PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - אתגר אלקטרוניקה - מאוורר תקרה עם תאורת לד + שלט

de fox
31-05-20, 23:31
אז ככה, מאוורר תקרה חדש. תאורת לד עם גווני תאורה משתנים - צהוב ולבן לבחירה.
התאורה אמורה להיות נשלטת על יד שלט דרך מקלט\בקר שמותקן בין חיווט המאוורר\תאורה לנקודת החשמל בתקרה (מוצנע ומוסתר בתוך תושבת המאוורר).

הרצוי - הפעלת המתג בקיר מדליקה את התאורה ובאמצעות השלט ניתן לשלוט בגוון התאורה (ובעוצמת המאוורר כמובן).
בפועל - אין כפתור בשלט לשינוי הגוון (על פי האיור בחוברת המוצר יש אך הוא לא קיים במציאות), שינוי הגוון מתבצע בפועל על ידי כיבוי התאורה והדלקתה מחדש (בין אם על ידי השלט או על ידי המתג בקיר) כלומר בהדלקת התאורה הגוון הוא או צהוב או לבן, אם רוצים לשנות צריך מעשית לכבות ולהדליק שוב.

זה מציק ומעצבן, הייתי רוצה ומצפה שאוכל לקבע את הגוון כברירת מחדל (צהוב או לבן) עם אפשרות לשינוי דרך השלט.
לדעתי זה באג במערכת. מיותר לציין שאין שירות לקוחות אמיתי ומשם לא תגיע הישועה.

ועכשיו לחכמת ההמונים: איך ניתן לבצע שינוי (על ידי שינוי בפנל הלדים או בחיווט המקלט או משהו בסגנון) כך שאקבע את הגוון של המנורה , כלומר שתידלק תמיד באותו הגוון אפילו במחיר ביטול אפשרות של שינוי הגוון?

Asaf-a
01-06-20, 07:39
תוכל בבקשה לעדכן מי היצרן, כדי שלא נקנה את אותו מוצר?

אני רגע לפני קניית 2 מאווררי תקרה של וונטה שמתיימרים להכיל בדיוק אותן יכולות תאורה...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

de fox
01-06-20, 07:51
תוכל בבקשה לעדכן מי היצרן, כדי שלא נקנה את אותו מוצר?

אני רגע לפני קניית 2 מאווררי תקרה של וונטה שמתיימרים להכיל בדיוק אותן יכולות תאורה...

וונטה, דגם גלקסי 48''

YoavR
01-06-20, 11:56
למה שלא תעיף את האלקטרוניקה לאלף עזעזל ותשים מנורת לד בגוון האהוב עליך?

de fox
01-06-20, 12:06
למה שלא תעיף את האלקטרוניקה לאלף עזעזל ותשים מנורת לד בגוון האהוב עליך?

זה לוח לדים שטוח מותאם למוצר (חורי עיגון ומגרעות). לדעתי אפשר לחווט אותו ששני מיתוגי האור יפעילו את אותו גוון. מחכה שאיזה מומחה כאן יענה (בתקווה).

בינתיים הצלחתי להגיע לטכנאי מסביר פנים של וונטה. הוא מכיר את המוצר ומאוד הופתע שהסבתי את תשומת ליבו לבאג\פיצ'ר הזה. "וואלאק אתה הלקוח הראשון שהתקשר להתלונן על זה, איזה קטע"
הוא בודק מול החברה, אופתע לטובה אם ייפתרו את זה.

Asaf-a
01-06-20, 12:35
אני קצת מכיר אישית את המשווק והפניתי אותו הבוקר לשירשור זה.

אומר שהבעיה בדגם גלקסי ולא בדגמי הרמוניה.

אולי זה הכיוון.

de fox
01-06-20, 13:47
אני קצת מכיר אישית את המשווק והפניתי אותו הבוקר לשירשור זה.

אומר שהבעיה בדגם גלקסי ולא בדגמי הרמוניה.

אולי זה הכיוון.

זה בכלל מקומם...המשווק מכיר שיש בעיה במוצר שהוא מוכר? ובמחלקת שרות לא מכירים את זה....?

ואני כצרכן מה עושה עם המידע הזה? ומה הכיוון שאתה מציע? שיחליפו לי 4 מאווררים לדגם הרמוני כולל איסוף הישנים ואספקה של החדשים? או שישלחו לי 4 בקרים חדשים של דגם הרמוני?

אם אתה מכיר אישית את המשווק אשמח אם תקשר בינינו

Asaf-a
01-06-20, 14:29
הדגש זה על קצת מכיר...לא מעבר.
עכשיו שאתה יודע שעובד בחלק מדגמים וחלק לא, אז זו התקדמות מסויימת.

אנסה לחבר ביניכם, שלח לי את השם והטלפון שלך בהודעה פרטית.

נדב42
01-06-20, 14:35
אם לא מסתדר לך מול היבואן ובא לך לנבור, אשמח לעזור [emoji846]

יניב עמית
01-06-20, 19:03
בדרכ' למאוררים עם שלט יש לחבר פאזה קבועה ולא נשלטת.
תבדוק בסכימת החיבורים לגבי הנ"ל.
יתכן ויש שני מהדקים, אחד לנשלט ואחד לקבוע, אם כן, ידרוש ממך להשחיל עוד חוט
או לגשר את המפסק בקיר.
כמובן אם הבעייה לא במאוורר עצמו

de fox
02-06-20, 09:43
הדגש זה על קצת מכיר...לא מעבר.
עכשיו שאתה יודע שעובד בחלק מדגמים וחלק לא, אז זו התקדמות מסויימת.

אנסה לחבר ביניכם, שלח לי את השם והטלפון שלך בהודעה פרטית.

תודה!

יצר איתי קשר מנהל השיווק, הוא טוען שזה המוצר במקור וככה זה בדגם הזה. על מנת לפתור את מצוקתי (שמסתבר שאני אחד הלקוחות הבודדים שהקונפיגורציה הזו נראית לו לא סבירה) הוא בודק מול היצרן האם אפשר לקבל בקר ש"זוכר" מצב פעולה אחרון (שקיים בדגמים אחרים) ככה שהתאורה תשתנה רק מפקודה מהשלט ולא כשמכבים את המאוורר מהקיר.

יאמר לזכותם שבמידה ואכן הוא שולח לי בקרים חדשים אז יש כאן אוזן קשבת וגמישות ויצירתיות בעזרה ללקוח, אעדכן בהתפתחות.

למתעניינים עתידיים, מי שתצורת ההפעלה שתיארתי לא נשמעת לו, שלא יקנה את הדגם הזה, להבנתי בדגמים אחרים של החברה זה לא ככה.
בכל מקרה אני ממליץ לפני קנייה להרים טלפון לאיש מכירות ולוודא איך המאוורר עובד, ואפילו לגשת לראות במידת האפשר או לבקש וידאו של מוכר מפעיל אותו. אני כל פעם מופתע מחדש כמה אני ה"מוזר" הזה שמצפה שדברים טריוויאלים אכן יהיו כך ודברים שהם לא טריוויאלים יצוינו במפורש. נו שויין.

de fox
02-06-20, 09:50
בדרכ' למאוררים עם שלט יש לחבר פאזה קבועה ולא נשלטת.
תבדוק בסכימת החיבורים לגבי הנ"ל.
יתכן ויש שני מהדקים, אחד לנשלט ואחד לקבוע, אם כן, ידרוש ממך להשחיל עוד חוט
או לגשר את המפסק בקיר.
כמובן אם הבעייה לא במאוורר עצמו

אם אני עוקף את הבקר אז אני מקבל את מצב ההתחלתי המוגדר שלא בטוח שזה מה שאני רוצה.
אצלי בקיר יש מתג כפול שבדיעבד אני מבין שבפועל הוא מיותר במאוורר עם שלט כי אספקת מתח למאוורר לא מפעילה אותו (בבקר שלא זוכר מצב אחרון בכל אופן) - רק השלט. אם אעקוף את הבקר אז לא תהיה לי שליטה על מהירות המאוורר.

מצרף את הסכימה מדף המוצר:

129522

zivo
02-06-20, 11:13
לא מבין, בין הבקר למאוורר יש רק חוט תאורה אחד, איך זה בורר צבע? הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו, "שהחוכמה" בכלל בדריבר, שנותנים לו מתח הוא ידלק על צבע אחד, ניתוק וחיבור מהיר, יעביר אותו לצבע שני.
מה שאני עדיין לא מבין האם זה רק בקר או שגם הדרייבר של הלד המצא בתוך הבקר?
תארת (באחת ההודעות הקודמות) את המבנה הפנימי של המנורה, יש שם גם דריבר?

YoavR
02-06-20, 12:01
נראה לי שמה שהוא קורא ״בקר״ זה בעצם דרייבר

de fox
02-06-20, 13:09
לא מבין, בין הבקר למאוורר יש רק חוט תאורה אחד, איך זה בורר צבע? הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו, "שהחוכמה" בכלל בדריבר, שנותנים לו מתח הוא ידלק על צבע אחד, ניתוק וחיבור מהיר, יעביר אותו לצבע שני.
מה שאני עדיין לא מבין האם זה רק בקר או שגם הדרייבר של הלד המצא בתוך הבקר?
תארת (באחת ההודעות הקודמות) את המבנה הפנימי של המנורה, יש שם גם דריבר?

יכול להיות שהדרייבר של הלד הוא על מעגל הלדים, יכול גם להיות שזה הכל בתוך קופסא אחת.
אני אבדוק ואצלם את לוח הלדים.

זוהר לב
02-06-20, 13:17
אם כבר אתה פותח לצלם בדוק אם יש DIP SWITCHES במשדר ובמקלט מה שמקובל לעשות בשלטי RF.
אם מצאת, יתכן ושינוי במצבם ייתן לך את המבוקש. אל תשנה מבלי לתעד מצב נוכחי.

zivo
02-06-20, 20:06
נראה לי שמה שהוא קורא ״בקר״ זה בעצם דרייבר

מבחינתי, איך שאני מבין, הבקר זו היחידה של ה WIFI שמדליקה ומכבה את התאורה ומאוורר.
הדריבר, זה מה שהופך 22AC לאיזה מתח DC עבור הLED.
צריך להזהר, כי בהרבה מנורות לד, זה שירשור של הרבה לדים בטור, ובסוף זה מקבל יותר מ DC 100V.

de fox
03-06-20, 13:27
מבחינתי, איך שאני מבין, הבקר זו היחידה של ה WIFI שמדליקה ומכבה את התאורה ומאוורר.
הדריבר, זה מה שהופך 22AC לאיזה מתח DC עבור הLED.
צריך להזהר, כי בהרבה מנורות לד, זה שירשור של הרבה לדים בטור, ובסוף זה מקבל יותר מ DC 100V.

ככה נראה לוח הלד:

129535

זה התרשים שעל הרסיבר\בקר:

129536

zivo
03-06-20, 15:39
תסתכל טוב על הלוח עם הילדים.
בשעה 8, ליד החיבור של החוט הכחול, יש איזה חלק לא ברור, שנראה כמו סוללה.
תבדוק, זה יכול להסביר למה זה שוכח מצב אחרון.

de fox
02-08-20, 10:40
עדכון וסוף לסיפור.

לקח קצת זמן אבל קיבלתי מ"ונטה" 4 קיטים חדשים של רסיבר\בקר + לוח לדים + שלט. החלפתי את המקוריים ועכשיו זוכר מצב אחרון - מדליק ומכבה את האור מהמתג והצבע נשאר זהה.

-->