PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אתם מנקים/מחטאים מיכל מים קבוע ברכב?

erby
20-07-20, 09:42
שלום לכולם.
יש לי מיכל מים קבוע. כ 70 ליטר.
בשבת האחרונה עשיתי כמה שינויים בצנרת שלו ושמתי לב שיש קצת ג'יפה בחלק הפנימי של הצנרת.
עם מה אפשר לחטא את המיכל בהנחה שא"א לפרק אותו?

אני מתכנן לשים את החומר ולתת למשאבה לעבוד במעגל סגור.

תודה

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

איל מ
20-07-20, 09:50
סודה לשתיה. או מלח לימון (לא ביחד, אחד בסיס ואחד חומצה). מלח לימון משאיר טעם וריח ליותר זמן, אבל גם נשטף בסוף.

omri_t
20-07-20, 10:49
סודה לשתיה? זה יעיל? לא חשבתי על זה.

לא יודע ממה המיכל עשוי.
כלור במינון נמוך.
והרבה שטיפה.

איל מ
20-07-20, 13:14
סודה לשתיה? זה יעיל? .
האמת,
אין לי מושג. טיפ שמישהו נתן לי פעם. אני מנקה עם זה פעם באף פעם את הג'ריקן 24 ששוכב ברכב.
אין ירוקת ואין לי אבנית. יתכן ולא היה גם אם הייתי שוטף עם סתם מים, אבל לך תדע.

ד ו ר ו ן
20-07-20, 18:32
סודה לא עושה כלום.. נעים לאצות אולי.

במיכלי מים לשתייה זה או יוד או כלור ואוורור.

אני מציץ למיכל מים הקבוע ברכב, כמה שנים ולא רואה שום לכלוך בפנים.

מה ראית?

ש01
21-07-20, 11:10
סודה קאוסטית - משתמשם בזה במפעלי מזון ותרופות לניקוי צנרת.
רק לשים לב - זה חומר רע!!

1. אם היה שם כלור - לא להתקרב. סודה קאוסטית וכלור יוצרים ריאקציה שגורם לחום ואדים (ובמיכל סגור - סכנת פיצוץ.
2. הסודה הינו חומר מאכל ומסוכן מאוד במגע עם הגוף (היא גם מאלחשת) - גורמת לכוויות, בעיניים עלולה לגרום אפילו לעוורון, שאיפת האדים עלולה לגרום לבצקת בריאות ובבליעה אסור להקיא - יש לשתות הרבה מים ולפנות למיון.
עבודה עם ציוד מגן אישי מלא - גוגלס ו/או מסך פנים, בגדים ארוכים וכפפות גומי (לא חד"פ).

במה שכתבתי אין הדרכה לעבודה עם סודה, רק מציין שכך עובדים בתעשיה ויש להיזהר וללמוד היטב כיצד לעבוד עם הסודה

YoavR
21-07-20, 12:10
מאז שבניתי את המיכל ברכב, לפני כמה שנים, הוא לא עבר שום טיפול.
אין כניסה של אור למיכל לכן אין התפתחות של אצות.
המיים שאני ממלא מכילים קצת כלור. נראה לי מספיק.

מבחינת התועלת מול הסיכונים של שימוש הכל מיני כימיכלים נראה לי שאני ממשיך ב"שיטה" הזו...

ishc
21-07-20, 20:25
מאז שבניתי את המיכל ברכב, לפני כמה שנים, הוא לא עבר שום טיפול.
אין כניסה של אור למיכל לכן אין התפתחות של אצות.
המיים שאני ממלא מכילים קצת כלור. נראה לי מספיק.

מבחינת התועלת מול הסיכונים של שימוש הכל מיני כימיכלים נראה לי שאני ממשיך ב"שיטה" הזו...+1
גם אצלי המיכלי פחמס שקובעים ברכב לא עברו שום טיפול.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

erby
21-07-20, 20:49
הצנרת אצלכם אטומה לאור?

ד ו ר ו ן
21-07-20, 21:28
הצנרת אצלכם אטומה לאור?

המיכל אטום לאור, הצנרת לבנה, צינור משוריין של מקלחת אז יש מצב שהוא בפועל אטום, לא סגור על זה.
הצנרת בכל מקרה קצרה יחסית ומתחת לרכב ולא רואה בשום זוית אור שמש ישיר.

מיכל נקי ואין טעמי לוואי.

DavidL
21-07-20, 22:13
כוס אקונומיקה, המתנה של 48 שעות ושטיפה טובה.

YoavR
21-07-20, 22:29
כוס אקונומיקה, המתנה של 48 שעות ושטיפה טובה.
למה?

כוס אקונומיקה ב55 ליטר? עם מחיצות
לך תשטוף את זה דרך פתח ניקוז חצי צול... בהצלחה!
אני, כאמור, עם ״שיטה״ עובדת ומוכחת.

לא תודה

ד ו ר ו ן
22-07-20, 00:07
[QUOTE=DavidL;902966]כוס אקונומיקה, עיצות אחיתופל..

אם מתעקשים לחטא, יש טבליות כלור שמיועדות לטיהור מים, ויש טיפות יוד בדיוק בשביל זה.
בלי קומבינות סטייל שוברים שורות וסכנה להמשך.

DavidL
22-07-20, 05:02
[QUOTE=DavidL;902966]כוס אקונומיקה, עיצות אחיתופל..

אם מתעקשים לחטא, יש טבליות כלור שמיועדות לטיהור מים, ויש טיפות יוד בדיוק בשביל זה.
בלי קומבינות סטייל שוברים שורות וסכנה להמשך.
יקירי המלומד, אחיתופל ?? תמיסת מיים עם נוזל אקונומיקה זאת בדיוק ההמלצה של משרד הבריאות לנוזל חיטוי גם כנגד וירוס הקורונה Covid 19 ....:) יתר על כן על סמך ניסיון של עשרות שנים בחיטוי וניקוי מיכלי מיים, במידה ורוצים להסיר ירוקת ושאר מרעין בישין שצמחו במיכל אקונומיקה זה החומר הטוב ביותר. זמין, זול ועושה את העבודה.

DavidL
22-07-20, 05:11
למה?

כוס אקונומיקה ב55 ליטר? עם מחיצות
לך תשטוף את זה דרך פתח ניקוז חצי צול... בהצלחה!
אני, כאמור, עם ״שיטה״ עובדת ומוכחת.

לא תודה

מה הבעיה לשטוף? אתה לא יכול לחבר צינור מיים לפתח הכניסה ולרוקן דרך פתח היציאה?
אם נפח המיכל 70 ליטר העבר דרכו למשל 700 ליטר ואז אתה כמעט בוודאות שוטף ומנקה את המיכל משאריות האקונומיקה.
ציינתי כמעט כי כדי להיות בטוח ב 100% בכל סוג של תהליך ניקיון אתה צריך לבצע וולידציה לתהליך כמו בתעשייה הפרמצבטית..תהליך וולידציה ספציפי למיכל הנדון, לחומר הניקוי וכו' .:)
ובנוסף, זאת השיטה בה אני משתמש לניקוי מיכלי מיים ברכב במשך שנים רבות כך שבמבחן התוצאה השיטה עברה אצלי ולידציה Performance qualifications ( PQ) :) :) . אני משתמש בכוס ( כ 250 סמ"ק) ל 20 ליטר אז ל 70 ליטרים הייתי מוסיף 3.5 כוסות אקונומיקה.

ד ו ר ו ן
22-07-20, 07:00
[QUOTE=ד ו ר ו ן;902976]
יקירי המלומד, אחיתופל ?? תמיסת מיים עם נוזל אקונומיקה זאת בדיוק ההמלצה של משרד הבריאות לנוזל חיטוי גם כנגד וירוס הקורונה Covid 19 ....:) יתר על כן על סמך ניסיון של עשרות שנים בחיטוי וניקוי מיכלי מיים, במידה ורוצים להסיר ירוקת ושאר מרעין בישין שצמחו במיכל אקונומיקה זה החומר הטוב ביותר. זמין, זול ועושה את העבודה.
איזה סלט עשית.

הסיבה היחידה שאני מתייחס לתגובה שלך היא כי מישהו עוד יקשיב לזה וישים אקונומיקה במיכל מי שתייה ברכב ויתקשה מאד לשטוף את השאריות החוצה, יסבול מריח רע או יותר גרוע יקבל הרעלה.

אני מבין שאתה שיחך לאסכולת חובבי האקונומיקה יחד עם טראמפ?

חנן-ג'יפולוג
22-07-20, 07:21
חיים רכס בנה לי מיכל אלומיניום 62 ליטר לפני כ20 שנה. מעולם לא טיפלתי בו.
בהתחלה עוד הייתי מוסיף מדי פעם אבקה ייעודית למיכלי מים של יאכטות. עם השנים גם הנוהג הזה נעלם, ואין תלונות.
הצנרת שחורה, המיכל אטום לאור.

boaz avrahami
22-07-20, 07:35
כל פעם שהנושא עולה אני שואל את עצמי אם מישהו בכלל מנקה את מגדלי המים והצנרת שמובילות אלינו הביתה.
התשובה כנראה ידועה ועדיין המים ראויים לשתיה.

אם הייתי מוצא לכלוך במיכל הייתי מנקה עם מים וסבון ואולי אפילו גם מעט חומץ ושוטף היטב ומיבש ואז משתמש שוב.

אם בכ״ז מישהו רוצה לעשות עבודה תקנית, אלו ההוראות כנראה:

https://www.health.gov.il/hozer/bz22_2013.pdf

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erby
22-07-20, 09:57
את מי השתייה לבית מקורות מכלירים.
אחפש את החומר שהציע חנן.
אצלי הצנרת של פלסים. משוריינת ושקופה. גם אצלי המיכל הוא אלומיניום של חיים רכס.

DavidL
22-07-20, 11:38
חיים רכס בנה לי מיכל אלומיניום 62 ליטר לפני כ20 שנה. מעולם לא טיפלתי בו.
בהתחלה עוד הייתי מוסיף מדי פעם אבקה ייעודית למיכלי מים של יאכטות. עם השנים גם הנוהג הזה נעלם, ואין תלונות.
הצנרת שחורה, המיכל אטום לאור.
אתה לא בדיוק יודע מה קורה ואם קורה בתוך מיכל המיים שלך....:) כמי שמכיר את הנושא מהתעשייה הפרמצבטית אני ממליץ לך אחת לתקופה לנקות ולחטא את המיכל ואת צנרת המיים עם חומר שמתאים למיכל מאלומניום.

חנן-ג'יפולוג
22-07-20, 11:44
צודק, אבל אני חי. זה לא סוג של אינדיקציה?

DavidL
22-07-20, 11:47
[QUOTE=DavidL;902979]
איזה סלט עשית.

הסיבה היחידה שאני מתייחס לתגובה שלך היא כי מישהו עוד יקשיב לזה וישים אקונומיקה במיכל מי שתייה ברכב ויתקשה מאד לשטוף את השאריות החוצה, יסבול מריח רע או יותר גרוע יקבל הרעלה.

אני מבין שאתה שיחך לאסכולת חובבי האקונומיקה יחד עם טראמפ?

דורון, הוויכוח איתך הוא לא הוגן מבחינתך כי אני מכיר היטב את הנושא מתוך היכרות של פרוטוקולי ולידציה של מערכות מיים שעוברות אישור של ה FDA. טיפול במיים, במיכלי מיים וניקיון באופן כללי זאת פרקטיקה לא פשוטה.
חיטוי וניקוי באקונומיקה זה הליך שכל אחד עושה בביתו על בסיס יום יומי ומדובר בחומר פשוט, זמין, זול שנותן תוצאות טובות.
אני את הכיור בביתי מחטא ומנקה כל שבוע עם תמיסת אקונומיקה ומיים חמים.

נמרוד
22-07-20, 11:53
דורון, הוויכוח איתך הוא לא הוגן מבחינתך כי אני מכיר היטב את הנושא מתוך היכרות של פרוטוקולי ולידציה של מערכות מיים שעוברות אישור של ה FDA. טיפול במיים, במיכלי מיים וניקיון באופן כללי זאת פרקטיקה לא פשוטה.
חיטוי וניקוי באקונומיקה זה הליך שכל אחד עושה בביתו על בסיס יום יומי ומדובר בחומר פשוט, זמין, זול שנותן תוצאות טובות.

בנושא הזה נשמע שאתה באמת מבין. אשתי מחפשת מישהי יסודית ואמינה - 4 שעות, פעם בשבוע. יש לך ימים פנויים?

DavidL
22-07-20, 11:56
צודק, אבל אני חי. זה לא סוג של אינדיקציה?
כן ברור זה סוג של אינדיקציה....במונחים של ניהול סיכונים בנוגע לבריאות של משפחתי לא הייתי בונה על האינדיקציה הזאת ביחוד כשמדובר בהליך פשוט אחת ל.....

ד ו ר ו ן
22-07-20, 12:27
[QUOTE=ד ו ר ו ן;902984]

אם אתה שותה מהכיור בבית, ולא מבין את ההבדל עם מיכל שתייה סגור, וואללה, אין מה להוסיף.

באותה מידה אתה יכול לשתות מהאסלה.

boaz avrahami
22-07-20, 12:45
ואתה משוכנע שהוא לא?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
22-07-20, 15:34
ואתה משוכנע שהוא לא?
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
טראמפ או דויד/עמית?

Asaf-a
22-07-20, 21:43
מה הבעיה לשטוף? אתה לא יכול לחבר צינור מיים לפתח הכניסה ולרוקן דרך פתח היציאה?
אם נפח המיכל 70 ליטר העבר דרכו למשל 700 ליטר ואז אתה כמעט בוודאות שוטף ומנקה את המיכל משאריות האקונומיקה.
ציינתי כמעט כי כדי להיות בטוח ב 100% בכל סוג של תהליך ניקיון אתה צריך לבצע וולידציה לתהליך כמו בתעשייה הפרמצבטית..תהליך וולידציה ספציפי למיכל הנדון, לחומר הניקוי וכו' .:)
ובנוסף, זאת השיטה בה אני משתמש לניקוי מיכלי מיים ברכב במשך שנים רבות כך שבמבחן התוצאה השיטה עברה אצלי ולידציה Performance qualifications ( PQ) :) :) . אני משתמש בכוס ( כ 250 סמ"ק) ל 20 ליטר אז ל 70 ליטרים הייתי מוסיף 3.5 כוסות אקונומיקה.דוידל,
אם כבר נגעת בעולמות הפארמה, GMP וכו'...
הרשה לי לדייק אותך, מה שציינת זה לא
PQ
ולא
OQ
ולא
IQ
של הציוד אלא ולידציית נקיון לשיטת הנקיון...
אותה בודקים על המקרה המלוכלך ביותר ומוודאים שאכן אפקטיבי ואכן נקי לאחר הנקיון.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

boaz avrahami
22-07-20, 22:27
טראמפ או דויד/עמית?

עמית, ברור...
אין מצב שלא

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ishc
23-07-20, 20:06
דוידל,
אם כבר נגעת בעולמות הפארמה, GMP וכו'...
הרשה לי לדייק אותך, מה שציינת זה לא
PQ
ולא
OQ
ולא
IQ
של הציוד אלא ולידציית נקיון לשיטת הנקיון...
אותה בודקים על המקרה המלוכלך ביותר ומוודאים שאכן אפקטיבי ואכן נקי לאחר הנקיון.

Sent from my SM-T580 using Tapatalkעד היום שה-qa זורקים לכיווני את האותיות האלו אני עושה פרצוף של מטומטם [emoji1787]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Asaf-a
23-07-20, 20:24
זה בסדר, ולידציה זה שם של קללה...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->