PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת כיריים נשלפים - התיעצות

boaziko
14-04-20, 15:20
אמנם עוד לא נרכש הרכב.. אבל זה יגיע בקרוב. בינתים אני מכין את כל התשתיות כדי שכשאקנה אוכל לבצע את הדברים הכי מהר שאוכל.
אחד הדברים שאני חושב עליו זה מגירה לכיריים נשלפים. מצאתי סרטון עם סטאפ מאד דומה למה שאני מתכנן. אלה תמונות מתוכו להדגים את הרעיון:

128548128549

על פניו זה נראה לי הדבר הכי נוח, במיוחד לעצירות קצרות במהלך היום - גם לקפה וגם לארוחות קלות, וגם לבישול ארוחות המאהל.
אני מעלה את זה לדיון כיוון שאני רוצה לשמוע רשמים ממי שיש לו מגירה כזאת האם בפועל זה באמת משרת בנוחות כמו שזה נראה, או שקשה להתנהל איתה כיוון שקשה לאזן את המגירה (למעשה את החניה של הרכב) כך שיהיה נוח לבשל עליה, ובסוף אתה מוצא את עצמך מוציא כל פעם את הכירים ועובד על שולחן או על מחצלת? (אגב, אם למישהו יש רעיון למשטח שניתן לפלס אותו שהכירים ישבו עליו אשמח לשמוע).

הסרטון המלא:
https://www.youtube.com/watch?v=iXWjDUnotJQ

hadtomer
14-04-20, 16:15
היי.

ראשית- נושא בחירת הכירה חשוב. יש כמה סוגים של כירות- וכמה סוגים של בישולים. האמריקאים חסידים גדולים של מה שנותן מכה של 20 עד 40 אלף BTU- כי הם מבשלים הרבה עם פלטת צליה- טאקו, בוריטו, נקנקיות.... הבעיה היא שזה שורף מאכלים שמתבשלים לאט- כלומר הרבה מאכלי טיולים שלנו. כמובן- כירה גדולה פירושה גם מיכל פרופאן גדול. כירות כדוגמת האוורסט של קמפ שף, או הכירה שבתמונה-נראה לי שזה COOK PARTNER - דורשות מיכל פרופאן מכובד. אני אישית משתמש בקולמן קלאסיק עם מיכל נתיק-אבל מיכל פרופאן ברכב תופס מקום.

מעבר לכך, היתה לי מגירה לכירה ואני הוצאתי אותה. הכירה מאוחסנת בארגז שופרסל. כי מתכנני המטבחים האלה לא לוקחים בחשבון את אופי הארוחה הישראלי. אצלנו-ויתכן שאני לא מקרה מייצג- יש שולחן. סביבו חצי גורן של חבר'ה, ולאט לאט מבשלים על הכירה-שעל השולחן. כמובן-שולחן גדול-משמע קל לעבוד ליד הכירה, לחתוך ירקות, להכין בלילה לשניצלים וכו וכו וכו כיד הדימיון והכרס. לבשל במרחק של מטר מהרכב בגזיה שאין לי יכולת תמרון ומגבילה את יכולת התזוזה שלך עם מגירה-לי זה לא היה נעים. וגם הבישול שלנו הוא בישול של "לפתוח שולחן". פיתות, חומוסים, סלטים- את כל זה קשה לעשות כשאתה סגור עם פינת הכנה קטנה יחסית. מבחינתי-שולחן גדול- במרכז שלו גזיה.

בעיה נוספת: משב רוח קליל וממושך אחד, בזמן שאתה מכין שקשוקה, הופך את תא הנוסעים שלך למשהו שמריח כמו פלפל צ'ומה במשך 3 ימים. כולל אדמומיות של פפריקה בדיפון הגג.

Yaki5500
14-04-20, 16:19
לי נראה לא נוח שהכירה מקובעת ומחייבת אותך לבדל בעמידה
אצלי גם הטיולים הם עם אופי משתנה ולפעמים האוהל מרוחק מהאוטו. הרבה יותר נוח עבורי שיש ארגז מטבח שנשלף והולך לאן שהוא נדרש

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

boaz avrahami
14-04-20, 16:27
מה קורה אם מישהו נכנס לאוטו לקחת משהו?
זה לא מזעזע את כל ה״מטבח״?
ועוד עם מנוף כזה גדול...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
14-04-20, 17:32
לי נראה לא נוח שהכירה מקובעת ומחייבת אותך לבדל בעמידה
אצלי גם הטיולים הם עם אופי משתנה ולפעמים האוהל מרוחק מהאוטו. הרבה יותר נוח עבורי שיש ארגז מטבח שנשלף והולך לאן שהוא נדרש
2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson
++
מהסיבה הזו יש אני מפריד ארגז מטבח+כירה שאפשר לנייד.

אופי הארוחות הישראלי כמו שציינו שונה מהאמריקאי.
מערוצי יוטיוב של המטיילים שם, כל אחד אוכל לבד, וזה בולט גם בסידור חניון שלהם, כולם מרוחקים.

yscheiner
14-04-20, 17:40
או לשלב בין השניים...

מגירה נפתחת שעליה מונחת מזוודת קולמן (גז או בנזין).
1. מאפשר עבודה בצמוד למטבח ברכב או ניידות ל״פותחים שולחן״ שבצד.
2. מקום אחסון קבוע... במסגרת העמסות ופריקות - זה תמיד שם.
3. אפשר לשלב עם פתיחה כפולה למדף נוסף שמוחבא מתחת לכירה ומוסיף משטח עבודה.

asafk
14-04-20, 17:40
בקמפר הכיריים היו חלק מהאוטו. פעם אחת שמבשלים משהו שהוא לא קפה או תה - ויותר לא מבשלים צמוד לאוטו.....

בכלל, אני חושב שבמקביל לבנייה של רכבי שטח בתצורת חדר ארונות ומטבחים על גלגלים, יותר ויותר מהחברים כאן חוזרים לדברים הפשוטים, בלי מיתקונים מורכבים ובלי סיבוך.

אסף.

opl
14-04-20, 17:51
אחד הדברים שהכי חסרים לי בדיפנדר זה מדף/עמדה לבישולים בעמידה כמו שבתמונות שהעלת. אצלי לפחות יכלתי לכוון את השיפוע של המדף. למרות שלא זכור לי שזה היה משהו קריטי, חניה בשיפוע יותר הפריע בנושא של מיכל המים שבגג כי אתה לרוב יחסית במשטח ישר. אם הייתי נותן איזה דגש למשהו זה היה ליצירת שפה כלשהי שדברים לא יתגלגלו לרצפה.

128550

ד ו ר ו ן
14-04-20, 18:19
שרשור חדש של צלמו את הפריסת מטבח שלכם?

opl
14-04-20, 18:32
לך על זה. אנשים פה גם ככה נשכבים ומודדים לעצמם את הביצים מרוב שיעמום...

נמרוד
14-04-20, 18:37
אחד הדברים שהכי חסרים לי בדיפנדר זה מדף/עמדה לבישולים בעמידה כמו שבתמונות שהעלת. אצלי לפחות יכלתי לכוון את השיפוע של המדף. למרות שלא זכור לי שזה היה משהו קריטי, חניה בשיפוע יותר הפריע בנושא של מיכל המים שבגג כי אתה לרוב יחסית במשטח ישר. אם הייתי נותן איזה דגש למשהו זה היה ליצירת שפה כלשהי שדברים לא יתגלגלו לרצפה.

128550

עוד יתרון של טנדרים - שולחן יציב אורגינל.

128553

opl
14-04-20, 18:48
אולי אבל הטרייטונים והדימקסים שלנו כולם ליסינג לא מגובהים וזה נמוך לי מדי. מה גם שבסופו של יום אתה צריך לנהוג בטנדר בשביל מדף... לא יודע, לא נראה לי יתרון מספיק לנושא.

איל מ
14-04-20, 19:29
הנה פריסת המטבח שלי. מינימליזם.
128554

opl
14-04-20, 20:09
נראה לי שדורון תכנן לפתוח משהו חדש.

-->