PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה, רכב ראשון לכביש ולשטח 25k-30k. (חייל משוחרר)

Tomlevi
08-06-20, 12:49
שלום לכולם,
אני משתחרר ממש בקרוב ומחפש את הרכב הראשון, ואני נמצא כרגע בהתלבטות, גם כי אני פחות מכיר ומנוסה בדגמים השונים, וגם כי אני פחות יודע מה מכולם יתאים לי ולדרישות שאני צריך.
בקצרה, אני מחפש רכב שישמש אותי ליום יום לעבודה, פעם פעמיים בשבוע לנסיעה לירושלים לחברה, (אני מהמרכז), וכמובן, טיולים. לא טיולי שטח בתנאים קשים, אבל שכן יצליח להגיע למקומות יפים ופינות חמד בלי שאני אפחד עליו.

1. תקציב - 25000-30000
ב. התקציב הוא תקציב הרכישה בלבד והוא לא כולל הוצאות על טיפולים וכד'.
ג. אני מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית לתיקון הרכב אחת לכמה שנים.

2. גודל וקיבולת - לא משנה, 2+.

3. נסיעה שנתית ותחזוקה:
א. לא בטוח כמה קמ הרכב יעשה בשנה, מדובר ברכב ראשון :).
ב. רכב לשימוש יום יומי רציף. (עבודה חברה חברים טיולים).
ג. התחזוקה תתבצע במוסכים, אין לי עדין מספיק ידע כדי לבצע עצמאית.
ד. מקום מגורים באזור מרכזי.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. מיועד לשבילי עבר ודרכים כבושות, טיולים רגועים בכיף, עדין לא לדרכים עם תנאים קשים ומדרגות סלע וכו'.
ב. לא טיילתי ברכבי שטח, חדש לגמרי לסצנה שמאוד מעניינת אותי.

5. העדפות ותנאי סף
א. גיר אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. תצורה לא משנה
ד. גיל הרכב - משומש.
ה. צריכת דלק - כמובן שמנסה לחסוך פה.

6. קצת על מה שמשך אותי עד עכשיו:
גראנד ויטרה, פורסטר, טריוס, טראנו.
את הגימיני הורדתי כי הבנתי שהוא מאוד לא נוח בכביש ואני כן צריך רכב שאף על היכולות שלו בשטח, הוא יהיה נוח בכביש כי שם הוא בתכלס יהיה הכי הרבה.

אז לסיכום,
אני בן 22, צעיר חסר מנוח, מתחיל עוד שניה את החיים אחרי הצבא + עבודה כרכז נוער במושב,
ואני רוצה רכב להנות איתו. לקחת את החברה לאיזה מעיין בקצה של הארץ ימינה, לנסוע בשבילים בלי לפחד עליו כמו על הפריווט של ההורים, ובכללי לעשות לי פתיחה סבבה לעולם שלכם. אך עדין, הרכב צריך לנסוע על הכביש כמו שצריך בלי שאני אקלל אותו, הוא יסע שם הרבה.

erezgur
08-06-20, 14:01
בקצרה - שקול שוב את הגימני. זה שהוא פחות נוח בכביש נכון, אבל סבבה ממש לא אומר שלא תוכל לנסוע עימו על כביש במרחקים שציינת. הוא הרבה יותר נח בכיס מרכבי שטח גדולים ובעל יכולות מרשימות בטיולים, משמעותית יותר מהחלופות האחרות שהזכרת

נשלח מהנייד

Yaki5500
08-06-20, 15:23
כל הרכבים שציינת יכנסו בתקציב ויבצעו את הדרישות שלך. אז הכי טוב שתתנסה בכולם ותראה למה אתה מתחבר.

המוצלח ביותר לדעתי לאור התקציב, הדרישות ומצב השוק - טריוס. לדעתי תוכל למצוא רכב 2008 עם 120 אלף ק"מ (טיפה סבלנות) בעוד שכל האחרים יהיו ישנים יותר ו/או עם יותר ק"מ ודרישות התחזוקה שלהם יהיו כנראה גדולות יותר. זה רכב קטן ועליז שמתנהג יפה מאוד על הכביש ובשביל לפתוח פק"ל קפה באיזו פינת חמד בשטח או להגיע לאיזה חניון קצת יותר מבודד הוא בהחלט מספיק.

מהטראנו הייתי מתרחק - אל תבין אותי לא נכון הוא הכי גיבור בשטח מכל האופציות שציינת אבל יחסית לאחרים הוא מיושן, מגושם, עייף ואם אין לך צורך בעבירות הטובה יותר אז אין טעם להיכנס לזה.

בהצלחה

אלדר
08-06-20, 21:02
מציע לך ללכת לראות את הרכבים שציינת.
בנוסף לראות גם ג'ימני.
האם גיר ידני יכול לבוא בחשבון?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

-->