PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה סובארו ?

roksan
31-05-20, 09:44
מחפש רכב שני למשפחה
3 ילדים קטנים ( 2 בוסטרים + כיסא בטיחות/תינוק )
הרכב הראשון זה רקסטון 2015 ( מרווח, ואיתו גם מטיילים )
הרכב השני מיועד להגיע לעבודה נטו. אבל הדרך לעבודה משובשת ומצריכה רכב גבוה ( ובימי החורף גם הנעה כפולה )

שהתחלתי לחפש, סובארו עלו כאופציה טובה ויחסית זולה
התחלתי מהאוטבק אבל משום מה נראה כאילו המחירים לרכב יד 2 עלו
אופציות נוספות הן הפורסטר וה - XV

בפייסבוק יש סיפורי זוועה על ה - XV ( בקבוצת סובארו XV ישראל ), החל ממפתחות שלא יוצאים ועד מנועי ה - FB הידועים לשימצה
גם בקבוצת הפורסטר המצב לא מעודד

אז להבהל או שהמצב לא כזה גרוע ?
בהנחה שאפשר לקנות רכב ב - 100K ש"ח ושנתון לא מפחיד אותי. יש עדיפות להאוטבק או פורסטר על פני סיפורי הזוועה של XV ?

תודה

moshe_levy
31-05-20, 09:52
לדעתי לך על הפורסטר היותר טוב ונפוץ מבין השלושה שציינת

Sent from somewhere....

דרור ברלי
31-05-20, 09:59
איזה סיפורים?
מה ידוע לשימצה?
אההה..... בפייסבוק. פח האשפה הגדול....

XV ופורסטר הן אותה מכונית. אותה פלטפורמה, אותה מכניקה בדיוק.
אלה מכוניות מעולות.
אפשר להתווכח על התאמה לשטח (זוית גישה בעייתית, צמיגי חתך נמוך שמתפרקים, גיר רציף) אבל הן אמינות וטובות ומכל בחינה דינמית הן נהדרות.

roksan
01-06-20, 16:04
בקיצור, לא להבהל...

תודה רבה

kd2
01-06-20, 16:23
יש שני נושאים מרכזיים וכל שאר התקלות שציינת לא אמורות להבהיל אף אחד (גם לרובם היו ריקולים, ויחסית היו הרבה ריקולים, עוד לא נסגרתי האם זה שקיפות או שזה רע).
נושא אכילת השמן לא פתור בשנתונים מסויימים (וקיבל מענה די מביך מהיצרן/יבואן), ויש בעיות גיר שנפוצות יותר בחו"ל מבארץ, האריכו להם את האחריות בעולם, בארץ כנראה תצטרך להלחם על זה.

אם תמצא רכב שמור בשנתון הנכון, תקבל תמורה טובה לכסף גם בכביש וגם בשטח (ממליץ מאוד רק 2.0)

Yaki5500
01-06-20, 20:26
סובארו פורסטר רכב עם שיעור נאמנות לקוחות מהגבוהים בעולם הרכב. גם בעלי xv עפים על עצמם. אישית אני לא מכיר סיפורי זוועה ואני דווקא עוקב אחרי ק. הפייסבוק מזה כמה שבועות (שוקל פורסטר) וכולם שם מרוצים עד הגג ברמות שזה כבר קצת מגוחך.
לגבי האאוטבק אני לא מכיר אבל הוא פחות נפוץ ועם זוויות פחות טובות וגם גדול ואם יש רקסטון אז ייתכן שלא צריך עוד רכב גדול דווקא רכב קטן ישלים את צי הרכב הפרטי טוב יותר
לצרכים שתיארת נשמע שמתאים.
הייתי בודק אם xv מספק מבחינת הגודל ואם כן מעדיף אותו פשוט כי זה מאפשר שנתון יותר חדש. אם לא אז פורסטר

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Asaf-a
01-06-20, 22:21
לא התייחסת לגיר, האם אוטומטי זו דרישת חובה?
אם לא, אז בתקציב נתון תקבל דאסטר חדש משמעותית עם יכולות שטח יפות, בדוק שהמושב האחורי תומך בצרכים.

ואולי דסטר 2על4 אוטומטי גם ייתן לך מענה היות וגבוה?

ובין xv לפורסטר? עם 3 ילדים קטנים וכסאות בטיחות גדולים כבר הייתי מעדיף פורסטר.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

roksan
02-06-20, 08:18
לצערי אוטומט זאת דרישת סף כי גם האישה תנהג
בפעם האחרונה שנהגה בהילוכים היא גמראה מצמד בשלושה חודשים ( יאמר לזכותה שזה היה באוסטרליה שההילוכים בצד "הלא נכון" )

gils
02-06-20, 09:17
מנסיון של 3.5 שנים, 150,000 ק"מ על XV 1,600 ידני - אכילת השמן זוועתית. התחיל בקילו שמן לכל 4000 ק"מ כשהרכב היה חדש. בסביבות ה 70,000 ק"מ הגיע לקילו שמן לכל 700 ק"מ .
לאחר החלפת ראשים במוסך היבואן המצב קצת השתפר - קילו שמן לכל 1700 ק"מ.
מזל שזה היה רכב ליסינג.
אף מילה על נוחות הנסיעה, כיסא "יפני", מנורות אדומות נדלקות ונכבות מעצמן, זויות מרכב וכו'.

-->