PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרסומים בדבר שיפור יכולות וניתוק EGR, מוכר, שווה?

vik014
28-06-20, 06:02
ישנו פרסום שרץ בפיסבוק בדבר עדכון תוכנת המחשב ושיפור יכולות הרכב, משהוא התנסה, מכיר, מה אמיתי ומה הנזק בזה?

erezgur
28-06-20, 09:45
כדי להתייחס ברצינות לשאלה שלך כדאי לפרט כאן על מה מדובר.
לכל הפחות קישור למקור.

נשלח מהנייד

Gershon
28-06-20, 12:16
שממ-פרסומת.....
p.s
ה-סיפור מאוד מורכב.....חחח

assafy
28-06-20, 13:15
גם אני נתקלתי בפרסום. זו העתקה מאחד הפוסטים של המפרסם:

חברים לאחר כל השאלות קצת סדר בעניין התוכנה
א. תוכנה אצלי ניתנת רק לרכבי 2005 ומעלה
ב. קצת הסבר לגביי stg1 מול stg2

סטייג' 1 נועד ברובו לנוחות חיסכון בדלק ושמירה על המנוע
לא מגיע אם טוספת ענקית של כח לרכב שלכם אבל משפר פלאים את נוחות הנסיע, צריכת הדלק, מוריד עומס מהמנוע, משפר את התגובה של פדל הגז
משפר את עבודת הטורבו בצורה משמעותית ומוריד דברים מעיקים כמו קיקדאון ועוד הרבה מסביב הכל למען נוחות ושמירה על הרכב !

סטייג' 1 לא עושה נזק למנוע בשום צורה שהיא ומעלה את כח המנוע בצורה לא משמעותית בין 10-15 % אחוז ושומר עליו הרבה יותר טוב מי מצב מקורי .

סטייג' 2 הוא נטו תוספת כח משמעותית לסטייג 1 לאלה שמחפשים נוחות נסיע אבל גם בוסט של כח רציני מתי שהם צריכים

סטייג' 2 לא פוגע במנוע אלה אם תתייחסו לרכב שלכם כאילו היה רכב ספורט אם פול גז ולא טתפלו בו בהתאם !

אופציית הניתוק של ה egr ניתן גם ללא סטייג' בכלל ועולה סה"כ 400 שקלים ב סטייג 1 ו 2 היא ניכנסת כבר לחבילה ב 1 היא בגדר המלצה מאוד טובה ב סטייג 2 היא דבר מחוייב !

אישית נראה לי מסוכן לתת למישהו לשנות כך את כיוונוני היצרן אבל אולי אני טועה.
אשמח לקבל תשובה רצינית ומנומקת יותר מאשר ״חחח״.

Gershon
28-06-20, 13:25
תטלפן אלי
054-7368258
תקבל תשובה ברורה

vik014
28-06-20, 15:30
למה לא לשתף כאן את כולם?

Gershon
28-06-20, 16:29
1.ניתוק EGR\DPF-כן יחד עם ניקוי של סעפת יניקה(פירוק\הרכבה).....
למנוע-טוב,לטבע-לא
2.כל השאר=בולשיט-מבלי שינוים מכנים
3.שינוים מכנים-שינוי עבודה של טורבו\אינטרקולר יותר גדול.....עליית לחץ הזרקה של סולר\שינוי זמן הזרקה.....
בסוף-בלאי של מזרקים ומנוע
p.s
שוק רוסי\אמריקאי מפוצץ מSOFT הזה ש-נ-ים.....
תיזהרו מאוד מזה.

six 4 life
28-06-20, 20:37
יש לי פרייבט/מסחרית קטנה שמשמשת כפרייבט ונושא אותה מנוע 1.6 טורבו דיזל
אחד הדברים הראשונים שעשיתי כשרכשתי את הרכב היו לחסום את הEGR עם פלטה יעודית לנושא מאיביי (30 ש"ח כולל משלוח) ללא ניתוק שלו.
הEGR מחזיר חלק מהפיח השרוף שאמור לצאת לאגזוז, חזרה אל ראש המנוע לשריפה חוזרת ובכך גורם נזק מתמשך ופוגע באיכות החמצן שהמנוע יונק - במקום חמצן נקי יונק חמצן מזוהם בגזי פליטה שיחד עם אדי השמן שמוזרמים אל מערכת היניקה יוצרים פיח-זפת שנצמדים לכל המעברים בראש המנוע ובסעפת היניקה ומצמצמים לאט לאט את קוטר מעברי האויר, או במילים אחרות חונקים את המנוע לאט לאט לאורך זמן והתוצאה היא ירידה הולכת וגוברת בביצועים ועליה בצריכת הדלק.
מאז עשיתי עוד דברים לנקות את מערכת היניקה ברכב עליהם לא ארחיב כדי לא לבלבל את המוח והכל לצרכי שיפור ביצועים ובמקביל צריכת דלק, וזה עבד. אבל לנושא השרשור - במהלך כל אלו לא מזמן גם הרכבתי לרכב מחשב זהה לקיים אבל עם מפה משופרת מטיונר הולנדי שמתמחה ברכבים האלו ובפרט בטורבו דיזל. העלות היתה זניחה (כ1500 ש"ח בערך כולל משלוח למחשב מפירוק זהה לשלי כולל הטיונינג שלו) והתמורה מ-מ-ש לא שולית, משמעותית ובהחלט מורגשת! בעליות ארוכות שהרכב התקשה עם מזגן הוא היום רץ על חמישי על השמאלי בלי להזיע מדי, הילוכים עם הרבה יותר "בשר" ועקומת מומנט יותר רחבה שממשיכה גם אחרי סל"ד ביניים/ שיוט+ ועוד.
אישית אני הלכתי על הדרך שהלכתי בה (טיונר לא מקומי) כי אני פשוט לא סומך על הטיונרים בארץ, וגם כי היה חשוב לי לשמור את המחשב המקורי של הרכב עם המפה המקורית שלו לכל מקרה וצורך.
סיכום - מנסיוני ממליץ לחסום/ לבטל EGR חד משמעית אם אתם מתכננים להשאר עם הרכב ליותר משנה. אם יש צורך בדגם הספציפי של הרכב שלכם לבטל את הEGR גם דרך המחשב כי מנורת תקלות דולקת תעשו זאת (יש רכבים שלא ידליקו מנורה בחסימת EGR מכנית).
מפות ושיפורים - מנועי טורבו דיזל מודרנים הם מנועים שאפשר להוציא מהם תמורה יפה עם מפה בסיסית (סטייג' 1) מטיונר רציני ומוכר ללא החלפת חלקים מכנים פשוט כי הם מגיעים מוגבלים וחנוקים מאוד, ומי שירצה להמשיך לטפס יותר גבוה מ15-20 אחוז שיפור יוכל ולא בכסף גדול (תלוי ברכב) אבל ידרש כבר להחלפת חלקים בסיסית כמו מזרקים וטורבו בשלב שני (סטייג' 2) ובשלב 3 גם התייחסות למשאבת סולר חזקה יותר.

תמונת המחשה למה שהEGR מעולל למערכת היניקה שלכם כולל בסעפת אחרי 100-150 אלף ק"מ בממוצע מהיום שהרכב יצא מהסוכנות
129888129887

Gershon
28-06-20, 20:47
יש לי פרייבט/מסחרית קטנה שמשומשת כפרייבט ונושא אותה מנוע 1.6 טורבו דיזל
אחד הדברים הראשונים שעשיתי כשרכשתי את הרכב היו לחסום את הEGR עם פלטה יעודית לנושא מאיביי (30 ש"ח כולל משלוח) ללא ניתוק שלו.
הEGR מחזיר חלק מהפיח השרוף שאמור לצאת לאגזוז, חזרה אל ראש המנוע לשריפה חוזרת ובכך גורם נזק מתמשך - פוגע באיכות החמצן שהמנוע יונק - במקום חמצן נקי יונק חמצן מזוהם בגזי פליטה שיחד עם אדי השמן שמוזרמים אל מערכת היניקה יוצרים פיח-זפת שנצמדים לכל המעברים בראש המנוע ובסעפת היניקה ומצמצמים לאט לאט את קוטר מעברי האויר, או במילים אחרות חונקים את המנוע לאט לאט לאורך זמן והתוצאה היא ירידה הולכת וגוברת בביצועים ועליה בצריכת הדלק.
מאז עשיתי עוד דברים לנקות את מערכת היניקה ברכב עליהם לא ארחיב כדי לא לבלבל את המוח והכל לצרכי שיפור ביצועים ובמקביל צריכת דלק, וזה עבד. אבל לנושא השרשור - במהלך כל אלו לא מזמן גם הרכבתי לרכב מחשב זהה לקיים אבל עם מפה משופרת מטיונר הולנדי שמתמחה ברכבים האלו ובפרט בטורבו דיזל. העלות היתה זניחה (כ1500 ש"ח בערך כולל משלוח למחשב מפירוק זהה לשלי כולל הטיונינג שלו) והתמורה מ-מ-ש לא שולית, משמעותית ובהחלט מורגשת! בעליות ארוכות שהרכב התקשה עם מזגן הוא היום רץ על חמישי על השמאלי בלי להזיע מדי.
אישית אני הלכתי על הדרך שהלכתי בה (טיונר לא מקומי) היא כי אני פשוט לא סומך על הטיונרים בארץ, וגם כי היה חשוב לי לשמור את המחשב המקורי של הרכב עם המפה המקורית שלו לכל מקרה וצורך.
סיכום - מנסיוני ממליץ לחסום/ לבטל EGR חד משמעית אם אתם מתכננים להשאר עם הרכב ליותר משנה. אם יש צורך בדגם הספציפי של הרכב שלכם לבטל את הEGR גם דרך המחשב כי מנורת תקלות דולקת תעשו זאת (יש רכבים שלא ידליקו מנורה בחסימת EGR מכנית).
מפות ושיפורים - מנועי טורבו דיזל מודרנים הם מנועים שאפשר להוציא מהם תמורה יפה עם מפה בסיסית (סטייג' 1) מטיונר רציני ומוכר ללא החלפת חלקים מכנים, ומי שירצה להמשיך לטפס יותר גבוה מ15-20 אחוז שיפור יוכל ולא בכסף גדול (תלוי ברכב) אבל ידרש כבר להחלפת חלקים בסיסית כמו מזרקים וטורבו בשלב שני (סטייג' 2) ובשלב 3 גם התייחסות למשאבת סולר חזקה יותר.

תמונת המחשה למה שהEGR מעולל במערכת היניקה שלכם כולל בסעפת אחרי 100-150 אלף ק"מ בממוצע מהיום שהרכב יצא מהסוכנות
129888129887
+1.

vik014
29-06-20, 05:37
תודה על התגובות המושקעות.

-->