PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה אפיון מחשב ללמידה מרחוק

נמרוד
28-04-20, 14:34
אני מניח שזה נושא שמעניין לא רק אותי.
הלמידה מרחוק היא עובדה, וכל תלמיד חט"ב/תיכון צריך כבר מחשב אישי משלו, אמיתי, עם מקלדת ועכבר ומסך נורמלי, למרות שרבים מהם על פניו מסתפקים בטלפון או אייפד
אז מי יכול להמליץ הן על אפיון והן לינקים לרכישה ללפטופים טובים ופשוטים ללומדים מרחוק?
ואם יש כאן בעלי עסקים שרוצים להציע עסקה טובה לחברי הפורום (כולל משלוח לרחבי הארץ), בכבוד.

asafk
28-04-20, 14:53
תלוי מה לומדים....

יש אצלנו מכרז שנתי למחשבים ניידים - כי בית הספר בנוי מראש ללמידה במחשב (ללא נייר) כך שגם עניין הלמידה מרחוק עובד שם בלי שום חיכוך - על המחשבים הקיימים. מישהו בבית הספר איפיין מחשב חזק מספיק אבל לא יקר מדי. כרגע מה שזכה במכרז זה לנובו l390. )מצורף צילום מסך)
לדעתי אם זה המפרט שכתבו בבית ספר - זה מה שצריך.

המחשבים שאנחנו קנינו הם לפי המפרט של בית הספר מבחינת ביצועים באופן כללי אבל בשני הבדלים. אחד חשוב מסך גדול יותר. זה חשוב גם כדי שיהיה נוח לפתוח חלון ליד חלון (חשוב בהרבה מקצועות) אבל חשוב יותר - המקלדת מלאה עם מקלדת מספרים - זה מאוד משמעותי ולא יצא יותר יקר.
המחשב של כיתה י שקנינו כבר יותר טוב מבחינת ביצועים וגם עם שני דיסקים כי היתה מחשבה שיהיה צורך ביותר יכולת חישוב וגם איחסון מקומי לפרוייקטים מסויימים. תכלס לא עלה יותר מהמחשב במכרז...

אסף.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200428/f0a4ef90a849bbb422fccb12b2ec49dd.jpg

מוטי ג.
28-04-20, 14:54
לדעתי מפרט של מעבד i3 ומעלה עם 8 גיגה ram ו 250g ssd הוא מפרט התחלה למחשב "אינטרנט"
אצלנו יש כאלה לפקידות והם עובדים נהדר

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

boaz avrahami
28-04-20, 15:18
לדעתי מפרט של מעבד i3 ומעלה עם 8 גיגה ram ו 250g ssd הוא מפרט התחלה למחשב "אינטרנט"

לרוב, מה שהולך מביחנת מערכת הפעלה זה חלונות 10 בגרסת חינוך או ביתית והן מוגבלות ל 4 ג״ב.
שלא להזכיר שבמשרד בדרך כלל יש מערכת אחסון מרכזית/ ענן ולא תמיד נדרש דיסק בעל נפח רציני.

אני לא ממש מכיר את כל הדגמים של כל הימרנים ובמיוחד לא הביתיים אבל כמה טיפים כלליים.

1. חשוב להגדיר ״חוזק״ של המחשב. אינטרנט ואופיס זה דבר אחד וגרפיקה זה דבר אחר.
נגזרת מכח יהיו גם המעבד הזיכרון והדיסק הקשיח.
מחשב שנדרש להיות מהיר צריך כונן SSD אבל הנפחים שם מוגבלים/ יקרים ואז צריך לישומים מסוימים דיסק נוסף לאחסון. מעט מחשבים מציעים אפשרות זו.

2. מסך.
ככול שהמסך גדול המחשב הופך פחות נייד ( או יותר נכון נייד משולחן לשולחן אבל לא נח לסחוב).
צריך לשקול שימוש במסך מקלדת עכבר שולחניים.
אז זה מאפשר מחשב קטן.
במקרה כזה להקפיד שיהיה שקע USB-C על הנייד. זה מקל את החיבוריות לסביבת העבודה.
לבדוק האם המסך מבריק או מט וכיצד רואים בתאורה סביבתית חזקה. לא כל המסכים נולדו דומים.

3. עמידות:
נייד הוא אביזר פגיע. במיוחד אצל ילדים ובוודאי ככול שהוא גדול וכבד יותר.
לבדוק מה היא רמת השירות ( יש מעבדה וזמן בלתי מוגדר עד שחוזר) ויש שרות למחרת בבית הלקוח.
לא יודע אם קיים בארץ כבר אבל אם ישנו שרות המכסה גם שבר לשקול בחיוב.

וכמובן להתרשם מאיכות הבניה והחומרים.

זהו, על רגל אחת

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

OFF-RoaD
28-04-20, 16:33
2 הסנטים שלי...

1. לא לוותר על ssd, גם אם קטן. ההבדל במחיר לא גדול, ההבדל בביצועים תהומי ומורגש מאוד. בנוסף, היום הצורך בשמירת נתונים על המחשב די קטן. הרוב באינטרנט / ענן. ואם צריך, אפשר תמיד להוסיף הארדיסק חיצוני שכבר נמכר במחירים שפויים לחלוטין, או לפעמים הארדיסק פנימי רגיל נוסף.

2. זיכרון ram - לא הייתי יורד מ16 ג'יגה, כש8 זה המינימום. פחות מזה ויהיה למחשב קשה להריץ גם כרום.

3. מעבד - כאן i5 הוא המינימום לדעתי. יש הרבה סדרות מעבדים שנבדלות בביצועים ובצריגת האנרגיה (ביחס הפוך בד"כ), כל עוד לא מדובר במחשב שיעודו לתת הרבה שעות ללא חיבור לחשמל, הייתי נוטה לכיוון הביצועים.

4. לרוב חברות המחשבים סדרות פנאי, סדרות עיסקיות, וסדרות ביניים. ההבדלים? בעיצוב ובאיכות החומרים. מחשבים פלסטיקיים רכים בכל מיני צבעים מול דגמים יותר עמידים ואפורים (או בצבע מתכת).

5. חשוב לבדוק את כמות היציאות והתאימות לסביבה. באסה לגלות מחשב בלי מספיק יציאות usb או עם איזו יציאת hdmi אקזוטית שדורשת מתאמים/כבלים מיוחדים. כמה שיותר סטנדרט יותר טוב. לרוב גם מחשבים חדשים נמכרים ללא כונן תקליטורים, אם יש צורך באחד כזה.

6. המאפיינים הפיזיים של המחשב (גודל, משקל וכו') משפיעים מאוד על העלות שלו. יותר קטן > יותר יקר ויותר קל, ולהיפך. אם ילדים צריכים לסחוב אותו לבית הספר עם הספרים זה משמעותי.

7. אתה יכול לחסוך הרבה כסף על תוכנות. הרבה מחשבים היום נמכרים עם ווינדוס/אופיס שמייקרים מאוד. לתלמידי בתי ספר זכאות לרכישת גרסאות מלאות בזול מאוד
Latalmid.net

אם תגדיר טוב יותר את הדרישות הפיזיות (גודל, חשיבות המשקל, חשיבות זמן הסוללה, חשיבות "מקדם השופוני") והתקציב שאתה מייעד לעניין, אפשר יהיה לתת המלצות ספציפיות.

נ.ב,

יש אצלי בחיפה מחשב נייד של hp, ישן אבל היה ספינת דגל כשנקנה ולכן עובד מעולה עם כל הדרישות שיכולות להיות לתלמיד היום - וקצת מעבר. החיסרון היחיד - דורש חיבור לחשמל כדי לפעול, הסוללה מתה. אם מישהו מבאי הפורום מכיר תלמיד שצריך ושידו אינה משגת, אשמח לתרום אותו.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

zivo
28-04-20, 18:20
SDD = 500GB
מעבד I5
אבל הנקודה המעניינת שלמדתי (מהבנות שלי),
כרטיס מסך טוב כך שאפשר לעבוד, טוב! עם מסך מפוצל.
הם צריכים לראות את השעור ולהיות מסוגלים לכתוב \ לעבוד על תוכנה אחרת בו זמנית

מוטי ג.
28-04-20, 18:24
כמעט כל לפ טופ מגיע עם יציאת מסך,
והיום כמעט כל מסך חכם מכיל אפשרות לתצוגה ע"ב wifi.
ועם חיבור usb c ניתן גם להוסיף מתאם עם יציאת מסך

grand
28-04-20, 18:42
אתה צריך להחליט האם זקוק למחשב כרגע, או יכול לדחות.
אם זקוק למשהו מיידי לצערי לא תוכל להיות יותר מדי בררן לדגמים ולמחירים, יש מחסור גדול כבר זמן רב בניידי מיינסטרים כאלה שנעים ברמת מחיר של עד 3000 שח.. להרבה יצרנים אין מלאי, ואם מגיע משלוח כלשהו הוא נחטף מייד.
הייתי יכול לספק לך מחשב לא רע, לנובו עם מסך 15.6, מעבד i7 מדור 10, 512ssd ו 8gb זכרון ללא מע' הפעלה ב 2900 שח, אך לצערי אין לי משלוח לצפון.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

מוטי ג.
30-04-20, 12:10
Grand
אתה יכול לפרסם דרכי התקשרות איתך?

alto
30-04-20, 12:22
נסחפתם לגמרי עם המפרטים.
לא רוצה להתחייב אבל לזום, קצת שרותי אופיס, בטח לאונליין של גוגל, גם טרנטה משומש עם זכרון 4 GB יעבוד, בטח 8GB יעבוד, בטח עם WIN7

לי יש מחשב פיתוח (כבד), אומנם 7I אבל כולו 16 GB שמישהו פה הזכיר כמינימום.
לא שאני שולל לקנות 7I / 32GB / 1024 SSD לתלמיד כיתה א', אבל זה מוגזם לגמרי לצרכים.

erezgur
30-04-20, 12:32
Grand

החתימה שלו באתר (אתה לא רואה אותה מטאפאטולק):
www.megabyte.org.il
באתר שלו יש "צור קשר"

ש01
30-04-20, 12:40
הבן שלי, בכיתה ה' לומד מרחוק עם המחשב הישן שלי ועובד מצויין,
מחשב I3 עם 8M.

מה שהכי חשוב זה איכות האינטרנט בבית (יציבות ומהירות הורדה).
אני סידרתי לכל החדרים אופציה להתחבר לרשת קווית על רשת החשמל - במקרים רבים הרבה יותר יציב ומהיר מהWIFI.

אם אפשר לתת לילד מקלדת, עכבר ומסך חיצוני - זה מאוד נוח.

דבר נוסף, משמש אותו לשעורי חינוך גופני (כן, גם זה יש היום בזום) - אני נותן לו את הסלון עם ה TV שמשקפת את הזום מהנייד שלו.

grand
30-04-20, 12:46
Grand

Sent from my LG-H930 using Tapatalkהיי
0544263347

agabay
02-05-20, 19:42
מעבד i7 הוא די מיותר ולא יורגש בשימושים הנתונים
אתה צריך מעבד i5 / i 3 ולתת קדימות לזיכרון פנימי גדול והארד דרייב סביר
מכיוון שהמחשב לא יזוז הרבה, אין ממש חשיבות לssd אבל היום גם כך המחירים שלהם צונחים
ממליץ לך לחפש מחשב עם מסך 15 אינץ או לבנות על מסך חיצוני
בנוסף, כדאי לוודא שרשת הוויפי אצלך בבית היא חדישה 11 ac ומעלה, ולא תהיה זו שתגביל את חווית הזום
שלוש הגדולות, dell, hp lenovo, משקיעות יותר מהקטנות ועושות בדרך כלל מוצרים יותר איכותיים

grand
02-05-20, 20:29
לצערי חולק עליך,
חשיבות כונן ה ssd היא ראשונה במעלה, עד כדי כך ההבדל דרמטי שלדעתי מחשב עם מעבד מיושן בן 10 שנים הכולל ssd יהיה מהיר מ i7 הכי חדיש ללא,
לדעתי גם כבר לא משווקים מחשבים חדשים ללא כונן ssd, רק מיושנים או מחודשים לכאורה.

מוטי ג.
02-05-20, 20:31
בדף הזה של dell רואים שלא כולם עם ssd
https://www.dell.com/en-us/work/shop/laptops/15-5501/spd/latitude-15-5501-laptop

יצא לי להחיות כמה פעמים לפ טופ מזדקן ע"י החלפת hdd ל ssd + תוספת ram קטנה וזה מורגש.
זמני הבוט ופתיחת יישומים וקבצים מתקצרים משמעותית.

assafy
02-05-20, 20:55
מי שכבר התנסה בssd לא יחזור אחורה.
ההבדלים במהירות הם בסידרי גודל, בטח ב random IO.
באופטימזציה של עלות מול תועלת אז שמים ssd מספיק גדול להכיל את מערכת ההפעלה והתוכנות הנפוצות ודיסק קשיח גדול שמכיל מידע שלא ניגשים אליו לעיתים קרובות וקבצים גדולים כמו סרטים שקוראים סידרתית ואז מהירות הדיסק הקשיח מספיקה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

grand
02-05-20, 21:06
בדף הזה של dell רואים שלא כולם עם ssd
https://www.dell.com/en-us/work/shop/laptops/15-5501/spd/latitude-15-5501-laptop

יצא לי להחיות כמה פעמים לפ טופ מזדקן ע"י החלפת hdd ל ssd + תוספת ram קטנה וזה מורגש.
זמני הבוט ופתיחת יישומים וקבצים מתקצרים משמעותית.

Sent from my LG-H930 using Tapatalkהיכן אתה רואה זאת, לא קיים מחשב של dell מסידרת לטיטיוד ללא ssd.

boaz avrahami
02-05-20, 21:08
בניידים זולים יותר מקובל לשים רכיב נחות מ SSD שנקרא M.2 שהוא התקן זיכרון לא נדיף המיועד למערכות הפעלה.
אני זוכר שהיו גם דיסקים היברידיים ( נדמה לי שהפסיקו ליצר אותם כבר) .

בכל מקרה הדיון תופס כיוון של פלספנות מעבר לנדרש.
שימו לב לדרישות של פות״ש.

לטיטיוד יהיה נהדר אחת האופציות הטובות ביותר בשוק אבל כנראה מעבר לתקציב

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי ג.
02-05-20, 21:32
כאן:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200502/8fd3f44fb1c30cf9e09afa1cb6f312cb.jpg

grand
02-05-20, 21:35
בניידים זולים יותר מקובל לשים רכיב נחות מ SSD שנקרא M.2 שהוא התקן זיכרון לא נדיף המיועד למערכות הפעלה.
אני זוכר שהיו גם דיסקים היברידיים ( נדמה לי שהפסיקו ליצר אותם כבר) .

בכל מקרה הדיון תופס כיוון של פלספנות מעבר לנדרש.
שימו לב לדרישות של פות״ש.

לטיטיוד יהיה נהדר אחת האופציות הטובות ביותר בשוק אבל כנראה מעבר לתקציב

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94בועז מאיפה הבאת את היציאה הזו..
כונן ssd מגיע במספר תצורות, בתור כונן 2.5" או בתצורת M. 2, החדישה יותר, המאפשרת גם שמירה על עובי דק במחשבים ניידים, ובנייחים חיסכון במקום ובחיבורי כבלים מיותרים, ה M2 החדיש יותר הוא מסוג Nvme שמגיע למהירויות של פי 6 בממוצע מה ssd הקודם.
גם בדל עברו ל m2

boaz avrahami
02-05-20, 21:44
רמי, דיברתי בשפה שתהיה מובנת למרבית הקוראים.
אם אתה מתעקש להעביר את הדיון הזה למישורים טכניים אז ה M.2 הוא רכיב זיכרון בתצורת NVMe ( שיושב על הבאס) ועובד מהיר יותר מאשר כונן SSD שיושב על ממשק ה SATA.

מצד שני הוא RI ולרוב בקלאס 20 ולכן הוא לא ממש מתאים לשום דבר מלבד מערכת הפעלה. בהגדרה.

מן הסתם אתה לא יכול לחשוד בי שאני לא שולט בטכנולוגיה [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

grand
02-05-20, 21:51
בועז יווצר עוול גדול לנמרוד או לקורא התמים שיתחיל לחפש מחשבים שלא מותקנים שם כונני m2 nvme אלא דיסק רגיל כי הוא קרא שהם נחותים.. וברור לכול שכל המחשבים הטובים והיקרים כוללים m2 nvme, ולדעתי הכניסה לדקויות במפרטים של הניידים בהחלט חשובה לרוכש ולדיון.

andy.shaked
02-05-20, 22:10

Sent from my LG-H930 using Tapatalkלזה אתה קורא מפרט התחלה לאינטרנט?
נראה לי שקצת הגזמת

המדען המטורף

boaz avrahami
02-05-20, 22:14
הכניסה לדקויות טובה למשתמש מקצועי שדורש ביצועים וניידות גבוהה.

M.2 זה פתרון מצויין אבל אםנדרש נפח אחסון גבוה אז מתחילה להיות לפתרון הזה כבר בעיה. לא יודע אם יש הצע של יותר מחצי טרה ואם בנמצא אני משער שהוא ייקר את הפתרון מאוד.

בכל מקרה, אני לא בפוזיציה של מוכר או אפילו של אחד שמצוי במפרטים המעודכנים ביותר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי ג.
02-05-20, 22:20
לזה אתה קורא מפרט התחלה לאינטרנט?
נראה לי שקצת הגזמת

המדען המטורףאני מניח שהתכוונת שהגזמתי כלפי מעלה...
אז כן, לחווית משתמש נוחה, כולל אופיס וכו...
נמכרים סביב 2000 ש"ח.
מתחת לזה, לדעתי האישית, זה פשוט לא זז.

OFF-RoaD
02-05-20, 22:29
אני מניח שהתכוונת שהגזמתי כלפי מעלה...
אז כן, לחווית משתמש נוחה, כולל אופיס וכו...
נמכרים סביב 2000 ש"ח.
מתחת לזה, לדעתי האישית, זה פשוט לא זז.

Sent from my LG-H930 using Tapatalkאני מסכים.

קיבלתי מהעבודה לנובו עם i3, 8gbram וכונן hd רגיל (לפני כשנתיים) - והמחשב, גם אחרי פרמוט שעבר לאחרונה, סיוט לעבודה הכי בסיסית עם אופיס/כרום.
עברתי להשתמש במחשב האישי שלי, בן 4 וקצת, נקנה בזמנו עם מפרט מפוצץ בכמעט 6 אש"ח, ועובד עד היום כמו חלום, גם עם תוכנות שרטוט ומידול כבדות.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ניר ל
03-05-20, 00:32
לזה אתה קורא מפרט התחלה לאינטרנט?
נראה לי שקצת הגזמת

המדען המטורף

I 3 עם ssd ו 8gb או אפילו פחות שקניתי מרמי לפני שלוש שנים אאל״ט וגם אז כבר היה זול , עובד אצלי פגז, עם כל התוכנות שהוזכרו והרבה מעבר לזה. הssd עושה את ההבדל. למי שיש i3 שווה בהחלט להחליף ל ssd ולהשמיש עוד מחשב שיהיה בבית, המחיר זניח .

-->