PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול לסופ"ש הבא

dorbh
05-07-20, 09:02
היי, מתכננים לצאת ג'יפ בודד (ג'ימני) ולכן התוכנית בעיקרה היא הגעה בשישי בצהריים לנקודת קמפינג יפה (ועדיף לא עמוסה באנשים ומשפחות), לקום בשבת מוקדם בבוקר, מסלול קצר וקליל (שוב, רכב אחד) של שעתיים שלוש וחזרה לכיוון המרכז.

חשבתי על לינה במצוקי דרגות ובבוקר נסיעה לתצפית ששכחתי את שמה מעל ים המלח (במקום שבו סככת האבן) אבל אני חושש שכבר ב8 בבוקר החום יהיה בלתי נסבל.

חשבתי גם על לינה בארדון אבל לא מכיר שבילים הגיוניים לרכב יחיד באזור וגם שם חושש מהחום.

למישהו יש רעיונות בנוגע לאפשרויות שציינתי מעלה? (מסלול בארדון/תובנות בנוגע לחום)

לחילופין, יש למישהו רעיון למסלול ובעיקר נקודת קמפינג שקטה ויפה בצפון באזור יותר מוצל?

אני מתרחק מעומס אנשים ומערכות הגברה:)

תודה רבה!

erezgur
05-07-20, 09:13
לאחרונה היו כאן לפחות שני שרשורים עם אפשרויות טיול ללא קשה באזור מכתש רמון, מעלה דקלים (לא ממליץ לנסות את המדרגה בנקרות הימים אלו עם רכב בודד שלא מכיר/מנוסה) וגם בצד השני של כביש 40 הר גוונים והאזור. מתאים למה שציינת.
אם לא תמצא, אעלה בערב מסלול אפשרי.

נשלח מהנייד

assafy
05-07-20, 09:24
את ארדון עולים ברגל, לא עם ג'יפ.
אתה יכול אחרי שינה בחניון לילה של ארדון לעלות צפונה דרך מעלה נוח, ציר הנפט ומעלה חווה עד למאגורות נחש צמא, לעשות שם סיור מעניין ולצאת לכיוון כביש 40 דרך רמת נפחא.
קליל זה מושג יחסי. המסלול שתיארתי לא בדיוק לפרייוטים וגם לג'יפונים הוא עשוי להיות מאתגר מאוד אבל עם רכב שטח קשוח אני לא חששתי לעשות אותו לבד.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

איל מ
05-07-20, 09:41
המצפה שאתה מדבר עליו הוא מצפה מכוור.
האמת שהשבת תכננתי משהו דומה אבל עם ילדים (לילד הובטח אוהל ומדורה במדבר, ולאבא הובטח קטע קצר של נסיעה בשטח).
לינה בדרגות, נסיעה על קו המצוק לאלמוג (מעבר אוג המזרחי, בנגדרה אין אתגרי עבירות הפעם). עליה לקטע כביש קצר, וסיום בשכשוך בואדי קלט.
לחילופין, התחלה מאלמוג, סיום בדרגות, ומסלול קצר באחד מנחלי ים המלח הרטובים.

בכל מקרה, החום והעבודה בסופש הנוכחי קלקלו לי את התוכנית. כנראה נעהיר לסופש הקרוב.

ש01
05-07-20, 09:59
אתה יכול אחרי שינה בחניון לילה של ארדון לעלות צפונה דרך מעלה נוח, ציר הנפט ומעלה חווה עד למאגורות נחש צמא, לעשות שם סיור מעניין ולצאת לכיוון כביש 40 דרך רמת נפחא.
קליל זה מושג יחסי. המסלול שתיארתי לא בדיוק לפרייוטים וגם לג'יפונים הוא עשוי להיות מאתגר מאוד אבל עם רכב שטח קשוח אני לא חששתי לעשות אותו לבד.

עבר הרבה זמן מאז שעשיתי את המסלול (הגעתי מעין אום סלח ולא ממעלה נוח).
כך שמנוח - כל המסלול שתארת הוא (כמעט) ברמת פרייוט. לג'ימיני סטנדרתי לא צפויה כל בעייה.

המסלול עובר גם ליד גבי חווה.
כשעה הליכה (מים, מים, מים... אני "תרמתי" שם בערך 20 ליטר להולכי רגל שלא נערכו כנדרש) ושכשוך קפוא אך צונן...

assafy
05-07-20, 10:10
עבר הרבה זמן מאז שעשיתי את המסלול (הגעתי מעין אום סלח ולא ממעלה נוח).
כך שמנוח - כל המסלול שתארת הוא (כמעט) ברמת פרייוט. לג'ימיני סטנדרתי לא צפויה כל בעייה.

המסלול עובר גם ליד גבי חווה.
כשעה הליכה (מים, מים, מים... אני "תרמתי" שם בערך 20 ליטר להולכי רגל שלא נערכו כנדרש) ושכשוך קפוא אך צונן...מעלה נח נכון ללפני מספר חדשים לא נמצא במצב לחלוטין נח... אבל לא ברמת קושי גבוהה.
מעלה חווה גם קצת אתגרי אבל עביר בהחלט לג'ימני.
לא נראה לי שיש באמת סיכוי למצוא מים ביולי בגבי חווה. הערוץ מדהים לטיול אך אם לא מגיעים ממש מוקדם לדעתי יהיה מאוד חם בשביל לעשות טיול רגלי.
המקום היחיד בסביבה לדעתי שאפשר לשכשך בו הוא עין עקב.

ד ו ר ו ן
05-07-20, 11:38
נחל הבשור מאשלים לשדה בוקר או בכיוון ההפוך.

חרבת חלוצה לרוחייבה ומשם לשבטה.

שבטה-שדה בוקר, דרך נחל דרורים (יציאה בצומת ציפורים).

בכל אלו יש בתחילת מסלול פינות לינה מחוץ לשמורה ללא צבר מטיילים.

dorbh
05-07-20, 12:08

התכוונתי הגעה לחניון הלילה עם ג'יפ.
ידוע לך מצב העומס שם בסופ"ש בחודשי הקיץ?

זכורה לי הפעם האחרונה בה הייתי שהיו שם המון קבוצות גדולות עם גנרטורים ותאורה מוגזמת

- - - Updated - - -

המצפה שאתה מדבר עליו הוא מצפה מכוור.
האמת שהשבת תכננתי משהו דומה אבל עם ילדים (לילד הובטח אוהל ומדורה במדבר, ולאבא הובטח קטע קצר של נסיעה בשטח).
לינה בדרגות, נסיעה על קו המצוק לאלמוג (מעבר אוג המזרחי, בנגדרה אין אתגרי עבירות הפעם). עליה לקטע כביש קצר, וסיום בשכשוך בואדי קלט.
לחילופין, התחלה מאלמוג, סיום בדרגות, ומסלול קצר באחד מנחלי ים המלח הרטובים.

בכל מקרה, החום והעבודה בסופש הנוכחי קלקלו לי את התוכנית. כנראה נעהיר לסופש הקרוב.

סלח לי על הבורות אבל איזה מנחלי ים המלח רטוב בעונה זו?

איל מ
05-07-20, 12:14
דוד, בוקק, ערוגות
...

dorbh
05-07-20, 14:24
דוד, בוקק, ערוגות
...

תודה רבה, חשבתי שמדובר על מקומות פחות מוכרים:)

בהמשך לקריאה פה בפורום ובאתר -
מישהו ישן לאחרונה בהר עידו או מעלה יאיר?
סביב שניהם מצאתי מסלולים נחמדים לחצי יום רגוע

חנן-ג'יפולוג
05-07-20, 15:13
ישנו לפני כחודש בחניון לילה מעל מעלה יאיר.
גבוה וחשוף מאוד לרוחות. את האוכל הכנו בתוך הארגז הסגור של הטנדר.
אם תארגן לעצמך צל טוב, אני חושב שתוכל לשהות ללא בעייה עד 8 בבוקר, וגם מעבר לזה.

geva dover
05-07-20, 16:26
אני ממליץ לך ללכת על רמת נפחא דרך נחש צמא, לרדת את נוח ( הייתי לפני חודשיים שלושה והרכב לא הרגיש את הירידה בכלל) ולהמשיך עד חניון לילה גוונים. בבוקר במקום לעבור דרך המדרגה של נקרות תעשו את העיקוף דרך חדב וכנסו לתוך קניון נקרות איפה שיש מלא צל, בסוף אתם יוצאים ליד חצבה.
אני עשיתי את המסלול הזה לפני 3 חודשים כרכב בודד והיה תענוג, אפילו ירדתי את המדרגה( ממליץ להתרחק ממנה, פחד אלוהים).
אם אתה רוצה אני יכול לשלוח לך מסלול בעמוד ענן בכיף.

לגבי הר עידו או בארות עודד. אני ממליץ לכם להיכנס דרך מעבר ערוד( מול בורות לוץ), מסלול קליל עד החניוני לילה. בבוקר לרדת את רכס נקרות עד כביש 40 ואז לעלות חזרה למצפה רמון לבירה קרה של צהריים על המצוק והביתה
גם את זה יש לי משורטט אם תרצה שאשלח לך

dorbh
05-07-20, 16:30
אני ממליץ לך ללכת על רמת נפחא דרך נחש צמא, לרדת את נוח ( הייתי לפני חודשיים שלושה והרכב לא הרגיש את הירידה בכלל) ולהמשיך עד חניון לילה גוונים. בבוקר במקום לעבור דרך המדרגה של נקרות תעשו את העיקוף דרך חדב וכנסו לתוך קניון נקרות איפה שיש מלא צל, בסוף אתם יוצאים ליד חצבה.
אני עשיתי את המסלול הזה לפני 3 חודשים כרכב בודד והיה תענוג, אפילו ירדתי את המדרגה( ממליץ להתרחק ממנה, פחד אלוהים).

לגבי הר עידו או בארות עודד. אני ממליץ לכם להיכנס דרך מעבר ערוד( מול בורות לוץ), מסלול קליל עד החניוני לילה. בבוקר לרדת את רכס נקרות עד כביש 40 ואז לעלות חזרה למצפה רמון לבירה קרה של צהריים על המצוק והביתה
גם את זה יש לי משורטט אם תרצה שאשלח לך

תודה רבה שולח לך הודעה פרטית:)

הירשפלד יובל
05-07-20, 16:52

תחתית/ראשית המעלה .לא קונבנציונלי אולי , אבל נוח ויעיל והשתלב במסלול/יעוד הטיול - מעלה יאיר. לפני כחודש + מיקמתי ללינה כ- 10+ רכבים בתחתית מעלה יאיר לצורך עליית המעלה בבוקר. לאחר טלפון עם איש רט'ג הבנתי/פירשתי שהלינה מותרת במקום כל עוד לא חצית מערבה אחרי 17:00 את שלטי הרט'ג - כניסה לשטח/שמורה. יש שם משטח בטון שניתן לעשות עליו הכל כולל הקמת אוהלים - אני התעצלתי , ישנתי באחת מ-5 הקונכיות מתחת לכביש על מיטת שדה. אין רוחות , יש בריזה מהים שבמרחק כ 10 - 15 מהמשטח. תנועה בלילה על הכביש לא הפריעה לפחות לי.

ד ו ר ו ן
05-07-20, 22:42

האיש ביקש מסלול ליום רגוע.. בשטח, נתת מסלול מלא ליומיים.. עם קטעי קישור בכביש..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ד ו ר ו ן
05-07-20, 22:46
תודה רבה, חשבתי שמדובר על מקומות פחות מוכרים:)

בהמשך לקריאה פה בפורום ובאתר -
סביב שניהם מצאתי מסלולים נחמדים לחצי יום רגוע
הר עידו עדיף בהרבה על ראש מעלה יאיר.

ביאיר יש רוח חזקה למדי בערב, ועד שנפסקה עבר רוב הערב ופחות נעים שם.

בעידו יש גם אופציות טיול עדיפות לדעתי.

geva dover
06-07-20, 14:03
האיש ביקש מסלול ליום רגוע.. בשטח, נתת מסלול מלא ליומיים.. עם קטעי קישור בכביש..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

לא תכננתי שיעשה את 2 המסלולים ביחד, 2 הצעות שונות שיהיה לו.. אני סיימתי את רמת נפחה כולל נחש צמא עד חניון לילה נחל גוונים ב6 שעות. היום השני נגמר תוך 4.
המסלול השני היה לישון בהר עידו שזה פחות משעה בשטח אם באים מכיוון בורות לוץ וביום השני לעשות את רמת נקרות עד כביש 40 ולםיים במצפה רמון עם בירה( אחרי שהוא התחבר עם כביש 40 בתוך המכתש)
אפילו במסלול השני, אחרי שהוא מתחבר לכביש 40, הוא יכול לעצור בטבילה באגם במכתש (אבן רוח ומים/ חולות צבעונים) ואז להמשיך לבירה על שפת המכתש בערב

נדב ש.
06-07-20, 14:47
לא ממליץ על מצוקי דרגות בעונה הזאת, שנה שעברה באותה תקופה היה חם למדי והיו עקרבים בדשדש של העיגולים בחניון, קח בחשבון.

הר ארדון מצויין, הייתי לפני שבועיים בערך) צריך להגיע בשעות האור(גם כדי לתפוס מיקום טוב במפלס הגבוה), מעלה נח סביר בהחלט. אנחנו ירדנו את הזיק(מי שרצה הסתובב וטיפס גם), טבילה בעין עקב חובה.

ד ו ר ו ן
06-07-20, 15:45
הארדון חניון נהדר אבל יכול להיות נפילה בגלל הגעת קבוצות, כולל פרייבט ליסינג נחוש.

בסביבת המכתש הייתי מעדיף את חניון עידו.
מרווח וגם אם יהיה עוד מישהו, יש מספיק מקום להיות רחוקים או לדלג קצת מזרחה לחניון הכניסה לערוד.

משם יש אופציות מסלולים רגועות ליום טיול בדד.

דור אריאל
06-07-20, 16:31
חניון שמצאתי שלרוב הוא שקט הוא של נחל ניצנה. זה הכביש שמוביל לבורות לוץ.
זה רק קמ מהכביש אבל רכב פרטי לא יכול להגיע .לפעמים מתמקמים שם מאהלים מסחריים ואז יש רעש
פעם שעברה הגענו לפניהם והם ביקשו שנזוז לצד
בשום צורה לא זזנו אז הם עברו להתמקם בנחל צין.

משם אפשר לרדת למכתש רמון לכל מסלול או לחזור לעין עבדת לטיולון

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

omri_t
06-07-20, 20:25
מצוקי דרגות זה לא מקום מוצלח ללינה לטעמי.
אין צל
יש הרבה רוח בערב.
הייתי מוותר.

-->