PDA

צפייה בגרסה מלאה : מברגה נטענת- המלצה לשימוש בתכיפות נמוכה

אסף ב
22-04-20, 10:12
שלום

לרגל מעבר דירה ופירוק והרכבה של דברים לבית, הגיע הזמן לרכוש מברגה. הישנה מתה.
אני אשתמש בה לעיתים רחוקות.. אחת לחודש נניח בממוצע. כאשתמש לרוב זה יהיה שימוש כבד ליום או כמה שעות.

הבעיה היא שבדרך כלל בתנאים כאלו הסוללות הולכות מהר.

מה קורה היום בשוק? מה נשתנה בחמש שנים מאז שהפסקתי להיות פועל גבס ?
המלצה למותג ודגם בבקשה?

ד.א אם יש מכשיר שיודע גם לקדוח בטון כמו פטישון אני מוכן לשלם יותר

תודה מראש

The_doctor
22-04-20, 10:25
היום כל כלים הנמכרים עם סוללות ליתיום, שיכולות להחזיק גם שנה טעונות מבלי לאבד כוח.
סוללות כאלה יכולות להחזיק אלפי מחזורי טעינה ובתנאים של הארץ כל סוללה כזאת תחזיק בכיך 4-5 שנים ואז תתחיל לזייף

לכן כל עוד אתה קונה כלי עם סוללות ליתיום אל תדאג.
לגבי מותגים אני אישית חסיד מקיטה, תמיד האהבתי ואף פעם לא אכזבו.

ממליץ לקנות כבר סט קומבו של מקדחה + אימפקט.
לשימושים של בית אפשר בכיף לקנות סט של 12 וולט (לא צריך 18, זה אובר קיל ברוב המקרים), אני עם ה12 וולט שלי קודח חורים של 10 ממ בברזל, 10 בקלות שלא נזכיר קידוח כוס 50 ממ בעץ שגם אוכל ללא בעיה.

הכלים של ה12 של היום חזקים כמו ה18 של פעם ואפילו יותר

18 זה רק אם אתה מתשמש בכלים כבדים זוללי מתח כמו מסורים, משחזת וכ'ו וגם פה יש עדיפות כבר לכלי עם כבל, כל עוד מדובר על מקדחה+אימפקט אתה בכיף לוקח 12 וולט וזה מרגיש טוב וקל ביד, וכלים קטנים שנכנסים לכל הנישות המעצבנות האלה שעם ה18 לא הייתה מצליח לדחוף את היד

אני ממליץ על הסט של המקיטה 12 וולט, בראשלס.
אימפקט של 135 ניוטון. מדהימה

חפש ביוטויב דגמים
makita td111
makita hp332

erezgur
22-04-20, 18:15
הישנה מתה.
אם זו רק הסוללה והמברגה עצמה טובה, תוכל למצוא בפורום שרשור או שניים על חידוש סוללה (החלפת סוללות ישנות מתות בסוללות ליתיום חדשות).
אם לא תמצא אוכל לחפש ולהוסיף קישור

nirs
22-04-20, 18:24
אני קניתי בפברואר את זה (בהמלצת אלירן)

Makita XPH12Z 18V Brushless 1/2" Hammer Driver Drill Bare Tool XPH12

70$

עם זה

Original Makita BL1815N 18 Volt 1.5 Ah Compact Li-Ion Battery Brand New

49$

באייבי

יצכן ןהמחירים ישתנו לרעה בגלל המצב

Sent from my iPhone using Tapatalk

jacob72
22-04-20, 23:01
הרבה זמן חיפשתי כלי שיחליף לי את הפטישון.
לכל משימה של קידוח דיבל אתה צריך מקדחה ומברגה.
יש לי מברגה ישנה ,בת 10 שנים של מקיטה 10v ,נחמדה ,אבל חלשה.

רכשתי לבסוף את המקיטה הזו ,סוס עבודה
DHP 458
שים לב היא לא קלה ,מעל 2 קג.
אבל מבחינתי לכל המשימות של הבית, המחסן,הרכב,חברים,הורים, אני לא צריך להיסחב עם הפטישון והמברגה.

הכלי הזה מושחת

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

opl
22-04-20, 23:14
שתי המקיטות האלה, מה שאני המלצתי לניר (שישי המליץ לי) ומה שיעקב שם הם באמת מפלצות. קודחות בבטון בצורה מדהימה לדעתי, מבריגות וקודחות בקלות אבל לאחד שפעם ב... הייתי הולך על משהו אחר פשוט יותר. אולי משהו של dewalt

זה בגדול המקום המומלץ לדילים
https://www.facebook.com/groups/344854809307701

אבל עכשיו בעידן הקורונה זה לא מה שהיה פעם.

אסף ב
30-04-20, 16:16
היי
ראשית- תודה על התשובות המופרטות

מי מהן עדיפה? מה ההבדלים בינהן?

שתיהן זמינות באיביי סביב 70- 100 דולר.
בטריה אקנה 3 אמפר עם מטען..

בארץ זה עולה ממש הרבה יותר

opl
30-04-20, 16:37
תלוי מה אתה מחפש לעשות איתן. או יותר נכון מה שאני וניר קנינו היא חלשה יותר ממה שיעקב קנה, אבל קלה בהרבה

https://www.makitatools.com/products/details/XPH12Z

https://www.makita.co.nz/products/model/DHP458

אני עושה עבודות עץ בעיקר, הרבה קדיחת חורים מקדימים בעץ רך ואז סגירת ברגים קודחים, הרבה קדיחת חורים מסוג POCKET HOLE (מקדח דיי עבה), מדי פעם קדיחה בבטון להתקנות. אני לא צריך כלי עתיר מומנט מצד שני כלי קל זה ברכה. ההבדל בין הכלים הינו 2.3 ללא סוללה לעומת 1.8 עם סוללה (לא ראיתי שכתוב איזה)

עוד משהו, אני "התקמצנתי" משיקולי משקל והלכתי על הסוללה הכי קטנה. כל עוד אני קודח רק בעץ אני יכול להעביר חום עבודה שלם בשקט. בטון דיי שוחט - משהו כמו 5-6 חורי בטון לג'מבו וכבר מתעייף אבל זמן הטעינה הוא מגוחך -20 דקות~ לסוללה של 1.5

zivo
30-04-20, 17:17
אני עם מקיטה כמו שניר שם.
לדעתי, זו טעות ללכת על פטישון במברגה ליום יום.
או שהולכים על מכשיר כבד וחזק יותר, או שעושים הפרדת רשויות.
בסופו של יום, גם אם תבחר מברגת מקיטה יותר זולה (לא brush-less אלא עם פחמים), מה שהולך ראשון זה הפוטר.
פטישון, רק מחריף את הבעיה.

nir.samo
30-04-20, 18:06
יש דיל על קומבו של דיוואלט , דגם הברשלס החדש 12V (חזק יותר מה 12V הישן וקל יותר מה -20V).
מחיר 150 דולר + 37 משלוח. לפחות עד שיחזור המשלוח חינם מאמזון זה ממש שווה.

https://www.ebay.com/itm/DeWALT-DCK221F2-XTREME-12V-MAX-Brushless-Cordless-Drill-and-Impact-Combo-Kit/401871604841

opl
30-04-20, 18:36
אני לא שולל (כי אני לא מכיר) אבל שים לב שזה 12 וולט, אם תחליט להוסיף כלים בהמשך צריך לתת לזה תשומת לב.

שים לב שהמטען הוא 120 וולט (רוב מה שמגיע מחול ואמזון הוא כזה ודורש המרה או ממיר).הכלים של החברה הזו הם עממיים יותר לדעתי ולרוב זולים יותר או לפחות המגוון הבסיסי שלהם. לדעתי זה יתרון לחובב.

שני הכלים של מקיטה שפה הם עם פטישון.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

-->