PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי מסלול הזאכי

אריה ברוך
29-07-20, 09:32
שלום חברים,
את מסלולון הזאכי עשיתי בפעם האחרונה לפני הרבה שנים.
שאלה לאלו שביקרו שם לאחרונה - האם יש שינויים במסלול?,אני מברר על מסלול מעגלי - כניסה באדום שליד צומת בית צידה ולסיים באדום בגשר אריק.
האם יש חסימה בכניסה מבית צידה (לפי עמוד ענן יש ) ?
האם יש שינויים בשבילים לאור כמות המים השנה?
וכל מידע נוסף יעזור.
תודה

alto
29-07-20, 10:11
דבר ראשון תבדוק שאפשר לטייל שם, נדמה לי שהוא מזוהם כרגע (כרגיל)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Leon652
29-07-20, 10:22
שאלה מצוינת, נראה לי שהזיהום היה לפני שנה ועכישו הכל תקין. אבל לגבי המסלול, אם מישהו שהיה שם לאחרונה היה יכול לשלוח את המסלול באמת היה עוזר מאוד.
תודה

אריה ברוך
29-07-20, 10:33
ברגע שהמשושים והיהודיה פתוחים לא צריכה להיות בעיה בזאכי מלבד זה שלא משלמים לרשות במג'רסה.....:)

alto
29-07-20, 10:40
שאלה מצוינת, נראה לי שהזיהום היה לפני שנה ועכישו הכל תקין. אבל לגבי המסלול, אם מישהו שהיה שם לאחרונה היה יכול לשלוח את המסלול באמת היה עוזר מאוד.
תודההנחל נסגר גם במאי השנה, היינו במג'רסה לפני שבועיים ונידמה לי אבל לא בטוח שגם אז היו דיבורים על סגירת הזאכי.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Leon652
29-07-20, 10:49
כן אבל מישהו יכול לצרף מסלול? יש בטח חסימות....

אריה ברוך
29-07-20, 10:56
דיברתי עם הרט"ן הם אומרים שהזאכי מזוהם לרחצה מבחינת המסלול לא צריכה להיות בעיה.
אז אני חוזר לשאלתי הראשונה -אם מישהו יכול לשפוך אור על המסלול ,האם הוא עביר כפי שהיה בעבר לרכבים מוגבהים וממוגנים?

אריה ברוך
29-07-20, 11:33
ד.א כיצד מעלים את ההודעה ל - "מה חדש" משם אולי היו מגיעים יותר תשובות

שמעון.פ
29-07-20, 11:36
בשרשור כאן
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/116847-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%99?p=903566&viewfull=1#post903566
כתוב על האפשרות לצאת מהשטח לצומת בית ציידה.

gillss
29-07-20, 12:28
אוסף את כל המידע שנרשם עד כה ומוסיף ...
הזאכי הוא אסופת יובלים / נחלים שמתנכזים בבקעת בית צידה משלל נחלי הגולן (שפמנון , דליות, משושים, יהודיה וזויתן)
מסלול הרכב החוצה את הבקעה מדרום לצפון קטוע בנחל יהודיה (בין האדום לירוק) לכלי רכב שאינם באגי משופר.
בדיוק בחיבור (אדום ירוק) מתחיל מסלול רגלי בנחל שפעם כינו זאכי 8.
הוא מופיע במפות בסימון שחור אבל באמת אין בו סימון פיזי כבר שנים.
המסלול רטוב לכל אורכו , משמע אין יכולת לבצעו ללא הרטבות. בחלק מבריכותיו אף צריך ממש לשחות.
כך שתכנון הליכה לצד הזאכי בלי להחשף למימיו הוא גם פעילות מוזרה (כי באנו בשביל המים) וגם דבר לא אפשרי.

הינו בסופ"ש האחרון רכובים ולכן לא ביצענו אותו אלה הסתפקנו בשיכשוך בבריכות שבסוף מסלול ההליכה.
אין יכולת להגיע עם המסלול עד גשר אריק בגלל הלגונות הענקיות (והשנה הן באמת ענקיות) שנמצאות בסוף המסלול.
אפרופו לגונות אלו הן אסורות לכניסה בהיבט שמירת טבע (זהו מקום ההשרצה הגדול ביותר של דג האמנון - ולא בגלל שהפקח אמר)
את הבקעה חוצים עשרות רבות של שבילי רכב ורגל ובקלות אפשר ללכת באזור סוף הזאכי לאיבוד.

ביחס למים , לא מכיר איסור כניסה או דיווח על זיהום, עם ישראל שורץ שם תחת כל שיח רענן בשבתות.
אנו בילינו שעה של שיכשוך במי הזאכי ועד היום יום ד' לא צמח לי זנב (-: וגם לא נצפו תופעות לוואי של זיהום בקיבות הטף.

הבקעה עצמה מלאה במים כמו ששנים רבות לא צפינו , יש שם בריכות שיכשוך בגדלים שונים בכל פינה ופינה
את המג'רסה ופינוקי הגנים הלאומיים אני משאיר לחובבי הג'אנר. יש מספיר מים לכולם גם בלי לשלם דמי כניסה.

עד כאן דיווח מהסופ"ש האחרון.

אריה ברוך
29-07-20, 12:33
תודה למשיבים .

asafk
29-07-20, 18:36
אוסף את כל המידע שנרשם עד כה ומוסיף ...
הזאכי הוא אסופת יובלים / נחלים שמתנכזים בבקעת בית צידה משלל נחלי הגולן (שפמנון , דליות, משושים, יהודיה וזויתן)
מסלול הרכב החוצה את הבקעה מדרום לצפון קטוע בנחל יהודיה (בין האדום לירוק) לכלי רכב שאינם באגי משופר.
בדיוק בחיבור (אדום ירוק) מתחיל מסלול רגלי בנחל שפעם כינו זאכי 8.
הוא מופיע במפות בסימון שחור אבל באמת אין בו סימון פיזי כבר שנים.
המסלול רטוב לכל אורכו , משמע אין יכולת לבצעו ללא הרטבות. בחלק מבריכותיו אף צריך ממש לשחות.
כך שתכנון הליכה לצד הזאכי בלי להחשף למימיו הוא גם פעילות מוזרה (כי באנו בשביל המים) וגם דבר לא אפשרי.

הינו בסופ"ש האחרון רכובים ולכן לא ביצענו אותו אלה הסתפקנו בשיכשוך בבריכות שבסוף מסלול ההליכה.
אין יכולת להגיע עם המסלול עד גשר אריק בגלל הלגונות הענקיות (והשנה הן באמת ענקיות) שנמצאות בסוף המסלול.
אפרופו לגונות אלו הן אסורות לכניסה בהיבט שמירת טבע (זהו מקום ההשרצה הגדול ביותר של דג האמנון - ולא בגלל שהפקח אמר)
את הבקעה חוצים עשרות רבות של שבילי רכב ורגל ובקלות אפשר ללכת באזור סוף הזאכי לאיבוד.

ביחס למים , לא מכיר איסור כניסה או דיווח על זיהום, עם ישראל שורץ שם תחת כל שיח רענן בשבתות.
אנו בילינו שעה של שיכשוך במי הזאכי ועד היום יום ד' לא צמח לי זנב (-: וגם לא נצפו תופעות לוואי של זיהום בקיבות הטף.

הבקעה עצמה מלאה במים כמו ששנים רבות לא צפינו , יש שם בריכות שיכשוך בגדלים שונים בכל פינה ופינה
את המג'רסה ופינוקי הגנים הלאומיים אני משאיר לחובבי הג'אנר. יש מספיר מים לכולם גם בלי לשלם דמי כניסה.

עד כאן דיווח מהסופ"ש האחרון.שנים רבות לא נסעתי לאזור אז הנה שאלות.
אני זוכר כשבאים מצפון לדרום, המעבר של נחל משושים עם גשר לצד צינור ברזל - עדיין קיים?
מייד אחרי כן היה שביל רכב כבוש בכיוון בית הב"ק. קיים? עביר?
אם ממשיכים דרומה במעבר של נחל יהודייה היה קטע נסיעה במים עם סבך משני הצדדים בדיוק ברוחב וגובה של ג'יפ. שם חטפתי בומבה מענף של עץ בלמעלה של הארגז של הפורד.... זה עדיין כך?
וכמה מטרים מדרום לערוץ הזאכי המטוייל, היה עוד שביל ג'יפים לכיוון מערב, מסומן, את לאורך הערוץ מדרומו שבהמשך חוצה כמה מעברי מים וממשיך צפונה לכיוון בית הב"ק. זה היה שביל טריקי כי בחורף היה סיכוי לא רע לשקוע.... וגם לפעמים בקיץ.... עדיין קיים?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

gillss
29-07-20, 21:16
שנים רבות לא נסעתי לאזור אז הנה שאלות.
אני זוכר כשבאים מצפון לדרום, המעבר של נחל משושים עם גשר לצד צינור ברזל - עדיין קיים?
מייד אחרי כן היה שביל רכב כבוש בכיוון בית הב"ק. קיים? עביר?
אם ממשיכים דרומה במעבר של נחל יהודייה היה קטע נסיעה במים עם סבך משני הצדדים בדיוק ברוחב וגובה של ג'יפ. שם חטפתי בומבה מענף של עץ בלמעלה של הארגז של הפורד.... זה עדיין כך?
וכמה מטרים מדרום לערוץ הזאכי המטוייל, היה עוד שביל ג'יפים לכיוון מערב, מסומן, את לאורך הערוץ מדרומו שבהמשך חוצה כמה מעברי מים וממשיך צפונה לכיוון בית הב"ק. זה היה שביל טריקי כי בחורף היה סיכוי לא רע לשקוע.... וגם לפעמים בקיץ.... עדיין קיים?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
אסף כל מה שכתבת נכון לשנת 2014 בערך , מאז אותן שנים הבקעה לא השתנת אך תוואי השטח שונה ע״י אדם וטבע.
אסופת גלילי הבטון שמהווה גשר על המשושים בשביל המסומן אדום קיימת אך מאד לא נעימה לנסיעה. לעומת זאת את היהודיה כמעט אי אפשר לחצות.
אולי יניב גולן עם הכלי המשוגע שבנה אבל בטח לא ג׳יפ נורמאלי או ג׳יפון.
אנחנו נכנסנו על המסומן ירוק מדרום מזרח ואז באמת אפשר לחבור למסומן שחור שהינו דרך פרייבטים המובילה לכיוון הכנרת.
כפי שכתבתי לכנרת היום קשה מאד להגיע עם שביל זה . זכורות שנות הבצורת שהיה אפשר ליסוע כמעט קילומטר בתוך האגם באזור זה.
בנחל זאכי ״עבדו״ (לדעתי חרבו) אנשי הרשות את סבך השיחים , יש ביננו הטוענים שזה בכדי לכער את המסלול החינמי ולהעלות קרנו של המסלול שבתשלום.
ויש שיספרו שזה בשביל הגנה על האזור מפני שריפות.
אני אישית צופה ממרום 55 שנות הכרות האזור הרס טבע וממש לא ארגון לצורך שמירה.
אבל ... כל המסה הזו נכתבה בשביל להסביר שתכסית בקעת בית צידה (הבטחה) משתנה כל עונה ובטח במרוצת השנים.
עץ שקילף גג כבר בטח נוסר בידי ״גנן״ הרשות. סבך שיחים הוסר לשמירת יכולת מילוט מטיילים, ורק מעשי אדם גשר גלילי הבטון, או הצינור המכוער
שתקוע לצידו עדיין קיימים ויהיו שם לדור ודור. וזאת לפני שדיברנו על חקלאי הבקעה הזו שנוגסים כל שנה עוד כמה דונמים של טבע בשביל פרנסה מבננות ושאר ירקות.
אה ... וכמובן השביל פריבטים שאתה ואני מספרים עליו הוא דרך המילוט הדרומית המסומנת בשחור , נמשכת עד בית הבק וטיפל׳ה אחריו.
מזכיר בסיפא של דברי , חברים אנא על תכנסו ללגונות בסוף המסלול ,לא ברכב וגם לא לשחיה, כערך שמירת טבע והתחשבות בהתחדשות הדגה באגם.

-->