PDA

צפייה בגרסה מלאה : קביעת קוד עומס ומהירות לרכב בישראל

Yaki5500
30-06-20, 12:43
שלום לכולם

נושא רגיש אני יודע
האם מישהו יכול לשפוך אור על התהליך דרכו רכב מקבל קוד עומס ומהירות בישראל?
האם יש קשר בין קוד המהירות למהירות המירבית המוצהרת של היצרן?

עד כה נתקלתי בתקנה 322 הקובעת את הבא:
תקנה 322(ו')לא יורכב ברכב ששנת יצורו:
(1)עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות פחותה מהמהירות המרבית המתוכננת של הרכב ובלבד שבמונית, ברכב נוסעים פרטי וברכב פרטי דו-שימושי יכול שיורכב צמיג בדרגת מהירות "S".
(2)2006 ואילך - צמיג שתכנן יצרנו ללחץ אויר, לכושר העמסה ולמהירות הפחותים מאלה שתכנן יצרן הרכב.

אני מבין מזה שדרישת הסף מצמיג היא שיהיה מתוכנן לעמוד בכושר ההעמסה, המהירות המירבית ולחץ האוויר שתכנן היצרן עבור הרכב.
ולמרות זאת המהירות המירבית של רכבי היא 170 קמ"ש (יצרן) וקוד המהירות שלי הוא H - שזה אומר צמיג שמיועד לנסוע במהירות של 210 קמ"ש. מאיפה פער של 40 קמ"ש? יש עוד 3 קודים בדרך לשם (S, T, U)

נמרוד
30-06-20, 13:20
שום דבר מיוחד לא קורה בישראל.

יצרן הרכב הוא זה שקובע מה הצמיגים שמתאימים לרכב שהוא מייצר.

היבואן רושם את הרכב בישראל ("הוראות רישום", מפורסמות באתר משרדי התחבורה) אם הצמיגים שאיתם הוא הגיע, וזהו.

מאד יתכן שתת דגמים אחרים של הרכב מגיעים עם צמיגים אחרים במקומות אחרים בעולם.

נמרוד
30-06-20, 13:24
אני מבין מזה שדרישת הסף מצמיג היא שיהיה מתוכנן לעמוד בכושר ההעמסה, המהירות המירבית ולחץ האוויר שתכנן היצרן עבור הרכב.
ולמרות זאת המהירות המירבית של רכבי היא 170 קמ"ש (יצרן) וקוד המהירות שלי הוא H - שזה אומר צמיג שמיועד לנסוע במהירות של 210 קמ"ש. מאיפה פער של 40 קמ"ש? יש עוד 3 קודים בדרך לשם (S, T, U)

ועכשיו לפרקטיקה.

אתה אני מניח היית רוצה להתקין צמיג שטח מלא, שרובם מגיעים עם קוד מהירות Q (שאומר 160 קמ"ש). אז אתה מבין שאין שום בעייה משום סוג כל עוד אתה לא מתקרב למהירות המירבית של הצמיג (160 קמ"ש). אתה יכול ליסוע על כזה צמיג במהירויות כביש חוקיות בלב שקט וללא חשש.

אז תתקין וסע. מכוני רישוי רבים מבינים את העניין הזה ומתעלמים מקוד מהירות לא מתאים. ואם מתעקשים איתך - אז תחליף גלגלים לפני הטסט עם חבר בעל רכב דומה.

shachar
29-07-20, 10:58
לגבי קוד עומס

נתקלתי בשאלה לגבי עומס צמיג
לפי הרשיון הוא V98 האם מותר/מקובל להתקין 102V ?

ה 102 זמין במלאי

ההבדל הוא:
98 מיועד ל 750KG
102 מיועד ל 850KG

Oren Kipnis
29-07-20, 22:56
מותר להתקין צמיג שמדד העומס ו/או המהירות שלו גבוה מהרשום ברשיון הרכב.

-->