PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט איזה 4×4 לקנות (חייל משוחרר, 30-35K)

Magniv
25-05-20, 16:01
אהלן חבר'ה
השתחררתי לא מזמן מהצבא ומחפש רכב 4×4. בעיקר לשימוש יומיומי שכולל גם נסיעות בדרכי עפר , וקצת ים.
לא מחפש לצאת לטיולי שטח בשביל האתגר בשיירה וכד'.
גודל לא משנה כל כך , יכול להיות מג'ימיני עד לאנד קרוזר ארוך.
מה כן משנה?
א. אמינות
ב. תחזוקה זולה (מעט תקלות ואם יש - חלפים זולים)
ג. צריכת דלק לא גבוה (כמה שאפשר..)
ד. בטיחות (ג'ימיני לדוגמא , יוצא כאן מהמשוואה לצערי)

בגדול, רכב שיוכל לעבור בדרכי עפר ושטח קל-בינוני ולא יקרע את הארנק.

בינתיים פקחתי עין על פורסטר (07-08) ועל גראנד ויטרה קצרה (1.6)

1. תקציב - 35-30 כולל 'יישור קו' במידת הצורך,
מחפש אחזקה במחיר נמוך. גם דגם אמין וגם חלקי חילוף זולים.

2. גודל / קיבולת הרכב - 2 אנשים וקצת ציוד. אם יותר - בונוס.

3. נסועה שנתית ותחזוקה: נהיגה יומיומית שלא תעבור את ה60 קמ ביום. כולל שטח קל-בינוני וקצת ים.
לא מחפש לצאת לטיולים מאתגרים עם שיירת תותחים אבל כן לעבור מכשולים במידת הצורך, כבישי עפר משובשים , שלוליות גדולות וכו'

אין ממש ידע טכני, יש ראש ותחת. החלפתי מסנן שמן ושמן מנוע, תיקנתי דברים קטנים.. ברמה הזו בערך. מוכן ללמוד אבל לא מחפש את זה באטרף וגם מעדיף כאמור - שיצטרך כמה שפחות אחזקה. כשיש תקלות כמובן להשקיע ולעשות כמו שצריך ואם גדול על הידע והכלים שלי- אז מוסך.

4. אופי השימוש והטיולים:

שבילי כורכר ומידי פעם קצת יותר , רק כדי להגיע מנקודה לנקודה, ולא בשביל לצאת לטיול שטח. במידה וכן רק לפקל / נוף ולא למטרת האתגר.
*יש ניסיון נהיגה בשטח (סדרת שטח קצרה באוסטרליה על לאנג קרוזר וורק מייט 4.5L) ועוד נהיגות בג'יפונים שנסעו בדרך שגדולה עליהם.
לא נהג שטח מהולל , אבל גם לא מתחיל.

5. העדפות ותנאי סף - לא ישן מידי, שלא יהיו בו מלא תקלות.

*לגבי הילוך כוח, לא חובה - אשמח לשמוע המלצות לכאן או לכאן.

תודה רבה !

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

איל מ
25-05-20, 16:43
דאצ'יה דאסטר

erezgur
25-05-20, 17:18
דאצ'יה דאסטרבחירה מתבקשת.
דיזל 4x4 ידנית.

ולפותח השרשור - יש לנו תת פורום ייעודי להתייעצות לפני רכישה...

נשלח מהנייד

yovavz
25-05-20, 17:30
דאצ'יה דאסטרבתקציב של 30-35K זה עשוי להיות בעייתי,
בטח אם אמור לכלול יישור קו ובמיוחד בדיזל
אם אחד המנהלים רואה ויכול להעביר לפורום המתאים - אנא

גיא
25-05-20, 18:13
ג'ימני גרוטאה ...

אין דאסטר ב 35,000 .. ואם יש אז החייל המשוחרר לא רוצה אותו.

Yaki5500
02-06-20, 13:52
פורסטר = אמין + חלפים יקרים + צריכת דלק
גרנד ויטרה = אמין + חלפים זולים + צריכת דלק
אלה הכללות גסות אבל בסך הכל נכונות
הפורסטר יהיה יותר מודרני ומתורבת על הכביש וגם עם הרבה יותר מרווח פנים (5 דלתות לעומת 3). הויטרה תהיה מיושנת יותר (מבחינת התכנון שלה) וזה יתבטא בהתנהגות כביש פחות טובה. מנגד העבירות שלה תהיה טובה יותר אבל כנראה ששניהם יהיו מספקים בקטע הזה. בשני המקרים מדובר ברכבים ישנים עם ק"מ גבוה כנראה וצירכת דלק סביב 1:9-10. יהיו עלויות אחזקה שברכב בן 4 אין אבל זה לא צריך להיות מאוד כואב. אני עצמי מחזיק ויטרה בת 12 זה לא נורא כל כך כל זמן שלא מזניחים.

ממליץ לך לבדוק טריוס דור שני הכי חדש ורענן שתוכל מבחינת ק"מ. איכשהו נראה לי שהרכב הזה תפור עליך - קטן ושמח עם יכולת שטח מספקת לצרכים שתיארת והתנהגות כביש טובה. ידוע כאמין למרות שאיני יודע אם החלפים זולים או לא. ויש בנמצא רכבים שלא נסעו הרבה ונכנסים בתקציב

בהצלחה

asafk
02-06-20, 19:53
טריןס - זול מספיק, אוטו טוב בסך הכל, אמין... אם טופל כהלכה אחרת יהיו הרבה בעיות (זה נכון לכל רכב, אבל באופן ספציפי המנועים של דיההטסו נוטים להירקב)

ג'ימני - כן, ג'ימני. בטיחות, מה בטיחות. מה ההבדל כבר למול כל גרוטאה אחרת במחיר הזה?

בקיצור, בגילך - אל תתפשר על רכב מבאס, עוד יהיו לך אילוצים בהמשך החיים. קח רכב שמח ומשמח.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

or_t
02-06-20, 21:11
ג'מיני בלי לחשוב פעמיים. אמינות של קוביית בטון ועבירות של רנגלר (כמעט [emoji6]). אבל מעבר לזה, ג' מיני זה שלב בחיים של חופש ומינימליזם. של לקפוץ לים לבד או עם החברה עם ספר ומגבת ולא לסחוב משפחה עם צידניות וציליות. שמע לי, ג'מיני.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Yaki5500
02-06-20, 21:51
ג'מיני בלי לחשוב פעמיים. אמינות של קוביית בטון ועבירות של רנגלר (כמעט [emoji6]). אבל מעבר לזה, ג' מיני זה שלב בחיים של חופש ומינימליזם. של לקפוץ לים לבד או עם החברה עם ספר ומגבת ולא לסחוב משפחה עם צידניות וציליות. שמע לי, ג'מיני.

Sent from my SM-G950F using Tapatalkנשמע כמעט לקוח מברושור מכירות[emoji16]

אבל בתור איש שעוסק מעט בפרסום תרשה לי לומר פרסום לחוד ומציאות לחוד
ובתור בעלים של ג'ימני (בעבר ובעתיד) - ג'ימני ב-30k הוא לא קוביית בטון של אמינות אלא רכב שנסע 8-10 שנים בכביש ועוד 4-5 שנים בשטח. ואני לא מדבר על שטח של שבילי קקל כמו שפותח השרשור מתכוון (אם הבנתי נכון) אלא שטח קשה וקשוח. אז ימי האמינות שלו מאחוריו יחד עם כ-200 אלף קמ +-.
זה עדיין רכב מקסים ומשובב שפותח את הדלתות אל ליגת השטח הקשה עבור מי שכמוני, אינו בעל ממון. ולמי שמעוניין בכך אמליץ בלב שלם. ואני יודע שהוא יקבל באהבה שיוט של 3 שעות על 110 בכמעט 4000 סלד עם 0 בידוד אקוסטי בינך לבין המנוע שצורח. גם את התנהגות הכביש הזוועתית בלשון המעטה הוא יבין ואפילו לא ירטון כשיצטרך לשלם על קולר גיר כדי להימנע מהתחממות גיר ועל בולם הגה כדי להיפטר מהרעידות המפחידות ב-70-80 קמש כי ככה זה ג'ימני וזה שווה את זה.
אבל מי שמלכתחילה לא מעוניין בשטח קשה בשביל מה הסבל הזה?
קח טריוס בן 10 עם 120 אלף ק"מ ותהנה מרכב מתורבת ונעים שבילה את רוב המוחלט של חייו בכביש ותוכל לשייט איתו בנחת עד אילת או לצפון, הוא יכיל בקלות את כל הציוד שלך וכשתרצה לרדת לשבילים ולהגיע לאיזו פינת חמד/מעיין ולפתוח פקל קפה, שים לו מיגון וגם את זה הוא יעשה

ותצטרך לשים סכום קטן בצד לבלתמים כי גם הוא לא יהיה קוביית בטון של אמינות. אתה תצטרך לשמור עליו ולטפל בו ולהיות קשוב אליו וסביר שתיכנס למוסך כפעמיים בשנה. פעם לטיפול שנתי וכנראה שעוד פעם כדי לפתור איזה רעש או קרקוש או החלפה יזומה של רכיב זה או אחר שסיים את תפקידו כי הרכב כבר בן 10

אני אומר את כל זה כי אתה כתבת שאתה משוחרר טרי או לפני שחרור אז חשוב שתדע שאחזקה של רכב שטח, גם אם מדובר ברכב רך, אמנם לא חייבת לשבור אותך כלכלית אבל היא בהחלט יקרה מאחזקה של פרייבט. במיוחד כשהרכב לא חדש.

כך או כך מקווה שתמצא את הרכב המתאים לך

בהצלחה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

or_t
03-06-20, 09:03
נשמע כמעט לקוח מברושור מכירות[emoji16]

אבל בתור איש שעוסק מעט בפרסום תרשה לי לומר פרסום לחוד ומציאות לחוד
ובתור בעלים של ג'ימני (בעבר ובעתיד) - ג'ימני ב-30k הוא לא קוביית בטון של אמינות אלא רכב שנסע 8-10 שנים בכביש ועוד 4-5 שנים בשטח. ואני לא מדבר על שטח של שבילי קקל כמו שפותח השרשור מתכוון (אם הבנתי נכון) אלא שטח קשה וקשוח. אז ימי האמינות שלו מאחוריו יחד עם כ-200 אלף קמ +-.
זה עדיין רכב מקסים ומשובב שפותח את הדלתות אל ליגת השטח הקשה עבור מי שכמוני, אינו בעל ממון. ולמי שמעוניין בכך אמליץ בלב שלם. ואני יודע שהוא יקבל באהבה שיוט של 3 שעות על 110 בכמעט 4000 סלד עם 0 בידוד אקוסטי בינך לבין המנוע שצורח. גם את התנהגות הכביש הזוועתית בלשון המעטה הוא יבין ואפילו לא ירטון כשיצטרך לשלם על קולר גיר כדי להימנע מהתחממות גיר ועל בולם הגה כדי להיפטר מהרעידות המפחידות ב-70-80 קמש כי ככה זה ג'ימני וזה שווה את זה.
אבל מי שמלכתחילה לא מעוניין בשטח קשה בשביל מה הסבל הזה?
קח טריוס בן 10 עם 120 אלף ק"מ ותהנה מרכב מתורבת ונעים שבילה את רוב המוחלט של חייו בכביש ותוכל לשייט איתו בנחת עד אילת או לצפון, הוא יכיל בקלות את כל הציוד שלך וכשתרצה לרדת לשבילים ולהגיע לאיזו פינת חמד/מעיין ולפתוח פקל קפה, שים לו מיגון וגם את זה הוא יעשה

ותצטרך לשים סכום קטן בצד לבלתמים כי גם הוא לא יהיה קוביית בטון של אמינות. אתה תצטרך לשמור עליו ולטפל בו ולהיות קשוב אליו וסביר שתיכנס למוסך כפעמיים בשנה. פעם לטיפול שנתי וכנראה שעוד פעם כדי לפתור איזה רעש או קרקוש או החלפה יזומה של רכיב זה או אחר שסיים את תפקידו כי הרכב כבר בן 10

אני אומר את כל זה כי אתה כתבת שאתה משוחרר טרי או לפני שחרור אז חשוב שתדע שאחזקה של רכב שטח, גם אם מדובר ברכב רך, אמנם לא חייבת לשבור אותך כלכלית אבל היא בהחלט יקרה מאחזקה של פרייבט. במיוחד כשהרכב לא חדש.

כך או כך מקווה שתמצא את הרכב המתאים לך

בהצלחה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkאני עדיין מחכה לעמלה שלי מסוזוקי [emoji6]

היה לי ג'מיני בן עשר שלא ראה שטח. לא שיפרתי בו כלום וחוץ מדלק וטיפולים לא השקעתי בו שקל.
חד משמעית הרכב הכי גרוע שנהגתי בו בכביש, אבל הפשטות והקשיחות שלו זה משהו שכל אחד עם זיקה כלשהי לשטח צריך לחוות

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Saar
03-06-20, 10:58
גראנד ויטרה נשמעת מתאימה לדרישות.

ST12345
08-06-20, 11:44
לדעתי יש וניתן למצוא דאסטר בקצה העליון של התקציב. רכב בן 5 או 6 שבהחלט שווה את ההשקעה הנוספת. יתן בחזרה צריכת דלק שבתוך שנתיים-שלוש תחזיר את ההפרש במחיר.

GodsFather
08-06-20, 14:41
לדעתי יש וניתן למצוא דאסטר בקצה העליון של התקציב. רכב בן 5 או 6 שבהחלט שווה את ההשקעה הנוספת. יתן בחזרה צריכת דלק שבתוך שנתיים-שלוש תחזיר את ההפרש במחיר.שום סיכוי.
הישנים ביותר ועם ק"מ גבוה יחסית עולים 40-45. ואתה עוד רגע בהחלפת טורבו ואו טיימינג.

והסולר... עזוב נו, אתה צריך להתחיל לחפש תחנות זולות כי כל אחד מתמחר איך שבא לו. אז זה נחמד לעשות 1:15-17 אבל אם שרפת את הזמן והמרחק בחיפושים, קיזזת את זה...

סובארו xv יש כמו זבל. אם כבר רכב כבישביל טוב במחיר שצויין.

גימני יחיה מצויין גם אם ראה ק"מ גבוה, כי הוא לא מתכוון לאמץ אותו, לכאורה...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

איל מ
08-06-20, 15:20
כתבת כמה דברים נכונים, אבל העניין עם הסולר והתחנות? אני מתדלק סולר בג'יפ, ובנזין באופנוע. עם הסולר יש לי טווח תיאורטי של כ 800 ק"מ. אני מתדלק איפה שבא לי ומתי שנוח לי.
מה הבעיה למצוא תחנה זולה ונקיה (לא חייבת להיות הכי זולה והכי נקיה) באזור המחיה שלך או על הדרך לעבודה?
המקומות בהם מפריזים במחירים הם מקומות מאוד ספציפיים (נגיד תחנות באמצע המדבר בדרך לאילת).

Yaki5500
08-06-20, 15:30
גם אני החזקתי רכב דיזל בעבר ולמצוא דלק במחיר טוב (טוב = מחיר הבנזין או מעט פחות) מעולם לא היה בעיה. וגם נהניתי מאוד מהטווח המוגדל שאני חייב לציין חסר לי ברכב שטח בנזין שאני מחזיק כיום.
יחד עם זאת גם אני לא רואה דאסטר דיזל סביר נכנס לתקציב הזה

-->