PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה נח

erezgur
16-07-20, 12:47
מפתח דירוג המעלות - https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116739

קישור למפה בעמוד ענן - https://amudanan.co.il/#!wiki=P237408

קישור למעלה במפת אופרוד - https://off-road.io/mapitem/6084427657510912

קישור למפה בישראל-הייקינג - https://israelhiking.osm.org.il/poi/Ascends/116732?language=he

130347

נ.צ. 511535 / 195190 (ישראל החדשה), כיוון המעלה הוא בנסיעה מדרום לצפון.
תמונות:

https://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=142318&d=1674329351&thumb=1

141057

מסלולי טיול העוברים בקרבת מקום:

בקעת אבו-טריפה, מעלה נוח ומעלה דקלים (חורף 2010) (https://www.jeepolog.com/forums/content.php/3542-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-4X4-%D7%91%D7%A7%D7%A2%D7%AA-%D7%90%D7%91%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%95%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9D)

טיול לשבת: בקעת אבו-טריפה (https://www.jeepolog.com/forums/content.php/1930-jeepolog-archive)

erezgur
10-09-21, 11:35
בעקבות דיון בשרשור אחר (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/121798-%D7%9E%D7%90%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%95%D7% AA-%D7%A0%D7%97%D7%A9-%D7%A6%D7%9E%D7%90-%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%94-%28%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%93%29-%D7%A0%D7%95%D7%97-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7% 9D/page2)

שימו לב לציטוט הבא

לטובת מי שחוזר לשירשור הזה - בדרך לטיול שלו:
מעלה (מורד..) נוח זה כבר לא לפורסטר כמו שברלי כתב, אלא אם אתם באים לעשות כמה שעות בניה...
יש לפחות שניים שלושה מעברים שמצריכים רכב קצת יותר אגרסיבי או המון המון אבנים גדולות :)
מה שכן ... הנוף.... מצדיק כל רגע :)

הדסופה
15-12-21, 07:45
מסכים
ירדתי את מעלה נח בשבת … באופניים
חלקו העליון , שהוא המשופע יותר , מפורק, 2-3 בורות
פחות מתאים ללא הילוך כח
אפשר לקרוא לו ״ מעלה קצת פחות נוח ״

Sent from my iPhone using Tapatalk

Crabbing
15-12-21, 08:43
מסכים
ירדתי את מעלה נח בשבת … באופניים
חלקו העליון , שהוא המשופע יותר , מפורק, 2-3 בורות
פחות מתאים ללא הילוך כח
אפשר לקרוא לו ״ מעלה קצת פחות נוח ״

מה לגבי WK2 סטנדרטי? מיותר?

הדסופה
15-12-21, 11:39
בתור מי שהחזיק WK סטנדרטי , אני חושב שעובר בעדינות אבל אני נמנעתי מדברים כאלה לפני הגבהות ומיגונים

Crabbing
15-12-21, 19:46
תודה

ishc
15-12-21, 20:20
מתכנן לעלות אותו שבוע הבא. מדווח על מצבו.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
15-12-21, 20:31
עליתי שם לפני עשרה ימים.
לא ירדתי לבחון את השטח מקרוב אבל מעמדת הנהג זה לא הרגיש חריג לרעה. מדורג נכון, לע"ד.
נח לכל רכב 4x4 סטנדרטי.

Crabbing
16-12-21, 07:29
השביל מהעיירה על שפת המכתש, המתחבר למעלה נח, לא שם הייתי 15 שנה.
זכורים לי כמה מעברי ערוצים וכולי, תהיה בעיה ל WK2?

חנן-ג'יפולוג
16-12-21, 08:02
לא מכיר את הwk, זה מתאים לדעתי לכל רכב שטח.

מעבר לעניין העבירות, הקטע המזרחי שלו, כחמישה ק"מ לקראת מעלה נוח, איטי, מטלטל ובלי נוף מעניין. הייתי מוותר עליו בשמחה, אם מתאפשר.

boaz avrahami
16-12-21, 08:38
לגמרי קטע מיותר ולא נעים לנסיעה.
זו סיבה מספיק טובה בשביל להכשיר את מחמל [emoji41]

nirs
28-12-21, 16:39
השביל השחור ממצפה למעלה נוח עביר גם לגיפונים. הבעיה היא המרחק של השביל מהמצוק שלא מאפשר לראות את הנוף למכתש ולכן די משעמם (אולי מלבד החלק הראשון עם הפסלים).

Crabbing
28-12-21, 18:30
היינו בשבת, תצפית געש יפה מאד ויש עוד נקודת השקה קודם לכן, ממש אחרי הפסלים.
בנוח חיכינו כ 40 דקות כדי לרדת.

asafk
28-12-21, 18:49
עומסי תנועה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Juv
28-12-21, 18:52
עומסי תנועה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkעומסי עמידה

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Crabbing
28-12-21, 19:06
עומסי עמידה

אתה עם הקומנדר?

Juv
28-12-21, 19:06
אתה עם הקומנדר?

Sent from my iPhone using Tapatalkאכן

מוטי ג.
28-12-21, 19:11
יאללה, פעם אחת אני לא מצטרף ,ומיד אתם עושים פקקים [emoji6]

Juv
28-12-21, 19:19
יאללה, פעם אחת אני לא מצטרף ,ומיד אתם עושים פקקים [emoji6]קצת מרגיש שחטפנו את השרשור, אבל זה לא "עושים" ברבים. אני, כמו כל יהודי טוב, רק עמדתי בצד ונתתי עצות.

Crabbing
28-12-21, 19:21
יאללה, פעם אחת אני לא מצטרף ,ומיד אתם עושים פקקים [emoji6]

היו כמה קבוצות שחיכו למטה, טראקאן שהסתובב באמצע וכמה צעירים עם שני LC של אבא ואמא שנדחפו באמצע קבוצה והתחפרו לפרק זמן יפה.
לרייזרים שנדחפו נסלח כי הם דילגו מהר.

ishc
28-12-21, 20:22
אנחנו הגענו במטרה לעלות בשבת. ראינו מה הולך ועדיין אחורה פנה. נוח יחכה לפעם הבאה.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

wayfarer
08-02-22, 12:26
בשבת האחרונה (ירדתי ועליתי) את המעלה, אינו מאתגר רכב שטח בעל 4x4 עם הילוך כח. אך יש לומר שלרדת את המדרגה מעט מפחיד כיוון שדורש מעבר קרוב יחסית לתהום (בניגוד לעליה שמאפשרת בחירת מספר נתיבים רחוקים מהתהום).

יצא לי לחזות ברכב ארוך (טראנו ארוך) עם נהג פחות מיומן שלחץ יותר מידי על דוושת הברקס, נעצר והתנדנד שמה בצורה מפחידה למדי.

ד ו ר ו ן
08-02-22, 13:33
בשבת האחרונה (ירדתי ועליתי) את המעלה, אינו מאתגר רכב שטח בעל 4x4 עם הילוך כח. אך יש לומר שלרדת את המדרגה מעט מפחיד כיוון שדורש מעבר קרוב יחסית לתהום (בניגוד לעליה שמאפשרת בחירת מספר נתיבים רחוקים מהתהום).

יצא לי לחזות ברכב ארוך (טראנו ארוך) עם נהג פחות מיומן שלחץ יותר מידי על דוושת הברקס, נעצר והתנדנד שמה בצורה מפחידה למדי.

אתה עם גימני?

טראנו זה לא רכב ארוך, לך יש רכב קצרצר..

והאתגר שונה ביחס לרכבים עם בסיס גלגלים נפוץ.
מרחב התמרון שלך טוב יותר כדי להגיע בניצב לשיפוע.

assafy
27-04-22, 10:46
ירדתי את מעלה נח בשבוע שעבר. צריך להגיד שהתפתחה לה מדרגה מכובדת באמצע המעלה. המעלה כבר לא פשוט בכלל.

ערן CJ
27-04-22, 11:00
23/04/22
טיול משפחות. עלינו את מעלה נוח.
המדרגה באמצע קצת מאתגרת.
לא משהו שלא ניתן לעבור עם כל רכב בעל הילוך כוח, במצב סטנדרטי.
ערן CJ

נדב ש.
08-05-22, 14:19
23/04/22
טיול משפחות. עלינו את מעלה נוח.
המדרגה באמצע קצת מאתגרת.
לא משהו שלא ניתן לעבור עם כל רכב בעל הילוך כוח, במצב סטנדרטי.
ערן CJ

אנחנו היינו ב 22/4/22, המדרגה אמנם לא מאתגרת ממש, תלוי איך ניגשים אליה, טרופר למשל שבר פעמון ציריה...

אחרינו היו לנדקרוזרים שהתעכבו בה קצת, ואחר כך עוד ג'ימיני שהסתובב וירד למטה.

דרור ברלי
13-11-22, 09:11
במשך שנים זלזלו במעלה נוח
השחצנות הישראלית עלתה למוח

"כל רכב עם הילוך כוח עולה"
"כל רכב בלי הילוך כוח עולה"
"אין בעיה לפורסטר"
"אין בעיה לאאוטלנדר"
"אין בעיה לפיאט פונטו"

אז בשנה האחרונה הבחור מנפח שרירים ועושה ככל יכולתו על מנת לנפץ את תדמית ה"נוח" הלפלפית שלו.
המדרגה באמצע הרימה ראש. כבר לא ממש פשוט לעלות ואם שואלים אותי, מאוד מסוכן לרדת.
מי שיורד מצד שמאל (צמוד למדרון) מסתכן בהישפכות למדרון ובהתהפכות בגלגולים
מי שיורד מימין (צמוד למצוק) מסתכן בשפ"צ ובהתהפכות על צד שמאל
רכב עם בסיס גלגלים קצרצר (סוזוקים למשל) שיורד מימין בשפ"צ, כבר מרים גלגל אחורי-ימני גבוה באויר וממש מועד להתהפכות - נדרשת עירנות נהג גבוהה ותגובה זריזה מאוד.
הדרך הבטוחה היא ישר באמצע, בניצב, אבל כל רכב עם זוית גישה לא טובה לכל הפחות ירטש שם פגוש קדמי. כלים עם בסיס גלגלים ארוך מאוד וזוית בטן בעייתית יגרדו כל מיני דברים בגחון. ולהם מוטב לרדת באלכסון... בקיצור, שמחה רבה.

לפני כשבועיים נשפך שם ל"ק 120 למדרון והיה תקוע בשפ"צ חריף. הזעיק מחלץ מקצועי שגזר עליו עשיריה (10K שקלקלים).

אתמול (12.11) התהפך שם היילקס על צידו.

קצת אח"כ הגעתי עם קבוצה מציר הנפט כדי לרדת למכתש. חצי מהקבוצה כלים רכים (סובארו/ויטארה חדשה) ועוד שניים "רכים למחצה" (דאסטר/רקסטון). בזמן שהאנשים אכלו ונחו ברחבה שמעל המעלה, ירדתי ברגל לוודא שהכל בסדר.
שום דבר לא היה בסדר. לא לקחתי סיכון לניפוץ של כלי רכב חדשים וקיפלתי אותם לכיוון מצפה רמון דרך ציר מצוק המכתש (השביל השחור - עביר לג'יפונים רכים בלי בעיה אבל ארוך, איטי, טרשי, מטלטל. רק בכמה נקודות בודדות משיק לשפת המצוק ואז הנוף מעלף, אבל בכל שאר הזמן זה עינוי).

אז קחו בחשבון.
עד שיטופל (ולדעתי לא תהיה ברירה אלא לטפל בו, כי במוקדם או במאוחר זה ייגמר באסון) מעלה נוח כבר ממש לא נוח. היום הוא מסוכן ואפילו מאתגר ועולה חזק בדירוג הקושי של המעלות.

Juv
13-11-22, 17:00
מסכים בפעם הזאת עם דרור, הנוח כבר לא נוח. בטח בירידה.
ודא, לדעתי לנקודות העניין באוף רואד ועמוד ענן יש חלק גדול בתקיעות והפיכות מהסוג שדרור מתאר .
אם לא כתוב שם מדרגה או עבירות קשה - אנשים אפילו לא יוצאים מהרכב לבדוק את המצב נכון להיום. גם ההיפך נכון - התוכנות האלה מלאות נקודות ציון לגבי עבירות קשה ושאר ירקות שפשוט לא קשורות למה שבאמת יש בשטח. אנשים סומכים על נקודות ציון שאין להם מושג מי רשם אותם ומתי יותר ממה שהם סומכים על מה שהם רואים בעיניים.
זה כנראה לשרשור אחר, אבל יש מקום להוסיף רייטינג והערות לנקודות שם ואז לתת אפשרות להראות רק נקודות מעל רייטינג מסוים, או כאלה שעברו ולידציה בחודש האחרון, למשל .
רק לדוגמה - נסענו לא מזמן בערוד, היה מצחיק לקבל כל פעם ציון מלפני כמה שנים על "שפני סלע", כאילו מישהו הדביק אותם למצוק בנקודה הזו .

איל מ
13-11-22, 17:08
יש לי את הסרטון הפיכה חזרה של ההילקס. האמת, אלגנטי.
וגם תמונה של דיסקברי 5 (עם מרכז כובד גבוה בגלל אוהל גג) בירידה. כך שמצד אחד לא לזלזל, מצד שני זה לא באמת אתגר בירידה כשנזהרים.
לפני מספר שבועות ירדנו שם עם דיסקברי 2 מונמך, ראם משופר, f350 סטנדרטי וטויוטה 80 בנויה לתלפיות. בהחלט ירדנו לבדוק ולכוון, אבל בירידה לא התעכבנו מדי.
בעליה, במדרגת סלע בהחלט אפשר להקלע לסיטואציה לא נעימה אם נהג עושה טעות ונזרק.
141057

shmulikbg
13-11-22, 20:27
לפני כשבועיים נשפך שם ל"ק 120 למדרון והיה תקוע בשפ"צ חריף. הזעיק מחלץ מקצועי שגזר עליו עשיריה (10K שקלקלים).

הוא גבה ממנו 5K...

דרור ברלי
13-11-22, 23:07
הוא גבה ממנו 5K...

בדיוני הפייסבוק נזרק המספר 10 והבחור עם הל"ק כתב "שילמתי באהבה".

דרור ברלי
13-11-22, 23:17
יש לי את הסרטון הפיכה חזרה של ההילקס. האמת, אלגנטי.
וגם תמונה של דיסקברי 5 (עם מרכז כובד גבוה בגלל אוהל גג) בירידה. כך שמצד אחד לא לזלזל, מצד שני זה לא באמת אתגר בירידה כשנזהרים.
לפני מספר שבועות ירדנו שם עם דיסקברי 2 מונמך, ראם משופר, f350 סטנדרטי וטויוטה 80 בנויה לתלפיות. בהחלט ירדנו לבדוק ולכוון, אבל בירידה לא התעכבנו מדי.
בעליה, במדרגת סלע בהחלט אפשר להקלע לסיטואציה לא נעימה אם נהג עושה טעות ונזרק.
141057

בתמונה, דיסקו 5 יורד מהאמצע/שליש שמאלי (קרוב למדרון).
לדיסקו 5 יש זוית גישה טובה למדי שמשתפרת עם הגבהת המתלים.

רכב אחר בגודלו (נגיד לנדקרוזר או רקסטון) שיירד ככה, מזמבר שם פגוש קדמי. אז הם ניגשים צמוד לקיר מימין, ושם השפ"צ חזק. גלגל שמאל קדמי נופל ראשון למטה, וכמיטב מסורת מתלי ה-IFS, כל צד שמאל קדמי של האוטו נופל, וצד ימין אחורי מתרומם גבוה באויר, גלגל ימין אחורי מנתק מגע מהקרקע.... ואז צריך הגה חזק שמאלה וגז קטן, אחרת פשוט מתהפכים.

כלים קצרים ממש בקבוצת סיכון שם. ל"ק קצר, פאג'רו קצר, רנגלר קצר.... ג'ימנים וסמוראים - זהירות!
אז איך התהפך שם דווקא היילקס? הרי לטנדרים יש בסיס גלגלים ארוך והם יציבים יותר.

כנראה טעות נהג. ונהגים יכולים לטעות - ולצערנו כבר אין שם מקום לטעויות. הירידה פשוט הפכה למסוכנת.

asafk
14-11-22, 00:02
כיוון שנסענו שם בירידה לפני כמה חודשים אני דווקא לא רואה את המצב ככה.
נתחיל בזה שגם בהתהפכות 'ההיא' לפני לא מעט שנים היה מדובר בדיוק באותה טעות נהיגה. כשהגלגל הקדמי שמאלי נופל לבור והאחורי ימני מתרומם באוויר, צריך טיפה גז וזהו. הגלגל שבבור יצא ממנו האוטו יתיישר ואתה ממשיך. אבל האינסטינקט הוא ברקס. וזה מה שיהפוך רכב עם מתלה נפרד שממש בזה הרגע מרכז הכובד שלו בזכות הברקס בירידה עבר את הציר בין גלגל ימין קדמי לשמאל אחורי שעליהם הוא מתנדנד....
כך היה אז וככה זה היום.
אז נכון שהיום הבור מעט יותר עמוק אבל זה עדיין לא מעלה קשה לרכב עם גובה סביר והילוך כוח - לא לעליה ולא לירידה. רק צריך לנהוג בתשומת לב ..

אסף.

14-11-22, 07:14
אני רוצה להתייחס להערה של ברלי שצריך "לטפל" במעלה
הרט"ג הורס כול חלקה טובה שהוא נוגע בה
צריך להשאיר את השטח טבעי וכול אחד יעשה את השיקולים שלו
בכול מעלה או מעבר.
יותר מידי שבלים "מטופלים" וכול חדוות הנהיגה
נהרסת
לא צריך את האח הגדול

ד ו ר ו ן
14-11-22, 07:27
כיוון שנסענו שם בירידה לפני כמה חודשים אני דווקא לא רואה את המצב ככה.
נתחיל בזה שגם בהתהפכות 'ההיא' לפני לא מעט שנים היה מדובר בדיוק באותה טעות נהיגה. כשהגלגל הקדמי שמאלי נופל לבור והאחורי ימני מתרומם באוויר, צריך טיפה גז וזהו. הגלגל שבבור יצא ממנו האוטו יתיישר ואתה ממשיך. אבל האינסטינקט הוא ברקס. וזה מה שיהפוך רכב עם מתלה נפרד שממש בזה הרגע מרכז הכובד שלו בזכות הברקס בירידה עבר את הציר בין גלגל ימין קדמי לשמאל אחורי שעליהם הוא מתנדנד....
כך היה אז וככה זה היום.
אז נכון שהיום הבור מעט יותר עמוק אבל זה עדיין לא מעלה קשה לרכב עם גובה סביר והילוך כוח - לא לעליה ולא לירידה. רק צריך לנהוג בתשומת לב ..

אסף.
המצב השתנה לרעה מאז.
זו לא המדרגה האלכסונית ה״מסורתית״ של המעלה בקצה השליש העליון.
נוצר מכשול במרכז המעלה.
מדרגה אלכסונית בשילוב שפצ בצדדים וחומר תחוח שמקשה על תנועה מבוקרת בעליה, או תמרון בירידה.

עניין הברקס לעומת בלימה הוא מהותי שם, אבל בשביל זה צריך להיות מנוסה לפעול ״נגד האינסטינקט״ של לבלום כשמולך תהום המכתש.

לדעתי השילוב הזה של אתגר שהתגבר+צורך ביותר מיומנות גורם ליותר תאונות שם לאחרונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

יונתןמצפה
14-11-22, 07:44
אני מסכים עם דרור - הנקודה הזאת מפתיעה גם את מי שמכיר את המעלה הזה לאורך השנים ולגמרי עשויה להביא לסיטואציה בעייתית. במיוחד כשמתכננים מסלול רגוע עם רכבים ונהגים בינוניים כשהמעלה בירידה הוא הפינל'ה של יום טיול מלא.

המדרגה מפתיעה באמצע המעלה. לקבל החלטה לסובב שם שיירה של רכבים בתוך המעלה, ולצאת לכביש בדרך המאוד ארוכה למצפה/עבדת, כשהשמש כבר נמוכה ומאיימת לשקוע זה לא החלטה קלה.
וכאמור- המדרגה דורשת מיומנות נהיגה וכיוון יותר ממינימליים כדי לא להסתכן.

בסוכות לקחתי לשם שיירה לא ארוכה עם ילדים קטנים והופתעתי.
רכבים ונהגים סבירים פלוס, ואני- עם נגרר שטח.
למזלי, הסופה לא שמה לב למדרגה הזו בכלל והאתגר האמיתי היה להוריד שם את הנגרר בלי שיתהפך.

אבל דוגרי- הופתעתי.
ולכוון את הרכבים בשיירה במדרגה דרש הרבה מאוד תשומת לב.

כאמור- לא לזלזל. לא בירידה ולא בעליה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

איל מ
14-11-22, 07:55
המדרגה מפתיעה באמצע המעלה. לקבל החלטה לסובב שם שיירה של רכבים בתוך המעלה..

סליחה?
זה כבר חוסר אחריות.
אתה מוביל שיירת רכבים? רד ברגל (או אם אתה עצלן כמוני, עם הרכב שלך) ו"זכה" את הציר.
לא טוב? יש רכב אחד לסובב.

לגבי ההילקס, אני לא יודע מה היה שם אבל הוא התהפך בקטע הישר מעל המדרגה (לפחות כך נראה מהסרטון) לא ברור לי למה.

ד ו ר ו ן
14-11-22, 08:15
סלגבי ההילקס, אני לא יודע מה היה שם אבל הוא התהפך בקטע הישר מעל המדרגה (לפחות כך נראה מהסרטון) לא ברור לי למה.
נראה שנכנס לשפצ בנסיון לתמרון כדי להתייצב בניצב למדרגה לקראת הירידה.

geva dover
14-11-22, 09:39
בתור מי שהיה עושה את המעלה פעמיים 3 בחודש עד לפני חצי שנה אני חייב להגיב פה.
המעלה לא נהיה קשה כמו שאתם מתארים אותו, 2 מקרים של נהיגה לא נכונה/חוסר תשומת לב.
נקח את הלנד קרוזר והחילוץ, הנהג היה מוסך דעת וסטה מהציר, אין קשר למדרגה במעלה או למעלה עצמו אלא זה שהוא שקע בטלפון שהיה לידו ואיבד כיוון של הרכב.
ההתהפכות הזו בגלל המדרגה נוצרה בגלל שפץ שהוא נכנס אליו בניסיון להתחמק מכפל קרקע קטן לפני המעלה.
שימו לב ש2 המקרים לא קשורים בכלל למדרגת הסלע!!
נכון, המעלה נהיה קשה יותר אבל הוא עדיין לא מוגדר כבינוני..
פשוט צריך להוציא מכווין ו/או לרדת קרקעית לראות מה קורה במדרגה הזו כמו שעושים בכל מעלה אחר שאתם עולים/יורדים.
כל אחד צריך לצאת גבר או מתבייש לרדת להסתכל על דברים בשטח ואז מקרים כאלה קורים, כמו הגבר שחושב שהוא עולה לדיונה מהר יותר ומוצא את עצמו עם כריות אוויר פתוחות במקרה הטוב וברע על הגג.

נהיגת שטח דורשת תשומת לב ואנחנו כל כך בטוחים בעצמנו וכל כך שקועים בסביבה שאנחנו מזלזלים בהם. גם מעלה נוח לפני 10 שנים דרש תשומת לב וגם עכשיו הוא דורש, זהו. זה כל הסיפור.

ד ו ר ו ן
14-11-22, 09:49
בתור מי שהיה עושה את המעלה פעמיים 3 בחודש עד לפני חצי שנה אני חייב להגיב פה.
המעלה לא נהיה קשה כמו שאתם מתארים אותו.
כמי שמכיר את המעלה הזה כ- 30שנה, הוא נהיה קשה בהרבה ביחס למצבו בעבר.
התוצאות בשטח משקפות את המצב להלכה.
אתה בוחן את זה בעיניים שלך.
התוצאה בשטח משקפת את ממוצע המשתמשים בתוואי, שזה לא אתה כנראה.
ואם במשך שנים לא הייתה בעיה חריפה כזו, אז משהו בוודאות השתנה לרעה ולא נכון לנרמל את המצב ע״י העברת הסיבות לירידה באיכות העוברים בתוואי.

במעבר האחרון שלנו שם ראיתי כמה ״כמעט ונפגע״ ברצף בקבוצה שירדה לפנינו.
וגם אצלנו, רכב קצר התנדנד קצת מעבר למה שצריך, למרות בנייה והכוונה.

2 המקרים, וגם מה שראיתי בעצמי היו כולם בקטע המחופר+מדרגה אלכסונית במרכז המעלה.

geva dover
14-11-22, 09:57
מה הקשר 30 שנה? אצלי זה אומנם רק 10 אבל תדירות גבוההההה מאוד. בין 24-36 פעמים בשנה ואני לא מגזים.
מסכים המדרגה התעמקה קצת, לא אמרתי שלא. אמרתי שזה לא מה שאתם עושים ממנה, מזכיר ש2 המקרים לא קרו בכלל במדרגה.
המדרגה עבירה לכל רכב קצר ארוך רזה ושמן. צריך היכרות בסיסית של הרכב ומרכז הכובד שלו שלא זהה אם אתה לא עמוס בכביש לבין אם אתה עמוס בזווית בירידה, מה לעשות אלה חוקי הפיזיקה..
אם אתה רוצה שכמעט ונפגע, למה שלא תחליף נתיב ירידה? אני אוהב לרדת צמוד למצוק כי ככה כל המכווינים שהיו איתי היו אומרים לי לרדת. נכון מפחיד יותר אבל לא מדגדג לסיקס הנוכחי, או דגדג לפראדו הארוכה/היילקס הותיקה ואפילו לטראנו הקצר והמסכן שלי.

כמות המטיילים שסוטים משבילים בגלל הסחות דעת זה מדאיג ( תתפלא כמה נכנסים בעץ במסלול ללא מכשולים בשנה) וזה חלק מהעניין. החלק השני זה כמו שנאמר מעלי, אם לוחץ על הברקס אתה יכול להתהפך, אז למה לא לקחת קורס נהיגה? למה לא להתרענן למרות שאתה נוהג כבר 30 שנה? הרי עדיף לשלם לקורס כזה מאשר לשלם על רכב הפוך אבל אנחנו בישראל גברים, אין דבר כזה, לועסי שטח וסלעים ומצד שני מתביישים להודות מתי קשה ומתי צריך רענון כי מה לעשות כולנו 99% מהזמן על הכביש בכלל ששם הכל שונה..

דעתי שאתם קצת קוברים את המעלה הזה שהוא לא מאוד קשה אפילו לא מאוד בינוני...

ד ו ר ו ן
14-11-22, 10:13
הקשר הוא יכולת הסתכלות על השינוי במקום לאורך השנים.

כמה וכמה וכמה אנשים שמכירים טוב את המעלה מעידים שהמצב השתנה לרעה.
אז בשבילך זה שקוף, סחתיין.

אתה לא יכול לבטל את זה והעיצות בדיעבד על ״מי נתן את ההוראה? ו״לכו תלמדו נהיגה״ לא רלוונטיות או מבטלות את האמירות שרצוי להתייחס באופן מחמיר יותר למצבו הנוכחי של תוואי שפעם באמת היה נוח.

geva dover
14-11-22, 10:21
ההוראה היא לא לכו תלמדו נהיגה אלא זה לא בושה לבקש מכווין או קורס רענון ולעזוב את הטלפון לעזאזל

yoni 110
14-11-22, 11:59
ירדנו אותו לפני שבועיים- מצבו חרא בלשון המעטה.
מכיר אותו 25 שנה (אם לא יותר) ומעולם לא נתקלתי בו במצבו, זה נכון שהוא עדין לא סיפור גדול עם קצת בניה או כיוון נכון.
ותגידו תודה לכל הדאסטרים ודומיו שחופרים כל שביל... אבל זה כבר דיון אחר

יוני

יונתןמצפה
14-11-22, 12:03
סליחה?
זה כבר חוסר אחריות.
אתה מוביל שיירת רכבים? רד ברגל (או אם אתה עצלן כמוני, עם הרכב שלך) ו"זכה" את הציר.
לא טוב? יש רכב אחד לסובב.

מכיוון שנושא הדיון הוא מעלה נוח ולא רמת האחריות שלי, אתאפק ולא אגיב אישית.

ולגופו של עניין- תמיד טוב לקחת אחריות בשטח. בין אם אתה נוסע בראש שיירה ובין אם לבד.
כל אחד מנהל את הסיכונים של עצמו בהתאם לנסיונו, יכולתו ובשקלול כל הנתונים (או שלא....).
ומכאן, שכל אחד יעשה עם הנתונים שהובאו כאן מה שהוא מבין, ובמרה הצורך - יישא בתוצאות.

סעו בזהירות.

איל מ
14-11-22, 14:01
מקובל ומתנצל

kd2
14-11-22, 21:05
הייתי לפני כשבועיים, בעלייה הוא אתגרי אבל סבבה (גם סילברדו יכול).
בירידה אני יכול להבין שיש בעיות יותר גדולות.
לגבי אותו ל"ק שנתקע בשפ"צ, ניסינו כל השיירה להבין מה קרה שם ממש מול הסירטון, ולא הצלחנו להבין איך הוא הצליח להגיע למצב הזה.
זה ממש לא מייצג מה שקרה שם, כאילו כמעט שאי אפשר לדון על זה בהקשר למעלה נח, זה פשוט טמטום כללי.

Jeepolog
01-01-23, 13:43
חוות דעת על מעלה נוח מתאריך 1.1.2023 (https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/126101)

רונןש
21-01-23, 20:02
עלינו אותו ביום שישי האחרון. פראדו זקן וטנדר פיאט פולבק. מעט בנייה וכיוון קרקעי ועלינו בלי עניינים מיוחדים או מאמץ מיוחד.
חששתי ממה שיהיה לאור התכתובת הענפה בנושא ולא כך היה בפועל.
לכבד את המכשול ולהיות סבלני זה הכל
רונןו

רונןש
21-01-23, 21:29
עלינו אותו ביום שישי האחרון. פראדו זקן וטנדר פיאט פולבק. מעט בנייה וכיוון קרקעי ועלינו בלי עניינים מיוחדים או מאמץ מיוחד.
חששתי ממה שיהיה לאור התכתובת הענפה בנושא ולא כך היה בפועל.
לכבד את המכשול ולהיות סבלני זה הכל
רונןו

142318

elibaba
05-02-23, 02:33
מעדכן טרי מאתמול (4 לפברואר 2023) - רכב בודד, ג'ימני. בירידה.
המדרגה לא פשוטה ודי מפחידה. צריך כיוון קרקעי טוב, הייתי על סף של חזרה לאחור, בסופו של דבר ירדנו בשלום אבל עם כמה וכמה שיערות לבנות.

or_t
08-04-23, 22:14
מעדכן טרי מאתמול (4 לפברואר 2023) - רכב בודד, ג'ימני. בירידה.
המדרגה לא פשוטה ודי מפחידה. צריך כיוון קרקעי טוב, הייתי על סף של חזרה לאחור, בסופו של דבר ירדנו בשלום אבל עם כמה וכמה שיערות לבנות.

ירדנו אותו לפני חודש עם הנטר ולגמרי הוסיף לי שערות לבנות. יש שם מדרגה בשפצ כזה שהייתי צריך להזכיר לעצמי כל הזמן שאם אני חושש שמתהפכים אז אני משחרר ברקס כדי לתת לרכב להתיישר. ירדנו, אבל מפחיד.

kruvi
10-04-23, 19:11
מעלה נוח שופץ ע"י שופל לפני שבוע (תחילת אפריל) וחזר להיות נוח וקליל

איל מ
10-04-23, 22:57
ועכשיו שטפונות.
עולם כמנהגו נוהג?

AmichayM
09-05-23, 18:13
נכון ליום שישי 5.5.23 קליל ובמצב מצויין.

-->