PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאתפיינדר או סורנטו

ozberko
19-06-20, 13:53
שלום לכולם

מכרתי גרנד ויטרה 05 שהייתה כלי למידה מדהים
נקנתה ב22K, הושקעו קרוב ל15K כתוצאה של לימודים ושיפורים כגון הגבהה וסרן ברזל קדמי
טופלה באהבה ומצאה בית חדש והאמת שהבחור הרוויח כלי שמור וטוב להתחלה שלו בשטח

הרכב הבא שאני מחפש הצתמצם לאפשרויות של פאתפיינדר וסורנטו הדגם עד 09 (פתוח לשמוע עוד אבל סביר להניח שסגור)
אשמח לחוכמת ההמונים

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? -
עד 40, צריך להיות מלוקק ומוכן על מלא לשטח מבחינה מכאנית(מיגונים הגבהות,חיזוקים וכו), לאו דווקא תוספות שלא מכאניות (גגון, מיכל מים, וכדומה)
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? - \
מימון נפרד לתחזוקה במידה והרכב מוכן
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? -
כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?
זוג + כלב - משפחה בגדילה
כמעט כל שבת סיבוב בכיף, פעם בחודש חודשיים טיול של יומיים

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?
כ 25K ק"מ נסועה רגילה
כ5-10K לטובת טיולים
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?
משמש כרכב יחיד במשפחה, יכול להיות ימים בודדים בהשבתה
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
פילטרים שמנים יכול לבד כל השאר מוסך
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
מרכז, זמין למוסכים מוכרים וידועים

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
מעבר קשה ומדרגות סלע לעיתים

ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
סורנטו 06, סורנטו 03, גרנד ויטרה 06, פטרול 05
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
עם הגרנד ויטרה עשיתי הרבה
לא מחפש לעשות את כמריר
אבל עשוש, רמון, כביש 10, רמה"ג כן בכיוון

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני
אוטומט
ב. מנוע דיזל/בנזין
דיזל, בגלל צריכת דלק בעיקר לא כי יש העדפה למנוע
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...
ארוך, צריך להתאים למשפחה בשנים הקרובות
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות
משומש

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
פאתפיינדר או סורנטו עד 09

תודה מראש לכל העונים
תבוא עליכם עונת טיולים טובה ומהנה

Yaki5500
19-06-20, 13:58
בסורנטו המנועים מתאבדים אחרת גם לי היה אחד

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

דורטור מוטו
19-06-20, 14:05
בסורנטו המנועים מתאבדים אחרת גם לי היה אחד

היה בבעלותך סורנטו?

ozberko
19-06-20, 14:07
לא
היה גרנד ויטרה 05

Yaki5500
19-06-20, 14:13
היה בבעלותך סורנטו?לא. כשהתעניינתי ברכב ראיתי שכולם על מנוע שני או שלישי אז חקרתי את התופעה. הרשת מלאה תלונות על מנועים בעייתיים בכל העולם. גם אחרי מתיחת הפנים. אם אני זוכר נכון הבעיה במזרקים

אתה יכול לפתוח שאילתה בפורום קוריאניות לברר

דורטור מוטו
19-06-20, 14:14
בעלותי סורנטו שנתיים, שום מנוע לא התאבד, חבר במועדון סורנטו וכל המנועים שראיתי ״שהתאבדו״ היו כתוצאה מחוסר מים או מנועים שהוחלפו והמנועים החדשים היו עם בעיות ראש מנוע גמור.

גם אני לפני שקניתי נתקלתי בשמועה הזאת ופשוט שוחחתי עם מספר בעלים של סורנטו וכולם טענו אותו דבר.

אחלה עבירות, ניתן בקלות להגבהה, ישיבה טובה על הכביש, אני בסך הכל מרוצה,
בשנתיים האלה הלך לי הטורבו ( אני עם 210k קמ) נראה לי בלאי טבעי הגיוני ונזילה מהטרנספר שיכלתי למשוך אבל לא רציתי.
חלקים לא חסר, יש גם אתרים ששולחים בארץ וגם משומשים פה, כולל חבר מועדון שזה עיסוקו.

נ.ב
לאחר הקניה הוספתי יוניט על הראש מנוע שמתחבר לצג בתוך הרכב, ככה אני מנטר יותר טוב מקרה של התחממות תוך כדי נסיעה, יש גם חברים שקנו צג שמתחבר לobd עם התראות ככה שאם אתה מפספס בלוח שעונים אתה מקבל התראה קולית.

מוזמן לשאול שאלות.

Yaki5500
19-06-20, 14:28
אני מאוד התרשמתי מהרכב. פרופורציות טובות ונתונים יפים - מאזן יפה מאוד בין צורכי המשפחה לשטח ובעלות סבירה.
נהדר גם שיש פתרונות חלקיים לבעיות המנוע אבל התופעה שאני מדבר עליה היא לא איזה מעשייה זו תופעה ידועה ומוכרת בעולם גם אם היא לא פוגעת בכל סורנטו

דורטור מוטו
19-06-20, 14:34
אני מאוד התרשמתי מהרכב. פרופורציות טובות ונתונים יפים - מאזן יפה מאוד בין צורכי המשפחה לשטח ובעלות סבירה.
נהדר גם שיש פתרונות חלקיים לבעיות המנוע אבל התופעה שאני מדבר עליה היא לא איזה מעשייה זו תופעה ידועה ומוכרת בעולם גם אם היא לא פוגעת בכל סורנטו

לרגע לא אמרתי שזאת מעשיה, המנוע רגיש מאוד לחוסר מים, אני לא מכיר שום שמועה על בעיות מזרקים שהרסו מנועים, אני מכיר הרבה מקרים של אנשים שהלכו לתקן בעיות מזרקים אצל חאפרים ועל הדרך הרסו מנועים על ידי שימוש במזרקים אעלק משופצים, שימוש חוזר בטבעות אטימה, טבעות אטימה של רכבים אחרים ועוד הרבה דוגמאות.

קח בחשבון שלא משנה איזה רכב תקנה, אתה קונה רכבים זקנים שעברו כמה דברים בדרך.

הכל עניין של אחזקה.
כמו כל מנוע צריך לוודא תקינות וללכת למי שמבין ולא מי שחושב שהוא מבין.

פותח השרשור, אני יכול לקשר אותך לכמה מומחים בארץ לסורנטו כדי שתוכל להתרשם בעצמך.

Yaki5500
19-06-20, 17:32
אני מסכים עם כל מה שאמרת ומוסיף אם אפשר לנקוט בכל מיני צעדים להקטין את הסיכון באופן משמעותי + למצוא אקזמפלר לא שחוט מדובר ברכב עם תמורה מעולה למחיר ונתוני פתיחה מצוינים לרכב טיולים.

grand
19-06-20, 18:29
אני שמעתי שמנועי סורנטו מתפגרים
שמעתי גם שמנועים בפאטפיינדר זה צרה.
שמעתי שדיסקברי זה רכב שמתקלקל בחניה.
ואפילו שמנועי 2400 בגרנד ויטרה נסדקים.
שמעתי גם שהשלדות של האינדיאנים נסדקות.
ושטוארג מטחנת כסף בטיפולים וחלקים.
שמעתי גם שדיפנדר 2020 לא רכב שטח אמיתי.
הטרופר למשל... אוהב לשבור מוט היגוי, ומנועים הולכים בסיטונות.
פראדו שובר בולג'ויטים תוך כדי נסיעה,
ולהחליף מזרקים בלנדקרוזר זה למכור כליה.
קינג?? תקלות ללא סוף, גירים שהולכים מהר.
וגם שמעתי שדאסטר רכב עבירות מדהים.
נו.. אז שמעתי...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Yaki5500
19-06-20, 18:34
אתה שמעת אבל אני בדקתי[emoji6]

לא. התאפקתי ופתחתי יד 2 ומוצעת שם סוורנטו אחת 2009 נראית מדוגמת בהגזמה ועם קמ נמוך יחסית - 154k

המחיר בהתאם גם

דורטור מוטו
19-06-20, 18:45
אתה שמעת אבל אני בדקתי[emoji6]

לא. התאפקתי ופתחתי יד 2 ומוצעת שם סוורנטו אחת 2009 נראית מדוגמת בהגזמה ועם קמ נמוך יחסית - 154k

המחיר בהתאם גם

של אבירם, בהחלט אחת השמורות.

איל מ
19-06-20, 18:57
ואני מציע להפסיק לכתוב "ידע" מיד שניה. מה שדורמוטו כתב כאן מנסיונו, לעומת המסקנות של יקי ממה שהוא שמע, הוא דוגמה קלאסית לאיך רב סרן שמועתי הגיע לדרגה שלו, במקום להשאר רב"ט.

Yaki5500
19-06-20, 19:20
לא זה לא. את התחקיר שלי בצעתי בצורה יסודית ואני עומד מאחוריו. הצגתי את הדברים בצורה נאמנה, וללא הגזמות או סופר לטיביים וסייגתי את מה שאינני בטוח בו.
גם לא פסלתי את הרכב - את זה יחליט פותח השרשור בשביל עצמו אם לפסול או לא

assafy
19-06-20, 19:27
חייב להגיד שאני קורא את הודעה 6 וכתוב שם דבר והיפוכו. מצד אחד כתוב שאין שום מנוע שהתאבד ואז בהמשך אותו משפט כתוב שמנועים הלכו בגלל חוסר מים ובגלל מנועים שהוחלפו ושהיה להם ראש מנוע דפוק.
למה היה חוסר מים? האם זה בגלל חוסר תחזוקה ותשומת לב נקודתית או שיש כאן מחלה שצריך לשים לב אליה?
מה זאת אומרת שמנועים הוחלפו במנוע עם ראש דפוק? למה המנועים הוחלפו מלכתחילה? רק בגלל הבעיה של חוסר המים או מסיבות אחרות? יש כאן תופעה של החלפת מנועים מעל הממוצע או שזה ברמה הנורמלית לרכבים בגיל כזה?
גילוי נאות - אין לי ידע וניסיון מיוחד עם סורנטו אבל בעבר כשאני העלתי אותו כאפשרות נטען כאן באתר על ידי מספר אנשים שיש להם ידע וניסיון שאכן יש בעיה של מנועים שהולכים בסורנטו אז לא הייתי מבטל על הסף את הדברים של יקי.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

דורטור מוטו
19-06-20, 20:04
אני אחדד,

המנוע רגיש מאוד להתחממות, ככל הנראה יותר ממנועים אחרים.

אין כשל חוזר ברכיב כל שהוא, כמו כל רכב מזדקן צריך לבדוק פעם בשבוע שמנים ומים ולעבור על התא מנוע ומלמטה לבדוק שאין נזילות.

בטיפולים לבקש שיעברו על כל הצנרת מים וזהו.
תחזוקה מונעת שנכונה לכל ג’יפ מזדקן.

לגבי המנועים,
זאת רק תחושה שלי, לא משהו מוכח, שמתי לב שאלה שהחליפו מנועים, אחרי שנתיים היה להם בעיה בראש שדרשה שיפוץ ראש או החלפת מנוע.
אני מסיק מכך שאולי חלק מהמנועים שמגיעים לכאן הם מנועים ״משופצים״ ככל הנראה ברמה נמוכה מאוד.

ובכל מקרה, גם בשאלון שלנו בפורום יש סעיף על הוצאה חד פעמית של 10k, נניח שהלך מנוע, העלות היא גג 10, שמעתי גם על כאלה שהתקינו ב7-8 כולל הכל.
האם החלפת מנוע בכל ג’יפ אחר תעלה פחות?

הגיר ברכב הינו גיר משותף עם טויוטה בחלק מהדגמים ונחשב למאוד אמין,
בכלל הפרונט מאוד מזכיר פרונט של פראדו ובאוסטרליה נפוץ מאוד לקחת חלקים מ פראדו וfj ולהתקין בסורנטו.

לסיכום, כל ג’יפ והסיכון שלו, שפתוח השרשור יעשה את החושבים שלו.

ozberko
19-06-20, 20:13
מכיר את הנושא של המנועים בסורנטו
מכיר גם כאלה עם מנועים שעברו כבר את ה400 קמ בלי החלפה
הכל בתחזוקה, יש רגישים יותר רגישים פחות ברכבי שטח
צאו מנקודת הנחה שהרכב יהיה מטופל ברמה גבוהה

בואו ננסה להתרכז ביכולות שטח

hadtomer
19-06-20, 20:42
כבר כתבתי זאת בעבר- אני לא מבין את החוצפה/טמטום שיש לאנשים להמליץ או לפסול רכב זה או אחר כשהם בחיים לא היו בעלים של כזה. יש כאלה שזו אשכרה מחלה אצלם. מומחי שטח דה לה שמעטע. תכתוב שאתה רוצה לקנות שברולט דאסטר- הם יקפצו ויסבירו לך עליו- וזה על סמך אפס ידע מעשי. אני אכתוב שוב: רוצים לייעץ למישהו? תתחילו את המשפט ב"היה לי כזה רכב". או שתתחילו ב"לא היה לי בחיים כזה אבל אוננתי מלא על האינטרנט ושמעתי מחברים". זה יוציא אתכם כמובן פאתטים- אבל לפחות דוברי אמת.

assafy
19-06-20, 21:48
מכיר את הנושא של המנועים בסורנטו
מכיר גם כאלה עם מנועים שעברו כבר את ה400 קמ בלי החלפה
הכל בתחזוקה, יש רגישים יותר רגישים פחות ברכבי שטח
צאו מנקודת הנחה שהרכב יהיה מטופל ברמה גבוהה

בואו ננסה להתרכז ביכולות שטחטוב, אז בעבר היה לי פאת'פיינדר. לא יצא לי הרבה לטייל עם סורנטו אבל זכור לי טיול אחד בפרצים עליון. לסורנטו היה נהג מנוסה ונחוש והוא התמודד יפה עם המסלול. אבל בצורה מהותית העבירות של הפאת'פיינדר הייתה טובה יותר בזכות הtc. יהסורנטו היה עם דיפרנציאלים פתוחים או מקסימום עם מוגבל החלקה ובקטעים הקשים היה קשה לו יותר.
הבנתי שבשנתונים המאוחרים הוא כן מצוייד בtc וייתכן ואפשר לצייד אותו בנעילות (אין לי מושג). יכול להיות שבמצב כזה התמונה שונה.

ozberko
19-06-20, 21:57
טוב, אז בעבר היה לי פאת'פיינדר. לא יצא לי הרבה לטייל עם סורנטו אבל זכור לי טיול אחד בפרצים עליון. לסורנטו היה נהג מנוסה ונחוש והוא התמודד יפה עם המסלול. אבל בצורה מהותית העבירות של הפאת'פיינדר הייתה טובה יותר בזכות הtc. יהסורנטו היה עם דיפרנציאלים פתוחים או מקסימום עם מוגבל החלקה ובקטעים הקשים היה קשה לו יותר.
הבנתי שבשנתונים המאוחרים הוא כן מצוייד בtc וייתכן ואפשר לצייד אותו בנעילות (אין לי מושג). יכול להיות שבמצב כזה התמונה שונה.

תודה גבר
יש אפשרות לנעילות, לדעתי רק חשמליות
לפי מחקר נוסף שביצעתי יש עדיפות דווקא לשנתונים בלי הtc של הסורנטו

מה אתה יכול להגיד על עלויות חלפים של הניסאן?
ציריות, תושבות וכדומה כלומר בלאי סטנדרטי ולא נזק של סרנים וכדומה

assafy
19-06-20, 22:17
לא יצא לי להחליף לא ציריות ולא תושבות.
כן היה צורך להשקיע בתיחזוק שוטף במיתלים ויש 4 מיתלים נפרדים.
כמו כן יצא לי להחליף (פעמיים) דיפרנציאל קידמי.
קרסה לי גם משאבת מים ומאוורר ניסתר שבתוך כונס האויר.
תהיה מודע לתחזוקה המונעת של החלפת ה"עכביש".

ozberko
19-06-20, 22:26
לא יצא לי להחליף לא ציריות ולא תושבות.
כן היה צורך להשקיע בתיחזוק שוטף במיתלים ויש 4 מיתלים נפרדים.
כמו כן יצא לי להחליף (פעמיים) דיפרנציאל קידמי.
קרסה לי גם משאבת מים ומאוורר ניסתר שבתוך כונס האויר.
תהיה מודע לתחזוקה המונעת של החלפת ה"עכביש".

זוכר להגיד מחירים +-?
פעמיים דיפ? הראשון לא ידעת מה המצב שלו אבל השני מה קרה? שטח קשוח מידי?

מה זה העכביש?

דרור ברלי
19-06-20, 22:31
כבר כתבתי זאת בעבר- אני לא מבין את החוצפה/טמטום שיש לאנשים להמליץ או לפסול רכב זה או אחר כשהם בחיים לא היו בעלים של כזה. יש כאלה שזו אשכרה מחלה אצלם. מומחי שטח דה לה שמעטע. תכתוב שאתה רוצה לקנות שברולט דאסטר- הם יקפצו ויסבירו לך עליו- וזה על סמך אפס ידע מעשי. אני אכתוב שוב: רוצים לייעץ למישהו? תתחילו את המשפט ב"היה לי כזה רכב". או שתתחילו ב"לא היה לי בחיים כזה אבל אוננתי מלא על האינטרנט ושמעתי מחברים". זה יוציא אתכם כמובן פאתטים- אבל לפחות דוברי אמת.

חבר/מכר שהחליף כבר מנוע שלישי בסורנטו, זה מוציא אותי פאתטי? או שהוא אידיוט שהתפתה לאוטו הזה?.......

assafy
19-06-20, 23:57
זוכר להגיד מחירים +-?
פעמיים דיפ? הראשון לא ידעת מה המצב שלו אבל השני מה קרה? שטח קשוח מידי?

מה זה העכביש?לא זוכר להגיד כל דבר ודבר אך זוכר שיפוץ כללי למיתלים האחוריים שכלל החלפת בוקסות לבוקסות של כתום והחלפת הברגים המקבעים וזה עלה באיזור ה3000 שח.
לגבי החלפת הדיפ' הקידמיים היה מרווח של כמעט שנתיים ביניהם. בראשון היה אירוע של חבטה מסלע. הוחלף במשומש מפירוק בעלות של 4000 שח בערך.
השני היה באותו אירוע של קריסת המאוורר ומשאבת המים מה שגרם לעליית הטמפרטורה בשילוב עם עלייה קשה יחסית של מעבר ערוגות. למרות שאין קשר ישיר בין מערכת הקירור לדיפ' לדעתי החום הרב מהמנוע בכל זאת השפיע. עובדתית נגזר הפין שהחזיק את הסטליטים בלי שהייתה מכה מכנית חיצונית. זה בהחלט איכזב אותי מאוד. הבנתי שהיו גם אחרים שנזקקו להחליף דיפ' קידמי. כנראה שהוא חוליה חלשה.
העכביש הוא שם בסלנג לסעפת מי הקירור שהולכת ליחידות החימום הפנימיות הקידמית והאחורית. חלק ממנה עשוי מפלסטיק שלאחר כמה שנים יכול להשבר ללא התראה ולשפוך החוצה את כל מי הקירור מה שכמובן מוביל להריסת מנוע. לכן נדרש להחליף את החלק כל בערך 7 שנים כתחזוקה מונעת.
דבר נוסף, למרות שלמנוע יש שרשרת טיימינג ולא רצועה היו אירועי קריסה שלה או של מותחנים. כנראה שרצוי לשים ערכה מחוזקת וגם לזה יש עלות לא מבוטלת.

Yaki5500
20-03-21, 02:50
היי
נתקלתי במידע הזה: https://forum.australia4wd.com/index.php?/topic/32170-25-crdi-diesel-engine-problems/

בקצרה יש כשל של טבעות האטימה מנחושת של האינג'קטורים. מה שמוביל לדליפה של גזים שרופים לתוך השמן. עם הזמן מצטברת בוצה בפילטר של משאבת השמן שפוגמת בכושר הסיכוך הכללי של המנוע וביכולתו לסכך את הטורבו בפרט

בשלב זה עשויה להידלק נורית לחץ שמן אם כי ייתכן שכבר מאוחר מדי והנזק נעשה.

כשל טורבו מדווח בהרבה מקרים בשלב זה.

מה שגומר את המנוע בסופו של דבר זה כשל של מיסב קראנקשאפט או של מיסב המחבר את הקראנקשאפט לבוכנה

יש המלצה לכל רכב מעל 100k קמ להוריד קרטר שמן ולנקות את הפילטר. במידה ויש סימנים לבוצה אז להחליף גם את טבעות האטימה של האינג'קטורים

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

asafk
20-03-21, 10:00
זו בעיה זהה לכל מערכות המסילה משותפת של דנסו בשנתונים מסויימים - טויוטה, מיצובישי וגם ניסן. כאמור, שנתונים ספציפיים ואח"כ היה שינוי ולפחות בטיוטה גם קמפיין של היצרן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
20-03-21, 10:54
מידע סופר מועיל.
במידה והמקור אכן אמין, הרי שבדיוק בשביל דברים כאלו יש ג'יפולוג.

asafk
20-03-21, 11:14
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D10 8975&share_tid=108975&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

טויוטה d4d - מזרקים, אטמים, יניקה.. בעיות ידועות ומה עושים

המידע גם כאן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Yaki5500
20-03-21, 11:24
לי זה מריח כאילו מיהרו להכניס טכנולוגיה חדשה (בתחום הרכב כי בתחומים אחרים זו טכנולוגיה ותיקה) ולא ערכו מספיק התאמות ולכן מחלות הילדות האלה

בפאג'רו זה משאבות השמן שלא עומדות בלחץ
בטרופר/טויוטה/סורנטו אלה אטמי המזרקים

אבל זו רק השערה. אני לא בקיא בנושא הזה

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

-->