PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה שוב מזגן מיני מרכזי - מחפש חוות דעת מניסיון

de fox
24-04-20, 22:38
לא מצאתי בחיפוש משהו שיעזור לי, תסלחו לי על הנושא הלעוס.

דרוש למזג חלל אחד בגודל קרוב ל 50 מ"ר.

הכיוון זה תפוקה של 45000-50000 BTU.

התקציב דל - עד 10-12 אש"ח. לא צריך אינוורטר. רצוי דירוג אנרגטי A

יש כמה דגמים שעונים על הדרישות במשפחת תדיראן\אלקטרה וכדומה. מעדיף שהיחידה הפנימית תהיה צרה ככל שניתן - אין לי בעיה של גובה והנמכות, הרצון שסגירת הגבס תהיה כמה שפחות רחבה.
הנטייה ללכת עם תדיראן (תחושת בטן). לדוגמא:

https://www.tadiran-group.co.il/shop/tadiran-silent-wind-55-3p/

יש כאן המלצות מניסיון אישי\מקצועי?

Asaf-a
25-04-20, 00:02
השבוע התקנתי בבית מזגנים בשני חדרי שינה.
ההתלבטות הייתה בין תדירן וטורנדו, המחיר היה דומה.
בתדירן האחריות שנה, בטורנדו חמש שנים.
מסקר קטן בסביבתי, שמעתי ששירות טורנדו מצויין ומכבדים האחריות ללא קונצ'ים.

לכן האחריות הארוכה ניצחה.

אם זה פער האחריות גם במיני מרכזי, זה שיקול.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

de fox
25-04-20, 00:34
תודה.

מחפש התייחסות ספציפית לדגמי מיני מרכזי במסגרת שציינתי.

בסקירה זריזה בקולקצית מיני מרכזי של טורנדו - המפרטים שלהם לא מרשימים. דירוג אנרגטי F או E.... וממדי המאייד רחבים. מעבר לזה קצת קמצנים במידע, המפרט הטכני מאוד דל ושטחי.

boaz avrahami
25-04-20, 07:05
מצטרף להערה על האחריות.

נדמה לי שאתה מתפרע עם הגודל.
אני ממזג חלל של כ 80 מטר עם מזגן תדיראן עילי 40/3i שהוא 4 כס עם 33000 BTU בקירור.

בזמנו התיעצתי כאן והקשבתי לקהל שדחף אותי לתדיראן. המלצה לא מבריקה בלשון המעטה.
מזגן רועש מאוד גם בבית וגם בחוץ.
מעבר למחיר הרכישה כבר הארכתי בעוד פעמיים שלוש שנים את האחריות. כל תקופה זה טיפה מעל אלף שח.

בהמשך לחדרים קטנים רכשתי טורנדו ואני מצטער שלא רכשתי גם את הגדול של טורנדו.
השרות של שניהם היה מהיר ושניהם מסין.

תחפש את נתוני הרעש של היחידה הפנימית. מאוד חשוב!

דירוג אנרגטי מן הסתם שווה כסף בחשבון החשמל.
יש שוני בין און / אוף לבין אינוורטר

תקופת האחריות שווה גם כן כסף.

לכל השאר תתיחס כשווה ערך לדעתי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

de fox
25-04-20, 12:50
לגבי התפוקה, יכול להיות שאני יכול להסתפק ב35000-40000 BTU. לא יודע איפה אתה גר בארץ ואיזה סוג מבנה - זה משפיע על התפוקה הנדרשת מן הסתם.

מזגניים עיליים לפי מה שאני רואה מספקים לכל היותר 35000.

אני מתלבט...
מזגן מיני יותר חזק, אפשר להצניע אותו, ואפשר למקם פתחים בצורה שיפזרו אוויר בצורה טובה בכל החלל.אך הוא יקר מסורבל ומרעיש יותר כנראה.
ברמת המפרטים והנגישות למידע..תדיראן יותר מרשימים מטורנדו. מעבר לזה לא יודע להגיד

לא צריך\כדאי אינוורטר למיטב הבנתי ותפישתי לשימוש שלי.

נושא האחריות חשוב ללא ספק אבל קודם למצוא מוצר מתאים.

אם למישהו יש ניסיון עם מיני מרכזי כזה אשמח לשמוע - מכל חברה\מותג

gp1
25-04-20, 21:38
מזגן רועש ..זה לא רק הנתונים הרשומים על המזגן או בקטלוג ...
ההתקנה ובמיוחד במיני מרכזי ההתקנה של תעלות האוויר והשרשורים והגרילים משפיעים מעוד על הרעש שהיחידה מייצרת .......
וצנרת הגז משפיעה על הרעש והתפוקה שמייצרות שתי היחידות הפנימית והחיצונית .
כמובן שגם איך בנויות היחידות עצמן.

zivo
26-04-20, 01:26
בועז,
קרור זה לא רק מטרים.
קח דוגמה דירה בקומה 3, בניין בן 5 קומות לפחות.
מקובל בישראל 4 דירות בקומה, כלומר כל דירה, שני כיווני אוויר, ושני קירות, זה קיר עם השכנים. מתחת לריצפה, שתי דירות בדוד, מעל התיקרה, שתי דירות בדוד.
תשווה את זה עם בית פרטי, קומה אחת, בהחלט יש מצב שלסלון יהיו 3 קירות חיצוניים, חלונות גדולים, ועוד איזה דלת\ חלון הזז גדול לגינה.
מעל התקרה, חלל רעפים חם, מתחת לרצפה, אדמה קרה.
זה הבדל ענק (כפול?) בצרכי הקרור.

אני בספק אם ניתן למצוא מזגן ישן (לא אינוורטר) עם מקדם אנרגיה A???
לדעתי, לא לגעת בתדיראו או טורנדו, סתם בזבוז כסף על תדמית ושם.
כל מזגן סיני (מידיאה?), יהיה זול וטוב יותר. לא מכיר את נושא השרות, זה בהחלט שיקול.

de fox
26-04-20, 10:40
בועז,
קרור זה לא רק מטרים.
קח דוגמה דירה בקומה 3, בניין בן 5 קומות לפחות.
מקובל בישראל 4 דירות בקומה, כלומר כל דירה, שני כיווני אוויר, ושני קירות, זה קיר עם השכנים. מתחת לריצפה, שתי דירות בדוד, מעל התיקרה, שתי דירות בדוד.
תשווה את זה עם בית פרטי, קומה אחת, בהחלט יש מצב שלסלון יהיו 3 קירות חיצוניים, חלונות גדולים, ועוד איזה דלת\ חלון הזז גדול לגינה.
מעל התקרה, חלל רעפים חם, מתחת לרצפה, אדמה קרה.
זה הבדל ענק (כפול?) בצרכי הקרור.

אני בספק אם ניתן למצוא מזגן ישן (לא אינוורטר) עם מקדם אנרגיה A???
לדעתי, לא לגעת בתדיראו או טורנדו, סתם בזבוז כסף על תדמית ושם.
כל מזגן סיני (מידיאה?), יהיה זול וטוב יותר. לא מכיר את נושא השרות, זה בהחלט שיקול.

תודה על ההתיחסות.

ממה שאני למדתי עד כה:

יש המון מזגנים חדשים גם עיליים וגם מיני מרכזי שהם לא אינוורטר בעלי דירוג אנרגטי A.
גם תדיראן וגם טורנדו יש מזגנים ברף המחירים הבינוני נמוך. טורנדו זה מזגן סיני עם מיתוג מקומי, היתרון הבולט שלו כאמור - 7 שנים אחריות. מספרים מעל דפי בפורום שהשרות שלהם טוב, לא מכיר.
תדיראן - ייצור מקומי? (או לפחות הרכבה?), נחשב מועדף בקרב בעלי מקצוע גם כי נחשבים אמינים וגם כי אם כן מתקלקל, החלפים זמינים וזולים יחסית. השרות שלהם זה לכאו או לכאן, אחריות בין שנה לשלוש (לפני הרחבות בתשלום).

נכון כתבת לגבי תנאי העבודה, מיקום ותצורת הבית אל מול דרישות מהמזגן.

מכל מלמדי מסתמן שעבור חלל יחיד, מזגן עיליי שעונה על דרישות התפוקה עדיף בכל פרמטר על מזגן מיני מרכזי (מחיר רכישה, התקנה,תפעול, רעש, תחזוקה). נשארתי עם שיקול האסטתי העיצובי שעם כל הרצון הטוב ועם יד על הלב במכלול השיקולים הוא משני כרגע.

איל מ
26-04-20, 11:19
לפני 3 שנים עשיתי סקר שוק על מזגן עילי 3.5-4 כ"ס (אני יודע, ביטוי ארכאי). הגעתי למסקנה שאלקטרה נותן את התמורה הטובה לכסף בהנחה שאני מעדיף מזגן שלא מתקלקל על פני מזגן עם שירות טוב (השוויתי בעיקר בינו לבין תדיראן). ייתכן שתאמרו שזה אותו מזגן עם מדבקה שונה, בזמנו הגעתי למסקנה אחרת.
עד היום המזגן מקרר בקיץ ומחמם בחורף אפס תקלות. הוא יותר רועש ממה שהייתי רוצה, אבל מזגנים כאלו גדולים (שאינם מיני) הם כאלו.

kd2
26-04-20, 13:35
טיפ קטן.

אחרי שתרכז דגמים שמתאימים לך, תנסה לפנות זמן ולך פיזית ותראה/תרגיש את המזגן שאתה רוצה לקנות בבית של מישהו אחר, שפחות או יותר דומה למה שאתה רוצה למזג.
יש מזגנים שבאופן פלאי, למרות הSPEC שלהם, הם פשוט חרא. או בביצועים או ברמות הרעש.
ואין הסבר מאוד ברור לזה.

וזה לא איזה מזגן של 1 כ"ס שיאללה לא כזה ביג דיל.

yakov meir
27-04-20, 02:42
אהלן קודם כל גילוי נאות אני טכנאי מזגנים אבל אין לי מניות בחברות שאני ממליץ לך .....
לגבי הגובה של המזגן יש לחברות סדרות נמוכות כך לדוגמה בתדיראן יקראו לה super slim ובאלקטרה jamaica .
במזגני מיני מרכזי רגילים (on-off) מניסיון אישי אלקטרה ותדיראן בסדר גמור, אני יותר אוהב את איכות החומרים של תדיראן ומנגד מבחינת חלפים אלקטרה טובים מכולם מבחינת זמינות ומחירים , (למעט באינוורטרים שם הם יקרים להחריד)לגבי רעש תאמת לא מעניין אותי.
הייתי מציע לך כן לבדוק רכישת אינוורטר כיוון ששם 1. ישנו חיסכון אנרגטי 2. אין לך דיפרנציאל מעלות שלפעמים לא נעים .
ובהסבר קטן על טכנולוגיה זו , מדחס האינוורטר יודע לעבוד בתפוקות של בין 100-5% מהספקו הנומינלי ובהדגמה: כשאתה רוצה לשיט במהירות של 100 קמ"ש אתה תתן גז ואז תרפה קצת - כך עובד האינוורטר בניגוד למזגן רגיל שיוריד לגמרי את הרגל מהגז ויתן קיק שוב באזור ה80 קמ"ש וחוזר חלילה מה שיוצר הפרשי טמפרטורות של 2-3 מהערך שכיוונת בשלט.
החסרונות ברכישת אינוורטר הם 1.עלות הרכישה 2. עלות התיקונים-בעיקר תקלות פיקודיות. למרות שהמחירים גם של הרכישה וגם של החלפים ירדו בשנים האחרונות, אם החלטת אינוורטר רק תדדיראן.
תעשה חשבון כמה יעבוד המזגן , כמה מעניין אותך הפינוק ביציבות המעלות ותחשב עלות-תועלת בהצלחה!

boaz avrahami
27-04-20, 08:00
לי זה נשמע שאתה ממליץ על תדיראן בגלל שהם יוצאים מהר מאחריות ומגיעים לטיפול הטכנאים הפרטיים.
אני מניח שיוצא לך לגעת הרבה פחות במזגנים בעלי אחריות מופלגת של 7 שני לעומת מזגנים

אם תדיראן כל כך טובים למה היצרן נותן עליהם לרוב רק שנת אחריות כאשר התחרות נותנת 3/5/7 שנים?

האם האינוורטורים של תדיראן אינם תוצרת סין?!

ולגבי אלקטרה, לפי הפרסומים הברזלים של אלקטרה כיום היו עד לפני 3 שנים הברזלים של טורנדו.

ולסיום, אני נפלתי בפח של כאלו המלצות כאן באתר ואת המזגן היקר בבית קניתי תדיראן עילי. אנסה לעזור למי שאוכל להימנע מטעות דומה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

de fox
27-04-20, 10:39
מעדכן

בסופו של דבר אני מיישם את רוב הדעות כאן. אכן מילה טובה (בינתיים) לנותן השרות של טורנדו, השארתי באתר של טורנדו פרטים שיחזרו אלי.
למחרת התקשר אלי איש מזגנים מהאזור שלי שעובד איתם. בדיעבד התברר שאותו בחור כבר עשה כמה התקנות לשכנים בישוב.
הגיע אלי הביתה (מיוזמתו) עוד באותו יום לראות על מה מדובר. להלן המלצותיו לגבי מיזוג החלל המדובר:

אם הייתי בוחר במיני מרכזי, היה ממליץ תדיראן (הוא עובד עם שניהם) אבל לדעתו זה מיותר לגמרי במקרה המדובר (מכל הסיבות שכבר ציונו פה בשרשור).
המליץ על מזגן עילי טורנדו אינברטר 33000 BTU (מקס' - באינוורטר מדברים על טווח) דירוג אנרגטי A. שאלתי, הכרחי אינברטר (עם כל החששות והסיפורים)?
תשובתו הייתה שכיום במזגנים עיליים ההפרש בין אינברטר לרגיל (on\off) הוא משהו כמו 600 ש"ח בעלות הקנייה, הטכנולוגייה והרכיבים היום השתפרו בשנים האחרונות מבחינת אמינות, ואחרי הכול - כפי שצויין פה מספר פעמים..... 7 שנים אחריות מלאה....

מאחר וכבר כאמור התקין לכמה שכנים בישוב, שלח אותי להתרשם פיזית מהמזגן בבית עם חלל דומה לשלי אצל אחד החברים.
עוד אני מציין לחיוב שהוא ניצל את הביקור אצלי ועבר פיזית על כל התשתיות של המזגנים בכל הבית כולל על הגג וידא שהצנרת תקינה.

בסופו של דבר יצאתי עם הצעת מחיר ל 4 מזגנים קטנים בחדרים וזה האינברטר בחלל המרכזי (כולם טורנדו...:p).

באשר למחיר, רמת השירות ומקצועיות בהתקנה אעדכן בהמשך על מנת להשלים את התמונה ולהמליץ או לא להמליץ על הבחור לחברים באזור הנגב המערבי.

yakov meir
27-04-20, 11:10
לי זה נשמע שאתה ממליץ על תדיראן בגלל שהם יוצאים מהר מאחריות ומגיעים לטיפול הטכנאים הפרטיים.
אני מניח שיוצא לך לגעת הרבה פחות במזגנים בעלי אחריות מופלגת של 7 שני לעומת מזגנים

אם תדיראן כל כך טובים למה היצרן נותן עליהם לרוב רק שנת אחריות כאשר התחרות נותנת 3/5/7 שנים?

האם האינוורטורים של תדיראן אינם תוצרת סין?!

ולגבי אלקטרה, לפי הפרסומים הברזלים של אלקטרה כיום היו עד לפני 3 שנים הברזלים של טורנדו.

ולסיום, אני נפלתי בפח של כאלו המלצות כאן באתר ואת המזגן היקר בבית קניתי תדיראן עילי. אנסה לעזור למי שאוכל להימנע מטעות דומה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בועז כפרה אתה מוזמן לביתי והראה לך אצלי בבית שמותקנים רק מזגני תדיראן אינוורטר , חס וחלילה לא אמליץ לבן אדם משהוא בגלל כוונות ציניות של ביקור עתידי אצלו.-קפה עלי :)....
1.לגבי אלקטרה ותדיראן הכן היו תקופות שיוצרו המזגנים באותו המפעל בסיו (מידאה) ובתקופה זו מי שביקש ממני אלקטרה המלצתי לו על טורנדו כי כך יקבל את אותו המזגן עם תוספת אחריות.
2.פעולתו התקינה של מזגן תלויה בהרבה פרמטרים כמו התאמה לחלל איכות ההתקנה ועוד, ובנוסף לכך כל אחד ודעתו האישית.
3.עכשיו אנשים כבר הספיקו לשכוח שעד לפני תקופה הטורנדו היו זולים יותר עד שעלו מחירים ואיתם גם את תקופת האחריות , כך שאחריות עולה כסף וגם בתדיראן או בכל חברה אתה יכול בעסקה כזו או אחרת להאריך את תקופת האחריות במאות בודדות של שקלים.
וכפי שציינתי אינני בעל מניות בחברת אלקטרה/תדיראן (וגם לא מנסה להכניס את עצמי לביתו לאחר תקופת האחריות...)ומה שיעשה שיהיה בהצלחה רבה!

boaz avrahami
27-04-20, 12:29
מעדכן

בסופו של דבר אני מיישם את רוב הדעות כאן. אכן מילה טובה (בינתיים) לנותן השרות של טורנדו, השארתי באתר של טורנדו פרטים שיחזרו אלי.
למחרת התקשר אלי איש מזגנים מהאזור שלי שעובד איתם. בדיעבד התברר שאותו בחור כבר עשה כמה התקנות לשכנים בישוב.
הגיע אלי הביתה (מיוזמתו) עוד באותו יום לראות על מה מדובר. להלן המלצותיו לגבי מיזוג החלל המדובר:

אם הייתי בוחר במיני מרכזי, היה ממליץ תדיראן (הוא עובד עם שניהם) אבל לדעתו זה מיותר לגמרי במקרה המדובר (מכל הסיבות שכבר ציונו פה בשרשור).
המליץ על מזגן עילי טורנדו אינברטר 33000 BTU (מקס' - באינוורטר מדברים על טווח) דירוג אנרגטי A. שאלתי, הכרחי אינברטר (עם כל החששות והסיפורים)?
תשובתו הייתה שכיום במזגנים עיליים ההפרש בין אינברטר לרגיל (on\off) הוא משהו כמו 600 ש"ח בעלות הקנייה, הטכנולוגייה והרכיבים היום השתפרו בשנים האחרונות מבחינת אמינות, ואחרי הכול - כפי שצויין פה מספר פעמים..... 7 שנים אחריות מלאה....

מאחר וכבר כאמור התקין לכמה שכנים בישוב, שלח אותי להתרשם פיזית מהמזגן בבית עם חלל דומה לשלי אצל אחד החברים.
עוד אני מציין לחיוב שהוא ניצל את הביקור אצלי ועבר פיזית על כל התשתיות של המזגנים בכל הבית כולל על הגג וידא שהצנרת תקינה.

בסופו של דבר יצאתי עם הצעת מחיר ל 4 מזגנים קטנים בחדרים וזה האינברטר בחלל המרכזי (כולם טורנדו...:p).

באשר למחיר, רמת השירות ומקצועיות בהתקנה אעדכן בהמשך על מנת להשלים את התמונה ולהמליץ או לא להמליץ על הבחור לחברים באזור הנגב המערבי.

איזה דגם הציעו לך?
לא ראיתי דגם של 33,000 btu. ( הכי קרוב זה הטופ אינוורטר 440A ).

תעבור בעצמך על המפרט באתר שלהם.
תשים לב שמדובר גם על גז 410A ולא מתקדם יותר אע״פ שאתה מעוסה באחריות ארוכה.
סדרת ה 600 נחשבת לדליקה וטכנאים לא מוכנים לטפל בה כל כך ( אני לא יודע אם יש במזגנים או רק במקררים אבל אצל שכנה זרקו מקרר בן 3 לאשפה בגלל זה)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
27-04-20, 12:48
כתבתי את זה בעבר, ואני אחזור על זה עוד הפעם.....
תדיראן, אלקטרה וטורנדו, הפכו למותגי מדבקה.
בכל הזדמנות שתהיה להם, הם יעבור מפעל, יעשו קומבינה...רק כדי להוזיל לעצמם את העלות.
התוצאה, הדגמים מתחלפים כל הזמן.
חוץ מהלוגו והשם, אין שום קשר בין המזגן של בועז, מאיר או איל.
כל הסיפורים על מזגנים שנדלקים, נכונים בדיוק כמו הסיפורים על מזגן מעולה ולקוח מרוצה, הכל עניין של השנתון והדגם הספציפי.
אין מה להקיש, לא בין השנים ולא בין הדגמים.
ולכן, לדעתי, או שהולכים על מותג אמיתי כמו מיצובישי,LG, סמססונג, ואפילו מידיאה.
או פשוט לקנות הכי זול.

yakov meir
27-04-20, 14:31
איזה דגם הציעו לך?

סדרת ה 600 נחשבת לדליקה וטכנאים לא מוכנים לטפל בה כל כך ( אני לא יודע אם יש במזגנים או רק במקררים אבל אצל שכנה זרקו מקרר בן 3 לאשפה בגלל זה)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
גז R 600 משמש ללחצים נמוכים - כמו מקררים ומקפיאים ואינו קיים כלל במערכות מיזוג אוויר היום תקבל רק גז R410 a

de fox
27-04-20, 15:26
איזה דגם הציעו לך?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

(TOP -INV-380A (wifi (https://www.tornado-top.co.il/catalog/product.aspx?pid=220)

35,000 BTU תפוקת קירור מקס'

זה אכן מבלבל, לכאורה אין הגיון בסדר שהם מציגים את הדגמים באתר

boaz avrahami
27-04-20, 15:48
כרפרנס להצעה שקיבלת, הוא נמכר ללא התקנה בייטק זון ב 5090 שח כולל מעמ
איסוף עצמי מראש העין.

תתחדש

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200427/93dd0d6861c3fba3aa70f0960993580c.pnghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200427/2d54fb29dac68c9825ee07f493fd4413.pnghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200427/a7364455ccd3c9fb702d55bc6efba9f6.png

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

de fox
27-04-20, 16:00
איסוף עצמי מראש העין.

תתחדש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הקישור זה מהאתר של טורנדו. את ההצעה שלי עוד לא קיבלתי. אבל תודה על הרפרנס בהחלט שימושי.

gp1
28-04-20, 01:08
...

de fox
28-04-20, 13:25
איסוף עצמי מראש העין.

תתחדש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

קיבלתי הצעה - 5200 כולל מע"מ מבלי לסוע לראש העין :p

אף לא הבנתי את השיטה של מחיר "רשמי" באתר ומחיר שוק זול ב 20% אצל הספקים.

boaz avrahami
28-04-20, 13:35
המחיר הרשמי הוא לשמור שלא יקרעו את הצרכן מצד אחד ומצד שני לשמור לו עמלה סבירה.
מי שרוצה לחתוך זו זכותו הדמוקרטית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

gmike
29-04-20, 10:21
האינוורטרים של תדיראן מיוצרים עי gree בסין. יש 3 שנים אחריות מלאה על האינוורטר, לפחות זה מה שהמתקין שלי נתן לי. בסהכ יש הסכמה גורפת בין המתקינים על תדיראן זה מה שהבנתי כשקיבלתי הצעות מחיר.
עם טורנדו אין לי ניסיון, אבל חבר שהתקין טורנדו בבית כבר נזקק לשירות אחרי כמה חודשים, והחליפו לו את כל המפוח ביחידה הפנימית בגלל שהתחכך והרעיש.

-->