PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת סינית - לג'ימני

dorbh
02-08-20, 23:16
.היי,

האם מישהו מכיר את הכננות הסיניות unity 4wd שמוכרים בצעד ישראלי? מידת האמינות?
יש להם כננות שמתלבשות על הטמבון המקורי של הרכב, עם כבל סינתטי ושלט.

הוצע לי לג'ימני כננת 4500 ליברות או 6000. מישהו יודע אם 4500 מספיקה?

תודה רבה:)

גיא
02-08-20, 23:22
כן. יספיק.

אם זה עובד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

dorbh
02-08-20, 23:42
כן. יספיק.

אם זה עובד.

אם זה עובד - נכון לכל מכשיר חשמלי.
יש פה רמז לא מעודן לאמינות הסינית (הכללית) או של היצרן (הספציפי)?

גיא
02-08-20, 23:57
לי עצמי יש כננת 4500 סינית ... בנתיים עובדת [emoji2372]

( אני חושב שהיא סינית ...)

yoni_0000
03-08-20, 00:00
עושות את העבודה בסה"כ.

דרור ברלי
03-08-20, 12:19
אם זה עובד - נכון לכל מכשיר חשמלי.
יש פה רמז לא מעודן לאמינות הסינית (הכללית) או של היצרן (הספציפי)?

רבים יפסקו בידענות שרוכשים רק כננת ממותגת ויקרה ומוטב כננת ממותגת יד שנייה על פני סינית חדשה. הן בגלל ביצועי הכננת ואמינותה לאורך זמן והן בגלל חלפים/שירות וכו'.

אז מנסיון עם כננות סיניות - אין ספק שכולנו היינו מעדיפים כננות ממותגות ויקרות של WARN/SUPERWINCH וכו' (ובוודאי כל מיני מותגי בוטיק/עילית שמיועדים לתחרויות כמו טיבוס וגיגלפין) אבל הן יקרות רצח. אני באמת לא מכיר את כל המותגים והדגמים הסיניים - גם בסיניות יש שמות מוכרים ומוכחים יותר (כמו T-MAX למשל, שמנסיון במצבי אמת מסובכים, הן הוכיחו את עצמן כמעולות. הן גם הן עולות יותר מכננת סינית ממוצעת וכנראה בצדק, כי יש להן שירות מצוין של יבואן גדול ומוכר - ל.כ.) וגם שמות פחות מוכרים. כמובן יש גם כאלה שאין עליהן שום שם יצרן... למעט איזו מדבקה נוצצת...... אבל מאלה שאני התנסיתי איתן ואני נאלץ לפתוח כננת כמה וכמה פעמים בעונה - הן עושות את העבודה ובגדול.

חלקים גנריים כמו סולנויידים, שקעי פיקוד+שלטים, שלטים אלחוטיים+מקלטים מתאימים (Reciever), קופסאות פיקוד, כבלי חשמל מתאימים, מנועים, כבלי פלדה/סינטטיים וכו' - בדרך כלל תחליפיים זה לזה ומתאימים וניתן להשתמש בהם בכמעט כל סוגי הכננות בשוק.
אבל חלפים ספציפיים לדגם כננת נתון כגון חלקים פנימיים/חלקי גיר, וכמובן - שירות ,שירות, שירות - זה באמת עניין חשוב שבעטיו מומלץ לרכוש את הכננת מיבואן ותיק ומוכר - אבל זה משהו שגם יבואן/משווק קטן של כננת סינית צריך ויכול לספק.

אם הנושא הזה מסודר ואתה סומך על המשווק/מתקין - אל תחשוש.
אם יש לך ספק - וכננת (גם סינית) היא מוצר יקר יחסית, תרכוש אותה במקום מוכר.

זלמן 1
03-08-20, 20:22
אני עם ג'ימני, ומשך אותי עם כננת ג'ימני אחר כננת 4500. מאוד מאוד התקשתה בחילוץ. אני מתכנן להרכיב 6000

יונימוג אדום
03-08-20, 20:31
אני עם ג'ימני, ומשך אותי עם כננת ג'ימני אחר כננת 4500. מאוד מאוד התקשתה בחילוץ. אני מתכנן להרכיב 6000

תלוי איזה חילוץ - אם היית תקוע בבוץ אזיי נוצר וואקום ומאוד מאוד קשה לתת את המשיכה הראשונית גם לכננות גדולות יותר .
מאוד רצוי להשתמש במכפיל כח בכל הפעלה מאסיבית של הכננת .

אילן

sgill
03-08-20, 22:39
בחילוץ מבוץ עדיפה רצועת גרירה אנרגו-קינטית על כננת.

גיא
03-08-20, 22:53

תזכור שכם עם כננת 10000 ליברה. עדיין אתה לא יכול למשוך יותר ממה שהמשקל של הגימני ומקדם החיכוך יכולים להתנגד לו.

דרור ברלי
04-08-20, 09:41
רבים מדי מתייחסים לכננת כאל קישוט. תכשיט מצ'ואיסטי לפגוש הקדמי.... וגם לשיקולי העלות יש משקל. אבל כננות זה עניין רציני, יש להן תפקיד וחשוב שיתאימו לצרכים ולא יאכזבו אתכם ברגע האמת. זה למה אם החלטתם ברצינות שאתם צריכים כננת ורוצים להשקיע בזה, כדאי לבחור מראש בכננת קצת יותר חזקה ממה שנדמה לכם ש"מספיק" עבור משקל הרכב.

רכב תקוע מייצר התנגדות.

ההתנגדות הזו לעתים קרובות גדולה ממשקלו בפועל. במצבי קיצון היא יכולה להגיע אפילו לפי 2 ממשקלו בפועל ואפילו קצת יותר. גם ג'ימני/סמוראי שהם רכבים קלים מאוד, יחסית, מציגים יותר מטון של משקל עצמי, כשהם ריקים.
במצב עמוס לטיול הם יגיעו בקלות ל-1.4 טון ואולי קצת יותר - וצריך לקחת את זה בחשבון. זה מבחינתכם משקל הבסיס לצורך כל החישובים של התנגדות לחילוץ. לכן הנחת היסוד שלי גורסת שהכננת צריכה להיות בעלת כושר משיכה כפול לפחות ממשקלו בפועל של הרכב, שהוא משקל מירבי עמוס לטיול. אם נניח שג'ימני במשקל מירבי מלא נושק מלמטה לטון וחצי, אז אני רוצה כננת שיכולה למשוך, ללא מכפיל כוח, קרוב ל- 3 טון מבלי לחרוג מגבולות היכולת שלה. זה אומר לפחות כננת של 6000 ליברה (שזה 2,718 ק"ג בדיוק).

הכננת צריכה להיות רתומה לעיגון שחזק יותר מההתנגדות שהרכב התקוע מייצר.

במקרה של רכב מחלץ, כדאי מאוד שהוא ישקול יותר מסך ההתנגדות שמייצר הרכב התקוע, אחרת עלול להימשך אליו בעצמו, במקום למשוך אותו החוצה מהתקיעה. לחילופין, הרכב המחלץ יצטרך להיעגן למשהו מוצק/רכב נוסף

חשוב גם לדעת שכושר המשיכה המירבי של הכננת הוא רק בכריכה התחתונה, זו שמלופפת ישירות על התוף ומייצרת את מהירות המשיכה האיטית ביותר. כל שכבה נוספת של הכבל על התוף היא "מהירה" יותר, אבל מקטינה את יכולת המשיכה של הכננת.

לכן חשוב להשתמש במכפילי כוח. כדי להגדיל את יכולת המשיכה של הכננת ולהקל עליה (ולהקטין את סכנת ההתחממות שלה) במחיר מהירות משיכה איטית ב-50% על כל מכפיל כוח שתוסיפו. זה לא נורא, אתם לא בתחרות.

בכלל, כננות זה נושא חשוב וגדול מאוד עם הרבה מאוד מגבלות, השלכות וגם סיכונים (וכללי זהירות ובטיחות), מכדי שנצמצם אותו כאן על רגל אחת לתגובה אחת קצרה.

נדב42
04-08-20, 10:46
נשמע כמו נושא ראוי לעוד מפגש עם אסף קציר [emoji16]

דרור ברלי
04-08-20, 12:13
נשמע כמו נושא ראוי לעוד מפגש עם אסף קציר [emoji16]

מאוד ראוי.

רק שיהיה פחות חם, וקצת פחות "מדגרה".

boaz avrahami
04-08-20, 19:18
כננת זה אביזר מצויין שרצוי שיהיה למי מהחברים שמטילים איתך בקבוצה.

כמעט תמיד הכננת שלך תשמש לחילוץ אחרים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זלמן 1
04-08-20, 19:49
לא היה בבוץ בכלל, היה בורדית. אמנם האחורה בתחתית סלע והקדמי בראש הסלע, אבל לא משהו מעבר.

adirvaknin
05-08-20, 11:08
מותקנת אצלי כננת כזאת כשנתיים, (6000lb) על סמוראי.. עובדת מעולה והספיקה לי גם למשיכה עצמית מבוץ עמוק.

ד ו ר ו ן
05-08-20, 12:01
בסופש נתנו עוגן לג׳ימני שקוע בחול.
בגימני הייתה כננת 4500 עלומה.
עשתה יופי של עבודה במשיכה הקטקט מחול עמוק.

אני לא יודע להגיד האם כל כננת סינית עלומה תעבוד, אבל זה מקרה של אחת שעבדה יפה.

גיא
05-08-20, 12:35
יש לי סרטון שה 4500 מושכת את הדאסטר כשאני על הבטן. 4 גלגלים באויר. אל תשאלו איך הגעתי למצב המפגר הזה ...

אבל ללא בעיה ולא בכריכה האחרונה. משכתי אולי 8 מטר כבל ...

לא צריכה להיות בעיה עם 4500 לגימני.

ש01
05-08-20, 12:40
הדיון הזה מזכיר לי נשכחות...
לפני המון שנים,
ליד ים המלח (אזור עין פשחה)
דיסקו (1) שקוע בבוץ, פרס כננת וחיכה למישהו מספיק כבד שיעבור במקום.
היינו עם טרופר.
התחבר לוו גרירה והחל למשוך.

לעשות סיפור ארוך קצר - הדיסקו נשאר בבוץ.
הכננת והטמבון לא... הם התקדמו דווקא יפה עד שכבל החשמל נתלש...

-->