PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות -מעונין לקנות 4x4 למדריך טיולים (7 מקומות) יד שניה, 70-100 אלף שקל?

joshua
31-05-20, 20:32
הרכב חייב להיות 4 על 4 (״רכב סיור מדברי״).
חשוב שגם 2 המושבים האחורים יהיו מספיק מרווחים גם למבוגרים לנסיעות ארוכות על הכביש.

- קיה - סורנטו
- יונדאי - סנטה פה
- לנד רובר - דיסקברי 3 / 4
...
אם יש לכם המלצות אשמח לשמוע! תודה.

איל מ
31-05-20, 20:36
הוא צריך גם לנסוע בשטח? או שמספיק שברשיון יהיה רשום רכב מדברי?

joshua
31-05-20, 20:58
הייתי מעדיף שיהיה רכב שטח אמיתי , שיהיה את האופציה לרדת גם לשטח לטיולים.

אבל רוב הנסיעות כנראה יהיו על הכביש. למשל, לנד קרוזר - מושב אחורי היה קצת צפוף ולא נח.

איל מ
31-05-20, 21:18
אז תוריד את הסורנטו והסנטה פה מהרשימה שלך. אלא אם אתה מדבר על סורנטו מהדגמים הישנים.

asafk
31-05-20, 21:24
יש לי מכר מורה דרך שהרכב המדברי שלו דיסקברי 4. מאוד מרוצה - מודע היטב לכך שעלויות התחזוקה לא מ נמוכות בקטגוריה, אבל שווה לו את הערך המוסף והערך ללקוחות שלו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Yaki5500
31-05-20, 21:49
הרכב חייב להיות 4 על 4 (״רכב סיור מדברי״).
חשוב שגם 2 המושבים האחורים יהיו מספיק מרווחים גם למבוגרים לנסיעות ארוכות על הכביש.

- קיה - סורנטו
- יונדאי - סנטה פה
- לנד רובר - דיסקברי 3 / 4
...
אם יש לכם המלצות אשמח לשמוע! תודה.

קיה סורנטו הוא לא רכב שטח אלא אם כן אתה מתכוון לדור ראשון אבל אז הוא 5 מקומות וגם המנועים ברכב הזה מתאבדים
יונדאי סנטה פה הוא גם לא רכב שטח
דיסקו 3-4 הם רכבי שטח חזקים בעלי עבירות יפה ונהדקים בכביש אך יקרים מאוד לאחזקה והמושבים האחוריים אינם מרווחים ונוחים למבוגרים.

אולי תפרט את הסיטואציה קצת יותר ויהיה אפשר לכוון אותך

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Yaki5500
31-05-20, 21:51
הכי קרוב למה שאתה מבקש שאני מצליח לחשוב עליו זה אמריקאיות פולסייז כמו שברולט סבארבן אבל אני לא מכיר את רמת העבירות שלהן כל כך טוב אולי מישהו אחר פה יוכל לייעץ לגביהן

omri_t
31-05-20, 23:18
גיפ קומנדר.

דרור ברלי
01-06-20, 00:17
סברבן.
יש בנזין 5.7 ו-7.4 וטורבו-דיזל 6.5

9 מקומות אמיתיים.
מה שאומר שגם עם 7 אנשים באוטו נשאר בגאז' מכובד להרבה ציוד.
היתרונות: אוטו אמריקאי אמיתי כלומר ענקי, חזק מאוד, מרווח ונוח.
החסרונות: אוטו אמריקאי אמיתי כלומר ענקי, התנהגות כביש מאתגרת של משאית קטנה, שתיין מטורף ואיכות כללית נמוכה.
מכיוון שאלה מכוניות ישנות, זה אומר שיהיו תקלות מדי פעם ותצטרך לקבל את זה בהבנה ובאהבה.

יכולת העבירות במצבו הסטנדרטי דומה לכל פולסייז ארוך, כלומר די בסיסית.
אבל אפשר לשפר אותו - הגבהה, נעילות, צמיגים גדולים יותר. ואז הוא יהיה מאוד מפתיע.
שוב - גם אחרי השיפורים זה לא יהיה רכב לעבירויות, אבל הוא כן יעבור יפה מאוד ברוב המקומות שמאפשרים לגודל שלו להיכנס ולצאת.

בוזי
01-06-20, 00:46
סאברבן מדברי (וכל רכב מדברי מעל 3.5 טון) דורש רישיון נהיגה ל.... אתם יושבים?
אוטובוס.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200531/ed94f0a7cb94e9aecbc33c27045cd60d.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

joshua
01-06-20, 10:36
[QUOTE=Yaki5500;893906]קיה סורנטו הוא לא רכב שטח אלא אם כן אתה מתכוון לדור ראשון אבל אז הוא 5 מקומות וגם המנועים ברכב הזה מתאבדים
דיסקו 3-4 הם רכבי שטח חזקים בעלי עבירות יפה ונהדקים בכביש אך יקרים מאוד לאחזקה והמושבים האחוריים אינם מרווחים ונוחים למבוגרים.

אני מדריך טיולים מחפש רכב להסעה של נוסעים - חייב להיות 4 על 4 -ואז אני ארשום אותו כרכב סיור מדברי. ככה אני יכול להסיע תיירים בתשלום בצורה חוקית (בלי רשיון מונית).
רוב התיירים לא באמת מעוניינים וכנראה שגם לא אגיע איתם בכלל לשטח.
מאמין שרוב הנסיעות יהיו : ת״א - ירושלים - ים המלח - קיסריה ... וכו...
מה שחשוב לי זה שיהיה מתאים גם לנסיעות ארוכות בכבישים - מרווח ומקום ל6 נוסעים + נהג סה״כ 7 מקומות.

חשבתי שאם אני כבר קונה 4 על 4 אז שיהיה מתאים גם לרדת איתו לשטח (ממה שאני מבין הקיה והיונדאי לא מתאימים)

הבנתי שדיסברי 3 יכול להתאים טוב מאוד גם לנסיעה על כביש וגם שטח, וברור לי שיכול להיות תקלות ברכב כזה ישן ובכללל בללנד רובר..

אם יש לכם רעיון לעוד אופציות?
אני מנסה לבדוק לגבי עוד רכבים. (הרבה אנשים המליצו לי שעדיף לא לקנות שברולט..)

* אם לא אמצא רכב מתאים גם לשטח, אז חשבתי ללכת על הקיה סורנטו פשוט.. (אבל אז אני אוכל להציע נסיעות רק על הכביש.)

ש01
01-06-20, 10:59
הסברבן (הישנים) היו, אא"ט, 3490 ק"ג.
על מנת להסיע 2 מבוגרים מאחור, אתה צריך 7 מקומות אמיתיים.
באף רכב חוץ מהענקים לא תוכל.
ולא דיברנו עדין על המטען של המטיילים - שגם הוא צריך להיכנס...

זה משאיר את הסברבן, יוקון XL, טויוטה סקויה (קשה לי להאמין שתמצא בתקציב) ואולי (לא מכיר אותו) ניסן פטרול.
כל אלו, בגרסת הבנזין יקבלו גז באהבה.

יתקנו אותי המגיבים, אבל אני לא זוכר עוד.

בנוסף, בעבר לא ניתן היה להסב רכב למדברי אם הוא על הכביש מעל מספר שנים מסויים. מציע שתבדוק גם את זה.

Yaki5500
01-06-20, 11:21
[QUOTE=Yaki5500;893906]קיה סורנטו הוא לא רכב שטח אלא אם כן אתה מתכוון לדור ראשון אבל אז הוא 5 מקומות וגם המנועים ברכב הזה מתאבדים

אני מדריך טיולים מחפש רכב להסעה של נוסעים - חייב להיות 4 על 4 -ואז אני ארשום אותו כרכב סיור מדברי. ככה אני יכול להסיע תיירים בתשלום בצורה חוקית (בלי רשיון מונית).
רוב התיירים לא באמת מעוניינים וכנראה שגם לא אגיע איתם בכלל לשטח.
מאמין שרוב הנסיעות יהיו : ת״א - ירושלים - ים המלח - קיסריה ... וכו...
מה שחשוב לי זה שיהיה מתאים גם לנסיעות ארוכות בכבישים - מרווח ומקום ל6 נוסעים + נהג סה״כ 7 מקומות.

חשבתי שאם אני כבר קונה 4 על 4 אז שיהיה מתאים גם לרדת איתו לשטח (ממה שאני מבין הקיה והיונדאי לא מתאימים)

הבנתי שדיסברי 3 יכול להתאים טוב מאוד גם לנסיעה על כביש וגם שטח, וברור לי שיכול להיות תקלות ברכב כזה ישן ובכללל בללנד רובר..

אם יש לכם רעיון לעוד אופציות?
אני מנסה לבדוק לגבי עוד רכבים. (הרבה אנשים המליצו לי שעדיף לא לקנות שברולט..)

* אם לא אמצא רכב מתאים גם לשטח, אז חשבתי ללכת על הקיה סורנטו פשוט.. (אבל אז אני אוכל להציע נסיעות רק על הכביש.)

זה יותר ברור עכשיו.
שום רכב 5+2 (סורנטו/סנטה פה/ קודיאק/אאוטלנדר וכו') לא באמת מתאים להסעת נוסעים מבוגרים (בטח לא כאלה שמשלמים) בנסיעות ארוכות. זה חייב להיות רכב עם 7 מושבים פרופר.
לכן אני ממליץ לך להתעניין ברכב מסחרי כמו פולקסוואגן טרנספורטור, סיטרואן ג'אמפי שיאפשרו לך גם לשאת מטען וגם להסיע נוסעים בנוחות יחסית. רכבים כאלה יש להם דלת הזזה שהיא פתרון הרבה יותר נורמלי לסיטואציה כזו מאשר להידחק דרך דלת רגילה שיכול להיות לא נוח אם יש אנשים כבדי משקל או כבדי תנועה או מוגבלים בדרך אחרת. אפשר לייצר לרכבים כאלה פתרונות מיזוג הרבה יותר טובים שלדעתי גם די הכרחי לסיטואציה כזו.
פתרון לנהג + 6 נוסעים שיכלול גם 4*4 אני לא מכיר

ModChiP
01-06-20, 11:55
לפני כמה זמן היה למכירה סאניונג רקסטון עם רישוי מדברי, הבחור לא היה מעוניין להוריד את הרישוי המדברי, אולי הוא עדיין למכירה.

assafy
01-06-20, 12:22
מה בנוגע לוואנדורה 4x4?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

joshua
01-06-20, 12:32
רכב מסחרי כמו פולקסוואגן טרנספורטור, סיטרואן ג'אמפי
זה 4 על 4?

Yaki5500
01-06-20, 12:54
רכב מסחרי כמו פולקסוואגן טרנספורטור, סיטרואן ג'אמפי
זה 4 על 4?

יש טרנספורטר 4*4 למרות שאיני יודע מה רמת היכולת שלו בשטח או אם הוא נכנס בתקציב של 100 אלף ש"ח
ג'אמפי לפי דעתי אין בארץ 4*4 אבל הבן אדם אמר שהוא יכול לוותר על 4*4 אם אין משהו ראוי.

אולי אני טועה אבל להסיע נוסעים בתשלום במושבים האחוריים של רכב 5+2 נשמע לי לא הגיוני. אם אין ברירה אז הרקסטון כנראה ייתן את הפתרון הטוב ביותר עם שורה אחורית הכי מרווחת ובחלק מהדגמים עם פיקוד נפרד למיזוג גם. אבל אם טרנספורטר 4*4 קיים ונכנס בתקציב זה נראה לי עדיף הרבה יותר גם בהיבט של מיזוג, גם בהיבט של כניסה ויציאה מהרכב וגם בהיבט של מטען וגם בהיבט של נוחות נסיעה. גם ונדורה 4*4 נראה לי שיהיה קשה להשיג - כל שכן רכב במצב סביר לעבודה עם תיירים

איל מ
01-06-20, 13:06
אני לא יודע על איזה תיירים מדובר. אם זה על תרמילאים סטלנים, עוד מילא. אם מדברים פה על אנשים בוגרים, אני חשב שהדרישות והתקציב חא מתכנסים. אי אפשר להסיע 7 מבוגרים בגרוטאה (בתשלום). זה צריך להיות רכב יחסית חדש, ואז יורד נושא ה4*4.
לרכב אשכול צריך רשיון מונית?

ש01
01-06-20, 13:38
ונדורה 4X4 יש, תהיה יותר מרווחת ונוחה מהטרנספורטר.
אם יורד נושא 4X4 - יש לא מעט קיה קרניבל וקריזלר וויג'יר שיתנו פתרון מרווח ונוח. אם תמצא אחד עם כסאות קפטן - הרווחת.

Crabbing
01-06-20, 13:48
שברולט טראוורס בגרסה מפוארת (הנעה כפולה וכיסאות קפטן).
לא ממש רכב שטח ואוכל הרבה דלק אבל מתאים להובלת תיירים.

nirs
01-06-20, 16:02
טויוטה 75. תוכל למצוא רכב במצב סביר בסכום המדובר

Sent from my iPhone using Tapatalk

ש01
01-06-20, 16:24
עם דלתות לנהג ולנוסע בלבד?
רכב תיירים... ראה לי בעייתי משהו בשירות.

לביא
01-06-20, 16:29
אני נוסע בדודג' דורנגו ב 5 השנים האחרונות. 2 מושבים אחוריים שמתאימים למבוגרים בנוחות. מנוע 5.7 זללן ועל כן מוסב לגז. יש לו אפילו low.
מדי פעם בעיות חשמל לא קריטיות.
בסהכ הוא לא גבוה ואי אפשר לאתגר אותו בשטח יותר מדי. לפי התיאורים שלך, אתה גם לא מתכנן.
דורנגו הוא לא רכב נפוץ, אבל המליצו כאן על רכבים אמריקאים ואני מצטרף להמלצה.
אם אני מבין נכון, הדרישה העיקרית היא 4x4.
תבדוק פורד אקספלורר. הנוסעים שלך יודו לך שלא בחרת בטויוטה 75 שמתאים מאוד לשטח וסיוט בכביש.
לביא

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

נמרוד
01-06-20, 16:39
+1 לפורד אספלורר. בעד 100K אתה מוצא 2013 אפילו 2014 ויש מבחר ביד 2.

רכב שטח על הפנים. ובנזין שתיין. אבל אני חושב שזה הכי מרווח מפואר ומפנק בתקציב שלך בלי ללכת לכיוונים של "מפלצת מוצצת" (ע"ע זה מושג פה בפורום).

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2285

ברירת המחדל של מדריכי טיולים ורכבים מדבריים, לפחות לפי המדגם שאני מכיר, זה לנדקרוזר. אבל קרוזר ב100K יהיה ישן משמעותית, משהו כמו 2008.

בוזי
01-06-20, 17:13
לגבי דיזלים ישנים (ע"ע טויוטה 75, דיפנדר וכל רכב שמוגדר כמזהם), שים לב שלא תוכל להיכנס איתם למרכזי הערים ללא מסנן חלקיקים שיוציא למנוע את החשק לחיות. בעייתי להסעת תיירים.
פעם היו קרייזלר וויאג׳ר כפולי הנעה. אין להם יכולות שטח כלשהן, אבל כתוב להם ברישיון 4x4 וזה כל מה שאתה צריך.
ומשזה נאמר, לדעתי הפורד הוא הכיוון שמתאים לך.

Saar
01-06-20, 17:13
סוואנה 4*4, אפשר לנסוע גם בשטח ולדגם אותו היטב לכביש/שטח.
חוץ מזה, יוקון, סברבאן וכו'...

בוזי
01-06-20, 17:17
[QUOTE
לרכב אשכול צריך רשיון מונית?[/QUOTE]

כן.

בוזי
01-06-20, 17:17
סוואנה 4*4, אפשר לנסוע גם בשטח ולדגם אותו היטב לכביש/שטח.
חוץ מזה, יוקון, סברבאן וכו'...ראה תגובתי למעלה, דורש רישיון לאוטובוס.

Asaf-a
01-06-20, 18:12
חשבת על רקסטון? יחסית נסבל המצב שם בכיסאות 6-7, יש יכולת שטח לייט, דיזל וכקוריאני המחיר לא בשמיים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
01-06-20, 18:43
מנסיוני ההולך ומצטבר עם רקסטונים מכל השנים, הדור הקודם סובל מתיבת העברה חלשה. יותר מדי שברים וכשלים לאחרונה בכלים שונים. סטנדרטיים.

Yaki5500
01-06-20, 18:48
הבעיות עם הרקסטונים זה עד 2012
אחר כך חזרו ל-part time והבעיות נפתרו

בוזי
01-06-20, 19:06

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkהבעיה הזו קיימת במודלים עם מנוע דיזל מ 2007 עד 2011 ליתר דיוק, ובכל דגמי הבנזין.
רקסטון עם tod לא מומלץ, למרות שיש אנשים שמבסוטים מהם.
בכל מקרה לא מדובר ב"מחלה", אלא תקלה שנובעת מבלאי (ושימוש לא נכון, לענ"ד). מתקנים ושוכחים. רוב הסיכויים שהתקלה לא תחזור ברבע מליון הק"מ הקרובים.

לעניין פות"ש, אני לא רואה איך מסיעים ילדים מעל גיל 14 במושבים 6-7 של הרקסטון מבלי שהם יתלוננו שצפוף להם, במיוחד זווית הברכיים. חוץ מזה שברקסטון שמסיע 7 אנשים אין מקום למטען בכלל, אולי פאוץ׳.

לביא
01-06-20, 19:56
הפעם כצרכן.
לא הייתי רוצה לשבת במושבים האחוריים של היפניות/קוראניות שהוזכרו כאן.

מצפה לקבל מושב נוח, מרווח וגם מיזוג/חימום לכסאות האחוריים.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

grand
01-06-20, 19:59
אקספלורר אכן חדיש יחסית, מכובד ומפנק, גירסת הלימיטד המאובזרת תעלה 100-110 לשנתון 2012, אבל שם יש גלגלי 20", דווקא הדגמים הפחות מאובזרים לטעמי יותר יתאימו לך, יותר זולים משמעותית , וגם עם יתרון של צמיגים במידה יותר נורמלית לשטח.
יש לו יכולת שטח מסויימת עם בקרת אחיזה יעילה וחוגת סלטק טריין, אמנם ללא הילוך כח אך עם מצבי שטח, לשטח קל סבבה לגמרי.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

nirs
01-06-20, 21:30
היות ויש לי ״קצת״ ניסיון עם אקספלורר (כבר 3 ברצף, זה מה שהאשה מקבלת מהעבודה...).
מצטער להגיד שהוא ממש לא רכב שטח, כמו כן השורה השלישית קשה לכניסה ויציאה וממש לא מתאימה למבוגרים.
למיטב ידעתי, יש לא מעט מדריכי טיולי (שטח) שמסיעים לקוחות ב 75 (או דיפנדרים).

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
01-06-20, 22:08
אבל הם מדריכי טיולי שטח. ולא מסיעי תיירים.
אם הייתי יקה פוץ בן חמישים, והייתי צריך להגרר בין תל אביב-ירושלים-מצדה-רמת הגולן במשך שבוע בדיפנדר או 75, הייתי דואג א- לקבל את הכסף שלי בחזרה, ב- שאף אחד מחבריי לא יגיע לביקור אצל מדריך התיירים הזה.
מה נסגר אתכם. מדובר ברכב שאמור להסיע תיירים בתשלום. יעני בנוחות. ה4*4 הוא רק בשביל הפרוצדורה, והפות"ש הוסיף שאם כבר 4*4 אז יהיה נחמד שידע לנסוע בשבילי קק"ל. (כמו כל טרנספורטר אגב). תפסיקו לזרוק עליו גרוטאות בנות 20.

עכשיו. אולי לגמרי לא הבנתי את כוונתו של פותח השרשור, ואם זה המקרה, אז סליחה ומחילה.

בוזי
02-06-20, 00:00
סאברבן מהשנים שמעל 2000 שוקל פחות מ 3.5 טון, ומסיע 8 אנשים בנוחות. מנוע ה 5.3 ליטר נהדר ואמין. אממה, צורך הרבה דלק. התקציב שלך מאפשר רכב בן עשר בערך.
שווה לבדוק גם טאהו/יוקון.
אם אתה לא מתכוון לרדת לשטח בכלל, בדוק שברולט טראוורס.

דרור ברלי
02-06-20, 00:13

מאלה שאני נתקלתי, שני 2016 גזרו ציר יציאה קדמי מכלום ושום דבר.
השבר חלק ונקי, כאילו שוסף בחרב של אומה תורמן בטרנינג הצהוב מ"קיל-ביל"....

בשבת האחרונה, 2010 אחד עם Full-Time, נתפס ב-Low ולא עזר בית דין. ריסטארט, קללות, מכות ובעיטות - הבחור נאלץ לזחול את כל הדרך מרמת הגולן הביתה למרכז ב-Low על 30 קמ"ש.... תענוג של דבר. אולי עם הפקקים שהיו בדרך, זה לא היה לו כל כך נורא, מי יודע.
כבר אין לי שמץ של בדל אמון ברכבים האלה.

בוזי
02-06-20, 00:38
מאלה שאני נתקלתי, שני 2016 גזרו ציר יציאה קדמי מכלום ושום דבר.
השבר חלק ונקי, כאילו שוסף בחרב של אומה תורמן בטרנינג הצהוב מ"קיל-ביל"....

בשבת האחרונה, 2010 אחד עם Full-Time, נתפס ב-Low ולא עזר בית דין. ריסטארט, קללות, מכות ובעיטות - הבחור נאלץ לזחול את כל הדרך מרמת הגולן הביתה למרכז ב-Low על 30 קמ"ש.... תענוג של דבר. אולי עם הפקקים שהיו בדרך, זה לא היה לו כל כך נורא, מי יודע.
כבר אין לי שמץ של בדל אמון ברכבים האלה.גם בסופות שגזרו ציר יציאה או סליפ יוק בטרנספר אין לך אמון? כי אני בטוח שראית יותר כאלה מאשר רקסטונים גזורי טרנספר... בלנדקרוזר שהתפוצץ לו טרנספר או סרן קדמי גם לא?
לרכב ישן, עם מאות אלפי ק"מ, יש בלאי ויש תקלות.
אם הרכב לא מתוחזק ברמה נאותה או שסתם מתקמצנים עליו, חוטפים.
אגב, אם תיתקל שוב בטרנספר שמסרב לצאת מlow, במקום לבעוט ולקלל (הייתי אומר שזה לא יעזור. אבל כבר גילית את זה) - תרים טלפון. יש פתרון די פשוט.

Saar
02-06-20, 07:45
ראה תגובתי למעלה, דורש רישיון לאוטובוס.

אתה בטוח לגבי הסוואנה?
ה 4X4 שלהם הוא רישיון עד 4 טון למיטב ידיעתי. אולי במעבר לרכב מדברי הוא מקבל עוד משקל...
(הסוואנה שלי היא 2X4 , רישיון ב)

בוזי
02-06-20, 08:26
אתה בטוח לגבי הסוואנה?
ה 4X4 שלהם הוא רישיון עד 4 טון למיטב ידיעתי. אולי במעבר לרכב מדברי הוא מקבל עוד משקל...
(הסוואנה שלי היא 2X4 , רישיון ב)ע"מ להסיע נוסעים בתשלום, צריך להפוך את הרכב ל"מדברי". רכב מדברי מעל 3.5 טון דורש רישיון נהיגה לאוטובוס.

שמעון.פ
02-06-20, 10:53
ע"מ להסיע נוסעים בתשלום, צריך להפוך את הרכב ל"מדברי". רכב מדברי מעל 3.5 טון דורש רישיון נהיגה לאוטובוס.

באתר אגודת אשכול, כתוב שדינו של רכב סיור מדברי עד 5 טון,
הינו כדין כל רכב סיור שמצריך דרגה D1 בלבד.
https://www.tourcar.org.il/2302-2/

בוזי
02-06-20, 12:23
כל הכבוד לאגודת אשכול.
במקרה דנן אנחנו מדברים על רכב מדברי שאינו רכב סיור, זה בדיוק מה שפות"ש רוצה לעשות.

שמעון.פ
02-06-20, 23:07
כל הכבוד לאגודת אשכול.
במקרה דנן אנחנו מדברים על רכב מדברי שאינו רכב סיור, זה בדיוק מה שפות"ש רוצה לעשות.

דווקא פות"ש כתב בהודעתו הראשונה רכב סיור מדברי.

בנוסף, יש 3 רכב מדברי.
אחד, פחות מ-3.5 טון המוגדר כ-M1
מצריך רישיון B בלבד

שני, עד 5 טון המוגדר M2
מצריך רישיון D3 לפרטי ו-D1 לציבורי

שלישי, מעל 5 טון
מצריך רישיון D

צילום תקנות התעבורה

129525

בוזי
02-06-20, 23:59
שמעון, נכון. בהמשך הוא כתב שהוא רוצה להימנע מרישיון למונית ומכאן אני מבין שהוא לא יכול לנהוג ברכב סיור.
שים לב שהתקנות שהבאת מגדירות את סיווגי הרכבים, אך לא מציינות איזה רישיון נהיגה נדרש.
ראה בתגובה מס' 10 בשרשור הנוכחי, תקנה הדורשת רישיון D לרכב מדברי שמשקלו עולה על 3500 ק"ג.

שמעון.פ
03-06-20, 00:36
באתר משרד התחבורה כתוב ש- D1 רשאי לנהוג ב-M2
https://www.gov.il/he/Departments/Guides/driving_licence_categories?chapterIndex= 4#
אני דיי בטוח שבכתיבת התקנה שהבאת, חלה טעות דפוס.
במקום 5000 כתבו 3500.
גם אתה ששאלת אם אנו יושבים כשהבאת את התקנה הנ"ל מבין שזה לא הגיוני.
מותר לנהוג במיניבוס 5 טון על כול נוסעיו, ואסור 3.5 בגלל שהוא מדברי?

בוזי
03-06-20, 00:42
זה מה שכתוב.
גם במובאה שאתה הבאת, כתוב שבעל רישיון D רשאי לנהוג גם בטיולית וברכב מדברי במשקל כולל של מעל 3500 ק"ג.
אז אני מקווה שאתם יושבים, וגם חגורים. לא מגיע לז׳בוטינסקי גיברת.

eyalski
06-06-20, 20:38
כנראה שאין רכב שעונה על כל הדרישות, על אף שתיאורטית זו לא אמורה להיות בעיה להושיב לדוגמה בלנד קרוזר 6 נוסעים ונהג, מעשית לא יותר משלושה+נהג נוסעים יישבו בנוחות וכמובן שכל תייר מגיע גם עם כמה מזוודות.

אם מה שאתה רוצה הוא להיות מורה דרך ולהסיע 7 תיירים, יש לך את האפשרויות הבאות:

לקנות רכב אשכול יד-2 כמו סוואנה, ויטו, או I800 ולשכוח מנסיעות בשטח.
כדי להיות רשאי לנהוג ברכב אשכול, תצטרך לעבור קורס נהיגה ברכב ציבורי-מונית או אוטובוס לבחירתך ואז מבחר המכוניות והמחירים יהיה יותר טוב.

מסתובבים בארץ כמה סברבנים שעבדו כרכב אשכול וגם כמה דיסקו 3-4 אבל אם אתה עובד עם סוכני תיירות, הם יעדיפו רכב דוגמת I800 על פניהם כי הוא יותר נוח להסעת נוסעים, אם תהיה המשווק של עצמך, תוכל למכור סיורי ג'יפים לתיירים במקומות עניין וזאת בנוסף להסעה ברכב הסעות.

כמובן שלצערנו הכול תיאורטי לחלוטין כי התיירות מתה לשנה הקרובה....

ST12345
07-06-20, 16:28
יש לי סורנטו דיזל 2013 והוא מספיק מרווח בשורה 3 לאדם ממוצע. לא לג'מוסים. מקפלים את המושב שלידו ויש תא מטען מכובד. יש רלסים על הגג ואני מעמיס אותו מזוודות שמוצמדות לרלסים עם רשת קפיצית. קל. גם יש לו מזגן נפרד עם בורר עוצמה רק לשורה שלישית. אכן ממש לא לטפס איתו את מעלה ורדית אך הוא מאוד נוח, קרוזר שקט ובנוי כרכב אמריקאי מפואר ומכוון נוסעים. יש לו 4×4, אני משער שזה יותר למדינות צפון אמריקה לצאת מהחניה בימים מושלגים.

-->