PDA

צפייה בגרסה מלאה : החזרת רכב ליסינג למעסיק עד תחילת מאי

asypeer
29-03-20, 13:59
הי,
קיבלתי מייל מהעבודה שאוכל להחזיר את הרכב למקום העבודה (תכלס, להחנות אותו בחניון של העבודה) ולחסוך את שווי השימוש בחודש אפריל (מאמין שזה סביב 1000-1300₪ בנטו)
המוקש: זה חייב להיות חודש קלנדרי מלא, ז״א שאם יוסרו ההגבלות ב30 לאפריל - ואצטרך את הרכב - לא אחסוך שקל. (אם יוסרו במאי אז בסדר)

מה אומרים? שווה לקחת את הסיכון? יש לנו עוד רכב פרטי בבית והג׳ימני נמכר הבוקר ;(

אגב, עם כל ההגבלות, איך חוזרים בלי רכב מרעננה לרמת גן בימים אלו? יש בכלל תחב״צ?
תודה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
29-03-20, 14:26
זו יוזמה ברוכה של המעסיק, אני לא רואה שיש לך משהו להפסיד. אם תסתדר כל אפריל בלי האוטו, קיבלת בונוס למשכורת.

ofir1977
29-03-20, 14:33
מקסימום תיסע במונית יום או יומיים

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

tallevi
29-03-20, 15:23
או עם הרכב הפרטי...לדעתי שווה ללכת על זה. בעיקר שעם ההגבלות ממילא הרכב יעמוד בחניה.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

PW
29-03-20, 15:55
זו יוזמה ברוכה של המעסיק, אני לא רואה שיש לך משהו להפסיד. אם תסתדר כל אפריל בלי האוטו, קיבלת בונוס למשכורת.
למעסיק זה שקוף. זה לא ממש משנה לו או משפיע על משהו לגבי המעסיק. בין אם הרכב עומד בחניית העסק או נוסע למכולת :-)
לגבי העובד, מבחינת רשויות המס, פטור משווי שימוש הוא לרכב שעומד בחניית מקום העבודה וברור שאינו משמש לשימוש פרטי.

hadtomer
29-03-20, 15:58
הי,
קיבלתי מייל מהעבודה שאוכל להחזיר את הרכב למקום העבודה (תכלס, להחנות אותו בחניון של העבודה) ולחסוך את שווי השימוש בחודש אפריל (מאמין שזה סביב 1000-1300₪ בנטו)
המוקש: זה חייב להיות חודש קלנדרי מלא, ז״א שאם יוסרו ההגבלות ב30 לאפריל - ואצטרך את הרכב - לא אחסוך שקל. (אם יוסרו במאי אז בסדר)

מה אומרים? שווה לקחת את הסיכון? יש לנו עוד רכב פרטי בבית והג׳ימני נמכר הבוקר ;(

אגב, עם כל ההגבלות, איך חוזרים בלי רכב מרעננה לרמת גן בימים אלו? יש בכלל תחב״צ?
תודה!

היי אסי. אני במקרה עובד על כתבה על הנושא שאתה מתאר- לא זו בלבד שאתה לא לבד-יש חברות גדולות מאוד במשק שמציעות פתרונות דומים.

מדובר כאן בדרך שמיועדת גם להקל על חברות הליסינג - כתבנו על כך לפני שבוע.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3803500,00.html

וגם לסייע לך ולהשאיר אותך עם כמה שקלים בכיס-ויפה מאוד מצד המעסיק שלך שהוא עושה זאת. וגם משאיר לך קצת תקווה ואמון.

בשורה התחתונה- הסגר אמור להימשך עקרונית עד ה 19 באפריל אבל....אתה יודע מה יהיה? אני יודע מה יהיה? לדאבוני הנבואה ניתנה אתה יודע למי.

אני חושב שכרגע לרכב מתחת לבית אין שום יתרון. זו האמת. ובמקרה הכי גרוע-נו....10 ימים בלי אוטו זה יהרוג אותך?

ועם זאת- חשוב שתבדוק היטב את המספרים. אתה מדבר על כ1000 שקל בנטו. אתה משלם סכום שווי שימוש שהוא 2.48% מערך הרכב כחדש- אם זה רכב ששווה בערך 130 אלף שקל (אני מניח)- אז הסכום שמצטרף לברוטו שלך הוא כ3200 שקל-ואז אני לא בטוח ש1000 שקל זה הגיוני. אלא אם אתה מדבר גם על שווי שימוש וגם על שווי המעסיק.

asypeer
29-03-20, 16:04
הי תומר,
בדקתי בתלוש, 3280₪ זה השווי.
אני לא הכי חזק בהבנת התלוש אבל ממה שאני זוכר זה מדרגת המס + 12% ביטוח לאומי ומס בריאות.
במקרה שלי 47%
ז״א 1500₪ בקירוב, בנטו.
לא מעט כשחושבים על זה.
לגבי ה19 באפריל, זה בדיוק השיקול..

נדב ש.
29-03-20, 16:21
השוואה בין החיסכון לבין הוצאות של עשרה ימים של שימוש ברכב הפרטי, דלק/בלאי, או נסיעה במוניות/תחבורה ציבורית אם תחזור, זה השיקול לדעתי...
אף אחד לא יודע מה יהיה.... אבל אם יגדילו את כמות הבדיקות ל 30k כמו שמדברים אז כנראה "יגלו" עוד חולים מה שילחיץ את כל מקבלי ההחלטות וכנראה יגרום לסגר גם אחרי אפריל...

asafk
29-03-20, 19:56
זו בדיוק התקופה בה המדינה צריכה לוותר - לחלוטין !! על שווי השימוש ולא לנכות אותו. הסיבה היא שמרגיש שהמדינה הכריזה שאסור!! לעשות ברכב שום שימוש פרטי, זה בהחלט הגיוני לא לנסות את השימוש הפרטי ברכב.
וזה לא צריך להיות טובה שהמעסיק עושה אלא סגירת קצוות קלה ופשוטה.

אסף.

Pageup
29-03-20, 20:07
המעסיק לא עושה טובה במקרה הזה. כל מי שנוסע לחו"ל/מילואים/חופש
ויש לו רכב מהעבודה, ולא רוצה לשלם שווי מס על התקופה (אני מכיר גם
שבוע), יכול להשאיר אותו במקום העבודה ולקבל זיכוי בשווי המס.
אבא שלי היה עושה את זה לפני שנים.

tallevi
29-03-20, 21:45
זו בדיוק התקופה בה המדינה צריכה לוותר - לחלוטין !! על שווי השימוש ולא לנכות אותו. הסיבה היא שמרגיש שהמדינה הכריזה שאסור!! לעשות ברכב שום שימוש פרטי, זה בהחלט הגיוני לא לנסות את השימוש הפרטי ברכב.
וזה לא צריך להיות טובה שהמעסיק עושה אלא סגירת קצוות קלה ופשוטה.

אסף.

למדינה יש כרגע תור ארוך, ארוך מידי, של הקלות דחופות יותר לציבור גדול מאוד עם מצוקות משמעותיות יותר...

ובינינו...זה קצת צרות של "עשירים" ביחס למה שקורה כאן.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

asafk
29-03-20, 23:14
אם הייתי יושב בבית בלי משכורת ומשלם שווי שימוש על הרכב - לא הייתי מרגיש 'עשיר' כל כך.
לצערנו רבים מדי ממעמד הביניים שנושא את הכלכלה על גבו - 'נהנה' מתשלום שווי שימוש.
כל אחד ונקודת המבט שלו...

אסף.

boaz avrahami
29-03-20, 23:25
מעמד הביניים לא נושא את הכלכלה על גבו לפי מה שהתברר לי לאחרונו, 80 אחוז מהמיסים משולמים על ידי 20 אחוז מהאזרחים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

assafy
29-03-20, 23:30
מעמד הביניים לא נושא את הכלכלה על גבו לפי מה שהתברר לי לאחרונו, 80 אחוז מהמיסים משולמים על ידי 20 אחוז מהאזרחים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94תגדיר מה זה מעמד ביניים ומי אותם 20 אחוז מהאזרחים?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

gp1
30-03-20, 03:13
עצמאים !!!!!

asafk
30-03-20, 07:31
חשבתי שזה דיון על שווי שימוש לרכב צמוד, לא על מי משלם יותר....

אסף.

boaz avrahami
30-03-20, 09:12
תקציר מנהלים:
הבנו שיש אפשרות להעמיד את האוטו בחניה של העסק ולהזדכות על שווי מס בשכר.
יוצא כ 1500 שח למשפחתומטית קבוצה 3.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

-->