PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם נעילה משפיע על מערכת ה esp ברכב ?

SuzukiJ
30-05-20, 07:42
נעילה אחורית/קדמית אוטומטית או נשלטת ?
והאם משפיע על esp, מי מתקין במרכז ?
תודה..

JohnnyEnglish
30-05-20, 07:54
איזה רכב ?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

hadtomer
30-05-20, 14:34
נעילה אחורית/קדמית אוטומטית או נשלטת ?
והאם משפיע על esp, מי מתקין במרכז ?
תודה..
בעצם אתה שואל האם להתקין מקדימה או מאחור? האם להתקין נשלטת או אוטומטית? לגבי ESP, אם תציין באיזה רכב מדובר ספציפית, אני משער שאנשים יסייעו בכיף.

SuzukiJ
30-05-20, 15:10
גימני עם esp..

Oren Kipnis
30-05-20, 15:44
אין משמעות ל ESP.
אתה תשתמש בנעילה במהירויות בהן ה ESP בכלל לא פעיל.
תקין מאחור. במקרים קיצוניים ונדירים מאוד תצטרך גם נעילה מלפנים.

בוזי
30-05-20, 21:34
תיאורטית, ייתכן מצב שבו בזמן שהנעילה האחורית פועלת, אתה מפנה את ההגה והגלגלים האחוריים ממשיכים להסתובב במהירות זהה - ייתכן שמערכת ה esp או ה TCS יזהו את המצב הזה כהחלקה וינסו לבלום את הגלגל הפנימי. אני לא יודע להגיד אם זה באמת קורה במציאות, אבל חלק מיצרני הרכב התקינו ניתוק ל TCS כאשר מפעילים נעילה, כנראה מהסיבה הזאת.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דרור ברלי
31-05-20, 11:08
ג'ימנים רבים מ-2015 ומעלה (השנה שהתחילו לצייד אותם ב- esp), נוסעים עם נעילות לסוגיהן ללא בעיה.

גם למערכות TCS למיניהן בדרך כלל אין שום בעיה עם נעילה. אם אין הפרש מהירויות בין הגלגלים והם לא מחליקים - זה מאוד פשוט - המערכת לא תפעל עליהם. זו מערכת ש"מחפשת" גלגל מחליק כדי לשלוח לו פולסים של בלימה. זה למה היא דורשת סגנון נהיגה שונה מרכב ללא TCS (להמשיך ללחוץ על המצערת גם כשהגלגלים מחליקים והרכב לא מתקדם) אם גלגל לא מחליק במקומו, לא תופעל עליו בלימה. זה הכל.

למה ברכבים של מיצובישי TCS מתבטל כשמפעילים נעילה אחורית? אין לי הסבר הגיוני. אתמול במעלה סמך, פאג'רו BK קצר התקשה לטפס על TCS בלבד. הנהג שילב נעילה אחורית (מה שמכבה את ה-TCS, ומשאיר את הגלגלים הקדמיים ללא כל עזר אחיזה/עבירות) ועלה בקלות. זה מייצג מבבחינתי רק ברכב, במיקום ובסיטואציה הספציפיים. לא מתחייב לכם שזה יעבוד אותו דבר במקומות ובסיטואציות אחרות.

mnachmia
31-05-20, 12:35
כמו שציין דרור אין השפעה על הנעילה, ד"א בג'ימני הTCS מתבטל בLOW
תתחיל עם נעילה אחורית ועדיף נשלטת

אני התקנתי אצל טל צופי נעילה נשלטת חשמלית לפני שנה בערך ואני מאוד מרוצה

assafy
31-05-20, 14:02
כמו שציין דרור אין השפעה על הנעילה, ד"א בג'ימני הTCS מתבטל בLOW
תתחיל עם נעילה אחורית ועדיף נשלטת

אני התקנתי אצל טל צופי נעילה נשלטת חשמלית לפני שנה בערך ואני מאוד מרוצהלא להתבלבל בין TC לבין ESP.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

mnachmia
31-05-20, 14:23
טכנית ה TCS לא מתבטל בשילוב הילוך כוח וה ESP כן מתבטל, בפועל לוקח ל TCS זמן רב להכנס לעבודה והיא לא תורמת לעבירות בשטח. מבחינתי אני מתייחס אליה כאילו היא מבוטלת.

דרור ברלי
02-06-20, 00:04
טעות.
TCS תמיד עובד.
מה שמתבטל ב-Low זו בקרת היציבות, ESP.

יש מצב שה-TCS של הג'ימני לא מספיק יעיל לטעמך, ואני מסכים לחלוטין עם הקביעה הזו כשמדובר בג'ימני מדור קודם (מ-2015).
בחדשים (2019 ומעלה) כיול ה-TCS עדיף משמעותית, גם אם עדיין בהחלט לא משתווה למערכות הטובות בתחום (לנדרובר, ג'יפ וטויוטה)

במקרה של הג'ימני הרבה יותר מפריע לי שגם אם כיבית ESP, בשם הפוליטיקלי-קורקט הוא חוזר לפעול מעל 40 קמ"ש. כל מי שמנסה לטפס דיונות בג'ימני בהילוך ראשון High ייתקל בזה - האוטו מאבד כוח ומסרב לנסוע. ואז אין ברירה אלא לעבוד איתו ב-Low בהילוך שלישי רק כדי להימנע מהתערבות ה-ESP
כמובן שעם גיר אוטומטי בכלל הכל מתבלבל....
אני נתקל בזה בג'ימנים בהדרכות חולות כל הזמן.

ברק לוי1
02-06-20, 19:58
טעות.
TCS תמיד עובד.

יש מצב שה-TCS של הג'ימני לא מספיק יעיל לטעמך, ואני מסכים לחלוטין עם הקביעה הזו כשמדובר בג'ימני מדור קודם (מ-2015).
בחדשים (2019 ומעלה) כיול ה-TCS עדיף משמעותית, גם אם עדיין בהחלט לא משתווה למערכות הטובות בתחום (לנדרובר, ג'יפ וטויוטה)

במקרה של הג'ימני הרבה יותר מפריע לי שגם אם כיבית ESP, בשם הפוליטיקלי-קורקט הוא חוזר לפעול מעל 40 קמ"ש. כל מי שמנסה לטפס דיונות בג'ימני בהילוך ראשון High ייתקל בזה - האוטו מאבד כוח ומסרב לנסוע. ואז אין ברירה אלא לעבוד איתו ב-Low בהילוך שלישי רק כדי להימנע מהתערבות ה-ESP

חבר עם ג׳ימיני 2015 , במצב low ה TC מאוד לא יעיל בשטח ואכן מרגיש כאילו מבוטל. תמיד הפליא אותי. בפועל חובה היה להתקין נעילה אחורית.

לגבי איכות/כיול ה TC בג׳ימיני, גם זה מפתיע מכיוון שבגרנד ויטארה מנסיוני יש TC מעולה ויעיל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
02-06-20, 20:55

לא יודע עם רלוונטי לג'ימני אבל שווה להזכיר: בטויוטה יש ביטול ESP שנקרא לו "חלש", שחוזר לעבוד במהירות מסוימת, וביטול "חזק" - לחיצה ארוכה על הכפתור - שנשאר מכובה עד התנעה הבאה.

דרור ברלי
03-06-20, 06:24
חבר עם ג׳ימיני 2015 , במצב low ה TC מאוד לא יעיל בשטח ואכן מרגיש כאילו מבוטל. תמיד הפליא אותי. בפועל חובה היה להתקין נעילה אחורית.

לגבי איכות/כיול ה TC בג׳ימיני, גם זה מפתיע מכיוון שבגרנד ויטארה מנסיוני יש TC מעולה ויעיל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ה-TCS בג'ימני 2015-2018 אכן לא מהמבריקים. אבל לא רק ב-LOW אלא בכלל. אתה נתקל בזה וחווה את זה הרבה יותר כשאתה במצבי עבירות קשה ובטווח המהירויות של LOW.
ונכון שבגרנד ויטארה המערכת הרבה יותר אפקטיבית.
וגם נכון שברוב המקרים זה אינו תחליף יעיל לנעילה אמיתית.

Asaf-a
03-06-20, 15:18
טעות.
TCS תמיד עובד.

אני נתקל בזה בג'ימנים בהדרכות חולות כל הזמן.1. כנראה שגם בגרנד ויטארה 2.4 2008 הesp נדלק מחדש מעל 40 קמ"ש במצב high, לא בדקתי אישית אך כך דווח לי.
2. דרור - בסובארו-ים כגון פורסטר ושות' זה גם קורה?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->