PDA

צפייה בגרסה מלאה : בוקסות בולמים, תפוח הגה (?) וכיוון פרונט ומה הקשר בינהם?

yoav
27-04-20, 07:28
לק 120 ארוך מוגבה 2׳ ( מס שנים). בוקסות תחתונות בבולמים קדמיים דו צידי נקרעו חודשיים אחרי שהוחלפו ( מקוריות טויוטה). גם תפוח היגוי ( ככה קוראים למפרק הזה בקצה הציריה?) נקרע הגומי. במוסך הוחלפו כל הנל ( שוב) ובניסיון להבין למה השחיקה המהירה, מצאו כי היה צורך בכיוון פרונט משמעותי מקדימה וקטן מאחורה.
אשמח להסבר לחסרי מושג כמוני על הקשר בין הנל ואם יש עוד משהו שכדאי לחפש כדי לא לחזור עוד חודשיים להחלפה נוספת..
הרכב כמעט לא נסע בשטח אגב בתקופה הזו, וגם כשנוסע זה בדכ שטח קל ונסיעה רגועה

opl
27-04-20, 08:03
128770

אם כוונך ב"תפוח היגוי ( ככה קוראים למפרק הזה בקצה הציריה?) נקרע הגומי" לגומיה שבתמונה אז זה נקרא פעמון צריה.

תפוח היגוי נראה ככה:

128771

לגבי שאר הסיפור קצת קשה לקבוע כי אני לא מכיר את הרכב ולא הכי בטוח שאתה מתאר נכון את מה שאמרו לך. בוקסות משולש לא הוחלפו? רק בולמים? בכל אופן להבנתי - גומיית צרייה (מה שבתמונה הראשונה) לא אמורה להיקרע כל כך מהר במצב שאתה מתאר. מה כיוונו מאחורה? יש לך סרן חי שם...

חנן-ג'יפולוג
27-04-20, 08:17
אני לא מכיר את המתלה הספציפי, אבל על פניו, ההסבר נשמע תמוה. סביר יותר שהעובד הידק ברגים כשהרכב עוד היה על הליפט, במקום לאחר מכן, ואז הגומיות עובדות במאמץ קבוע.

לגבי גומית הציריה, אין לי משהו לומר על זה. גם לגבי זה ההסבר שהבאת נשמע לא שייך.

בנוסף, את כיוון הגלגלים היה צריך לבדוק מיד לאחר החלפת הגומיות.

yoav
27-04-20, 10:59
-תודה על התמונות, מה שהוחלף היה תפוח היגוי
(שם באנגלית?).
-הבוקסות חוזקו כשהרכב עומד על רמפה ולא על הליפט

opl
27-04-20, 11:12
tie rod
יש פנימי וחיצוני
inner/outer

שוב. תפוחי היגוי משפיעים על כוון גלגלים ולא על כיוון פרונט לזכרוני. עושים כיוון פרונט אחרי החלפת בושינג בולם? לא מכיר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
27-04-20, 11:15
תלוי במתלה. אם זה מקפרסון, אז כן. אם זה בולם עצמאי ביחס למתלה, אז לא.

ד ו ר ו ן
27-04-20, 17:01
בתפוחי היגוי החליפו רק את הגומי או כל התפוח?
תפוח מקורי או חליפי?

yoav
27-04-20, 22:55
החליפו את כל התפוח למקורי

opl
27-04-20, 23:59
זה לא נראה כמו מקפרסון...

128778

ואתה אומר שאתה מוגבהה חוקית, דיי מסקרן מה הלך שם במוסך.

yoav
28-04-20, 09:30
בעל המוסך ישר, פתוח ואנחנו בקשר טוב, עם היסטוריה של לקיחת אחריות מלאה על טעויות אבחון/טיפול (שקורות בכל מקום) - אז אין לי חשש שמורחים אותי בסיפורים במכוון. עוד דברים שעשויים לגרום לכזה בלאי מואץ של הבוקסות?

opl
28-04-20, 09:38
אני לא חושב שמרמים אותך אני שואל "מה הלך שם במוסך" יותר בכיוון של מה גרם להם לעשות תיקון לפרונט. ואיזה זווית הייתה שם שאולי גרמה לבלאי מואץ...

ד ו ר ו ן
28-04-20, 10:15
אתה אומר שהבלאי הוא של גומיות החיצוניות ולא של הרכיב המכני, מכון?

yoav
28-04-20, 19:28
לגבי הפרונט- גומיות חדשות שנקרעו אחרי חודשיים ובעל המוסך אמר שבעבר נתקל במקרה דומה בגלל פרונט לא מאוזן לכן- החליף שוב לחדשות מקוריות ולקח למכון פרונט. יש לי את הדוח ואנסה להעלות תמונה.
דורון - לא הבנתי את השאלה?

opl
28-04-20, 19:36
תוכל לצלם את הפרונט ככה שיראו את זווית התפוחים? תצלום מקדימה לכיוון אחורה.

yoav
28-04-20, 19:38
אם הייתי יודע להעלות תמונה לפה מהנייד?..

yoav
28-04-20, 20:07
128784

דוח כיוון פרונט
אני עכשיו שם לב שדגם הרכב בדוח לא תואם לשלי- אני נוסע על לק 120 ולפי הדוח נראה שכיוונו עם נתוני ל"ק 200?

ד ו ר ו ן
28-04-20, 21:06
לגבי הפרונט- גומיות חדשות שנקרעו אחרי חודשיים ובעל המוסך אמר שבעבר נתקל במקרה דומה בגלל פרונט לא מאוזן לכן- החליף שוב לחדשות מקוריות ולקח למכון פרונט. יש לי את הדוח ואנסה להעלות תמונה.
דורון - לא הבנתי את השאלה?

הגומיות האלו אמורות להיות גמישות כדי לעבוד עם תנועות ההגה.
מאד מוזר שהן נקרעו כ״כ מהר בגלל פרונט לא מאוזן, איך הן יודעות שהפרונט לא מאוזן וזה לא תנועות הגה רגילות?

yoav
28-04-20, 21:24
הגומיות האלו אמורות להיות גמישות כדי לעבוד עם תנועות ההגה.
מאד מוזר שהן נקרעו כ״כ מהר בגלל פרונט לא מאוזן, איך הן יודעות שהפרונט לא מאוזן וזה לא תנועות הגה רגילות?

דורון- מה שנקרע בהפרש של חודשיים זה הבוקסות התחתונות של בולמי הזעזועים הקדמיים. תפוח ההיגוי הוחלף לראשונה ( ובינתיים היחידה) אחרי 236000 קמ ו13 שנים על הכביש..

opl
28-04-20, 21:37
אשריך חשבתי שהחליפו גם תפוח בהפרש קצר. 13 שנה על אותו תפוח זה מדהים בעיניי.

yoav
28-04-20, 21:44
מה לגבי דוח כיוון הפרונט?
1. יש משמעות לדכם הלא נכון ?
2. כיוון סרן אחורי- סתם דחפו לי אלמנט
(זו עבודת חוץ ולא של המוסך)

opl
28-04-20, 22:08
קשה לי לומר כי אולי הערכים ברכבים האלה זהים , אני מודה שהדבר האחרון שרציתי להתעסק בו בתקופת הפאגרו והמתלה הקדמי הנפרד הזוועתי שלו היה להבין את כל המשמעות של כיוון פרונט. מהדוח שלך נראה שהשינוי הרציני שנעשה הוא Toe-in (התבדרות אופנים) -שזה להבנתי כיוון גלגלים, אבל זה משהו שעושים אחרי החלפת תפוח, הגלגלים שלך היו מכונסים פנימה בכיוון הנסיעה מה שבוצע בכיוון היה פתיחת הזווית החוצה. זה לא אומר שככה נסעת לפני ההחלפה. אני לא מכיר שיש לזה השפעה על הבושינג של הבולמים.

קשה לי להבין אם כן נגעו בזווית ה Caster - קדם אופן - כי זה דווקא להבנתי אולי כן יכול להשפיע

רצוי שיקום פה מישהו שמבין בדוחות האלה באמת... אני סתם מנחש.

איל מ
28-04-20, 22:17
הבוקסות של הבולם לא אמורות להפגע מכיוון פרונט לא נכון. אולי בוקסות של המשולש? (גם לא נשמע לי הגיוני).

ד ו ר ו ן
28-04-20, 23:11
אשריך חשבתי שהחליפו גם תפוח בהפרש קצר. 13 שנה על אותו תפוח זה מדהים בעיניי.
התפוח במוט שפור של הגמל החזיק מעל חצי מליון.. נדפק כי הגומיה התייבשה, ונכנס בוץ.

ד ו ר ו ן
28-04-20, 23:13
הבוקסות של הבולם לא אמורות להפגע מכיוון פרונט לא נכון. .
אבל יכולות לפגע מהידוק באויר על הליפט.

נדב ש.
28-04-20, 23:18
אני עוד לא הבנתי אם מדובר בבוקסות משולשים או בוקסות של הבולמים?
בכל אופן לא קשור בין אלה לבין פרונט לא מכוון לדעתי, ואם היית נוסע עם פרונט לא מכוון הרכב היה אוכל צמיגים מזמן...

הרכב מוגבה? אם כן אז בוקסות מקוריות לבולמים של טויוטה מן הסתם לא יתאימו.... גם אם זה רק נראה מתאים(יכול להיות שניכנסו בלחץ, או הפוך, הם קטנות מידי) צריך בוקסות שמתאימות לסוג הבולם הספציפי אצלך...

yoav
28-04-20, 23:41
אני עוד לא הבנתי אם מדובר בבוקסות משולשים או בוקסות של הבולמים?
בכל אופן לא קשור בין אלה לבין פרונט לא מכוון לדעתי, ואם היית נוסע עם פרונט לא מכוון הרכב היה אוכל צמיגים מזמן...

הרכב מוגבה? אם כן אז בוקסות מקוריות לבולמים של טויוטה מן הסתם לא יתאימו.... גם אם זה רק נראה מתאים(יכול להיות שניכנסו בלחץ, או הפוך, הם קטנות מידי) צריך בוקסות שמתאימות לסוג הבולם הספציפי אצלך...

בוקסות של הבולמים.
אז מה שצריך זה בוקסות אחרות של ? הבולם של efs. כי כרגע שמתי עוד פעם של טויוטה😬

נדב ש.
28-04-20, 23:54
לדעתי כן. צריך בוקסות של efs.

asafk
29-04-20, 11:40
הבוקסות של הבולם משפיעות על הכיוון כי מדובר בקוילאובר.
אם המקוריות של טויוטה מתאימות תשתמש בהן. הגומי הכי טוב שיכול להיות שם.

אסף.

נדב ש.
29-04-20, 13:58

אסף.

אממ הוא החליף למקוריות של טויוטה שכשלו אחרי חודשיים....
אז או שהם לא באמת איכותיות... או שהם לא באמת מתאימות...
משאיר לבעל השרשור לענות על זה...

asafk
29-04-20, 14:07
או שהן לא באמת חדשות

אסף.

yoav
29-04-20, 15:52
או שהן לא באמת חדשות

אסף.

חדשות. מקוריות. היישר ממוסך יבואן. במו עיניי

asafk
29-04-20, 16:34
אז או שיש בעיה בהתקנה, או שהם לא מתאימות, או שהבולמים סיימו את חייהם מה שגורם לבעיות שונות ומשונות בפרונט ובהגה.

אסף.

נדב ש.
29-04-20, 18:05
אני חוזר למה שאמרתי מקודם, אני חושב שצריך בוקסות שמתאימות לבולם הספציפי הזה.
הרבה פעמים בבולמים אפטרמרקט האוזן בקוטר טיפה שונה, אם יש לך בולם מקורי ביד תמדוד עם קליבר מה ההבדל בקוטר הפנימי בינו לבין ה efs, אם הקוטר זהה אז כנראה באמת יש בעיה בתהליך ההרכבה של הבוקסה...

PW
29-04-20, 18:16
יקירי,
1. בוקסות של טויוטה - מתאימות לבולמים מקוריים של טויוטה. אתה צריך בוקסות של הבולם שיש לך בפועל.
2. בכלי רכב מוגבהים עם קויל אובר מקדימה, נוצר לפעמים חופש בגלל אובליות בתושבת העליונה (שיש בה שלושה ברגים בולטים) כתוצאה מתנועה ובלאי מתמשכים ואוטו זקן. זו לפעמים הסיבה לבלאי מואץ. יש כמה דרכים לבטל את החופש הזה.
3. אני חוזר על המלצתי הקודמת, על פרונט אלשיך בכנות. נשמע כמו האדם הנכון לריב עם הבעיה שלך.
בהצלחה בכל אשר תפנה
PW

yoav
29-04-20, 19:11
יקירי,
1. בוקסות של טויוטה - מתאימות לבולמים מקוריים של טויוטה. אתה צריך בוקסות של הבולם שיש לך בפועל.
2. בכלי רכב מוגבהים עם קויל אובר מקדימה, נוצר לפעמים חופש בגלל אובליות בתושבת העליונה (שיש בה שלושה ברגים בולטים) כתוצאה מתנועה ובלאי מתמשכים ואוטו זקן. זו לפעמים הסיבה לבלאי מואץ. יש כמה דרכים לבטל את החופש הזה.
3. אני חוזר על המלצתי הקודמת, על פרונט אלשיך בכנות. נשמע כמו האדם הנכון לריב עם הבעיה שלך.
בהצלחה בכל אשר תפנה
PW

תודה, אנסה להגיע אליו ואעדכן

yoav
29-04-20, 22:15
הבוקסות של הבולם משפיעות על הכיוון כי מדובר בקוילאובר.

אסף.
זה עובד גם הפוך? פרונט לא מכוון יכול להרוס את הבוקסות

yoav
30-04-20, 11:41
המשך העלילה: המתלה חזר להרעיש ועלה על ליפט הבוקר שוב. נמצא חופש בבולג׳וינט משולש תחתון בצד המרעיש. המוסך המליץ להחליף. מקורי בלבד. האם צריך להחליף דו צידי באופן אוטומטי ( כמו בולמים או קפיצים) ? במוסך אומרים שאין צורך כי צד שני תקין

-->