PDA

צפייה בגרסה מלאה : שורת מושבים שלישית בטסט

boaziko
26-03-20, 14:05
אם אני מתקין מגירות בבבגאז' ברכב עם 7 מקומות, כך שהמושבים מקופלים לרצפה ואי אפשר לפתוח אותם בטסט - האם זו בעיה?

zivo
26-03-20, 14:35
אני עם טרופר, שני, 7 מקומות ברישיון.
הפעולה הראשונה שעשיתי (בשני הרכבים), הייתה לשלוף את המושבים (6-7) ולהתקין מגירות קבועות.
אף פעם לא שאלו או הציקו.

jonys
26-03-20, 14:45
מבחינת החוק היבש (והטיפש) התקנת מגירות בברגים לרכב היא "שינוי מבנה" ולכן אסורה.
בפועל עוד לא שמעתי על מישהו שהציקו לו, אבל אף פעם אל תזלזל בשעמום של הבוחנים.

שמוליקו
26-03-20, 15:07
היה לי פעם דיסקברי
בניתי ארונית במקום אחד הכסאות.
לא העבירו אותי טסט...

לא מצאו שום דבר לא תקין ברכב, אז התחילו לחפש...
איפה המטף, משולש, פח, אפוד, פתח בבקשה מאחור....
הופה, איפה הכיסא השביעי?
ברשיון רשום אחד פלוס שש...
או שתרכיב את הכיסא או שתשנה ברשיון...

מאז אני לא דורך שם.
מקווה שהבן זונה כבר מת מאיזו מחלה ממהרת אבל איטית ואם לא, אז לפחות שעכשיו הוא נדבק בקורונה וימות ביסורים !

erezgur
26-03-20, 16:18
אני עם טרופר ומגירות.
לפני הטסט תולה את 2 כסאות הצד כאילו הם מקופלים....
שמעתי כבר על קטנוניות בסוגיה זו אז מעדיף לא לעורר עניין היכן שלא צריך.

נשלח מהנייד

דרור ברלי
26-03-20, 17:59
עקרונית המושבים צריכים להיות שם. נפתחים ונסגרים.
לא יודע לגבי התקנת המגירות. עם ברגים או ללא ברגים.
כבר ראיתי כאלה שקיבעו אותן ברצועת ראצ'ט....

זה בהחלט משתנה ממכון למכון, מבוחן לבוחן, תלוי במצב הרוח של הבוחנים וכמובן סוג הרכב משנה מאוד.
אין דין סופה כדין פאג'רו. הסיכוי שיתקטננו על דברים כאלה בג'יפ אמיתי יהיה תמיד גבוה יותר מאשר ב-SUV יפני. למה? ככה!

אם זה מה שמטריד אותך, תפתח סבלנות לפרק את יחידת המגירות פעם בשנה לכבוד הטסט. זה מה שאני עושה כל חצי שנה עם המושב האחורי וספסלי-האורך (ברשיון רשום 1+7). ניג'וס, אבל אין ברירה.

Pageup
26-03-20, 18:22
בפראדו המושבים מתפרקים בלי לפרק שום בורג. אז הייתי בטסט
בלי המושבים (מלא ציוד ושכחתי). אז הוא לא עבר טסט, ונשלחתי
להביא אותם. כל הסבר שזה לנסוע הביתה להרכיב ולחזור לא עזר,
כולל זה ששנה לפני עבר באותה צורה באותו מקום (אין סיכוי,
לא יכול להיות, ואם קרה אז הבוחן טעה - זה היית אתה).
נסעתי, הרכבתי, חזרתי, עברתי, נסעתי, פירקתי.

בוזי
26-03-20, 18:24
אצלי ברקסטון מעולם לא בדקו את זה, כבר 15 שנה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
26-03-20, 18:49
מבחינת החוק היבש (והטיפש) התקנת מגירות בברגים לרכב היא "שינוי מבנה" ולכן אסורה.
בפועל עוד לא שמעתי על מישהו שהציקו לו, אבל אף פעם אל תזלזל בשעמום של הבוחנים.
בנפרד מהמושבים שכן צריכים להיות ברכב במעמד הטסט,
לגבי המגירות- באחד הטסטים בוחן זוטר העיר לי על מגירות וטען שזה שינוי מבנה.
הגיע הבוחן הבכיר הסתכל ואמר לצעיר ״ זה לא שינוי מבנה, מה אתה רוצה ממנו?״..

לפי ההנחה שלך, גם שקע מצית הוא שינוי מבנה, ולא ככה.
שינוי מבנה הוא שינוי במבנה הרכב, בחייאת, צאו מהפניקה שכל דבר הוא שינוי לא חוקי.

ishc
26-03-20, 19:17
המכון בכפ"ס למשל בודק וגם בודק.
אחרי הטסט שנה שעברה הבנתי שאין לי את האפשרות לעבור שם יותר אלא אם אפרק הכל כל פעם.
אבל... המכון בכפס ידוע בהיותו מנוול רציני.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דרור ברלי
27-03-20, 03:08
המכון לא מנוול.
אלה הבוחנים שמנוולים. כי אפשר וכי הם יכולים.

מכיוון שאנחנו יודעים שזה מושך עיניים, צריך לבנות את זה בצורה שתאפשר פירוק מהיר לכבוד הטסט.

איל מ
27-03-20, 10:01
בלי קשר לטסט או לא. כל מה שמורכב על האוטו צריך להיות מודולרי ופריק (להתחיל לפתוח ברגים לא נחשב פריק בעיני) .

אצלי אמנם אין מערכת מגירות אלא מדף אחורי שמחלק את תא המטען לשניים, ומשמש כשולחן שטח לעת מצוא. הוא נשלף בפחות מחצי דקה (מרוצ'ט עם רצועה), ומאפשר הובלת חפצים גדולים בבגאז' (מכסחת דשא, אופניים,) קיפול שורת המושבים והרכב הופך לטנדר של ממש. מאוד פרקטי.
בעצם הדבר שלוקח הכי הרבה זמן כשאני רוצה להפוך את הדיסקו לברלינגו הובלות, הוא פירוק כסאות הבטיחות של הילדים.

zivo
27-03-20, 10:05
הכי חשוב,
תשאל את דרור לאיזה מכונים הוא הולך, ותדאג לא ללכת אליהם :-)

ד ו ר ו ן
27-03-20, 11:04
המכון לא מנוול.
אלה הבוחנים שמנוולים. כי אפשר וכי הם יכולים.
מכיוון שאנחנו יודעים שזה מושך עיניים, צריך לבנות את זה בצורה שתאפשר פירוק מהיר לכבוד הטסט.
אתה מפספס את הפואנטה ורץ ישר ל״מנוולים״..

שמת לב ששאלת השרשור היא בגלל פרוק כיסאות ולא המגירות?

סוגיית תקינות המושבים ברכבים מוכרת שנים, ויעירו לך על זה גם בלי מגירות.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

jonys
27-03-20, 17:43
לפי ההנחה שלך, גם שקע מצית הוא שינוי מבנה, ולא ככה.
שינוי מבנה הוא שינוי במבנה הרכב, בחייאת, צאו מהפניקה שכל דבר הוא שינוי לא חוקי.

זאת לא ההנחה שלי, זה החוק שמנוסח במעורפל ומשאיר את כל שיקול הדעת בידי הבוחנים.
בעבודה שלי רצינו פעם לזווד משהו בתאי המטען של הרכבים והזמנו לייעוץ את אחד ממהנדסי הרכב הבכירים בארץ, בחור מוכר שעושה את מרבית המשכורת שלו מהופעות כ"עד מומחה" בבתי משפט. הוא אמר לי בפירוש שמבחינת החוק אתה יכול להשכיב בתא המטען משקולת של 100 קילו שבמקרה תאונה תתעופף ותהרוג את כולם אבל ברגע שחיברת אותה בבורג אחד למרכב אתה עבריין.

ד ו ר ו ן
27-03-20, 18:58
מכיר יותר מאחד שהמגירות שלהם מעוגנות לרכב עם רצועות מותחן.

לדעתי הוא החמיר אתכם כי יש סוגייה של אחריות מקצועית כשהוא גובה מכם כסף או נותן ייעוץ כבעל מקצוע.
אין לו מרווח שיקול דעת.

jonys
27-03-20, 19:15
מכיר יותר מאחד שהמגירות שלהם מעוגנות לרכב עם רצועות מותחן.

לדעתי הוא החמיר אתכם כי יש סוגייה של אחריות מקצועית כשהוא גובה מכם כסף או נותן ייעוץ כבעל מקצוע.
אין לו מרווח שיקול דעת.

זה בדיוק מה שאני אומר- החוק לא מנוסח באופן חד ופתוח לפרשנות. בדיוק כמו שאותו מהנדס בחר פרשנות מחמירה גם הבוחן בטסט יכול לבחור פרשנות מחמירה.
רצועות לפי מיטב הבנתי זה חוקי למהדרין.
סתם כדי לסבר את האוזן- אחד הלקוחות שלנו, יצרן רכב גרמני, נדרש לאותה סוגיה. הוא בחר לרסק רכב עם הזיווד בבגאז' וכמסקנות הוא אסר להסיע נוסעים במושב האחורי כי הם לא ישרדו בתאונה.

דרור ברלי
27-03-20, 20:29
אתה מפספס את הפואנטה ורץ ישר ל״מנוולים״..

שמת לב ששאלת השרשור היא בגלל פרוק כיסאות ולא המגירות?

סוגיית תקינות המושבים ברכבים מוכרת שנים, ויעירו לך על זה גם בלי מגירות.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

מנוולים ועוד איך. לפני שאתה קופץ, האם ידעת ששורת המושבים השלישית בפאג'רו קינג ו-BK מתקפלת במלואה לתוך רצפת תא המטען?...
בניגוד לכלים אחרים בהם המושבים מקופלים לדפנות תא המטען וגוזלים נפח עצום ועל מחייבים את פירוקם מהרכב לצורך כזה, בקינג/BK אין צורך לפרק כלום כדי להשתמש במלוא נפח תא המטען. המושבים נמצאים שם תמיד.

העניין כאן הוא האם יחידת המגירות מונחת סתם כך על ריצפת הבגאז' - או מקובעת למקומה באופן כלשהו.
זה אכן מרתיח שהחוק המטומטם, שנחקק על ידי מטומטמים, אווילים משוללי כל בדל של בינה ודעת, קובע שעיגון המטען בברגים מהווה "שינוי מבנה" אבל לאפשר למטען להתעופף חופשי ולהרוג את כל מי שנמצא באוטו, זה חוקי, זה מותר וזה "בטיחותי" להדהים....

לא פחות מרתיחה העובדה שהבוחנים שאמורים להיות מקצועיים, לא מפעילים שיקול דעת והגיון בשיט, מעדיפים להיתלות בשורה הכתובה, העיקר להכשיל, בלי לחשוב, בלי להבין. המטרה שלהם אינה לוודא שהרכב במצב תקין ובטיחותי אלא להכשיל - ומבחינתם ההכשלה היא מטרה שמקדשת כל אמצעי. לכן ההגדרה "מנוולים" קולעת בול. זה אפילו באנדרסטייטמנט.

כל הויכוח הזה מיותר.
זה החוק, אלה התקנות, אלה מכוני הרישוי, אלה הבוחנים וכך הם נוהגים, כי ככה זה במדינת ישראל. זו המדינה שלכם, בה אתם חיים. עצם קיומם של הטסטים בצורה בה הם מתבצעים בישראל זו רעה חולה - אבל זה מה שיש. יללות ויבבות לא יבטלו את הרעה החולה הזו.

לכן אל תהיו צודקים - תהיו חכמים. בהחלט צריך לקבע את יחידת המגירות לרצפת תא המטען באופן מוצק ובטיחותי! אבל - לתכנן ולבנות את יחידת המגירות כך, ששליפתה החוצה אחת לשנה לכבוד הטסט לא תהיה מטלה מעיקה מדי.

ד ו ר ו ן
27-03-20, 21:08
מנוולים ועוד איך. לפני שאתה קופץ, האם ידעת ששורת המושבים השלישית בפאג'רו קינג ו-BK מתקפלת במלואה לתוך רצפת תא המטען?...
בניגוד לכלים אחרים בהם המושבים מקופלים לדפנות תא המטען וגוזלים נפח עצום ועל מחייבים את פירוקם מהרכב לצורך כזה, בקינג/BK אין צורך לפרק כלום כדי להשתמש במלוא נפח תא המטען. המושבים נמצאים שם תמיד.
.

שמת לב שזו הייתה שאלה תיאורטית ולא ״מקרה שקרה״?
סתם קטע כזה..

אם הכיסאות שם, אז מה הבעיה לתאר את המגירות כ״מטען״?
בקיצור,
תחשבו יצירתי, לפעמים גם הטסטר צריך את העזרה שלך לרדת מהעץ.
במקרה הסה עוד לא הגיעו לעץ וכבר מחפשים איך לרדת מממנו.
במקום פות״ש הייתי הולך לטסט עם המגירות.
אם רוצים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור, תעגנו לרכב עם רצועת מותחן.

לא כל דבר זה יום לימודים ארוך.

zivo
27-03-20, 21:30

.
אם היה לי פאג'רו והייתי מחליט שאני לא צריך את המקומות (כמו שוויתרתי עליהם בטרופר), זה מצווה להוציא אותם ולהשתמש בשטח אכסון הזה.
בקיצור, ממש לא עושה שכל לנסוע עם כסאות מקופלים כל הזמן.

והעיקר, אתם סתם מוציאים קיטור, לכו תחפשו בעייה אמיתית.

נ.ב - ונמרוד מקטר שיש דיונים על ליתיום ומקררים. איפה הוא בדיון העקר הזה?

אוהב נגב
27-03-20, 23:37
20 שנים עברתי טסט עם מתאמי כננת (מופיע ברישיון) מלפנים ומאחור, והכננת נשארה בבית. לפני שנה נפסלתי, והתבקשתי להביא אותה. וכמובן שהבאתי. למה?.... מה לעשות, ככה.

איל מ
28-03-20, 13:36
מוקדש לדרור:
128178

נדב ש.
28-03-20, 13:58
מתאים להם.... הכל הפוך... כולל השוטר שלא ברור את מי הוא מכוון...🤣

מיכה100
28-03-20, 16:39
8 שנים עובר טסטים עם כיסא אחד מפורק בבוידעם (דיסקו 5+2 מקומות) ואף פעם לא אמרו על זה כלום.
שזה הגיוני כי אין בהכשלה כזו שום פוטנציאל רווח בשבילם, שום דבר שאפשר לקנות ולהתקין ׳פה מאחורה׳.

דרור ברלי
29-03-20, 02:46
אם אף פעם לא העירו לך כלום על זה - כיף לך. מחר כן יעירו ואולי גם יכשילו......

בואו ניישר קו בנוגע לחוקים: בזמן מבחן הרישוי, ברכב צריכים להיות מותקנים המושבים כמספרם המצוין ברשיון.
על זה באמת אין לי טענות. אלה התקנות, זה החוק! אני מקבל את זה גם אם לדעתי זה בתכל'ס אידיוטי להפליא ולפעמים אפילו מנוול.

כתוב 1+6? אז זה מה שצריך להיות.
אצלי כתוב 1+7 ולכן לפני כל טסט אני יורד לחניון לטקס החצי-שנתי של פירוק המושב הרוחבי והרכבת ספסלי האורך המקוריים. (הם לא נוחים, הם לא בטוחים, הם זוועת עולם. אבל יש יתרון באפשרות החוקית להסיע יותר מארבעה נוסעים אם יתעורר לי הצורך, לכן אני לא מוצא סיבה הגיונית להתנדב לקפוץ מיוזמתי לגוב האריות של עמדה 1 ולבצע את השינוי ברישום ברשיון ל-1+4). אחרי הטסט שוב, אבל הפוך: מפרק אותם ומחזיר את המושב הרוחבי הנוח והבטיחותי פי כמה. אני שמח שטרחתי לתכנן ולבנות את כל העסק יציב ובטיחותי לפחות כמו במקור, אבל באופן שלא באמת קשה לפרק ולהרכיב הכל תוך חצי שעה גג.

נשמע כמו ניג'וס? ברור!
אבל אם בזה יסתכמו התלאות שבמעבר הטסט עם סופה, אני אגיד תודה.

זיו, גם אני מסכים לחלוטין שאם אין לי צורך/שימוש בשני המושבים המגוחכים הללו ואני יכול לנצל את הנישה שנפערה בריצפת הפאג'רו BK (שאין לי) להתקנת משהו שנחוץ לי - זה מה שאעשה. עד כאן אני איתך בדעתך.

אבל בגלל שאני מודע לבעייתיות האפשרית בטסטים, אני אבצע את זה במחשבה תחילה.
כלומר - משהו שלא קשה לי מדי לפרק מהג'יפ, זמנית, ולהחזיר לשם את המושבים רק לכבוד הטסט. ואח"כ להרכיב בחזרה.

ואם החלל הזה ברצפה לא נחוץ לי וממילא מונחת מעליו יחידת מגירות(שמראש תכננתי ובניתי באופן שיאפשר לי להוציא אותה משם כיחידה אחת בקלות יחסית), אשאיר שם את שני המושבים מקופלים לתוך הריצפה כפי שהגיעו מהמפעל ביפן. זה רק יחסוך לי עוד סשן של פירוק והרכבה לפני ואחרי טסט.

ומי שלא חושב על דברים כאלה מראש, שלא יילל אחר כך שהכשילו אותו.

דניאל מאירי
29-03-20, 09:07
מרשה לעצמי להתעלק על השרשור,
יש לי לנד קרוזר 2011 5 מקומות.
במידה ואני מוצא מפירוק מושבים 6+7 ומתקין אותם כולל חגורות בטיחות,
עשויה להיות לי בעיה בטסט ?
הסיבה שאני שואל היא כי לא רשום אצלי כלל ברישיון מס' מקומות.
אשמח לתשובה,
דניאל

יאיר_א
29-03-20, 11:19
כאשר אתה *מוסיף* מושבים הבעייה האחרונה שלך היא הטסט. תהיה לך בעייה להסביר לשוטר איך יש שבעה נוסעים ברכב כאשר ברשיון יש רק חמישה (למרות שבמקרה שלך לא רשום כלום ????). במקרה תאונה ביטוח החובה יכול לסבך אותך.

asafk
30-03-20, 16:58
מכל בחינה מעשית - מה שחשוב הוא התאמה למה שכתוב (או לא כתוב...) ברשיון.

אסף.

assafy
30-03-20, 17:24
מרשה לעצמי להתעלק על השרשור,
יש לי לנד קרוזר 2011 5 מקומות.
במידה ואני מוצא מפירוק מושבים 6+7 ומתקין אותם כולל חגורות בטיחות,
עשויה להיות לי בעיה בטסט ?
הסיבה שאני שואל היא כי לא רשום אצלי כלל ברישיון מס' מקומות.
אשמח לתשובה,
דניאללי יש ל"ק 8 מקומות מקוריים וגם אצלי הסעיף ברשיון ריק. מעניין אם זה חוסר רישום של יוניון מוטורס כללי.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

-->