PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיזוק/ שיפור מכלולים לאחר שינוי מידת צמיגים.

grunot
20-02-06, 08:33
בהנחה כי מידת הצמיגים המקורית שלי הייתה 205/70/15(ג'ימיני), מהיא מידת הגלגלים ממנה העומס על המכלולים השונים יהיה כזה שידרוש ממני שיפורים/שינויים של מוטות ומייסבים (בלי להזכיר כמובר את שינויי יחסרי העברה הנדרשים)?
בתודה.

אלון_ק
20-02-06, 10:57
בערך 33. הבלאי על המיסבים יגדל משמעותית גם עם 31, אבל הסרן עוד עומד בזה. ב33 אתה מתחיל להתקל בבעיות משמעותיות עם חוזק הציריות, הבלמים וכד'. המיסבים והצלבים יתחילו להשחק בקצב מאוד מוגבר, אבל זה עדיין יצא לך החלפה בערך פעם בשנה (משהו בין חצי שנה לשנה, אם לשפוט לפי המצב אצלי).

אתה כן צריך להזכיר את יחסי ההעברה, כי הם פונקציה לא קטנה בנושא. אם תחליף לטרנספר של סמוראי ותשים בו יחס העברה 4:16, אתה תיתקל בבעיה עם חוזק תושבות הטרנספר כבר עם הצמיג המקורי. אם תחליף יחסי העברה בסרן (אם אתה עושה את זה שלח לי בבקשה ה"פ, אני רוצה את הרינג/פיניון הישנים שאתה מוציא) אזי גם יש השפעה על עמידות הציריות ובמקרי קיצון על חוזק הקורונה/פיניון.

אלון_ק
20-02-06, 11:00
מבחינת חוזק מוטות הרדיוס שלך מחזיקים צמיג 33, אבל קח בחשבון שאין לך איך להגיע לגובה הנדרש בשביל צמיג 33 איתם. זה ידרוש שינוי מקיף במערכת המתלים.

grunot
20-02-06, 17:43
אלון , טעות שלי אני אמקד את השאלה:
האם מ-235/75/15 הבלאי גדל בצורה משמעותית ? האם ניתן למנוע זאת ע"י הוספת
חיזוקים/ צלבים/מייסבים/שאר ירקות של טויוטה לדוגמא, האם ההשפעה על מערכת הבלמים זניחה/משמעותית/ חיים איתה ?
בתודה.

אלון_ק
20-02-06, 19:49
בוא נשים את הגבול על 31, זה גבול הרבה יותר הגיוני. עד אז גדילת הבלאי בכל התנאים איננה משהו ששווה להתייחס אליו (למי אכפת אם אתה מחליף מיסב פעם בשנתיים וחצי או ארבע, או חמש?) והבלמים בהחלט נשארים בתחום הסביר לגמרי.

מ31 ומעלה אתה נכנס לתחום אפור. הבלמים עוד בהחלט אכילים, אם כי ההבדל מאוד מורגש; אתה עדיין יכול לנעול את הגלגלים גם על אספלט יבש, אבל זה כבר דורש לחיצה בריאה. התחממות הבלמים מורגשת גם היא, נעילת כל הגלגלים אחרי בלימה ארוכה מאוד אפשרית אבל תדרוש לחיצה חזקה מאוד. בקיצור, שווה כבר להתחיל לשקול החלפה או חיזוק של המערכת אם כי אפשר לחיות איתה.

אורך חיי מיסב תלוי הרבה באופן הנהיגה שלך. אני מעריך את אורך החיים הממוצע של מיסב סמוראי עם צמיג 31 אצל המשתמש הסביר (לא כפיר, אבל בהחלט לא סבתא זקנה - אחרת למה יש לו 31?) בסביבות השנה, אבל זו הערכה גסה ומאוד לא מדוייקת. מה שבטוח הוא שפעם בחודשיים לכל הפחות הקדמיים יצטרכו כיוון מחדש.

צלבים אינם בעיה על 31, לא משהו שתשים לב אליו. לפחות, אני לא הצלחתי לגרום להם נזק בנתיים.

חיזוקי המערכות אינם אפשריים או שאינם משתלמים. לדוגמא, אתה לא יכול להחליף מיסב גלגל לגדול יותר או ציריה לעבה יותר; אתה כן יכול להחליף דרייבשאפט, אבל במחיר הזה אתה תקנה כל כך הרבה צלבים שזה בחיים לא ישתלם לך להחליף את שניהם עם קצת הריסתם, אלא אם אתה נוהג פרוע ואז כדאי להחליף מראש, לפני שהדרייבאפט משתולל על צינורות הבלם שלך באמצע כביש מהיר.

כדי להחליף מיסב לכזה של טויוטה, אתה צריך סרן של טויוטה... לא כלכלי כפתרון של הבעיה. מוטות הרדיוס לא יהיו בעייתיים בפני עצמם, אבל אתה צריך להחליט איך תראה מערכת המתלים שלך אם אתה שם 31 מתחת לאוטו - זה לא טריוויאלי בג'ימיני כמו בסמוראי. זה גם לא מסובך, אבל זה דורש יותר $$.

נמרוד
20-02-06, 20:17
235/75/15 זה צמיג במידה נכונה לסמוראי ובוודאי לג'ימני (שיש לו, בין היתר, הגה כוח). הבעיות היחידות שאתה יכול לצפות להן הן באמת בעיות של מרווחים - פגיעה בכנף במצבי קיצון, וכנראה שצריך להגביה קצת את האוטו. מבחינת עמידות מכללים, חוזק, בלמים ואפילו יחסי העברה, האוטו יקח את המידה הזאת בשקט.

jackey1
20-02-06, 22:48
גם אני מתלבט לגבי מידת הצמיגים
הקיט יחסי העברה 1:4.16 בדרך לארץ
ברכב מותקנת נעילה קדמית ואחורית
שאלתי ?
מניסיוני הבעיה בסמוראי היא הציריות הקדמיות,בהתייחס לנעילה הקידמית מה המידה המרבית המומלצת
אני חושב על 30 אינטש

grunot
21-02-06, 08:45
מבחינת מהלך מתלה ונגיעות בבית הגלגל ,לא קיימת בעיה - הרכב כבר מוגבה ונבדק במצבי קיצון, מה שהדאיג אותי היה הבלאי המואץ ( פיטמן שבורה ישר אחרי ההחלפה לדוג'...)ומערכת הבלמים, אבל- כנראה שזה מחיר השינוי של מה שבראו המהנדסים היפנים.
בכל מקרה תודה על המידע.

אלון_ק
21-02-06, 11:12
פיטמן שבורה זו לא בעיה נורמלית גם עם 33 בסמוראי. תשלח לי את הפיטמן השבורה בדואר (אם יש לך אותה עדיין), אני אשווה אותה לפיטמן של סמוראי.

ג'קי, תלוי בסגנון הנהיגה שלך. עד היום הצלחתי לשבור רק ציריה קדמית אחת וזה היה עוד לפני ה32, אני לא רואה סיבה שלמשתמש הממוצע עם צמיגי 31 תהיה בעיה ובפרט לא עם נעילה קדמית בנוסף על האחורית. מצד שני, יש גם דוגמאות הפוכות... זה תלוי בך. אם לא שברת עד היום, סביר להניח שאתה תמשיך במסורת. כדי לעבור את אותו המכשול עם צמיגי 31 ויחס העברה נורמלי אתה תבוא הרבה יותר לאט, הרבה יותר רגוע, הרכב יתאמץ ויחליק פחות. אם תעלה את רף המכשולים בהתאם לרף העבירות של הרכב אז זה כבר תחום אפור, אבל לעשות את מה שאתה עושה היום עם רכב משופר יותר רק יוריד סיכוי לשבר.

grunot
21-02-06, 12:55
כבר זרקתי את הפיטמן (בחמת זעם..) אבל אני אשווה את מה שקיים אצלי עם סמוראי של חבר והעדכן אותך.

dizza man
21-02-06, 19:32
שנועלים סמוראי מקדימה לא חשוב איזה צמיג הוא נועל.. שוברים ציריות !
אלא אם כן אתה נוהג ממש בעדינות..
2 שבירות של ציריות של חבר שנעול קדימה נגרמו דווקא בירידה עם הגה מסובב

וכמו כן באותו רכב נשברה עוד צירייה בקפיצה קלילה באוויר לאחר מכשול ונחיתה על הפרונט..

ועוד דוגמא לשבירה ..קומבינה היקר ריסק 8 שיניים בקורונה הקידמית (נעול +235) בעלייה של 80 מעלות עם קצת גז..

יש פיתרון לשבירת ציריות ..באתר rocky-road.com

Are you suffering from the Samurai wimpy axle blues? Well, your worries are over! Before swapping in that 400 lb. type front end assembly, check these out. The upper stock axle in the picture is the tiny 22 spline shaft and OEM birfield. The axle pictured below is a large 26 spline shaft made from 4340 chrome moly with a larger birfield that's extra strong, yet only adds a couple of pounds!
*For use with rear Samurai side gears.

Item # SFA-400 Price $580.00 pr

אבל קצת יקר הייתי אומר..

בגלל השבירות האלה אצלי לא תיכנס נעילה קידמית בינתיים .. רק בסרן אחר

אלון_ק
21-02-06, 21:36
היו כבר דיונים מעמיקים מאוד בנושא שבירת ציריות כתלות בנעילות אוטומטיות. המסקנה הייתה די ברורה - נעילה לא שוברת ציריות, להפך. חיפוש יעלה בחכתך את כל המידע הרלוונטי, כפיר.

-->