PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל: כיצד מונעים בחילות בנסיעה אצל ילדים

hadtomer
11-07-20, 14:06
ככתוב: בתי בת החמש סובלת מבחילות קשות בנסיעה. ככלל- אחרי כ20 דקות היא מקיאה. לא משנה באיזה רכב, לא משנה עם מזגן, בלי מזגן, היא מקיאה. אם מדובר בנסיעה בשטח, אפילו קל, אנחנו מדברים על הקאות קשות. אני זה שמנקה את תא הנוסעים.

ניסינו לא מעט תרופות סבתא מוכרות- כל השטויות של "תן לה לימון" (סתם דוגמה) ועוד ועוד- תרופות שמבוססות על משהו שקונים אצל ירקן או במכולת - שוות לישבן.

תכלס - זה פוגע באיכות החיים ובהתחשב בעובדה שעוד מעט חופש גדול- בכלל אנחנו מוגבלים רק לחלקים הבטוחים של גוש דן, במקום פשוט להיכנס לרכב ולנסוע לאן שרק נרצה.

אשמח לעצה

asypeer
11-07-20, 14:11
טרומין חצי כדור -
או סוכריות ג׳נג׳ר. עוזר ועזר לי בהפלגות

Sent from my iPhone using Tapatalk

hadtomer
11-07-20, 14:15
ג'ינג'ר לא מסוגלת. הדעות לגבי טרבמין ופראמין בילדים חלוקות- אני לא כל כך בעד לחפש עצות רפואיות אצל דוקטור גוגל- אבל גיסי שהוא דוקטור אמיתי וגם רופא הילדים שלנו הדגישו שזה מאוד לא מומלץ לפני גיל שש

נדב42
11-07-20, 14:39
תשאל את השאלה הזו בפורום של שייט ...
או, למען הנימוס, חפש קודם אם כבר ענו על זה שם ...

avikkllk
11-07-20, 14:40
ולגיסך אין קצה חוט מה זה?
גם אצל הילד שלי זה ככה כרגע בן 4 וחצי
לא מקיא אבל מתלונן על כאבי בטן לאחר 10 דקות נסיעה בכביש,
אם הגעת לאיזה מסקנה או משהו לבדיקה אשמח אם תגיד .

בעבר זרק לי רופא שזה יכול להיות תולעים
שאמל ילדים בזמן ישיבה ממושכת גורמים לכאב בטן

באמת לילד היה תולעים אבל זה לא היה הבעיה כי התולעים טופלו והכאבים לא השתנו.

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk

נדב42
11-07-20, 14:45
סתם מסטיקים או סוכריות מציצה ניסיתם ?
הייתי מנסה מנטה הכי חזקה שהיא לא עונש עבורה.

אם כלום לא יעזור, כנראה שלא תהייה לך ברירה ותצטרך להסב את הסרן הקדמי בליברטי לסרן חי, כי השעטנז לא עושה טוב לאופי הנדנודים. אם אין ברירה, אין ברירה [emoji16]

מוטי ג.
11-07-20, 15:00
גם אצלי בחילות, 4+7, בעיקר אצל הגדול.
שמתי לב שיש קשר ישיר לשוקולד לפני /בזמן הנסיעה.
הקטנה הקיאה רק פעם אחת באוטו, תו"כ גלידה, מזל שזה היה ברכב חלופי.

לא קורה בריינג'ר, ככל הנראה יש קשר למושב אחורי וניתוק מאופי הדרך.

בנסיעה ראשונה בדיסקו איך שהם התחילו לקטר על בטן, אמרתי להם לעמוד ולהחזיק במושבים קדמיים וזה נעלם.

בהצלחה, עוקב...

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

asypeer
11-07-20, 15:01
תן לילדה לנהוג, כמו בסירה.

Orr
11-07-20, 15:19
שים איזושהי הגבהה לרגליים, שיהיה לילדה על מה לדרוך. משהו בזה שהרגליים באוויר עושה לילדים לא טוב. אצלי זה האריך את הזמן עד הבחילה בערך ברבע שעה עד חצי שעה. לא פתר לגמרי אבל שיפר את המצב
מה שכן, ברגע שעברנו לנסיעה בג'יפ פתוח לגמרי אפשר גם לנסוע שעות בלי בעיה. הילדות מתות על זה

הדסופה
11-07-20, 15:23
אצלנו היה אותו דבר בגלל רגישות למוצרי חלב שדי נעלמה בגיל יותר מאוחר
ברגע שהפסקנו עם מוצרי חלב שעה לפני הנסיעה התופעות נחלשו פלאים

avikkllk
11-07-20, 16:01
אצלנו היה אותו דבר בגלל רגישות למוצרי חלב שדי נעלמה בגיל יותר מאוחר
ברגע שהפסקנו עם מוצרי חלב שעה לפני הנסיעה התופעות נחלשו פלאים

Sent from my iPhone using Tapatalkאצלי אותו מקרה,אנסה את הקטע עם החלב

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk

מוטי ג.
11-07-20, 16:28
אני נזכר עכשיו (=הגברת הזכירה לי) שמיד אחרי קורנפלקס הבוקר הם היו מתלוננים על כאבי בטן, וזה נעלם כשעברנו לדל לקטוז.
כנראה שזה נשאר בצורה כזו, שחוזרת בנסיעה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

zerez
11-07-20, 16:34
יש בסופר פארם טבליות מציצה טיבעיות שעזרו בהפלגות, לא זוכר את השם אבל הרוקח בסופר פארם בטח ידע.
מעבר לזה שתשב ליד חלון פתוח בזמן הנסיעה, זה עוזר

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
11-07-20, 16:57
להסתכל החוצה מהחלון רחוק, לא קרוב.

ילדים, במיוחד קטנים שיושבים נמוך ברכב, מסתכלים על הטווח הקרוב והנוף שחולף מהר עושה בחילה.

נתקלתי בזה במעט הפלגות שהייתי בהן, כולל כלי שיט קטנים.
ברגע שראיתי את האופק, או התמקדתי רחוק, נעלמה הבחילה.

יש גם מדבקות ששמים מאחורי האוזן,לא יודע איזה חומר יש שם, לא התנסיתי, אבל חברים היו מרוצים.

ש01
11-07-20, 17:19
אז ככה (אצלי מניסיון של הפלגות ביאכטות)
בחילות והקאות לא סתם נקראות מחלת ים שהיא בעצם מחלת תנועה - קצר (שוני) במידע מאיבר שווי משקל למידע מהעיניים.

מה עושים?
משולב:
1. יש חומר (כתבו עליו כאן מקודם) - HOMOTRAVEL מהסידרה של LIFE בסופרפארם. לא מכיר את המינון לילדים, אבל לבוגרים - כדור אחד יום לפני (ההפלגה) וכדור שני כשיוצאים לים (או לשטח).
2. צמידים עם נקודת לחיצה על שורש כף היד - SEA BAND (גם אותם ניתן להשיג בסופרפארם).
שילוב של שני הדברים עד כה הבטיח 100% הצלחה - וללא תופעות לוואי כלל.
היתה תקופה שהבן שלי לא נכנס לרכב ולא עלה על מטוס בלי הצמידים.

חבר שלנו, שבהיותו קצין חוף בחיל הים היה נהיה ירוק ומתחיל להקיא כבר על הרציף, באמצעות הטיפול הזה כבר נשאר בתוך היאכטה בזמן שהוא קורא או עסוק בפייסשטות שלו.

לצמידים יש הסבר מעולם הרפלקסולוגיה ולמי שלא מתחבר - השפעה פסיכולוגית...

asafk
11-07-20, 17:33
אני סבלתי מהבעיה הזו עד שהתחלתי לנהוג.

תן לה לשבת מקדימה עם חלון פתוח. אם זה יעזור יש לי כיוון לפתרון

אם לא, יש כדור נגד בחילות שעובד.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

maliknir1
11-07-20, 23:14
ככתוב: בתי בת החמש סובלת מבחילות קשות בנסיעה. ככלל- אחרי כ20 דקות היא מקיאה. לא משנה באיזה רכב, לא משנה עם מזגן, בלי מזגן, היא מקיאה. אם מדובר בנסיעה בשטח, אפילו קל, אנחנו מדברים על הקאות קשות. אני זה שמנקה את תא הנוסעים.

ניסינו לא מעט תרופות סבתא מוכרות- כל השטויות של "תן לה לימון" (סתם דוגמה) ועוד ועוד- תרופות שמבוססות על משהו שקונים אצל ירקן או במכולת - שוות לישבן.

תכלס - זה פוגע באיכות החיים ובהתחשב בעובדה שעוד מעט חופש גדול- בכלל אנחנו מוגבלים רק לחלקים הבטוחים של גוש דן, במקום פשוט להיכנס לרכב ולנסוע לאן שרק נרצה.

אשמח לעצההיתה לנו בעיה כזו וגילינו שפשוט מדובר בנסיעה על בטן ריקה. כריך לפני הנסיעה וזה נעלם לגמרי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שמעון.פ
11-07-20, 23:35
להסתכל קדימה מהחלון.
או לשכב לישון.
כשהעיניים בנסיעה רואות דבר קרוב,
טלטולי הדרך יוצרים חוסר תאום במיקוד
שגורם לכאבי ראש קלים בחילות והקאות.
גם בגילי המופלג 58+ אני לא מסוגל לקרוא בתוך רכב נוסע.
נסיעה באוטובוס, רק במושבים הקדמיים.

sorotzkin.eli
13-07-20, 08:04
לא בטוח שזה לא סתם גימיק, אבל זה עולה די גרושים: https://he.aliexpress.com/i/4000147928523.html ("משקפיים) עם מסגרת מלאה בנוזל צבעוני שאמור לעזור לשמור על יציבות העיניים).

ש01
13-07-20, 10:56
לא בטוח שזה לא סתם גימיק, אבל זה עולה די גרושים: https://he.aliexpress.com/i/4000147928523.html ("משקפיים) עם מסגרת מלאה בנוזל צבעוני שאמור לעזור לשמור על יציבות העיניים).

היה ניסיון שלא צלח לבנות "אופק מלאכותי" עם לייזר שיציג את האופק על קיר הספינה/טנק או כל כלי רכב סגור אחר (הממציא והמנסה חבר של המשפחה).
בניסויים מבצעיים המערכת שידרה יפה את האופק אבל לא השפיעה על הבחילות של הסביבה...

-->