PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיצובישי לנסר/ספורטבק מודל 2011 נסיעה מגומגמת בטורים נמוכים

lizard
02-08-20, 13:13
שלום לכולם.
נדלקה מנורת צ'ק אנג'ין והתקלה הייתה שקוייל 2 לא עובד כשורה. הוחלף הקוייל ועשו ריסט למחשב רכב ועל פניו נראה שהמנוע עובד עגול. אין תקלות ואין ממצאים חשודים במחשב.
אבל מה, בנסיעה ובייחוד בטורים נמוכים, כלומר לא האצה חזקה או נסיעה מהירה, הרכב מג'עג'ע. נוסע אבל לא חלק כמו מקודם.

איך אפשר למצוא מה התקלה? האם זו יכולה להיות בעיית גיר? לרכב 200 אלף קמ.

בחניה כשהגיר בניוטרל המנוע נראה שעובד יחסית עגול. גם בטורים נמוכים וגם בגבוהים.

אשמח לרעיונות מה לבדוק.

תודה

raanan
02-08-20, 14:05
קשה להבין מה זה מג'עגע ....

אני מניח שמדובר בגיר אוטומט, אם כן,
בעיות בגיר בד"כ, החלקה (עליית טורים אך לא במהירות), אי העלאת הילוכים, החלפת הילוכים במכה.

לדעתי אין מה לחפש בגיר, תחזור לחפור במנוע. אני הייתי מתחיל מאותו קוייל שהוחלף.

בהצלחה
רענן

איל מ
02-08-20, 15:14
או,
כשיצא לי להחליף קויל ברכב מודרני, החברים שלו התפגרו בטווח של שבועות/חודשים אחריו. תבדוק אם אין לך עוד קוילים מזייפים.

lizard
02-08-20, 15:51
אני נוטה להחליף את כל הקויילים. בהנחה שלא מדובר על מאות רבות של שקלים.
יש דרך לדעת אם זה אולי בעיה במזרקי דלק?

מדובר על גיר רציף, סוג של ווריאטור

עריכה: אחרי דיבור עם המכונאי הוא בטוח שזה לא המנוע אלא הגיר. הוא חושב שהגיר לא מעביר הילוכים בזמן מה שגורם לו לנסוע על 30 בהילוך רביעי או משהו כזה.
כנראה לא יהיה מנוס מללכת לחברה לעשות ריסט לגיר או משהו כזה. אלא אם יש דרך אחרת לעשות את זה...

Gershon
03-08-20, 05:21
אני נוטה להחליף את כל הקויילים. בהנחה שלא מדובר על מאות רבות של שקלים.
יש דרך לדעת אם זה אולי בעיה במזרקי דלק?

מדובר על גיר רציף, סוג של ווריאטור

עריכה: אחרי דיבור עם המכונאי הוא בטוח שזה לא המנוע אלא הגיר. הוא חושב שהגיר לא מעביר הילוכים בזמן מה שגורם לו לנסוע על 30 בהילוך רביעי או משהו כזה.
כנראה לא יהיה מנוס מללכת לחברה לעשות ריסט לגיר או משהו כזה. אלא אם יש דרך אחרת לעשות את זה...

1.על איזה לנסר\קוד מנוע מדובר?
2.במקרה הזה עושים נסיעת מבחן עם מחשב בדיקה תחת עומס(עדיף עליות)-מדובר על קריאת DATA(נתונים אקשבים בזמן אמת של מחשב מנוע\גיר)
3.החלטות לפי תוצאות בדיקה

p.c
ריסט לגיר גם לא פוסל.....

lizard
03-08-20, 06:19
תודה.
צבדיקה שערכתי אכן מדובר בגיר. הוא לא מעביר הילוכים נכון. במצב ידני הרכב נוסע מצויין. הגיר לא מחליק. אני מקווה שזה עניין של תוכנה ולא נזק ממשי.

asypeer
03-08-20, 11:08
בגיר רציף אין 4 הילוכים כמו בגיר פלנטרי (יש ״אינסוף״
הילוכים למעשה)
זה מעין רצועה על שני קונוסים שמשנה את היחסים, האם במקרה הוסיפו שמן גיר או החליפו? השמן שונה לגמרי מהATF הרגיל והזול
הסמיכות להחלפת הקוילים חשודה, אבל הק״מ של הרכב
מסתדר עם אורך חיי התיבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
04-08-20, 07:56
לא נגעו בגיר. בנסיעה בידני, כלומר העברת הילוכים כשהגיר נמצא במצב "ספורט" הכול בסדר. אין החלקה של הרצועות וכדומה.
לדעתי יש איזו בעיה עם איזה חיישן, אולי ליכלוך. לא יודע. למכונאי את המודול של הגיר במחשב רכב שלו אז הוא לא יכול לבדוק.

כל האוטו שווה פחות מ5K, להחליף גיר אני לא אחליף. אם הגיר מת, האוטו מת. מה יהיה מהגופה, עוד לא ברור.
אני מקווה שריסט למחשב יעזור אבל לא יודע איך לעשות לו ריסט בבית ולא דרך מוסך יבואן/מורשה.

-->