PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת שמן מציר הגלגל הקידמי (מהתפוח שמחבר את הגלגל לסרן)

rinzai
19-02-06, 19:23
היום להפתעתי גיליתי -לאחר נסיעה בשטח- שנוצרה שלולית שמן קטנה ליד אחד הגלגלים. השמן נוזל מהתפוח (הכדור) שמחבר את תושבת הגלגל לסרן... אני מתאר לעצמי שמה שנזל שם הוא שמן הדיפרנציאל הקידמי

ראשית אני מניח שזה בסדר להמשיך ליסוע - אבל לא ב 4 על 4 כך - עד לתיקון - כי הטבורים הקידמיים משוחררים ואין סיבוב של הדיפרנציאל הקידמי מהמנוע - שנית מה צריך לעשות? אני מניח שמחזיר שמן איפושהו בסרן הקידמי כשל - יש למישהו רעיון? האם אפשר לתקן את זה לבד? צריך כלים מיוחדים? ...חולץ או משהו

נמרוד
19-02-06, 20:15
א. אתה יכול להמשיך בנסיעה גם עם הנעה קדמית. זה שנזל קצת שמן לא אומר שלא נשאר מספיק בדיפרנציאל - למעשה הגרביטציה אומרת שכן נשאר, אלא אם כן הג'יפ עמד על הצד מספיק זמן כדי שכל השמן מאגן הדיפרנציאל ייצא. בדוק מדי פעם את מפלס השמן בדיפרנציאל וזה הכל.

ב. הנזילה אכן אומרת שמחזיר השמן של הציריה נפרץ. לא צריך כלים מיוחדים כדי לחלוץ אותו, והוא עולה כמה גרושים, אבל להגיע אליו זו עבודה לא טריביאלית - אתה צריך לחלוץ את הציריה. זה כאמור לא תיקון דחוף ממש, אבל כשיש לך זמן פנוי כדאי לחדש את הסרן שזה אומר לנקות, לגרז ולהדק את מיסבי הגלגל, להחליף את מחזיר השמן הנ"ל, ולהחליף גם את סט האטמים ("לבד") שמסביב לפעמון. ואם כבר אז גם בצד שני. לא הרבה כסף, כן הרבה עבודה.

אלון_ק
19-02-06, 20:37
אם זו נזילה מהירה, אני חולק על נמרוד - זה דחוף. לא בגלל חוסר השמן בדיפרנציאל, אלא כי אם הפתח מספיק גדול שמן ישפריץ לך משם על רפידת הבלם ואז אין ברקס בצד אחד.

rinzai
20-02-06, 19:36
אם זו נזילה מהירה, אני חולק על נמרוד - זה דחוף. לא בגלל חוסר השמן בדיפרנציאל, אלא כי אם הפתח מספיק גדול שמן ישפריץ לך משם על רפידת הבלם ואז אין ברקס בצד אחד.

בבדיקה שנתית של הבולמים לפני טסט - לפני שנה - הייה "שימון" של הבלם בגלגל האחורי - והאוטו באמת בבלימה חזקה משך לצד אחד - אחרי שטיפה של הבלם - הכל הסתדר ועד היום אין בעייה
:-Pאני מקווה שיש שמן בדיפרנציאל האחורי - לעומת זאת - כי לא חזרה הבעייה

לעומת זאת בבולם הקידמי - חניתי עם 2 גלגלים על מדרכה - ובצד השני נוצרה שלולית... בחנייה על מישור התופעה איננה יותר... אם מדובר על עלות זעומה... הייתי כבר משפץ את הסרנים... מתחיל בצדדים הבעייתים: קדימה צד נהג אחורה צד ליד נהג ואח"כ את השאר מבחינת סדר עבודה. זה הרבה עבודה
?
;-)

יש איזה "מדריך לשיפוץ סרן" כאן איפושהו
?

אלון, אולי תוכל להכין איזה משהו בסיסי? רשימת חלקים/חומרים (גריז? שמן?) נחוצים, רשימת כלים, שלבי פירוק וכולי... ממה להשתדל להימנע ...מלכודות טיפוסיות (דברים שעלולים להישבר)

-->