PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאנד רובר דיסקברי 1 300

MOTIKRA
28-03-20, 07:00
בוקר שבת קורונה טוב לכלום.
שאלה קטנה , תזכירו לי בבקשה האם בודקים שמן גיר אוטומטי כשהמנוע מונע או כבוי ?
אם מונע האם לבדוק כשהגיר משולב ?

תודה למזכירים לי.

נדב ש.
28-03-20, 09:18
לרוב יש על המדיד כיתוב עם cold ו- hot.
כדאי לבדוק עם מנוע מונע בטמפ' עבודה, ב p או N .

opl
28-03-20, 09:37
מהזיכרון של מתיבות אחרות ברכבים אחרים - יש לעבור בעמידה בין המצבים השונים ורק לאחר מכן למדוד מפלס.

עוד - כאן:
https://www.aulro.com/afvb/discovery-1-a/240289-300tdi-auto-level-confusion.html

נדב ש.
28-03-20, 10:01
זה נכון אם ביצעת טיפול לתיבה/החלפת שמן אז אחרי שמלאת שמן חדש צריך לעבור בכל המצבים וכו'.
אם זאת בדיקה שגרתית אין צורך.

opl
28-03-20, 11:03
זה מתוך ספר הרכב. אני לא מוצא נוהל בדיקה ללא החלפת נוזל קודמת לבדיקה ככה שאני לא יודע לענות בוודאות. כן הייתי בודק כמו שבמדריך, גם אם זה מיותר.

128173

נדב ש.
28-03-20, 12:21
זה מתוך ספר הרכב. אני לא מוצא נוהל בדיקה ללא החלפת נוזל קודמת לבדיקה ככה שאני לא יודע לענות בוודאות. כן הייתי בודק כמו שבמדריך, גם אם זה מיותר.

128173

מה שצרפת זה מתוך ספר התחזוקה ומציין מקרה של החלפת שמן.

זה נכון לדיסקברי 1:

STEPS TO CHECKING YOUR TRANSMISSION FLUID
Turn the car on.
The engine should be warmed up to check the level.
Find the transmission fluid dipstick.
On front-wheel drive cars, it’s usually located to the right of the oil dipstick.
Check your owner’s manual if you’re having trouble finding it.
Remove the dipstick and touch the fluid, moving it around between your thumb and forefinger.
The fluid should be nearly clear, with a pink hue.
If it looks dirty or gives off a burnt smell, take it to a service center for replacement.
Use a rag to wipe off the dipstick. Then insert it back into the vehicle.
Pull it out again and check the level. If it’s under the “Full” marking, you’ll need to add more.
Use a funnel to bring the fluid level up to the right spot. Be sure not to overfill it.

https://www.landroverparamus.com/service/service-tips/how-to-check-your-transmission-fluid/

בדיסקברי 2 כבר לא קיים מדיד ואופן הבדיקה שונה.

איל מ
28-03-20, 12:33
ככלל מדידת שמן נעשית אחרי העברה בכל ההילוכים. גם בדיסקו. הסימוכין שלי הם כל המכונאים (גורואים) שאני סומך עליהם, וכמה ספרי רכב של רכבים דומים.
אגב,
בדיסקו 1 ו-2 אותו גיר (4hp22) עם פיקוד שונה (המוח- מכני לעומת מפוקד מחשב).
למי שרוצה ליהנות ממדיד שמן בגיר, ניתן לעשות פרויקט, כמו הבחור הזה:
https://landroverforums.com/forum/discovery-ii-18/discovery-2-zf-4hp22-24-automatic-dipstick-checking-filling-system-87567/page2/

אישית, נראה לי כמו לחפש צרות, וגם, אני לא בודק שמן גיר בין החלפות אם אין נזילה כלשהי. אבל, מי שמחפש פרויקטים להעביר את הזמן....

נדב ש.
28-03-20, 13:00
לא יודע מי זה גורואים....
יש ספרים...
ויש בעלי מקצוע שמבינים בגירים אוטומטיים, במקרה גם סומך על אחד כזה בעיניים עצומות.

לעיניין ה 4hp22, אכן אותו גיר בדיסקו 1 ו- 2 למעט מוח שונה.
אם אתה רוצה מדיד לדיסקו 2 לא צריך פרוייקט, לדעתי אפשר לקחת אגן שמן של גיר דיסקו 1, ממנו גם יוצא המדיד שמן.
לא חושב שצריך, המדיד טוב בעיקר לבדוק את מצב השמן, אם אתה מבצע החלפות באופן עיקבי ובזמן ואין נזילות לא צריכה להיות בעיה עם השמן.

opl
28-03-20, 13:49
לא יודע מי זה גורואים....
יש ספרים...

ויש בעלי מקצוע שמבינים בגירים אוטומטיים, במקרה גם סומך על אחד כזה בעיניים עצומות.

זה זה.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

-->