PDA

צפייה בגרסה מלאה : תלתלית בשטח ? ( שחרור עצבים )

גיא
20-07-20, 13:04
אז בשבת

יצאנו כמה דאסטרים וסובארו אחת לחורשן לשחזר את המסלול של האגדה שנוהגת באגדה ... ( יש כמה סרטונים אבל מפאת הצניעות אני כרגע שומר אותם )

אבל זה לא האישו, בסופו של דבר עלינו לנ. ג. וכמובן שנתקלנו בערמות אשפה שלא יביישו את הר הזבל של חיריה. אז אספנו קצת מפה וקצת משם ...

היו שם כמה קבוצות של רייזרים וטרקטורון אחד. שהקפידו במשך שעה להקיף אותנו על מנת שלא ישקע האבק .. ככה בשביל האווירה. ( יהודים .. למי שתהה ). ואז הגיח מלמטה ( מהעליה שג׳וי ירד ממנה ) רייזר נוסף עם שני צעירים ( מאד ). עלו. המשיכו לכיוון הירידה הדרומית ומיד כשעברו אותנו. הנהג נתן פול גז. ונעלם תוך כדי שאין סוף אבנים וחול עפים עלינו על הרכבים ועלינו פיסית ...

כמובן שנעלם מיד וטוב שככה כי היו כמה אקדחים איתנו והם נשלפו באויר ....

אבל מעבר לעצבים .. אשכרה העיף עלינו אבנים בגודל ביצה או תפוז .. יש בזה סכנה.

מה אפשר לעשות ? כי מצידי בפעם הבאה שאני שם אני חוסם את העליה עם כבלי ברזל .. האלו עם הנינג׳ה שתולשים את השער של הפרות. מצידי שיתהפכו וימותו להנאתם כל הדרך למטה.

זה משהו יוצא דופן שלא ראיתי ולא חוויתי עד היום.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200720/a5cf0e1e88deeacd03962d67f2e8db6d.plist

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200720/86f4e2d4a9f65a092145c20254f06dc6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalkhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200720/ece565532ca911963546265bb68bf4ee.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200720/fa965230faadaf4e62f6d8c3335caf30.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200720/30b0fd812f769ad1baa8978b18a00e32.plist

hadtomer
20-07-20, 13:41
כתבתי זאת בעבר. אני מצטער. אתה חי במדינת ישראל בשנת 2020. תסתגל לזוהמה או תיכחד. הנאום המייגע הזה נכתב פעמים רבות ועוד יכתב רבות. אתה פשוט מתאר משהו שהוא חלק מבעיה הרבה יותר גדולה. לדאבוני זה אומר שבאזור שנת 2100 מדינת ישראל לא תהיה כאן, או שיהיה מדובר באנארכיה מטורפת שתגרום לרפובליקות מושחתות באפריקה להיראות כמו שוויץ.

התקופה בה אני גדלתי, תקופה המכונה בנוסטלגיה "שנות השמונים" אופיינה בזן שונה מאוד של ישראלים, ישראלים ששתו זיפ, מעלו מגה, שגדלו וחונכו על מערכת מאוד ספציפית של ערכים- כזו שלא היתה בדיוק מושפעת מהקושי של שנות החמישים, הנאיביות של שנות השישים, ההתפכחות של שנות השבעים. מבחינתי השנים שבהן עברה ילדותי היו הטובות ביותר ואני מניח שכל אחד חושב שהשנים של ילדותו היו הטובות ביותר, אולי חוץ ממי שגדל באזןר קרבות באפריקה. אותנו גידלו על תערובת טובה מאוד של ערכים, זה הכול. אמרו לנו להוציא ציונים, אמרו לנו שאם אנחנו באמת באמת מצוידים בסט התכונות הדרוש למדינת ישראל אז נלך לקצונה ואמרו לנו שבסוף נלך ללמוד ונתחתן ויהיה לנו ג'יפ אם יהיה לנו מזל, או דאסטר אם נהיה חסרי מזל. ויותר מהכול: לימדו אותנו ערך עליון של להתחשב בזולת. זה נורא חשוב. צמד המילים האלה הוא הכל!!!!! "התחשבות-בזולת".

אני גדלתי בישוב בצפון שנקרא "חיפה" בשכונה שנקראת נווה שאנן. אני זוכר את חרדת הקודש בה התיחסו ההורים שלנו לכל הנושא של התחשבות בזולת. הינו כנראה שובבים פה ושם - אבל לא הרעשנו. לא תפסת אותנו בוונדליזם. כיבדנו אנשים אחרים. מה שמעניין זו העובדה הפשוטה שלא היו צריכים לומר לנו "תתחשבו".זה משהו שפשוט קרה. זה משהו שינקנו. ללא קשר למי אתה, מאיפה באת, למה וכמה - אתה גדלת עם הבנה ברורה שאתה מתחשב באנשים. בצבא, בבית, אפילו בזוגיות, בילדים שלך ועם חברים שלך.

כיום הכול שונה. התרבות השתנתה מאוד, האנשים השתנו מאוד. אין כבוד בין בני אדם, אין ערכים ובטח שאין התחשבות. אני חושב שזה לא יהיה צירוף מקרים תמוה אם אנחנו נפסיד במלחמה הבאה. אני חושב שזה לא מקרה שהיקף האקדמאים הולך ויורד. אני באמת לא מאמין שזה פשוט צירוף מקרים הזוי שאנשים בישראל לא מסוגלים לשים מסיכה על הפנים כשאומרים להם לעשות את זה. אני כתבתי את זה בעבר ואכתוב עוד: אני חושב שהפסדנו את מדינת ישראל לאנשים רעים ולבהמות אדם, מלמעלה בכנסת ועד למטה אצל שכנים שלי. אני אוהב את מדינת ישראל מאוד. אני שילמתי עבור מדינת ישראל המון כסף. מדינת ישראל לקחה לי חברים ומדינת ישראל השאירה אותי עם לא מעט סרטים וטראומות. אבל למען האמת, אם אתה שואל אותי היום מה הסיבה העיקרית שבגללה אני היתי עוזב את הארץ, תשובתי לא היתה הכלכלה, הפוליטיקה וכו. תשובתי היתה "בגלל הבהמות". בכל הקשור בתהליך החברתי, מדינת ישראל לא השכילה לעצור את ההידרדרות שיש כאן, את האלימות ואת חוסר ההתחשבות. יש שיאמרו אולי שמאז 1977 מדינת ישראל מבינה שכל אלה הן רק תופעת לוואי שהיה ברור שתתרחש.

בכל מקרה- לגבי מה שציינת. אני כבר כתבתי בעבר (ראבאק אני חופר) - אני קיבלתי החלטה. אני חייב להיות בסדר. חייב. אני חייב להיות הישראלי שגידלו ההורים שלי, שקרעו את התחת שלהם כל החיים. מה זה אומר? זה אומר שאני כן אהיה בסדר. אני אשים מסיכה. אני לא אעמוד במרפסת ואשיר עד שהמשטרה תבוא. אני לא אהיה מהאנשים האלה שבדיוק עכשיו. עכשיו. ברגע זה. אתה קורא שהם הלכו לסופר והדביקו עוד 100 איש כי הם פשוט לא מתחשבים. אני מניח שלאנשים האלה יש ילדים שיש להם טרקטורון. להערכתי האנשים האלה לא אוספים את הזבל שלהם. אני עושה את זה בשביל שתי הבנות שלי. קרא היטב: הדור שלנו נושא באחריות אדירה!!! אתה שייך לדור הנורמאלי האחרון שחי כאן!!!! יש לך ולי אחריות היסטורית אדירה!! אסור לך לאפשר שלילדים שלנו ישאירו כאן אדמה חרוכה, כי הם לא ירצו לחיות כאן!!!!! אני? מה שקושר אותי למקום זה טקסי יום זיכרון. זה הבית שלי. זו העובדה שאני דובר עברית. ועם כל זה שאני פשוט שונא דת אדוק- אני גם יהודי. ואני בשנה רגילה מעל 10 פעמים מסתובב בחו"ל. אני יודע שיותר טוב שם. אבל - על הזין שלי. ישראלי. ישראלי!!!!!!! אני לא רוצה שהבנות שלי יראו רק מה חרא פה- וכשהבנות שלי יהיו בנות עשרים פלוס לדעתי יהיה כאן ממש ממש ממש ממש רע.

ואני עושה את זה בגלל שאני לא הולך לשום מקום למרות שכבר שנים שלא טוב לי במדינת ישראל. וזאת למרות שאני מעמד ביניים מבוסס, יש לי בית יפה ויש לי השקעות. חרא לי עם האנשים, לא עם מה שכסף קונה. אז למה אני מתעקש להיות בסדר? למה אני לא אמתח תיל? (אגב, זה מה שהיתי עושה בכל רחוב בתל אביב, היתי בכיף עורף כמה ראשים של רוכבי קורקינט)- כי אני לא עבריין. אני לא כמוהם. אני לא אדרדר לאלימות אלא אם תהיה פרובוקציה מכוונת. כמו רוב החברים כאן, אני לא אדם אלים, ולהערכתי כמו רוב החברים כאן אני שלחתי בן אדם למיון פעם אחת. זה לא כיף ואדם שפוי לא עושה דבר כזה. אני כן היתי מחנה בשמחה רכב אחד למעלה ממש ביציאה מהנ.ג. את הכחול, כי זה צבע בולט. נראה לי שיבינו את המסר.

amir_shai
20-07-20, 13:51
כמה נכון. כמה עצוב.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

גיא
20-07-20, 13:56
אני גדלתי בקריות בשנות ב 70 ... אבל מאז ועד היום עברו המון שנים.
אני מטייל באופניים ואופנוע ורכב שטח .. בשטח .. בערך מ 1996 .. כזה דבר של לתת פול גז בשביל הפוזה והאבק .. ראיתי .. אבל לא להעיף אבנים על אנשים.
זה כבר פעילות חבלנית עויינת. כאלו דברים ראיתי רק באינטיפאדה.

אני עד עכשיו בהלם מזה. בלי צחוק.

ronen7k
20-07-20, 14:21
כתבתי זאת בעבר. אני מצטער. אתה חי במדינת ישראל בשנת 2020. תסתגל לזוהמה או תיכחד. הנאום המייגע הזה נכתב פעמים רבות ועוד יכתב רבות. אתה פשוט מתאר משהו שהוא חלק מבעיה הרבה יותר גדולה. לדאבוני זה אומר שבאזור שנת 2100 מדינת ישראל לא תהיה כאן, או שיהיה מדובר באנארכיה מטורפת שתגרום לרפובליקות מושחתות באפריקה להיראות כמו שוויץ.

התקופה בה אני גדלתי, תקופה המכונה בנוסטלגיה "שנות השמונים" אופיינה בזן שונה מאוד של ישראלים, ישראלים ששתו זיפ, מעלו מגה, שגדלו וחונכו על מערכת מאוד ספציפית של ערכים- כזו שלא היתה בדיוק מושפעת מהקושי של שנות החמישים, הנאיביות של שנות השישים, ההתפכחות של שנות השבעים. מבחינתי השנים שבהן עברה ילדותי היו הטובות ביותר ואני מניח שכל אחד חושב שהשנים של ילדותו היו הטובות ביותר, אולי חוץ ממי שגדל באזןר קרבות באפריקה. אותנו גידלו על תערובת טובה מאוד של ערכים, זה הכול. אמרו לנו להוציא ציונים, אמרו לנו שאם אנחנו באמת באמת מצוידים בסט התכונות הדרוש למדינת ישראל אז נלך לקצונה ואמרו לנו שבסוף נלך ללמוד ונתחתן ויהיה לנו ג'יפ אם יהיה לנו מזל, או דאסטר אם נהיה חסרי מזל. ויותר מהכול: לימדו אותנו ערך עליון של להתחשב בזולת. זה נורא חשוב. צמד המילים האלה הוא הכל!!!!! "התחשבות-בזולת".
אני גדלתי בישוב בצפון שנקרא "חיפה" בשכונה שנקראת נווה שאנן. אני זוכר את חרדת הקודש בה התיחסו ההורים שלנו לכל הנושא של התחשבות בזולת. הינו כנראה שובבים פה ושם - אבל לא הרעשנו. לא תפסת אותנו בוונדליזם. כיבדנו אנשים אחרים. מה שמעניין זו העובדה הפשוטה שלא היו צריכים לומר לנו "תתחשבו".זה משהו שפשוט קרה. זה משהו שינקנו. ללא קשר למי אתה, מאיפה באת, למה וכמה - אתה גדלת עם הבנה ברורה שאתה מתחשב באנשים. בצבא, בבית, אפילו בזוגיות, בילדים שלך ועם חברים שלך.

כיום הכול שונה. התרבות השתנתה מאוד, האנשים השתנו מאוד. אין כבוד בין בני אדם, אין ערכים ובטח שאין התחשבות. אני חושב שזה לא יהיה צירוף מקרים תמוה אם אנחנו נפסיד במלחמה הבאה. אני חושב שזה לא מקרה שהיקף האקדמאים הולך ויורד. אני באמת לא מאמין שזה פשוט צירוף מקרים הזוי שאנשים בישראל לא מסוגלים לשים מסיכה על הפנים כשאומרים להם לעשות את זה. אני כתבתי את זה בעבר ואכתוב עוד: אני חושב שהפסדנו את מדינת ישראל לאנשים רעים ולבהמות אדם, מלמעלה בכנסת ועד למטה אצל שכנים שלי. אני אוהב את מדינת ישראל מאוד. אני שילמתי עבור מדינת ישראל המון כסף. מדינת ישראל לקחה לי חברים ומדינת ישראל השאירה אותי עם לא מעט סרטים וטראומות. אבל למען האמת, אם אתה שואל אותי היום מה הסיבה העיקרית שבגללה אני היתי עוזב את הארץ, תשובתי לא היתה הכלכלה, הפוליטיקה וכו. תשובתי היתה "בגלל הבהמות". בכל הקשור בתהליך החברתי, מדינת ישראל לא השכילה לעצור את ההידרדרות שיש כאן, את האלימות ואת חוסר ההתחשבות. יש שיאמרו אולי שמאז 1977 מדינת ישראל מבינה שכל אלה הן רק תופעת לוואי שהיה ברור שתתרחש.

בכל מקרה- לגבי מה שציינת. אני כבר כתבתי בעבר (ראבאק אני חופר) - אני קיבלתי החלטה. אני חייב להיות בסדר. חייב. אני חייב להיות הישראלי שגידלו ההורים שלי, שקרעו את התחת שלהם כל החיים. מה זה אומר? זה אומר שאני כן אהיה בסדר. אני אשים מסיכה. אני לא אעמוד במרפסת ואשיר עד שהמשטרה תבוא. אני לא אהיה מהאנשים האלה שבדיוק עכשיו. עכשיו. ברגע זה. אתה קורא שהם הלכו לסופר והדביקו עוד 100 איש כי הם פשוט לא מתחשבים. אני מניח שלאנשים האלה יש ילדים שיש להם טרקטורון. להערכתי האנשים האלה לא אוספים את הזבל שלהם. אני עושה את זה בשביל שתי הבנות שלי. קרא היטב: הדור שלנו נושא באחריות אדירה!!! אתה שייך לדור הנורמאלי האחרון שחי כאן!!!! יש לך ולי אחריות היסטורית אדירה!! אסור לך לאפשר שלילדים שלנו ישאירו כאן אדמה חרוכה, כי הם לא ירצו לחיות כאן!!!!! אני? מה שקושר אותי למקום זה טקסי יום זיכרון. זה הבית שלי. זו העובדה שאני דובר עברית. ועם כל זה שאני פשוט שונא דת אדוק- אני גם יהודי. ואני בשנה רגילה מעל 10 פעמים מסתובב בחו"ל. אני יודע שיותר טוב שם. אבל - על הזין שלי. ישראלי. ישראלי!!!!!!! אני לא רוצה שהבנות שלי יראו רק מה חרא פה- וכשהבנות שלי יהיו בנות עשרים פלוס לדעתי יהיה כאן ממש ממש ממש ממש רע.

ואני עושה את זה בגלל שאני לא הולך לשום מקום למרות שכבר שנים שלא טוב לי במדינת ישראל. וזאת למרות שאני מעמד ביניים מבוסס, יש לי בית יפה ויש לי השקעות. חרא לי עם האנשים, לא עם מה שכסף קונה. אז למה אני מתעקש להיות בסדר? למה אני לא אמתח תיל? (אגב, זה מה שהיתי עושה בכל רחוב בתל אביב, היתי בכיף עורף כמה ראשים של רוכבי קורקינט)- כי אני לא עבריין. אני לא כמוהם. אני לא אדרדר לאלימות אלא אם תהיה פרובוקציה מכוונת. כמו רוב החברים כאן, אני לא אדם אלים, ולהערכתי כמו רוב החברים כאן אני שלחתי בן אדם למיון פעם אחת. זה לא כיף ואדם שפוי לא עושה דבר כזה. אני כן היתי מחנה בשמחה רכב אחד למעלה ממש ביציאה מהנ.ג. את הכחול, כי זה צבע בולט. נראה לי שיבינו את המסר.

כמה נכון וכמה אתה צודק ,
כולה 70 ומשהו שנה ותראו לאן המדינה הזאת הגיעה ... עצוב מאוד
העולם השתנה ממה שאנחנו רגילים אליו ואיתו האוכלוסיה הצעירה שגדלה לשפע בביטחון מופרז .
אנחנו ילידי שנות ה60-80 עוד זכינו לגעת בתמימות ובערכים.

תומר , זה ממש פוסט לפייכסבוק .

וגיא אתה כ"כ צודק , זה ממש לא מצחיק זה בקלות יכול היה לפגוע בעין או בראש ואם היו שם ילדים שמצרוצצים אז בכלל

נדב ש.
20-07-20, 14:22
גיא, זה מה שנקרא ה welcome. זה קיים בערך 15+ שנה.
פעם אחת באיזה שבת ישבנו מתחת העץ שם למטה בתחתית הנ.ג עם הבנות(היו תינוקות אז) על מחצלת בשקט, בסבבה... ומשום מקום הגיחו כמה טרקטורונים ובאו במיוחד לעשות עלינו אבק ופוזות תוך כדי שהם מעיפים אבנים כמו שתיארת, אני לא צריך להגיד מה תעשה אבן הכי קטנה בראש של תינוק.... כמו שאמרת, עד שלא נישלף אקדח באוויר הם לא עזבו אותנו.
אחת הסיבות מיני רבות שהפסקנו לטייל שם כמעט...

ואני מה זה מזדהה עם מה שתומר ואתה רשמתם....
עצוב.

יונתןמצפה
20-07-20, 14:27
לפני יותר מעשור השתתפי בראלי חרמון אילת עם הסמוראי.
בקצה העלייה של הר קומות עמד אופנוען מהתחרות שביקש מים לרדיאטור.
מילאנו לו.
לא עברו 5 שניות, הבחור הניע ונעלם במכת גז עצבנית שהעיפה אבנים שסדקו לי את השמשה הקדמית.

אין מוסר השכל. רק משתף.

מבין אותך לגמרי.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

gils
20-07-20, 14:29

+ 1

היילקס אספנות
20-07-20, 14:34
מודה, משתדל למעט בכתיבה כאן בעיקר כי אין לי מה לתרום וגם בגלל רמה לא גבוהה של כושר התבטאות..
אבל פה צורם לי הנאום הנכון של תומר אבל עם משמעויות ומסקנות שלפי דעתי הרות אסון.

עובדה: המצב במדינת ישראל רבתי לא כמו שגדלנו.
יש עבריינות רחוב
יש שיח אלים
ועוד ועוד
זו גם עובדה שיש התכנסות ערכית מהמרחב הציבורי למרחב האישי (אמא שמעדיפה בן ב8300 מבן לוחם בחיר/שריון) וכו וכו.

אבל יש עוד... היום בעידן המדיה (אני נטול פייסבוק אינסטוש ושאר מרעין בישין) קל עד כדי מביך להציג אירוע/תופעה כנורמה...
קל עוד יותר לייצר חשיבה מוטעת בלב עשרות אלפי אם לא מאות אלפים של אנשים עי זריעת "ידיעות" וטפטופם באמצעים השונים.

כאופנוען לא פעם ולא פעמיים נתקלתי בתגובות עוינות בהגעה למקומות (מעיינות, גבים בעומק הנגב) עד שיורדת הקסדה ויורדים המסכים ונפגשים.... שאני חושב זו המילה החשובה להפגש .ללא תווך של מדיה ולהשתדל ללא דעות קדומות.

ולכן כדי לא לחפור
המשמעות היחידה ממה שגיא דיווח זה שבאותו יום היו שם אנשים ללא התחשבות בזולת עם sbs חבל שגיא לא הצליח להפגש עימם ולהסביר להם עד כמה הם לא מתחשבים(אגב ייתכן מאוד שהתשובה הייתה שזה נעשה בכוונת מכוון- וכאן יש סט אחר של פעולות לבצע מולם).
וייתכן שלא...
כמו שכתבתי לא ניחנתי בכתיבה מזהירה אז בקצרה יש גם צד שני למטבע ויש גם אנשים טובים.
ועוד 50 שנה ישראל תתקיים חרף כל הנבואות לדעתי האישית(אולי, ממש אולי איזו מלחמת אזרחים קטנה).
ויש פה נוער שערכי לא פחות ממאיר הר ציון
או חלוץ לא פחות ממתיישבי הארץ ומה לעשות אוהב גם לשמוע את הרעש הזה (סטטיק ושות).

טוב חפרתי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב ש.
20-07-20, 14:41
אגב למה שאני תיארתי קדם ניסיון שיח על כמה זה מפריע ומסוכן... אבל לא עזר במאום... רק לפי התגובות של "מההה... שטח פתוח של כולם...." במבטא עארס טיפוסי הבנו עם מה יש לנו עסק.

איל מ
20-07-20, 14:42
אני גם גדלתי בשנות השמונים, ואני חושב שמה תומר תיאר לא קשור לשנה אלא קשור, למשפחה ולמקום (האמת, התייאשתי אחרי פסקה וחצי, אם אני לא בכיוון, סליחה). .
וההוכחה שלי? לא חסרים אנשים בגיל שלנו שהם חלאות אדם שנוהגים באותו חוסר דרך ארץ. גם על sbsים.
מה כן השתנה בחינוך ובאנשים? היום כולם (אני מכליל ולא אכפת לי) מתעניינים ב"מה מגיע לי". ואם אני לא מקבל את מה שאני חושב "שמגיע לי" אז המדינה והחברה והעולם הם חרא! וזה לא שרק החינוך השתנה, אלא כל הלך הרוח. אז גם מי שפעם חשב אחרת היום חושב כך, או סתם אנשים שתמיד הרגישו ככה אבל פעם לא העיזו להגיד את זה.

אומי5
20-07-20, 14:44

כתבו הרבה לפני הילדות שלך :

"הילדים של היום אוהבים מותרות, יש להם נימוסים גרועים, הם בזים לבעלי סמכות, מפגינים
חוסר כבוד כלפי המבוגרים ואוהבים פטפוטים במקום פעילות גופנית.
"הילדים היום הם השליטים ולא המשרתים בבתיהם... הם אינם חושבים על דבר מלבד עצמם.
הם אינם סובלים שום מגבלה. הם מדברים כאילו הם יודעים הכל ...באשר לבנות, הן ישירות,
חצופות וגסות באופן דיבורן, לבושן והתנהגותן".

כתב את זה סוקרטס, ואחריו כל דור אמר דברים דומים על הדור הבא.
לא שאני חושב שהמצב היום טוב, אבל גם לזה עוד יתגעגעו.
ומצד שני גם היום יש המון טוב בדור החדש, ע"ע השומר החדש למשל.

hadtomer
20-07-20, 14:58
תומר , זה ממש פוסט לפייכסבוק .

לא נכנסתי לשם מעל שנתיים, אין לי מושג מה קורה שם וכשמישהו אומר לי שהוא חיפש אותי בפייסבוק אני עונה שזה אחלה, יש לי טלפון. קשה לי לומר שזה חסר לי

ariel-ro
20-07-20, 14:59
ההורים של הדור הנוכחי הם אתם, שגדלתם בשנות ה70-80.
אם כל הדור ההוא, היה כ"כ מוצלח, מדוע לא הצלחתם להעביר זאת לדור הנוכחי? היכן נכשלתם?

danob
20-07-20, 15:00
מזדהה עם מה שתומר כתב (רק עם פחות חפירה).
בניגוד אליו, ובניגוד לאיך שחינכו אותי (ואני גדלתי במקום "קצת פחות אשכנזי" מנוה שאנן בחיפה...שיכון ד' בטבריה) אני משתדל לחנך את הילדים שלי קצת אחרת.
כן להתחשב בזולת אבל גם לא לצאת פראיירים.
תאספו את הזבל שלכם, אבל לא של כל העולם. מרביצים לכם? אל תלכו להגיד למורה, תחזירו יותר חזק, וכו'
עצוב...אפילו מאוד עצוב, אבל אני חושב שחייבים להסתגל למציאות החדשה (קלישאה, אני יודע).
וליתר בטחון לכולנו יש דרכון אירופאי (לא פורטוגלי! הונגרי :))

ליאור

geva dover
20-07-20, 15:06
אני וחברים שלי מה"דור הנוכחי",
אני פשוט חייב להגיד שמה שאתם אומרים פשוט לא נכון..
אני אדבר בשם עצמי, אני (כיום בן 26) גדלתי למשפחה ממעמד הביניים בגוש דן.
כל מי שאי פעם הכרתי או טיילתי איתו מעולם לא התנהגו ככה, כולם כיבדו אחד את השני וכמות האנשים שהתנדבו אצלי במחזור בתיכון/צבא וכיום באונ' היא היסטרית ( באמת 98% מהאנשים).
בכל דור ודור יש את המתפרעים שמצפצפים על כולם, פייר גם אני הייתי מתעצבן, לצערנו הם עושים יותר רעש מהחברה הצדיקים וזה עושה תדמית רעה לכולם.
לצער כולם כמו שיש אנשים כאלה אצלנו קיימים אנשים כאלה בדור שמבוגר מאיתנו שמתנהגים לא פחות טוב וטוענים שהשטח שלהם עוד מלפני שנולדתי ומנסים לגרש אותנו בכוח מפינות חמד בישראל.

הפואנטה שלי היא שבכל דור יש כמה ביצים סרוחות,הכל עניין של חינוך מהבית. אני מאמין שדרך ארץ ועזרה לזולת וככה כשיהיו לי ילדים אלמד אותם לכבד את הסובבים אותם. כל העצבים האלה צריכים להיות מופנים כלפי אוכלוסיות מסויימות ולא דור של אנשים שלם...

גיא
20-07-20, 15:22
ההורים של הדור הנוכחי הם אתם, שגדלתם בשנות ה70-80.
אם כל הדור ההוא, היה כ"כ מוצלח, מדוע לא הצלחתם להעביר זאת לדור הנוכחי? היכן נכשלתם?

לא יודע מי זה נכשלתם, הילדים שלי סביב 16-17 והם אוספים את הזבל שלהם , אחת מהם מדריכה כבר כמה שנים בצופים והשני מתחבא בבית בין המקשים של המקלדת.

אבל כשהם יוצאים החוצה הם אדיבים ( למעשה הם אדיבים ונחמדים לזרים הרבה יותר מאשר להורים שלהם )
הם לא משאירים לכלוך בשום מקום
והם לא חונים באמצע הכביש רק בשביל לבדוק כמה סבלנות יש לאנשים מסביב ..

יש לך טעות.

הערך של לא להפריע לזולת הוא ערך עליון מבחינתי .. וככה הם חונכו.

כשאני נוסע בשביל ויש מישהו הולך רגל או אופנוען או רכב אחר אני מאט או עוצר כדי שלא יתמלא אבק .. בטח לא מעיף עליו אבנים בשביל להרוג אותו.

לא גבורה גדולה מה שכתבת.

שמעון.פ
20-07-20, 15:33
למרות אני כבר סבא לנכדים בגיל העשרה (הנמוך)
אני בהחלט מסכים עם מה שכתב גבע.

הרמב"ם כותב (לא בקטע הדתי)
דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחביריו ונוהג כמנהג אנשי מדינתו
גם כיום הרבה מההתנהגות של הנוער היא תלויית סביבה.
הסביבה יכולה להיות ממשפחתו הגרעינית ועד לחבר'ה בשכונה.
בדרך כלל זה חופף. משפחה טובה תגור בשכונה טובה.

בדרך כלל כשתעבור בשכונה ללא אריזות חטיפים וארטיקים מתעופפים ברוח,
מן הסתם אנשיה הינם מהסוג המתחשב בזולת. וכן להיפך.
גם בנעורי (שנות השבעים) היו שני הסוגים.
רק מה, לשטח הגיעו אז כמעט רק הטובים.
לא עם ג'יפים. רגלית הלכנו. הסוג השני לא טרח להגיע.
בקיצור, היו איתם מעט מפגשים והיה לנו טוב בעיניים.

כיום יש להם רכבי שטח וטרקטורונים ויש מפגשים
ואנחנו מרגישים אותם יותר. לא שהם נולדו רק בדור הזה.

<body id="cke_pastebin" style="position: absolute; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden; right: -1000px;">דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחביריו ונוהג כמנהג אנשי מדינתו</body>

omri_t
20-07-20, 15:34
כן, זה הולך ומחמיר.
בכל ההבטים של חינוך והתנהגות.

ואגב זה
המשפט שלך על האקדחים, אם קראתי נכון, היה צורם ומיותר.
מקווה שאף אחד לא באמת הוציא נשק באירוע כזה...
עוד קהילה רדופה..

גיא
20-07-20, 16:29
כן, זה הולך ומחמיר.
בכל ההבטים של חינוך והתנהגות.

ואגב זה
המשפט שלך על האקדחים, אם קראתי נכון, היה צורם ומיותר.
מקווה שאף אחד לא באמת הוציא נשק באירוע כזה...
עוד קהילה רדופה..

שמח בשבילך שיש לך את היכולת להיות כה מצקצק ונינוח מהמרחק הבטוח של המקלדת.

מעניין אם היית יכול לשמור על פני פוקר שלווים תכלס תחת מטר האבנים ....

הקהילה הרדופה היא האנשים הרגילים. ששותקים בשאננות. כי עד שלא תחוסל תולעת כזאת בלינצ׳ עצבני בשטח על ידי אותם רגועים נינוחים ... הם לא רק שלא יפסיקו. הם רק ימשיכו .. כי למה לא בעצם ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היילקס אספנות
20-07-20, 17:12
ואילו זכינו / הרב חיים סבתו

מכה נחתה על עולמנו. כתר אביון.
אילו זכינו היו מתכנסים כל מומחי בריאות הציבור דנים מחליטים ומציעים.
לא זכינו והמומחים זה דורש בכה וזה דורש בכה, וכל אחד מחרף את רעהו זה משמיץ וזה מאשים.

אילו זכינו היו חברות התרופות ואנשי המדע מתאחדים למצוא חיסון ותרופה
לא זכינו וכל חברה מאמצת כוחה להקדים את חברתה בכמה ימים ולגרוף מיליונים לקופתה.

אילו זכינו ומי שהטילו עליו התבודדות והסתגרות היה מודה ומכיר טובה למי שמגנים על בריאותו
לא זכינו וכל מחנה סבור שרודפים אותו וסוגרים אותו להשפילו לצערו ולהכאיב את ליבו.

אילו זכינו היו מתפללי בתי הכנסת ולומדי הישיבות זוכרים את ציווי התורה על משפטי התורה וחי בהם ולא שימות בהם
לא זכינו וכסבורים הם שסגירת בתי כנסת היא גזירת אנטיוכוס או גזירת הצאר והאינקויזציה.

אילו זכינו היו המרוויחים סכומים גדולים בשנים האחרונות הטובות מפרישים לחיסכון בעת צרה
לא זכינו וכל מי שיש בידו ממון לווה עליו ומוציא כפל כפליים ממנו על מכוניות פאר ודירות ראווה וטיולי תענוגות ועתה זועק לעזרה.

אילו זכינו היו האמנים מעודדים את רוח העם בכישרון שחננו אותם מן השמיים
לא זכינו והם זועמים ומפגינים בכיכרות.

אילו זכינו היה הממון מופנה לחלשים לחזקם ולעודדם
לא זכינו וכל אחד מקיים חטוף כפי יכולתך, מכוני כושר וברכות ומסעדות ואולמות דואגים לעצמם.

אילו זכינו שעת משבר ומכה עולמית הייתה יכולה להיות שעתו היפה של עמנו שערכי הנצח שלו שמלווים אותו דורות, ואהבת לרעך כמוך, וחי אחיך עימך, ועשית הישר והטוב, היו מרפאים את המכה באהבה גדולה.
לא זכינו והארץ בוקה ומבולקה זה מפגין וזה שובת וזה צועק וזה אוחז בזקנו של רעהו ושנאה ומשטמה ממלאות את אווירה.

כבר היה מעשה בירושלים קודם אלפיים שנה שקנאים שרפו אוצרות שיכלו להחזיק את העיר שלוש שנים מתוך שנאת חינם איש לרעהו. האם גם היום נשרוף בידינו אוצרות מדינתנו?

ובמי הקולר תלוי? לא ברועי הציבור בלבד שאל מי מהם קרא יחזקאל בנבואתו שרועים את עצמם ולא את הצאן, אלא באנשי הרוח ההוגים תלמידי חכמים וסופרים.
אילו היה חינוך לאהבת חינם להסתפקות במועט לחסד לערכי רוח ונצח ולא לראוות ממון רדיפת כבוד מנעמי שררה וכוח ורדיפת מחנה את מחנה לא היינו מגיעים הלום.

פרי באושים שאנו רואים היום נזרע מזרעי פורענות שנזרעו בעשרות שנים.
ואנוכי נטעתיך שורק כולו זרע אמת איך נהפכת לי סורי הגפן נוכריה?
ואולי, הלב מבקש לקוות. זרמי מים טהורים נעלמים מפכים מתחת לסלעים ועתידים לפרוץ וינביעו מעיינות טהורים ויטהרו את ארצנו.
אולי. אילו זכינו.

GodsFather
20-07-20, 17:37
שמח בשבילך שיש לך את היכולת להיות כה מצקצק ונינוח מהמרחק הבטוח של המקלדת.

מעניין אם היית יכול לשמור על פני פוקר שלווים תכלס תחת מטר האבנים ....

הקהילה הרדופה היא האנשים הרגילים. ששותקים בשאננות. כי עד שלא תחוסל תולעת כזאת בלינצ׳ עצבני בשטח על ידי אותם רגועים נינוחים ... הם לא רק שלא יפסיקו. הם רק ימשיכו .. כי למה לא בעצם ?

Sent from my iPhone using Tapatalkואז יבוא נציג התולעת וישחיל בבית המשפט את עושי הלינצ'... פשוט כי החוק לטובתו... ויצא עם בוכטה כסף ואולי גם ישלח אותם לכלא במקום שיזרקו אותו מכל המדרגות...

כל עוד אין כוונה ואמצעים באופן שאין בו ספק וכן אולי נותרה ברירה אחרת וכן לא בהכרח קיים איום וודאי על חיי אדם...

קיצר, הבנת את זה גיא... עם כל הצער שבדבר.

בכל דור יש סרחים, גם בשלנו, גם בקודמנו וגם באלה שיהיו אחרינו, בין אם בחינוך שלנו ובאין אם לאו. לא משנה העדה, הגזע וכו וכו.

אמרו כאן אופציה - בשביל להתמודד עם הסוגיה הספציפית, כנראה צריך להסב את תשומת לב הכחולים.
המחיר? כנראה גם אנחנו המטיילים ה"טובים" , ניכווה מהנוכחות שלהם.

כנראה ששיחה עם הערסים היא אתגר גדול יותר...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

yoni_0000
20-07-20, 17:43
לא מבין מה אתם מתרגשים.. בכל קבוצת גיל, בכל מסגרת, בכל מקום שתלכו אליו, יש אנשים חארות ו/או אנשים שרואים דברים אחרת ממכם (לא נכנס למחונך צודק וכו' וכו').

אני חבר בין השאר בקבוצת טיולים שרובם המוחלט עברו את גיל 60 ואני יכול להעיד שלפעמים הם רבים כמו ילדים קטנים ומדובר בשכבה חזקה ומבוססת ולא בצ'כצ'כים. אין קשר לדור וכל דור יראה את הדור תחתיו כפחות מוצלחים, פשוט כי הם שונים.

תבחרו אתם את החברים שלכם, תתעלמו מאנשים חארות והכל יהיה בסדר.

גיא בקשר למה שקרה לך, מדובר בילדים מתלהבים שחשבו שהם מגניבים... לא נותר לך מה לעשות חוץ מלקלל אותם ולהמשיך הלאה...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

alto
20-07-20, 18:01
הבעייה היא לא בדור הזה ולא בדור הקודם, אז היו אנשים נהדרים וגם היום, אני רואה את החברה הצעירים במושב פה ובמושב בו גדלתי, והם מדהימים, אם זה בגיוס ליחידות הכי טובות, אם זה בהתנדבות למטרות חברתיות, בשמירה על הסביבה, ביחס לאחרים, בהתנדבות לעזרה לחלשים, ובכל דבר אחר.

העניין הוא שאז ותמיד היו גם חולרות וגם היום יש, אז היו ערסים וגם היום יש, זה לא השתנה.

מה שכן השתנה זה ההתנהגות שלנו כמדינה עם התופעה הזאת, וכמו שכבר עלה פה פעם בשרשור על החיים בחו"ל: בכל מדינה בעולם יש את ה'ערסים' שלה, אבל רק ישראל הפכה למדינת 'ערסיידה' כוללת ובצורה כמעט מוחלטת.

כמעט הכל מוכתב פה היום ע"י 'ערסים': הנהיגה בכביש, תוכניות הטלויזיה, ההתנהגות בטבע, בקמפינגים ובכל מקום, האוכל, הבידור והמוסיקה, הרעש, היחס לשוטרים והיחס שלהם לאזרחים, השלטון.

פעם בישראל, להיות ערס לא היתה מילת תואר חיובית, עדיין ברוב העולם זה ככה, זה לא שאין, הם פשוט לא מכתיבים את החיים, בישראל היום כן.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
20-07-20, 18:28
לא יודע מי זה נכשלתם, הילדים שלי סביב 16-17 והם אוספים את הזבל שלהם , אחת מהם מדריכה כבר כמה שנים בצופים והשני מתחבא בבית בין המקשים של המקלדת.

אבל כשהם יוצאים החוצה הם אדיבים ( למעשה הם אדיבים ונחמדים לזרים הרבה יותר מאשר להורים שלהם )
הם לא משאירים לכלוך בשום מקום
והם לא חונים באמצע הכביש רק בשביל לבדוק כמה סבלנות יש לאנשים מסביב ..

יש לך טעות.

הערך של לא להפריע לזולת הוא ערך עליון מבחינתי .. וככה הם חונכו.

כשאני נוסע בשביל ויש מישהו הולך רגל או אופנוען או רכב אחר אני מאט או עוצר כדי שלא יתמלא אבק .. בטח לא מעיף עליו אבנים בשביל להרוג אותו.

לא גבורה גדולה מה שכתבת.
++++

איל מ
20-07-20, 18:55
הלו! קראו את הכותרת! שחרור לחצים!
נא להפסיק לחטוף את השרשור עם האופטימיות שלכם!!!
כל מי שיש לו דברים חיוביים להגיד, שיעשה זאת בשרשור אחר.
;)

נדב42
20-07-20, 22:09
אתם חושבים שדברים משתנים ?

יצא לי לראות השבוע שוב את "פליטת פה" של דודו טופז. תוכנית מ- 1984. עצוב.

ב- 1994, בהקדמה לשידור חוזר, דודו טופז מציין שהדברים לא השתנו. גם ב- 2020 לא ממש השתנו.

הקדמה:

https://youtu.be/sA38sAOpib8

חלק א':
https://youtu.be/xDnOPGPSG9w

חלק ב':

https://youtu.be/hkCFDeCAGzc

jacob72
20-07-20, 22:24
אני טוען שהכל מגיע מהבית !

אותם נהגים חסרי-נימוס,לא מבינים מה לא בסדר בזה.
כך הנהג ראה את אבא שלו נוהג, ועוקף פס הפרדה ,ולא עוצר בתמרור עצור, ונכנס באין כניסה.

אז הוא לא יבין ,מה לא בסדר ,הוא יתקשה להבין על מה אתה כועס.

דרור ברלי
21-07-20, 00:19
כתבתי משהו ומיד מחקתי. בוטה מדי.
אתם כבר יכולים לתאר לעצמכם את הטקסט.

חנן-ג'יפולוג
21-07-20, 09:46
כרגיל, הגענו לפוליטיקה וזה האות לסוף השרשור.

יוני5
21-07-20, 10:22
כמה שאני אדם רדוד.

הבנאדם כותב פוסט מדם ליבו. מניפסט של תקופה. סיפור חייו של דור.

ואיש קטן כמוני זוכר רק את משפט המחץ:

ויהיה לנו ג'יפ אם יהיה לנו מזל, או דאסטר אם נהיה חסרי מזל.

אבל בל תיפול רוחך איש יקר, גם גם לאיינשטיין רוב האנושות זוכרת רק ש"הכל יחסי", ומתי מעט אולי גם מדקלמים את E=MC2 ​וזהו בערך.

בהערכה (על אמת, בלי ציניות),
יוני5

-->