PDA

צפייה בגרסה מלאה : רגע של משבר

אלימס
22-05-20, 17:27
משתף את החברים בניסיון לקבל את ההחלטה הנכונה לאור ניסיונכם... וגם קצת עידוד לא יזיק
בארבעת החודשים האחרונים אני מוצא את עצמי מטפל בכירכרה ( דיסקו 2) מתקלה לתקלה מבעיה לבעיה וארבעת החודשים האלה מתחילים להרגיש כבד. במיוחד שהחשש שאני בעיצומו של תהליך ארוך שאינני יודע מה סופו לפני.
קניתי את הרכב לפני שנה וחצי מבעלים שככל הנראה הזניח מאוד את האוטו. קוסמטית האוטו מדהים, אבל בפועל מרגיש שכל הבלאי נופל עלי, בבת אחת...
התחלתי עם השקעה בסט הגבהה חדש ( הייתי אופטימי...) משם נזילה מהצילינדר של הברקס, בוכנת אייס, אינג'קטור תקול ויתכן שגם משאבת סולר. בנוסף טיפול גדול, תפוחים ועוד כמה פיצ'פקס בזמן כל כך קצר
אשמח לשמוע מה דעתכם? מה הייתם אתם עושים במקומי? להפרד בכאב או לחרוק שיניים ולעבור את הגל הזה?
אשמח לשמוע דעתכם כי אני כבר אוכל לעצמי את הראש...

איל מ
22-05-20, 17:31
כל מה שתיארת הוא בלאי או שיפורים יזומים.
אתה צריך לקחת את האוטו לבדיקה מקיפה אצל מישהו שמכיר את הרכבים האלה, שייתן לך אומדן מה הוחלף ומה בדרך. דיסקו שלא טופל נמצא בגיל שבו כל מה שעדיין לא הוחלף יקרוס. וזה המון הוצאות.
אתה גם צריך לברר טוב טוב מה היסטוריית הטיפולים שלו. נסה לאתר את הבעלים הקודם, או לפחות את המוסך בו הוא טיפל.
כמה קילומטראז', ואיפה אתה מטפל?

אלימס
22-05-20, 17:46
כשקניתי את הרכב לפני כשנה וחצי ו12000 ק"מ עשיתי טיפול 10k אצל מי שבדק לי את הרכב (לא הייתי מודע לטיפולים גדולים). כאמור לפני זמן קצר עשיתי טיפול 40k בגלל שלא ידעתי מה עבר על הרכב עד שהגיע אלי...
כרגע הרכב עם 223k.

boaz avrahami
22-05-20, 18:09
זה רכב מפונק.
אצל מי אתה מטפל?
רצוי אצל מוסך שמתמחה ברכבים האלו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אלימס
22-05-20, 18:22
את הבדיקה לפני רכישה ואת יישור הקו עשיתי אצל סאמר, מאז את רוב הטיפולים מאז עשיתי אצל רמי מכפר מנחם. שניהם טובים מאוד לדעתי..

נדב ש.
22-05-20, 19:46
זה רכב מפונק.
אצל מי אתה מטפל?
רצוי אצל מוסך שמתמחה ברכבים האלו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זה ממש אבל ממש לא רכב מפונק.
ואת הרוב אם לא הכל אפשר לעשות לבד, המידע לא חסר, יש הכל ברשת, על כל שאלה תשובה מאת.... 😂

אלימס(דיברנו גם בפרטי ותרגיש חופשי לפנות מתי שצריך) לדעתי אם הרכב הוזנח תהיה לך השקעה עכשיו על כל מה שצריך, וזה אומר הכל, אם תתכנן את זה טוב ותזמין את הרוב מחו"ל תחסוך אלפי שקלים כמו שכבר גילית 😎
חשוב גם להזמין חלפים באיכות טובה ולא זבל, יש הרבה אופציות לבחירת חלפים.
אבל אחר כך יהיה לך שקט להרבה שנים לדעתי.

asafk
22-05-20, 19:51
הגיע הזמן ליישור קו אמיתי. להכיר בזה שהרכב שיצא מהחנות לפני 20 שנה, מתיישן וצריך ריענון.
תתכונן להוצאה 5 ספרתית. לדעתי ממה שאני מריח - יש לפניך בין 10000 ל 15000 שח.
תזמיןצבסבלנות ובתשומת לב חלקים איכותיים.
ואז תנשום נשימה עמוקה ותיתן לרמי לתקן כל מה שאתה לא יודע לבד. אחרי זה תעשה כל מה שאתה כן יכול לבד. זה ידרוש זמן
בסוף יהיה לך רכב מייושר כמה שאפשר.
אם אתה לא במצב להשקיע זמן וכסף, זה הזמן לחתוך הפסדים.
כי אין שום טעם להחזיק רכב טיולים שאתה לא יכול לסמוך עליו

אסף.

איל מ
22-05-20, 19:55
פעם אחרונה שהייתי אצלו, רמי לא טיפל בעצמו אלא המוסך של הקיבוץ (שהוא יושב בו). רמי מתעסק בדיאגנוסטיקה או בדברים מאוד ספציפיים. הוא בהחלט יכול להגיד לך מה כדאי לעשות ואילו דברים כדאי להחליף גם אם עוד לא כשלו.
הרכב שלך (במידה והקילומטראז' אמיתי) עם נסועה יחסית נמוכה. קח בחשבון שאם לא הוחלפו מעולם הרדיאטור וכל צנרת המים- כדאי לעשות את זה. צינור ישן שקורס או רדיאטור שניפל פלסטיק שלו מתייבש ונשבר יכולים בקלות לגמור לך מנוע. וסת סולר וכל צנרת הסולר- לא יגרום נזק רב מדי, אבל גם להחליף.
צינורות גיר- ללחוץ צנרת גומי חדשה, וכמו שצריך (החיבורים המקוריים מתישהו יוצאים), ועל הדרך לתת חיזוק לניפל יציאה מהקולר (הלחמה).
וכדי לבאס יותר, הגיר דורש שיפוץ מתישהו בין 250 ל300 אלף.

נשמע מבהיל אבל בגדול כל מה שכתבתי נכון לכל רכב מעל 15 שנה. כלומר, כל מה שעשוי מגומי או פלסטיק מתייבש והופך לפצצה מתקתקת שממתינה מתחת למכסה המנוע. כשקונים רכב שטופל באהבה, הדברים האלה בד"כ כבר בוצעו.

נדב ש.
22-05-20, 21:24
+1.
לגבי הק"מ שלו, מאמין שאמיתי, אני מכיר עוד 2 או 3 דיסקו 2003/4 עם ק"מ דומה, במקרה חלק גם עומדים למכירה ודורשים סכום בהתאם דווקא בגלל שכל מה שרשמת לעיל כבר טופל ומעבר לזה.
גם אצלי מיד אחרי הרכישה(כשנירכש היה עם 180k) ולמרות שיש היסטוריה אחורה עוד כשטופל במזרח, ביצעתי את כל הנ"ל (כמובן לא בבת אחת, אבל הכל הוחלף רדיאטור וצנרת, תרמוסטט, חיזוק לקולר גיר, בוקסות ברדיוסים של סופר פרו, תפוחי פרונט, גלי הניע וכו' וכו') בעקבות חפירות בפורומים.
בהתחלה הייתי ירוק בתחום האנגליות וחשבתי שבריטפארט זה סבבה, אבל אחרי שהחלפתי מחזירי שמן בסרן ואחד נזל חודש אחרי החלפה החלפתי למקורי הכל ואז הבנתי שזה מה שהאוטו צריך, חלקים מקוריים או oem ברמה גבוהה או אפילו משופרים אם קיים כזה.

אלימס
22-05-20, 22:25
האם יש באמת דרך לדעת ולחזות בצורה טובה מה הצפי עם אוטו ספציפי מבחינת בלאי וכשל של מערכות שונות? מעבר לניסיון והתבוננות של עיניים מקצועיות? האם נתונים שיוצאים ממחשב שמחובר לרכב יכולים לתת אינדיקציה כזו?
לדוגמא: החליפו לי עכשיו מזרק. יש דרך לדעת מה מצב המזרקים האחרים?

נדב ש.
23-05-20, 00:20
באופן כללי קח בחשבון שכל מה שלא נגעו בו ב 15 שנה האחרונות אתה תיגע בו (ויכול להיות שלא)מתישהו בקרוב, זה בכללי מאוד.

באופן ספציפי, למשל בדיקת מזרקים(באלנס צילינדר) ניתן לעשות עם סורק יעודי ולהשוות פרמטרים לספר, אבל- דבר שמשפיע על זה רבות למשל זאת הצמת מזרקים שנימצאת טבולה בשמן, אם היא לא תינה תשפיע על הבדיקה, גם חדירת שמן דרך הבידוד של החיווט עד למחשב מנוע(קורה בגלל צמת מזרקים בלויה).

Rotem2121
23-05-20, 01:26
שמע חבר, גם אני הייתי באותו מצב כמוך, וכמעט וויתרתי. גם אני קניתי רכב שטופל (או יותר נכון לא טופל) בצורה מחפירה.
היום, אחרי יישור קו ארוך שנפרס על פני 4 שנים פחות או יותר, אני שמח שנשארתי עם הרכב. כי כשהוא עובד, הוא עובד טוב, והוא מפנק, והוא מזכיר לך למה מלכתחילה קנית אותו.
קצת מהנזקים שאני התמודדתי איתם - אחרי שהוצאתי אלפי שקלים על הגבהות ובולמים ויישור קו ראשוני - הלך המנוע.
בהמשך, הלך הגיר.
הטרנספר בשלב מסוים ירד לאטימה מחדש ושיפוץ.
בשלב מסוים הבנתי שאם אני לא אטפל ברכב כמה שיותר לבד, ואלמד עליו מא' ועד ת' אני באמת אתבאס מכל דבר קטן ובסוף אשבר. גם כלכלית.
החלפתי, שיפצתי ונגעתי ב-99% מהמכלולים. מערכת מים, קולר גיר, תיבת הגה, בושינגים, תפוחים, בולג'וינטים, צמות חשמל, צינורות מיזוג, סעפת, דרייבשאפטים, חיישנים למיניהם, וזה רק ממה שעולה לי בזיכרון.
כמו שאמרו כאן חכמים לפני, הרכב בן כמעט בן 20, והמכלולים שלו לא מתוכננים להחזיק כל כך הרבה זמן ללא טיפול, שיפוץ או החלפה.
המלצה שלי אלייך, ללמוד כמה שיותר על הרכב, להבין מהן נקודות התורפה. יש טונות של חומר על הרכב הזה, לא סתם אוהבים אותו כל כך למרות היחס שהוא דורש.
תפרוס את התיקונים על פני זמן ארוך על פי דחיפות, כמה שיותר לתקן לבד, ומה שלא - לגשת לרמי כי הוא באמת מכונאי בחסד עליון, שיסביר לך דוגרי מה כדאי לעשות ולא ידחוף לך תיקונים לא נצרכים.
וכמובן אתה מוזמן ליצור קשר, לכל שאלה.

אלימס
23-05-20, 09:47
תודה רבה לכולם. מנחם אותי לפחות לדעת שאני לא לבד בזירה הזו. בהחלט עוזר לשמוע על ניסיונם של אחרים למרות שאני מבין שכל מקרה לגופו.
מצד אחד יש את החלק שבי שאומר לפחות אני כרגע יודע מה יש לי ביד, אם אמקור ואקנה חדש יש מצב שאחזור אחורה לנקודת ההתחלה. מצד שני בועז צודק, לקנות חדש עם נסיון נוסף שצברתי בלי סנטימנטים לברזל. מצד שלישי איזה רכב עוד אמצא את עצמי מלטף עם חיוך דבילי.....
לגבי רמי... אחלה רמי שבעולם. באמת מכונאי בחסד ושווה כל שקל אבל חייב לומר שתמיד יקר מהאחרים בעשרים אחוז. עד כה שילמתי באהבה כי ידעתי עבור מה אני משלם. עכשיו נבהלתי ודי נלחצתי מהעול הכלכלי שעתיד לבוא אז גררתי לסאמר...

asafk
23-05-20, 10:00
טוב עשית.
כי עכשיו אתה מבין שאתה חייב ללמוד לטפל גם לבד - אין ברירה.
רכב דיזל חדש זול מרכב בנזין בהוצאות הכוללות כי צריכת הסולר נמוכה יותר. השנים עוברות וברכה הבנזין מחליפים פילטרים ופלאגים וממשיכים כך שנה אחרי שנה. רכב דיזל מתחיל בשלב מסויים לדרוש טיפול במזרקים ובמשאבת הזרקה ועוד ועוד, והכל יקר ואפילו יקר מאוד. זה השלב שנוסעים מעט וההוצאה השנתית על תחזוקה עוברת בקלות את החיסכון על הדלק.
זה דבר שחייבים להפנים, וכמו שאני מקפיד לומר - להכין כסף.
אם אין לך 10000 שח בשנה לאחזקה - אתה לא תוכל להחזיק רכב שטח דיזל מודרני. הממוצע נמוך יותר - בסביבות 6000 או אפילו פחות לרכב שנוסע ממש מעט ועושה רק טיפול אחד בשנה, אבל בהחלט יש לצפות לשנים שבהן תוציא 10000 שח על הרכב.
(ואני לא מדבר על דיזלים מכניים של שנות ה90 שגם בהם שיפוץ משאבת סולר עולה 2000 שח אבל זה החלק הבודד היחיד שממש מכביד).

מכאן אתה מבין שאתה הולך להוציא כסף. תוציא אותו בחוכמה. שלם עכשיו למוסך מה שחייבים אבל תבין היטב מה הלאה. קנה חלקים בחוכמה ואז תתחיל לתקן לבד. כל פעם דבר אחד. ככה שהנבלה כל הזמן תהיה במצב נסיעה ולא תהפוך למצבה.
למשל - כמו שהוזכר - כל צנרת הקירור והרדיאטור הם אחלה פרוייקט לסופ"ש. ואין מצב שלא צריך להחליף אותם בשלמותם.

אסף

ד ו ר ו ן
23-05-20, 19:00
גם אני רואה כאן רכב שטח מזדקן שאתה כבעלים הנוכחי פוגש את המכלולים שהגיע זמנם, יחד עם הנדוניה של תחזוקה שכנראה לא הייתה במיטבה לפניך.

החדשות הטובות הן שזה בכל זאת רכב מהדור שניתן לעבוד עליו לבד, ללמוד מכניקה על הדרך, ולהגביר משמעותית את הבטחון העצמי שלך לצאת איתו לשטח, כי תכיר כל בורג ותדע להרגיש את הדופק של הרכב.
ולחסוך כסף שהיית מוציא על עלות מוסך.

אם תבין ותחליט שזה לא רכב לשנתיים, אלא פרויקט מתמשך שנהנים גם מהעבודה עליו, אז תשאיר.
אם לא, אז אולי כדאי לעשות חושבים מחדש לרכב צעיר ורענן.
במקומך, הייתי הולך למישהו שאני באמת סומך עליו שמכיר את הרכב, שיצביע על המכלולים הקריטיים בעלי פוטנציאל תקיעה בשטח, וקודם כל מיישר אותם.
לגבי השאר,
תכין רשימה ותתחיל לאט-לאט בזמנך להגיע ולסדר, אם בכלל.

למכור עכשיו לי נשמע כמו טעות, כי מה יבטיח לך שהרכב הבא לא מחביא בעיות קריטיות אמיתיות?

nirs
23-05-20, 21:32
עד לאחרונה, הייתי בעלים של דיפנדר 94.
בתחזוקה נבונה ומונעת תוך היכרות אינטימית של המכלולים (ברמה שאתה אומר למוסכניק מה צריך לעשות), הגעתי לרמת אמינות מרשימה (0 תקלות קריטיות).
ועם זאת יש נבלות סרוחות, שלא בטוח שכדאי/צריך לסבול בגללם.
לפי הרשימה שפרטת עד כה זה כנראה לא המצב שלך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

noamh23
24-05-20, 00:19
מחזק את מה שאמרו לפני, תלמד לעבוד על הרכב.
בגדול הרכב הזה הוא די פשוט ואמין. ה Td5 מנוע מוצלח , בלי הרבה בעיות בקמ שלך. ברגע שתגיע ל 280 אלף קמ ומעלה תתחיל לחשוב על המנוע.
לגבי הגיר : אם הוא לא עבר שיפוץ, תוודא שהיוניט של רדיאטור גיר מחובר, כי ברגע שהוא לא , אתה לא תדע אם הגיר מתחמם. וככה בדיוק הגיר של הרכבים האלה הולכים. אם אפשר שים עליו שעון חום.

כרגע להתחלה ,אני הייתי בודק את כל מערכת הקפיצים/ בלמים.ומיישר קו עם הדברים הפשוטים שבדרך כלל מוזנחים ולא מטופלים כראוי.
תסתכל על:
צינורות קירור , טורבו, אוויר, וואוקום.
נזילות שמן, קרטר ,גיר , טרנספר.
מערכת דלק החלפת פילטר , ולהתקין מערכת לניקוי מים/מזהמים בדלק.
ניקיון כללי של מצערת/ מערכת יניקת אוויר.
החלפת נוזל בלמים, רפידות לחות לבדוק.
דריישפט לגרז ולבדוק לחופש [חשוב מאוד! ] בגלל המיקום שקרוב לגיר.
כריות אוויר להחליף לבדוק נזילות אוויר, להחליף/לבדוק בולמים.
תושבות מנוע,גיר , bushing [מקורי בלבד !] לבדוק .
לעבור על מערכת החשמל ולהתחיל לפרק את כל הדיבוריות ואזעקות שלא בשימוש- לדעתי אני הייתי מפרק את הכל מחזיר את הצמה למצבה המקורי.

עכשיו להזמין : המודול של ה abs , וקיט טיפול 10000 פילטר וכדומה. ומפתח פילטר שמן יעודי ל td5 , להזמין קיט פילטר וגומיה לגיר.

זה נקרא יישור קו בסיסי. וזה יתן לך הרבה מושג מה קרה עם הרכב בכל השנים האחרונות.

בהצלחה.
נועם

אלימס
24-05-20, 07:46
מודה לכולם על העצות

מיכה100
24-05-20, 10:33
ברגע שתגיע ל 280 אלף קמ ומעלה תתחיל לחשוב על המנוע.
נועם
אז מה אני עם 360 אלף אמור לעשות?
:)

Saar
24-05-20, 10:44
אז מה אני עם 360 אלף אמור לעשות?
:)
לשים כל יום שקל בצד :)

- - - Updated - - -

...

עכשיו להזמין : המודול של ה abs , וקיט טיפול 10000 פילטר וכדומה. ומפתח פילטר שמן יעודי ל td5 , להזמין קיט פילטר וגומיה לגיר.

זה נקרא יישור קו בסיסי. וזה יתן לך הרבה מושג מה קרה עם הרכב בכל השנים האחרונות.

בהצלחה.
נועם

למה להזמין מודול ABS? ממה שאני ראיתי בזמנו, התיקון במקרה של ה 3 אמיגוס הוא לא מסובך ולא דורש החלפת מודול.
יש עוד בעיה מוכרת במודול חוץ מזה?

Rotem2121
24-05-20, 10:52
אין שום צורך להחליף מודול ABS.
נוצר קצר פנימי בין הקונטקטור ל-Shuttle valve שניתן לעקוף בקלות.

noamh23
24-05-20, 12:07
אין שום צורך להחליף מודול ABS.
נוצר קצר פנימי בין הקונטקטור ל-Shuttle valve שניתן לעקוף בקלות.

זו הייתה כוונתי. לא עוקפים פשוט מתקנים או מחליפים. זה לא חלק יקר.

איל מ
24-05-20, 13:36
כן עוקפים.
התיקון (אופציה a באתרים בחול) לא מחזיק מעמד, וכך גם החלפה.
ה"מעקף" או "אופציה b" מביאה פלוס ומינוס בריאים ישירות לשאטר ואלב ופותרת את הבעיה (הספציפית הזאת) לתמיד.
התיקון הזה לא יופיע באף ספר מכונאי רשמי.

נדב ש.
24-05-20, 15:04
https://youtu.be/KM-tErPV3Pg

Gershon
25-05-20, 10:30
סדר בעניין:
א.מודולטור סדרת SRB 100\101\102
רוב-דפקט מכני בכיוון של SHUTTLE VALVE
החלפת מיקרו סוויץ לא יתן כלום או כמעט כלום
ב. מSRB 505-זה יעזור
p.s
כתבתי על זה מזמן ולא פעם אחת
חוץ מזה היה BULLETIN בנושא זה מ-WABCO

יואב פולס
26-05-20, 15:42
אני רוצה לתת זוית מעט אחרת לנושא,
בנאדם קנה רכב שטח כדי להגשים חלום שכולל גם טיולי שטח.
לא לשכב מתחת לאוטו ולתקן אותו כל הזמן, לא לחפש חלקים בחו"ל ולדעת מה טוב ומה לא טוב.
אתם מתאים מצב בו הוא משרת את האוטו במקום שהאוטו ישרת אותו.
ביררתם אם הוא רוצה לשכב מתחת לרכב כל הזמן ולתקן אותו ולהתעסק איתו?

האם החוויה של החזקת רכב שטח חייבת להיות כרוכה בהתעסקות אינסופית בתקלות שיהיו כל הזמן? בהיכרות אינטימית עם מוסכים? (שלא יובן נכון, רמי הוא תותח, איש מקצוע בחסד ואדם ישר, לא יודע איך המחירים שלו בימים אלו. בעבר ביקשתי ממנו לגבות עוד 50 שקלים מכל אדם שמגיע אליו, כי הוא תמחר את עבודתו זול מדי לדעתי).

בעבר רשמתי באתר שאת הזמן שלי אני מעדיף להשקיע בלשתול רקפות בגינה ולא לשכב מתחת לרכב.

אני קורא מה שאתם מייעצים לפות"ש, ורוצה לומר לך אליאס - שזה לא חייב להיות ככה.
אני לא נהניתי לשרוף עשרות / מאות אלפי שקלים על הנבלות הבריטיות / הודיות האלה.
כותבים לך כאן שזה לא ייגמר. עצתי היא לעשות מה שעושים בשוק ההון "stop loss". מה שהפסדת - הפסדת. שווה לשקול לצאת מהעסקה בשן ועין ולא לזרוק עוד כסף על הרכב, כשאתה יודע שזה לא הסוף. אני אומר לך - זה לא הסוף, ולא ייגמר לעולם.

זה כמו לגדל תינוק שלא מתבגר לעולם. כל הזמן צריך לטפל בו.

מוזמן לקרוא את הפוסט שפתחתי בכאב רב "כמה באמת עולה להחזיק דיסקברי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/52327-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7% 99-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%95%D7%90-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94)".

בהצלחה עם כל החלטה,
יואב

nirs
26-05-20, 15:47
נשים לרגע בצד את עלות הרכישה של לנדקרוזר ישן (בעשרות אלפים יותר),
האם מבטיח שקט נפשי נטול דאגות?
מה ההבדל בעלות התחזוקה? (ואתה מתחיל עם כמה עשרות אלפים במינוס)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
26-05-20, 15:52
פות"ש לא התכוון לפתוח עוד שרשור התשה לנדרובר VS לנדקרוזר. שחררו, אלא אם פות"ש יתקן אותי.

נדב ש.
26-05-20, 17:16
אני רוצה לענות ליואב פולס.

2 לנדקרוזים מודלים 2007/8 שאני מכיר אישית(ואתה לא יכול לטעון פה שהם נבלות כי הם יד ראשונה ויד שניה כשהשניה קנה את האוטו מהשכן שטיפל רק בטויוטה) הוציאו סכומים שעברו את ה 100k שח הרוב בתחזוקה וחלק בשיפורים, אחד פראדו 2001 ואחד 99 שאני מכיר הוציאו סכומים שעברו את ה 50k שח כל אחד על תחזוקה+שיפורים, במה הם ניבדלים?
אני רק יציין שאני הוצאתי בשנה חצי מיזה אם לא פחות אפילו, ובשנה האחרונה(חמסה חמסה שום בצל מלח ומה שיש) אפילו עוד הרבה פחות מיזה.

אף אחד לא טען שזאת צריכה להיות החוויה אבל כשקונים רכב ישן זה מה יש לפעמים וצריך לדעת את זה ולדעת להתמודד עם זה.
אם זה לא מתאים לאותו אחד אז גם התחביב הזה לא מתאים לו כי אני לא מכיר רכב שנוסע בשטח ולא צריך תחזוקה, אז אם לקנות רכב במעל 100k לשלם ביטוחים, אגרות וכו', ולהעמיד אותו בחניה בשביל טיול פעם באף פעם או לעשות 3000 קמ בשנה וטיפול שוטף פעם בשנה, לא תודה, כמו שרשמת הרכב צריך לשרת וזה מה שהוא עושה, מניע כל בוקר ונוסע יום יום כל היום וטיול כל סופ"ש/שבת אמצע שבוע מתי שאפשר בשאיפה.

נ.ב, זה הלבן שנקנה מאחיך ע"י הע. רופא מבסוט... בינתיים... למרות שעדיין לא בא לטייל...😂

איל מ
26-05-20, 17:16
אני נוטה להסכים עם יואב.
אם התחביב הוא לטייל, צריך למכור את הדיסקו, להוסיף עוד 200 אלף ש"ח ולקנות רכב שטח צעיר עם מעט שנים על הכביש.

Yaki5500
26-05-20, 17:47
אני משלם בממוצע 350 שח בחודש על תחזוקה על סוזוקי בת 12
היא לא מסוגלת לנסוע איפה שהדיסקו מסוגל אבל היא מטיילת הרבה ולא מפתיעה אותי בינתיים עם כל מיני הפתעות מרות

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

eyalski
26-05-20, 18:02
הג'יפ המשפחתי כדוגמת דיסקו 2, אמור להיות כלי התחבורה שייתן את הגישה לשטח ולמקומות מרוחקים בנוחות יחסית ויקצר טווחים למי שלא אוהב לטייל ברגל או באופניים (אולי מנהלי הפורום יכעסו, אבל להיות בשטח בתוך קופסת פח, פחות כיף בעיני).
אם תתיחס אל כלי הרכב בעדינות ולא תדרוש ממנו לטפס קירות או לטוס, הוא ייסע וייסע הרבה שנים.

לי יש דיפנדר 97, 567000 ק'מ.
ולאחר 14 שנה שהוא אצלי, הוא נמצא במצב הכי טוב שהוא היה אי-פעם.
עם השנים סידרתי והחלפתי המון דברים והוצאתי עשרות אלפים, ואני בטוח, שלמרות שכרגע הוא מרגיש מצויין, יכול להיות שעוד יגיע חורבן כזה או אחר.

לדעתי, אין שום נוסחה כלכלית שתשאיר אותך יבש מבחינת הוצאות, רכב חדש מפסיד הרבה ערך, מחייב ביטוח יקר, רגיש ועדין ומלא בשטויות ממוחשבות, מחייב לפעמים רק חלפים מקוריים ויקרים.
רכב ישן כבר לא מפסיד ערך, פשוט וקל לתחזוקה, שוק גדול של חלפים ומשומשים ועם השנים נמצאות התרופות לכל המחלות.

בסופו של דבר, אם תתפשר על יכולות שטח, תוכל לקנות בתוספת לא גדולה של מחיר, פאג'רו בן 10-12, היה לי וחד-משמעי הוא פחות מתקלקל ועושה עבודה מצויינת בתור רכב טיולים משפחתי.

אלימס
26-05-20, 18:03
יואב, קודם כל תודה על מה שכתבת, על הזוית השונה- זו שחלק בי חושב כמוה וכרגע מדוכא על ידי החלק השני...
חשוב לי לומר, ברור לי שלתחביב כזה יש עלויות גבוהות. לקחתי זאת בחשבון והלכתי לזה בעיניים פתוחות. כמו שטענו אחרים העדפתי להוציא את הכסף על שיפורים ותיקונים ופחות על ירידת ערך מה גם שאין לי כרגע 200k להשקעה על רכב חדש.
השאלה הנשאלת היא האם החלפת הרכב באחר (בהנחה שהתחליף האופציונלי דומה בתקציב ובגודל) תשנה מהותית את גודל ההשקעה או שאנחנו בעצם בסוג של קזינו ואני בעצם מעביר את הג'טונים ממספר אחד לאחר על הרולטה.
אני ממש לו התכוונתי לפתוח בהשוואה דיסקברי/ לנדקרוזר אבל אני מבין שזה די מתבקש.... האם העלויות יהיו שונות מהותית מעצם הבחירה בינהם או שזה תלוי רק באיזה נבלה בחרתי ללא קשר למותג

יואב פולס
26-05-20, 18:04
הבהרה לכל מי שענה לי "אבל טויוטה...",
קחו רגיעון, או נומבון, או משהו מרגיע, תאפסנו את התגובות הפבלוביות, ותקראו שוב מה רשמתי.
לא כתבתי את המילה טויוטה או לנדקרוזר או כל רכב אחר.
לשיטתי, כל רכב שגורם לי להוצאות - עף לכל הרוחות, ולא משנה מי היצרן שלו.
כתפיסה - הרכב משרת אותי ולא אני אותו.
אפשר להמשיך בדיון הענייני.

יקי5000, בסוד, בלי שאף אחד שומע, איפה שדיסקברי 2 יטייל גם הויטארה שלך תטייל.

נדב ש.
26-05-20, 18:12
יואב, קודם כל תודה על מה שכתבת, על הזוית השונה- זו שחלק בי חושב כמוה וכרגע מדוכא על ידי החלק השני...
חשוב לי לומר, ברור לי שלתחביב כזה יש עלויות גבוהות. לקחתי זאת בחשבון והלכתי לזה בעיניים פתוחות. כמו שטענו אחרים העדפתי להוציא את הכסף על שיפורים ותיקונים ופחות על ירידת ערך מה גם שאין לי כרגע 200k להשקעה על רכב חדש.
השאלה הנשאלת היא האם החלפת הרכב באחר (בהנחה שהתחליף האופציונלי דומה בתקציב ובגודל) תשנה מהותית את גודל ההשקעה או שאנחנו בעצם בסוג של קזינו ואני בעצם מעביר את הג'טונים ממספר אחד לאחר על הרולטה.
אני ממש לו התכוונתי לפתוח בהשוואה דיסקברי/ לנדקרוזר אבל אני מבין שזה די מתבקש.... האם העלויות יהיו שונות מהותית מעצם הבחירה בינהם או שזה תלוי רק באיזה נבלה בחרתי ללא קשר למותג

השאלה מה תקנה באותו תקציב, מה עומד על הפרק?
אף אחד לא מבטיח לך כלום, באותו תקציב אתה יכול ליפול על נבלה אחרת שתמרר אותך.

הבהרה לכל מי שענה לי "אבל טויוטה...",
קחו רגיעון, או נומבון, או משהו מרגיע, תאפסנו את התגובות הפבלוביות, ותקראו שוב מה רשמתי.
לא כתבתי את המילה טויוטה או לנדקרוזר או כל רכב אחר.
לשיטתי, כל רכב שגורם לי להוצאות - עף לכל הרוחות, ולא משנה מי היצרן שלו.
כתפיסה - הרכב משרת אותי ולא אני אותו.
אפשר להמשיך בדיון הענייני.

יקי5000, בסוד, בלי שאף אחד שומע, איפה שדיסקברי 2 יטייל גם הויטארה שלך תטייל.

אף אחד(בטח לא אני) לא צריך פה רגיעון לדעתי,אתה רשמת והתייחסת ברמיזות. אני כתבתי עובדות, לדעתי.

ויאקי5000 מוזמן תמיד, רק אני לא בטוח(לא מזלזל חלילה) שישאר לו אוטו אחרי שיסע אחרי.... 😎

נמרוד
26-05-20, 18:30

יש אלמנט של מזל, אבל זה לא רולטה בקזינו. זה משחק שבהחלט יש בו יתרון לבעלי נסיון. רובנו נפלנו לפחות פעם אחת, בדרך כלל בסיבוב הרולטה הראשון שלנו (אני נפלתי על סמוראי עם מנוע גמור, והוא היה בסך הכל בן 10 כשקניתי אותו). בהמשך יודעים לבחור הרבה יותר טוב והסיכוי לנפילה יורד משמעותית. תתייחס לזה כשכר לימוד.

לשאלה אם להשקיע ברכב הקיים או לחתוך הפסדים וכמו שאתה אומר, לגלגל את הגלגל שוב, זה שאלה שקשה לענות עליה בלי להתעמק ולראות את הרכב בעיניים.

יואב פולס
26-05-20, 18:30
כלומר,
כל עוד רושמים לאליאס להמשיך לשפוך כסף על הנבלה - זו דעה לגיטימית.
אבל כשמביעים דעה שונה זו רמיזה למשהו.

asafk
26-05-20, 18:37
יואב אתה לא הראשון שכתב לו שיש אופציה להמשיך להשקיע ויש אופציה לחתוך הפסדים ולעבור.. להשקיע.. ברכב אחר

אסף.

Yaki5500
26-05-20, 19:01
ויאקי5000 מוזמן תמיד, רק אני לא בטוח(לא מזלזל חלילה) שישאר לו אוטו אחרי שיסע אחרי.... [emoji41][/QUOTE]

אני ממש לא חי באיזו אשלייה שויטרה 2008 יכולה לעקוב אחרי דיסקו 2 בשטח. לא בר השוואה בכלל
אבל גם רמת האמינות ועלויות האחזקה לא ברות השוואה. בהסתכלות סטטיסטית על קבוצת רכבים. זה שאולי יש אי שם ויטרה דפוקה או דיסקו חף מתקלות זה בסדר
אבל לי יש אפשרות לשכב מתחת לרכב ולהחליף מחזירי שמן ולחזק ולהחליף ולשפץ או לשלוח למוסכניק שיעשה את זה. זו אשכרה בחירה כי שתי האופציות שפויות מבחינת זמינות ידע וחלפים מחד ועלויות מוסך ותכיפות התקלות מאידך.

בסוף אין פה נכון ולא נכון. יש מתאים ולא מתאים. יש פה אנשים שמחזיקים כלים בני 20-30 ויותר ומתאים להם כל מה שהולך יד ביד עם זה. ויש אנשים שלא. ולפעמים זה גם אותו בן אדם אבל בתקופות שונות בחייו
עצתי לפות"ש קח נשימה עמוקה ותחליט איפה אתה על הסקאלה הזו. משם הדרך לרכב המתאים תהיה קצרה והחוכמה אחר כך תהיה להתאים את אופי הטיולים בהתאם ליכולותיו ומגבלותיו כי זה גם תנאי הכרחי לאמינות לא מספיק מוצא יפני וגיל צעיר

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

אלימס
26-05-20, 19:02
האמת ששאלתי בכנות את רמי לגבי הכדאיות של החזקת הרכב שלי. אני מודע לזה שהעמדתי אותו בסיטואציה לא נוחה ואני לא יכול לצפות ממנו להיות אוביאקטיבי אבל בכל זאת...רמי טוען שהרכב סך הכל שמור ויפה ולהבנתי הוא בהחלט לא נכנס להגדרת הנבלה שותה דם במושגים של מנוסים בהרבה ממני.
לאור הסכומים שאנשים שיתפו פה אני מבין שאני עדיין לא במצב כל כך רע...

GodsFather
26-05-20, 19:13
האמת ששאלתי בכנות את רמי לגבי הכדאיות של החזקת הרכב שלי. אני מודע לזה שהעמדתי אותו בסיטואציה לא נוחה ואני לא יכול לצפות ממנו להיות אוביאקטיבי אבל בכל זאת...רמי טוען שהרכב סך הכל שמור ויפה ולהבנתי הוא בהחלט לא נכנס להגדרת הנבלה שותה דם במושגים של מנוסים בהרבה ממני.
לאור הסכומים שאנשים שיתפו פה אני מבין שאני עדיין לא במצב כל כך רע...מצב טוב או רע זו הגדרה סובייקטיבית.

א. יכולת כלכלית להתמודד עם התחביב
ב. מה קורה לכל אחד בבית
ג. הזמן הפנוי לשרוף במוסך ואו בטיפול לבד

תציב לך את הנתונים האלה, שרק אתה יודע אותם ועליהם תוסיף סבלנות ואורך רוח ואת מה שאתה מצפה מהרכב לספק לך - רמת עבירות, רמת פינוק, כושר סחיבה של נוסעים וכד.

אתה מכיר את הרכב שלך לא רע יחסית. אתה מכיר בעלי מקצוע מהתחום ויש לך את הפורום להיוועצות מקצועית כגיבוי.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

boaz avrahami
26-05-20, 20:01
לאור הסכומים שאנשים שיתפו פה אני מבין שאני עדיין לא במצב כל כך רע...

כשאתה מתמודד עם ההוצאות, רמי מתמודד עם ההכנסות.
אתה והוא לא רואים את אותו הצד של המטבע.

מטבע הדברים להחזיק רכב שטח זה תחביב יקר. גם רכבים שיצא להם שם של אמינים אוכלים הרבה כסף מהתקציב.

ככול שהרכב מתישן יהיו יותר הוצאות.
ברכב חדש ההפסד יתבטא גם או בעיקר באובדן ערך.

אם הרכב משמש רק לטיולים אז לא נורא אם הוא מושבת לפעמים.
אם אתה לומד לעבוד לבד אתה עשוי לחסוך סעיף מרכזי בהוצאות.

תנסה לעשות חשבון מה צריך לעשות בשביל לישר קו ותהיה ישר עם עצמך בהחלטה אם הרכב מתאים לך או לא.
כאמור מדובר כפי שראית בתחביב לא זול ובוודאי שלא כלכלי.

אל תשמח שההוצאות שלך נמוכות ביחס לאחרים בפורום.
תקלה או שתיים רציניות שיפלו עליך בהפתעה ישנו את האקסל שלך ברגע.
תשקול רק אם אתה בנוי לעמוד בהוצאות האלו גם בהמשך.
בסופו של יום אל תיקשר לחתיכת ברזל.
לפעמים כדאי לחתוך הםסדים ולהחליף לרכב שהולם יותר את מידותך.

בהצלחה לך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אלימס
26-05-20, 20:13
בועז, לא שמחתי שההוצאות שלי נמוכות משל אחרים, חלילה, זה לא מגיע מהמקום הזה בכלל. רשמתי מה שרשמתי כי זה הכניס אותי קצת לפרופורציות שמאוד חסרות לי עכשיו. זה הכל

opl
26-05-20, 20:27
אחד הדברים שעזרו לי כשהחזקתי רכב שטח מיושן היה להקיף עצמי באנשים טובים וכנים (עם רכבים זהים), שם הבנתי שכולם חווים בעצם את אותו הדבר. זה היה ניחום לזמן קצר יחסית שאחריו באה השאלה היא אני מוכן להמשיך ולשפוך כסף על התחביב הזה. בסופו של היום התשובה הייתה - לא.

נדב ש.
26-05-20, 20:28
כלומר,

רשמו דעות לכאן ולשם, אם ישאר איתו ברור שצפויות לו הוצאות נוספות ולא ראיתי אף אחד שרשם אחרת, מה שכן כל חלק שיגע בו וישים במקומו חלק באיכות גבוהה ישכח ממנו לכמה שנים קדימה, ברור שאי אפשר לעשות הכל בבת אחת(יש חלום כזה וגם יש תוכניות כאלה בערוץ דיסקברי שמכניסים/שולחים את הרכב ל"שיקום" מעבר לים) אבל בסוף יש כאלה שנהנים מיזה ולוקחים בקלות, משלימים עם העובדה הרכב לא הולך להיות יותר צעיר, שזה חלק מהתחביב הזה ומתחברים לזה, ויש כאלה שזה לא בשבילם ואולי מתקדמים קדימה לרכב צעיר יותר, רענן יותר, חדש יותר, עדיין לא חף לגמרי מתקלות, והופכים לחלק מכל השאר.
בסוף אם אתה נהנה מיזה ונהנה מהרכב(כל רכב) זה מה שחשוב, והרכב בא לשרת מטרה אחת(יש כאלה שיותר מאחת, גם יומיומי, עבודה וכו') בסוף, וזה לטייל.

GodsFather
26-05-20, 21:45
אחד הדברים שעזרו לי כשהחזקתי רכב שטח מיושן היה להקיף עצמי באנשים טובים וכנים (עם רכבים זהים), שם הבנתי שכולם חווים בעצם את אותו הדבר. זה היה ניחום לזמן קצר יחסית שאחריו באה השאלה היא אני מוכן להמשיך ולשפוך כסף על התחביב הזה. בסופו של היום התשובה הייתה - לא.+1

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Saar
26-05-20, 22:39
אני יכול לספר מהניסיון האישי שלי, הרכב הכי יקר לתחזוקה שהיה לי היה הקינג. בשנה ברבע החלפתי הרבה חלקים עד שנמאס לי והחלטתי לעבור למשהו אחר...
לגבי הדיסקו 2, רוב המחלות שלו ידועות וזולות לטיפול עצמי, השאלה אם זה מתאים לך.
אני לא חושב שעלויות הטיפול בו יקרות משמעותית מכל רכב יפני אחר מקביל (אם בכלל).

איל מ
27-05-20, 06:51
אני לא יודע להגיד אם מתקתקל יותר או פחות (הנסיון האישי שלי ושל הסביבה הקרובה מראה שאותו דבר, אבל זאת לא סטטיסטיקה), אבל מכירי החלפים בארץ זולים משמעותית מאשר של אחיו היפנים.

ד ו ר ו ן
27-05-20, 09:27
כלומר,
אני לא מחובבי המותג למרות שאני כן נהנה לנסוע בו כשהוא לא שלי, אז אי אפשר לחשוד בי כשבוי בקסם.
״כמה מחברי הטובים בעלי רכבים כאלו״, ואני כן רואה ומבין מה מניע אותם להחזיק בהם.
הם הגדירו שזה התחביב שלהם, והם חיים איתו בהשלמה, זו בחירה.
חלקם שופכים כסף בכמויות אצל גורואים, וחלקם מטפלים לבד במה שאפשר ומתעלמים ממה שלא מגביל את הרכב מלצאת לטייל.
דווקא האחרונים נראה שנהנים יותר מהרכבים האלו.
כל הפיציפקס הקטנים והגרמלינס החשמליים האינסופיים.
וזה אצל כולם, אצל חסידי הגורואים ואצל המתחזקים עצמאית, פשוט יש כאלו שמרגישים במאבק אינסופי עם הרכב ויש כאלו שמשלימים.

לי ואני מבין שגם לך, לא מתאים רכב כזה, אז אין לי כזה.
להם זה לא מפריע, אז יש להם.
כלומר, הם מצאו נקודת איזון של תחזוקה טובה , כולל מונעת, למכלולים שמאפשרים לרכב לנסוע, ולא להתקע, והשאר.. לאט לאט אם בכלל.

זה רכב ששיך לדור רכבי השטח האמיתיים עם מכלולים מכניים אמיתיים, שאפשר לטפל לבד ולתקן לא מעט גם בשטח.
וזה יתרון גדול.

אם מבינים את התמונה הכוללת והמשמעות שלה, מישהו שיכול לעבוד לבד, בתחזוקה שוטפת ולא פחות חשוב, יכולת לאבחן ולתקן תקלות בשטח כשיקרו, (והן יגיעו), ואתה לא טיפוס שחתיכת פלסטיק לא במקום מפריעה לו, אז אין בעיה.

מהתאור עד עכשיו, זה לא נשמע כמו נבלה.
תאור התקלות עד כה יכול להתאים לכל רכב בגיל הזה כנקודת פתיחה ליישור קו אחרי קנייה.
מסכים שזו ההתחלה, ויהיו עוד דברים כי זה בכל זאת דיסקו.. וכנראה זו המשמרת בה יותר דברים עולים, אבל אם תיקנת טוב, אז סיכוי לא רע שפינה אחת סגרת.

assafy
27-05-20, 09:42
זה מזכיר שירשור מקביל שהיה לא ממזמן.
השאלה היא אם הגעת למשבר אמון ברכב או לא?
האם כשאתה מביט בו אתה אוהב אותו או מתעב אותו ורק חושש מהיכן תבוא התקלה הבאה.
האם כשאתה יוצא לטיול אתה יוצא בשמחה או שאתה כל הזמן בחשש שתצטרך לחזור עם גרר.
לדעתי זה יותר חשוב מחישובים דקדקניים של ירידת ערך ומחירי חלפים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

איל מ
27-05-20, 10:01
זה מזכיר שירשור מקביל שהיה לא ממזמן.
השאלה היא אם הגעת למשבר אמון ברכב או לא?
האם כשאתה מביט בו אתה אוהב אותו או מתעב אותו ורק חושש מהיכן תבוא התקלה הבאה.
האם כשאתה יוצא לטיול אתה יוצא בשמחה או שאתה כל הזמן בחשש שתצטרך לחזור עם גרר.
לדעתי זה יותר חשוב מחישובים דקדקניים של ירידת ערך ומחירי חלפים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

מדוייק!

gp1
27-05-20, 21:04
הרבה אנשים יגידו לך שלנדרובר נוזל ומתקלקל וחרא רכב ורק אם אתה עיוור מכור וחולה ועוד ועוד ועוד .. אז....
כל הרכבים שעובדים פיזית ..באם זה לעבודה או בשטח..סובלים מתקלות והישנים גם סובלים מבלאי של שנים ו...יש כאלה שהם נחשבים לכלבת מפני שהבעלים הקודמים שלהם פשוט התעללו והזניחו והכי נורא ...טיפלו אצל חוליגאנים וגורואים .
אני לדוגמא קונה רכב שאני מתחבר אליו : צורת הישיבה במושבים הקדמיים והאחוריים ואיך אתה רואה מהחלונות החוצה (יש רכבים שאני יושב בספסל האמצעי ואני מקבל מחלת ים ) , טכנולוגיה , אין נוסע , איך הוא נראה . ועוד.
לפי מה שתיארת נראה שיש לך שילוב של בלאי מגיל הרכב וגם תקלות של תיקונים גרועים וחלקים שעבדו ונשחקו. ואתה צריך ליישר קו.
אם אתה חושב שהרכב שבידך הוא פגע רע ...תיפטר ממנו ..מבטיח לך שגם טויוטה וגם מיצובישי או כל אחד אחר באם הוא רכב מוזנח או טופל ע"י חוליגאנים יעלה לך הון ...
לפי מה שכתבת נראה שאתה צריך למכור ולקנות רכב אחר או שלא לקנות כלל . רכב שטח עולה יותר מרכב רגיל ...בכל פרמטר ...אחזקה תיקונים +++ ...ונראה שלא חשבת על זה, לפני הקניה . יש לי שני שכנים ...אחד עם לנד קרוזר 2005 + ואחד עם דיסקברי 1 1997 ושניהם נתקעים ומתקלקלים בערך אותו הדבר כש...הדיסקברי גם מטייל בשטח ונוהגים בו גם חיילים .
שב ותחשוב האם אתה מוכן נפשית לרכב שטח מכל הבחינות .....כולל הוצאות האחזקה הגבוהות יותר ....בכל זאת הנעה של 4 גלגלים זה בלאי גבוה יותר .
יש לי חבר טוב שאמר ...אני מוותר על חדר אחד בבית שאני בונה עבור רכב השטח והטיולים .
בקיצור...שב עם עצמך ועם יש אז עם אישתך ותחשוב טוב טוב האם אתם עבור התחביב הזה אתם מוותרים על דברים אחרים . כי זה עולה. ומי שיאמר לך אחרת.....הוא שקרן .

Yaki5500
27-05-20, 22:19
אני מסכים שרכב שטח מטייל בהכרח יעלה יותר מפרייבט אפילו בלי התקלות
דלק
ביטוח
רישוי
שיפורים

אבל הוא לא חייב לרושש אותך.

הרכבים הקשוחים והטובים של שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 נקנו כחדשים בהרבה כסף ומעלות גבוהה זו נגזרה גם עלות אחזקתם. אחרי 10 שנה רוכשים אותם ג'יפאים ברבע או פחות ממחירם כחדשים אבל מה לעשות שהאחזקה היא כמו של רכב יקר והבלאי רק הולך וגדל ופתאום הרכבים האלה גם רואים שטח לשם שינוי אז הבלאי שוב גדל. לחלקם אין את האמצעים (בין אם זה ידע, זמן, ממון או תמהיל כזה או אחר של שלושתם) לתחזק אותם ומצבם הולך ומתדרדר מיד ליד ומשנה לשנה.

אבל אנחנו חיים בתקופה שיש היצע מטורף בעולם הרכב כולל בעולם רכבי השטח ויש אפשרות לקנות רכב חדש יותר שאולי לא עביר כמו אותם זקני שבט, אבל בכל פרמטר אחר יעלה עליהם. וזה לא הופך אותו לרכב שטח טוב יותר או פחות - אלא רק לתמהיל של פשרות שיתכן ומתאים לצרכיך יותר טוב.
במילים אחרות אם המטרה היא לטייל, אתה לא צריך דווקא רכב שטח מזדקן עם כל הפשרות שהוא מחייב. יש הרבה רכבים שיביאו אותך כמעט לכל מקום עם הרבה פחות פשרות

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

ד ו ר ו ן
28-05-20, 07:48
הרכבים הקשוחים והטובים של שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 נקנו כחדשים בהרבה כסף ומעלות גבוהה זו נגזרה גם עלות אחזקתם.
לא הבנתי את ההקבלה.
אם באפריקה, אותו רכב עולה פחות בגלל רגולציה מקומית שונה, אז התחזוקה תהיה זולה יותר?

אבל אנחנו חיים בתקופה שיש היצע מטורף בעולם הרכב כולל בעולם רכבי השטח

לדעתי הזמינות של רכבי שטח לצרכן הפרטי רק יורד.
ההיצע שאתה מדבר עליו מבוסס רצפת פרייבט עם פחחות SUV.

ויש אפשרות לקנות רכב חדש יותר שאולי לא עביר כמו אותם זקני שבט, אבל בכל פרמטר אחר יעלה עליהם.
מי שמחפש את הרכבים הישנים מחפש את העבירות הזו.. ואז החדשים הם הבעייתיים.

Yaki5500
28-05-20, 08:00
לא יודע מה קורה באפריקה אבל פה בארץ אתה יכול להיכנס לאותו מוסך ולשלם מחיר שונה על אותו חלק/עבודה בדיוק פעם אחת כי נכנסת עם אאודי tt ופעם אחרת כי נכנסת עם סקודה פאביה.

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

ד ו ר ו ן
28-05-20, 08:12
לא יודע מה קורה באפריקה אבל פה בארץ אתה יכול להיכנס לאותו מוסך ולשלם מחיר שונה על אותו חלק/עבודה בדיוק פעם אחת כי נכנסת עם אאודי tt ופעם אחרת כי נכנסת עם סקודה פאביה.
2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson
ואיך זה קשור לנושא?
לא מדובר על קאיין.

Yaki5500
28-05-20, 08:16
לדעתי הזמינות של רכבי שטח לצרכן הפרטי רק יורד.
ההיצע שאתה מדבר עליו מבוסס רצפת פרייבט עם פחחות SUV.

נכון. ולהרבה אנשים זה תמהיל פשרות יותר מתאים. לא יודע עם פותש הוא אחד מהם אבל זה שווה בדיקה.

מי שמחפש את הרכבים הישנים מחפש את העבירות הזו.. ואז החדשים הם הבעייתיים.[/QUOTE]

לפעמים. אני משער שרוב האנשים בשרשור הזה הם כאלה. אבל זה לא תמיד המצב. הרבה פעמים המשיכה לרכבים האלה נובעת מתדמית רומנטית/גברית מסוקסת שמיוחסת אליהם. ואז קונים כי זה זול (בכל זאת רכב בן 15+) ומתעוררים מהפנטזיה ומגלים שיש מציאות שלא תמיד מתאימה לך.

2008 Suzuki Grand Vitara
2003 Suzuki Jimny
2009 Hyundai Tucson

נדב42
28-05-20, 09:08
אתם מתארים מצב בו הוא משרת את האוטו במקום שהאוטו ישרת אותו.

זה לא במקום, זה גם וגם.

כדי להביא רכב שטח ישן לרמת תחזוקה ראוייה ולשמור אותו שם, צריך להשקיע בו ("לשרת אותו").
בתמורה, אותו רכב ישן ומתוחזק היטב ייתן לך את האפשרות לטייל בשקט נפשי היכן שרכבים חדשים יתקשו לעבור ויהיו חשופים לנזקים יקרים.

בסופו של דבר, כל אחד עושה את החשבון שלו.
אני מחזיק 2 רכבי שטח ישנים, ויש פה בפורום לא מעט חברים שמחזיקים גם הם רכבים ישנים ומטיילים בהם שנים רבות, ואחרי שעברו (מזמן) את יישור הקו הראשוני הרכבים האלו מפגינים אמינות ראוייה ללא קשר למוצאם האתני.

נדב ש.
28-05-20, 09:26
יאקי, לא קונים כי זה זול! קונים כי רוצים רכב יחסית פשוט, עם מכלולים חזקים יותר שתוכנן ונבנה בהתאם, עם עבירות גבוהה יותר מהפרייבטים המוגבהים ו- suv של הזמן האחרון.

בכל מותג יש את טווח המחירים שלו, לדוגמה אתה יכול לקנות פאג'רו q ב 15 אלף נבלה או ב 30k ממישהו שדאג לו טיפל והשקיע בו וסביר יותר שלא ימרר אותך.

גם בדיסקו זה אותו סיפור, יש מוכרים ב 30 ויש מוכרים בכפול מיזה, זה נגזר מהרבה סעיפים, כמה זמן אותו בעלים, תחזוקה וכו'.
מי שעושה שיעורי בית ושואב מידע מהרשת לגבי מכלולים ונקודות שצריכות תשומת לב ברכב יודע מה לחפש ולבדוק אם אותו אחד תוחזק או הוזנח.

לגבי רכבים חדשים יותר בני 10 ופחות צריך בנוסף לכל זה לקחת בחשבון שהתווספו עוד הרבה מערכות שונות, חשמל, מיחשוב ובקרות אלקטרוניות, הם מתורבתים יותר וחוזק המכלולים ירד/הוחלף לטובת התנהגות כביש וכו', יש להם "מחירון" שהוא איזה נקודת פתיחה/השוואה לרכישה, יש כאלה שמנסים להימנע מכל זה ומעדיפים ברזלים של פעם ובגלל זה מחפשים את הרכבים היותר זקנים ופשוטים יחסית, ברור שלמצוא אחד כזה במצב מצויין ובמקביל בתקציב הדרוש זאת משימה קשה, אבל עדיין אפשרי.

אני לא מכיר את אלימס אבל דיברנו טלפונית, אני לא חושב שהוא קנה נבלה, נשמע סה"כ שהתקלות שלו מקריות במכלולים שצריכים תשומת לב.
אני לדוגמה החלפתי את בוכנות ה ace המקוריות שהיו ברכב לחדשות לפני שנתיים אחרי שהקידמית נזלה, לא יודע אם אצלו זאת פעם ראשונה שמישהו נוגע שם(אולי החליפו פעם, אבל שמו משומש משהו) אבל ברגע שהזמין חלק חדש צפוי לו שקט ממנה, וטוב היה עושה אם היה מזמין 2 באותה חבילה מחו"ל וסוגר עיניין מהצד הזה.

בפאלו
05-06-20, 11:44
השאלה מה תקנה באותו תקציב, מה עומד על הפרק?
אף אחד לא מבטיח לך כלום, באותו תקציב אתה יכול ליפול על נבלה אחרת שתמרר אותך.

אף אחד(בטח לא אני) לא צריך פה רגיעון לדעתי,אתה רשמת והתייחסת ברמיזות. אני כתבתי עובדות, לדעתי.

ויאקי5000 מוזמן תמיד, רק אני לא בטוח(לא מזלזל חלילה) שישאר לו אוטו אחרי שיסע אחרי.... [emoji41]אם יסע אחריך ישבור את האוטו[emoji2957]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

בפאלו
05-06-20, 11:52
משתף את החברים בניסיון לקבל את ההחלטה הנכונה לאור ניסיונכם... וגם קצת עידוד לא יזיק
בארבעת החודשים האחרונים אני מוצא את עצמי מטפל בכירכרה ( דיסקו 2) מתקלה לתקלה מבעיה לבעיה וארבעת החודשים האלה מתחילים להרגיש כבד. במיוחד שהחשש שאני בעיצומו של תהליך ארוך שאינני יודע מה סופו לפני.
קניתי את הרכב לפני שנה וחצי מבעלים שככל הנראה הזניח מאוד את האוטו. קוסמטית האוטו מדהים, אבל בפועל מרגיש שכל הבלאי נופל עלי, בבת אחת...
התחלתי עם השקעה בסט הגבהה חדש ( הייתי אופטימי...) משם נזילה מהצילינדר של הברקס, בוכנת אייס, אינג'קטור תקול ויתכן שגם משאבת סולר. בנוסף טיפול גדול, תפוחים ועוד כמה פיצ'פקס בזמן כל כך קצר
אשמח לשמוע מה דעתכם? מה הייתם אתם עושים במקומי? להפרד בכאב או לחרוק שיניים ולעבור את הגל הזה?
אשמח לשמוע דעתכם כי אני כבר אוכל לעצמי את הראש...בוא נעשה חשיבה לוגית בהנחה שאתה נשאר במועדון ה4×4
1. מכרת את הרכב הוספת 50 אלף שח וקניתי משהו חדיש יותר שאינך יודע מה ילד יום ואיזה הוצאות יהיו (ובטוח יהיו)
2. נשארת עם הרכב , שמת בצד 30 אלף לכל הצרות שאולי יבואו ואם תצטרך לבזבז את כל ה30 רחמנא ליצלן כבר יהיה לך רכב חדש שהוחלף בו כמעט הכל .
והאופציה הפחות עדיפה היא שתמיד אפשר לחזור לנסוע על פרייבט .

גילוי נאות - יש לי בבית דיפנדר
2 יחידות דיסקו 1
ודיסקו 2 ידני

אלימס
05-06-20, 20:50
תודה לכולם, כפי שרובכם המלצתם, החלטתי בנתיים לחרוק שיניים ולהמשיך. במקביל הבנתי שאני חייב להתחיל להכניס את הידיים מתחת למכסה מנוע. התחלתי להדפיס פרקים מהווקשופ ולהכנס לעובי הקורה ברכב הזה. בנתיים אפילו נהנה מזה.
תודה לכולם, יש פה אנשים מאוד מיוחדים

opl
09-06-20, 21:20
גילוי נאות - יש לי בבית דיפנדר
2 יחידות דיסקו 1
ודיסקו 2 ידני

סליחה על הסטיה מהנושא, ובתור חובב לנדרובר מושבע (אומנם של דגם אחד - בשנים ספצפיות) אני חייב לשאול

למה?

129609

ז"א אני מכיר מקרוב מאוד כאלה שיש להם דיפנדר + משהו חדש. אבל אצלך נראה שזה סיפור אחר לגמרי...

asafk
09-06-20, 21:30
למה לא, בעצם?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

opl
09-06-20, 21:32
נגיד... מה כל כל מלהיב בדיסקברי 1 ששווה להחזיק שניים...

asafk
09-06-20, 21:36
נגיד - היה לך דיסקברי. רצית למכור אותו כי קנית דיסקברי 2 או דיפנדר. ראית כמה הוא שווה אמרת לעצמך עדיף שיישאר בתור רכב שני. או שלישי. או נשמור אותו לאספנות אולי נעשה איתו משהו. או שיאכלו אותו עכברים בחניה. ואז רצה הגורל ונפל עוד אחד במחיר ששווה לקנות לחלקים. וכן הלאה.... אספנים זה כנראה משהו שאף פעם לא תבין.

(אני לא מכיר את המקרה, מכיר היטב את הפתולוגיה. לא קל)

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

בפאלו
10-07-20, 16:00
נגיד... מה כל כל מלהיב בדיסקברי 1 ששווה להחזיק שניים...על אחד סטנדרטי האשה נוסעת
על השני אני נוסע בחמישי בלילות או שבת בבוקר ועושה מתיחות סרנים[emoji238][emoji238][emoji238]

geva dover
11-07-20, 10:07
לפתו"ש, תקשיב אין איזה משהו שיש בדיסקו שאין ברכבי שטח ישנים אחרים.
אני בדיוק השבוע קיבלתי את הסטירה על הרכב שקניתי ואני יודע שבתור סטודנט (שמרוויח הרבה מתחת למינימום, משלם שכ"ד ואת השכ"ל לבד) יקח לי לפחות שנתיים 3 רק ליישר קו לרכב.
בשבוע האחרון עולה בי המחשבה של למה מכרתי את ההילקס, התשובה היא פשוטה מאוד (באופן מפתיע גם האישה אומרת אותה, צריך לחשוד???). אם אתה יושב ברכב מניע מחייך בזמן הנסיעה גם אם היא קצרה לסופר כי יש דליפה ענקית מהרדיאטור זה שווה את זה.
תעשה מה שאני עשיתי, נכנסתי למוסך שילמתי על בדיקה מקיפה של הכל, התקשרתי לכל המוסכים שהרכב טופל בהם בעבר והבאתי היסטוריית טיפולים ( אני הצלחתי להשיג היסטוריה מ2003 ועד לפני חודש).
אני יודע שקשה לא לפזול עיניים לרכבים היפים ומהשופרים שאתה רואה בשטח או בוואטסאפ, אל תשכח שהם באים מאנשים ששנים השקיעו בהם או שיש להם את האפשרות בבית לשפוך כסף במכה על זה.
אני פה אם אתה צריך תמיכה נפשית, אני בטוח צריך.
רק תזכור שאם זה הרכב שאתה חלמת עליו, שב בו תעשה חושבים אם הוא עושה לך טוב. אל תרוץ למכור בהפסד ואז תשפוך עוד X כסף על רכב חדיש יותר כי בסופו של דבר זה יצא לך יותר יקר בטווח הקצר ואפילו בארוך, לטעמי עדיף לשפוך עכשיו עוד 10 ואז כל חודש לשים בצד עוד 500 למקרה שמשהו משתבש מאשר לשים עכשיו עוד 50 ולהגיד שלא יהיו תקלות עד המכירה ( כי תמיד יש תקלות. בכולם. ללא יוצא מן הכלל).
מוזמן לשלוח לי הודעה בפרטי אם אתה צריך מישהו לחפור לו/ לפרוק או שיתן לך דעה מהצד.
אהההה והכי חשוב, קיץ. חם מדי לטייל אז יש לך זמן עד סוכות שעונת הטיולים תפתח;)

איל מ
11-07-20, 19:15
אתן כל הזמן חוזרות על הטיעון הזה שחם מדי.
מעדיף לטייל ב35 מעלות מאשר ב10. אולי אני לא נוסע באגדת שטח, אבל יש לי מזגן. לא יכול להוריד שמשה, אבל יכול לטייל כל השנה עם האשה והילדים.
חזרתי לפני שעה מיומיים באזור ירוחם. חוץ משעה אחת של קיפול מאהל בשעה מאוחרת מדי, לא הרגשנו את החום.

geva dover
11-07-20, 21:47
אתן כל הזמן חוזרות על הטיעון הזה שחם מדי.
מעדיף לטייל ב35 מעלות מאשר ב10. אולי אני לא נוסע באגדת שטח, אבל יש לי מזגן. לא יכול להוריד שמשה, אבל יכול לטייל כל השנה עם האשה והילדים.
חזרתי לפני שעה מיומיים באזור ירוחם. חוץ משעה אחת של קיפול מאהל בשעה מאוחרת מדי, לא הרגשנו את החום.

טיילת קרוב אלי, אני מרגיש את החום הזה יום יום.
הטיול היחיד שאני מוכן לעשות בחום כזה זה למחלקת קפואים במכולת, גם כי אני מרחם על עצמי וגם כי אני מרחם על הרכב.

איל מ
11-07-20, 21:56
אז הנה סיבה לקנות רכב חדש. אתה לא מרחם עליו. ולא היה כל כך חם. 30 וקצת מעלות. הבדואי מהסמול טוק בתחנת דלק ישב ודיבר איתי על "האוויר הטוב שיש כאן"...

geva dover
11-07-20, 23:22
אז הנה סיבה לקנות רכב חדש. אתה לא מרחם עליו. ולא היה כל כך חם. 30 וקצת מעלות. הבדואי מהסמול טוק בתחנת דלק ישב ודיבר איתי על "האוויר הטוב שיש כאן"...

הפוך גוטה, זה שאני לא יוצא לטייל במדבר בו הרכב מקבל 0 רוח כדי להתקרר ב40 מעלות חום רק אומר שאני מונע מאמץ או טמפ' לא רצויות גם אם בסוף הכל תקין.
לא היה לי רכב אחד שהתחמם או קרוב לזה, בעיקר כי אני דואג ישר בקניה לעשות פלאשינג למערכת קירור ולהחליף את כולה.
אם הרכבים שלי יצטרכו לנסוע הם יסעו גם 50 מעלות בלי להתחמם, פשוט לא אוהב. לא משנה איזה רכב 2020,1995 או 2003 לכולם אני מתנהג זהה

אלימס
07-08-20, 22:36
לפתו"ש, תקשיב אין איזה משהו שיש בדיסקו שאין ברכבי שטח ישנים אחרים.
אני בדיוק השבוע קיבלתי את הסטירה על הרכב שקניתי ואני יודע שבתור סטודנט (שמרוויח הרבה מתחת למינימום, משלם שכ"ד ואת השכ"ל לבד) יקח לי לפחות שנתיים 3 רק ליישר קו לרכב.
בשבוע האחרון עולה בי המחשבה של למה מכרתי את ההילקס, התשובה היא פשוטה מאוד (באופן מפתיע גם האישה אומרת אותה, צריך לחשוד???). אם אתה יושב ברכב מניע מחייך בזמן הנסיעה גם אם היא קצרה לסופר כי יש דליפה ענקית מהרדיאטור זה שווה את זה.
תעשה מה שאני עשיתי, נכנסתי למוסך שילמתי על בדיקה מקיפה של הכל, התקשרתי לכל המוסכים שהרכב טופל בהם בעבר והבאתי היסטוריית טיפולים ( אני הצלחתי להשיג היסטוריה מ2003 ועד לפני חודש).
אני יודע שקשה לא לפזול עיניים לרכבים היפים ומהשופרים שאתה רואה בשטח או בוואטסאפ, אל תשכח שהם באים מאנשים ששנים השקיעו בהם או שיש להם את האפשרות בבית לשפוך כסף במכה על זה.
אני פה אם אתה צריך תמיכה נפשית, אני בטוח צריך.
רק תזכור שאם זה הרכב שאתה חלמת עליו, שב בו תעשה חושבים אם הוא עושה לך טוב. אל תרוץ למכור בהפסד ואז תשפוך עוד X כסף על רכב חדיש יותר כי בסופו של דבר זה יצא לך יותר יקר בטווח הקצר ואפילו בארוך, לטעמי עדיף לשפוך עכשיו עוד 10 ואז כל חודש לשים בצד עוד 500 למקרה שמשהו משתבש מאשר לשים עכשיו עוד 50 ולהגיד שלא יהיו תקלות עד המכירה ( כי תמיד יש תקלות. בכולם. ללא יוצא מן הכלל).
מוזמן לשלוח לי הודעה בפרטי אם אתה צריך מישהו לחפור לו/ לפרוק או שיתן לך דעה מהצד.
אהההה והכי חשוב, קיץ. חם מדי לטייל אז יש לך זמן עד סוכות שעונת הטיולים תפתח;)

תודה רבה,
מעריך את זה מאוד

-->