה את ה"מקביל לחוט למפלג..." לחלק הקל פה בסיפור.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

zivo
20-03-20, 00:43
אני בטוח שאסף מספיק חכם ע"מ להבין שרכב בנזין שלקחו לו את הכבל מפלג, עדין ניתן לגרור או להעמיס אותו.
אבל הוא פשוט שאל שאלה נורא מדוייקת.

dice2
20-03-20, 02:52
בתקופת הסיקס ולאחר ניסיון גניבה
במקום לקחת את החוט של המפלג הייתי הופך את הסדר של החוטי הצתה כדי להעסיק אותם קצת יותר זמן
הרי מה שימנע את הגניבה זה כמה קשה יהיה לקחת את הרכב שלך לעומת רכב אחר

בועז

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

hadtomer
20-03-20, 07:01
היי.

חשוב מאוד להדגיש כמה דברים-יותר נכון תובנות. אתמול בדיוק ביקשו ממני לבדוק את הנושא. זה משהו שאני מתעסק בו בשוטף-

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3767164,00.html

התובנות מגיעות אחרי ששוחחתי אתמול עם חברים בחברות ליסינג וגם עם סיירים של חברות איתור. ראשית- יש כעת עליה בגניבות והעליה עומדת להחמיר, ממספר סיבות. קודם כל, אתם, אנחנו, יושבים בבית. נשב בבית עוד זמן רב.הרכבים שלנו לא זזים. קל לתצפת אותם. שנית-המשטרה עוסקת כעת בדברים אחרים. הם לא באמת ימהרו לעצור כל רכב על כביש שש כדי לוודא שיש לו אישורי תנועה. שלישית- גם ברשות הפלסטינאית כוחות השיטור והתיאום עסוקים בוירוס ולא בריסון הגנבים. מעבר לזה- הכלכלה הולכת למקום רע. ברשות הפלסטינאית המצב גם יחמיר בקרוב ולכן ישנן "משרות" בענף גניבות הרכב שבשנים האחרונות נזנחו מעט לטובת ג'ובים יותר מהוגנים. עכשיו זה ישתנה כי בשביל משפחה שיש בה מובטלים, 1000 שקל עבור לנדקרוזר זה הרבה כסף. מעבר לכך, בלי להטיל דופי חלילה, אבל יש כנופיה חדשה של בדואים שפועלת באזור ב"ש. הם ממוקדים באיוניקים (על טעם ועל ריח...) אבל לא יבחלו בכל מה שנראה רווחי. וכמובן-תעשיית יצור החלפים הגלובאלית מושבתת חלקית. שיטת הגניבה לפי מצלמות של מרכזי קניות היא פריצה, קשירה לטנדר ונסיעה לשדה סמוך לצורך התנעה.

מעבר לכך- נכון- ניתוק הקויל, נטרול של משאבת הדלק, ריקון המיכל מהדלק, נטרול ההצתה-כל אלה שיטות טובות, בדוקות ולשמחתנו גם מאוד מתסכלות את החלאות. אבל מדובר בשיטות של לפני עשור. הכלל קובע שאם יש מכשול אז מתגברים עליו באמצעים הכי פשוטים. וזה אומר שחלק מאוד משמעותי של הרכבים נגנב בשיטה המאוד פשוטה של לפרוץ בשניה, להעביר ידית לניוטראל (אם בכלל) לקשור לרכב רצועת גרירה ולמשוך אותו עם רכב שטח אחר עד למקום בטוח. סביר להניח שבמרחק 5 דקות מהבתים של כולנו יש איזה שדה, רחוק מהשוטרים - שאפשר לשבת בו עד עלות הבוקר-ובחמש בבוקר להשקיע שעה ואז לפרק מהרכב את ההגנות. מן הסתם-קל מאוד גם לוותר אם ההגנות טובות. ואז יש פתרון קסמים שמעלים טביעות אצבעות (כאילו שהמשטרה תבדוק)- בנזין וגפרורים.

השורה התחתונה: ללכת בהקדם לל.כ או לחנות אחרת ולרכוש שני מקטעים מכובדים של שרשרת בעובי של מעל 16 מילימטר (פחות מזה אפילו אני מצליח לחתוך עם מספרי תוכי) ושני מנעולים. שרשרת אחת לקשור את הרכב למשהו קרוב (-שיבר של ברז במקרה שלי) ושרשרת אחת לקשור את הרכב לעצמו- כלומר לקשור את הגלגל למשולש, או משהו בסגנון שימנע מגלגל להסתובב.

נדב42
20-03-20, 10:52
כזה ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200320/1824dfa66a0e28276be811198f895ddc.jpg

opl
20-03-20, 11:00
מה שלום הסנדל המשופר?

asafk
20-03-20, 11:22
דיברתי עם המכונאי לפני כמה ימים. אמרתי לו שיקשור את המכוניות שלו כי כשלא זורמים חלפים - מתחילות גניבות. ככה היה בכל המשברים האחרונים.
והנה זה מתחיל...

אסף.

נדב42
20-03-20, 11:26
מה שלום הסנדל המשופר?לא למכירה [emoji16]

zivo
20-03-20, 11:44
כזה ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200320/1824dfa66a0e28276be811198f895ddc.jpg
בטח, למה לא??? ואח"כ אתה פותח שירשורים על בעיות בסרנים.
הסרן שלך מתעקם בגלל המשקל של השרשרת, מה לא ברור? :-) :-) :-)

נדב ש.
20-03-20, 11:50
בטח, למה לא??? ואח"כ אתה פותח שירשורים על בעיות בסרנים.
הסרן שלך מתעקם בגלל המשקל של השרשרת, מה לא ברור? :-) :-) :-)

לא חושב.
מתעקם כי הוא שוכח שהיא שם וישר נוסע😂

נדב ש.
20-03-20, 11:55
לאור כל הגניבות הנוכחי - ירדתי לקחת את החוט שבין הקויל לדיסטריבוטור מהטנדר, ואז נזכרתי שזה דיזל ואין.
מה המקבילה בכזה אוטו? איזה חוט לנתק?

אסף.

בגדול, לגרום לסולר לא להגיע.
או אחד החיישנים שאחראי על הנעה.
במקביל נראה לי שאין מנוס מלעגן את הרכב לאור השיטות של גניבה בגרירה.

נדב42
20-03-20, 11:59
הוא לא מתעקם, הוא מחייך, וזה בכלל הסרן הקדמי. בתמונה זה בכלל הסרן האחורי, לא קשור.

ואתם לא תגידו לסרן שלי לא לחייך, בימים כאלו צריך לנצור כל טיפה של אופטימיות [emoji846]

tallevi
20-03-20, 13:23
טוב...שכנעתם אותי לצאת לקנות שרשראות לגרוטראנו...רגע...לא יכול לצאת...שיט. אני מקווה שגם הגנבים שומרים על ההנחיות של משרד הבריאות...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

lizard
20-03-20, 13:30
מצטער לאכזב אתכם, שרשרת לא שווה כלום. אולי שרשרת של אוניית צי סוחר, כזו שכל שאקל בגודל הרכב.
היום יש גוזרי פלדה הידראוליים שהכוח שהם מפעילים על השאקל פשוט בלתי נתפס. הנה קישור למבחן שנעשה על 3 מנעולים מחוזקים.

https://www.youtube.com/watch?v=ICudP7-FxVw

מנעולי בורון קרביד.

לאבא שלי פרצו למבנה, באו עם טנדר ומגזרי פלדה הידראוליים, כמו שיש למכבי אש, גזרו את כל הסורגים ב2 דקות בערך. סורג של 20 ממ. חלול אבל צריך וואחד פתיחה בשביל לגזור אותם.

הירשפלד יובל
20-03-20, 14:04
מצטער לאכזב אתכם, שרשרת לא שווה כלום. אולי שרשרת של אוניית צי סוחר, כזו שכל שאקל בגודל הרכב.

אין כמעט דבר שלא ניתן להתגבר עליו. מטרתם לקנות זמן , לעכב את הגנב בעבודתו ולגרום אולי אפילו לפני כן לשקלל אם הסיכון שכרוך בזמן/רעש שווה את הרכב הנגנב.

gp1
20-03-20, 14:11
בזמנו ...כשהסקודה אוקטביה הייתה מבוקשת .. באחד המושבים בחוף הכרמל אחד התושבים החנה אותה בחניה ... מאחורה ובצד ימין הבית סוגר בחזית משאית כבדה ומשמאל גינה מוגבהת עם מסלעה ......... הם הגיעו עם כלי עבודה ...הגינה פורקה והרכב נעלם...

מי שיכול.... אבל חייבים זיכרון טוב ....לחשמל את הרכב ולשים ממטרה עליו . :D

ד ו ר ו ן
20-03-20, 14:40
בזמנו ...כשהסקודה אוקטביה הייתה מבוקשת .. באחד המושבים בחוף הכרמל אחד התושבים החנה אותה בחניה ... מאחורה ובצד ימין הבית סוגר בחזית משאית כבדה ומשמאל גינה מוגבהת עם מסלעה ......... הם הגיעו עם כלי עבודה ...הגינה פורקה והרכב נעלם...

מי שיכול.... אבל חייבים זיכרון טוב ....לחשמל את הרכב ולשים ממטרה עליו . :D

מי שלא שם לב שפרקו לו את הבית מסביבו.. יש לו בעיות קשות אחרות שהוא צריך לטפל בהן או שהוא רצה שהרכב יגנה?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

gp1
20-03-20, 15:33
מי שלא שם לב שפרקו לו את הבית מסביבו.. יש לו בעיות קשות אחרות שהוא צריך לטפל בהן או שהוא רצה שהרכב יגנה?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

פירקו את הגינה בלילה בשקט ובמהירות ...הם לא שמעו כלום....ויש טענה ועדויות שכשהם נכנסים לבתים גם אנשים לא שומעים ...או מהבנה שזה סיכון לקום לעברם ויש טענה שהם משתמשים בחומרים מטשטשים ...באותו המושבברכב דומה יצא עליהם שכן עם אקדח .. הם בלי להתבייש אמרו לו אתה לא תירה אבל..אנחנו נלך ונחזור... יומיים אחרי זה , הם חזרו . והרכב נלקח אחר כבוד לשטחים. הבעלים היה מסתיר אותו ? מה הוא היה יכול לעשות ? הם לא מפחדים והם יודעים שהם ישוחררו מספר ימים לאחר מכן ושלא יעונה להם רע ושהתנאים במעצר לא רעים בכלל אם לא טובים יותר מברשות .. בחייך ... הם יודעים שהשופטים בישראל מסתכלים עליהם כקורבן . בימים שהייתי במתמיד מג"ב היינו עוצרים אותם ובממוצע תוך 48 שעות הם היו משוחררים . במטעים שלנו הם נכנסו והחליקו עם הרכב לתעלה בשעת הנסיגה וז נתפסו...הם נעצרו ושוחררו ואז תבעו אותנו על נזקים לרכבם ולהם ועל כך ששער המטע לא היה נעול וזה גרם להם להיכנס למטע.... הם קיבלו בסביבות ה- 80,000 ש"ח פיצויים בחסות שופטי מדינת ישראל .

ד ו ר ו ן
20-03-20, 15:42
פירקו את הגינה בלילה בשקט ובמהירות ...הם לא שמעו כלום....ויש טענה ועדויות שכשהם נכנסים לבתים גם אנשים לא שומעים ...או מהבנה שזה סיכון לקום לעברם ויש טענה שהם משתמשים בחומרים מטשטשים ...

אגדה אורבנית.

באותו המושבברכב דומה יצא עליהם שכן עם אקדח .. הם בלי להתבייש אמרו לו אתה לא תירה אבל..אנחנו נלך ונחזור... יומיים אחרי זה , הם חזרו . והרכב נלקח אחר כבוד לשטחים. .
מתי?
לפני או אחרי שאנשים ירו למוות בפורצים וזה הסתיים ללא הליכים תחת התיקון של חוק דרומי?

חבר טוב שאחרי 2 נסיונית גניבה שכללו פריצה מושקעת מאד לבית כדי לחפש את המפתחות, שהבין שהרכב הספציפי שלו ריינגרובר חדש, יגרום להם לנסות שוב-ושוב, והעדיף להיות חכם ועבר לדיסקו4 כי לא גונבים אותם..

gp1
20-03-20, 16:04
אחרי
התיקון שיחק לטובת דרומי וקצת לאחריו .. השלטון (הפרקליטות) ו ווהניצבים שלהם (הכנסתשאמורה להיות המחוקק והשלטון) כבר ריכחו ושנו את חוק דרומי ..כי הם ידעו שיתחילו לעופ כדורים ויהיו להם פלשתינים מתים והעולם יגעש וירעש וגם אזרחים עלולים להיפגע על הדרך... עובדה שאנשים לא יורים... טתה רוצה לומר לי שכמות מטורפת כזאת לא גנבות לא רק של רכבים ...למה אין ירי ...לך לצפון יש שם מלחמת קרקעות ...מחמה של ערביי ישראל והשטחים כנגד חקלאים יהודים למוטט אותם על מנת שינטשו את הקרקעות והם ישתלטו עליהן ...לא רק גונבים ...שורפים ציוד חקלאי מתבנים ציוד כל מה שיכול לעלות באש וגם מחסלים מטעים ....למה החקלאים ואירגון השומר לא יורים ...רבים מהם יוצאי יחידות קרביות ..לעשות מערבים משולבים ולהקים תצפיות הם יודעים ? לירות הם יודעים....למה לא זזים ולא יורים ? כי הם ילכו לכלא .

https://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast-q2_2019/Article-27252daa9067b61026.htm

https://www.xn--7dbl2a.com/2017/11/04/%D7%94%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%9C%D7%98%D7% 95%D7%AA-%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%A7%D7%A8%D7%A7%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%93%D7%90%D7%A8/#sthash.kPnHh1oW.dpbs

ד ו ר ו ן
20-03-20, 16:06
תתעדכן,
היו 2 אירועים כאלו בשנה החולפת.

ארגון השומר בצדק לא יורה כי הוא לא יכול.
אין לו שום הצדקה חוקית.
הוא לא בעל הנכס, ואין לו שום מעמד.

עריכה:
זו טעות לסחוף ולהסיט את הדיון הזה מפתרונות. הגנה לרכב לדיון חוק.

hadtomer
21-03-20, 08:38
אם נשוב רגע לדיון המקורי- מה אומרים האנשים הטובים על מפסקי זרם של טרקטור? נאמר אחד כזה מוסלק על אחד מקטבי המצבר (עם מעקף קטן על פיוז, כדי שהרדיו יזכור תחנות)

https://www.ds-laufer.co.il/item.asp?item=2906

אני יודע שמדובר כאן באמצעי שרחוק מאוד מלהיות מושלם- ומן הסתם זה משהו שכדי להתגבר עליו נדרשות בשלושים שניות- אבל עדיין אלה 30 שניות חשובות.

opl
21-03-20, 09:14
1. יש לי כזה בדיפנדר. מסיבות אחרות, להבין איפה הוא ולגשר (אם לקחת את המפתח איתך) זה באמת 30 שניות אלא אם נעלת אותו בתוך "כספת" משלו ואז זה יותר זמן.

2. מה שבקישור זה מוצר ירוד. כל אלה שהגוף שלהם פלסטיק נוטים לאבד מגע באיזה שהוא שלב.

יובל48
21-03-20, 09:47
לגבי שרשראות,בזמנו קניתי כזו ושלחתי לחיסום כך שמספרי בניין לא יוכלו לה.
אבל מאז הגיע הדיסק הנטען ו......

ד ו ר ו ן
21-03-20, 09:48
שימו בצד גרירה,
נעילה מכנית חזקה של תא המנוע.
לא נעילה של הלשונית המקורית, אלא תוספת.

אם אי אפשר/קשה מאד להגיע לצד של משאבת הדלק והסולנואיד, והמדומם, איך יניעו?

זה נטו רווח זמן.

ד ו ר ו ן
21-03-20, 09:54
לגבי שרשראות,בזמנו קניתי כזו ושלחתי לחיסום כך שמספרי בניין לא יוכלו לה.
אבל מאז הגיע הדיסק הנטען ו......
ומייצר רעש..

המטרה היא להרוויח זמן, להרעיש ולמשוך תשומת לב, שירגישו לא בנוח ויעברו לחפש מטרה קלה יותר.

מכיר מקרה שרכב שבאופן קבוע ננעל עם סנדל דנוור, נגנב בלילה שלא שמו את הסנדל.
התקשרו לטלפון ברכב, הגנב צחק שהוא כבר חודשים מסתכל על הרכב ומחכה ליום שישכחו/יתעצלו לנעול אותו.

מי שגר בטווח עשרות מטרים מהרכב, יכול לשים חיישן אלחוטי בקבינה.
יצפצף בבית כשהדלת רכב נפתחת.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F173230488840

יש כאלו שעובדים ישירות בין החיישן והצופר בבית.

tu3s
21-03-20, 23:15
אם נשוב רגע לדיון המקורי- מה אומרים האנשים הטובים על מפסקי זרם של טרקטור? נאמר אחד כזה מוסלק על אחד מקטבי המצבר (עם מעקף קטן על פיוז, כדי שהרדיו יזכור תחנות)

https://www.ds-laufer.co.il/item.asp?item=2906

אני יודע שמדובר כאן באמצעי שרחוק מאוד מלהיות מושלם- ומן הסתם זה משהו שכדי להתגבר עליו נדרשות בשלושים שניות- אבל עדיין אלה 30 שניות חשובות.
אמת , כל שניה חשובה במצב כזה.
לי באופן אישי יש כזה אבל עם מפתח הניתק מהמפסק עצמו , אשמח לתת פרטים בפרטי למי שמעוניין(עונה בפרטי לחברי הפורום הותיקים יותר).
יש עוד מיגון נחמד שניתן לנתק הצתה /דלק מרחוק .

-->