PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ק לרכב. בדיקות שנעשות רק בימי קורנה

אורינ
28-04-20, 17:57
בדרך כלל הג'קים בג'יפים די מוגבלים לעבודה בכל מיתארי השטח. אז קודם כל לפני שאני ממשיך אל תיתנו לי פיתרון של היי ליפט ( יש לי קבוע על הרכב ומשתדל להשתמש בו כמוצא אחרון) ואל תספרו לי על ג'ק עגלה קטן ( 120 ש" ) שגם הוא די מוגבל בהרמה ובתכלס אין לו יתרון על פני ג'ק מקורי ( אולי רק בהרגשה ) . אני מדבר על ג'ק הידראולי או מכני ( טויוטה ). בעלי ג'יפים מוגבהים, שימו לב! כשהג'יפ מוגבה, טווח הפעולה של ההרמה לצורך פירוק גלגל משתנה. יכול להיות שהרמת הג'ק המקורי למכסימום לא תפתח את המתלה ( הקידמי ) למקסימום והגלגל יישאר על הקרקע. יחד עם זאת, במידה ותנסו לעבוד עם ג'ק גבוה (מידי) , יכול להיות שלא יוכל להיכנס מחת לנקודת ההרמה ( הנכונה ) כשהרכב עם פנצ'ר. מציע לבצע בדיקה אמיתית לפני יציאה לשטח ממצב של גלגל ללא אויר בכלל למצב של הרמת הגלגל באויר להחלפה.
ברכב שלי לדוגמא, אני חייב להוסיף לוח עץ בעובי של 6 ס"מ שמשמש גם כמפזר לחץ.

איל מ
28-04-20, 18:04
אין קשר להגבהה. מרימים מחלק של המתלה שאיננו מוקפץ. הדבר היחיד שמשנה הוא גובה הגלגל. לא מרימים רכב שטח מהבודי או השלדה כמו בפרייבט.

Yaki5500
28-04-20, 18:12
שניכם צודקים
כדאי לבדוק מבעוד מועד ולהכיר נקודות מתאימות להרמה. וכדאי להחזיק קרש עבה ברכב זה יכול לעזור בכל מיני מצבים כולל ישור מיגון, שפאלה לעת מצוא, וגם קיצור טווחים/פיזור לחץ לג'ק

עדיף להרים מהמשולש או מהסרן או הביצה אבל לא תמיד זה אפשרי אם למשל הרכב פוצץ צמיג באמצע מעלה בתנוחה לא נוחה ואין גישה לשים את הג'ק איפה שרוצים

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

אורינ
28-04-20, 18:23
אין קשר להגבהה. מרימים מחלק של המתלה שאיננו מוקפץ. הדבר היחיד שמשנה הוא גובה הגלגל. לא מרימים רכב שטח מהבודי או השלדה כמו בפרייבט.

הרמת רכב ממתלה הקידמי ( ניפרד ) שנמצא בזוית היא מסוכנת והג'ק עלול להחליק. הרמת גלגל עם מתלה נפרד תהיה בנקודת ההרמה שקבע היצרן ותמיד תהיה בנקודה מפולסת ולא משופעת. כמובן שיכול להיות שינוי המצב הרכב שיצריך אילתור.

ד ו ר ו ן
28-04-20, 19:12
הרמה מהנקודה המקורית אליה התכוון היצרן יעילה בעיקר למשטח מהודק מפולס.
לכל השאר צריך להפעיל הגיון, ולפעמים המגבה המקורי אינו מתאים.

hadtomer
28-04-20, 20:03
תודה אורי. לאחר 11 שנים עם רכב שטח- כעת אני יודע כיצד להשתמש בג'ק

אורינ
28-04-20, 22:01
תודה אורי. לאחר 11 שנים עם רכב שטח- כעת אני יודע כיצד להשתמש בג'ק

אני לא בטוח אם אתה ציני או לא, אז בוא נאמר שלא. ראיתי כבר הרבה נהגים שנתקלים בבעיות ברכב ברמה הכי פשוטה.ראיתי "קליברים" של שטח שלא יודעים לאיזה כיוון נפתחים אומי הגלגלים, ראיתי "תותחי על" שלא יודעים לעבוד עם היי ליפט. וגם ראיתי "מומחים" שהרימו רכב עם ג'ק והרכב נפל ממנו כמעט עליהם. אז לא באתי ללמד/לחנך כאן אף אחד, מי שמתעניין יקבל ומי שלא לא. אני עד היום שמח לשמוע כל אחד ותאמין לי שגם בהיותי איזה מפקד קטן בחימוש בצבא קבע למדתי הרבה מחיילים שעברו תחת ידי. יש דברים שנראים לך כל כך מובנים ולאחרים ממש לא. שיהיה חג שמח לכולם.

נדב42
28-04-20, 23:32
הג׳ק הכי שימושי אצלי לאורך השנים הוא ג׳ק מספריים. פשוט, יש לו חור במשטח העליון שקל להלביש על ברגים (בטח פעם היה שם משטח גומי, לך תזכור..), נכנס גם במרווחים מאוד צרים ועולה גבוה יחסית לגובהו במצב סגור.

ולא שחסרים לי ג׳קים בצ׳רוקי - יש את הג׳ק המקורי, ג׳ק מספריים, ג׳ק טויוטה מכני, ג׳ק בקבוק גדול, היי ליפט עם ליפט-מייט, וכרית חילוץ מתנפחת.

ומכל אלו, המספריים עם קרש או שניים שנמצאים תמיד מתחת לרגליים של הנוסעים מאחורה, הם הבחירה היותר נפוצה, אצלי..

איל מ
29-04-20, 09:11
מתחיל להסביר למה הרכב כל כך כבד

נדב42
29-04-20, 09:37
אם כבר, אז זה בגלל ארגז הכלים ...

Asaf-a
29-04-20, 23:56
הג׳ק הכי שימושי אצלי לאורך השנים הוא ג׳ק מספריים. פשוט, יש לו חור במשטח העליון שקל להלביש על ברגים (בטח פעם היה שם משטח גומי, לך תזכור..), נכנס גם במרווחים מאוד צרים ועולה גבוה יחסית לגובהו במצב סגור.

ולא שחסרים לי ג׳קים בצ׳רוקי - יש את הג׳ק המקורי, ג׳ק מספריים, ג׳ק טויוטה מכני, ג׳ק בקבוק גדול, היי ליפט עם ליפט-מייט, וכרית חילוץ מתנפחת.

ומכל אלו, המספריים עם קרש או שניים שנמצאים תמיד מתחת לרגליים של הנוסעים מאחורה, הם הבחירה היותר נפוצה, אצלי..מעניין, אני בדיוק בכיוון הפוך...
טיפלתי באחרונה ברייזר, כדי להגביהו במרכז להרמת 2 הגלגלים ולהכנסת בוקים השתמשתי בג'ק בורגי (נקרא מספריים? ) של הפורסטר, אחרי הכל הרייזר קל בהרבה.

עקב רצפה לא ישרה, ההרמה לא הייתה אופטימלית ובאלכסון וראיתי שהג'ק מספריים התעקם מעט ואיני סומך עליו יותר בפורסטר.

רכשתי ג'ק בקבוק השבוע בל. כ עבור הפורסטר הסתפקתי ב2 טון לטובת הקומפקטיות באיכסון ברכב, כנראה זו הייתה טעות כי המהלך שלו קצרצר, היות ומכיל בוכנה לא טלסקופית... לא נוח לשימוש.
בפורסטר אין מקום נוח שטוח להרים במתלה והג' ק עלול להחליק, ובסף הרכב נדרש מעט יותר מהלך ממה שהג' ק 2 טון שקניתי נותן...בכביש עוד ניתן להסתדר אבל בשטח גבולי.

איפה ניתן למצוא ג'ק בקבוק טלסקופי? אלו שבל. כ אינם טלסקופיים.
לחילופין אולי אכן עדיף לרכב כגון הפורסטר אותו מרימים מסף המרכב ג'ק מספריים מסיבי יותר מהמקורי? המלצות לחנות?

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

גיא
30-04-20, 07:27
בקבוק 6 טון שיש לי לדאסטר מספיק גבולי מהתחתית של האוטו ואני לרוב מרים את הגלגל שצריך מהמשולש. יש מקון ישר בשביל זה.
תנסה להחליף את ה 2 טון ליותר.

zivo
30-04-20, 10:59
מ

איפה ניתן למצוא ג'ק בקבוק טלסקופי? אלו שבל. כ אינם טלסקופיים.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

מתעלק על השירשור הזה,
אכן ג'ק הידראולי, טלסקופי, נראה כאופציה הכי הגיונית.
ובכל זאת, ג'ק כזה מאוד לא נפוץ, וקשה להשגה.
מי יכול להסביר?

ד ו ר ו ן
30-04-20, 11:07
מתעלק על השירשור הזה,
אכן ג'ק הידראולי, טלסקופי, נראה כאופציה הכי הגיונית.
ובכל זאת, ג'ק כזה מאוד לא נפוץ, וקשה להשגה.
מי יכול להסביר?
שקול מחדש מגבה בקבוק מכני.

erby
30-04-20, 11:09
אני משתמש לרוב בג'ק של LT35 (מסחרית גדולה 3.5 טון של פולקסוואגן). הג'ק הזה הגיע עד מודל 82. אחכ עברו לפטנט אחר. שלנו היה מודל 77.
קומפקטי, טלסקופי ועולה יחסית גבוה (כ35 סמ), בורגי ולא הדראולי (מאוחסן בשכיבה וקל) ויש ראש רחב עם גובלים בקצוות.
זו תמונה מהמרשתת. אצלי, ריתכתי לו ראש בורג בשקע של הידית כדי שמפתח יחיד יפתח גם את הגוז'נים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200430/1667b2ad85d364048e145e5024b64d3c.jpg

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

opl
30-04-20, 12:22
אסף, תבדוק אולי בגק שקנית יש בורג נפתח בחלק העליון, לזכרוני בדרך כלל אלה שאינם טלסקופיים הם כאלה, שלי היה סגור דיי חזק.

כבר קניתי מל.כ גק שלא החזיק לחץ, למזלי אני בודק דברים כאלה לפני שאני נזקק להם בשטח, הם תיקנו אותו בלי לשאול שאלות...

128858

hadtomer
30-04-20, 12:43
אני כבר חודשיים עם ג'נטלמן ג'ק. אבל ברצינות- אין ג'ק מושלם. ג'ק הוא אחד האביזרים שאף אחד כנראה מעולם לא דאג לשכלל, למזער ולפשט- לפחות לא ברמות שמגיעות אלינו, בני התמותה. ג'ק הידראולי- דולף. הייליפט, לא בשביל להחליף גלגל ולמי יש כוח לשבר בלסת. ג'ק מספריים- השבוע החלפתי גלגל ברכב של שכנה (נאה) ועד שהחרא הזה מרים מאזדה 3, אתה נהיה זקן. ג'ק עגלה- שוקל טון. דבר אחד בטוח- לעניות דעתי ג'ק אינו אביזר שצריך להחזיק ממנו יותר מדי ספיירים - כי ג'ק תופס מקום וגם שפע של משקל. הגישה של "עוד בקבוק WD40 קטן כדי לשחרר את הפקק של הבקבוק WD40 הגדול" לא תקפה בג'קים, פשוט בגלל שהם כבדים להחריד. אני עם ג'ק הידראולי של ל.כ כמו שכבר צולם כאן. נראה לי שבערכה המקורית של ג'יפ יושב גם ג'ק מספריים, אבל נראה לי שהוא עוד עם הגריז שג'יפ שמה עליו במפעל בשנת 2006. טפו טפו לא חוויתי תקר כבר שנים- אבל בשביל להרים רכב של חברים, 30 שניות והאוטו באוויר.

Asaf-a
30-04-20, 13:15
הוזכר הנושא של איכסון בשכיבה, יש מניעה לאכסן ג'ק בקבוק הידראולי בשכיבה?
בפאג'רו קינג הג'ק בקבוק ההידראולי המקורי היה מאוכסן בשכיבה במקום בו היצרן תכנן, ולא נתקלתי בבעייה ולא חשבתי על זה עד כה...

בפורסטר אין מקום לאכסנו בעמידה...לפחות לא בתא שמתחת לרצפת תא המטען.

לגבי בורג בראש הג'ק, אבדוק.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

גיא
30-04-20, 13:40
הוזכר הנושא של איכסון בשכיבה, יש מניעה לאכסן ג'ק בקבוק הידראולי בשכיבה?
בפאג'רו קינג הג'ק בקבוק ההידראולי המקורי היה מאוכסן בשכיבה במקום בו היצרן תכנן, ולא נתקלתי בבעייה ולא חשבתי על זה עד כה...

בפורסטר אין מקום לאכסנו בעמידה...לפחות לא בתא שמתחת לרצפת תא המטען.

לגבי בורג בראש הג'ק, אבדוק.

אצלי הרוסי שוכב כבר כמה שנים. ללא בעיות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
30-04-20, 13:47
אני חושב שהמקורי בפאגרו Q גם שוכב אבל אישית מעדיף שהם יעמדו.

איל מ
30-04-20, 13:47
ג'ק מקורי של דיסקברי הוא הג'ק המושלם. כמובן שכמו כל דבר ברכב, הוא גם נוזל בסוף.
יש לי אחד זרוק ליום שבו אמצא מישהו שיהיה מוכן לשפצו (בנתיים כל מי שמתעסק בהידראוליקה, לא היה מוכן).

zivo
30-04-20, 14:11
שקול מחדש מגבה בקבוק מכני.
יש לי גם את המכני "האגדי" של טויוטה, וגם את המקורי של הטרופר (לדעתי של הטרופר טוב יותר :-) ולכן זה מה שנשאר ברכב).
(אני חושב שעשיתי סידרה של תמונות השוואה, אם אני אמצע אני אשים את זה פה).
ועדיין, עם הייתי מוצא, הידראולי קטן (4T?), טלסקופי (שייתן מהלך משמעותי יותר ארוך) בהחלט הייתי מהמר עליו.

ד ו ר ו ן
30-04-20, 14:29
יש לי גם את המכני "האגדי" של טויוטה, וגם את המקורי של הטרופר (לדעתי של הטרופר טוב יותר :-) ולכן זה מה שנשאר ברכב).
(אני חושב שעשיתי סידרה של תמונות השוואה, אם אני אמצע אני אשים את זה פה).
ועדיין, עם הייתי מוצא, הידראולי קטן (4T?), טלסקופי (שייתן מהלך משמעותי יותר ארוך) בהחלט הייתי מהמר עליו.
קניתי כזה בנציגות למכירת ציוד למוסכים באזור תעשיה כנות, אחרי שהתברר שלתקן אחד נוזל יהיה יקר יותר.
עלה בסביבות 150.

הוא כבד משמעותית מהמכני, ומשמש בעבודות בית כדי שלא אצטרך לפרק מהרכב את המכני.

המכני עושה אותה עבודה בדיוק, ושוקל חצי ומתקפל קטן יותר.

סולי
30-04-20, 14:33
לאיזה גובה עולה המכני המדובר דורון? יש תמונות?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נדב42
30-04-20, 14:50
אם מתייחסים לג׳ק כאמצעי להחלפת צמיג מפונצ׳ר, באמת מספיק אחד שמתאים לרכב, וזהו.

מבחינתי הג׳ק הוא גם אמצעי חילוץ עצמי, ולכן המגוון בצ׳רוקי. בויטארה יש לי את ג׳ק המספריים המקורי וזהו. אולי אזרוק שם גם בורגי של לנדקרוזר, סתם כי יש לי ...

סולי
30-04-20, 14:54
די די נדב,... אתה סוחב משקל מיותר... בחריגה מהמשקל המותר... ומספר ש2-3 גקים זה הכרחי... ובכלל הארגז חלפים זה מה ששוקל. נו שווין...

את הגק של הקרוזר אני מוכן לקחת ממך, ראה בזה עזרה של חבר להפחתת משקל...

zivo
30-04-20, 17:56
לאיזה גובה עולה המכני המדובר דורון? יש תמונות?

סגור: 19ס"מ
פתוח: 46 ס"מ
משקל:2.3 ק"ג

מדבקה צהובה - טויוטה
מדבקה לבנה - טרופר (הג'יק של הטרופר שוקל 3.1ק"ג ונראה חסון יותר).

נדב42
30-04-20, 18:02
את הגק של הקרוזר אני מוכן לקחת ממך, ראה בזה עזרה של חבר להפחתת משקל...

איזה כיף שיש חברים כאלו [emoji16]

(היו לי כמה, עלו 100 ש"ח לאחד, לא יודע כמה נשארו, אם יש ספייר, בשמחה [emoji846])

נמרוד
30-04-20, 18:51
אני כבר חודשיים עם ג'נטלמן ג'ק.

דברי טעם. אני שמח לדעת שיש פה עוד חובבי מיץ תירס דרומי - ברבן אמריקאי ורצוי זול, הכי מתאים ללילה סביב המדורה.
תיכף יתקפו כאן אבירי הסינגל מאלט הסקוטי ובראשם ברלי-דה-ברוס, אבל אל תדאג, נוכל להם ביחד.

hadtomer
30-04-20, 19:03
ברלי

טפו

נדב42
30-04-20, 19:30
לכל מי ששאל על הג'קים של טויוטה, כל הפרטים כאן:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111450 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111450)

ד ו ר ו ן
30-04-20, 19:59
סגור: 19ס"מ
פתוח: 46 ס"מ
משקל:2.3 ק"ג

מדבקה צהובה - טויוטה
מדבקה לבנה - טרופר (הג'יק של הטרופר שוקל 3.1ק"ג ונראה חסון יותר).
מה המידות של המגב. של הטרופר?

״נראה חסון״?
מה אכפת לי המראה אם הם מתאימים למשקל?

zivo
30-04-20, 20:13
אם אתה יודע את המפרטים, אני אשמח ללמוד.
מאחר ואין לי את המפרט, וזה של הטרופר כבד יותר ( למרות שהוא נמוך יותר) וכן הוא נראה חזק יותר....
אז אני חושש.
כולנו נוסעים עם רכבים עמוסים, לא רוצה לקחת סיכונים.

Asaf-a
30-04-20, 21:57
אסף, תבדוק אולי בגק שקנית יש בורג נפתח בחלק העליון, לזכרוני בדרך כלל אלה שאינם טלסקופיים הם כאלה, שלי היה סגור דיי חזק.

כבר קניתי מל.כ גק שלא החזיק לחץ, למזלי אני בודק דברים כאלה לפני שאני נזקק להם בשטח, הם תיקנו אותו בלי לשאול שאלות...

128858צודק, אכן יש בורג שנותן טווח של עוד כמה ס"מ

opl
30-04-20, 22:29
זכית. זה פיטשר מעולה לדעתי. אני דאגתי להחזיק בזמנו פלטת עץ מלא (סתם אורן עבה) כבסיס לגק הזה, מעולה גם בחירום כשנגמרים לך העצים לסאג'.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

דרור ברלי
30-04-20, 23:23
דברי טעם. אני שמח לדעת שיש פה עוד חובבי מיץ תירס דרומי - ברבן אמריקאי ורצוי זול, הכי מתאים ללילה סביב המדורה.
תיכף יתקפו כאן אבירי הסינגל מאלט הסקוטי ובראשם ברלי-דה-ברוס, אבל אל תדאג, נוכל להם ביחד.

טפו

את שניכם אני מקפל ביד אחת וקושר מתחת למסגרת החלון, שני יבחושים, בני עוולה.

ממי שמעת שאני לא אוהב ג'ק???....
האמת שגם זה גדול עליכם. בזבוז של ברבן ראוי.
לכם יתאים יותר ג'וני אדום שמשמש אותי לניקוי חלונות, יהיה מספיק טוב כדי לשטוף לכם את הפה.
יודעים מה? גם זה יותר מדי. אולי אמצא בשבילכם במבצע חיסול בסניף הכל בדולר, איזה בקבוק אולד-קליפר של פועלים רומנים, או הצויקה שנתת לנו לטעום באחד ממפגשי ג'יפולוג, שאחר כך איזה רומני אסלי (אחד שנוסע בדאסטר ובולס מיטיטיי נא לארוחת בוקר), טעם, גרגר ומצמץ, ירק וקבע שהפעם נחצו כל הגבולות כי זה מזוקק מחרא של חזירים.

opl
01-05-20, 06:26
128888

hadtomer
01-05-20, 06:33
את שניכם אני מקפל ביד אחת וקושר מתחת למסגרת החלון, שני יבחושים, בני עוולה.

ממי שמעת שאני לא אוהב ג'ק???....
האמת שגם זה גדול עליכם. בזבוז של ברבן ראוי.
לכם יתאים יותר ג'וני אדום שמשמש אותי לניקוי חלונות, יהיה מספיק טוב כדי לשטוף לכם את הפה.
יודעים מה? גם זה יותר מדי. אולי אמצא בשבילכם במבצע חיסול בסניף הכל בדולר, איזה בקבוק אולד-קליפר של פועלים רומנים, או הצויקה שנתת לנו לטעום באחד ממפגשי ג'יפולוג, שאחר כך איזה רומני אסלי (אחד שנוסע בדאסטר ובולס מיטיטיי נא לארוחת בוקר), טעם, גרגר ומצמץ, ירק וקבע שהפעם נחצו כל הגבולות כי זה מזוקק מחרא של חזירים.

חכה חכה, חתיכת חוליגן חובב ברזל. מצייר ביד חופשית, מפיץ גריז כמו מחלות של סינים וסתת של ידיות הילוכים. חמישים מיליליטר בנזין על סלע כדי לשרוף לא נשפוך עליך וכשנצטרך לדבר בשבחך, נגיד שאין מה להגיד מרוב שאין מה להגיד. כשיגיע יום הטסט שלך נעשה חגיגה בבית ונדליק הטאבון ונשתה ונצחק עד לב שמים ונאכל כבד קצוץ, סרדינים, חמוצים ודברים טובים בחלה טרייה, רצועות בשר על פלנצ'ה ודברי מתיקה. כשיפתחו המכולות בדרום תל אביב נלך להביא לך ארגז בירה אורנ'בום של פועלים רומנים ונעשה לך חוקן למערכת הדיבור. וודקה בעשרים שקל ששותים ומתעוורים (סיכוי פיפטי פיפטי) לא היתי מבזבז על הקיבה שלך. סינגל מאלט לבזבז על חיה כמוך, מטר שמונים ומשהו של בילטונג, זה כמו לשפוך מי עדן לתוך מי ים, חתיכת חור בבלוק. ג'ק (מגבה) של קיה פיקנטו לא היתי נותן לך אם היית תקוע על זרדים.

ד ו ר ו ן
01-05-20, 09:24
פשש..
מזכיר את ר׳ יוני בימיו הטובים.
(כן, היו כאלו פעם).

איל מ
01-05-20, 09:28
...אולי אמצא בשבילכם במבצע חיסול בסניף הכל בדולר, איזה בקבוק אולד-קליפר של פועלים רומנים...

הלו הלו, להרגע.
אולד קליפר זה הוויסקי הראשון ששתיתי, והוא גם השיג לי את החברה הראשונה שהיתה לי.
אמנם היה צריך חיזוק של כמה ליטרים קגלביץ' (בשבילי. כדי שאסכים. לא בשבילה), אבל זה עבד.

ד ו ר ו ן
01-05-20, 09:33
הלו הלו, להרגע.
אולד קליפר זה הוויסקי הראשון ששתיתי, והוא גם השיג לי את החברה הראשונה שהיתה לי.
אמנם היה צריך חיזוק של כמה ליטרים קגלביץ' (בשבילי. כדי שאסכים. לא בשבילה), אבל זה עבד.
פפחח..
חלש אופי.

אין על אמדאוס כחול עם תפוזים.

דרור ברלי
01-05-20, 10:22
חכה חכה, חתיכת חוליגן חובב ברזל. מצייר ביד חופשית, מפיץ גריז כמו מחלות של סינים וסתת של ידיות הילוכים. חמישים מיליליטר בנזין על סלע כדי לשרוף לא נשפוך עליך וכשנצטרך לדבר בשבחך, נגיד שאין מה להגיד מרוב שאין מה להגיד. כשיגיע יום הטסט שלך נעשה חגיגה בבית ונדליק הטאבון ונשתה ונצחק עד לב שמים ונאכל כבד קצוץ, סרדינים, חמוצים ודברים טובים בחלה טרייה, רצועות בשר על פלנצ'ה ודברי מתיקה. כשיפתחו המכולות בדרום תל אביב נלך להביא לך ארגז בירה אורנ'בום של פועלים רומנים ונעשה לך חוקן למערכת הדיבור. וודקה בעשרים שקל ששותים ומתעוורים (סיכוי פיפטי פיפטי) לא היתי מבזבז על הקיבה שלך. סינגל מאלט לבזבז על חיה כמוך, מטר שמונים ומשהו של בילטונג, זה כמו לשפוך מי עדן לתוך מי ים, חתיכת חור בבלוק. ג'ק (מגבה) של קיה פיקנטו לא היתי נותן לך אם היית תקוע על זרדים.

כבד קצוץ עאלק... מסליקים כפות רגליים של תרנגולות (עם הציפורניים והנוצות, מזה תעשו נקניקיה) וטלפיים של חזירים מהאטליז של התאילנדים בתחנה מרכזית.

לכו, לכו תשתו ברבן זול שמזוקק מתירס מקופסה פג-תוקף ממכולת ירדנית בעדיסה.
לטמעים כמוכם יש עכשיו מבחר גדול של ז'אק-דניאל אורגינאל, מייד-אין-מחסן-בקרית-גת, במבצע אצל פליקס סיבוני....

אם תקחו ארגז תקבלו במתנה ג'ק חצי-מספריים ישן עם בוקסות שבורות מפלסטיק של פורד פוקוס דור ראשון.

נמרוד
01-05-20, 11:27
חכה חכה, חתיכת חוליגן חובב ברזל. מצייר ביד חופשית, מפיץ גריז כמו מחלות של סינים וסתת של ידיות הילוכים.

כולנו יודעים מה ברלי עושה ביד חופשית, מרוחה בגריז, עם ידית ההילוכים שלו. כשהוא מפנטז על היילקס. ולמה הוא נוסע בסופה המרוטה ולא מגשים את החלום? כי את כל הונו הוא השקיע בארגז התחמושת המרופד שתוכנו הסקוטי עלה יותר מהסופה. וכל זאת כשבלילה, בחושך, סביב המדורה, אף אחד מאבירי השולחן המתקפל לא יבחין בין נוזל בלמים דוט 3 לדוט 4, לא כל שכן בין בקבוקי אלכוהול לא מפוגל שעלו 9.99$ לבין אותם מעושנים-אעלק-איילה-גלן-שמורנגי-דה-גרוזנגי. זה שמות אמיתיים בכלל? איך הם לא קולטים שהסקוטים מזמן איבדו כל בושה, נותנים לילדי הגן להקיש על מקלדות בהמצאת שמות בלתי אפשריים למדבקות על אותם בקבוקי ראווה במאות דולרים?

דרור ברלי
01-05-20, 12:35
חלש אתה

אתה תסתפק גם בג'ק ערבי מתרמיל 105 ואחרי שתלעס סטייק עין מופשר של זוגלובק, תתמסטל מיין פטישים צה"לי שנשאר לך למזכרת מארגז הצ'ופרים הסודי שהסלקת בימיך הטובים מאחורי המקמ"ש....

נדב42
01-05-20, 13:13
יש למישהו איזה וויסקי טוב נגד צהבת ?

boaz avrahami
01-05-20, 15:27
מתבקש

https://youtu.be/FiORPW65xyg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

hadtomer
01-05-20, 17:42
כבד קצוץ עאלק... מסליקים כפות רגליים של תרנגולות (עם הציפורניים והנוצות, מזה תעשו נקניקיה) וטלפיים של חזירים מהאטליז של התאילנדים בתחנה מרכזית.

לכו, לכו תשתו ברבן זול שמזוקק מתירס מקופסה פג-תוקף ממכולת ירדנית בעדיסה.
לטמעים כמוכם יש עכשיו מבחר גדול של ז'אק-דניאל אורגינאל, מייד-אין-מחסן-בקרית-גת, במבצע אצל פליקס סיבוני....

אם תקחו ארגז תקבלו במתנה ג'ק חצי-מספריים ישן עם בוקסות שבורות מפלסטיק של פורד פוקוס דור ראשון.
כבד קצוץ נעשה ממך!! לוגם שעורה נוזלית שמזקקים אנשים בחצאית, עם של ג'ינג'ים מתועבים, אלכוהוליסטים שונאי שמש, אנשים שלא היו מספיק טובים להיות בריטים, שזה כמו לרצות להיות קיה בעולם של טויוטה. מי ישמע חתיכת פסקונדיאק מטנף על כבד קצוץ. על כבד קצוץ גדלתי ! על כבד קצוץ גדלו אבותי, בזמן שאבות אבותיך היו כורכין לוף בלחם ואוכלים מחשש שמא יבואו הקוזאקים ויעשו בהם שפטים - פעם נוספת. חתיכת חוצפן מלכלך על משקאות תירס-קופסה. גם להקפצה ותיבול של מזונות בווק הוא טוב- וגם להכנת שיכר!!!!!!!!!!!הוא רב תכליתי- כמו הלדרמן שאנשים מסוגך נושאים בחגורה כדי למרוט שערות באף, לתקן תרבדים ולהדק עפיפונים- מה שאתה אף פעם לא תדע כשאתה יושב לך כאחרון האפנדים סביב המדורה ומעביר מיד ליד מעשיות קרב ומשקאות ודברים טובים אחרים כאילו היו בחורה מבית טוב. אני בז לך ולדרכיך ומפנה את טבורי בכיוון חולון שלוש פעמים ביום - ויפה שעה אחת קודם! שמור לך את הג'ק של הפוקוס ואת פליקס סיבוני, אנחנו יש לנו גאוות יחידה של אנשים ששותים משקאות של גבר ולא משקאות של נושפי מעי, לובשי חצאיות טוטו משובצות, אנשי נצח מתועבים שמייצרים מי אפסים לאפסים. לך תקרא את הצמיגות של הוויסקי שלך, אם זה 5W30 או בכלל פרסטון פיפטי פיפטי ושוב אלינו אם לא תתעוור משתיית החרא שמוכרים לך בבקבוקים שילד בן 13, שידע אהבתם של עשרות כמרים, עם הורים אלכוהוליסטים, מדביק עליו תוויות אדומות, שחורות, זהובות, בשיטה של אן דן דינו סופה לה קטינו- שהרי העלובים שלוגמים את התרכובת בכל מקרה לא יודעים לזהות.

Asaf-a
01-05-20, 17:53
אחלה הומור אבל חטפתם את השירשור עם אזימוט שונה לחלוטין, וחבל, כי מכיל גם אינפורמציה טובה שתהיה שימושית למחפשים בעתיד וכותרת עניינית....

opl
01-05-20, 18:41
אל תתרגש. יש להם חסך בקבוצות מעדון בווצאפ ופייסבוק. בטח יעברו פה עם מטאטא וימחקו הכל כשיגווע.

נדב42
01-05-20, 22:40
לי זה מזכיר את הסצנה האלמותית הזו:

https://youtu.be/YFfevVPHxP0

אבי ביטר
02-05-20, 10:40

חזק מאוד.:cool:

יובל48
02-05-20, 13:00
זה מה שקורה כשלא מטיילים.
שאפו על היצירתיות ובחירת הברכות.

נמרוד
02-05-20, 13:11
אחלה הומור אבל חטפתם את השירשור עם אזימוט שונה לחלוטין, וחבל, כי מכיל גם אינפורמציה טובה שתהיה שימושית למחפשים בעתיד וכותרת עניינית....

Sent from my SM-G950F using Tapatalkמתנצל, ראיתי בכותרת "ג'ק" ו"קורונה" החיבור שקפץ לי ראשון היה אלכוהול זול מצפון אמריקה.

hadtomer
02-05-20, 13:15
קורונה".
אלכוהול רע מדרום אמריקה.

ניתן לשוב לשרשור המקורי. אאמל"ק לכם:
ברכב מוגבה מומלץ לשים קרש תחת המגבה המקורי בשימוש בנק עיגון מקורית עקב מהלך המתלה.
בשימוש כמו כולנו בג'ק בקבוק, יש להיזהר בעת הרמה מסרן/מתלה.

איל מ
19-06-20, 12:13
חיפשתי קצת. החבה שמייצרת את הג'ק הטלסקופי המצוין של הדיסקו היא חברת coram.
באתר שלה היום, הג'ק הכי קטן מיועד ל3.5 טון ומיועד לאיווקו דיילי.
הוא טלסקופי עם שלושה שלבים ומגיע לגובה של כ40 ס"מ. קוד המוצר הוא 13035B000.
אנסה לצרף קובץ בהמשך, אבל יש כאן מספיק אינפורמציה למי שיהיה נחוש כדי להשיג אחד (החסרון היחיד- מגיע עם ראש שטוח ולא חצי עיגול לחביקת סרן, עניין פעוט וגם פתיר).

biranit50
04-01-24, 06:51
מצאתי כזה משומש וגם כזה מקורי של מיצובישי פאג'רו (גם משומש) (כן, טלסקופי והעובדה שהוא ממותקן ברכב ע"י היצרן במצב שוכב מעידה שהוא לא נוזל!) ב...ebay
הבעיה שצריך דודה שתביא מאנגליה כי זה עלול להתקע במכס במשלוח לארץ

אגב הג'ק של הפאג'רו מקוטלג כ 1,500קג = 1.5 טון כך שהריצה אחרי ג'קים חסונים יותר כנראה מיותרת...

שולץ האיום
04-01-24, 08:44
;)

מה?

לפחות הזכרת את השרשור המצחיק הזה.

כבד קצוץ, סרדינים בחלה טרייה, דברי מתיקה.

מתחרה בשרשור השווארמה הגדול מבחינתי.

biranit50
16-01-24, 15:33
מצאתי כזה משומש וגם כזה מקורי של מיצובישי פאג'רו (גם משומש) (כן, טלסקופי והעובדה שהוא ממותקן ברכב ע"י היצרן במצב שוכב מעידה שהוא לא נוזל!) ב...ebay
הבעיה שצריך דודה שתביא מאנגליה כי זה עלול להתקע במכס במשלוח לארץ

אגב הג'ק של הפאג'רו מקוטלג כ 1,500קג = 1.5 טון כך שהריצה אחרי ג'קים חסונים יותר כנראה מיותרת...

השמחה היתה מוקדמת :
הג'ק המקורי של פאג'רו הגיע יבש כצפוי אבל ה IVECO נזל כאילו אין מחר והוחזר אחר כבוד למוכר להחזר כספי.

הזדרזתי ומצאתי ג'ק נוסף של פג'רו בעסקה אפילו יותר מוצלחת.

עוד תובנות במהלך החיפושים : הג'ק של ה L200 נראה דומה להפליא, אבל מתברר שמדובר בחיקוי תאילנדי (אולי בגלל שה L200 מיצר כולו בתאילנד?? לא בדקתי) אבל הייתי מעדיף את המקור היפני אם כי לא פוסל את התאילנדי על הסף. פשוט עם היפני יש לי נסיון רב שנים אמנם בלי כמות מספיקה לסטטיסטיקה תקינה. אבל כשאין פערי מחיר ולפעמים התאילנדי אפילו יקר יותר הבחירה ברורה.
וכנראה בגלל שאין בעיית מקום בטנדר מיצובישי החליטו להתקמצן על הידית. של הפאגרו מורכבת משני צינורות אחד בתוך השני וב L200 צינור אחד ארוך עם ראש T מצינור מרותך בניצב.
המשימה הושלמה. מציע לנסות את מזלכם. מדובר בג'ק דו שלבי מצוין

-->