PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורות אזהרה ABS, ESP, VSC TRC נדלקו פתאום באמצע נסיעה. מישהו נתקל בזה?

mishu
28-05-20, 11:49
שלום לחברי הפורום.

אתמול נדלקו לי בלנד קרוזר ארבע נורות אזהרה: ABS, ESP, VSC TRC, VSC OFF. זה קרה פתאום כשהייתי בפקק בכביש ונעלם כשכיביתי את הרכב (מצ"ב תמונה).
לפני מספר ימים החלפתי צלחות ברקסים אחוריים ברכב.

מישהו במקרה נתקל בדבר כזה?

תודה.

129460

grand
28-05-20, 12:50
חיישן abs כנראה

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

איל מ
28-05-20, 13:44
מישהו במקרה נתקל בדבר כזה?

התשובה הקצרה היא כן. כל מי שנוסע בלנדרובר.
הארוכה היא, שזה יכול לנבוע מהרבה חלקים במערכת הabs. החל מחיישן, דרך צמות, מחשב, מודולטור, ועד חלקי ברזל כמו מייסבים/נאבות. השיטה הנהוגה במוסכי יבואן, היא להחליף חלק אחר חלק עד שמגיעים לסכומים דמיוניים של עשרות! אלפי שקלים במצטבר. השיטה העדיפה היא להתחבר עם מחשב ייעודי, ע"י מישהו שגם יודע לקרוא את הנתונים, וגם בין השורות, וגם מכיר את הרכב.
אני יכול לחשוב על אחד כזה לפחות.
קוראים לו גרשון (Gershon) והוא גולש כאן בפורום. ההודעה שהוא אמור לרשום לך ברגע שהוא יקרא את השרשור היא: "צור קשר", ומספר הטלפון יופיע בחתימה שלו.
(tel:054-7367258)

אחרי שכל זה נאמר, מכיוון שרשמת שהחלפת צלחות מאחורה, הייתי מתחיל משם. כבר ראיתי שמכונאי לא זהיר דפק את החיישן או את החוט שלו, או סתם שחרר בורג ולא חיזק.

נדב ש.
28-05-20, 14:01
מסתבר שבלנדקרוזר יש יותר נורות דלוקות מדיסקו 😂

ניתקלנו בזה בטויוטה? כן.
יכול להיות בתם צינור וואקום משוחרר.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100572-%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%94-VSC-OFF-VSC-TRC-%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7% 94-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7% 96%D7%A8

Gershon
28-05-20, 14:02
הארוכה היא, שזה יכול לנבוע מהרבה חלקים במערכת הabs. החל מחיישן, דרך צמות, מחשב, מודולטור, ועד חלקי ברזל כמו מייסבים/נאבות. השיטה הנהוגה במוסכי יבואן, היא להחליף חלק אחר חלק עד שמגיעים לסכומים דמיוניים של עשרות! אלפי שקלים במצטבר. השיטה העדיפה היא להתחבר עם מחשב ייעודי, ע"י מישהו שגם יודע לקרוא את הנתונים, וגם בין השורות, וגם מכיר את הרכב.
קוראים לו גרשון (Gershon) והוא גולש כאן בפורום. ההודעה שהוא אמור לרשום לך ברגע שהוא יקרא את השרשור היא: "צור קשר", ומספר הטלפון יופיע בחתימה שלו.

אחרי שכל זה נאמר, מכיוון שרשמת שהחלפת צלחות מאחורה, הייתי מתחיל משם. כבר ראיתי שמכונאי לא זהיר דפק את החיישן או את החוט שלו, או סתם שחרר בורג ולא חיזק.

1+.

mishu
28-05-20, 14:15
1+.

תודה. אני אתחיל לטפל בזה מהפעם הבאה שיידלקו לי הנורות, כי כרגע (אני מניח) שאין הודעה שאפשר לקרוא (כי הנורות אזהרה לא דולקות).

תודה גרשון, אהיה בקשר לכשאצטרך.

חג שמח.

- - - Updated - - -

תודה רבה איל. חג שמח!

איל מ
28-05-20, 14:24
תודה. אני אתחיל לטפל בזה מהפעם הבאה שיידלקו לי הנורות, כי כרגע (אני מניח) שאין הודעה שאפשר לקרוא (כי הנורות אזהרה לא דולקות).

לא בהכרח. מכשיר דיאגנוסטיקה אמיתי ידע לקרוא גם היסטוריה של תקלות.

Gershon
28-05-20, 14:26
*תודה גרשון, אהיה בקשר לכשאצטרך*.....
חחח-תודה לך.....

חנן-ג'יפולוג
28-05-20, 14:28
לא בהכרח. מכשיר דיאגנוסטיקה אמיתי ידע לקרוא גם היסטוריה של תקלות.

כן, עם זאת חלק ניכר מהתקלות נמחק מהרישום ההיסטורי לאחר כך וכך מחזורי נסיעה תקינים.

mishu
28-05-20, 14:35
*תודה גרשון, אהיה בקשר לכשאצטרך*.....
חחח-תודה לך.....

התכוונתי כשהתקלה תחזור :)

Gershon
28-05-20, 14:49
TIS-מה שיש לי ל-TOYOTA
יקירתה אני יכול להוציא את ה-אמא של FREEZE FRAME.

asafk
28-05-20, 15:07
א. קרה לי בלנדקרוזר חדש, לא יודע מה היתה התקלה אבל תנוח דעתך אתה לא לבד .
ב. במקרה מסויים ברכב אחר התקלה היתה טיפשית - חיווט של חיישן ABS המחשב כיוון לתקלה והיה צריך בלשות מעשית כדי למצוא אותה.
ג. ברכב אחר התקלה נבעה מבוקסות משולשים בלויות שגרמו לקריאת מהירות גלגל קופצנית ולהדלקת תקלה, רק מבט בfreeze frane נתן רמז וגם לא היה קל.
ד. התקלה אולי לא מופיעה אבל הfreeze frame נשמר.

אסף.

Gershon
28-05-20, 15:14
*התקלה אולי לא מופיעה אבל הfreeze frame נשמר*

1+.

נמרוד
28-05-20, 15:47
בהמשך לאסף, אפשרות נוספת זה מיסב גלגל בלוי בסרן אחורי. המעט חופש שנוצר בהתחלה משגע את החיישן באופן לא קבוע.

אם רלוונטי, אני ממליץ על ג'ריס, מוסך קרוזר בחיפה, מתמחה בטויוטה. לא היתה תקלה שהוא לא איתר ואבחן במכה ראשונה, מנסיוני המוגבל. כולל במקרה שהזכרתי שדומה לשלך מבחינת התסמין הראשוני.

yosss
28-05-20, 15:53
שלומות

אצלי אורגן האורות נדלק בגלל clock spring לא תקין.
אבחון התקלה בוצע על ידי קריאת קוד התקלה.

כנראה כשיש תקלה שאין לה נורית ספציפית נדלק כל האורגן אורות כדי להפנות בעלי הרכב למוסך לאבחון.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Gershon
28-05-20, 16:15
שלומות

אצלי אורגן האורות נדלק בגלל clock spring לא תקין.
אבחון התקלה בוצע על ידי קריאת קוד התקלה.

כנראה כשיש תקלה שאין לה נורית ספציפית נדלק כל האורגן אורות כדי להפנות בעלי הרכב למוסך לאבחון.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

חיישן זווית הגה-כן זה יכול להיות
סליל הגה-חחח.....דיבורים של מוסך.....חחח.

mishu
28-05-20, 19:45
הבנתי. אתעסק בזה אחרי החג.
תודה רבה לכל העונים.

Gershon
29-05-20, 11:59
טיפ קטן בנושא:
בדיקת אורות בלימה\Brake switch

assafy
30-05-20, 22:16
טיפ קטן בנושא:
בדיקת אורות בלימה\Brake switch+1
שלישית הנוריות הללו זו החלופה של לנדקרוזר לנורת צ'ק אנג'ין, יכול להיות שלל דברים.
אבל כמו שגרשון כתב, בדיקה פשוטה לבדוק שנורות בלם אחוריות עובדות. אם זה לא זה, רק בדיקת מחשב.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

mishu
31-05-20, 02:12
+1
שלישית הנוריות הללו זו החלופה של לנדקרוזר לנורת צ'ק אנג'ין, יכול להיות שלל דברים.
אבל כמו שגרשון כתב, בדיקה פשוטה לבדוק שנורות בלם אחוריות עובדות. אם זה לא זה, רק בדיקת מחשב.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

תודה על התשובה. עושה רושם שגרשון הזה אלוף בתחומו. ברגע שהעניין יחזור שוב, אתחיל בבדיקה מעמיקה. עד עכשיו לא חזרה לי התקלה ומקווה שזו היתה מעידה חד פעמית של הרכב כלפי בעליו.

JustDoB
31-05-20, 06:23
טיפ קטן בנושא:
בדיקת אורות בלימה\Brake switchזה מה שקרה לי. חסך לי מרדף אחר הרוח...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Gershon
31-05-20, 11:25
עושה רושם *שגרשון הזה* אלוף בתחומו .....

אחי:
א.אני לא עושה רושם
ב.אני לא אלוף\תותח\עשר.....
P.S
קצת נימוס

mishu
31-05-20, 11:33
אחי:
א.אני לא עושה רושם
ב.אני לא אלוף\תותח\עשר.....
P.S
קצת נימוס
וואו... זו היתה מחמאה. אני לא מבין את התגובה שלך, סליחה.

Gershon
31-05-20, 11:56
וואו... זו היתה מחמאה. אני לא מבין את התגובה שלך, סליחה.

על מחמאה תודה אבל לא כמו *שגרשון *$הזה$*

asypeer
31-05-20, 13:49
אל תתרגש, הוא לא רגיל לקבל מחמאות אז עד שמישהו מחמיא הוא עונה בגרשונית מדוברת ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
31-05-20, 14:06
והוא לא סובל (בצדק) שכל אחד שעושה את העבודה המינימלית שלו (במקרה הטוב) ישר הופך ל"תותח", "אלוף", "דוקטור" "נסיך" וכו...
כל אחד והרגישויות שלו....

Gershon
31-05-20, 14:27
והוא לא סובל (בצדק) שכל אחד שעושה את העבודה המינימלית שלו (במקרה הטוב) ישר הופך ל"תותח", "אלוף", "דוקטור" "נסיך" וכו...
כל אחד והרגישויות שלו....
1+.

Gershon
31-05-20, 14:47
ועוד בנושא-ברגע שיש בעיה עם רימון לחצ 47070B
ולא מחליפים אותו בזמן-מגיעים להחלפת\תיקון של קול המודולטור

-->