PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית טנדר? רעיון טוב או רע

ofekratson12
08-06-20, 23:35
תמיד רציתי לקנות טנדר והחלתי לבדוק ביד 2 על טנדרים שגם יהיו ביום יום וגם לנסיעה לשטח. סוכם 35K
אח האפשריות שהמליצו לי היא טיוטה היילקס ואחד שראיתי שנת 1995 בלי הטורבו השאלה שלי אם מומלץ שנה אחרת דגם אחר או רכב אחר
אשמח לכל עזרה אפשרית וחוות דעת

zoharami
08-06-20, 23:36
תמיד רציתי לקנות טנדר והחלתי לבדוק ביד 2 על טנדרים שגם יהיו ביום יום וגם לנסיעה לשטח.
אח האפשריות שהמליצו לי היא טיוטה היילקס ואחד שראיתי שנת 1995 בלי הטורבו השאלה שלי אם מומלץ שנה אחרת דגם אחר או רכב אחר
אשמח לכל עזרה אפשרית וחוות דעתתקציב הקניה כתקציב ההשקעה.
בהצלחה.
השילוב המנצח או פרייבט לכביש + sbs.
או עגלה עם כלי אפור

Sent from my AGM X2 using Tapatalk

omri_t
09-06-20, 06:40
בהמשך לתגובה מעליי- הכי טוב רוביקון. תכפיל בה10 את התקציב... בצחוק כמובן.

ההיילקס הוא אגדה חיה.
אין הפתעות ואין מה ליפול.
התקציב שלך מעט נמוך. מעבר לעלות הרכישה צריך לקחת עלות יישור קו. שיפורים.

תעשה בדיקה לעלויות האחזקה וצריכת הסולר לראות שמתאים לך.
תוודא בנסיעה שזה נוח ופרקטי עבורך.

היילקס מ 95 זו עגלה שטחנו לה את הצורה.
נכון זה אוטו שימשיך לנסוע. חלפים יש. הכל אחלה.
זה בעצם היתרון שלו.

יש טנדרים אחרים זולים יותר ועם ביצועים די דומים.
בין אם מצובישי איסוזו וניסן.
במקרה הזה כן הייתי שואף להיילקס.

נמרוד
09-06-20, 06:59
היילקס דור 5, מה שנמכר בארץ עד מודל 97', רכב שטח אדיר. אפשר לקנות כלים לא משופרים בסכום שכתבת. יהיה מה להשקיע ולתקן. רכב לקנות ולשמור, למי שמתחבר. ת

תעשה סיבוב על הכלים שנמכרים ביד 2 ותראה אם אתה מתחבר.

ד ו ר ו ן
09-06-20, 07:52
היילקס מ 95 זו עגלה שטחנו לה את הצורה.
נכון זה אוטו שימשיך לנסוע. חלפים יש. הכל אחלה.
.
היילקס 95 יכול להיות נבלה שחוטה שהיא בעיקר קליפה של טויוטה עם המון חלפים סיניים ירודים, שתעלה בסוף המון בתחזוקה ושיקום.
אם זה פרויקט ארוך טווח, אז זה אחלה רכב עם בסיס מצוין להתקדם.

היילקס 95 מסודר במצב ״להחליף בעלות, להניע ולנסוע הביתה״ עולה כמעט פי 2 מהתקציב הזה.

zoharami
09-06-20, 08:18
קריסטליזציה.
תתעוררו הנבלות עשו כבר את שלהן.

ד ו ר ו ן
09-06-20, 08:46
קריסטליזציה.

עניין של מנטליות.
במקומות אחרים בעולם עם תרבות מוטורית יותר מפותחת, שיפוץ רכבים ישנים מהדורות האלו כרכב לטיולים זה דבר נפוץ ולגיטימי ומניב כלים באיכות ורמת יכולת גבוהה בשטח.

גם בארץ זה מתחיל להופיע, כשרכבי שנות ה-90 מתקרבים לסטאטוס אספנות.

omri_t
09-06-20, 10:17
לא יודע לגבי קריסטליזציה

יש לי נבלה מ 93 שיוצרה בתער
אף אוטו צעיר ב 10 שנים לא עושה ועולה ונותן כמוה.

עשו את שלהן? שים מזגן סע בשבילי קקל... באיזה יענו רכב שטח....

דרור ברלי
09-06-20, 10:33
רוב הסיכויים שמדובר בנבלה סרוחה.
או בכלי מגה-משופר ולא חוקי שטכנית וחוקית כבר לא יכול/מורשה לנסוע על כביש.

בכל מקרה תצטרך להשקיע הרבה ולא בטוח שזה משתלם.
להיילקס עד 97' אכן שמור מקום של כבוד בהיכל התהילה של רכבי השטח. זה כלי ששווה לשפץ, לטפח ולשמור. אבל זה יעלה כסף.
וכמו שכתבו לך, היילקס שמור במצב יפה יעלה יותר. הרבה יותר.

חנן-ג'יפולוג
09-06-20, 11:29
קריסטליזציה.

הן בהחלט עשו את שלהן, והן ימשיכו לעשות את זה כשהנבלות האחרות, שרק אתמול הושקו, הן ונינותיהן, יגמרו את הקדנציות שלהן.

דניאל מאירי
09-06-20, 11:40
לפני כמה שנים גם לי התחשק.......
קניתי שנת 96 משופר חצי חצי עם חבר,
החזקנו אותו כמה חודשים,
לא הצלחנו להנות ממנו,
טיול ראשון באוגוסט חמישי שישי שבת איך שהתחיל הטיול המזגן גרם לרכב להעלות טמפ',
כך שהתבשלנו בלי מזגן כל הטיול,
הרכב מקפץ בטירוף, קשה מאוד ולא נוח,
עגלה בכביש,
בקיצור מירמור,
חזרתי לויגו שלי, גם אם הוא לא עביר כמו הישן - מעדיף אותו בכל פרמטר,
כנראה שלבנות אחד ישן שגם יהיה נוח אמין ועביר (וחוקי) זה כבר המחיר של הויגו שלי, ולי זה לא היה שווה,
דניאל

ד ו ר ו ן
09-06-20, 11:46
לפני כמה שנים גם לי התחשק.......
קניתי שנת 96 משופר חצי חצי עם חבר,
החזקנו אותו כמה חודשים,
לא הצלחנו להנות ממנו,
טיול ראשון באוגוסט חמישי שישי שבת איך שהתחיל הטיול המזגן גרם לרכב להעלות טמפ',
כך שהתבשלנו בלי מזגן כל הטיול,

נשמע שנפלת על נבלה אמיתית עם בעיות מנוע שהשליכו על המזגן.
זה מחדד עוד יותר את העניין העגלה בכביש.
מנוע גמור ברכב הספציפי (ואת הסיכוי לנבלה בשנתונים האלו).

זה רכב חלש בכביש מיומו הראשון, אין ספק בכך.
אבל גם כשהיה בדרום הכינרת 50מעלות אמיתיות, בעליות מפוריה, ברכב עמוס מינוס, לא כיבינו מזגן והוא עבד טוב.

מתלים?
כן, עולה כסף ושווה כל שקל.

opl
09-06-20, 12:06
סליחה, תמשיכו

129604

חנן-ג'יפולוג
09-06-20, 12:25
מה זה עשרה טסטים נוספים מול ההבטחה לאלמוות?

DavidL
09-06-20, 12:31
כפי שכתב נמרוד אתה חייב לעשות סיבוב על הטנדר הזה ולראות אם אתה מתחבר אליו. אני לא הייתי בונה עליו לטובת נסיעות יומיומית.
חוצמזה כשהוא תקין מדובר ברכב שטח טוב מאוד , אמין, פשוט, עביר, מנוע חלש ובנוסף מקפץ בקשיחות, מרעיש....בקיצור לא user friendly במיוחד.

ד ו ר ו ן
09-06-20, 13:38
סליחה, תמשיכו

129604
בדרך כלל התוספות שלך בסגנון מרעננות ומשעשעות.
הפעם אתה באופסייד לגמרי.

מי אמר דברים כאלו ואיפה?

דרור ברלי
09-06-20, 13:40
הן בהחלט עשו את שלהן, והן ימשיכו לעשות את זה כשהנבלות האחרות, שרק אתמול הושקו, הן ונינותיהן, יגמרו את הקדנציות שלהן.

לגמרי. כבר לא בונים רכבים ככה. גם לא טויוטה.

opl
09-06-20, 13:46
אנשים נוטים לקחת ברצינות הומור כשזה לא מתיישב להם עם הדעה.

ד ו ר ו ן
09-06-20, 16:29
רק שאף אחד לא טען מה שהצעת..

איל מ
09-06-20, 16:57

(מתאים גם כאן).

opl
09-06-20, 17:56
היילקס 95 מסודר במצב ״להחליף בעלות, להניע ולנסוע הביתה״ עולה כמעט פי 2 מהתקציב הזה.

סתם דוגמא... אני אישית חושב שמי ששם 60~ על היילקס 95 הוא ליצן. זכותי? או שאפילו לצחוק על זה לא בסדר?

asafk
09-06-20, 18:04
יש הבדל משמעותי בין דורון או חנן - ששמו יד על ההיילקס כשהיה עוד די חדש, ובמצב רוח של 'יד אחרונה' גם שומרים עליו וגם לא חוסכים אחזקה - לבין כמעט כל היילקס מאותם שנתונים שנמכר במחירים האלו - שבוודאות מורכב בעיקר מחלקים תחליפיים תוצרת סין שהורכבו בעיקר על ידי מכונאים חובבים גם אם 'נחשבים' בקבוצות אלו ואחרות.
כינהיילקס באמת שמור באמת יפה באמת טוב - עולה כנראה הרבה יותר. יש מקרים בודדים של אחד כזה יד ראשונה או שנייה שעבד במשק וטופל היטב ונמכר כי הבעלים שלו מת, או זקן מדי והיורשים לא יודעים או לא רוצים לדעת כמה זה שווה. אבל זה נדיר כמו נאד של פייה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

opl
09-06-20, 18:12
אלה שיושבים על האוצר שלהם שנים. הייתם שמים את הסכומים המדוברים על רכב שכזה היום? למה? בגלל האמינות, הסרנים החיים? מילא כבסיס לאיזה מפלץ עבירות אבל עובדה שלא עשיתם משלכם כזה...

asafk
09-06-20, 18:13
אני רק יכול לחשוב על לקנות כזה כי הוא אוטוטו אספנות, והוא רכב קלאסי. רכב טיולים קלאסי.

אסף.

ד ו ר ו ן
09-06-20, 21:26
סתם דוגמא... אני אישית חושב שמי ששם 60~ על היילקס 95 הוא ליצן. זכותי? או שאפילו לצחוק על זה לא בסדר?
לא בסדר.
כי לצחוק על מי שפותח שרשור בתהייה ושאלה לקהילה לגבי רכישת רכב שטח אמיתי ישן זה ללעוג למהות של האתר הזה.
לא יודע מתי הסתכלת במראה לאחרונה, אבל עברו לא מעט שנים, והיילקס ישן הגיע לפרקו והוא במיקום לא רע בקבוצת הקשישים הראויים כפרויקט, יחד עם סיקסים, צ׳רוקים סופות ודיפנדרים ויסלח לי מי ששכחתי את מחמל נפשו הראוי בעיניי עצמו- הכל לוקח כשזה תחביב לנפש.

והתשובה שלי לגבי כמה עולה היילקס ישן במצב טוב+ היא כדי לתת לו פרופורציה מה הוא עתיד לקבל בשביל הסכום שציין שרוצים על רכב אחר, כי אחרת זה נאד של פייה..

אלה שיושבים על האוצר שלהם שנים. הייתם שמים את הסכומים המדוברים על רכב שכזה היום? למה? בגלל האמינות, הסרנים החיים? מילא כבסיס לאיזה מפלץ עבירות אבל עובדה שלא עשיתם משלכם כזה...
אני לא מתייחס לרכב כאוצר, ובגלל זה הוא לא בכספת אלא עבר עד כה מעל 680k קמ שחלק ניכר מהם בטיולים.
בשביל זה הוא קיים.
וכרכב טיולים הוא מצוין בשבילי.

לא צריך ולא רוצה מפלצת עבירות.
היילקס נעול כפול על 31, וסט מתלים איכותי זה רכב טיולים מצוין.
ואם הייתי רוצה כזה כפרויקט ארוך טווח, אז כן, הייתי משלם.
אין לי מושג מה המחירון, שנים לא פתחתי מחירון.
מידי פעם אני שומע בכמה סגרו מכירה של רכב מדוגם (לא מפלצת עבירות, ״סתם״ היילקס מסודר ושמור באמת).

opl
09-06-20, 21:30
K...

אגב, אני לא צוחק על פותח השרשור, הוא כתב 35 אלף שזה עוד סביר. אני פרוש כתבתי "אני אישית חושב שמי ששם 60~ על היילקס 95 הוא ליצן. זכותי? "

אבל בסדר דורון. זה too close to home בשבילך.

זיף
09-06-20, 21:44
תסלחו לי אבל לא הבנתי מה זה קריסטליזציה בהקשר הזה- בתור אחד שכבר 10 שנים על היילקס.

ד ו ר ו ן
09-06-20, 21:45
זה שרימפס קריסטל לפתיונות דייג.

או קריסטל של סוחר סמים שלא מרוויח ככ אז נוסע בהיילקס.

חנן-ג'יפולוג
09-06-20, 21:46

זו שאלה רצינית עם רצון לתשובה רצינית? אם כן, ציין ואענה בשמחה. אצפה גם לתגובה רצינית.

אם זה המשך לקטע הקומי (הלגיטימי לטעמי) , כבר ניסיתי לתרום את חלקי הצנוע בתגובות הקודמות.

opl
09-06-20, 21:51
בגדול כן. היום יש לכם אוצר, אני באמת חושב ככה - זה לא היה בצחוק. השאלה היא - היום בדיעבד עם מצב השוק וההיצע - הייתם רוכשים אחד? באיזה סכום? ב70 כמו שנכתב שזה בערך הסכום לאחד במצב טוב +?

חנן-ג'יפולוג
09-06-20, 22:20
נעזוב כרגע את המחיר, ועוד שנייה תבין למה.

אני אוהב לטייל ברכב בודד. עם המשפחה או עם אחת הבנות. בפעם האחרונה שנסעתי עם בתי כמה ימים בדרום יצא שירדנו את הזיק, ניסינו לעלות בשביל הכיף וירדנו ברוורס לאחר שלא הצלחנו. לעתים רחוקות יותר, כפי שמתועד בכתבות הטיולים, אני עושה עם חברים טיול מעלות. זיק, מחמל, חווה, מצלעות וכו'. אני משתדל להכניס לכל טיול פלפל או שניים של אתגרי עבירות. לפעמים יוצא לי לנסוע לבד ממש, כמו למשל בשבוע שעבר במשלט 21. מה שמאפשר לי לעשות את זה בבטחון הם סט קפיצים מוגבה של OLD MAN, שתי נעילות, שני מצברים, יחס העברה של 4.7 בטרנספר, כננת עם מתאם מלפנים ומאחור, גלגלים 31 בלחץ נמוך (והכול עובר מכון רישוי באותה הצלחה כמו האיי10 בן ה3 שלי) .

עד היום, 15 שנה עם הרכב, לא הזדמנה לי אפילו תקלה אחת בשטח (נעזוב גל הינע שעיקמתי על פינה של סלע, וגם הוא איפשר לי לצאת מהשטח) , ולכן הבטחון שיש לי בו לא מזכיר בשום צורה את הבטחון (או החוסר בו) שהיה לי עם כל רכבי השטח הקודמים שלי, או כאלו שהיו ברשותי, ביניהם חדשים לחלוטין. זה לא אומר שאין סיכוי שתקרה תקלה כזו, אנחנו אנשים בוגרים ומבינים את המציאות, אבל הסיכוי הוא נמוך, יחסית.

את זה הוא עושה בנוחות שמספקת אותי ואת משפחתי. הוא לא משמש ליומיום אלא לטיולים בלבד, ולכן כולנו אוהבים אותו על החוסר בחלונות חשמל, נעילה מרכזית, כריות אוויר וכאלה. המזגן טוב, וזה חשוב לי מאוד.

לצרכים האלה, בכלל בלי קשר למחיר, אני חושב שאין אפילו רכב אחד בעולם מלבדו שיכול לתת את התמורה שהוא נותן, אז אם הצרכים שלך זהים, ואתה מוכן לשלם את הסכומים, אין לך אופציה אחרת, לדעתי.

עם זאת, יש מציאות רחוב של קניית רכב משומש. האם ניתן לקנות דגם כזה בידיעה שהוא ברמה של רכב כשלי? למעט מקרים חריגים של רכב יד ראשונה שהיה כל החיים אצל בעלים שטיפל בו במוסך של הרשת, עם קבלות על חלפים מקוריים, זה יהיה מאתגר.

נדב42
09-06-20, 22:25
השאלה היא - היום בדיעבד עם מצב השוק וההיצע - הייתם רוכשים אחד? באיזה סכום? ב70 כמו שנכתב שזה בערך הסכום לאחד במצב טוב +?

את הצ׳רוקי קניתי באזור הסכום הזה, ועם ההשקעה הראשונית כבר הגעתי ל- 80. זה היה לפני 4 שנים ואני שמח עם הבחירה, הג׳יפ עושה לי טוב על הנשמה. טנדרים פחות מדברים אלי (מבלי לזלזל בהם כלל, עניין של העדפה אישית), אבל ההיילקסים הישנים דומים לו בהיותם אחרוני הדינוזאורים בשושלת וביכולות.

בקצרה, בשם עצמי בלבד, ובהקבלה המתאימה, התשובה היא כן.

opl
09-06-20, 22:33
אחלה אבל לא שאלתי על הצירוקי. אישית הרבה יותר קל ומובן לי לשים (שלא לאמר לשרוף) הרבה כסף על הצירוקי מאשר על ההילקס. מרגיש לי שמקבלים תמורה גדולה יותר. זאת לא שאלה האם הדינוזאורים ראויים שיבזבזו עליהם כל כך הרבה כסף, השאלה הייתה האם הדינוזאור הזה הוא אחד שכזה בהתחשבות בהיצע שיש והסכומים המבוקשים.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

נדב42
10-06-20, 00:14
אני לגמרי רואה את קווי הדמיון, וכנראה שאם הייתי בעניין של טנדרים, אז היילקס מהדור ההוא זה בדיוק הדינוזאור שהייתי מחפש, ותמורת רכב שמור ובנוי נכון גם הייתי מוכן לשלם סכום כזה.

KOOKE
10-06-20, 00:44
עד כמה שהבנתי דווקה היילקס ״מפלצות״ מהשנתונים עד 97 נמכרים במחירים ללא רחוקים מהסכום שנקב בו פותח השירשור.

ד ו ר ו ן
10-06-20, 06:56
עד כמה שהבנתי דווקה היילקס ״מפלצות״ מהשנתונים עד 97 נמכרים במחירים ללא רחוקים מהסכום שנקב בו פותח השירשור.
כי הם לא חוקיים לכביש, אי אפשר לטייל עם המשפחה, או סתם לשימוש יומי קצר, ובהתאם לא מעשיים לרוב האנשים.

DavidL
12-06-20, 08:57
קניית טנדר זה רעיון טוב מאוד במידה ואתה נדרש לנפח איחסון גדול ויכולת העמסה ומוכן לוותר לשם כך על נוחות ועבירות.
טנדר טויוטה עם שני סרנים חיים וקפיצי עלים הוא רכב עבודה ספרטני בהגדרה, מקפץ כמו עז, עם מנוע חלשלוש, קשה בטירוף, תנוחת ישיבה לא נוחה, שובר גבות מדופלם בקיצור רכב עם הנדסת אנוש גרועה בכל פרמטר שקשור להנדסת אנוש.

asafk
12-06-20, 09:10
קניית טנדר זה רעיון טוב מאוד במידה ואתה נדרש לנפח איחסון גדול ויכולת העמסה ומוכן לוותר לשם כך על נוחות ועבירות.
טנדר טויוטה עם שני סרנים חיים וקפיצי עלים הוא רכב עבודה ספרטני בהגדרה, מקפץ כמו עז, עם מנוע חלשלוש, קשה בטירוף, תנוחת ישיבה לא נוחה, שובר גבות מדופלם בקיצור רכב עם הנדסת אנוש דפוקה בכל פרמטר שקשור להנדסת אנוש.

טנדרים ברוב העולם המערבי כבר מזמן אינם רכבי עבודה בלבד, אלא רכבי לייפסטייל לכל דבר.
מה שכתבת מעניין כי הוא מייצג תפיסה שהיתה, אכן, מקובלת - כשאותו טנדר טויוטה שני סרנים היה חדש. מאז - השוק השתנה, הטנדרים השתנו, ובעיקר.. אין יותר רכבי שטח משפחתיים בשוק - פשוט אין. פרט לטנדרים.
וזה מחזיר אותנו לטויוטה שני סרנים של פעם - ככה זה רכבי שטח ישנים. הם עם סרנים, וקפיצי עלים. הם לא נוחים במקור כי עשו אותם כדי להיות יעילים בשטח. זה בדיוק מה שהופך אותם לרכבי שטח קלאסיים ומבוקשים. ובזכות זה יש להם שוק אפטרמרקט מטורף- ואפשר להחליף להם מתלים כדי שיהיו נוחים לנסיעה ולהפוך אותם לרכב טיולים משפחתי. הנדסת האנוש הדפוקה שלו מתחרה רק בזו של לנדרובר - וגם הוא קלאסיקה מבוקשת.

אסף.

opl
12-06-20, 09:19
צריך לעשות מבחן. מקורי מול מקורי למי הנדסת אנוש גרועה יותר

DavidL
12-06-20, 09:27
ברגע שלטנדר יש קפיצי עלים וארגז מטען ארוך מאחור נגזר גורלו להיות לא נוח ועם זווית נטישה בעייתית בהשוואה לרכב מסעות המצויד ב 4 קפיצי סליל או כריות אוויר ולא יעזרו מהותית הסרת הפגוש האחורי או שיפור המתלה.
מנגד נפח העמסה גדול ונוחות העמסה כן מהווים יתרון מהותי ומשמעותי למשפחה עם 5 נפשות וכלבלב שמטיילים מספר ימים במדבר שעבורם יש כאלו המוכנים לוותר על הנדסת אנוש טובה.
לכן, השאלה העיקרית היא מהם השימושים הנדרשים.
בנוגע ל LR, שום טנדר לא יתחרה בהנדסת האנוש הפנטסטית של הכרכרה :)

opl
12-06-20, 09:42
אישית מעולם לא ישבתי בהיילקס סרנים חייםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200612/6341b526864f071e3c8d2a92c786a96d.jpg

assafy
12-06-20, 09:43
ובעיקר.. אין יותר רכבי שטח משפחתיים בשוק - פשוט אין. פרט לטנדרים.

זה קצת מוגזם. בכל זאת יש עדיין לנדקרוזר ופאג'רו משומשים שלא לדבר על רנגלר. ועכשיו, למרות שרשור הביקורת, יש עוד חבר חדש (הדיפנדר) שכרגע הוא אמנם יתאים רק למשפחה האמידה (מאוד) אבל עוד כעשור יהיה אופציה ראויה למשפחה הנורמלית (בעיקר אחרי שהפאג'רואים יתחילו להעלם לאט לאט מהשוק).

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafpeleg
12-06-20, 10:00
ברגע שלטנדר יש קפיצי עלים וארגז מטען ארוך מאחור נגזר גורלו להיות לא נוח ועם זווית נטישה בעייתית בהשוואה לרכב מסעות המצויד ב 4 קפיצי סליל או כריות אוויר ולא יעזרו מהותית הסרת הפגוש האחורי או שיפור המתלה.
מנגד נפח העמסה גדול ונוחות העמסה כן מהווים יתרון מהותי ומשמעותי למשפחה עם 5 נפשות וכלבלב שמטיילים מספר ימים במדבר שעבורם יש כאלו המוכנים לוותר על הנדסת אנוש טובה.
לכן, השאלה העיקרית היא מהם השימושים הנדרשים.
בנוגע ל LR, שום טנדר לא יתחרה בהנדסת האנוש הפנטסטית של הכרכרה :)למען שלום בית, אם טיולים משפחתיים מהווים דרישה, חובה לבדוק איך המשפחה נכנסת בטנדר לפני הקנייה....
טויוטה, עד הויגו ב 2006, זוועה של תא נוסעים.
דימקס קצת יותר טוב (מרווח יותר) אבל זווית משענת אחורית 89.9 מעלות, בערך. וח@א של ספסל אחורי.
כל השאר לא יודע.
אם 2-3 אנשים באוטו, זה סיפור אחר ואז יש הקלות מסוימות.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

zoharami
12-06-20, 10:03
אתה ממש לא רוצה להסיע משפחה בהיילקס סרן חי.
בטח לא עם ילדים בוגרים.
אלא אם זו משפחה של 1.80 ומטה.
תתעוררו מהחלום.
אתה יכול להתחתן עם אישה בת 60.
השאלה בן כמה אתה?

תומר ב
12-06-20, 14:38
אתה ממש לא רוצה להסיע משפחה בהיילקס סרן חי.
בטח לא עם ילדים בוגרים.
אלא אם זו משפחה של 1.80 ומטה.
תתעוררו מהחלום.
אתה יכול להתחתן עם אישה בת 60.
השאלה בן כמה אתה?

אני נוסע בהיילקס סרנים חיים עם משפחה בוגרת.
החוכמה היא לא לתת להם לחוות אפשרויות אחרות...

לגבי נשים מבוגרות, זה כמו ברכבים ישנים, הכל תלוי בתחזוקה!
https://rootavor.com/פותחים-את-הים-בנות-40-פלוס-עוברות-לביקינ/

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ד ו ר ו ן
12-06-20, 15:35
זה אחלה לזרוק מספרים באויר, שיטה נהדרת.

זוית נטישה של היילקס ישן טובה יותר מדיסקברי לדורותיו וזהה עד טובה יותר מדיפנדר כתלות בסוג הפגוש.

אבל חבל שזה מקלקל סיפור טוב, תמשיך.

DavidL
12-06-20, 18:09
זה אחלה לזרוק מספרים באויר, שיטה נהדרת.

זוית נטישה של היילקס ישן טובה יותר מדיסקברי לדורותיו וזהה עד טובה יותר מדיפנדר כתלות בסוג הפגוש.

אבל חבל שזה מקלקל סיפור טוב, תמשיך.
מהי זווית הנטישה של היילקס ישן סטנדרטי?
עם זוית הנטישה הבעייתית משהו ניתן להתמודד בהצלחה בעזרת ארגז אוסטראלי כך שאם טויוטה מאשרת, הסוגיה פתירה.
נראה שהשילוב של ויגו עם ארגז אוסטרלי, לעולם לא יפנק כמו דיסקו, אבל בהחלט יכול לשמש כרכב מסעות טוב מאוד עם אפשרויות זיווד כמעט בלתי מוגבלות.

ד ו ר ו ן
12-06-20, 18:11
35 מאחור ו-40 מקדימה.
זה לקפיץ מקורי חדש.
אבל עברו 20+ שנים מאז שעלו על הכביש, אין חיה כזו, בוא נהיה מציאותיים.

עם פגוש כננת זה מעל 50 מקדימה.
הגבהה משפרת עוד יותר.
אצלי, צמיגי 31, עם פגוש אחורי זה 36 מאחור, 60 מול הגלגל מקדימה, ו-55 מול מרכז הרכב מקדימה.
הגבהה תקנית 2״.

ד ו ר ו ן
12-06-20, 19:21
נראה שהשילוב של ויגו עם ארגז אוסטרלי.
האיש שאל על רכב ישן.
התקציב והרעיון מחוץ לאפשרות של ויגו, חבל לחרב לו את השרשור.

אם זה עדיין מעניין אותו, יש הרבה מה להרחיב בנושא.

opl
12-06-20, 19:36
האיש דיי נעלם...

DavidL
12-06-20, 22:56
35 מאחור ו-40 מקדימה.
זה לקפיץ מקורי חדש.
אבל עברו 20+ שנים מאז שעלו על הכביש, אין חיה כזו, בוא נהיה מציאותיים.

עם פגוש כננת זה מעל 50 מקדימה.
הגבהה משפרת עוד יותר.
אצלי, צמיגי 31, עם פגוש אחורי זה 36 מאחור, 60 מול הגלגל מקדימה, ו-55 מול מרכז הרכב מקדימה.
הגבהה תקנית 2״.
זויות פנטסטיות כמעט כמו של זיבר.

חנן-ג'יפולוג
12-06-20, 23:07
אין צורך להתאמץ בחישובים. קרש ארוך ואפליקצית קלינומטר בסמארטפון מאפשרים מדידה קלה שמביאה לתוצאות הנ"ל.

zivo
12-06-20, 23:22
זויות פנטסטיות כמעט כמו של זיבר. חישבת עם טריגו?
דויד,
איזה רכב יש לך? ומה הזוויות שלו?

DavidL
12-06-20, 23:51
אין צורך להתאמץ בחישובים. קרש ארוך ואפליקצית קלינומטר בסמארטפון מאפשרים מדידה קלה שמביאה לתוצאות הנ"ל.
שימושי מאוד. תודה.
אין ספק שהטנדרים האלו הם אלמותיים ומי שמוכן להתנייד איתם בימינו ביום יום או לנחל ציחור ובחזרה הוא קשוח למדי.

Tsachi Amiad
13-06-20, 09:34
נעזוב כרגע את המחיר, ועוד שנייה תבין למה.

אני אוהב לטייל ברכב בודד. עם המשפחה או עם אחת הבנות. בפעם האחרונה שנסעתי עם בתי כמה ימים בדרום יצא שירדנו את הזיק, ניסינו לעלות בשביל הכיף וירדנו ברוורס לאחר שלא הצלחנו. לעתים רחוקות יותר, כפי שמתועד בכתבות הטיולים, אני עושה עם חברים טיול מעלות. זיק, מחמל, חווה, מצלעות וכו'. אני משתדל להכניס לכל טיול פלפל או שניים של אתגרי עבירות. לפעמים יוצא לי לנסוע לבד ממש, כמו למשל בשבוע שעבר במשלט 21. מה שמאפשר לי לעשות את זה בבטחון הם סט קפיצים מוגבה של OLD MAN, שתי נעילות, שני מצברים, יחס העברה של 4.7 בטרנספר, כננת עם מתאם מלפנים ומאחור, גלגלים 31 בלחץ נמוך (והכול עובר מכון רישוי באותה הצלחה כמו האיי10 בן ה3 שלי) .

עד היום, 15 שנה עם הרכב, לא הזדמנה לי אפילו תקלה אחת בשטח (נעזוב גל הינע שעיקמתי על פינה של סלע, וגם הוא איפשר לי לצאת מהשטח) , ולכן הבטחון שיש לי בו לא מזכיר בשום צורה את הבטחון (או החוסר בו) שהיה לי עם כל רכבי השטח הקודמים שלי, או כאלו שהיו ברשותי, ביניהם חדשים לחלוטין. זה לא אומר שאין סיכוי שתקרה תקלה כזו, אנחנו אנשים בוגרים ומבינים את המציאות, אבל הסיכוי הוא נמוך, יחסית.

את זה הוא עושה בנוחות שמספקת אותי ואת משפחתי. הוא לא משמש ליומיום אלא לטיולים בלבד, ולכן כולנו אוהבים אותו על החוסר בחלונות חשמל, נעילה מרכזית, כריות אוויר וכאלה. המזגן טוב, וזה חשוב לי מאוד.

לצרכים האלה, בכלל בלי קשר למחיר, אני חושב שאין אפילו רכב אחד בעולם מלבדו שיכול לתת את התמורה שהוא נותן, אז אם הצרכים שלך זהים, ואתה מוכן לשלם את הסכומים, אין לך אופציה אחרת, לדעתי.

עם זאת, יש מציאות רחוב של קניית רכב משומש. האם ניתן לקנות דגם כזה בידיעה שהוא ברמה של רכב כשלי? למעט מקרים חריגים של רכב יד ראשונה שהיה כל החיים אצל בעלים שטיפל בו במוסך של הרשת, עם קבלות על חלפים מקוריים, זה יהיה מאתגר.

אני מאוד מתחבר לנושא הבטחון והאמינות/פשטות התיקון,
בתור אחד שהיה לו היילקס ועבר לטרופר לטובת נוחות המשפחה ונוחות בכביש (למי שגר בצפון, כל נסיעה למדבר בהיילקס היתה די מתישה) בעית האמינות של הטרופר שהוכחה בשטח בהחלט גורמות לי רצון לחזור להיילקס.

אני מכיר לא מעט משפחות שמטיילות עם היילקס ישן ואין להם שום בעיה עם הרכב והנוחות הספרטנית...

לאחרונה אני ממש משתעשע עם הרעיון להגיד לאשתי שתשאר בבית ואני אחזור להיילקס ישן (לילדים גם ככה לא ממש אכפת באיזה אוטו הם נוסעים)

zivo
13-06-20, 10:20
בתור אחד שהיה לו היילקס ועבר לטרופר לטובת נוחות המשפחה ונוחות בכביש (למי שגר בצפון, כל נסיעה למדבר בהיילקס היתה די מתישה) בעית האמינות של הטרופר שהוכחה בשטח בהחלט גורמות לי רצון לחזור להיילקס.

אני מכיר לא מעט משפחות שמטיילות עם היילקס ישן ואין להם שום בעיה עם הרכב והנוחות הספרטנית...

לאחרונה אני ממש משתעשע עם הרעיון להגיד לאשתי שתשאר בבית ואני אחזור להיילקס ישן (לילדים גם ככה לא ממש אכפת באיזה אוטו הם נוסעים)

המממממ....
בדיוק אותם שיקולים של אמינות, ורכב שבסה"כ עושה מעט ק"מ, אני על טרופר דיזל.
מעבר לבעיה "הידועה" של מזרקים, שמחייבת תשומת לב ומעקב, זה רכב פשוט ואמין להפליא.
לא יודע על מה אתה מדבר. תחליף אקזמפלר ו\ או תחליף מוסך.

נמרוד
13-06-20, 13:05

לאחרונה אני ממש משתעשע עם הרעיון להגיד לאשתי שתשאר בבית ואני אחזור להיילקס ישן (לילדים גם ככה לא ממש אכפת באיזה אוטו הם נוסעים)מסתמן שמה שצריך לבחור זה את האשה הנכונה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200613/8137690915e0a97402adf38b7ba941f9.jpg

Tsachi Amiad
13-06-20, 17:09
המממממ....
בדיוק אותם שיקולים של אמינות, ורכב שבסה"כ עושה מעט ק"מ, אני על טרופר דיזל.
מעבר לבעיה "הידועה" של מזרקים, שמחייבת תשומת לב ומעקב, זה רכב פשוט ואמין להפליא.
לא יודע על מה אתה מדבר. תחליף אקזמפלר ו\ או תחליף מוסך.

עזוב, זה נושא לדיון בפורום אחר...
כל אחד והחוויות שלו מהרכב בבעלותו

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tsachi Amiad
13-06-20, 17:10
מסתמן שמה שצריך לבחור זה את האשה הנכונה.

אי אפשר להצליח בהכל...[emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk

idan10
14-06-20, 16:30
פותח השרשור נעלם,
אפשר להמשיך ולהתייעץ כאן על דינוזאור מבציר 93 או לפתוח שרשור חדש?

חנן-ג'יפולוג
14-06-20, 17:00
אם זה לרכב ספציפי שאתה מעוניין בחוות דעת עליו, פתח שרשור חדש.
אם זה על המודל באופן כללי אתה יכול להמשיך כאן.

assafy
16-06-20, 09:59
לחובבי הטנדרים:
https://www.youtube.com/watch?v=WcDmtZPMXrA&feature=youtu.be

yovavz
16-06-20, 10:15
לחובבי הטנדרים:
https://www.youtube.com/watch?v=WcDmtZPMXrA&feature=youtu.beרק אשים את זה כאן [emoji846]

ושים לב שאם אתה מחפש ביקורת - היא לרוב תבוא מצידם של אלו הבטוחים בעצמם ועם קילומטרז ונסיון, ולא מהבחור שאתמול פתח וולוג ולא ממש יודע מה יש לו לומר. כי אין לו ביקורת. כי הכל נראה לו יותר טוב מהקליאו ספורט המצ'וקמקת שלו שבגללה הוא נחשב בחבר'ה שלו מתיכון גבעת אבנר 'מבין' אז הוא פתח ולוג רכב....

דרור ברלי
16-06-20, 10:51
מסתמן שמה שצריך לבחור זה את האשה הנכונה.

זה התנאי הראשון לג'יפאות מוצלחת.

סולי
18-06-20, 15:14
https://youtu.be/TMAFFrMGcw8

מה הייתם מעדיפים את המכניקה העדיפה של הרפטור או האלקטרוניקה העדיפה של הטויוטה?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
19-06-20, 16:26
https://youtu.be/TMAFFrMGcw8

מה הייתם מעדיפים את המכניקה העדיפה של הרפטור או האלקטרוניקה העדיפה של הטויוטה?
Sent from my SM-A530F using Tapatalk
בשני הרכבים יש נעילה, אבל שמת לב שהם לא הפעילו את הנעילות של הראפטור?
ההשוואה הייתה רק של בקרת האחיזה, ויש הבדל די ברור איזו עובדת טוב יותר.
אני מעדיף נעילות..

-->