PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בשטח... שאלה לגבי הגבהה ומידת צמיגים

נועם גיגר
14-06-20, 15:14
שלום
לפני הכל כמו שהבנתם אני חדש בשטח אז יכול להיות שלא כל המושגים ברורים לי ולכן גם השאלות.
לפני רכישה, הבעלים טוענים שהרכב הוגבה אבל לא מצויין שום דבר ברישיון מכיוון שהרכב הוגבה עוד לפני שהיה חוק
שצריך לרשום את ההגבהה ברישיון.
כאן חשדתי ושאלתי איך האוטו עובר טסט והתשובה הייתה שאף פעם לא הייתה בעייה .

השאלה שלי היא כזאת : באמת לפני 15 שנה לא היה צריך לרשום ברישיון הגבהה ?
ואם כן אז כל מי שהגביהה אז פטור מלעשות רישום ?

מדובר בטראנו 2005 .

erezgur
14-06-20, 15:32
החל ממרץ 2018 (למיטב זכרוני) ההגבהה חייבת להיות רשומה ברישיון.

גם אם הרכב ישן וההגבהה נעשתה לפני כניסת החוק.

נשלח מהנייד

נדב ש.
14-06-20, 16:02
+1 לארז.

תבדוק איתו למה הוא לא הסדיר את זה עד היום, בנוסף תברר איזה הגבהה מורכבת, איזה קפיצים ובולמים או שבכלל מוגבה עם ספייסרים.

וקח בחשבון שלגשת למתקין מורשה של הגבהות ולבצע בדיקה שהכל תקין ובמידה ותקין לאשר ולרשום ברישיון עולה לך כסף ועל חשבון הזמן שלך.

asafk
14-06-20, 16:14
עבורך, כטירון.בתחום, אל תקנה רכב עם הגבהה שלא ברשיון.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

hadtomer
15-06-20, 07:35
ש
כאן חשדתי ושאלתי איך האוטו עובר טסט והתשובה הייתה שאף פעם לא הייתה בעייה .

.

זה משפט שכל ג'יפאי אומר כשהוא רוצה למכור את הרכב, בדרך כלל למי שבאמת לא מגיע מהתחום. צר לי לבאס, כיום גם רכב שטח סטנדרטי עובר טסט אחרי 7 מדורי גיהנום.

הגבהות יש לרשום ברישיון. גם אם הרכב הוא מודל 2005, ניתן לגשת כיום למתקין- שיזהה איזו הגבהה מותקנת- וירשום את ההגבהה ברישיון הרכב. התהליך אינו יקר אך אינו זול, לדעתי יש כאן באזור האלף שקל עם כל הטרטורים וכאבי הראש.

לגבי צמיגים- כיום יש הקפדה על הנושא הזה וסביר להניח שאם תיגש בשנת 2021 או 2020 לטסט, אתה תאכל חרא. אין טעם להיתמם, מן הסתם ראית שיש רכבים שלא ממש עונים על הדרישות החוקיות של הגבהות וצמיגי וכו, אבל אלה כנראה רכבים של אנשים שיודעים כיצד לטפל בנושאים האלה. אם לך אין ניסיון בתחום הזה, סביר להניח שתמצא את עצמך עם רכב שלא יכול לעבור טסט ועם אפס אנשים שמוכנים לסייע לך לעבור. שורה תחתונה- מריח לך מפוקפק בכל הקשור בצמיגים והגבהה? - אז לא לגעת.

ד ו ר ו ן
15-06-20, 07:44
הגבהות יש לרשום ברישיון. גם אם הרכב הוא מודל 2005, ניתן לגשת כיום למתקין- שיזהה איזו הגבהה מותקנת- וירשום את ההגבהה ברישיון הרכב. התהליך אינו יקר אך אינו זול, לדעתי יש כאן באזור האלף שקל עם כל הטרטורים וכאבי הראש.
.
600שח למתקין/נותן האישור+40 לרישום, אם זה באמת ניתן לרישום.
במקומו הייתי מתנה את הרכישה בהצלחת הרישום.

-->