PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות בדרכים בישובים קטנים - מה עושים אצלכם?

אייל
08-07-20, 16:53
אני מתגורר בישוב קטן, כ-200 משפחות, נושא הבטיחות בדרכים עולה כל פעם מחדש.
היות ויש כאן הרבה תושבים בישובים קטנים אז ספרו בבקשה מה עושים אצלכם? א
יך מבהירים למסיעי הבירכיים שזה רעיון רע?
איך מפסיקים את תופעת הפלאפונים בזמן נסיעה עי במושב זה בסדר?
איך נלחמים באופנוענים ורוכבי טרקטורונים שמשוכנעים שמכל השטח שהם כבר עשו, כבישי המושב הם אחלה מסלול מרוצים?

תודה רבה.

shachar
08-07-20, 17:01
ברכיים וטלפונים - הקרב נראה אבוד.
אחרי הילד הראשון שיצא דרך החלון הקידמי תהיה רגיעה.

אולי תביאו גרוטאה עם בובה שתקועה בתוך חלון מרוסק כהמחשה....

ועד כמה שזה שנוא.... כנראה שרק במפרים רצופים שלא יאפשרו נסיעה מעל 20 קמש...
וכיכרות שמאטות מהירות.
נגד רוכבי אופנועים וטרקטורונים, שער אחד פתוח בלבד וכל היתר הפעלה טלפונית.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Asaf-a
08-07-20, 17:04
אכן בעיה, אבל לא מקשה אחת וכדאי לברור המלחמות, בסך הכל אלו שכנים והורים של חברים של הילדים...

נסיעות עם הילדים על הברכיים - מסכנים את ילדיהם ולא אחרים, לא הייתי מתערב, כאן חוקי הטבע יעשו את שלהם...

טלפונים ללא דיבורית, אכן בעייה קשה ללא פתרון קל.

טרקטורונים ואופנועים שנוסעים בפראות, בדרך כלל הבעיה אינם מתושבי הכפר אלא אלו שחוצים דרך הכפר מישובים אחרים, כאן לא קשה ליצור קואליציה דרך הוואטאפס הכפרי, לפחות לטפל באלו שתושבי הכפר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

המשוטט
08-07-20, 17:34
לגבי הברכיים - מודה שעשיתי ועושה עד היום .איך ילמדו לנהוג?

באודים שמו דמויות של ילדים עם איזה משפט זהירות בדרכים ליד מעברי החציה ,שם זה באמת אוטסטרדה.

משתוללי הטרקטורונים - מלחמה אבודה

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

איל מ
08-07-20, 17:36
אצלנו אין טרקטורונים ומי שיש לו אופנוע נוסע לאט.
לגבי שאר הנושאים, אצלנו הביאו את השוטר הקהילתי (לא הרבש"צ, שוטר אמיתי מתחנת המשטרה הקרובה שמסתבר שאחראי עלינו- יש דבר כזה) במשך כמה פעמים לחניית הגנים בבוקר והוא הזהיר אנשים (ברגישות ובלי דוחות).
עזר, אבל קצת.
לגבי הילד שיעוף מהחלון-לא יעזור. היום, במקריות נוראית, יש אצלנו אזכרה לילד שנדרס במושב. אנשים היו המומים לכמה חודשים, ואז, כמו כל דבר במדינה, חזרו לשגרה.
יש דרך שאני די מתנגד לה, אבל היא עוזרת במקרים ספציפיים- שיימינג מרומז בקבוצה של המושב. לא חייבים לנקוט בשמות, מספיק את סוג הרכב וצבעו (במקרה של משתוללים), לרוב הבנאדם יבין את הרמז.

asafk
08-07-20, 18:10
יישוב קטן, יישוב גדול... מה זה משנה.
שוטר או שניים למשך כמה ימים ירתיעו מספיק, ייתנו כמה דוחות, ואתה לא תצטרך לצאת המניאק הטרחן שמציק לאנשים יותר ממה שאתה כבר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

asafk
08-07-20, 18:13
ועוד דבר.
מעברי חציה עם התראת הולכי רגל - הדבר הכי אפקטיבי - ובפער גדול - על פני כל אמצעי אחר, במניעת פגיעה בהולכי רגל באזורים כפריים.

אסף.

shmil
08-07-20, 18:22
אני בישוב קטן, עם תנועה גדולה.
כל מי שלא בא לו על צומת בית ליד בבוקר, וגר איפפשהו באיזור, חתוך דרך הכפר ובטוח שהרחוב שלי הוא כביש 2.
ברחוב שלי גם אין מדרכה בשני הצדדים, רק בצד אחד, כך שמי שיוצא לגן/בי"ס חייב מיד לחצות.
מדוד, לצרכים שונים ומשונים, יש ברחוב הכפרי שלי מעל 3000 מכוניות ביום.
יש בקרים שאנשים (או נשים) לא מצליחות לצאת מהחנייה בנחלה.

תזכיר לי על מה אתה בוכה?

ועם עוד קצת רצינות - עכשיו הכנסנו תכנית תנועה שמגדירה רחוב עם מיתון תנועה ומוסיפה המון באמפרים, כדי שאולי זה יאיט את הנבלות.

כבר דרסו לי עגלת ילדים לפני כמה חודשים, למרבה המזל - אחרי שהילד כבר היה בגן.

boaz avrahami
08-07-20, 18:41
שמיל, אצלכם הבעיה בגלל וויז.
הופתעתי אבל מצאתי שהוא מכוון לחתוך דרך המושב שלכם בשעות העומס.

לגבי כל השאר -
זה חלק מה DNA במושבים כמו גם נהיגה בטרקטור בגילאי 12-14( טוב היום הנוער הוחלף בתאילנדים).
נראה לי מטופש להתעסק בזה ולהביא את העיר למושב.

לגבי אופנועים וטרקטורונים - שערים סביב המושב. יסננו את כל הזרים ועם התכשיטים המקומיים תתמודדו יפה.
גם אתם הייתם כאלו לפני כמה שנים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

mugi8675
08-07-20, 19:18
בקשר לקיצורים הממולצים על ידי וייז. לפני כמה זמן (למען הדיוק בדצמבר 17) התפרסה כתבה בהארץ על עיירה בשם לאוניה שחסמה את הכניסה בשעות העומס והטילה קנסות. לינק לכתבה: https://www.haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.4908117

asafk
08-07-20, 19:21
בשביל המקצרים, המושבניקים המציאו את מחלת הפה והטלפיים, לא?

אסף.

nirs
08-07-20, 19:43
במושב אצלינו יש באמפרים איתמניים.
כולם נוסעים לאט כי פשוט אין ברירה אחרת (וטוב שכך).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
08-07-20, 20:10
אצלנו יש בחלק ממושבי המועצה במפרים גבוהים, כולם סובלים חוץ מהאופנועים ורכבי השטח שטסים אותם ונהנים מהמקפצות...

nirs
08-07-20, 20:12
אצלנו יש בחלק ממושבי המועצה במפרים גבוהים, כולם סובלים חוץ מהאופנועים ורכבי השטח שטסים אותם ונהנים מהמקפצות...

ב״כוכבי הראלי״ המקומיים, ״מטפלים״ פרטנית.

asafk
08-07-20, 20:15
עבורם תשקיעו ב'דאבל'ים.

אסף.

gp1
08-07-20, 20:20
שמיל- מושב יכול לסגור שערים ואפילו לבטל כניסה אחת ואז הם יכנסו ויראו שאין יציאה ולא יחזרו יותר או שתגייס את החבר'ה מהמושב שיהיו "בוטים" בוויז כל יום יכתבו בוויז לפני שעות העומס ובמשך העומס שהדרך חסומה ואז הוויז ישלח אותם למקומות אחרים
... בבני ציון סגרו את היציאה המערבית לכיוון שפיים .......ויש שיטה שעשו אבן יהודה בזמנו ....התושבים החנו את כל הרכבים והעגלות שלא בשימוש יום יומי משני צידי הדרך כך שאנשים היו צריכים לעצור ולזגזג ו זה גרם להם לנסוע לאט ...

איל = יש לכם במועצה שוטר קהילתי גיא משהו ..תפנה אליו והוא יביא את מתנ"א שיתנו מספר דו"חות ...עשו את פעם באחד הקיבוצים שם באזור

boaz avrahami
08-07-20, 20:27
אני זוכר מלפני עשרות שנים שבלכיש עשו במקום באמפרים (גדודיות בעברית) שקעים בצורת ראי לגדודית.
זה עובד יפה גם על אופנועים וטרקטורונים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

omri_t
08-07-20, 20:29
אבל למה?
מה איכפת לך איך אני נוהג עם הילדים שלי?
אתה שוטר? אתה מחנך?
מה שאני עושה ולא מסכן אותך זה בעיה שלי.

תשאיר את העיר בעיר.

לגבי טרקטורונים ואופנועים- לסגור שערים.
ולעצור כאלו שמשתוללים 6להעיר להם.
זה באמת תופעה מסוכנת לסביבה. וגם מטרד.

מוטי ג.
08-07-20, 20:43
+1
אבל טלפונים זה מסוכן

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
08-07-20, 20:45
אני מתגורר בישוב קטן, כ-200 משפחות, נושא הבטיחות בדרכים עולה כל פעם מחדש.
היות ויש כאן הרבה תושבים בישובים קטנים אז ספרו בבקשה מה עושים אצלכם? א
יך מבהירים למסיעי הבירכיים שזה רעיון רע?
איך מפסיקים את תופעת הפלאפונים בזמן נסיעה עי במושב זה בסדר?
איך נלחמים באופנוענים ורוכבי טרקטורונים שמשוכנעים שמכל השטח שהם כבר עשו, כבישי המושב הם אחלה מסלול מרוצים?

תודה רבה.
בקץ ההסברים למטומטמים התורנים, מפעילים את השוטר המקומי/המתמיד.
יש אצלכם כאלו, נכון?
אז שיתחילו להראות נוכחות ותתחילו להתקשר אליו.

אצלנו השוטר המקומי במדי מגב עומד כל בוקר ליד בית הספר ואוכף הפרות בטיחות ושטויות של הורים.

לגבי משתוללים, מצלמים ושולחים לשוטר המקומי, הוא מעביר לניידת כחולה.

ד ו ר ו ן
08-07-20, 20:46
ברכיים וטלפונים - הקרב נראה אבוד.
אחרי הילד הראשון שיצא דרך החלון הקידמי תהיה רגיעה.

עד שיימעך מהכרית אויר.. כמו שקרה ביפו.

ד ו ר ו ן
08-07-20, 20:52
שמיל, אצלכם הבעיה בגלל וויז.
הופתעתי אבל מצאתי שהוא מכוון לחתוך דרך המושב שלכם בשעות העומס.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
במושב סמוך שיש דרכו חיבור בין 2 כבישי רוחב, שסבל מבעיה כזו, התושבים התחילו לדווח בוויז על פקקים וחסימות בכביש והוויז לבד ניתב לכביש אחר..

אומי5
08-07-20, 21:12
אצלנו מתעסקים בעיקר במהירות ותשתיות.
מורידים שיחים שמפריעים לראות,מפזרים במפרים והרבה חפירות בווטסאפ על מהירות.
מפליא לראות שהורים לילדי גן עוקפים את החסימות שאמורות לבודד את האזור ועושים שלום לחברים שלהם שלא מצליחים ללכת בביטחה באזור הסטרילי.

אני חושב שאכיפה צריכה להיות ע"י המשטרה, מצד שני אם נכנסת משטרה לקיבוץ זה מיד רץ בקבוצה...

gp1
08-07-20, 21:36
[QUOTE=omri_t;900500]אבל למה?
מה איכפת לך איך אני נוהג עם הילדים שלי?
אתה שוטר? אתה מחנך?
מה שאני עושה ולא מסכן אותך זה בעיה שלי.

זאת הטעות הכי גדולה שלך. כשאתה שם את הילד על הברכיים ונוהג ברכב , יכולותת ההיגוי , התגובה והראייה שלך הן מוגבלות ביותר ואתה מסכן את כל הסובבים אותך יותר מאשר בכביש מהיר . מפני ששם אין הולכי רגל , בעלי חיים רוכבי אופניים שעלולים להיות בדרכך

shmil
08-07-20, 21:49
עניין השערים, לצערי לא חוקי ולא ניתן לקבל טופס 4 לשער בעלות סבירה ++.
לצערי גר אצלנו בכפר אדיוט שמפריע לכל דבר בנימוקי חוק ומשפט, גורר אותנו למשפטים ועושה הכל כדי להרוס.
סיפור עצוב.

גם בעיניין הבוטים והווייז, עד כמה שבדקתי האלגוריתם שלהם כבר יותר חכם ממה שהיה םעם, כך שגם 50-30 אי גרים ברחוב לא יצליחו להשםיע עליו מול התנועה של 300 אחרים שנוסעים.

כבר היתה כמעט הסכמה של 5 כפרים לשערים מאויישים, גם זה נפל בסטף.

לצערי אני קרוב להרמת ידיים.

gp1
08-07-20, 23:37
לא יודע מאיפה הבאת טופס 4 לשער ....קיבוצים ומושבים למיטב ידעתי ושליטתי בחוק נחשבים שטח פרטי ולא צריך טופס 4 ורק בשביל הספורט אבדוק זאת ...אנחנו הוספנו בקיבוץ בחודש שעבר שער ולמיטב ידיעתי לא הוצאו אישורים מאף אחד כי אם לא שמים שער אז מורידים את הדרך ...היא פרטית אנחנו סללנו אותה
ד.א חכמולוגים כמו הטמבל שהזכרת ...זה רק לחפש איפה עם עברו או עוברים על החוק או מעגלים פינות ...אף אחד לא מושלם או כמו שנאמר...מי שגר בבית מזכוכית לא זורק אבנים........ ותאמין לי שהדרקעס הללו הם העבריינים הכי גדולים .. תבדוק טיפה ותראה שזה נכון ... הוא יהפוך לצל. בטוח יש לו חריגות בחצר הבית וסביבה ....

Derish
09-07-20, 02:03
נושא הבמפרים חוזר ועולה פה - שיטה מיושנת שבישראל מעולם לא למדו ליישם כמו שצריך, בדומה להרבה דברים אחרים. מדינות (וערים) מתקדמות נוקטות היום באמצעים קצת פחות אלימים (https://nacto.org/publication/urban-street-design-guide/design-controls/design-speed/speed-reduction-mechanisms/) להרגעת תנועה, ביניהם:

הסרת כל הסימונים והתמרורים, מה שמניע את כל משתמשי הדרך להאט ולמצוא פתרון לפי המצב באותה נקודת זמן.
הוספת עצים או אדניות גדולות בצדי הדרך ו/או באמצעה, ע"מ ליצור 'סלאלום' מדי כמה מאות מטרים ולא לאפשר האצה.
צביעת קטעים בדרך בצורה שיוצרת אפקט תלת-מימדי של שינוי גובה והצרה/הרחבה הגורם לנהג להאט ולהתאפס מחדש.
סגירת קטעים בישורות ארוכות והפקעתם לטובת הולכי רגל או רוכבי אופניים.
הוספת מקומות חניה למכוניות ו/או אופנועים לאורך הדרך.
הפיכת רחובות מקבילים לחד-סטריים לסירוגין.

זה לגבי מהירות. לגבי הסעה על הברכיים תו"כ עישון סיגריה ודיבור בטלפון עם בוקסר וחולצת סוף מסלול - חשבתי שבשביל זה אנשים עוברים ליישובים קטנים מלכתחילה. :rolleyes:

ברור שהכל עולה כסף ולא תמיד יהיה אפקטיבי בשביל נהגים קבועים שרואים את אותו קטע מדי יום, אבל זה הכיוון. פחות הפחדה ואלימות, יותר מניפולציה פסיכולוגית ועבודה על הטבע האנושי תו"כ תיקון של תשתיות לקויות.

מעל הכל - תתחילו מלהבין שברמה הכי בסיסית מושבים וכפרים בארץ בנויים לא נכון ולא בטיחותי, בלי שום מחשבה ארגנומית על בני אדם, כלומר זה לא שהנהגים עושים לכם דווקא. אני חושב על היישובים סביב נתניה שבה גדלתי וכפ"ס שבה עבדתי לפני שעברתי לאירופה וראיתי איך עושים את זה נכון... רחמנא ליצלן, אוטוסטרדות אחד אחד. כבישים ישרים וארוכים עם עקומות מתונות שפשוט מתחננים למבחן אחיזה גם למי שאינו חובב רכב. מחסור חמור בתאורה, צמחיה מוזנחת שמסתירה את שדה הראייה בפניות ורומזת על איזור נטוש, רחובות חסרי פנים שאין בהם גני משחקים או סממן כלשהו לחיי קהילה, כל אחד ספון בקוטג' או בנחלה שלו וכל מה שרואים בנסיעה זה ג'יפים שחונים אחד על השני (ועל הדשא, ועל הגבעה, ועל המדרכה). זה מה שהיישובים הקטנים הפכו להיות היום, לפחות בעיניי מי שלא גר שם וחווה את זה מבפנים.

boaz avrahami
09-07-20, 05:33
לא יודע מאיפה הבאת טופס 4 לשער ....קיבוצים ומושבים למיטב ידעתי ושליטתי בחוק נחשבים שטח פרטי ולא צריך טופס 4 ורק בשביל הספורט אבדוק זאת ...אנחנו הוספנו בקיבוץ בחודש שעבר שער ולמיטב ידיעתי לא הוצאו אישורים מאף אחד כי אם לא שמים שער אז מורידים את הדרך ...היא פרטית אנחנו סללנו אותה
ד.א חכמולוגים כמו הטמבל שהזכרת ...זה רק לחפש איפה עם עברו או עוברים על החוק או מעגלים פינות ...אף אחד לא מושלם או כמו שנאמר...מי שגר בבית מזכוכית לא זורק אבנים........ ותאמין לי שהדרקעס הללו הם העבריינים הכי גדולים .. תבדוק טיפה ותראה שזה נכון ... הוא יהפוך לצל. בטוח יש לו חריגות בחצר הבית וסביבה ....

מושבים וקיבוצים נחשבים שטח פרטי רק בעיני עצמם ובפני החוק שהם מעליו.
סוג של אני זה החוק.

כמעט בלי יוצא מהכלל, השערים האלו - ובמיוחד הלא מאוישים אינם חוקיים וללא טופס 4.
אני צופה שמתישהו זה יתפוצץ בגדול.
הדרכים אינן פרטיות ואפילו הקרקע היא לא פרטית אלא בחכירה.

הטמבל של שמיל לפעמים מציק בצדק ולפעמים לא אבל טמבלים כאלו מתעוררים לא פעם אחרי שתחושת שכרון הכח של האגודה מגזימה ופועלת מתוך תחושה שהיא זה החוק ורומסת זכויות של חברים.

ואם אתה מדבר על תשלומים זה עניין שאני ממש אוהב.
המס השלישי של האגודה בשלטון דו רבדי וכניסה אסורה של גוף פרטי (האגודה) לתוך הטריטוריה של ניהול הישובים.
מדובר בעברינות של ממש מצד מגזר שלם שמרגיש שהוא מעל החוק וגובה ״דמי חסות״ ממגזר שהוא שולט בו. זה לא השרשור הנכון אבל אני חלק מקבוצה גדולה שנלחמת בזה עכשיו והגשנו לאחרונה גם בגצ נגד שר הפנים.
חלק ממאבק נגד אלו שחושבים שגם בסדר לשים שער בניגוד לחוק כי הרי להם מותר לכופף את החוק...

גם הנהיגה בלי רשיון ובלי חוקים היא חלק מאותה תחושת עליונות והמפגש עם החוק לא נעים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
09-07-20, 06:27
לא יודע מאיפה הבאת טופס 4 לשער ....קיבוצים ומושבים למיטב ידעתי ושליטתי בחוק נחשבים שטח פרטי ולא צריך טופס 4 ...
אפשר לשים שער רק במידה והדרך אל היישוב אינה ממשיכה הלאה ליישוב אחר.

אצלנו זו בדיוק הבעיה.
אז בלילה השער סגור עם שומר שפותח לכל אחד והמטרה היא בקרת נכנסים, ויכולת לסגור אם צריך.

מירי פוקס
09-07-20, 09:24
הי-
אפרופו באמפרים..
מישהו יודע אם יש תקן למרחק בין באמפר לבאמפר ?

ואם כן- איפה אפשר למצוא את זה כתוב.

מירי

דרור ברלי
09-07-20, 09:28
יש דרך שאני די מתנגד לה, אבל היא עוזרת במקרים ספציפיים- שיימינג מרומז בקבוצה של המושב. לא חייבים לנקוט בשמות, מספיק את סוג הרכב וצבעו (במקרה של משתוללים), לרוב הבנאדם יבין את הרמז.

עם כל הצער שבדבר, זו שיטה שעובדת מצוין. במיוחד בחניון תת קרקעי גדול (200-220 כלי רכב של שני מגדלים. מי שנותן בגז וחורק צמיגים, דואגים להזכיר לו בקבוצת הווטסאפ של הבניין. זה עובד.

ביישובים כפריים שאין בהם שערים נעולים הבעיה תישאר עם כלי רכב שמגיעים מבחוץ ושאינם תושבי היישוב

geva dover
09-07-20, 09:31
אצלנו יש שער שפתוח ביום חופשי לכולם ובערב הוא סגור עם שומר. בלי קוד טלפוני לשער או אישור של השומר אתה לא נכנס..
בפנים הסביבה מכתבת לך לנסוע לאט, אין קטעים ישרים ארוכים, כל הכבישים מעוגלים ככה שיש אפקט של להאט, מדי פעם כביש הולנדי.
מצד שני זה המדבר ואין יציאה מהצד השני..
הקיבוץ לידי פשוט נועל את השער האחורי שלו ויש כניסה ויצאה אך ורק לחקלאים שלהם

shachar
09-07-20, 09:41
ביישובים כפריים שאין בהם שערים נעולים הבעיה תישאר עם כלי רכב שמגיעים מבחוץ ושאינם תושבי היישוב

על הבאמפר הקרוב אלי אני יכול לשמוע מי תושב המקום....

חלק מהאורחים אפילו משאירים DNA

ד ו ר ו ן
09-07-20, 09:53
הבעיה היא בעיקר בני נוער מקומיים חסרי בקרת הורים שנוסעים בפראות עם SBS, הרבה פעמים עם מסיכות אבק על הפנים.

ועד שאתה מתארגן הוא התרחק ולא מספיקים לראות מספר.

shmil
09-07-20, 22:44
הי-
אפרופו באמפרים..
מישהו יודע אם יש תקן למרחק בין באמפר לבאמפר ?

ואם כן- איפה אפשר למצוא את זה כתוב.

מירי100 מ' רחוב רגיל.
33 מטר ברחוב שהוגדר מיתון תנועה.
אין לי מושג איפה, יש גם מרחקים מצמתים, ממעברי חצייה ועוד.

boaz avrahami
10-07-20, 07:41
המחשה מאחד מדפי הקיבוצים בפייסבוק על הפליאה שהמשטרה בכלל אוכפת בארמון הקיבוצי שנתפס בעיני עצמם כאקס טריטוריה.

מדינה בתוך מדינה כל האגודות האלו

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200710/1b3d2756144242d98c37ebba3b718ea3.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי ג.
10-07-20, 07:44
כן.... זה קורה... גם אצלנו
השומר לא היה בשער להודיע שנכנסת משטרה
[emoji1787]

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

alto
10-07-20, 09:50
שערים - מותר כל עוד הכביש לא חוצה את הישוב וממשיך לישוב אחר - מה שהופך את הכביש לדרך בין עירונית או משהו כזה (לא זוכר את המינוח המקצועי)
מה שכן עובד מול וויז זה פקקים אמיתיים, שבוע - שבועיים של מתנדב יומי על טרקטור (רצוי MF-135) שנוסע על הציר הבעייתי במהירות של 10 קמ"ש , רצוי עם עגלה או כלי חקלאי שמצדיק נסיעה ממש איטית, וויז כבר ישחרר אותכם , צריך לחזור על זה מידי פעם.

נדב42
10-07-20, 11:15
שערים - מותר כל עוד הכביש לא חוצה את הישוב וממשיך לישוב אחר - מה שהופך את הכביש לדרך בין עירונית או משהו כזה (לא זוכר את המינוח המקצועי)
מה שכן עובד מול וויז זה פקקים אמיתיים, שבוע - שבועיים של מתנדב יומי על טרקטור (רצוי MF-135) שנוסע על הציר הבעייתי במהירות של 10 קמ"ש , רצוי עם עגלה או כלי חקלאי שמצדיק נסיעה ממש איטית, וויז כבר ישחרר אותכם , צריך לחזור על זה מידי פעם.חשוב לגרור משהו טוב כזה, שחוסם את שני הנתיבים [emoji846]

omri_t
10-07-20, 16:29
ומה עושים עם הקקי על האקרשטיין?
כי הוא שילם מלא כסף על הבית בעלק מושב אז הוא סגור על זה שהוא קנה את אבא שלכם...

boaz avrahami
10-07-20, 16:40
במחיר שהוא שילם הוא באמת קנה.
בעל המאה הוא בעל הדעה.

חשבו שיבואו פראיירים שישלמו המון על המגרש וימשיכו לשלם דמי חסות גבוהים לאגודה לכל החיים וגם ישתקו?
פנקו אותם יפה... הם מחזיקים אותכם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
10-07-20, 16:42
ומה עושים עם הקקי על האקרשטיין?
כי הוא שילם מלא כסף על הבית בעלק מושב אז הוא סגור על זה שהוא קנה את אבא שלכם...
צחוק-צחוק..
מכיר מקרה שמישהו ״מההרחבה״ הזמין משטרה כי טרקטור שחצה מהשדה למשק השאיר בוץ על הכביש.

ואחר שאל אם אפשר לעשות משהו עם הריח של הלול..

ושלישי שאל אם באמת חייבים לעבוד בשדות מאחורי הבתים גם בלילה..

אומי5
12-07-20, 09:21
צחוק-צחוק..
מכיר מקרה שמישהו ״מההרחבה״ הזמין משטרה כי טרקטור שחצה מהשדה למשק השאיר בוץ על הכביש.

ואחר שאל אם אפשר לעשות משהו עם הריח של הלול..

ושלישי שאל אם באמת חייבים לעבוד בשדות מאחורי הבתים גם בלילה..

כיום אפילו בשכירות חותמים שידוע לך כי המקום הוא חקלאי וזה גורר רעש, אבק, ריחות וכו' ולא יהיה לך תלונות.

gp1
12-07-20, 22:07
מושבים וקיבוצים נחשבים שטח פרטי רק בעיני עצמם ובפני החוק שהם מעליו.
סוג של אני זה החוק.

כמעט בלי יוצא מהכלל, השערים האלו - ובמיוחד הלא מאוישים אינם חוקיים וללא טופס 4.
אני צופה שמתישהו זה יתפוצץ בגדול.
הדרכים אינן פרטיות ואפילו הקרקע היא לא פרטית אלא בחכירה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אתה ממש אבל ממש לא יודע את החוק .. אבל זכותך להאמין במה שכתבת . וכשאנשים כותבים או טוענים זאת ואומרים "קראתי את החוק " אני יודע שהם קראו אולי חצי סעיף או סעיף אחד או אולי שניים

תגיש עתירות ..תהנה ..אם יש לך זמן וכסף.....תהנה :)))

boaz avrahami
12-07-20, 22:52
חבל להפוך את השרשור למשפטי אבל ראה למעלה את תגובת שמיל על הנושא ושמיל הוא עורך דין חוץ מעוד כמה מעלות שיש לו.
בנוסף אני גר בישוב בשומרון שיש בו שער ושמירה ואסור לשומר למנוע כניסה של למעט סיכון ביטחוני.
זה אף קיבל חיזוק לאחרונה על ידי אביחי מנדלבליט היוע״מש לממשלה.

קרא גם כאן וזה לא היחיד.
גישתך המתנשאת אופינית להרבה חברי אגודה שחושבים שמותר להם הכול.
אני שמח לתרום מזמני וכספי כנגד כל שחיתות.

https://www.psakdin.co.il/Court/החלטה-בתיק-בשא-8098-07#.XwtoziVjTYU

https://o-k-law.co.il/2020/04/07/חוקיות-סגירת-שערים-בקיבוצים-מושבים-וי/

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

omri_t
12-07-20, 23:25
בועז אתה טעון חזק....
לא יודע עם איזה אגודה נדפקת.
אבל לא כולם רשעים ומושחתים ומתנשאים.
כמו שלא כל המצטרפים להתישבות העובדת הם שונאי טבע וערכי שותפות.

boaz avrahami
12-07-20, 23:35
אכן טעון חזק.
לא כל האגודות מושחתות אבל חלקן הגדול.
זה לרוב קשור למדיניות מוכתבת מהמועצה האזורית אליה משתיך הישוב וזה קשור לכמה המועצה לא רוצה לממן את השרות המוניציפלי של הישובים בתחומה ומאפשרת לאגודות לגבות מיסים שלישיים ( מס אגודה) בנוסף למיסי ארנונה שמשלמים למועצה ולישוב.
לאחר הבחירות המוניציפליות האחרונות עשינו מיפוי ארצי.
כמעט צדיקים יצאו מ.א עמק יזרעאל ואולי עוד מועצה אחת.

ברובם המכריע של הישובים יש המון מיסים עודפים, מנגנון מנופח של משכורות ועוד מלא קומבינות על המקרקעין.

והכול מקורו בכך שהמדינה שאסור לה להפלות בין אזרחיה אבל לא מעוניינת שהקרקעות יזלגו לערבים, הפקידה סמכויות שלטוניות להקצאת הקרקעות בידי האגודות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אייל
13-07-20, 00:48
הכותרת של הדיון מדברת על זהירות בדרכים בתוך ישובים קטנים - בואו נשאר שם בבקשה.

על איך נראות אגודות, מה עושים מושבניקים ואיך לוקחים כסף סתם כי אפשר אני אפרט בכתבה הבאה שלי, בואו נשאר בדיון המקורי.

תודה.

ד ו ר ו ן
13-07-20, 07:50
חבל להפוך את השרשור למשפטי אבל ראה למעלה את תגובת שמיל על הנושא ושמיל הוא עורך דין
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
תקרא שוב מה שמיל כתב.
באזור שאני גר בו יש ישובים שיש דרך איזוטרית שחוצה את המושב, ומובילה לישוב/נתיב תנועה אחר, והשער פתוח ללא הגבלה אחרי ברור משפטי, למרות גניבות ובעיות תנועה.
במושב הסמוך ששייך לאותה רשות, אך אין מעבר דרכו הלאה, קיבלו אישור לשים שער מבוקר סגור.

boaz avrahami
13-07-20, 08:12
דורון,

בוא נשחרר.
שמתי קישורים - קרא אותם. יש בהם תשובות לשאלת השערים באופן מספק.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200713/9f15b01e137be579f5e8a8e328c20b54.jpg

asypeer
13-07-20, 08:36
לגבי הברכיים - מודה שעשיתי ועושה עד היום .איך ילמדו לנהוג?

באודים שמו דמויות של ילדים עם איזה משפט זהירות בדרכים ליד מעברי החציה ,שם זה באמת אוטסטרדה.

משתוללי הטרקטורונים - מלחמה אבודה

בכפר נטר

המשוטט
13-07-20, 10:26
בכפר נטר

Sent from my iPhone using Tapatalkצודק
טעות טועים טעינו

asypeer
13-07-20, 10:26
שלא יקרה שוב [emoji38]

alto
13-07-20, 10:58
שלא יקרה שוב [emoji38]

Sent from my iPhone using Tapatalkיש בכפר נטר, ויש בעוד מקומות ( לא שזה מוריד מגודל הטעות :) )
עוזר קצת בעיקר למי שנפגש עם זה בפעם הראשונה, לנהגים שחותכים קבוע דרך הישובים, זה לא באמת מזיז.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

asypeer
13-07-20, 11:02
האמת שביישוב של ההורים שלי שמו את השלט-ילד הזה וזה נראה כ״כ אמיתי (מלבד הבלונד השוודי שקצת מוריד מהאמינות) אבל אני מניח שמי שדוהר ביומיום כבר מתעלם מזה. רק פסי האטה רציניים יגרמו להאטה, חוץ מלמוטוקרוס שמשתמשים בהם כעזר להרמת גלגל..

מירי פוקס
13-07-20, 11:09
100 מ' רחוב רגיל.
33 מטר ברחוב שהוגדר מיתון תנועה.
אין לי מושג איפה, יש גם מרחקים מצמתים, ממעברי חצייה ועוד.

תודה.
דוקא מעניין אותי מרחק מצומת אם משהו יודע..
(כיכר בצומת הכניסה למושב- מה מרחק הבמפר הראשון..)

מירי

-->