PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הדרך הנכונה/מקובלת להעביר את אורות הדרך מאחורי הסוויץ׳ (ACC) ?

נדב42
18-05-20, 22:59
אני רוצה להעביר את האורות בויטארה (94) שיעבדו רק כשהסוויץ׳ פתוח (ACC). הכל אצלי עכשיו מפורק ונגיש ולכן זה הזמן הנכון.

עקבתי חשמלית אחרי החוטים מהמתג ונראה שאני צריך למתג שניים מהם - אולי אפשר לחבר אותם יחד ואולי לא, זה עוד לא ברור לי.

לפני שאני מתחיל לחתוך בבשר החי, יש דרך "נכונה" או "מקובלת" לעשות את השינוי הזה ?

רק אציין שיש זמזם אורות ברכב ואולי עוד קופסת בקרה איפשהו, אני רוצה להעביר את כולם מאחורי הסוויץ׳. עד כמה שראיתי, כל המיתוגים הם מיתוגי מינוס.

תודה [emoji846]

yoni_0000
18-05-20, 23:02
הפתרון הפשוט.. ריליי על הקו של הפלוס הנכנס למתג, מחובר לפלוס מהסוויץ'. אוטומטית כל מה שקשור למתג יפעל רק כשתפתח סוויץ'.

נדב42
18-05-20, 23:03
גם אני חשבתי ככה, אבל כל המיתוגים הם של מינוס ...

yoni_0000
18-05-20, 23:07
מוזר.. קצת לא מסתדר לי. הצלחת לזהות את מיקום הזמזם?
בכל מקרה, אותו ריליי יכול להתחבר גם לפניי החיווט בקופסת פיוזים. הזמזם ימשיך לתפקד כרגיל..

asafk
18-05-20, 23:10
הכי טוב מיתוג מינוס.
תציף את הממסר אורות. הפלוס מהסוויצ' המינוס מהמתג אורות. או ההיפך.

אסף.

סולי
18-05-20, 23:13
גם אני חשבתי ככה, אבל כל המיתוגים הם של מינוס ...למיטב זכרוני בסוזוקי זה הפוך מכל השאר..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נדב42
18-05-20, 23:15
תציף את הממסר אורות.

מה הכוונה ?

ומה עם הזמזם ואורות החנייה ?
וגם נזכרתי שצריך לדאוג שהדאבל-וינקר עדיין יעבוד ...

נדב42
18-05-20, 23:57
בבדיקה הראשונה איתרתי את הפונקציה של מתג האורות ביחידת המתגים. בעקבות הדברים שנכתבו כאן ועיון נוסף בסכמת החיווט (שאינה תואמת בדיוק את הדגם שלי, מסתבר), החלטתי לבדוק הפוך - איפה בקונקטור יש מתח כאשר הסוויץ׳ סגור והאם המתח הזה שולט באורות.

לבדוק איפה יש מתח זה קל, עם נורית ביקורת.
כדי לבדוק את ההשפעה, חילצתי החוצה אחד-אחד את הפינים הרלוונטיים מהקונקטור ומצאתי שני פינים עם מתח חי שהוצאתם מכבה את האורות - הראשון את הראשיים והשני את אור החנייה והזמזם.

במקום פלוס קבוע, אחווט לשם פלוס אחרי סוויץ׳/מפסק מבית הפיוזים שהוספתי לאחרונה, ואקבל כך את הגמישות המירבית [emoji846]

מבחינת הספקים/עומסים, ממילא אני מתכנן להוסיף גם ממסרים וחיווט ישיר למצבר עבור האורות הראשיים, אז ממילא זה לא יהיה בעייתי.

תודה [emoji846]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200518/707fa47c859019753d0715584c7dc460.jpg

נדב42
19-05-20, 21:00
טוב מסתבר שטעיתי ורק חוט אחד מהשניים עושה מה שחשבתי (מזין את מעגל האורות למעט הראשיים), בעוד השני עושה.. קצר [emoji19]

החוט המקצר חובר בחזרה להמשכו המקורי וכרגע נותר לפתור את עניין האורות הראשיים.

מכיוון שממילא תכננתי להוסיף ממסרים כדי להוריד עומסים מהחיווט והמתגים המקוריים המתיישנים, יש לי גם אפשרות באמצעות אותם הממסרים להפוך את אופן הפיקוד על הנורות הראשיות.

לכל נורה יש 3 חיבורים: אור גבוה, אור נמוך ומשותף.
כרגע/במקור החיבור המשותף מקבל 12 וולט קבוע מהמצבר דרך פיוזים, והחיבורים האחרים ממותגים למינוס כדי להדליק את האור.

האם לדעתכם כדאי ונכון לשנות את הפיקוד כך שבמשותף יהיה חיבוק קבוע למינוס והפיקוד יהיה ע"י מיתוג של פלוס, או להשאיר את אופן הפיקוד כפי שהוא היום ?

נדב42
20-05-20, 18:43
עדכון למען הדורות הבאים:

התייעצתי עם חשמלאי רכב, הוא אומר שיש רכבים שבהם הפלוס ושותף ואחרים שבהם המינוס משותף, ואין סיבה מיוחדת למה ומדוע.

נורות לד מגיעות עם מינוס משותף.
אלך על מינוס משותף, למרות שאני מתכנן להשאר עם הלוגן (מהחזקים יותר) לעוד הרבה שנים ...

סולי
20-05-20, 20:33
אישית, לא הייתי נוגע... משאיר מקורי זה משותף לכל הסוזוקים.
לנורות לד יש מתאם...

נדב42
20-05-20, 21:04
זה בכל מקרה לא יהיה מקורי - פיוזים, ממסרים ומחברי H4 חדשים, פיקוד רק במצב ACC ומעלה, אז מה ייתן לי לשמור על ההיפוך המוזר הזה ?

asafk
20-05-20, 21:42
מה שכתבתי לך קודם.

ממסר. המינוס של הסליל למתג אורות הפלוס לסוויצ'.

אסף.

נדב42
20-05-20, 21:56
ממסר. המינוס של הסליל למתג אורות הפלוס לסוויצ'.

איך לבצע אני יודע.
השאלה היא לא איך לחווט את הפיקוד לממסרים אלא מה להעביר דרך המגעים שלהם...

אפשרות א:
לחבר את הפין המשותף בנורות למינוס קבוע ולמתג דרך הממסרים פלוס מהמצבר

אפשרות ב:
לחבר את הפין המשותף בנורות לפלוס קבוע ולמתג דרך הממסרים מינוס בריא

ד ו ר ו ן
22-05-20, 14:24
למיטב זכרוני בסוזוקי זה הפוך מכל השאר..
גם בטויוטה מיתוג מינוס בחלק מהמתגים, ידית אורות למשל.

asafk
22-05-20, 14:27
איך לבצע אני יודע.
השאלה היא לא איך לחווט את הפיקוד לממסרים אלא מה להעביר דרך המגעים שלהם...

אפשרות א:
לחבר את הפין המשותף בנורות למינוס קבוע ולמתג דרך הממסרים פלוס מהמצבר

אפשרות ב:
לחבר את הפין המשותף בנורות לפלוס קבוע ולמתג דרך הממסרים מינוס בריאבדיוק מה שהיה במקור. זה לא משנה ולא חשוב משום בחינה חוץ מכמות השינויים שצריך לעשות בשאר הרתמות. ולכן עדיף למתג בממסר מה שהמתג מיתג.

אסף.

נדב42
23-05-20, 15:13
אני לא מבצע שום שינוי (לגבי האורות הראשיים) ברתמה, אלא רק כתוספת. אני מחווט לאזור פנוי ליד המצבר (כן, בויטארה יש כזה..) פלוס ומינוס בריאים מהמצבר, ACC מתא הנוסעים, ופיקוד ע"י התחברות לשקעי H4 הקיימים במקור.

עכשיו, מאחר ואני מוסיף שקעי H4 חדשים, אני יכול להחליט לעבוד בפין המשותף עם פלוס קבוע או עם מינוס, וזה לא דורש שינוי בצמה המקורית אלא רק חיווט מתאים לממסרים.

החלטתי לעבוד עם מינוס משותף ופלוס ממותג משתי סיבות עיקריות:

א. איפה שלא צריך שיהיה מתח - שלא יהיה ...
ב. אם מתישהו תצאנה נורות לד אור חם שיעניין אותי לבדוק, לא אצטרך לעשות שום שינוי בשבילן.

הנה התוכנית:

129284

חשוב לציין שאני לא עושה שום שינוי או חיתוך בצמה הקיימת, ואם יהיה צורך מסיבה כלשהי להחזיר, כל מה שצריך לעשות זה להחליף את החיבורים ב- H4 ...

התכנון הזה נבחר בדגש יתירות ועמידות.
בחרתי להשתמש בממסרים נפרדים לכל צד כדי לעבוד בהם בזרמים נמוכים יותר וכן לאפשר פיוזים נפרדים לפי צד ולא לפי פונקציה (אולי זו הסיבה שבמקור יש פיקוד מינוס ...)
בנוסף אני מתכנן להתחבר לשני שקעי H4 המקוריים ולהשתמש בהם במשותף, כך שכשל בצמה המקורית באחד הצדדים לי יפגע באורות כלל.

היט מי ...

-->